• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu únor 2014

24. července 2014 
@ema5 a @brsh, holky a kdy máte termín, že si plánujete porody na konec ledna? Já teda dřív, než o týden moc nepočítám, i když tedy Terezka byla o 12 dní, tak třeba bych i o ty dva týdny třeba dřív rodit mohla, ale pořád je to u mě až ve druhém týdnu února :slight_smile:. Mně by se moc líbil termín 14.2.2014 :slight_smile:, ale termín mám až na 22.2., což je taky krásný, ale kdo už rodí na termín, že..
Dneska se sotva hýbu, nějak mě zase bolí ta pánev, jak se mi to rozestupuje, ráno jsem lezla jako stará bábí kolem nábytku, zralá na berle, než se to rozhýbalo :frowning2:. Ještě, že už jen 7týdnů..
2. led 2014 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan 14tyho je narozenej malej od bratrance, valentynek :slight_smile: ja mam podle utz 1/2/14, tak uvidime. Jsme napred, @ema5 je jeste o par dni vic nez ja :wink: jinak podle IVF mi spocitali termin na 9/2/14 a to ma moje segra tricetiny, to by byl pro ni top darek. Ale je to jeste pet nedel a to tak dlouho nechci bejt tehotna :grinning:
2. led 2014 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh TY jsi frajerka :grinning: si tady sedím v obyváku a chlámu se! .. to tak dlouho nechci být těhotná! :grinning: :grinning: :grinning:
2. led 2014 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ema5 .. jj tak jak ještě něco zjistíš, tak dej vědět. já mám ještě čas, takže budu od vás pak nejchytřejší :slight_smile: včera jsem proseděla půl dne u telky a s noťasem ... měla jsem náladu zabývat se látkovkama, tak jsem o něco málo chytřejší ... ale závěr večer byl, že to nebudu přehánět, že mám čas a příjde mi to stejně ještě stále složité ... :confounded:
jinak jsem byla dnes už v práci a přijela jsem totálně utahaná. už po obědě jsem toho měla plné brusle ... jsem trdlo! mám tolik dovolené, že bych mohla už do 9.2. (to je nejpozději nástup na MD) zůstat doma a já furt trajdám do práce. navíc by mi ta dovolená asi zvedla i průměr na mateřskou ne? .. no jsem sama proti sobě. ale chci mít čistý stůl než odejdu a stejně se k tomu v běžné pracovní době nedostanu :angry:
2. led 2014 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh, no nevím, já jsem teda jen o dva týdny za tebou, ale nepočítám s porodem dřív než za 6 týdnů :grinning:. Ale tak třeba se vám, holky, vydaří :slight_smile:.
Holky, já blbě spim, to je hnus. jak se v noci pak nudim :frowning2:. Ale co to je ve srovnání s tím, co mě možná čeká po porodu, že.. Jsme zatím v bytě, než postavíme, takže sice děti máme v dětskím pookoji, ale zrovna stěna mezi ložnicí a dětským je fakt slabá a když bude mimčo řádit, bojim se, aby mi děti nebudilo :frowning2:. No, bude to sranda.. Terezka nebyla kojená, takže mi od narození celou noc spala, Dominika nebudila, teď doufám, že kojit budu, je to fajn, kluka jsem kojila 8 měsíců, nechci nekojit, ale zase nevýhoda je, že se v noci budějí, no uvidíme..
Dneska chci začít prát konečně mimi hadříky, už mi to manžel včera vytáhl ze skříně, takže hurááá :slight_smile:. A asi se konečně dobalím, sporadicky házím do tašky tu to, tam tohle, ale pořádně zabaleno zdaleka nemám.. Od úterý za 2 týdny jdu na kontrolu a pak už to bude po týdnu a utíkat, monitory jsou super, na ty se těšim..
Co se kosmetiky týče, mám jen Aviril olejíček na tělíčko, krém na bradavky, i když s klukem jsem ho použila za těch 8 měsíců párkrát, nebylo třeba, a pak mám kréímek proti mrazu na čumáček. V porodce krabičku s reklamní kosmetikou dostanu, zbytek dokoupím pak, až uvidím, jak na tom prcek je, ohledně případných alergií, atd..
@coolik, Jonson kosmetiku nedoporučuji a nemluvím jen za sebe.. Běžně se dostává právě v těch reklamních krabičkách, jelikož chtějí v maminkách vzbudit povědomí práv o této kosmetice, ale stojí za prd a spousta miminek se po tom osype.. Dokonce u nás v porodce stojí veškerá kosmetika v původních obalech Johnson, krémy, pěny do koupele (které já tedy na začátku rozhodně nepoužívám, maximálně kápnu kapičku olejíčku do vody), a v těch obalech je ale jiná kosmetika!! Čili maminky si pak myslí, jak je to super kosmetika, a jak miminku vyhovuje, a doma pak zjistí, že po Johnson kosmetice se jejich prcek osypává :frowning2:.. Asi tak.. Ale tak je to třeba vyzkoušet, každému vyhovuje něco jiného.
3. led 2014 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a ještě se tu někdo tal na velikost oblečků do porodky, já měla 56 a byla nám týden :slight_smile:. Ale tak zase než aby v tom mimiko plavalo, to není hezké, ta 62 je fakt na novorozeně obrovská. A taky já rodím děti ke 4 kg, jinak by to bylo třeba i 2 týdny :grinning:
3. led 2014 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojky děvčátka. Tak jsem doma z kontroly a jsem docela hotová. Pánvička opět větší :frowning2: ,takže když toho 17.1. řeknou rodit, tak na 100 procent půjdu,né jenom kvůli té pánvičce,ale malej váží už skoro 3 kila,takže žádnej drobek to nebude :slight_smile: .Včera jsem nakoupila vše co mi chybělo,tak se musím už zbalit do porodky atˇ mám klid :grinning: .
Jinak už se to pěkně blíží a mě tedy kor,jestli to tedy klapne tak za 14 dní :grinning: :grinning: :grinning: ,už se těším....
3. led 2014 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@brsh Ty už uklízíš vánoční výzdobu? Já ji mám ráda dlouho, ale je fakt, že letos mám už takový pocit, že teď je po vánocích a je čas se chystat na mimi, takže letos bych taky uklízela :slight_smile: Ale asi by mi to zatím neprošlo..

@pupan
@brsh Tak to máš termín nejdřív z nás! Já mám termín z 13 tt 3.2., což je přesně za měsíc! Podle PM ho mám 7.2. Spíš počítám s tím pozdějším termínem, ale dost kamarádek kolem mě mě pořád pohání, ať se chystám, že třetí dítě bude rychleji atd. Ale já nerodila před termínem ani jednou, tak s tím nějak nepočítám ani teď. Ale brala bych to, ten poslední týden v lednu už určitě.

@coolik Jo, v látkovkách se vyznat, to je věc. Taky se dodnes úplně neorientuju, je jich tolik druhů...
A kdy se teda chystáš zůstat už doma? Ať si stihneš ještě trošku odpočinout a užít si nicnedělání, než to vypukne :grinning:

@27verca Ach jo, to mě mrzí, že pánvička pořád roste. A to by se vyvolávalo, nebo by ho brali císařem? 3 kg, to už je krásná váha! Jsem zvědavá na tu naší berušku.. Tak už jsi aspoň připravená, kdyby na to došlo.
3. led 2014 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ema5 Víš že ani nevím jak by to šlo? Na to jsem se neptala,ale kdyby vyvolávali bylo by to určo lepší než císař. Jj,už je to pěknej kousek,já mám nahoře 13 kilo a jak ty??? :slight_smile: . Myslím si,že budeš mít menší mimi,můj přítel má skoro 2 metry a 115 kilo,takže bude asi po tatínkovi :grinning: :grinning: :grinning: i když on když se prý narodil tak měl 2500 g což není moc....
3. led 2014 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@27verca, tak to mě tedy mrzí :frowning2:. Tak hlavně, aby vše dobře dopadlo, oni už vědí, co dělají a určitě budou dělat vše, aby to bylo to správné.
Ani já si nemyslím, že budu mít drobečka, manžel sice nemá 2m, ale 186cm, přesto mám děti okolo 3800g, tendence stoupající :grinning:.. Ono ani já nejsem drobek, měřím 173 cm..
@ema5 já po Vánocích mám pokaždé cuky vánoční výzdobu co nejdříve uklízet, je prostě po Vánocích. Žila jsem 10 let v Německu a tam jsem se naučila a také to do doby, než jsem se seznámila s manželem, tak se sxnem dodržovala, že jsem si stromeček s ním a jeho pomocí, což jsme zbožňovali, udělala už 14 dní před Štědrým dnem, to mě baví, před jo, to člověk tu atmosféru vnímá jinak, jak se na ty Vánoce těší, ale po je pro mě po a chci už mít zase uklizeno, a těšit se na jaro, které tedy poslední roky přichází až někdy v květnu :grinning:.. Takže teď držím a v neděli vše uklidím, to mi bohatě stačí :slight_smile:. Nějak mi pořádně nedocházík že za pár týdnů rodím, tím jak mám doma ještě tu malou, přece jen je to můj bobísek, je jí teprve 2,5 roku, tak mi to nedochází, že tu za chvíli bude ještě něco menšího :slight_smile:. Poprvé mi to maličko docvaklo převčírem, když jsem vybalila ty novorozenecké oblečky k vyprání.. Jsem si řekla, že vlastně čekám dítě :grinning:
Jo, netušíte, jestli musí být do porodky i rodný list? Oddací vím, ale já to vždycky vše zapomenu, jakmile porodím :slight_smile:
3. led 2014 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, já tu výzdobu zabalila jen proto, že mě totálně vytočil přítel a ten nesnáší Vánoce a vůbec, tak jsem na to vlítla a za hodinu bylo po ptákách :grinning: Jinak jí mám vždycky do 3 králů. No ale co, tak mám aspoň uklizeno. Zítra asi přivezu koš do obýváku, tak tu na něj bude místo.
@27verca - Veru, tak to mě mrzí :frowning2: Ale jak tu bylo řečeno, doktoři si určitě poradí a budete oba dva v pořádku! Nakonec to budeš mít první za sebou a nebudeš muset čekat, kdy to přijde :slight_smile: Jinak k tomu váhovýmu přírustku - dneska mi volala po poradně kamarádka a její malej (termín10/2) má 3500 g už teď!!! Měl už před měsícem 2500 g - tak si to umíš představit, co to bude za monstrum :grinning:
@ema5 a co nějaký poslíčky, už máš?
@pupan - já ho mám napsanej z poradny, že ho mám s sebou mít - plus ještě občanku a kartu pojišťovny. Takže už mám všechno připravený v taštičce. Rovnou jsem to tam nechala, když jsme se vrátili z matriky, kvůli otcovství.

Ta moje holčička mě chce asi umučit, protože to, co se děje s mýma žebrama na pravý straně, to nechápu :grinning: :angry:
3. led 2014 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@brsh, jj děkuji, už jsem to našla na netu, púotřebuju oba rodné listy :slight_smile:. My na matrice nebyli, jsme svoji, takže tam nemusíme, takže nás vše čeká po, tedy vyzvednutí rodného listu novorozeněte, atd..
Moje kamarádka je teď 36tt, jde za dva týdny na císaře a taky už má maličký 3kg. To je kolem toho 36.tt normální váha. Ono ty pak ty poslední týdny už taak strašně na váze nepřibírají, nejvíc je to teď, kdy se víceméně zastavil růst do délky a jenom nám tam pěkně kynou :grinning:
3. led 2014 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh Tak o rodných listech jsem nevěděla, oddací si pamatuju, ale rodné jsem vypustila. Ještě bude třeba vypsat nějaký ten formulář o jménech, ne? NEbo to se vypisuje až tam? A pak ještě porodní plán sepsat..

Poslíčky neregistruju, dobře se necítím, pokud si pamatuju, u kluků jsem byla docela v pohodě do porodu, u druhého syna jsem chodila schody do 8. patra a dolů, abych přivolala porod, teď si dovedu představit tak patra dvě, děs. Ale tvrdnutí břicha a tak jsem měla spíš tak kolem toho 25 týdne, co jsem nasadila magnezko (a to ho často zapomenu vzít) tak břicho nijak netvrdne. Takže asi nějaké otevírání nehrozí zatím.

@pupan
@27verca
Na váhu jsem taky zvědavá, před měsícem mělo mimi 2100 g, taky dost, tak doufám, že teď to ta tři kila ještě nebudou!
3. led 2014 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ema5, tak to asi počítej, že to po měsíci ta 3kg určitě budou :slight_smile:.. JJ, rodné listy obou partnerů, občanku a rodný list. A jména se u vdaných sepisují až na místě.
Já beru taky magnézko a břicho mi teda tvrdne dost, i mi přijde, že se to stupňuje, myšleno ve smyslu častěji, ne intenzivněji. Před tím měsícem jsem to měla jednou ráno, jednou, dvakrát večer, teď to mám tak 5-10x za den a občas i rozdýchávám, jako fakt už fest, ale po chvilce přejdou, takže k tomu to rozhodně ještě není, jen se děloha trénuje, což je dobře. Ty taky čekáš třetí, viď? Já moc doufám, že to bude tak o týden, dva dřív. Víc nechci, to zase na úkor miminka v žádném případě, jen, ať si tam hezky dozraje :slight_smile: Jsem strašně zvědavá na příští kontrolu za 2 týdny, až mi dr. řekne, jak mi tam leží, jestli pořád stejně. Ale vycházím z toho, že pořád stejně, žádné změny jsem nezaznamenala :slight_smile:... Pak uvidíme, jestli půjde kočička ven císařským řezem.
3. led 2014 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@prcekverunka Dlouho ses neozvala, jak jsi na tom? Ještě 2v1?
3. led 2014 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan Taky čekám na kontrolu a nemůžu se dočkat.

Jinak holky, asi jsem zapomněla zmínit, onemocněl druhý syn. Tohle je na palici fakt, venku 14 stupnů a my sedíme pořád doma :frowning2: Já to nechci vidět s miminem, jak to budem dávat...
3. led 2014 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan A proč jsi malou vlastně nekojila, nějaký problém? Držím palce, ať to teď vyjde! (I sobě :slight_smile:)
3. led 2014 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ema5, malá prostě nechtěla, prostě jak jsem ji od porodu přiložila k prsu, otočila hlavičku, nebo udělala oblouk,prohnula se v zádech,jen aby nemusela sát, byla líná. V porodce jsem se ještě snažila tu trošku odsát, ale to víš, když dítě nepije, nic neodsaješ, prostě se výroba mlíčka pořádně nerozjela, sestry se tam na mě vystřídaly všechny, cpaly jí hlavičku k prsu, ale ona ji rvala pryč, prostě nechtěla. Takže už z porodky jsme šly s příkrmem, doma jsem to ještě po to šestinedělí pořád zkoušela, říká se, že v tom šestinedělí je pořád šance, že se to rozjede, já to obrečela, protože na variantu -nekojit- jsem fakt nebyla připravená, u kluka jsem měla mlíčka pro dvě děti, ale ten taky krásně pil a vyráběl si ho.. No a ve finále je malá zdravá, má maximálně dvakrát za zimu ten oškliváckej kašel, stejně jako kojený syn, jinak mi naprosto nestůně, takže v kojení to fakt není :slight_smile:. Toho jsem se bála, že bude pořád nemocná, jak to všude slyšíš, že nekojené děti jsou marodné. Teď opět moc doufám, že kojit budu, ale rozhodně už nebudu tak vystresovaná, kdyby to prostě nešlo. Prostě snad to maličká hned v porodnici roztahá.
4. led 2014 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan Tak doufám, že tohle mě u třetího nepotká. No kvůli imunity se trápit smysl nemá, kluci kojení oba dlouho - rok a čtvrt a rok a půl a jsme nemocní pořád. Ikdyž je fakt, že starší byl do 3 let naprosto zdravý, vypuklo to až pak.

Ale u staršího jsme kojení taky vysloveně vybojovali, bylo to šílené, brečeli jsme u toho oba. Neuměl se přisávat, klidně i 45 minut mi řval u prsa, než se povedlo, já celá vyklepaná, ubrečená a pak sotva se přisál tak vyčerpáním usnul, měl žloutenku takže byl slabý. Dařilo se navíc jen s kloboučkama, což byla šílená manipulace. A pak jednou ty kloboučky nechtěl vůbec, ani prso, takže jsme dva dny byli na stříkačce. Bylo to na palici. Ale nějak jsme to překonali a pak kojili dlouho. Jen doufám, že teď půjde všechno hladce.
4. led 2014 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ema5 ahoj děvčata, vy jste toho teda napsaly. stihla jsem vás průběžně akorát číst, ale psát nic. přijela jsem včera z práce opět utahaná jak kotě a navíc mě bolí dole vpravo pod bříškem a jsem z toho docela na nic. takže jsem odpoledne dorazila domů a lehla do postele a odpočívala. jenže z toho ležení mě pak bolí celej člověk a bolení nepřestalo. dnes je to už trošku lepší, ale tak furt myslím na to, zda někam jet, zda je to normální nebo ne ... prcek se hýbe a nic jiného mi není. tak si říkám, jestli se ve mně zase něco neroztahuje a nepřipravuje ... ach jo.
@pupan s tím kojením to jsou teda boje ... :slight_smile: minule jsme se o tom taky bavili se známou co má teď druhé miminko a říkala, jak to první nemohla kojit, že nechtěl atd. a měla z toho hrozné nervy a výčitky a taky se bála hlavně skrz imunitu a tak .. a malej je v pohodě. její kámoška kojila do roku a půl a má malého stále na hromadě. takže úplně stejné poznatky, jako vy.
jinak my máme taky ještě Vánoce. vždycky je nechávám až po 6.1. .. ale letos se přiznám, že kdybych měla tu velkou krabici dole do které všechno skládám, tak bych to tam asi už i dala. myslím, že je to tím, že se těšíme na miminko a tak nějak studujeme furt něco kolem něj, tak ten stromeček už moc nevnímám ...
4. led 2014 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan ... tak jsem pročítala staré příspěvky a vyčetla jsem, že tě taky pobolívalo dole vlevo .... tak si říkám, že to mám asi teď stejně. ve který týdnu to tak bylo? u tebe to bylo někdy v listopadu ... já jsem teď konec 28tt.
@brsh ... kde jste teda všechny nakupovali ty košilky? :slight_smile: jednu překříženou jsem si už sice koupila, ale ráda bych mrkla ...

no a holky, ty epina ... kde jste je kupovali? nové nebo od někoho? vím, že @ema 5 - jestli se nepletu psala, že přes kámošku za dost lepší cenu nový ...
4. led 2014 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coolik, jj, taky mě tam pobolívalo, jeden den fakt krutě, kdy to bylo už ale nevím. Tak jestli v listopadu, tak teď jsem 34.tt, tak holt tak nějak. Podle mě je to, jak se natahuje to svalstvo.
Stromeček a výzdobu uklidím nejpozději v pondělí, manžel je od čtvrtka do zítřka pryč, tak až se vrátí, musí mi vytáhnout bedny ze sklepa a šupnu to tam, protože mi stromeček stojí u komody, kam přijde vyžehlené oblečení pro mimíska..
Kojení je fakt téma, moc doufám, že problémy nebudou, teď zase známá psala, že se jí rozjel krutý zánět v prsu, dostala atb, musí kojit i přes tu bolest dál, říkala, že jí přitom z očí lejou slzy bolesti, ale kojit musí, aby se toho zbavila, mlíčko nesmí v prsu zůstávat. Horečky, bolest, no hrůza.. Tak za tu cenu nevím, no :frowning2:. Ale to kojení je jinak krásný, jsou to nejhezčí okamžiky s miminkem, který ti už nikdy nikdo nevezme.
4. led 2014 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan jj tak takovej zánět měla známá taky. brečela u toho ... a vím, že dr. poradil, aby jí s tím tenkrát pomohl manžel ... musel jí to prostě pořádně vysát on ... doufám, že nás nic takového nepotká!
hele a taky tě tenkrát bolelo jen na jedné straně? já si navíc myslím, že prcek je víc na té pravé straně teďka, tak si to tak nějak dávám do souvislosti, že by to mohlo být i tím ... :unamused:
4. led 2014 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coolik, já už si to nepamatuju, ale mám za to, že to bylo víc na jedné straně.
4. led 2014 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ema5 křestní jsme tam psát nemuseli - někde to chtějí, ale povinný to není. Takže teď jen vezmu tenhle z matriky a hodím ho pak do porodky, kde je jasně daný přijmení (moje :grinning: )
@coolik - já se Ti na ty košilky mrknu. Hodila jsem to tenkrát do google, něco vyskočilo a nakonec jsme si je tady objednávali hromadně :slight_smile: ............(po třech minutách hledání v e mailu přidávám link :slight_smile: http://www.tehotne.cz/kojici-nocni-kosile/kosile-prekrizeny-vystrih/
@pupan - já jsem si koupila raději homeopatika a kdyžtak je začnu zobat, ale rozhodně se taky nemíním nějak psychovat kvůli kojení - bud to půjde nebo ne...čeká nás dost náročnej únor s tím mým nemocným tatínkem, takže nevím, jak to všechno půjde
Jinak jsem včerejší večer strávila v porodnici na pohotovosti, kočky...ležela jsem u telky a hrozně mě bodalo v podbřišku, asi 6krát silný bodnutí během cca dvou hodin a fakt mi hodně tvrdlo břicho. Tak jsem volala tý kamarádce, PA a ta mi řekla, ať neblbnu a hned raději jedu. Tak jsme jeli. Na monitoru jsem byla poprvý, ale tvrdlo mi břicho a byla tam asi třikrát sestřička a ptala se mě, jestli mám s sebou tašku, že tam mám docela kontrakce. Tak mě málem odvezli. Ale po vyšetření u dr (čípek ok, hrdlo ok) jsem dostala recept na nějaký silný magnezko a poslala mě domů, s tím, že mám odpočívat a kdyžtak hned přijet. Takže žůžo dobrodrůžo. Furt mi bylo dobře a najednou během dvou hodin tradá.... jo a malá je pořád KP, takže místo epina budu spíš domlouvat císaře. Protože prdelinkou napřed nerodim. Dneska už je to celkem ok, ale břicho mi teda tvrdne furt. Jo a váží 2400 g, tak aspoň, že má dobrou váhu. Protože já mám nahoře rovných 7 kg a bála jsem se, aby nebyla mini králíček
4. led 2014 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh Teda, to je síla, to jste měli vzrůšo! Tak uvidíš, jestli magnézko pomůže, snad jo! Aspoň ještě ty dva týdny by bylo fajn malou dopéct .. Tak hodně odpočívej a už tolik nelítej! No síla, že je pořád KP, minule byla příčně, že? Taky bych KP nerodila, to radši ten císař, co naděláš no. A 7 kg, to je sen, já mám nahoře určitě jednou tolik, nevážím se, počkám do poradny v úterý, ale bude to minimálně tolik, teď navíc vánoce, cukroví, pořád něco, nechci to vidět.
S tatínkem mě to mrzí, my to máme zase složitější s mamkou... :confounded:
4. led 2014 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ema5 Jsem tak dlouho neuměla odpočívat, až se to asi budu muset naučit. Ale je to dost nuda teda :frowning2: Dneska jsem byla u kamarádky na besídce, co jsme dělaly pro děti a přijela jsem asi v půl devátý a stejně mám dost. Ale jak nemůžu spát, tak je to na prd... no vůbec nepočítám, že bych měla rodit dřív. To půjde. Jen to asi bude prostě sem tam bolet. Já ji měla zadečkem dolů a šikmo. Ale ťeď nechápu, jak tam je. Protože hlavu má teda určitě pod těma žebrama.,,ale cejtim nohy vlevo, dole jen takový pobolívání, ale z těla nic. Tak nevím. Jinak je mi líto starostí s maminkou :frowning2: Snad budou všichni brzo zdravoučký a budeme se radovat z miminek!
4. led 2014 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tady ema5, musela jsem si změnit registraci :slight_smile: Chtěla jsem něco prodat na bazaru a nešlo mi to, protože jsem se původně registrovala na slovenském modrém koníkovi (nechápu proč a jakto, že to nejde změnit). Takže tohle je můj nový nick :slight_smile:

@brsh Já taky ležet a nic nedělat neumím. Jako jeden den, to jo, to je fajn změna, ale jinak taky neposedím. Postahuj filmy, napůjčuj knížky a snad to bude utíkat :wink:
4. led 2014 ve 22:46  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh, no tak to je síla, tak to se opatruj a šetři, i když teď už by se mimísko narodilo v pořádku a hoůlt by se 2 týdny dopékalo v inkubátoru, hlavně se nenervovat. Kontrakce já mám taky, občas mě tam, hlavně v noci, škubne, asi jak se něco natáhne, nebo do něčeho kopne, úplně jako by se tam něco táhlo a bloklo a za chvilenku to přejde, ale to jsem měla i v těhu předtím sem tam ke konci.
Já mám nahoře už 20 kg :grinning:, ale za 7 týdnů je s jedením všeho, na co je chuť konec, takže si to musím užít, nee? :slight_smile:
Jinak já jsem taky fakt zvědavá na tu polohu, začínám mít občas dojem, jako by tam už asi dva dny nebyla tak křivě, jak se mi pořád dělala vpravo ta boule, tak to se teď tolik nedělá, ale kdy by se otočila netuším a myslím si, že teď bych to asi věděla, ne? Já mám slabý spaní, takže v noci by se jí to taky asi nepodařilo bez postřehnutí, tak nevím, nechám se překvapit, do kontroly mám ještě 2 týdny, takže je času, uvidíme.
5. led 2014 v 06:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh .. tak to je teda "parádní" zážitek .. tak ještě, že jste v pořádku a 2 v 1. budeš muset vypnout a začít odpočívat. taky to neumím a taky se toho děsím. dyť z toho nic nedělání bolí celej člověk. dnes jsem říkala manželovi, že asi budem muset kouknout na jinou matraci do postele a to ty nové z několika vrstev různých pěn a zón máme necelé dva roky. říkám si, že bych chtěla nějakou tvrdší ... tahle má jednu stranu tvrdší a druhou jinou, ale nepříjde mi, že je to ono. tak si říkám, že prostě mrknu na net na nějakou ne moc drahou kdekoliv a zkusím koupit. jako nechce se mi dávat zase nějakých pět litrů za jednu ...
no a tím jsem taky chtěla říct, že být v klidu a válet se a koukat na filmy ... to je prostě nepředstavitelné!
já jsem před chvílí volala svojí gynekoložce. ve čtvrtek mám jít do poradny a tak jsem jí říkala, že od pátku mně pobolívá dole v podbřišku a že asi přijedu už zítra. tak říkala, že jasné a taky se nezapomněla zeptat, zda ještě chodím do práce. tak jsem řekla, že jo ... a moc se jí to už nelíbí ... :unamused: takže vážně uvažuji, že budu muset už pomalu zůstat doma. a jak se budou tvářit v práci bude taky asi zajímavé ... ale to už je mi asi jedno.
a jinak @brsh .. 7kg nahoře je teda super! já se dnes odvážila na váhu po víc jak 14-ti dnech a mám nahoře od začátku 8kg a to počítám, že min. 6 ještě naberu, když beru, že tabulkově půl kila za týden ... to bude vtipné ... ale co, na začátku jsem se bála, že to bude 20, 25 .. tak tohle pořád jde ...

jinak mě mrzí, že máte takové zdravotní trable v rodině ... tohle se neplánuje a vždy je to na nic. tak držím palečky, aby to snad všechno bylo brzy v pořádku a užívali jste si všechno jen to nej i s blízkýma :slight_smile:
5. led 2014 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek