• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu únor 2014

24. července 2014 
@ema5, no u nás je favoritka Bára, "r" neřeším, starší je Terezka a delší dobu je dítě se jmÉnem, kdy to vyslovit umí :grinning:, ale nehodí se nám to k příjmení, to je ten problém.. A Nikola se mi nelíbí, ale Nikol je hezký a manžel by ji moc rád.. A fakt nevim, nějak se mi líbí obě stejně, že se najednou fakt nemůžu rozhodnout a už bych chtěla mít jasno.. Jako Bára je můj favorit už pře Terezkou, ale nakonec jsme dali Terezku s tím, že je jako Barborka pokřtěná.. :slight_smile:. Ach jooo
Monitor jsme měli až na druhé dítě a musím říct, že nejdřív nás dost stresoval, jak občas prcek při spaní má menší pauzu, tak se nám to během prvního měsíce asi třikrát spustilo, tak jsme oba vždycky vylítli, ale malá klidně nerušeně chrupkala :slight_smile:. Pak jsme si zvykli, už se to pak spustilo jen párkrát. A budu ho určitě používat zase :slight_smile:.. U prvního jsem měla neustále zaplou chůvičku, jsem strašná, byla jsem u prvního strašně vystreslá a bála se o něj, pořád jsem se na něj chodila dívat, tak s tou Nany je člověk klidnější. Znám dva lidi kolem sebe, kterým dítě umřelo na syndrom náhlého úmrtí, jedněm v pěti msících a druhým dokonce až v roce, což je strašná katastrofa :frowning2:.. Lepší nemyslet..
1. lis 2013 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky těhulky :slight_smile: Ráda bych se k vám přidala, termín mám 30.ledna, takže se klidně můžu dohrabat i na únor. Vezmete mě k sobě? :slight_smile:
2. lis 2013 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
najde se tu některá s termínem okolo 13. února z Brna?
3. lis 2013 v 01:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mullerovaj já mám termín 9.2. ;)
3. lis 2013 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan Jojo, není to sranda to vymýšlení jmen :slight_smile: Taky ještě nemáme definitivně rozhodnuto.. A s tím SIDS, to je tragédie, nedovedu si to představit.. :cry: .

@tetriska Jasně, vítej :slight_smile: Já mám termín 3.2., ale spíš počítám později, do ledna se asi nedostanu :slight_smile:
3. lis 2013 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akashka Tak třeba se potkáme v porodnici, kde plánuješ rodit. Já přemýšlšla o Milosrdných , ale naakonec to stejně bude Obilňák nebo Bhunice. o je ještě čas.
3. lis 2013 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koukám, že tu vybíráte jména! My jsme taky v koncích. Kluka máme, ale holčičku ani nápad :frowning2: Pořád si říkáme, že máme čas, ale ono to uteče...
3. lis 2013 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tetriska Je to tvoje první? A pohlaví víte?
3. lis 2013 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jj, první a bude to holčička. Takže jsme docela v koncích. A co Ty?
3. lis 2013 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tetriska vítej, a prosím taky o názor, Barunka nebo Nikolka? :slight_smile:
Včera mě bolala strašně hlava, ale opravdu hrozný tlak na čelo a temeno, bylo mi z toh až na zvracení, vzala jsem paralen, fakt nic moc, doufám, že to dneska bude lepší, ale jsem pořád taková oblblá, mám strach z preeklampsie, jestli to bude dneska zase, volám mému dr. a mažu na přeměření tlaku, i když mám termín kontroly už zítra. Ale nechci nic prošvihnout.. :frowning2:
4. lis 2013 v 06:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pup Za mě Barunka, nemám rada jména jako je Natalka, Nelinka nebo Nikolka. Jak Ti dneska je? Lepší?
4. lis 2013 v 07:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan dobre ranko, dopisu vse dopo, az zapnu komp, ale ted si ctu z postele a neda mi to :slight_smile: Za me taky Barca, kdyz jsem sama Barbora :grinning: nee, je to krasne tvarny jmeno. Kdybych se tak nejmenovala ja, jdeme do Barunky i my doma. Ale nechceme davat jmena po nas.
4. lis 2013 v 07:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tetriska Tak Nelinka je zrovna můj favorit :grinning: Ale ostatní dve zminene bych taky nedala. Ale ono je to o tom, kolik jich clovek zna, s kym se mu to spojuje a tak. Nelinky znam jen dve male hodne holcicky :slight_smile: Já mám doma už dva kluky, takže my zas pro změnu nemůžem vybrat jméno pro kluka, to už jde fakt hodně ztuha. Teď to vypadá na holčičku, mě se líbí jmen víc, hodně se mi líbí i Ela, Ella, ale manžela nemůžu ukecat, takže se asi shodnem jen na té Nelince.

@pupan A tys měla preeklampsii už ? Snad to nebude, ale máš pravdu, radši nic nezanedbat..
4. lis 2013 v 07:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Elenu máme taky v kurzu, chtěla jsem Kristýnu, ale tu zase nechce manžel. Ten chce Gábinu - tu zase nechci já. Takže se asi nedohodneme :grinning:
4. lis 2013 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tetriska Elenka v podobe Elen se mi líbí moooc, ale máme jich kolem nás hodně a dost blízkých. A přitom bych ráda něco s tím EL, oba kluci to mají ve jménu, takže vybírám i tak, ať nám to pasuje k sobě. Kristýnka je moc hezká, ale bohužel máme už neteř Kristínku. A co máte pro kluka? Ikdyž teda už máš potvrzenou holčičku :slight_smile:
4. lis 2013 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh, já chci Barunku strašně moc, i jí tak od začátku říkám, jenže příjmení je Barták. Barbora Bartáková? Není to trochu hloupý? :slight_smile: Ale asi to Bára bude, já to jméno miluju od malička.. Má nádherný zvučný r.. já jména s r ráda (sama jsem Klára) a má i spoustu forem, což u jména potřebuju :slight_smile:
@tetriska, dneska je to lepší, jen jsem taková umlácená a nevyspalá.
@ema5, ne preeklampsii jsem nikdy neměla, ale samozřejmě o ní vím, i o příznacích a rizicích s ní spojených, která mohou být fatální. Ale tak dneska dobrý, takže to byla klasická (i když trochu teda masivnější) bolest z hlavy ze změny počasí, já na to bohužel docela trpím :frowning2:.
O víkendu jsme vyrazili na nákupy, tak jsem konečně vybavila děti na zimu, mám kombinézy, na malou vyloženě suprovou, ale teda těch peněz :frowning2:.. Njn, ale říkám si, když čekáme druhou,t ak se to už spíš vyplatí :slight_smile:.
4. lis 2013 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky děvčátka. Dlouho jsem tu nebyla,ale neměla jsem náladu vůbec na nic. V pátek jsme byli na tom ultrazvuku a všechno se to potvrdilo :frowning2: . Jedna ledvina má zvetšenou plotýnku a to o dost než je norma. Takže se budu modlit,aby se to samo srovnalo nebo nás čeká porod v 36.týdnu a hned operace :frowning2: . Za 3 týdny jdu opět na kontrolu,tak držte palce at´ už se to nezvětšuje :frowning2: . Jinak už vážíme 810 gramů :slight_smile:. A jaké máte vy přírůstky???
Jinad zdravím nové maminy :slight_smile:
4. lis 2013 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan Já taky trpívám na různé bolesti hlavy, už jsem zvyklá, že si musím vzít prášek zavčasu, když to na něj ještě úplně není, protože pak to po chvíli je a už nic nezabírá. Ale opravdovou migrénu jsem měla asi jen jednou a právě v těhotenství. Tehdy jsem o tom četla, že to souvísí a bývá v těhotenství často. Tak třeba to byl i tvůj případ.

Jestli to jméno máš tak ráda, tak to není co řešit. Je fajn, že máš takovou srdcovku, to já nemám. Já zas řeším tu Nelu, protože je v kalendáři tuším 2.2. a já mám termín 3.2. Ale je fakt, že my svátky nijak moc neřešíme, jako zmíníme to, ale nedáváme si dárky, leda nějakou sladkost atd. No ale škoda to trochu je.

Já letos nějak moc nakupovat nemusím naštěstí, nějak mají dobré z loňska, akorát teda synovi bundu, to je jediná věc. Už bych se měla taky někdy vypravit, ale momentálně pořád stonáme :unamused:
4. lis 2013 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@27verca To je mi moc líto :frowning2: A je ještě šance, že se to srovná samo? Kéž by jo.. a co znamená ta operace, něco budou zprůchodňovat ? Drž se !
4. lis 2013 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ema5 Kluka jsme chtěli Šimona nebo Davida. Tam jsme u jména moc neváhali.
@27verca To je mi moc líto! Budu držet pěsti, ať se všechno v pořádku!!
4. lis 2013 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@27verca, to je smutné, tak se držte, snad to bude dobrý. Jestli ta možnost ještě je, že se to srovná, tak v to musíš teď věřit. :slight_smile:
@ema5, my právě moc nekupovali na zimu vloni, synovi bylo vše z předloňska, letos zase vše nanovo. Na malou ale každý rok, čím jsou menší, tím častěji se to musí kupovat.. Já zase svátky a narozky řeším, my to teda taky nijak doma přehnaně neslavíme, ale oboje strany babiček jooo, dárky, pečou, atd, takže u nás to musí být minimálně o ty 2 měsíce a Bára je právě o 2,5, není to moc, ale holt by to muselo stačit.. Zase pro Terezku jsem tenkrát měla Terezku a Anetku a ta byla právě na den před termínem, takže jsme dali Terezku a te'd jsem ráda :slight_smile:
Holky dobrou, doufám, že ta dnešní noc bude lepší než ta včerejší.. A zítra se ozvu po kontrole..
4. lis 2013 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@biolage já jsem chtěla monitor hlavně pro svůj klid - není mi líto za to dát peníze :slight_smile: ale některý kamarádky bez něj taky přežily :slight_smile:
@ema5 - Tak doufám, že už je to doma lepší! Já mám dneska den blbec - od rána na mě všechno doléhá, bolí záda a bříško, vyrážka svědí a pálí - ještě, že už je večer a zalezu a snad se vyspím. Předevčírem jsem spala zase asi tři hodiny, horor naprostej. Jinak jsem zaregistrovaná na Bulovce, takže kdybych chtěla rodit tam, je to v pohodě. A do tý druhý porodnice můžu jít až někdy ve 38 tt, ale hlavně budu hlášená u mýho gyn, což stačí. Pořád nevím - počkám si ve středu na gyn na nový info. Zítra jdu na cukrovku - dneska jsem nemlsala a docela mi to chybělo. A to jsem si myslela, že po cukru nějak extra neprahnu :sunglasses:
@pupan - Tak vidíš, Barborka je jasná :slight_smile: Mně říká přítel Bárko - nenapadlo by mě, že mi ještě začne někdy nikdo říkat jinak než klasicky Báro, Barčo, Barunko atp :slight_smile: Zítra přeju krásnou fotku :slight_smile:
@27verca - držím moc palce, ať se to spraví!!! Pokud ne, určitě to zvládnete i při zákroku. Máme v rodině taky případ, kdy byl malej operovanej hned po narození a všechno dopadlo na jedničku! Ale věřím, že to jsou nervy :cry:

Vítám všechny nový holčiny :slight_smile:
Holky, tak zítra cukrovka a ve středu druhý pokus 3D - pokud se neodhalí, tak už se s tím asi vyrovnám :grinning: Pro nově příchozí - miminko nám stále tají pohlaví :slight_smile:
4. lis 2013 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@27verca Ahoj, tak to držím palečky, ať se to srovná :confounded:
5. lis 2013 v 07:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh, Barunka je hlavně u nás u všech generací zpět oblíbené jméno a u mých rodičů ale prostě zvítězilo mé a u manželových tří sester, leč to jeho mamka dát vždy chtěla, tak kvůli tomu příjmení, které teď mám i já :grinning:, to jméno Barborka nedali... Ale já se nedám, svému dítěti příjmením říkat nebudu a kde už ho osloví jménem i příjmením a i to není pořád tak strašné, znám katastrofální kombinace jmen, např. cizích s typicky českým příjmením, až to za uši tahá, takže u nás to prostě bude Bab.. Bar.. Jsou horší věci :slight_smile:)
Nově příchozí, a jak se cítíte Vy, holky? Už se taky začínáte hůř pohybovat a spát? Jako já spim blbě, ale sem tam se mi povede spát i těch 6 hodin, což je fakt na mě hodně a pak jsem krásně vychrupkaná..
5. lis 2013 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ema5 Srovnat se to samo může,prý se to může začít zmenšovat nebo to alespon přestane růst,kéž by :wink: .Jj operací by
to jakoby zprůchodnily aby vše pracovalo tak jak má...
@brsh Dr.taky říkal,že to bude v poho,že ten zákrok není nic co by nezvládali a u tak malých dětí je to jako by se jim nic nedělalo,,ale já to vypustila z hlavy a doufám,že příští kontrola bude lepší a zprávy budou kladné :grinning:
Jinak děkuji za podporu a věřím,že to pomůže a vše bude OK :slight_smile: ...
5. lis 2013 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan mne se libi i Klara, ale tu uz ma bratranec :wink: a my jsme rodina, co se vida pravidelne temer porad, mame chaty u sebe, takze to nejde :slight_smile: no tak hura, bude Barunecka :grinning:

Ja jsem zpatky z cukrovky - nazvala bych to temer prochazkou ruzovou zahradou. Cekala jsem nejakou hruzu a jde fakt o prd. Asi jsem uz vytrenovana :slight_smile: tak ted uz jen dobry vysledky, to se dozvim zitra u dr - jdu na ten 3D znova :slight_smile:
5. lis 2013 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh, tak jsme si vzájemně pochválily jména :grinning:.. Gratulace k ustání testu cukrovky, já na něm nikdy nebyla a asi jsem i ráda :slight_smile: a doufám, že nebudu teda ještě muset, šíleně se teď ve finále cpu sladkým :grinning:. Jdu za chvíli na KO, trochu se bojim, abych neměla vysoký tlak nebo bílkovinu v moči, protože mě straší v hlavě ta preeklampsie z té převčerejší bolesti hlavy, ale tak snad to bylo jen počasím.. Na maličkou už se těším :slight_smile:.
5. lis 2013 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak jsem zpátky z kontroly, vše ok, dr. zkoumal pusinku, prý je krásná a líbací :grinning: a už máme 760 g...
5. lis 2013 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@brsh No u nás je trochu líp, dneska první den bez teplot. Ale stejně jsem šla ráno k dr. a vyfasovali jsme atb, takže do pondělka doma, to bude úkolů :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Tak to jsi šikovná, že jsi to tak dobře zvládla, mě to taky nedělalo velký problém, ale dokážu si představit, že komu je v této fázi těhotenství ještě špatně, tak to musí být docela náročné. Moje kamarádka to kvůli toho odmítla, nedovedla si představit ani vyjít ráno z domu na lačno jak ji bylo zle. Tak teď ještě ať jsou výsledky v pořádku, ale určitě budou.

@pupan Tak fajn, že na kontrole všechno v pořádku, já jdu příští úterý a hrozně se těším, hlavně teda že snad se potvrdí ta holčička a budem už vědět na jisto :slight_smile:
5. lis 2013 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan - neboj se nic - můj tatínek říká: "kdo se bojí, sere v síni" :grinning: a něco na tom je. Já jsem toho taky bála (hlava mě bolela hrozně moc, hlavně v prvním trimestru) a do toho mám opravdu ošklivý vyrážky na břiše. Když to viděla jedna magistra v lékárně, tak pravila, že je to gestoza. Ale dr mě okamžitě vyvedl z omylu. Bolest hlavy je normální :wink: Gratuluju k úspěšný kontrole :slight_smile: A co pohlaví, to zkoumal taky? :grinning:
@ema5 - vše se v dobré obrátí, atb zaberou a za chvíli bude hej :slight_smile: Moje mamka je teď vyfasovala taky, leží už týden a nelepšila se. S tou cukrovkou chápu, že když nějaká mamina zvrací, tak s tím má problém.

Holky, my byli odpo v kině na dánským filmu Žena v kleci - to jsem si zase vybrala snímek :grinning: líbilo se mi to moc, mám ráda tenhle typ filmů, ale říkali jsme si s panem domácím, že taky musíme vyrazit na nějakou komedii. To dítě si se mnou užívá :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Zítra držte palce - i když si myslím, že se pídě nehlo ani o vous :angry: Dobrou :slight_smile:
5. lis 2013 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek