• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu únor 2014

24. července 2014 
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Poznámka admina: “propagace vl.bazaru”
12. říj 2013 v 10:11 • zvaskova
@ema5, to není tím, že by malá chtěla ven, břicho, děloha, nijak neklesá, prostě jak to tam roste a já mám pokaždé břicho opravdu hodně veliké, každé těhotenství se mě několikrát lidi ptají, jestli čekám dvojčata :slight_smile:, mám hodně plodovky a velké placenty, což prý je pro mimčo geniální stav, pro mě už ale právě horší, protože je to vše těžké a jak to tlačí na tu pánev, tak se začne rozestupovat a je to fakt bolestivý. Pro představu, při prvním porodu jsem byla natržená, šitá a 6 týdnů si pořádně bolestí nesedla. Při druhém jsem se natrhla víc, dokonce i čípek, šitá jsem byla i vevnitř, ale díky bolesti té pánve po těhotenství a porodu, jsem byla tak odreagovaná, že jsem normálně seděla, o bolesti po porodu a šití vůbec nevím.. Prostě ta pánev fakt tak strašně bolela, chodila jsem na injekce, abych vůbec vstala z postele, takže jsem fakt hodně přemýšlela, jestli do toho půjdu znovu, ale manžel moc chtěl, tak jsem naposledy kývla :confused:
12. říj 2013 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zvaskova, ahoj, a co to je za stránku? Už jsem se tam nechala přidat, tak zatím nevím, než mi to odkliknou, ale tam se dá nakupovat nějak použité Lamaze, nebo co?? Protože jinak na MMB jsou toho taky kvanta :grinning:
12. říj 2013 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zvaskova, tak to je opět Čína :slight_smile:. Tam si objednávám sama, na to nepotřebuji skupinku, ke všemu hodně předraženou :frowning2:..
12. říj 2013 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan Já myslela ta starší že chce ven :grinning: Máš holčičku ne?
12. říj 2013 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan Fakt? A co třeba v Číně nakupuješ?
12. říj 2013 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ema5, jo, tys myslela jako Terezka že chce ven? Jo, to chce a mám dvě, ten starší chce taky ven, ale už si na hřiště před barák dojde sám..
Co nakupuji v Číně? No oblečení na děti, vánoční ozdoby, ty jsem teď objednala, fakt hezký, samolepky s motivy dětí oblíbených pohádek na zeď, atd, atd, mají naprosto vše.... Nekupuji to přes ty skupinky, kterých je poslední dobou všude spousta, jsou předražené, maminky si tam hrozně přihazují, ale sama si to objednávám, jelikož je to bez poštovného a za pár kaček a 3/4 věcí nádherných.. Ale teda třeba klukovi jsem tam koupila zimní vestu a to teda byla dražší, vyšla na 450,-Kč, ale je úžasná.. No a sobě těhu svetr, a mikinku, obojí super, na netu jsem to našla od stejného dodavatele čtyřikrát dražší..!
13. říj 2013 v 07:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan Jojo, přesně tak, myslela jsem to tak, že děti chcou ven :slight_smile: Náš prvňáček už si do školy i ze školy chodí taky sám, máme jí pod okny, žádná cesta, jen mini parčík, vidím ho celou dobu z okna. Tak to je fajn. Ale školkáčka vodím do školky a v poledne ze školky, ale je to kousek, takže taky pohoda. A jsem ráda aspoň za to, jinak bych neměla vůbec žádný pohyb. Abych pak s tou nulovou kondicí ten porod zvládla, že. Ale taky, ujdu toho trochu víc a večer už se sotva otočím v posteli, jak všechno bolí. Uviídíme, jak se to bude vyvíjet dál.
A to je bez poštovného asi od nějakého objemu, že? Jakože nad určitou částku.. Nehodila by ses nějaký odkaz na server, kde třeba nakupuješ? A je to v angličtině? A co placení, z účtu na účet? A jak dlouho trvá, než to dojde?
13. říj 2013 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, měli jsme takovou nepříjemnou záležitost v rodině, tak jsem sem moc nechodila, ale už je vše za náma, tak vám jdu taky napsat konečně :slight_smile:
Ve čtvrtek jsem vyrazila na For Babies veletrh - teda bylo to poměrně náročný, ale to se dalo čekat. Koupila jsem nějaký pleny látkový, slinták, prostěradlo do košíku atp, byly jsme tam s kamarádkou asi pět hodin :grinning: hrůza. Ale jsem ráda, že jsem šla - konečně jsem pořídila nůžky na nehty. Já mám z toho stříhání totiž děsnej strach, tak jsem je pořád nechtěla koupit :grinning:
Včera večer jsme byly s kamarádkama na véče - dvě měly narozky. Bylo to úžasný, dobře jsme se napáply a pokecaly, když šly pak pařit, tak my jeli s miminkem domů :slight_smile:
@ema5 - to jsi mě moc nepotěšila s tím vyvoláním. Musím se na to taky zeptat. I když můj doktor to nemá moc rád, takový dotazy (že jsem slyšela atd.)... já jdu 21. října, kdy Ty? Třeba přijdeš s infem dřív :grinning: Jinak jak bodám do bříška, tak je to zase úleva jak blázen. Nohy mám samou modřinu a to už jsem tam týden nepíchla..
@rubetie - taky gratuluju k holčičce :slight_smile:
@pupan - nevím s tou bolestí, ale raději se stokrát zeptat. Já snad budu muset na obvod, mám asi skříplej nerv v bedrech a vystřeluje mi to skrz levou půlku zadku do stehna a bere mě kyčle. Jsem z toho úplně vyřízená. Táhnu se venku jak smrad a nejhorší je to, když se mám zvednout z postele (mým případě matrace, postel ještě není).... což už s tím břichem je poměrně sranda, natož s tou chromou nohou
13. říj 2013 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh To mě mrzí, snad už teď budete mít pohodu..
Teda, ten veletrh, to muselo být něco, těch lákadel, to jsi ještě utrácela skromně :wink:
No na doktory se musí s dotazama opatrně, to já už taky z vlastní zkušenosti vím, jsou někteří hodně ješitní a člověk nesmí být moc chytrý :sunglasses: Hlavně neříkat: "Na internetu jsem četla..", "kamarádka mi poradila" atd., to je vytáčí :grinning: Ale holt si musí zvyknout, že dneska už mají lidi mnohem lepší přístup k informacím, mohou se poradit i jinde, jasně, že často vyčtou na internetu bláboly, ale přístupné jsou i různé studie, online poradny lékařů atd., takže už by se s tím měli naučit počítat, že i pacient může mít názor a právo diskutovat. Ikdyž je jasné, že je dráždí, když pacienti věří víc nesmyslům, co vyčetli na internetu než tomu, co jim radí oni. Mám to i doma, manžel je lékárník, kolikrát mu sděluju věci, co mám z internetu, diskusí a tak, a on se chytá za hlavu, co to jsou za blbosti a "zlobí se" na mě, že mu nevěřím :grinning:
Ale myslím, že když se zeptáš neutrálně, jestli to, že si ředíš krev není nějaká komplikace k porodu, tak by ti měl odpovědět bez jakékoli nechuti.
Já jdu do poradny teď v úterý, už se moc těším. Budu se chtít na to zeptat, snad nezapomenu v tom zmatku, mám těch úkolů víc, musím ještě vyzvědět pohlaví a přinést si nějakou hezkou fotku :grinning:
13. říj 2013 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh Držím palce, ať ta bolest poleví..
A vy jste čerstvě přestěhovaní?
13. říj 2013 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ema5 - Já jsem na veletrhu nechala asi přes 2000, ale víš co, to by člověk pořád něco kupoval :grinning: a hlavně, už toho hodně mám z těch Dnů Marianne, tak nebylo úplně třeba. Jinak jsme čerstvě před stěhováním, ale zatím pořád nevím kam. Partner vyčkává na rozhodnutí rodičů a jeho i jejich pasivita mi leze krkem. Je to složitější - každopádně máme jít do bytu místo nich...ale oni jsou zatím stále na místě. Tady máme matrace, protože jsme sem šli provizorně (už je to dva a půl roku)... hrabe mi tu. Už bych si chtěla zařizovat svoje :frowning2:
Dej pak hned po poradně vědět :slight_smile: Já si vždycky píšu body, protože si to v tom chaozu tam taky všechno nevybavim - takže Tvůj manuál: 1) pohlaví? 2) foto 3) jak tedy budu rodit? :grinning: :grinning:
13. říj 2013 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh To je fakt, že je to pár věciček a nasbírá se to. Já zatím pořídila jen balík plínek, jinak nic. Ale taky bude třeba časem trochu přemýšlet, co nemáme a je třeba doplnit, jen se nějak nemůžu dostat do té správné nálady...
S bydlením jsme to měli podobně u prvního syna, taky se to řešilo do poslední chvíle, nakonec bylo stěhování až v půl roce Míši. A to bylo něco, dost dlouho jsme předělávali, on už v tom lezl, no hrůza :slight_smile: Aby toho nebylo málo, tak když jsem byla v porodnici, začali nám v tom původním bytě měnit okna, takže jsem pak ani nemohla jet domů, ale byli jsme dva týdny u našich. Takže moje potřeba hnízdit byla fakt totálně nenaplněná, pořád v kufrech, taškách a krabicích :slight_smile: Ale přežili jsme.

Doufám, že ty tři věci si vybavím i bez manuálu. Horší je to u naší dětské doktorky, tam ani nevíš jak a už jsi zpátky na chodbě, tam to bez manuálu ty první měsíce nešlo :slight_smile:
14. říj 2013 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky děvčátka.Už jsem tu dlouho nebyla a koukám co je tu nového :slight_smile: .Už nakupujete nějaké věcičky na mimi to já zatím nemám vůbec nic,ale už začínám pokukovat :wink: .17.10.jdu na kontrolu na hemato tak jsem zvědavá jestli se něco znění :slight_smile: .Taky jsem se dočetla, jak moc máte "živý" miminka,i já mám v sobě asi nějakýho d´áblíka :slight_smile: a nejvíc o něm vím,když si pýchám ráno injekci nebo když si lehnu k televizi :grinning: :grinning: :grinning: ....
14. říj 2013 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ema5 - tak možná je to tím, že nevíš, pro koho dokoupit a taky, že už je to třetí těhu. To víš, já jsem ze všeho vyprděná, kupovala bych jak divá :grinning: ale těch nových oblečků mám asi pět a zbytek bazárek. Nejsem cvok. Pojedu se podívat na jednu postýlku tenhle týden, ale ji vlastně ani nemůžu koupit - nevím, kam bych jí složila. My tady každopádně zůstat nemůžeme, je tu problém s teplem. Střešní ateliér, kde je v zimě max 17 stupňů... takže pro prcka nereálný. Jdeme se projít s kamarádkama na Vyšehrad, alespoň načerpat trošku sluníčka, dokud svítí :slight_smile:
@27verca - ahojky, tak to máme podobný - prcek se ráno ozývá, když jdu píchat :slight_smile: Reaguje určitě na tu chladící kapsičku, tak jí vždycky přehodím jinam a je klid :grinning: A jinak vše ok? Kdy máš nějakou kontrolu? :sunglasses:
14. říj 2013 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ema5, písni mi tvoji mailovku, třeba můžeš do únorčátek na rodině, já ti napíši ohledně nákupů tna maila, jo? :slight_smile:
14. říj 2013 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh Tedˇ mám trošku problém s močákem,pořád běhám čůrat,třeba jenom kapičku :frowning2: ,už je to otravný,ale za tu cenu to stojí. Tedˇ mám kontrolu na hematologii 17.10.,na cukrovku 22.10. a na ginekologii 25.10. tak uvidím jestli bude vše ok :slight_smile: ...
14. říj 2013 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan majak1@centrum.cz. Díky moc, snad tě tím moc nezdržuju.. Nevím, jestli bych do toho šla, jen o tom v poslední době slýchám ze všech stran, tak mě to zajímá..

@brsh Jojo, určitě to je tím, že většinu máme a taky že nevím jaké oblečky :slight_smile: Ale jsou i věci, kterých jsem se po klucích zbavila a ty musím pořídit... ale to nadšení pro nákupy už není takové jako v prvním těhu. I koukat a vybírat na netu mě nějak moc nebaví, ale třeba to ještě přijde :slight_smile:

@27verca Dneska jsem taky ráno myslela na prcka, jestli ho to nestudí :slight_smile: Ale ten náš dopoledne spí, i u píchání. Je aktivní hodně odpoledne a navečer, kolikrát se vzbudím v noci a tam se hraje fotbal, vždycky si říkám, že se chudáček nudí, když kolem něj najednou nikdo nemluví a je ticho :slight_smile:
14. říj 2013 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@27verca - a je to fakt močákem? Když se mi mimino nějak blbě posadí na močák, tak taky lítám i kvůli kapce. Já jsem zvědavá, jestli mě pošlou na cukrovku... ee, se mi nechce. Ale spíš kvůli nabírání krve bez pití. Neteče mi pak vůbec a i na Karláku měli problém mě nabrat :angry:
@ema5 - To přijde, neboj :slight_smile: Já doufám, že se už ukáže a odvážu se trošku v barvách, už mi z těch unisex věcí hrabe :grinning: Jinak jsem koukala po netu ohledně toho porodu s heparinem a máš asi recht... nenechávají tedy přenášet, takže to spíš vypadá na vyvolání. Zítra budeš moudřejší a já v pondělí, ale jsem z toho tedy zklamaná...
14. říj 2013 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ema5, máš maila :slight_smile:
15. říj 2013 v 07:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ema5 To já mám v noci klid, až na dnešek,nemohla jsem od 2.45 do 5.00 hod.spát,nevím proč,ale nejspíš to bylo tím,že jsme večer koukali na netu na kočárky a tak se mi to honilo v hlavě :grinning: ....
@brsh Asi s močákem nemám nic,asi jen mrnˇous se blbě uvelebí,ale je to otrava,když se sotva vrátíš ze záchodu,sedneš si a zjistíš,že můžeš jít znovu :slight_smile:. No s tou cukrovkou uvidíš no,ale pro ten klid člověk udělá cokoli :wink: .
Taky jsem tu četla,jak jste psali o tom porodu,že je plánovaný :frowning2: ,už víte něco víc ??? já se ta to taky poptám,ale jdu na kontrolu až 25.10....
15. říj 2013 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@27verca Taky tak lítám na záchod a bude hůř :grinning: jinak s tou nespavostí - tím trpím taky. Já tedy spím špatně posledních deset let, ale v těhu je to úplnej extrem :frowning2: mám tu homeopatika a asi je začnu brzo zobat. S tím porodem nevím - já jdu v pondělí a @ema5 je u dr dnes - měla za úkol se zeptat, tak uvidíme s čím přijde :slight_smile:
15. říj 2013 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak dva úkoly ze tří splněny :slight_smile: Zeptala jsem se na porod s fraxiparinem, tak dle mé dr. to není vůbec žádná komplikace, porod se neplánuje, pouze bych nemohla epidurál a kdyby byl císař, tak v celkové anestezii. To v případě, že bych si ho ten den píchla, ale pokud třeba ne (záleží, kdy člověk začne rodit, že), tak pak se může i ten epidurál. Já ho u dětí neměla a ani jsem s ním nepočítala, takže je mi to jedno. No ale holky vy se zeptejte taky, u vás to může být jinak.
Zeptala jsem se i na pohlaví, a zatím to vypadá na holčičku :wink: Ukazovala mi kávové zrno, hledala, jestli tam někde něco netrčí a nenašla :slight_smile: No ale já asi neuvěřím, dokud neuvidím :grinning: Bojím se si na holčičku zvykat, aby se tam pak nějaký ten pindík nakonec neukázal :grinning:
A fotku nemám, já chtěla nějakou 3D obličeje, a ona to ta dr. nedělá (ikdyž na tom utz to ostatní dr. dělají, ale ona to prý neumí) a mimi bylo otočené páteří a hlavou dolů, takže nic moc hezkého nešlo najít. Jsem trdlo, měla jsem chtít aspoň ten záběr na pohlaví, ať mám doma důkaz :slight_smile: Byla jsem z té holčičky tak vyjevená, že mi to nemyslelo.
Dostala jsem žádanku na test na cukrovku, tak se musím zítra objednat.
Tak tolik zpráva od doktora :slight_smile:
15. říj 2013 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan Díky moc za mail!

@brsh Chodím taky často na pár kapek, dneska jako na potvoru jsem ze sebe nemohla před dr. nic dostat, abych přinesla moč s sebou a pak v kabince, když jsem čekala u dr. jsem za tu chvíli myslela, že se snad počůrám.
15. říj 2013 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ema5 Ty jsi hvězda teda, jak sis to všechno zapamatovala :grinning: Gratuluju k tý holčičce, to by bylo super :slight_smile: Neboj, už nic nenaroste :grinning: Doufám, že se budu v pondělí radovat s tebou :wink: Já jsem něco o těch porodech s heparinem načetla a fakt to tak není v každým případě - ale spíš než na gyn záleží na porodnici. Ale v podstatě jsi mi jen potvrdila to, co mi psala už nějaká maminka tady v diskuzi o trombofilii a jedna paní doktorka. Že tedy epidurál nedělají - pokud byla injekce 12 a méně hodin před a velmi neradi CS. No uvidíme, uvidíme. Taky Ti dám pak vědět, co ten můj dr na to :slight_smile: Mně se tam dneska mimino celej den strašně mrská, už od rána. A vůbec nechápu, jak tam je položený :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. říj 2013 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,
včerejší kontrola ok, vše jak má být, stále je to holčička :sunglasses: a už váží 440 g..
@ema5, malou mi na 3D ukázal, obličejík byl super vidět, ale pořád ručičku na ksichtíku, tak jsem si o fotku neřekla, ale příště si řeknu, aby mi to hodil na flashku, dělá to zadarmo, nebo dělá CD za 300,-Kč..
Udělal mi uzv toho břicha nahoře a nic nenašel, tak snad tam teda nic není, je to fakt jiný, než ty ostatní dvě těhotenství a fakt jako by tam něco nepatřilo.. Ale tak to by musel vidět, tak jsem se uklidnila. Malá leží už hlavičkou dolů, což se teda ještě může samozřejmě změnit a CS mám 1.. Holky, já už se tak těšim na mimčo. Včera u nás byla švagrová, mají 14ti denní holčičku a to je takový prcek, má 47 cm a 3kg, je to hovňousek maličkej a krásnej, už se tak těšim :slight_smile:.
Jinak jsem dostala Cyclo 3 forte na ty křečáky, brát 1x denně a stříkat proti bolesti nějakým sprejem :confounded: .
16. říj 2013 v 07:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky děvčátka. Tak koukám samé dobré zprávy,tak to má být :slight_smile: .
@ema5 K holčičce samozřejmě gratuluji :slight_smile: a na ten porod se taky zeptám...
@brsh Dneska jsem taky toho nic noc nenaspala,tak uvidím,jak dlouho to ještě potrvá :frowning2: ...
16. říj 2013 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh Naše mimi bylo včera příčně, a i to tak cítím, tlačí na obě strany. Ale myslím, že teď ještě cestují hodně :slight_smile: No já jsem ráda, že to vyvolávání nebude, na druhou stranu se mi moc nechce přenášet, není to nic příjemného to čekání :slight_smile: Je lepší překvapení tak týden před termínem, to bych si přála. Ale ani jednoho jsem nerodila před termínem, otevírám se líně a pomatu, tak s tím asi počítat moc nemůžu. U prvního syna mi dr. řekla už v 38 tt, že už se to chystá, že to může být každým dnem a rodila jsem v 42 tt!! Jsem myslela, že ji praštím pak, měsíc vědět, že rodíš každým dnem je fakt na palici.

@pupan Tak super, že je všechno v pořádku, já to včera taky dost hodně cítila, ten tlak pod pravými žebry, tak jsem na tebe myslela. Asi je to fakt normální.
Já se napůl těším, napůl bojím :slight_smile: Já si to nějak totiž maluju do růžova, druhý syn byl pohodář, klidné ukázkové miminko a pak mi někdy dojde, co když to bude jako s prvním a to bylo něco teda :grinning: Tak se vždy polekám, jestli to zvládnu. A když jsem teď měla tu koliku a měla ty šílené křeče do břicha tak jsem si říkala, že rodit prostě nejdu, že to nepřežiju :grinning:

@27verca To spaní teda nezávidím, já zatím kromě nočního vstávání na záchod spím jak mimino.. Snad se to ještě upraví
16. říj 2013 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan Jinak jsem chtěla ještě napsat k té číně, včera jsem se na to trochu koukala, a dostalo mě, že třeba ergo carrier (ergonomické nosítko), které jsem si pořídila, u nás stojí 2500 a tam ho koupíš do 30 $, což je do 600. To je teda nepoměr!!! Škoda, že už ho mám.. To by se pomalu vyplatilo dovážet a prodávat :grinning:

No nic, musím jít trochu uklízet, mám v plánu luxovat a vytřít. Ale bolí mě kyčle, tak uvidíme, jak to půjde. Tak zatím se loučím :wink:
16. říj 2013 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a ještě poslední info, právě jsem se objednala na test na tu cukrovku. Půjdu v pondělí asi. Musím tam na 7, odběr na lačno, pak ta sladká voda a 2 hodiny v čekárně, v 9 pak další odběr. Už jsem si moc nepamatovala, jak to bylo minule. Tak to snad zvládnu. Ikdyž dneska jsem šla bez snídaně do školky a dost mě cestou natahovalo. Snad to bude v pohodě.
16. říj 2013 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek