• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu únor 2014

24. července 2014 
@pupan Jojo, taky jsem zvědavá, jak to uděláme s dětma, pokud by to na mě přišlo v noci. Rodiče máme asi 15 km, což se dá, ale abychom je v noci třeba vzbudili :unamused:
5. pro 2013 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsch, no musím r¨říct, že ti ten chaos teda vůbec nezávidím :slight_smile:
@ema5, já nastupuju na mateřskou 11.1. a nikdo mi na výběr nedal, sestra na gyndě mi řekla tenhle termín, a k tomu mi při příští návštěvě za ty 2 týdny, vyplní žádost a s tou mažu do firmy, za svojí nástupkyní, jelikož tohle jsem před mateřskou, mimo jiné, dělala v práci já :slight_smile:..
Ale holky, uteklo to, co? Jakmile nastupujeme na dovolenou, zavání to pomaloučku porodem.. Já už se na prcka těšim, ale tak nespěchám, bude to pak takový frmol se třema prckama, že si říkám, ať tam je, dokud to jde :slight_smile:.. A hlavně mě zase tak strašně neomezuje, sice sotva lezu a pečení letos teda bude záhul, ale je zima, nikam se moc nejde, tak což...
Už i já začínám v sobotu 30.tt.. Uff :grinning:
Četly jste to o té bílé tmě a očekávaných kalamitách na horách tenhle víkend? A je to tady :slight_smile:..
5. pro 2013 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezke sobotni odpoledne, omlouvam se, ze nezvane vstupuji do diskuse, ale v bazarku prodavam latkove bambusove plenky po dcerce (srpen 2013), ze kterych ted vyrostla. Jsou nejlepsi, co jsme kdy mely, od kamaradky z Anglie. Prazskym i predvedu nebo dovezu, pokud by potrebovaly poradit s latkovanim.
http://www.modrykonik.cz/market/my_bazaar/
JInak preji pohodovy porod, klidne vanoce a hlavne zdrava miminka.
7. pro 2013 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan Aha, tak možná to u mě bude stejně, že mi to spočítá sestra na těch 6 týdnů a nebude to řešit. Mě je to v podstatě jedno. Ale máš pravdu, že až tu MD nastoupíme, bude už to hodně hodně blízko.. je to lehce děsivé :slight_smile: Jojo, taky si říkám, že to bude záhul, ale taky jsem ráda za tu zimu, v létě bych musela s dětma lítat celý den venku, takhle ty první dva měsíce nějak provegetujem doma a na jaro už budem po šestinedělí, už to snad budem mít zažité a vychytané. Naštěstí nemusím děti nikam moc vozit, starší má školu pod okny, mladšího sice vodím do školky (no vodím, je zdravý tak 5 dní v měsíci, víc toho nenachodí), ale únor, březen si ho nechám doma, abych nemusela s mimčem do mrazu. Tak to snad bude pohoda.

My dneska malovali, koupelnu už mám hotovou a čistou, ještě se dodělává ložnice. A z větších prací tohle bude vše, pak už jen lehké přípravy :slight_smile:
7. pro 2013 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ema5, přesně tak, malý má školu 5 minut od baráku, takže chodí sám do i ze školy a malá jde do školky až od září, takže budeme taky ty první měsíce víceméně vegetit doma. A snad něco do jara stačím taky shodit, na to dost vsázím.. V tom je plus oproti těm porodům na léto, kdy to člověk neshová :slight_smile:.
Já dneska pekla a balila dárky, tak to mám skoro z krku. Už jen příští víkend vše slepím a ozdobím a mám klid. Jsem ráda, musim říct, že to byl docela záhul.
Já dneska začala 30.tt, to už je fakt super, těšim se na další kontrolu, ale ta je až za dva týdny.. Holky, koupete se ještě v horké vaně nebo už ubíráte na teplotě? .-)
7. pro 2013 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky děvčata,tak se tu hlásím :slight_smile: . Kontrola na genetice,no nevím co si o tom všem mám myslet :confounded: . Prdˇola váží 1500g,to je pěkné,poloha je podélně hlavičkou-postavení 1 (to nevím co si o tom myslet),ale ta pánvička pořád roste :frowning2: ,místo 5 mm,má už 11mm, tedˇ je na mě jak se rozhodnu,jestli rodit dřív a malej by šel hned na zákrok nebo rodit normálně a počkat jaký s tím budou prolémy :unamused: . Ještě jedeme na genetiku 17.1. a tam se to všechno rozhodne a popřípadě už si mě nechají v nemocnici :frowning2: .Jo a na MD naspupuji 2.1.2014,takhle mi to dal Dr. a já to jen donesla do práce :grinning: ...
8. pro 2013 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@27verca, poloha podélná hlavičkou-postavení 1 je v pořádku, je to porodní poloha miminka, tak doufej, že už se ti nepřetočí. Já mámmalou pořád stejěn blbě, to cícím, vidím to i na tvaru bříška, mám ho prostě křivé, hlavičku m ám vpravo a zadeček vlevo..:frowning2:.. Při příští návštěvě+ dr. to s ním chci probrat, že takhle přirozeně rodit nehodlám. Toho se bojím, mohlo by se to zkomplikovat a stejně bych se tomu císaři pak nevyhnula, takže to bych ho radši chtěla rovnou :frowning2:..
Co se té pávničky týče, proč vlastně nemůžeš rodit normálně v termínu a případně operovat pak? Není to lepší pro miminko? Čím déle bude v bříšku, tím lépe pak operaci zvládne,nebo to tak není? :astonished:
8. pro 2013 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan Tak to je doře,že alespoň tu polohu máme dorou :slight_smile: . A tobě se třeba taky ještě přetočí nebo myslíš že už né? Ještě je čas :slight_smile: .Víš,že mě to ani nenapadlo,proč to s tím porodem nejde udělat,tak jak ty píšeš? No uvidíme jak to bude toho 17.ledna na příštím velkém ultrazvuku :unamused: . Já jsem vždycky na kontrole tak vyvalená,že se pak nejsem ani na nic schopná zeptat :confounded: ...
9. pro 2013 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, už jste se balily do porodky? Já teda myslím, že to stačí bohatě těch 6 týdnů před termínem, ale... A jistota je jistota.. Tím, že čekám třetí si říkám, co když by se maličké chtělo na svět dřív, nebo někde uklouznu a jedu.. Ono čert ví, že? :slight_smile: Ale já nemám ani nic nakoupené, krom oblečení na cestu z porodky, co mám po naší malé, ale to zase ještě nemám ani vyprané, to mi přijde taky ještě brzo, chci se vším začít po Vánocích..
U nás od rána leje, no hnus, k tomu mi v autě odešla baterka, takže ani na nákup jsem se nedostala, a druhým autem je manžel v práci. Fakt parádní prosinec :frowning2:
9. pro 2013 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jj, u nás taky lije, ten sníh byl teda lepší ... Ikdyž mě se nelíbil ani ten, hlavně to ometání auta, kluzko, zima, brr :wink: Dneska jsem ráno zadělala těsto na perníčky, tak budeme za chvíli s klukama péct, už se moc těší. Taky jsem stihla hematologii, zůstala mi 0,6 a železo. O víkendu jsme vymalovali, tak teď už dodělám úklidy a budu zhruba připravená. Cukroví udělám max 4 druhy, spíš nepečené, co máme rádi. Já vždy dostávám od obou babiček a kdo to pak má jíst :slight_smile:

@27verca Tak snad ti pomůžou se dobře rozhodnout, je těžko se v tom vyznat co?

@pupan Já nebalím ani neperu, všechno budu řešit až po novém roce. Jako stát se může cokoli, ale manžel by myslím zvládnul vše rychle pořídit a donést, takže to zatím nechám tak.
9. pro 2013 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak se hlásím po kontrole. Vše je v pořádku, mimču se daří dobře. Akorát je zase pro změnu hlavou nahoru, jak jsem tušila. Dneska ráno jsem se probudila s pořádným tlakem do žeber a žaludku a bolestivými kopanci do močáku. Špatně se mi ohýbá, cítím jak mi tam tlačí. No a škytá mi dneska u žaludku, takže to bylo jasné a i utz to potvrdil. Ale tak má ještě na cestování čas, jen mě dr. postrašila, že mám víc hlídat pohyby, pokud zaregistruju otočení, aby se tam nějak nezašmodrchala. JO a je to teda ta holka :slight_smile: Ikdyž mi dr. řekla, že zrovna teď rodila paní, které několikrát potvrdili holku a narodil se kluk. Ale tak budu doufat, že nám se to nestane a dám se do nakupování věciček :slight_smile: Jo a mimísek už má přes 2 kg :slight_smile:
Jinak ale byla dr. nějaká zmatená, pořád jestli se nebojím, že porodím o Vánocích nebo na Silvestra, to teda říkala hned v úvodu tak nevím, jestli od dveří soudila podle břicha než se podívala do karty, nebo co si o tom mám myslet, to by přece bylo ještě hooodně brzo.
10. pro 2013 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a mateřskou nastupuji 23.12. a kontrola zas až za měsíc a to už rovnou i monitor.
10. pro 2013 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj kočky, tak píšu aspoň pár vět - zítra už snad budu v novým a to by nebyl můj chlap, aby zase tak neřešil vybalování jako wifi, takže net máme :grinning:
@ema5 - gratuluju moc ke kontrole, k holčičce i krásný váze :grinning: Já mám taky potvrzenou malou ze včera a má 1516 gramů. A samozřejmě stále hlavou hore, nožky dole - dr doslova řekl: tady je ta palice a zabořil mi ultrazvuk někam pod žaludek a byla tam :grinning: Jsem s ním domluvená na císaře, pokud to nedopadne. Takže je sice ještě čas, ale srovnávám se s oběma variantama. Jelikož mám ve zprávě poloha příčná, koncem pánevním. Takže nevím, jestli je šejdrem a zadečkem dolů nebo jestli se tohle píše u všech KP...
@pupan - já jsem se tím přestala nervovat, protože jsem si řekla, že kdybych porodila teď, tak bude stejně malá v nemocnici a já budu mít čas odeprat a vyžehlit :slight_smile: ale už se na to vrhnu, i tu tašku si pobalim...jen co najdu věci :grinning:
@27verca - tak budu držet v půlce ledna moc palce!!! Ale taky nechápu, proč ho tam nenechají dopéct a pak teprve neoperují. A vůbec...třeba to nebude nutný:wink:
10. pro 2013 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ema5, ty jo 2kg, to už je opravdu krásný.. A to jsi jen o 2 týdny dál než já, tak to jsem zvědavá na naši váhu, my před týdnem a půl měli 1kg.. To s tou hláškou o porodu do Vánoc nechápu? Jako proč?? Máš nějaké problémy, že bys měla rodit o měsíc dřív? :astonished:
@brsh také gratulace k pěkné váze, to bysme mohli mít příště také, jdu od pátku za týden.. Já mám hranici ty 2kg, to je pro mě vždy taková meznice, protože do 2kg nemůžu rodit ve své porodce, musela bych do Plzně nebo Budějovic, což je od nás obojí 90 km :frowning2:.. U nás na nedonošené děti nejsou zařízení.. Takže moc prosím, ať už se k těm dvoum kg blížíme..
Jinak já mám malou pořád stejně blbě, to cítím a i vidím na tom křivém tvaru břicha. A i cítím, že porostla, úplně jiné tlaky, vidím ji zřetelně, jak se hýbe, někdy vytlačí i tři bulky najednou, asi hlavu, loket a koleno nebo co, no síla, to jsem jetě nezažila :slight_smile:.. To s tou polohou jsi mě zaswe trochu zmátla, protože KP jsem myslela, že je zadečkem dolů, příčná je něco jiného, ale tak možná ji máš stejně jako já, hlavičku mírně výš než zadeček, ale jakoby bokem? Tak ji mám já, jakoby stočenou doprava.. :frowning2: I já jsem už smířená s tím, že bych šla na císaře, hlavně nechci tlačit v jiné poloze než je PPH, protože to je fakt nebezpečné pro obě.
11. pro 2013 v 06:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan me to taky hrozne blbne, ale presne tak to mam ve zprave. Cituju :grinning: poloha: sikma, prezentace: koncem panevnim, postaveni: II Tak sama nevim. Obcas cejtim hlavicku, tu mam fakt nekde pod urovni zaludku a pravyho prsa. A pohyby (jakoze tsunami) mam v podbrisku a to kolikrat nechapu, co tam vyvadi - nadzvedava mi perinu :grinning: ale bud vidim zretelny pohyb vpravo a nebo to jen citim na dotek, protoze ten podbrisek nevidim. Tak co si o tom myslis, jak tam je? Krutka jedna :slight_smile:
S tim tvym predcasnym porodem chapu tu obavu - v Neratovicich taky neni vybaveni pro spunty, takze tam bych mela smulu. Ale uz jsem se stejne rozhodla, ze pokud bude prirozeny porod, tak pujdu na Bulovku a tam jsou na nedonosence vybaveny. Vcera jsem zakoncila kurz hodinou s porodnikama, tak mam hot news :wink:
11. pro 2013 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh, no tak jak to popisuješ s tou polohou a vrtěním se, tak já to mám přibližně stejně. Tak to tedy nevím. Já mám v knížce totiž jen stručně, že je poloha příčná.. Víc nic. Ty si normálně na netu tu svoji najdeš, napiš si to celé, jak tomáš v knížce do vyhledavače a ono ti to vyjede, jak ti tam přesně leží, dokonce i nákresy.. Já se svojí příčnou mám smůlu, když víc nevím, jen tuším.. Vše hodlám ale vysondovat při příští návštěvě doktora :wink:
11. pro 2013 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan No já to taky nechápu, co to pořád říkala, chtěla být povídavá a nějak to netrefila. Možná to myslela hypoteticky, že je to nic moc rodit o Vánocích.. nevím. Nebo si fakt neuvědomila, že to mám až v únoru a pak ji to bylo blbé přiznat. No nevím. Čípek mám uzavřený a dlouhý dost, takže to snad zatím nehrozí.

@brsh No myslím, že to bude jak píšete, máš ji napříč zešikma a dupku níž, takže navíc konec pánevní. Snad se teda ještě přetočí, nějak jsou ty naše holky zatím neposlušné, co? :wink: Mě se druhý syn otočil až nějak před 35 tt, nevěděla jsem, kdy se mu to povedlo, ale 32 tt byl ještě špatně a 35 tt už dobře, takže zatím si cisař moc nepřipouštím, věřím, že se ještě otočí. A když vidím, co v tom břiše dělá, tak věřím že jo...

Jinak na břiše to poznala i moje mamka, říká mi včera, že mám to břicho najednou nějaké divné, jiný tvar než dřív, a já si večer v zrcadle i všimla, že je nakřivo.

Prospala jsem dopoledne, ráno mi zas bylo hodně blbě, na zvracení, šílené tlaky do žaludku, vůbec jsem nemohla sedět, jak mě to tam tlačilo. Naštěstí jsem to zaspala a je mi teď už dobře, uff. Ale mé velké plány o přípravách do práce se rozplynuly, budu muset večer.
11. pro 2013 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno, holky, tak já to teda s tou polohou nechápu, ale teď mi malá naprosto jasně škytá dole.. Takže se zřejmě dneska přetočila.. Jenže ani to by neznamenalo, že se zase nenatočí špatně, ještě na to má času dost :grinning:.. Ale tak doufám, že pokud už je PPH, že tak i zůstane..
@ema5, to je mi líto,. že je ti ořád takhle špatně, to je hrozný.. Aspoň, že už konečně končíš brzo v té práci, viď? Tě obdivuju, to bych nedala. Já šla s Terezkou před těma 3mi lety na začátku 5. měsíce na neschopnost, já dřepěla v kanclu 8h denně a strašně mě z toho bolely záda. A teď jsem ráda, že jsem doma od začátku, i když taky se zrovna nenudím :slight_smile:
12. pro 2013 v 06:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan Tak super, snad už tak zůstane. Já nevím, pořád hrabání dole, ale včera se mi taky chvíli zdálo, že nějak pravidelně cuká dole, jestli to byla škytavka.. ale pořád je to jinde, než to bylo, když byla PPH, tak uvidíme.
No mě není blbě nijak často, včera zas jo, ale vyspala jsem se z toho. A s prací je to v pohodě, učím jen ten jeden den v týdnu, budu až do půlky ledna :slight_smile: Já jsem za to ráda. Ale v tom lednu, už se tam fakt budu koulet asi :slight_smile: Nejspíš budu nějaké hodiny učit i od března, ale nebude to celý den, jen asi 2-3 hodiny, to bych s sebou vzala manžela nebo babičku a kočárkovali by na chodbě nebo venku :slight_smile: . Nechce se mi to pouštět, dneska se praxe ve škole shání hodně špatně, a tohle je dobrá zkušenost i za dobré peníze. Takže bych si to ráda udržela celou mateřskou, ale uvidíme, jestli to půjde.
12. pro 2013 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ema5, já myslela, že jsi psala, že na mateřskou nastupuješ nějak 23.12?? Nebo jsi to nebyla ty?
Holky četly jste tothle?
http://www.rozhlas.cz/zpravy/politika/_zprava/zeny-budou-moct-v-nemocnicich-rodit-jen-s-asistentkou-a-opustit-porodnici-po-par-hodinach--1291624
Od nového roku jsou povoleny tzv. ambulantní porody, tzn. můžete s miminkem ihned domů. Já teda asi nevyužiji, myslím si, že budu za ty tři dny sama s prckem v porodce ráda, pěkně uklizená před těma mýma dalšíma dvěma opičáčkama, ale tak zajímavé to je :slight_smile: A je povoleno rodit jen se svojí PA. Mít ji, jdu do toho ihned.. Jako nikdy bych nerodila doma, to je proti mímu přesvědčení, ale jen s PA v nemocnici je to ok, vždy v případě problémů je po ruce doktor..
12. pro 2013 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan, no já si myslím, že hodně maminek tohle využije.Ale nevím no, nepřijde mi to jako dobrý nápad, nikdy člověk neví co se stane s miminkem během prvních dní, vlastně i s maminkou.Sice to není jednoduché být pár dní mimo domov bez soukromí..., ale dá se to přece vydržet.Já bych to určitě nevyužila, ale každý je jiný :slight_smile:
12. pro 2013 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh Děkuji,snad to i pomůže.Uvidíme jak to všechno dopadne,to se rozhodne toho 17.1. na genetice :slight_smile:
@pupan To je mazec.Neumím si představit,že porodím,zbalím mimčo a pojedu domů :slight_smile: .
@ema5 Taky mi bylo včera zase špatně,ale mě nejde moc spát v noci,natož ve dne,lehnu třeba na gauč k televizi,ale to je vše,oko nezavřu :unamused:
Ještě se chci zeptat děvčátka,jakej budete kupovat fusak do kočárku ??? Pořád nevím jakej,tak se ptám vás pro inspiraci :grinning: . Díky...
12. pro 2013 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan No já to mám tak, že u svého zaměstnavatele, kde jsem už od školy, jsem byla teď rok na neplaceném volnu, od skončení RD u druhého syna. Nechtěla jsem ho ještě dávat do školky a vracet se. Takže tam ukončím to neplacené volno a budu čerpat mateřskou. A od 2,5 let mladšího pracuji na dohodu v té škole, jeden den v týdnu mi dá tolik, co půl úvazek v mém zaměstnání kdysi. Takže mi to ten rok stačilo a byla jsem z domu jen jeden den. Paráda. A v tom bych i ráda pokračovala, ale zatím v menším rozsahu.
12. pro 2013 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan Já bych to asi taky nevyužila, ale myslím, že je fér, že maminky tu možnost mají, v cizině to je běžný postup, tam ani nemají na výběr, druhý den mažou domů, tak to my zas máme výhodu. Je fakt, že třeba ty čtyři dny, když je vše OK, je dlouho, já tam teda trpěla, s prvním synem 7 dní kvůli žloutence, s druhým 5 dní a chřipková epidemie, takže bez návštěv. Ale zas je to možnost, jak se dát trochu do kupy bez povinností ještě...
12. pro 2013 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@27verca Já mám po klucích z emitexu, ten co jde prodloužit a jsem s ním moc spokojená. Mám limetkový :slight_smile:
12. pro 2013 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@27verca Já naštěstí spím fakt dobře.. v noci i přes den kdykoli :slight_smile: Ale to se moc nestává, že by byla příležitost..
12. pro 2013 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ema5, @anickajirka já to taky nevyužiji, ale přijde mi to super, protože spousta holek je tam fakt nešťstná a domů je nechtějí pustit, protože třeba mimčo nepřibírá, atd, přitom doma si to zkušenější mamina uspořádá podle sebe a i třeba to mlíčko se spíš rozjede, než ve stresu,když si vzpomenu, jak mě poprvý nechutným způsobem učila jedna ta sestra tam kojit, mačkala mi na prso a malýmu pomalu urvala hlavičku, jak on nechtěl a ona mu ji rvala k tomu prsu, on, bulel, mě to bolelo, já bulela, ona provokativně kroutila hlavou, jako že nechápe...tak ta byla na zabití a já u ní řvala pokaždý, jak se ke mně přiblížila.. Tak od tý bych hnala ihned radši domů a najala si PA, která mi v klidu doma poradí. Ale ne první den, ale tak třeba ten druhý bych pak domů šla. A nakonec jsem se tak krásně rozkojila, že jsem kojila plně 7 měsíců a pak ještě dva měsíce s příkrmama..
Teď tam budu ráda za ty dva, tři dny klidu, budu mít čas na mimíska, to doma pak bude horší, se třema dohromady a manželem k tomu :slight_smile:. A taky kdyby se náhodou rozjela ten druhý den žloutenka, je lepší být blíž lampě.. Ale jak říkám, myslím si, že využití to mít bude, vlastně to i na základě žádostí bylo vůbec schválené.
12. pro 2013 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky děvčata. Tak jsem dnes po kontrole a dalším ultrazvuku. Malej váží1560g od minulého pátku přibral 60g :slight_smile: ,poloha dobrá,je hlavičkou dolů. Začalo mi tvrdnout docela dost bříško,ale k porodu to není,ale vypadá to na poslíčky,říkal Dr. :grinning: .Jo a příští pátek zase kontrola,já už se tam snad odstěhuju :grinning: :grinning: :grinning:...
@ema5 Jinak do fusaku půjdu co ty,ale asi v černé barvě,když máme červenočerný kočárek,vypadá dobře :grinning: .
13. pro 2013 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@27verca jak to, že máš kontroli tak brzo po sobě ?
13. pro 2013 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@27verca, a zjistili něco nového ohledně té pánvičky, a ptala ses na tu případnou operaci až po TP?
Já se včera pěkně lekla, měla jsem po sprše takový divný hlenitý výtok, falt hodně ošklivý, jako bych začínala rodit. Celou noc jsem z toho nespala, ale teď jsem ok, nic nebolí, tak nevím, jako zátka mi snad neodešla, tohle bylo bez příměse krve a na zátku toho bylo fakt moc :frowning2:
13. pro 2013 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek