• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu únor 2014

24. července 2014 
@ema5 o pochopila jsem to tak ze jak je telicko procentualne rozdeleny na tri casti hlava trup a nohy a majit o nejak rozpocitane ze to jakoze nevychazi ze mame malou hlavicku...byl to normos utz ,do gennetu jdu na velky s tim ze se to za tec 14dni mozna srovnat ..........tak vubec netusim jsem z toho zmatena :unamused: ........a krev v moci, rano letim se zkumavkou k dr. a pak se uvidi co to je...ale nic sem nezaznamenala bricho neboli nikde nic nesvedi nepali tak nevim :/
3. říj 2013 v 15:07  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ema5 No uvidíme,už to nezměníme :slight_smile:. Jsem ráda i za toho kloučka :grinning: ...
@brsh Tak jsem zvědavá, jestli mi dávku taky zmenší,nezlobyla bych se :slight_smile: ,já si do poslední chvíle myslela,že budeme mít holčičku,tak nějak jsem to i cítila,no a ...bude to kluk :grinning: .Přeji ti holčičku a kdy že se dozvíš co to bude???
3. říj 2013 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rohatyandilek Tak snad to nic nebude, ono ne vždy jde vše podle tabulek, navíc to měření ultrazvukem, to je taky ne vždy přesná věc.. ale člověka to vyplaší, to je jasné. Zvlášť po tom, co máš za sebou.
3. říj 2013 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ema5 to teda vyplasi .....ale snad by to nebylo neco extra vazneho...kdy jinak funguje vsechno jak ma :unamused: uz aby bylo 17tyho a ja vedela vic ..............drzte mi palce ....jestli neco tak uz se zhroutim ..a zase to prislo kolem 20-24tydne ty problemy ja jsem asi prokleta
3. říj 2013 v 19:33  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ema, což nešla jsem z přesvědčení, že riziko nebylo takové, kvůli kterému bych riziko potratu ze zákroku podstoupila, ale to víš, na uzv. do chromozomů nevidí :confused: , takže sice je vše ostatní v pořádku, ale to, co by zjistili jen z plodovky, přičemž ani to ne na 100%, to proswtě vědět nebudu, dokud nebude mimmčo na světě. Ale já vim, že je zdravá. Musíííí. Má dokonalý obličejíček, ani netušíme, jak se s dnešní technikou a vymoženostma máme, co? :slight_smile: Holky, co Vy na ty mrazíky po ránu? Hrůza, co? :astonished:
4. říj 2013 v 07:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@27verca - se mi neodeslala odpověď, safriš :slight_smile: Já si teda myslím, že už Ti dávky nesníží. Já tu 0-2 taky měla jen šest neděl a teď mi to zvedla, protože se ten stav prostě s přibývajícím těhotenstvím horší. I když jsem nenabrala nějak moc, mám přes tři kila nahoře, tak hodnoty rostou. No jdu na ní na mrchu :slight_smile: Jinak to pohlaví bych si nechala říct už dávno, ale nechce se ukázat. Takže snad 21/10 nebo pak o týden později na 3D :slight_smile:
@rohatyandilek - jak píše Ema - věř tomu, že ne vždy je vše podle tabulek a srovná se to. Vydrž a nestresuj se, 17týho je za chvilku :wink:
4. říj 2013 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh
@ema5
holky dekuju, u nas je z toho vystreslej hlavne chlap,ktery avsak s uklidnujicimi slovy nesetri pro jistotu hleda co to jako znamena a proc to postihlo zrovna nas :grinning: uklidnujici faktor mi nedela ani mamka u ktery jsem sla hledat dobre slovo zaslouzile maminky....nedockala sem se :grinning: ....takze mam tak trochu pocit ze bud to prehanji oni nebo to beru ja jako matka nezdopovedne na lehkou vahu.......takze dekuju ze aspon vy me tu trocu uklidnite :slight_smile:
odmitam jakkykoli spatne zpravy..proste vsechno bude dobry, oni s tou technikou me spis stresujou nez aby me uklidnovali :grinning:
4. říj 2013 v 09:21  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh Mě už ty injekce lezou krkem,člověk by si řekl,že si zvykne,ale u mě to fakt nehrozí :confounded: . Dnes jsem byla na kontrole a Dr. mě poslal na glykemickou křivku,jako bych těch odběru neměla dost :confounded: . To jsi moc nepřibrala,já mám nahoře už 6 kilo :stuck_out_tongue_closed_eyes: .Takže 21/10 budu držet palečky :slight_smile: ...
4. říj 2013 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pupan Myslím, že ti miminko proklepli pořádně a i ty chromozomální vady se myslím na utz už nějak projeví, aspoň co jsem o tom četla, umí už najít a poznat kde co.. takže věř, že to bude dobré.
@brsh Tak 3 kg, to můžu jen závidět. Mám nahoře 7 kg. Bohužel přibírám od začátku, protože jsem se musela cpát, aby mi nebylo zle, jedině jídlo pomáhalo. Teď taky musím jíst o dost víc, jinak mám hlad a hrozné chutě na sladké. Snad to nepůjde moc rychle, u prvního syna jsem nabrala 18 kg!! (ale většina zůstala v porodnici a zbylé kila šla do roka dolů), u druhého syna jen 12 kg, ale shodit je mi dost trvalo. Doufám, že se vejdu do 15 tentokrát, 12 už to nebude ani náhodou :confused:
4. říj 2013 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@27verca Co je ta glykemická křivka? něco jiného než test na cukrovku?
4. říj 2013 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnes jsem byla v práci a přišla jsem úplně vyřízená, už holt ta kila navíc celý den nosit na podpadcích je fuška. Nohy děsně bolí. :confounded:
4. říj 2013 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@27verca taky mi kazda injekce leze krkem - nevic to teda nemuzu nejak vychytat a na nohah se mi delaji modriny po vpichu, to se mi na brise stalo spis vyjimecne :frowning2:
@ema5 - no ted sice nenabiram, ale ja mela nahore 7 kilo za pulrocni hormonalni lecbu (prechod) a IVF... Takze si z toho nic nedelej :slight_smile: a hlavne: neni vsem dnum konec....ted jsou tri, ve finale to muze byt tricet...
Ja uz bych nemohla chodit do prace, jsem vyrizena jen z prochazek s pejskem :grinning:
4. říj 2013 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ema5, ne, bylo mi u mého gyxnekologa i přímo na té genetice jasně řečeno, že do chromozoímů prostě nevidí a i teď na tom uzv mi řekli,k že co je možné vidět, je v pořádku, což znamená, nevidí, zda má dítě Down, a ostatní podobná postižení, ale ví, že b¨funguje srdce, kolik má chlopní, komor, kam všude proudí nebo neproudí krev, dokonce i obsah střev a močového měchýře měřili :grinning:. Ale já věřím, že je vše ok :slight_smile:
Jinak jdu 15.10 na další KO k mému gynekologovi, takže teď to i já mám opravdu po měsíci, ale tím uzv v Budějkách mi to nepřijde tak dlouhéí, ten bÿl akorát v půlce. A u dr si musím nechat zase napsat něco na moej křečáky, na dost nepříjemném místě se mi začala zvětšovat jedna žíla už při posledním těhu s Terezkou a teď se mi tam udělala další :rolling_eyes: , jsiu nabouchané a tak to těma lékama musím ředit, aby se to neucpalo a neprasklo.. A pak u porodu mi kvůli tomu něco píchali, aby to neruplo, až mimi poleze a já budu tlačit :fearful: . Fakt radost. Když sedím, ok, nebo dýl chodím, jako dobrý, ale jak si sednu, nebo ráno se zvednu z postele, tak nemůžu ani jít, jak mi to tam bolí a pulzuje ta krev :cry: . Jsou to radůstky kolem toho těhu, co?
Jinak váha 300g a míra 25 cm :slight_smile:
5. říj 2013 v 07:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rohatyandilek, to je mi líto, to vystresuje :frowning2: . Snad to bude dobré. Velký uzv je v genetu, ale mně ho dělal i můj dr, takže jsem ho měla dvakrát, tak to možná bude u tebe stejné. Uvidíš, třeba se to za těch 14 dní srovná, hlavně se snaž nenervovat, ono se to lehce řekne, znám to sama dobře, ale ty nervy miminku neposlouží :rolling_eyes: .
5. říj 2013 v 07:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Poznámka admina: “prodej v diskusi”
5. říj 2013 v 07:39 • pupan
@ema5 Ne není, to je test na cukrovku :slight_smile: ,ale jako kdybych těch odběrů neměla dost :grinning:
@brsh Tak to já mám břicho celé modré a Dr. na hematologii to vidí a v poho :slight_smile: ,ptala jsem se jí taky na to píchání do nohou a říkala,že mám ještě vydržet :wink: ,tak nevím,no...
5. říj 2013 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, u nás byl dneska krásný den, tak jsme si to s dětma užili venku, doufám, že jste si taky dneska užily sluníč :slight_smile: ka

@27verca To je divné, mě to na hematologii rovnou učili píchat do stehna, o břiše neříkali nic.. to já teď sama začínám s břichem.. co doktor, to jiný názor asi... :unamused:

Na cukrovku se taky netěším, taky dostanu příště žádanku. U druhého dítka jsem ji měla hraniční a musela jsem pak držet dietu, docela oprus. Ikdyž bych aspoň tolik nepřibrala, to by byla výhoda :slight_smile: Ale zas přes Vánoce by to byla otrava...
5. říj 2013 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ema5 Jj,u nás bylo taky moc pěkně,že by babí léto??? :grinning:
Je to zvláštní s tím pícháním,no :frowning2: a co myslíš že je lepší bříško nebo ty stehna??? Já když čekala před 11 lety,tak jsem na žádném testu na cukrovku nebyla,tak jsem ted´ docela koukala :confused:
7. říj 2013 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@27verca Vůbec netuším, zítra jdu na kontrolu na hematologii, tak jestli si vzpomenu, zeptám se jestli je jedno kam to píchám, nebo jak to je... Mě brsh poradila ledovat před vpichem, někdy to pomůže, ale někdy (hlavně na břiše) to štípe jak hrom i tak.. Doufám, že mi to zítra nezvýší, 0,6 už fakt nechci..
No ten test na cukrovku dost holek odmítá, já bych to ale neriskla, není to zas tak nic hrozného, co by nešlo vydržet...
7. říj 2013 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ema5 No taky si myslím,že ten test na cukrovku nebude tak strašný,dr.říkal,že jen něco příšerně sladkého vypiju a naberou mi krev a budu tam 2 hodiny čekat a za ty 2 hodiny mě naberou znovu,tod´ vše :slight_smile: myslím,že se to dá vydržet...
Tak doufám,že ti to nezvýší,budu držet palečky :slight_smile:
8. říj 2013 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak po dnešním odběru mám píchat 0,6 ml, to je děs. Hlavně, že to mám jen preventivně a žádnou pořádnou trombofilii nemám.. No nechápu to, asi ta rostoucí váha? No co nadělám.. Injekce budu mít až zítra a nezbyla už mi ani jedna 0,4 tak budu muset ráno píchat dvě 0,3 ml, to mám radost.. :unamused:
Jak se máte? někdo nějaké kontroly?
8. říj 2013 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ema5 ahojky, já tu nebyla zrovna tři dny a tady se nic neděje :slight_smile: S těma injekcema mě to mrzí,taky to mám navýšený - prý je to fakt tím postupujícím těhotenstvím :frowning2: Já už píchám zase do břicha, nohy jsem vzdala. Jako bolí to jak prase, i když leduju a mám tam hrozný modřiny.

Holky, co vy ostatní? Miminko se pěkně ozývá a když dám přítelovu ruku na břicho, tak nic - dělá si z nás srandu asi :grinning:
8. říj 2013 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj brsh! :slight_smile: Je hezky, tak se asi nikomu nechce psát nebo co :slight_smile: S těmi pohyby to máme stejně, manžel už hodněkrát zkoušel, mě to přišly šílené šlehy a on nic necítil. A vesměs taky hned pohyby ustaly.. že by to ten prcek cítil? Že je to někdo jiný? :slight_smile: Už jsem to slyšela hodněkrát od holek, tak možná na tom něco bude :slight_smile:
Musím vám ještě říct, jak mě pobavil náš starší syn (snad jsem to sem ještě nepsala), říkala jsem klukům, že už je miminko slyší a poslouchá, zvyká si na jejich hlasy, tak že mu můžou něco říct a on říká: "Tak mami otevř pusu, já mu tam něco řeknu" :grinning: Tak to mě rozesmálo, jak ty děti uvažujou :grinning:

A k tomu píchání, včera jsem se ptala na té hematologii, jestli teda můžu i do břicha a sestra se divila, že se mi chce, že jsem přece těhotná :slight_smile: Asi měla dojem, že propíchnu i dítě :grinning: A ještě mi říkala, že ty stehna mám na vnější stranu, že je to tam míň citlivé než na vnitřní, tak to mám přesně opačně. No budu si to dělat, jak se mi chce asi, vypadá to, že to každý říká jinak..
9. říj 2013 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh Jo a ptala jsem se kamarádky, která si taky píchala obě těhotenství, jak to bylo u porodu, ale teda rodila v polsku, ne tady, tak to tu možná bude jiné.. a jí oba porody vyvolávali, aby se stihlo načasovat vynechání injekce.. druhé dítě dokonce v 38 tt. Tak to bych teda nerada. No uvidíme, zeptám se ještě na kontrole mé doktorky, dělá v nemocnici kam půjdu rodit.
9. říj 2013 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh, tak u nás je to stejné, malou cítím docela hodně, občas fakt dost, je jasně poznat, že už se začala vyvíjet svalová hmota, už to nejsou jen motýlci :sunglasses: , ale jakmile dám na břicho manžovo ruku, tak ticho po pěšině :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Pěkná opice.. Je to sranda a fakt si to užívám..
Holky, pořád, už od asi 2. měsíce mě tlačí na pravé straně, jako by v půlde břicha víc vpravo, občas tam mám i takovou bouli, když máčknu, je to tvrdý a zmizí to, je to otřes, už mi to fakt nahání hrůzu, budu muset říct dr., aby se podíval i tam, i když to s dělohou nemá nic společeného, ale snad tam nemůžu nic mít.. Ono to těhotenstvím být může, ale nemusí vzhledem k tomu, že to tam tlačilo už ve 2.měsíci, kdy děloha je dole. Možná jsem to tu už psala, protože mě to fakt děsí.. :confounded: Nevíte, co by to mohlo být? Jako někde v místě, kde je žlučník, že by ten?? Ach jo.
Ale jinak mi dělá radost mimís, tak mě to aspoň sem tam odreaguje, i když mám dny, kdy mě ta boule fakt úplně vykolejí, protože jsem těhu potřetí a tohle jsem nikdy nezažila.. Že se tam těsnají orgány je jasný, ale tohle je divný :frowning2:
10. říj 2013 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh Ahoj, my se dozvěděli konečně, že čekáme holčičku :slight_smile: Cítím ji od 16. týdne a pořád víc a víc, je tak živá, že se doteď pohlaví nepodařilo zjistit :grinning:
A s tou partnerovou rukou to máme nastejno.
10. říj 2013 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pupan Tak radši mu to řekni a zeptej se, snad to nic nebude.. jinak ale mě něco takového skoro pod žebry vpravo vadí někdy taky, poslední dny si to neuvědomuju, ale taky už tak od 3 měsíce jsem to cítila, prostě pocit, že mi tam něco přebývá, tlaky.. Bála jsem se toho taky, co to je, ale připsala to právě tomu, jak se to tam všechno rovná.. Tak jsem zvědavá, co se dozvíš.
Já si holky dneska užila, měla jsem odpoledne nějakou střevní koliku, šílené křeče a bolesti, průjem, mdloby, fakt hnus. Teď jsem už "jen" hodně unavená a to musím zítra do práce. Bohužel tohle znám, mám to tak jednou za rok, šílený stav, naštěstí netrvá dlouho, ale potkat mě to někde venku tak nevím. Děti jsem měla zrovna doma, naštěstí šla kolem kamarádka a vzala je na chvíli ven. Hodně mě to vylekalo, bála jsem se, ať to neudělá něco miminku, nevyvolá porod nebo tak něco :frowning2: . Už si tam zas kopká, tak snad to zvládl bez újmy.
10. říj 2013 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rubetie Blahopřeji k holčičce, tak snad už se příště taky dozvíme, co čekáme :slight_smile:
10. říj 2013 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ema5, to ti taky nezávidim, ty střevní chřipky jsou záhul pro člověka i bez těhotenství, natož s tim mimčem v bříšku :cry: . Já na to teda naštěstí absolutně netrpím, kolem nás každým rokem dvakrát řádí střevní chřipky, půlky škol a školek zavřené a my se držíme, zatím dobrý, jen jednou to kluk přinesl, dvakrát se vyzvracel a dobrý, ale mně se to vyhýbá.
Já začínám sotva lézt, když chvilku sedím, tak pak trvá chvilinku,než se rozchodím, holt je to znát, to třetí těhu a to starýýý tělo :sweat_smile: . Ne, já to měla už před těma třema dokama s malu, je to tou rozestupující se pánví, jelikož to přesně jako tenkrát teď, v polovině těhotenství, už zase začalo, tak je to hodně bolestivé a měla bych se šetřit, na procházky už to nebude, ale tak počasí už stejně na delší procházky není :rolling_eyes: . Už aby byl únor.. Nebo radši jaro a mohlo se s prckama ven, co? :slight_smile:
11. říj 2013 v 07:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan Já to mám nějakou zděděnou záležitost, není to klasická střevní chřipka, spíš nějaká šílená alergická reakce nebo co, má to moje mamka, její dvojče i babička to měla. Mamka kdysi na testech byla a na nic nepřišli. Je to tak jednou za rok, tak jsem to zatím neřešila, ale kdyby to mělo být častěji, tak na to asi dojde..
Do práce jsem nemohla, v noci se to vrátilo a skoro vůbec jsem nespala, byla jsem slabá a křeče se pořád trochu vracely, tak jsem to musela zrušit. Dost mě to štve, ale co nadělám, zdraví - zvlášť když jsem těhotná - je priorita.

Já se taky už hůř hýbu, bolí mě kyčle a pánev, ale tolik jako tebe zatím asi ne.. to musí být hodně nepříjemné, vím, že někdo pak skoro chodit nemůže jak se ty kosti rozestupují... tak to není nic moc, malá chce asi ven, co? Ale je fakt, že počasí nám nahrává, v létě by to bylo hůř, to jsme zvyklí být pořád venku a hodně chodíme, to bych teď už taky nedala..
11. říj 2013 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek