• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu únor 2014

24. července 2014 
Ahojky, tak jsem vám sem právě napsala elaborát a zmizel mi :angry: Tak znova...

@katerinacernotova Vítej, určitě se přidej. Čekáš první mimi?

@27verca Co sis koupila hezkého, pochlub se? My proti chřipce taky naočkovaní nejsme a zrovna ji Míša asi má, teploty, bolesti všeho, bez nachlazení :( Ale jinak spíš trpíme na různé formy nachlazení. Já jsem vůči očkování skeptická, bojím se ho jak čert, štve mě, že ani doktoři se neshodnou v názorech na ně, jak se má potom rozhodnout obyčejný smrtelník :angry: Já teda nemám tu odvahu odmítnou nějaká povinná očkování, ale když slýchám o možných negativních dopadech a rizicích, tak je mi z toho dost úzko.
20. říj 2013 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan
@brsh
Máte pravdu, že bude asi malá, tak ještě chvíli počkám a budu shánět dál. Stejně už ji má nějaká paní v rezervaci. Já se toho nakupování od lidí na netu taky trochu bojím, jasně, když má někdo hodně pozitivních hodnocení, prodává hodně, tak je to v pohodě, ale tahle paní prodává poprvé, hodnocení žádné. Takže těžko říct, že. Navíc psala, že kabát zrovna přišel, nový z bonprixu, ale koukala jsem a nemají ho vůbec v nabídce a navíc dávají možnost zboží vrátit. Tak nevím, proč by prodávala na bazárku za levno :astonished: Jsem podezíravá, kdysi jsem nakoupila, zaplatila a nepřišlo nic, teda ano, výzva policie, ať se přidám k hromadné žalobě :cry:
20. říj 2013 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, můžu se k vám taky přidat?
21. říj 2013 v 07:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ema5, jj, tak to radši počkej a hledej jinde, to je vážně divné, vrátit to můžeš do zásilkových domů vždy..
@prcekverunka ahoj, vítám tě tady :slight_smile: Kolikáté mimčo čekáš?
@katerinacernotova, vítám i tebe :slight_smile:
Jo a holky na ty křeče začněte brát zodpovědně magnézko, mně ho doktor vždycky kolem toho 6. měsíce píše, protože pravdielně v tuhle dobu dorazím s křečema, je to období, kdy si mimčo začíná už brát fakt hodně všeho a i ono samo všeho víc potřebuje a našemu tělu to pak chybí.. Já teda minulý těhu měla křeče do chodidel a lýtek tak silné, že se mi sval úplně zatnul a několik dní jsem ho cítila, jak byl jako by v křeči.. Po pár dnech braní magnézka 500 jsem to do konce těhotenství už pak neměla.
21. říj 2013 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@prcekverunka Jasně, vítej!

@pupan Já na křeče netrpím zatím tolik, jako dřív. Když to popisuješ, vím, o čem mluvíš, měla jsem to tak u obou těhu, takové křeče, že to nešlo vydržet a musela jsem rychle rozmasírovávat, nebo manžel se vzbudil a rychle mi to napínal a tak.. a stejně pak celý den lýtko bolelo. Teď se to o mě párkrát už taky pokoušelo, ale mnohem míň a hned to přejde. Zatím magnézko neberu, beru ascorutin a vápník, ale vím, že se mu taky nevyhnu..
21. říj 2013 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, čekáme první miminko, holčičku - pravděpodobně Laura :slight_smile:
21. říj 2013 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@prcekverunka Krásné jméno!
21. říj 2013 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ema5 Děkuji, strašně moc se mi Laura líbí :wink:
21. říj 2013 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ema5 ahojky jojo cekame prvni mimco tak jsem takova opatrna vis jak to prvne chodi :slight_smile:
21. říj 2013 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@prcekverunka ahojky my cekame taky nase prvni Adamka.Laura je krasne jmeno ja mela pro holcicku vymyslene Nikolka.
21. říj 2013 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katerinacernotova Adamka mame taky mezi favority, ale spíš to vypadá na holčičku a ta bude nejspíš Nelinka, jestli neobjevíme ještě něco úchvatnějšího :wink:

@brsh Čekáme na zprávy z kontroly :wink:
21. říj 2013 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katerinacernotova Ahoj :slight_smile:
Manžel chtěl taky Nikolu, ale to se mi tak moc nelíbilo. Spíš bych třeba dala Nikol. A další varianta byla Sandra, pak ještě mě napadla Isabela. Ale ta Laura asi vede. Ještě to nevíme moc dlouho, že je to holčička, tak se to jméno ještě může změnit, uvidíme. Pro kluka jsme měli Marek. A Adámek je taky moc hezké jméno :slight_smile:
21. říj 2013 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ema5, a ten ascorutin ti někdo napsal nebo sis ho naordinovala sama? A vápník bereš extra a denně? Já nad tím taky přemýšlela, že si ho koupím, když tak teď všude čtu, jak v tomhle stádiu ho tělo fakt hodně spotřebuje :frowning2:.
Jo a Nelinka je krásné jméno. Fakt. Ale manželovi se nelíbí, že je jak pro psa.. Nejhorší je, jak tě okolí může ovlivnit při výběru jména. Stačí, když nějaké protivné, nebo zlé dítě v okolí má jméno, které by se ti jinak líbilo, hned je to tím zkažené.. A já chtěla pro kluka Tobiáška a Jakoubka i tahle jména mají známí u psa..Tak hned, že přece nemůžu mít jméno, co dali oni psovi :frowning2:..
Holky s prvním mimčem, Vám fakt závidím, je to úžasný, když je to poprvý,k i když já si to snažím, v rámci možností, užívat i teď napotřetí :grinning:. Už se na maličkou strašně těšim, ještě zesílené je to tím, jak má švagrová to měsíční miminko, zrovna o víkendu tu byla, je to tak malá holčička, to je nádhera :-ú). Pořád mám za mimi moji skoro 2,5 letou, ale když přijde švagrová s tou jejich 3kg holčičkou, tak je naše dvouletá v mžiku dospělák :grinning:
Jinak Nikolka se manželovi líbí taky, ale máme Dominika, přičemž mu říkáme Niki, takže dvě jména Niki v rodině je blbý, to by byl zmatek :slight_smile:
22. říj 2013 v 06:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pupan Teda blbnu, ascorutin ne :slight_smile: Aktiferin, tedy železo s listovkou ještě, dali mi to posledně na hematologii, že ho mám málo. A ten vápník beru proto, že jinak neberu těhotenské vitamíny, brala jsem v prvním trimestru femibion, ale teď už nic, jím hodně ovoce a zeleniny, myslím, že celkově pestře, tak už se mi nechce cpát další vitamíny. Ale vápník mi příjde důležitý, už kvůli zubům, po dětech se mi dost zvýšila kazivost :frowning2:

Mě se líbí spousta jmen, ale často to padne na tom, že se ta jména špatně zdrobňují. Mám ráda jména, u kterých jde dítě oslovovat hodně způsoby a to u některých prostě nejde. Jo a s těmi psími jmény, to mě nenapadlo, Nelinku psa žádnou neznám :slight_smile: Ale chápu, že to určitě člověka ovlivní, mě by ze stejného důvodu neprošel MAX, babička má Maxíčka psisko :wink:

@prcekverunka
@katerinacernotova
Jojo, taky vám závidím to první miminko, já jsem hrozně sentimentální člověk a už se vidím, jak si budu říkat - že ty krásné pohyby už nikdy nezažiju, že tohle je poslední porod, poslední kojení atd. Všechno poslední asi obrečím :grinning:
22. říj 2013 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pupan
@ema5
Upřímně si to první těhotenství taky závidím :grinning:
Je to paráda, užívat si to všechno poprvé. Hlavně ty orvní pohyby byly super. Když poprvé cítíte, že se ve vás opravdu něco pohnulo :sweat_smile:
A moc se těším, až se narodí.
Jen mě mrzí, že si teď nemůžu to těhotenství naplno užívat :confounded: Máme teď bohužel nějaké rodinné problémy, takže se pozornost zaměřuje někam úplně jinam :unamused:
22. říj 2013 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@prcekverunka To mě mrzí, snad se problémy brzy vyřeší a budeš moct být v klidu a těhotenství si užívat.
Jsi už doma nebo ještě chodíš do práce?
22. říj 2013 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ema5 Zatím chodím do práce, dokud to zvládám v pohodě, tak chci chodit. Jedna i kvůli penízkům, ale hlavně bych se doma asi unudila :unamused:
22. říj 2013 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ema5, i mně se líbí jména, která jsou tvárná, kde nemáš jednu, dvě možnosti, ale opravdu spousty jak zdrobnělin, tak zrovna tak při zlobení prcka, abys měla možnost ho nějak sprdnout :grinning:
Aktiferin jsem brala ve druhém těhu také, napsal mi ke konci dr., zřejmě to tak bude zase, chybělo mi železo, při té kontrole krve nějak ke konci, už si to přesně nepamatuju..
Já si užívám i tohle třetí těhu, opravdu mi přijde, že si každé těhotenství užívám intenzivněji a teď, jak vím už s jistotou, že je to to poslední, protože už fakt víc nechci, tak si každý pohyb, každou změnu uvědomuju o to víc. Mám knížku, je tedy v němčině, má ji ještě z doby, kdy jsem poprvé otěhotněla se synem, to je totiž Němec, a v té knížce je to dokonale popsané, prostě každý prd, který se s nsaším tělem a s tělem miminka děje, od momentu zahnízdění.. Takže to sleduju, je fakt, že ne denně, na to čas nemám, ale pak zpětně si to vždy pročtu a je to síla. A opravdu u nás vždy sedí i skoro přesně velikost a váha, a co nového mimču narostlo, poporostlo, zvětšilo se, co se naučilo :grinning:.. Je to sranda. No a to čekám třetí dítě.. Manžel už se mi směje :slight_smile:
22. říj 2013 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky děvčata. Tak jsem dnes byla na té glikemcké křivce a fujky,nic ošklivějšího jsem ještě nikdy nepila :-P .První půl hodinu jsem strávila na záchodě nad mísou,protože jsem myslela, že to v sobě neudržím,ale sestřičky byly moc fajn a vzali si mě k sobě do ordinace a celé 2 hodiny se o mě staraly a dělaly mi společnost :slight_smile: . Teď jen doufám,aby výsledky dopadly dobře :slight_smile: ....
Jinak vítám nové děvčata :slight_smile: ...
22. říj 2013 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@27verca, jj, slyšela jse, o tom už vyprávět holky, prý je to strašnej hnus :grinning:.. Jsem ráda, že jsem tam zatím nemusela, já sladký vůbec nepiju, čaj ani kafe nesladím a tohle prý stojí za to.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak hlavně, že to máš za sebou a teď aby výsledky byly v pořádku :slight_smile:
22. říj 2013 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan Děkuji a budu doufat,aby bylo vše ok :wink:
22. říj 2013 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holčičky :slight_smile: Já jsem nebyla na netu, jen jsem si početla v mobilu, ale přiznám se bez mučení - nebaví mě z něj odepisovat :slight_smile:
@ema5 - co bunda, vykašlala ses na to? Taky mi to přijde celý nějaký podezřezlý!
Jinak kontrola - vše ok, mimi má 700 gramů, to už je obřík :slight_smile: Opět nevím pohlaví, už je to úplně na pěst. Mělo zase nohu přes nohu a ještě nacpanej pupečník mezi nima, takže fakt ani ň nebylo vidět. Jdu příští týden na 3D, tak se to snad ukáže tam, jinak už nevim :grinning: A dostala jsem taky žádanku na cukrovku, takže mám nakráčet ve 27 tt s 300 ml hořkýho černýho čaje s citronem, tj fajn - aspoň to nemusím pít samotný. @ema5 - ptala jsem se na porod s Clexanem a nemám se prý ničeho bát, určitě nebudeme vyvolávat předem! Jinak je zatím vše na jedničku s hvězdičkou, pánev mám jak z učebnice. Doufám, že to tak půjde dál :slight_smile: Jo a mám nahoře 4 kg, jsem moc ráda
Koukám, že řešíte jména - holčičku už asi máme, ale nemůže se domluvit na klukovi. Takže doufám, že je to buchtička :grinning:
Jinak moc vítám nový děvčata :slight_smile:
@27verca - nevíš, jak dlouho trvají výsledky? Držím palce, určitě bude vše ok!
22. říj 2013 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@katerinacernotova ahoj :slight_smile: taky mažu a dávám nohy nahoru, ale někdy to nepomůže. Začnu ještě pravidelně pít magnezko, i když mám tenhle týden klid (ťuk ťuk). 31. ledna byl narozený můj děda, to by se mi jako TP moc líbilo :wink: Já mám podle ms 9/2, ale dle velikosti 1. února, tak se třeba trefím :slight_smile:
22. říj 2013 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@prcekverunka Jasně, taky jsem v prvním těhotenství chodila do práce až do mateřské, nechtělo se mi být doma. Teď si nedovedu představit sedět celý den v kanclu, u pc vydržím chvíli, za chvíli mě břicho tlačí pod žebry, nevím, jak jsem to tehdy vydržela :wink:

@pupan Jojo, já si to taky moc užívám a vychutnávám, hlavně ty šťouchance. Já nevím, nezdá se mi, že by kluci byli tak aktivní jak tohle dítě, to se pořád mele. Dneska jsem dopoledne seděla u pc a břicho mi jezdilo ze strany na stranu, klepalo se a tak, no aktivní děťátko :grinning:

@27verca Tak super, že to máš za sebou, snad budou výsledky OK, kdy se to dozvíš? Já jdu zítra, vím, že v minulém těhu mi to nakonec nepřišlo tak děsné, jak jsem si to představovala, ale asi záleží na aktuálním stavu žaludku :frowning2: Já se dneska snažila omezovat a nejíst sladké a zrovna (nebo právě proto) jsem na něho měla takovou chuť!!! Zítra beru do tašky čokošku a hned po druhém odběru se zakousnu :grinning:

@brsh Blahopřeji k úspěšné kontrole! Teda, 700 g, to už je dost! Mě dr. neříkala, ale jestli už je to tak nějak, tak to je pozitivní :slight_smile: Tak to máš teda hodně stydlivé miminko, takhle tě napínat! Ale příští týden už to vyjde, není možné. Máš super, že si můžeš vzít ten čaj, je to určitě o hodně snesitelnější. A dobrá zpráva, že ani u tebe žádné vyvolávání kvůli clexanu, to je fajn. 4 kg nahoře, to je sen, já už na váhu nestoupám, jen v poradně, ale už to bude u desítky tipuju... :rolling_eyes: Jo a bundu jsem pustila, pobála jsem se. Líbí se mi moc těhotenská od H&M, mají ji za 1300, tak maximálně koupím tu, když dřív nic neseženu.. přeci jen bych ji asi v pohodě zas prodala příští rok..
22. říj 2013 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@brsh, 700 g je fakt už macík, ty jsi o dva týdny dál, ono to v tomhle měsíci má snad skoro zdvojnásobit váhu, a my měli v tom 22.tt 440 g, takže ono to sedí.. Jako mně přijde i těch nynějších 25-30 cm docela už dost, to už jsou pořádný človíčci :slight_smile:).. A ke konci už to pak do délky neroste a jen přibírá na váze, tak trošku jako my v dospělosti, co?:grinning:
@ema5, jj, já také první těhu pracovala až do 8. měsíce, druhé jen do vánoc, to jsem byla na konci 4. měsíce a teď jsem doma komplet a jelikož stejně sedět nesmím, tak bych nemohla pracovat ani, kdybych nebyla na mateřské, jsem logistička, tlumočnice a dřepákuju celé hodiny u PC :frowning2:..
Holky, co říkáte té předpovědi, jak krutá nás čeká letos zima? Já se zvencnu a to nemůžu sehnat ani zimní bundu :frowning2:(. Jako asi mi umrzne pupík. Prý stoletá zima! Já chci od března krásný jaro a teplo na procházkyyy :confounded:
23. říj 2013 v 05:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:
Tak jsem po včerejší kontrole, všechno vypadá v pořádku a za 3 týdny na OGTT :wink:

@ema5 Právě, taky se mi nechce být doma, ale brzy začneme dojíždět, tak nevím, jak to budu zvládat. V autě se mi jezdí dost blbě, to břicho mě hrozně tlačí :sweat_smile: Tak uvidíme, jinak já jsem zdravotní sestra, pracuji v ordinaci, takže když chci, můžu si dělat práci v sedě u pc a když mi to je nepříjemny, tak si oběhnu, co je potřeba. Tak nemusím jen stát nebo jen sedět :slight_smile:
23. říj 2013 v 07:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan Tak to jsem nečetla, nestraš. Popravdě těm dlohodobým předpovědím moc nevěřím, oni se málokdy trefí.. Já mám zimu ráda, když nemusím z domu :grinning: Ale vstávání do práce v zimě, čekání na zastávkách, to je hrůza.

@prcekverunka Blahopřeji ke kontrole, to je fajn,že je všechno OK. Jee, zdravotní sestra, to je fajn. Zrovna dneska jsem byla na OGTT a pozorovala ty sestry tam, byly obě moc milé, veselé, povídaly si o dětech.. tak jsem si říkala, že je to asi docela fajn práce :grinning: Já o tom kdysi na základce uvažovala, ale pak mi to učitelka rozmluvila.

Ogtt jsem přežila, nebylo to tak hrozné, ale cítila jsem se dost slabá, ospalá, docela krize tam usedět. Zítra budu vědět výsledky.
23. říj 2013 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ema5 Děkuji :slight_smile: Nooo, tak u nás ta práce není tak veselá, ale baví mě.
OGTT asi nebude tak hrozné, u mojí dr. se to dělá tak, že si přineseš půllitr svého černého čaje a oni ti ho pak postupně přislazují, tak to snad bude v pohodě, jen pro mě bude problém být tak dlouho nalačno.
23. říj 2013 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ema5 - s tou bundou ještě vydrž, máš čas - podívej, jak je tam krásně :slight_smile: Já jsem na tu v HM taky koukala - když si vezmeš, že je za 1300 nová, tak bych do ní případně šla. Protože já mám tamtu za 1000 a je bazarová. Ale dneska dorazila a musím říct, že jsem teda nadšená. Je opravdu velká a má obr prostor na bříško, takže rozhodně nemám strach, že bych se do ní nevešla. A je tedy zachovalá, téměř není poznat, že je nošená.
@pupan - fakt už je to člověk :slight_smile: No snad poroste mimi a maminka o trošku míň :grinning: Ale já jsem měla asi 7 kilo nahoře už před otěhotněním z těch blbých hormonů :frowning2: Už se těším na cvičení a nějakej pohyb. Neumím si představit další tři měsíce, když si teď přijdu jak vorvaň :grinning:

Holky, z tý cukrovky nebudeme dělat vědu, ne? :slight_smile: To zmákneme jak nic. Spíš mě štvou ty náběry, protože zrovna v době, kdy jdu na cukrovku, jdu i do trombocentra na kontrolu, takže budu rozpíchaná až hrůza.
Dneska je opět krásně, tak pádim ven s kámoškama - procházka a pak káva, už se těším.
23. říj 2013 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@brsh Děkuji a doufám v totéž.. Výsledky jsou do druhého dne,ale já si počkám do pátku na svého ginekologa :wink: . Mimi je tedy pěkný kousek,taky jsem zvědavá na toho našeho prcka. Mám jít na ultrazvuk ve 25.týdnu kvůli ledvinám,nezdáli se jim ve 20. tydnu :frowning2:. Tak uvidíme...
@ema5 Tak držím palečky atˇje vše OK :slight_smile: . V pátek jdu ke ginekologovi,tak uvidíme :slight_smile: ...
Držím palečky všem co jdou na cukrovku :grinning:
23. říj 2013 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek