• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu únor 2014

24. července 2014 
@evelp Asi proto,že si mě více hlídají,neměla a nemám to moc jednoduchý víš :unamused:
@pupan To budeme řešit až na té genetice 17.1.,ale můj Dr. by to taky na předčasný porod neviděl :slight_smile:. No tak to se ti nedivím,byla bych s toho taky hotová. Já bych si asi zavolala Dr. abych měla klid a je pátek víkend před námi :unamused:,no nevím...
13. pro 2013 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@27verca, dneska je to dobrý, nevim, co to bylo, ale na výtoky já trpím celé těhotenství, to mě nerozhodí, jen tohle fakt bylo divný :frowning2:.. A navíc jsem až do neděle sama, manžel dělá zakázku 60 km pryč ode mne.. Může se ale kdykoli vrátit, kdyby něco, tak aspoň tak.. I o víkendech jsou doktoři v nemocnicích, můj doktor je tam pořád, takže neplaším, ono by mi to nepomohlo. Kdyby to bylo k porodu, dneska bych to cítila, já už upekla tři pekáče dalšího cukroví a udělala Staročeskýho Kubu, abysme se zítra mohli s dětma povalovat. Ale pro jistotu jsem si dneska koupila poporodní vložky a pantofle do porodky.. Ono, člověk nikdy neví :slight_smile:
13. pro 2013 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan No jestli takhle jedeš celý den,tak to nic závažného nebude :grinning: ,to je dobře. Já nemít chlapa každý den doma,tak už asi nikde visím :wink: ,to klobouk dolu a ještě děti a těhotenství,to tě fakt obdivuju :slight_smile: .My začaly s cukrovím včera a dneska máme pauzu,zase zítra něco málo :grinning: :grinning: :grinning: ...
13. pro 2013 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@27verca, no celej den ne, v oledne sjem si s malou na hodinku lehla a jedu pozvolna, to zase se snažím šetřit, ale právě jako funguju normálně, takže si nemyslím, že to něco bylo závažného. Doufejme :slight_smile:. A chlapa mám pryč teď, jinak je denně od 16h s náma a fakt pomáhá, takže to jde. Zakázku vzal poslední, protože pak už od Vánoc radši bude s náma doma, kdyby se to rozjelo dřív.. Teď jsem i ráda, že si oddychnu, ono občas to dělá dobře, taková pauzička na dva, tři dny.. Malýho si zítra berou do neděle naši, takže budu jen s dcerou a to my si to vždycky užijeme :slight_smile:.
Mám dopečíno, už jen zítra polít slepované cukroví a hotovo. Docela se mi ulevilo.
Malá se mrská zase jako divá, nechápu, co tam dělá, snad kotrmelce :slight_smile:. A od zítřka to mám za 70 :grinning:
13. pro 2013 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@27verca Kontroly svým způsobem závidím, já až za měsíc a to už bude i monitor. Ikdyž teď přes svátky by nebylo kdy tam chodit, jiných aktivit je dost, tak to uteče. Ale už se zas těším na další :wink:
Mě tvrdlo asi tak před měsícem, nepříjemně. Začala jsem brát magnézko a fakt to pomohlo, i na křeče do lýtek v noci, mám je teď míň. Bereš něco?
A nebude celočerný moc smutný? Není třeba aspoň s šedivou? To by mohlo k červenočernému taky sedět..

@pupan Tak snad to nic nebude, když se nic neděje.
13. pro 2013 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan Tak jak dneska,všechno OK??? No stejně máš můj obdiv,já jsem už úplně nemožná :grinning:.. .Tak to joo,myslela jsem,že tvůj chlap takhle pracuje normálně,ale jestli je to takhle,tak to je dobře :slight_smile: a jestli ti pomáhá,tak to je moc dobře,protože každej chlap k tomu taky není :grinning: .A jak máš starý děti? Já jsem tento víkend bez dcery,je u táty na víkend,jezdí za ním jednou za 14 dní,takže mám taky takovou pohodičku i když už mi hodně pomáhá :grinning: .
Já se do pečení vrhnu zase dneska atˇ s tím trošku pohnu :grinning: a mám od toho klid...
Malej je taky jak žížala,ale jsem ráda,když ho cítím a vím,že tam je :grinning: :grinning: :grinning: .....

@ema5 Jj,já beru taky magnezium,ale do tedˇ jsem to trochu šidila a tak tedˇ se budu snažit brát pravidelně :wink: . S kontrolama jsem z jedné strany ráda,ale z té druhé mi to už leze krkem :grinning: . Ještě včera jsem koukala na ty fusaky a vezmu asi černý z venku a bílej ze vnitř,nebo černej z venku a červenej ze vnitř,ještě uvidím a tědˇ je k fusaku i rukávník a doprava zdarma,tak ho musím do vánoc objednat :grinning: ....
14. pro 2013 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@27verca, manžel jezdí tak jednou, dvakrát do měsíce na víkend pracovat na soukromých zakázkách, jinak dělá u nás ve městě v jedné česko-německé firmě. Děti mám syna 8,5 let, to je Němec, jezdí každý třetí víkend a o prázdninách, jak to jeho tatínkovi vyjde, do Německa a dcera je 2,5 roku :slight_smile:. Tu mám s manželem, se kterým čekáme teď tu nerozumnou druhou holčičku, která neví, jak se slušná miminka mají v bříšku maminek chovat :grinning:..
Jinak děkuju za optání, dneska vše v normálu, nadále lepím cukroví, barvím si vlasy, atd, prostě příprava na další dva měsíce, kdy nevím, co se může stát :slight_smile:.. Ale zabaleno do porodky a vyprané věci stále nemám, takže dcerce neradim, nějak zbrkle se hrnout na svět..
Holky, taky beru mangézko, jak často ho berete? Já se teda v pátek poradím s dr. ale teď jsem před asi 2ma týdny začala brát balení 500g tabletek, co mi tu zbyly ještě po dceři z posledního těhu. Zatím beru 1 denně, ale tenkrát mi doktor napsal 2x denně, tak to asi zvýším, jakmile se protáhnu ráno v posteli, tak jí mám (myslím křeč) :grinning:..
14. pro 2013 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holciny, tak se ozyvam alespon s kratkym infem. Uz spim treti noc v novym byte. Ale v obyvaku, v loznici furt smrdi barva, i kdyz vetrak celej den :frowning2: holky, ja nic nestiham, jsem z toho na mrtvici. Kazdej den makam od osmi cca do jedenacti do vecera - do toho zarizuju Vanoce a nemuzu spat. Hruza. Musim si vam tu trosku postezovat, protoze uz jsem fakt na mrtvici a zada boli...zitra bych rada zadelala testa a potrebujuv utery upect aspon vanilkovy rohlicky. Jinak nemam jeste zapojenou pracku, takze nemam vyprany ani body :frowning2: asi mi uz ze vseho hrabne. Snad mi zprovozni net a napisu vam vic pri peceni, coz bude v utery, max ve stredu. Zdravim a opatrujte se!
15. pro 2013 ve 23:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@27verca to mě mrzí a copak ti je/bylo?
16. pro 2013 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh jééé, to já bych se hned vyměnila s tebou. uplně se mi zbláznili čichové buňky a poslední měsíc zbožnuju vůni domu- tzn. barvy, cihly, vápno a pod :grinning: vedle nás předělávají byt a já se můžu učuchat!! hrozný :grinning: a dokonce i ředidlo, to jsem vždycky nesnášela, nakopávalo mě to a teď chodim po chodbě a libuju si :grinning:
16. pro 2013 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan Já beru magnézko jednou denně, tuším je to 375 g. Křeče se vrací, tak bych mohla zvýšit asi, ale už toho beru tolik, že se mi ani nechce.. ale když tvrdne břicho, přidám si. Jinak beru samostatně vápník, železo a omega 3, takže 4 mega tablety za den, fuj.

@brsh To mě mrzí a teda nedovedu si představit takový zápřah. Já být celý den na nohou tak asi totálně odpadnu, musím hodně posedávat, polehávat, práce si dávkuju, protože jinak jsem úplně hotová a sotva chodím. Tak snad už to brzy skončí a budete mít hotovo. Že nemáš vypráno se nestresuj, pokud se podle dr. nic nechystá, tak je ještě dost času, já vše nechávám na leden, pak se to bude ještě vléééct..Drž se!

@evelp Nevím, jestli by mi přímo voněly ty stavební vůně, ale my si teď koupili novou komodu a ta mi voní hrozně, kéž by to vydrželo (ta vůně :slight_smile:). A o víkendu jsme si dovezli stromeček, a ten mi teda voní vždycky, ale teď to je nádhera ta vůně lesa :slight_smile:
16. pro 2013 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky děvčata. Tak dnešní kontrola nic moc,dělal mi další ultrazvuk a pánvička pořát roste :frowning2: ,k tomu všemu se mi tam udělalo tak špatně,že jsem měla co dělat,abych dojela domů :unamused: ,tedˇ raději ležím....
A co jinak??? Já se tento týden snažila uklízet,péct a poshánět vše co nám chybělo :wink:,takže takový malý blázinec :slight_smile: ...
20. pro 2013 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak dneska jsem byla na krvi a velké kontrole. Vše v pořádku, malá má 1700g, leží KP, takže pokud to tak zůstane, při příští návštěvě, která bude za měsíc, se domluvíme na termínu na císaře..
20. pro 2013 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem dneska taky zahájila vánoční prázdniny :wink: Taky se máme tak docela hekticky, ale ještě pořád v pohodě, už mám vše nakoupeno, takže po obchodech nechodíme a vyhýbáme se těm davům a stresům. Spíš byly besídky ve škole a školce, musela jsem pro papíry na mateřskou k dr., do práce, takže toho bylo dost.
Dneska večer budu balit dárky, zítra trochu dodělám úklid a pak už budem jen odpočívat a užívat si, že jsme spolu.

@27verca To mě mrzí, že je ti tak zle, odpočívej. S tou pánvičkou je to blbé, takže to teď vypadá jak? Rodit v termínu a pak operovat?

@pupan Tak teď můžeš začít cvičit ty cviky :wink: .. třeba se ještě přetočí. Já myslím, že naše už je snad správně, ale jistá si tím nejsem. Dneska dlube někde na levé straně, to obvykle nedělá, tak nevím, co je to za akrobacii :slight_smile: Ale každopádně už někdy od kontroly hlavou dolů byla, podle škytavky.
Holky taky už musíte tak často na wc? Je to hrůza, v noci chodím i 4-5x, naštěstí hned usnu, ale i tak jsem pak jak mátoha. A to ještě někdy volají kvůli něčemu kluci.. no příprava na miminko jak má být :slight_smile:
20. pro 2013 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ema5, já škytavku cítím v tříslech :frowning2:, přesto je malá KP a hlavička u pupíku, takže to nechápu.. Já už se s tím smířila, ono by to bylo ve spoustě věcí praktičtější, vědět termín, naši oba pracují a rodiče manžela bydlí 60 km pryč, takže když začnu rodit ráno, máme problém s hlídáním, v noci taky nic moc, já to neřeším. Buď se ještě sama přetočí a nebo ne, ono nějak to dopadne a ven musí tak jako tak :grinning:. Hlavn¨í je pro mě, aby byla zdravá, zbytek stejně neovlivním.
@27verca, to je mi líto, snad vše vyřeší ta operace a bude vše v pořádku :frowning2: . Drž se.
20. pro 2013 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan Fakt? Tak to jsem teda zvědavá, jak ta naše je, byla jsem si jistá, že když škytá dole, tak tam taky je :frowning2: Já císaře nechci ani trochu, teda jasně, nějaká pozitiva to má - právě to plánování, taky to, že je to pro mimi asi bezpečnější, prostě člověk se nemusí bát, co se pokazí atd. Ale ta negativa mi hodně převažují :confounded: Já totiž moc doufám v "to nejlepší na konec", neměla jsem moc hezké porody a doufám, že tenhle bude nej, chci cvičit s epinem a tak jsem optimistka :slight_smile:, taky v naší porodnici teď umožňují plný bonding, to znamená, že ti miminko nechávají hned na břiše, celé dvě hodiny atd. a nechají ho, ať si samo doleze k prsu :slight_smile: Prý je to moc hezké a mamky tam odsud teď chodí nadšené. To jsou věci, co jsem vůbec nezažila, konce byly u obou kluků dramatické, prvního syna nám rovnou odnesli na vyšetření a viděla jsem ho až večer na chvíli. Tak teď doufám, že to na konec bude nejlepší :slight_smile: Ale máš pravdu, že to nejdůležitější je, ať je malá zdravá, a když to jinak nepůjde, tak to prostě nepůjde a vyčítat si to nemá smysl. Akorát nevím, jestli u nás by bylo jednoznačné, že se jde při KP na císař, aby mě netlačili do normálního porodu.. to bych se asi bála :unamused:
20. pro 2013 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ema5, já se taky bála, jelikož my s manželem máme jasno, že KP rodit přirozeně v žádném případě nechceme, jelikož to je riziko pro mě i dítě. Ale dnes doktor ihned řekl, že pokud takhle zůstane, domluvíme se na termínu císaře. Jinak císaře nechci a nikdy jsem nechtěla a neschvaluju takové ty maminky, co si to vyberou, jen proto, že se bojí klasického porodu. To je opravdu nezodpovědné, ono pro miminko je lepší, když se narodí přirozenou cestou, je to lepší i pro rozjetí kojení, atd. Ale jak říkám, nezměním to, já cvičit nedám, já ani na kolena nemůžu, fakt mě bolí jak záda tak pánev a ty křečáky v tříslech, takže to nechám a uvidíme. Já si to okecala, že svá pozitiva to taky má, tak jsem se s tím tak nějak sžila.. Čas pořád ještě na otočení má.
20. pro 2013 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,já mám taky termín v únoru :slight_smile: přesněji v půlce :slight_smile: můžu se přidat na tu chvilku?Četla jsem tu,že cítíte škytavku miminka,to já jsem teda vůbec nezaregistrovala,ale to asi nic neznamená.Byla jsem včera na kontrole a naše holčička má asi 1500 g a je hlavičkou dolů :slight_smile: ale mám jakýsi zánět vaginalni,máte s tím zkušenosti?Doktor mi napsal Macmiror komplex-používala jste některá?Přijde mi,že mě to svědění jestě zhoršilo :pensive: děkuji za názory :wink:
21. pro 2013 v 07:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan Budu držet palečky atˇ se ti ještě otočí :D,určitě by to bylo pro vás obě lepší...Ta operace a porod se bude řešit toho 17. tak snad se rozhodne správně a bude vše OK :slight_smile: ,věřím tomu že jo...
@ema5 Jak píšu toho 17. se to rozhodne,co a jak bude,ale doufám,že se rozhodne dobře :slight_smile: ...
@novaa Ahojky :slight_smile: .Já škytavku taky necítím,takže si z toho hlavu nedělej,budˇ to teprve příjde nebo ji naši
prdˇolové nemají :slight_smile: . S tím zánětem,to ti nezávidím,je to protivné,co??
Jak tu tak čtu,každá máme nějaké problémy,atˇ malé nebo velké,ale bez nich to asi nejde :unamused: ,neumím si představit, aby bylo něco v poho a šlo to hladce,to už jsem dlouho nezažila,atˇ už se to týká čehokoliv :frowning2: ...
21. pro 2013 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@novaa Ahoj, vítej u nás! Já měla zánět v prvním trimestru, nevím jestli jsem měla přímo ten marcimor, ale něco podobného určitě. Marcimor ale znám z dřívějška, brávala jsem často. Zkus vydržet, snad to brzy přejde. Svědění bylo šílené, to si taky vybavuju. Já škytavku cítím, ale vím, že u druhého mimča jsem ji cítila hodně často, teď zatím párkrát. Je to takové pravidelné ťukání :slight_smile:

@27verca Bude to OK, uvidíš. Držím palce.
21. pro 2013 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@novaa, vítej :slight_smile:. Já škytavku u prvního necítila vůbec, nebo spíš netušila, že právě tohle je škytavka, u druhého dost, teď téměř pořád, taky nemusí mimčo tak lokat a tolik škytat, naše maličká má na uzv neustále pusu otevřenou a polyká vodu, takže tím také víc škytá :grinning:.
Zánět jsem ve druhém těšhu měla a Maxmiror mi taky dr. předepsal a vím, že po namazání jsem se svíjela, jak to svědilö, je to malá alergie na tu mast nebo čípky, ono to ale přejde. Kdyby to bylo pořád stejné, informovala bych dr, změní ti léky., je toho na trhu hromada, tak proč se trápit.
Dneska mažeme na vánoční trhy, už se těším. Všem přeju krásnou 4.adventní neděli :slight_smile:.
22. pro 2013 v 07:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan
@ema5
@27verca holky děkuju,už toto vypadá,že zánět ustupuje,tak snad jestě pár dnů a bude to dobré.Problém je,že manzel by chtěl nějaký to pomazleni :grinning: a potuleni ( což mu dopřeju),ale víc jaksi nemůžu :grinning: užijte si vánoční přípravy i Vánoce,za chvilku už budeme mít ty uzlíčky u sebe :slight_smile:
22. pro 2013 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl smazaný adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Důvod: “Pro prodej a koupi slouží bazar.”
22. pro 2013 v 16:35 • macminek
Holky, na jaký týden se nazazuje termínna císařský řez? Kdyby se mi malá neotočila, tak toho 21.1. mi chce dr. dát už termín, tak to by bylo jako na jaký týden? Protože to už budu v 36.tt, tak aby mi nedal termín už na třeba ten 37.?? Malou jsem rodila totiž o 2týdny dřív, tak si říkám, že mi termín dá tak včas, abych náhodou zase nezačala rodit o 2týdny dřív..
22. pro 2013 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
22. pro 2013 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan ahojky, jeste neplanuj :slight_smile: mne se mala otocila asi tri dny nazpet! Takze jeste je fakt cas a mela jsem ji taky pricne, pak sikmo, porad KP a najednou. Jinak mne by rodil o tyden driv cisarem, ale jen proto, ze jede pryc. Jinak berou na cisare vetsinou v terminu nebo ten 39 tt: 37 je brzo, to by te brat nemeli. Na ten kocici hrbet se vyprdni, ale zkus polstarky nacpat k bedrum a jen se takhle prohejbat, urcite ti to nejak neuskodi.
@ema5 - dekuju za podporu, uz mam vybaleno - spim v posteli :grinning: dokonce jsem stihla i vsechny darky zabalit, udelat vyzdobu, postavit a ozdobit strom a neco malo napect. Povazuju se tak trosku za hvezdu :grinning: a malou to asi tak stvalo, az se otocila. Teda aspon myslim dle pohybu.
Jinac holky, uz mam vse vyprano a vyzehleno. Je to uplne nastipana komoda veci a byl to doslova voser, ale v lednu uz se hodlam venovat pouze kavickam s kamoskama a cviceni na porod :wink: Epino mi prijde 7. ledna, pokud mi potvrdi hlavicku dolu 6tyho na gyn.
@27verca - Veru, moc drzim palce!!! Musi to bejt hrozny, ten strach, ale verim, ze kdyz se vse vi takhle predem, tak si s tim doktori poradi! Ja se dozvedela v ut fakt ranu a taky doufam, ze vsechno dobre dopadne.
22. pro 2013 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh I já v to doufám a raději moc nemyslím :frowning2: . Copak si se dozvěděla??? Tedy jestli o tom nechceš mluvit,pochopím to :wink: ...
Jinak děkuji,že mi držíte palečky :slight_smile:
23. pro 2013 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh, právě, že já malou rodila na konci 38.tt a tahle už zase vypadá, že taky bude veliká, takže do 39.tt určitě s císařem čekat nebude, když jde o zdravotní důvody a ne o zvolený císař mnou :slight_smile:. Ale tak uvidíme, jestli se přeci jen ještě mrška otočí, ale tím, že takhle už je jak dlouho, asi ty tři měsíce,t ak to je spíš nepravděpobné, jiné by to bylo, kdyby se celé těhu otáčela.. Mně je tio jedno, císař by se nám hodil z důvodu napolánování, jinak je mi to fuk a z pohledu celkového je lepší, když bych rodila normálně. Už jen, že je člověk rychleji funkční a má mimi hned u sebe a funguje. Po císaři den-dva na jipce, no nic moc, ale jak říkám, já to neřeším ,je mi to jedno, jak budu rodit, hlavně, aby byla maliká zdravá. Teď, jak se to blíží, se bojím, přece jen jsme měli pozitivní tripply a odběr plodovky odmítli. Ale tak doktor mi stále tvrdí, že nevidí náznak, proč a že by malá nebyla nějak v pořádku, tak snad je to tak a pozitivně to vyšlo díky věku a tomu zaniklému dvojčeti. Ale tak hlodá to, hlodá, to je jasný :slight_smile:.
23. pro 2013 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan mne se taky neotocila 3 mesice, az ted minuly tyden, skoro ve 34 tt. Proto rikam, neves hlavu :wink: vsechno bude dobry
@27verca - tady to psat nechci, tj jasny. Dekuju a drzim paleck. Mazej delat salat a nepremyslej :wink: ja jdu akorat na to :slight_smile:
23. pro 2013 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan Já myslím, že v 37tt nehrozí, pokud nebude něco jiného s mimi, ukončený 38 tt se bere jako donošené dítě, takže pak už ti ho naplánovat může. Držím palce, ať není třeba. Náš druhorozený se otočil až v 35 tt, do té doby pořád KP. A neboj, bude to OK, ty tripply jsou tak často falešně pozitivní, až to možné není, že jsou stále placené ze zdravotního pojištění, na rozdíl od přesnějšího NT screeningu, který se platí. Někdo holt lobbuje.. Tak se neboj. Ale chápu, u syna byly falešně pozitivní tripply na downa, protože UTZ byl ok, odmítli jsme amnio (což dr. schválil) a po porodu jsem ho pořád pozorovala, jestli nemá nějaké šikmé oči :grinning:

@brsh Blahopřeji k otočení! A kde máš pohyby teď, že poznáš že je hlavou dole? Já sama si nejsem úplně jistá, dneska v noci jsem měla břicho úplně našikmo, velká boule na levé straně uprostřed, tak to bych tipla na příčnou, teď je boule pryč :slight_smile: Tak nám tam princezna taky tancuje. Jinak epino mám od včera doma, ale zatím nerozbaluju, taky počkám na 7.1, potvrzení, že je vše ok a vypadá na přirozený porod. Ty 4 týdny by měly stačit, ne?
A s tím stěhováním a úklidem jsi teda opravdu hvězda, ještě stihnout i nachystat věcičky, to musela být makačka. Já jsem ve všem ve skluzu, ale nestresuju, udělám, co stihnu. Dneska ještě dobalit dárky (což můžu akorát večer nebo když jsou kluci venku s manžou), dodělat lehce úklid, ozdobit stromek a salát asi až zítra ráno, to už nedám :slight_smile: Jo a ještě ségře doplétám šálu :grinning:

Tak holky užívejte si přípravy! pa
23. pro 2013 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek