• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu únor 2014

24. července 2014 
@27verca No přesně tak, polívalo mě horko, potila jsem se.. fuj. Teď mi zůstal tlak na žaludku, mám pocit, že ho mám až v krku, chvílema cítím jak by mi do něj někdo naboxoval, i mám pocit, že nemůžu jíst, že to nemá kam jít.
@prcekverunka Teda, to musí být děs, takhle ležet.. hlavně teda po týdnu asi bude :unamused: Ale stojí za to to vydržet..
16. lis 2013 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ema5 jojo, je to děs, uvidíme za ty 2 týdny, jestli to aspoň k něčemu bylo. Pokud ano, tak to za to stojí.
16. lis 2013 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ema5 To se zlepší dej tomu pár dní :slight_smile:,akorád ten tlak na žaludku mi zůstal,není to dvakrát příjemné :stuck_out_tongue_closed_eyes:..
@prcekverunka Všechno za to stojí :slight_smile: ,taky nás nejspíš čeká předčasný porod,kvůli té ledvině,ale jak říkám nemysly na to. Já to měla ze začátku porád v hlavě,pořád jsem brečela a bylo mi na nic,´tedˇ si říkám,že bude vše OK a nemyslím na to :wink: ...
17. lis 2013 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@27verca No snažím se, ale stejně se děsně bojím. Navíc mi teď i začalo tvrdnout břicho, tak doufám, že se to nějak nezhoršilo :frowning2:
17. lis 2013 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
čau holčiny, tak se hlásím - měla jsem rozlítaný dny, tak jsem ani nezapínala večer noťas. V první řadě koukám, jak jste to rozjely všechny s těma košilkama, tj sranda :grinning: Já jsem vzala L, ale nebyla jsem doma, takže si jdu pro ně zítra na poštu. Ale myslím, že je měnit nebudu. Vážila jsem se u táty včera a mám nahoře 3,5 kg. O kilečko míň, asi z toho blicího víkendu. Takže za větší je měnit nechci a za menší to asi nemá smysl. Budu raději v trošku větším, ale pohodlným, než něčem, co mám obtáhlý. Jinak ten kurz - holky, já chtěla utéct z porodnice :grinning: nějak to tam na mě všechno dolehlo. NO hned první lekce a exkurze po porodce, hekárně, přípravně. Bylo mi šoufl. Chápu, že zkušený maminky jako vy by asi byly ok, ale se mnou to zamávalo :grinning: do toho jsem tam sebou samozřejmě málem řízla, protože tam bylo děsný vedro, my nacpaný v empírech a já bez kafe, hehe. Paní asistentka vypráví všechno krásně, je to poučný, ale jsem ráda, že už do porodnice nemusím a budeme jen v místnosti, kde probíhají lekce. Dost se tedy rozhoduju, jestli nejít rodit do Neratovic, i přesto, že tam nebude pravděpodobně v době termínu můj dr, protože mě Bulovka hrozně odpuzuje. Asi jsem hrozná, ale je to takovej moloch. No uvidíme, ještě je čas na rozhodování :slight_smile:
Jinak jsme v pátek vyzvedli postýlku a přebalovák a uskladnili u mojí mamky, protože nebylo kam to dát. Ale už se tchánovci balí (dneska jsem to viděla na vlastní oči) a my se fakt budeme stěhovat, huráááááá!!! Takže max za dva týdny bydlím - v paneláku s topením, teplou vodou a výtahem :sunglasses:
Zítra jdu do poradny, tak se těším, že uvidím malou a snad bude vše ok :slight_smile: Přítel se provařil u rodičů a prořekl pohlaví, nechtěli to vědět :slight_smile: takže to mají bez překvápka, hehe.
@pupan - věcí pro malou mám najednou plno :stuck_out_tongue_closed_eyes: část jsem dostala, část odkoupila, ale jsem vybavená :slight_smile: teď už jen nějakou lékárnu (líh, olej atp) a jsem téměř ready :wink:
A co vy, kóči, jakej máte víkend? @ema5 - je Ti líp? @prcekverunka - neboj, tvrdnutí bříška je normální!
@27verca -to víš, že bude! Hlavně, proč bysme se měly trápit něčím, co stejně neovlivníme?! Já mám zase malou příčně... ještě má čas, samozřejmě, ale taky mě to vnitřně znervoznilo, když mi to říkali na utz. To by znamenal císař.... bude to ok :slight_smile:
17. lis 2013 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh Já vím, ale když mám zkrácený čípek, otevírám se, tak už se bojím i toho tvrdnutí břicha :confounded:
17. lis 2013 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@prcekverunka, já měla ošklivé tvrdnutí břicha od 8. měsíce v prvním těhu, stěhovali jsme se a já nevydržela jen přihlížet a popotahovala nábytek :frowning2:.. No a pak jsem to měla opravdu často a festovně, takže sjem musela ležet s tím, že když to nepomůže, musím si jít lehnout do porodky, ale dobrý, po pár dnech to ustalo.. Teď mi tvrdne už asi 3 týdny sem tam, v tomhle období je normální na krátkou dobu 5-10x za den, takže s tím si hlavu fakt nedělej, i když já to chápu, byla bych taky vystreslá. Uvidíš, bude to dobrý, ti prckové jsou bojovníci daleko větší, než si my dovedeme představit.. Vůbec se neboj, bude to dobré.. Já zase odmítla vyšetření plodovky, i když mi výsledky vyšly maličko hůř, takže i já bych se musela stresovat, ale nedělám to, vím, že to bude dobrý a že je maličká naprosto v pořádku. A uklidněním ti budiž, že od 28. týdne přežije 85% narozených miminek :slight_smile:. To je přece krásný, ne? Vydržet do toho 30. tt a jsme za vodou, i když samozřejmě, čím dýl budou v bříšku, tím líp pro všechny. Takže držím nám všem všechny pěstičky, co mám:slight_smile:
18. lis 2013 v 06:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pupan Děkuji moc! Přesně to si říkám, vydržet aspoň do 30tt a pak už to bude dobré :wink:
18. lis 2013 v 07:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh Zážitek z porodnice chápu, taky to na mě poprvé padlo :wink: Ale ono to pak člověku nepříjde, hlavně když jsou kolem něj příjemní lidi, pak jde všechno líp. Tak stěhování se blíží super! Moc ti to přeju, můžeš začít hnízdit :slight_smile: Já ještě doma žádné oblečky nemám, teda něco málo, co jsem koupila. Ale věci po klucích jsou uskladněné u tchánovců a slíbené krabice budou asi až v prosinci, Tak se pak dám na třídění a dokupování. JInak je mi líp, tlak na žaludku ale zůstal, chvílema nemůžu nic jíst a přitom mám hlad. Někdy mám pocit, že mám žaludek až v krku. To jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet dál. Taky jsem hrozně unavená a to mám nějaké resty do práce, co jsem slíbila dodělat, a nemůžu moc vysedět u PC: :unamused:

Dneska jsem byla na hematologii, tak jsem zvědavá na výsledek.
Jo a večer se jdu podívat na kočárek, narazila jsem na paní, která prodává můj vysněný za super cenu. Nijak moc ho teda nepotřebuju, kočárky po dětech pořád mám, ale udělala bych si radost :wink: Tak se těším :wink:
18. lis 2013 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan Jejda, mě už tu dneska ten 30 tt naskočil, to je teda už šílené číslo!!! Ale jak píšeš zas pro ten pocit, že mimi už by to zvládlo kdyby něco, to je fajn.
18. lis 2013 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Každopádně nevím, jestli už fakt můžu 30 tt být, u dr. to mám nějak pozadu. Ale tady jsem zadala termín z průkazky a takhle to vychází. Tak nevím :confused:
18. lis 2013 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ema5, pokud tu máš zadaný termín porodu, jako u dr, tak to sedí. A ty jsi o ty tři týdny dál než já, ne? :slight_smile: Ono to letí, teď už to máme za pár.. Holky, já už se taak těšim na Vánoce a ty naše dvě zlobivý zlatíčka pod stromečkem. Miluju to :slight_smile:. Letos bude nadšenej i manžel, pořídila jsem mu akvárium, chce ho už dlouho, tak to bude zářivých očíček o dvě víc :grinning:
18. lis 2013 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ema5 - nechápu, jak můžeš makat a do toho děti...a ještě bejt těhotná :grinning: já jsem jenom těhotná a někdy fakt potřebuju, aby měl den 48 hodin. Já jdu do trombocentra zítra (v pátek byly náběry), tak jsme taky zvědavá! Dej pak vědět. A co máš za vysněnej kočárek? :slight_smile: Radost si udělat musíme. Já si koupila kočár drahej, ale zase na všem ostatním se snažím šetřit a taky jsem si ho koupila pro radost a moje pohodlíčko :slight_smile: a všichni mi můžou skočit na hrb :sunglasses:
@27verca - košilky jsem zkusila a jsou mi pohodlně teď, i přesto, že jsem proti minulý poradně o půl kila lehčí :slight_smile: tak snad mi budou i v porodnici :grinning: Ale měnit je nebudu. A jsem spokojená, to byl dobrej kauf :slight_smile:
@pupan - já už mám Vánoce vyřešený, až na pár detailů :slight_smile: a jsem za to mega vděčná, že do stěhovacího a zařizovacího modelu, nebudu muset ještě shánět dárky :slight_smile: poslední samotný Vánoce :stuck_out_tongue_closed_eyes: taky se těším

Jinak holky, na kontrole vše ok - malá má 1137 g, holčička potvrzena. Pořád jsme byli napřed a teď jsme trošku pozadu, ale to je asi z toho blitíčka. Pořád není přetočená, takže jsem dostala cvičení na doma a uvidíme :slight_smile:
18. lis 2013 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan No já ti s tím termínem nevím, podle MS jsem měla asi 6.2., ale ve 13 tt mi napsala do průkazky 3.2., mimi bylo větší. Ale do poradny chodím v úterky, a ona mi vždy do průkazky píše týden +4, takže dnes podle její evidence teprve 28+4, takže 30tý týden bych měla začínat až v pátek. Tady ho mám už od pondělka. Takže bych řekla, že v tom má někdo trochu chaos :slight_smile: Ale to je asi jedno, jen jsem zvědavá, co nakonec teda bude ten oficiální termín :slight_smile:

@brsh Není to tak zlé, pracuju jen v ty pátky, plus jeden - dva večery dělám přípravy. Akorát teda u svého zaměstnavatele (u kterého jsem už 6 let na MD a rodičáku) jsem vzala nějakou drobnou výpomoc s vidinou volných dopolední, když budou děti ve škole a školce, a teď se mi vůbec nechce, je spousta jiných věcí, co bych dělala radši, děti navíc dlouho byly doma, protože byly nemocné, tak nebylo kdy. Tak to chci dodělat a už další nebrat, ať mám klid. K tomu má syn příští týden narozky, musím vymýšlet oslavu, dort atd.

Dárky ještě všechny nemáme, ale první rok, co mě nestresujou, máme všechny vymyšlené, něco koupené a zbytek může i manžel sám. Tak v tomhle mám taky pohodičku.

Kočárek jsem si koupila :slight_smile: Já mám ráda značku Peg perego, mám od nich klasický houpací hlubokáč a taky golfky - Plika. A teď se mi moc zalíbila jejich trojkolka GT3, je to dost velký kočár, zvlášť korbička, autosedačka a sporťák. S brzdou, láká mě zkusit to i s bruslema. Koupila jsem ježděný, z druhé ruky, do nového bych na třetí dítě ani náhodou neinvestovala, když vidím, jak to rychle ztrácí hodnotu. Ale je v hezkém stavu, tak myslím, že si to užiju :slight_smile: Hlavně tu možnost jednoduše nacvaknout sedačku na podvozek, to jsem dřív neměla a při dalších dvou dětech a častém ježdění, vyzvedávání atd. myslím využiju. A taky právě nemusím utrácet za nic moc jiného, tak jsem si tu radost udělala :slight_smile:
19. lis 2013 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh Tak blahopřeji k potvrzení holčičky :wink: Snad se ještě přetočí, ještě má přece jen čas, mě se obě děti přetočily později, až někdy po 32 tt. A váha je pěkná! A tvoje, no comment!! To necháš v porodce i to, co jsi přibrala před otěhotněním, to se někdo má :slight_smile:
19. lis 2013 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky děvčátka :slight_smile: ,Tak dneska má košilka dorazit,tak jsem zvědavá. Koukám,že Vánoce máte vyřešené,za to já letos nemám vůbec nic :stuck_out_tongue_closed_eyes: ,takže musím taky někam vyrazit,jenže je to těžké,pořád nějaké lítání po doktorech nebo mi je zle nebo se něco děje jiného :grinning: .Dneska máme pro změnu oční :stuck_out_tongue_closed_eyes: ...My vybírali kočárek včera přes net a asi jsme taky vybrali. I když dcera je naštvaná,že je červeno-černej a my čekáme kloučka,tak ještě nevím jak to dopadne :grinning:...Tak zatím,musím letět :grinning:
19. lis 2013 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@emo, tak termín se počítá podle posledního mensesu, takže snad to má dr. dobře :slight_smile:.. Pak ještě můžeš dostat druhý termín, když podle uzv nesedí míry.. Já měla u všech tří těhotenství jen jeden termín a poprvé jsem rodila den před termínem, věděla jsem přesně na den, kdy jsem otěhotněla, podruhé jsem to přesně nevěděla, jen přibližně a rodila jsem o týden dřív a teď to vím také na dva dny, takže to bude štimovat, ale myslím si, že tím, že je to třetí porod, bude to maličko dřív.. A nezlobila bych se :grinning:. Líbil by se mi moc termín 14.2.12014 :grinning: Hezký, ne?
@27verca, košilka je super, už v ní chrupkám, a je mi krásně a je to bavlna, čili povolí krásně na jakýkoli pupík. Pak písni, jak ti sedí a jak se líbí. Jinak černočervená je přece i barva pro kluka, to bych neřešila, pokud se Vám líbí.. My máme limetkově zelenou, miluju zelenou a mám ji ještě po Terezce, takže po 2,5 letech nechci kupvoat nový, je to Espiro Enzo Evo, mohu jëdině doporučit, trojkombinace i s vajíčkem a na léto ale to chci celé prodat, využiji teď tedy už jen korbičku, je totiž prostorná a super se s ním jezdí a pak si chci koupit nějako pěknou kárku.. Chci něco ujetého, malinového nebo fialového :grinning:
Nemáte někdo odkaz na nějaký stránky, kde prodávají krááásný deky do kočárku? Sháním jasně fialovou, na mmb ani aukru jsem nenašla..
19. lis 2013 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan Tak košilka je super,skvěle sedí,jsem ráda,že jsem si nakonec vzala tu XL a župánek taky nemá chybu,vzala jsem si celý ten komplet :slight_smile:,mám radost...Právě žese nám ten kočárek líbí a to moc ani ta barva nám nevadí,ale Natálka chce prostě modrý,protože to bude kluk :grinning: ,ještě uvidíme...Jinak termím mám já 14.2.,ale mě by se líbil zase 2.2. :grinning: :grinning: :grinning: ,ale to si nevyberem :grinning: ...uvidíme jak to všechno dopadne...
19. lis 2013 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan No právě, že ten termín podle MS se upravuje myslím ve 12 a pak případně 30 tt, pokud je dítě velikostně větší či menší, ve 12 tt bylo o týden větší, takže termín napsala podle UTZ, ale sama si to tam asi dál počítá podle MS, ikdyž oficiální termín do průkazky mi napsala ten posunutý. Ale i tak mi tam nějaké dny lítají, se mi zdá. No uvidíme, jak to bude vycházet ke konci, když tak se pak zeptám.
Limetkovou mám taky moc ráda, máme ji v obyváku a mám ji i na kočárku (na golfkách, teď ten nový je ve dvou odstínech hnědé - barva mocca :wink: ), taky fusak mám černou s limetkou :slight_smile: Deky neporadím, ale taky bych nějakou potřebovala, líbí se mi taky odstíny malinové nebo lila, asi pověřím babičku, ať mi nějakou uháčkuje

@27verca Mě naopak červená připadá víc jako barva pro kluka než pro holku, i jsem to tak i kdysi slyšela od nějakých těch barevných typologů, a na kočárku to tak mám i pocitově :slight_smile: Tak snad se s tím dcera smíří :slight_smile:
19. lis 2013 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ema5, jj je to tak, jak píšeš s těma uzv, dělá se to podle nich.. U mě to vždy sedělo, takže jsem měla jen jeden termín.
Zelenou a fialovou miluju, malinovou deku jsem měla už na Terezku, tak kdyžtak mi zase zůstane ta, když neseženu fialovou. Fusak mám černý s bílýma květama, takový ten známý vzor :slight_smile:. Super je, že se hodí pro kluka i holčičku :slight_smile:.A mám jeden beránkový tmavě modrý po synovi, tak ten je faaakt teplý do mrazů.
19. lis 2013 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan Prosím Tě, jak je to s tím clem při objednávání z číny, od kolika se platí? Kamarádka si tam vybírá nosítko...
19. lis 2013 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ema5, clo se platí od hodnoty 20 Euro.. Tedy ne clo, ale 20% DPH...
20. lis 2013 v 07:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan Je to trochu jinak...
Viz. legislativa Celní správy: http://www.celnisprava.cz/cz/clo/informace-pro-fyzicke-osoby/Stranky/informace-celni-spravy-ceske-republiky-pro-cestujici-o-zmenach-pri-dovozu-zbozi-na-uzemi-eu-ze-tretich-zemi-neclenske-zeme.aspx#_PAU%C5%A0%C3%81LN%C3%8D_SAZBA_CLA

Předpokládejme, že to nosítko nebude příliš drahé, takže se nechá považovat za zboží nepatrné hodnoty (do 150 EUR, tj. při dnešním kurzu cca 4.000,- Kč), z čehož nevyplývají žádné poplatky...

aspoň tak jsem to pochopila :slight_smile:
20. lis 2013 v 07:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klariss01, nechci se nikoho dotknout, ale já v Číně nakupuji oblečky na dcerku, a vím, co jsem proclívala :slight_smile:. Není to clo jako takové, pod to spadá hodnota nad 150 Euro, ale jak jsem psala, od hodnoty 20 Euro se platí 20% DPH.. to prochází normálně celním řízením, přičemž když si tam nedojedeš to proclít sama, což málokdo dělá, ale tak pražští asi jooo, tak si ještě zaplatíš 180,-Kč dodatečně za službu proclení celním úředníkům.. Takže v konečném výsledku se to o dost prodraží :frowning2:. Ale je fakt, že se s Číňanama dá dohodnout, že napíší na balík nižší hodnotu a když není balík okatě velký, tak to projde i bez proclení... Dělá to tak naprosto každý, kdo dnes prodává ve známých čínských skupinkách..
20. lis 2013 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan mrknete na fler.cz, holky. Tam je urcite najdete. Ja jsem v terenu, tak vam napisu vecer. Vcera jsem mela rozlitanej celej den a doma chlapa s vytrzenym zubem :wink:
20. lis 2013 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě to upřesním, nenapsala jsem to asi přesně, od 22 Euro do 150 DPH od 150 Euro clo + DPH. Oboje jak z ceny zboží, tak z poštovného, vždy plus poplatek za proclívací činnost..
@brsh myslíš ty deky, že tam najdeme, nebo co??
20. lis 2013 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan Díky za info, předám.

@brsh No to máš doma nadělení :grinning:
21. lis 2013 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh - chlap + vytrženej zub rovná se ženská po porodu se čtyřčaty v náručí :grinning:...
21. lis 2013 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@pupan Pěkně napsané :grinning: :grinning: :grinning:
21. lis 2013 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek