• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu únor 2014

24. července 2014 
@pupan .. holky a jakou jste pořídili matraci do postýlky? já uvažuji nad tím polokokosem a manžel by tam chtěl ještě z té druhé strany i tu pohanku ... tak nevím ... já nemám ráda pohanku na jídlo a tak se mi to ani moc nelíbí v té matraci :grinning: ale to je asi blbá dedukce :grinning:
5. led 2014 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky od kdy začínáte se lněným semínkem a maliníkovým čajem, jestli teda vůbec? :slight_smile: díky
5. led 2014 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petoska začíná se v ukončeném 36.tt
@coolik, manžel je čalouník, udělal mi matraci jak pro nás, tak extra pro každé dítě jinou a teď i pro miminko do kolébky a postýlky. Pak ti přesně můžu písnout, jakou pro mimi :slight_smile:. Jinak pro představu, co je to za blázna, když dělala dětem postel (dvoupatrovou, dole 130cm,nahoře 90 cm širkokou), vyráběl z vlastního dřeva z jejich lesa, tak měsíc předtím si přitáhl různé materiály na matrace a dal si to na svoji půlku manželské postele a střídavě to překládal, bylo to asi 5 druhů, než objevil tu neeej verzi a z té udělal dětem lepenou, sendvičovou matraci :slight_smile:. Takže ten měsíc udělal i z naší postele palandu, spal totiž o 30 cm výš než jná :grinning:
5. led 2014 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@ema5 Ahoj, zatím 2v1 :slight_smile: Naštěstí už jsem ve 34tt, tak jsem klidnější, kdyby náhodou. Ve středu jdu na kontrolu, tak uvidíme, jak to bude vypadat. Hlavně doufám, že maličká přibrala, ve 31tt měla jen 1020g :unamused: Tak uvidíme :slight_smile:
5. led 2014 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majak78 - dobrej nick :grinning: Já všechno mám - i knížky, i filmy a seriály, ale nejhorší pro moje záda je rozhodně ležet nebo sedět. Sezení úplně na ho......tralala.........protože mě neustále tlačí hlavou do žeber a to fakt bolí :grinning:
@pupan - s tím přetočením nemusíš vědět nic, někomu se přetočí tak, že to fakt nepozná. Uvidíš. Máš jiný pohyby?
@coolik - s tou váhou je to v pohodě, já myslela, že přiberu tak třicet. U nás v rodině tak přibraly všechny holky a hlavně - já jsem nabrala už asi 6, když jsem měla umělý přechod loni a brala jsem půl roku hormony a pak se stimulací před IVF. Takže z mých standard 58-59 mám teď 71...ale to je prostě daň za mimčo, jinak by nebylo nic. Takže je mi to fakt buřt. Až bude malá na světě, půjde to určitě líp dolů :slight_smile: JO a matraci mám kokos-molitan-kokos a v koši jenom kokos. Chtěla jsem pohanku kokos, ale paní prodávala postýlku i s matrací, tak jsem jí rovnou vzala. A koš mám od kamarádky a ta mi ji půjčila taky rovnou s matrací :slight_smile: Zítra držím palce na kontrole, dej vědět!!!

Holky, my si koupili k Vánocům myčku a já jsem nadšená. To je krásnej život doma, hehe :slight_smile: Ještě by za mě mohl někdo vytírat a byla bych nejspokojenější pod sluncem :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. led 2014 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@prcekverunka Neboj, malá měla taky pořád míň a dohnala všechno. Teď v pátek už to bylo 2,4 kg :slight_smile: držím palce!
5. led 2014 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh jo tak s tou váhou ok. já se taky právě bála, že naberu takových pomalu třicet, protože to v rodině taky máme. takže jsem fakt happy, že zatím to je takhle.
matrace ok, asi vemem ten kokos a pohanku. děkuji za konzultaci :slight_smile: akorát jsem teda nevěděla, že do koše se dá taky koupit kokos. já brala koš z MMB a je tam jakási tenká podložka, tak chci určitě koupit jinou. ale v Olomouci v sam baby mi nic takového nenabídli, tak jsem fakt netušila, že to existuje. zkusím to pohledat.
myčka super věc! :wink: tak si to užívej! jestli můžu poradit .. já ze začátku pár let myla stále na normální program, 65 st. a 140 minut ... a pak jsme se bavili se známou, že myje na těch nějakých 45 st., což je zhruba půl hoďky a půlí tablety a stačí to. no nevěřila jsem, zkusila jsem a dělám totéž. málokdy to pustím teď na víc ... :wink:
a holky nebojte, prckové budou krásní a baculatí .. nemají proč být mrňousci! :slight_smile: jen že máme vždy potřebu pochybovat, zda je všechno správně a v pořádku ....
dnes jsem si myla vlasy a mám pocit, že mi nějak víc padají ... tak jsem volala kadeřnici a prý je dobrý šampon ALPECIN s coffeinem .. tak to musím zkusit. jo a taky mi dnes manžel při telce řekl, že mám jakési dvě jizévky na pupíku, tak jsem z toho byla špatná, že začínající strie ... a v hlavě se mi honilo, že jsem měla teda používat nějaký jiný možná dražší přípravek. používám elasti-q ten klasický ... no tak jsem se šla podívat do koupelny .. zrcátkem .. páč si tam dolů na pupek moc nevidím a naštěstí to mám jen škráblé .. asi ráno šíša - pes, jak se tulil, tak mě škrábl drápkama. tak se mi ulevilo a chci zkusit olej od Eucerinu na strie .. jsou na něj výborné recenzce, tak ho asi ještě koupím. máte někdo zkušenost?
5. led 2014 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh .. a děkuji za odkaz na košilky .. mrkla jsem a zjistila, že jsem si objednala přesně takovou a za ty samé peníze. tak super!
5. led 2014 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@brsh Fakt? No tak to snad taky doženeme. Dr. mi říkala, že bude mít v termínu tak max. 2,8kg. Což by mě ani netrápilo, že budu rodit malé miminko :grinning: Ale spíš se bojím, když mě pořád straší předčasným porodem, tak aby se nenarodila moc malinká, víš. Ale uvidíme teď ve středu, kolik bude vážit po třech týdnech. V podstatě je pořád o 2 týdny pozadu.
5. led 2014 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@prcekverunka .. já myslím, že můžeš být v klidu. moje známá teď porodila v 35 tt + 5 dní a malej měl 1450 .. byli v nemocnici myslím 14 dní a už jsou doma. váhu malej dožene. rodila i prvního předčasně .. toho ještě víc a dnes je úplně normální kluk :slight_smile:
5. led 2014 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
tak to my jsme s mallým o 2tt napřed :slight_smile: 2200g :slight_smile: takže malý slůňátko :slight_smile:
5. led 2014 ve 22:05  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coolik No jo, tak to měla taky mrňouska malinkatýho. Já jsem dnes 33+3a ve středu jdu na kontrolu, tak uvidíme, kolik přibrala :slight_smile:
5. led 2014 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh No jo, chtěla jsem nick nějaký podobný, ale všechno bylo obsazené, tak byl problém vymyslet :grinning:
S tím sezením chápu, já paradoxně to měla horší dřív, asi teda malá fakt už hlavou nahoru nebude, protože se mi sedí líp než dřív. Ale taky to dlouho nevydržím, to je jasné, ale tím, že ani nemám příležitost, to moc nepoznám :slight_smile:
Tento týden nás má víc kontroly, že? Ty už jsi asi natěšená, co @brsh ? Já jdu zítra odpoledne, dopoledne hematologii. Jsem ráda už jen proto, že se dostanu trochu ven, už jsem docela dlouho doma s nemocnýma dětma :stuck_out_tongue_closed_eyes: A samozřejmě se moc těším na tu naši berušku.
Joo, myčka je super věc. Taky už nevím, co je to mýt nádobí.
@coolik Taky používám ten krátký program, když nasbírám myčku za den a myju večer, když až druhý den, tak dám většinou ten delší, příjde mi, že to zaschlé pak tak neumyje. Ale tablety mě teda půlit nenapadlo :slight_smile:
A jakou máš práci? Sedíš nebo něco děláš manuálně? Já u prvního dělala skoro až do mateřské a problém mi to nedělalo, v práci jsem seděla. Teď si to nedovedu představit, připadám si neschopná už tak od 16 tt. Takže záleží, jak se cítíš. Jestli už tě to vyčerpává, tak je fakt lepší toho nechat.
@prcekverunka Tak snad to maličká dohnala, držím palce.
6. led 2014 v 10:15  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, já dneska blbě spala :frowning2:. Snad každou hodinu, ne-li častěji jsem byla na záchodě a vůbec jsem nemohla pořádně zabrat. Tak nevim, jestli se ta šmudla fakt neotočila, že takhle lítám, ale pohyby jsou pořád stejné, ono už to asi dva týdny není tak brutálně cítit, jak má míň místa, tak jen tak sem tam postrčí, zatlačí, ale už to nebolí, tak nevím,jestli to přikládat tomu, že má míň míta nebo že se opravdu otočila do PPH.. Je mi pořád horko, úplně ze mě lije, no už aby to bylo za mnou.
Dneska jsem taky volala naší pediatričce, jestli mi i tu třetí šmudlu vezme, tak v pohodě, jen bude mít někdy v únoru dovolenou, její dcera taky rodí, tak to mě štve, prý buď mám pak zavolat a počkat, než jí dovča skončí, nebo bude fungovat záskok, ale já bych ráda už tu první kontrolu u ní, když u ní bude malá napořád.. Ale tak víc jak dva-tři dny se asi čekat po návratu z nemocnice nemůže, nevíte??
Holky, já už chci na další kontrolu, ten měsíc je hrozně dlouhá doba :frowning2:
6. led 2014 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan ahoj, tak to jsi mě pobavila! ale tak manžel je šikula! :slight_smile: to je zase výhoda, když je tak šikovnej a hlavně ochotnej takhle pracovat i pro rodinu. u většiny řemeslníků platí "kovářova kobyla chodí bosa" .. takže super! :wink:
6. led 2014 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coolik - taky používám elesti q, ale já se nemazala hrozně dlouho. Podívej ke mně do alba, jaký jsem měla (krom posledního měsíce) strašný vyrážky. Necpala jsem na břicho nic, jen Sudocrem. Teď už se snažím mazat, ale ty vyrážky se zase vracejí, takže zase jedu v Sudocremu a používám tu Niveu do sprchy - mlíko, co se osprchuje a jsi namazaná. Nic moc, ale lepší než drátem do oka.
@majak78 - já jsem byla na gyn i na odběrech, do trombo na kontrolu jdu ve čtvrtek.
@pupan - s tím spaním mi ani nemluv!! Já jsem dneska spala max dvě hodiny :frowning2: Takže začínám jíst opět homeopatika, protože na tohle nemám nervy. Jinak jsem taky měla měsíc přestávku a bylo to fakt dlouhý. Teď už každé pondělí.

A milé dámy, jdu 5. února na císaře - malá už se mi prý neotočí a dneska mě zaregistrovali k zákroku. Takže žádná Bulovka, rodí mě můj gyn v Neratovicích. Rodině jsme řekli termín 7mýho, aby mě nikdo neotravoval :slight_smile:
6. led 2014 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coolik, no na přečalounění gauče jsem čekala přesně 3 roky :grinning:.. Takže u nás platí to samé.. On navíc pracuje jako nábytkář - návrhář, takže i vymýšlí a kreslí prototypy nábytku, takže ho fakt doma k ničemu moc nedostanu, ale tak pro tsy děti fakt maká, to zase jo :slight_smile:. Gauč jsem chtěla já, tak jsem si musela počkat :slight_smile:
6. led 2014 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh, ty jo, takže ty už máš jasno? Jak můžou vědět, že už se neotočí? Znám spoustu případů, kdy se dítě otočilo ve 37. a i 38. týdnu, dokonce i hodinu před porodem, což bych teda taky nečekala, protože KP bych přirozeně rodit nechtěla ani náhodou, ale tak ještě by mohl týden počkat, ne? A když se ti do té doby otočí, tak ale půjdeš přirozeně, nebo už tak jako tak císařem? Já jsem teda fakt zvědavá, co mi při příští návštěvě za ty dva týdny dr. řekne..
6. led 2014 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majak78 .. tak ať ti to zítra všechno dobře dopadne :slight_smile:

já byla dnes v poradně a malej miminkovatej je v pořádku. já relativně taky, jen bych měla prý téměř okamžitě nastartovat klidový režim. připíchla mi magnesko a mám odpočívat. je fakt, že je mi líp .. trochu jsem to magnesko poslední dny šidila .. zapomněla jsem ho v práci a doma jsem měla jiné. a asi není dobré to co je jen jedna tableta denně, ale to průběžné co se bere 3x za den. cítím se líp. takže jdu zítra do práce a uvidím co bude. navíc mám od středy rehabky, tak bych aspoň 2x chtěla jít. doktorka mi tam napsala cviky před porodem a po porodu, tak to by mohlo být "poučné".
Jinak já pracuji v kanclu, dělám účetnictví. Teoreticky celej den sedím .. ale to není pravda, protože milionkrát z toho křesla vstanu .. pro papír do tiskárny, pro šanon, pro telefon vedle do kanclu, do kopírky vedle do kanclu, skener ... nikdy jsem si to neuvědomovala, ale v podstatě snad ani nesedím 10 minut v kuse. A fakt to cítím to stoupání a sedání ... tříslo a odpoledne už někdy dost únavu. Takže já to prostě zkusím ... a uvidím. Když to nepůjde, tak to nebudu hrotit a jdu na dovolenou. :slight_smile:
6. led 2014 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan - no já jsem po plastice vnitřku, měla jsem dvě dělohy, takže si myslím, že už tam prostě na to otočení to místo nebylo a už ani nebude. On mě operoval dvakrát, tak má o mojí dnes už jedný děloze, nejlepší přehled. Vzhledem k tomu, že je můj doktor, tak i když se přetočí za týden, tak mě bude rodit on. Ale sám tomu nevěří. Malá už má 2,5 kg.... já se nehroutim, je mi to fakt po všech těch peripetiích úplně jedno, jak se dostne na svět. Pro mě ty poslední dva týdny byly nekonečný, pěkně pro malou všechno chystej, ať ti to nešrotuje hlavou :slight_smile: a s tím přirozeným porodem teda nevim - já chtěla cvičit s epinem atd, což nebudu a to by pro mě byla hrozná čára přes rozpočet. Nevím teda :grinning:
6. led 2014 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh .. jj tak jsem mrkla. tak to jsi měla o zábavu postaráno s takovou alergií :unamused: tak ještě, že je to lepší a lepší a ne horší.
no s tím císařem .. tak máš aspoň jasno. i když já si myslím, že pokud by se malá otočila, tak jdete do finále přirozeně. a ani teda nevím jaký názor na ten císař zastávat ... některé maminy říkají, že císařem už nikdy ... jiné si to "chválí". Kolem mě teď rodili 3 kámošky v uplynulých 3 měsících na císaře a byly v pohodě a nebyly z toho nijak špatné. Jedna plně kojí, druhá kojí a přikrmuje a třetí nekojí vůbec. Takže asi stav, tak jak po normálním porodu.
tak uvidíš, jak to stejně ještě všechno bude ... :slight_smile:

hele a ta homeopatika zabírají? já to nikdy nebrala .. nemám zkušenost. ta dr. na rehabce mi napsala arnika Montana když začne porod. tak jsem na to trochu koukala a na netu píší úplně jiné užívání :unamused:
6. led 2014 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coolik mě dneska řekli i sestřičky i doktor, že se asi paní doktorka v pátek pomátla, když mi dala ve 35tt magnezko....že už se takhle pozdě nemá jíst. Ale ty nejsi tak moc - kolikátej jsi týden? Homeopatika zabírají na spaní, jinak se v tom moc neorientuju. MOje ségra chodí k homeopatce, ta v tom má větší přehled :slight_smile:
A toho císaře já fakt neřeším. Shrnu to takhle: přes tři roky jsme se snažili o dítě, pak plastika dvou děloh, zjištěná endometrioza, půl roku přechod, IVF...jsem ráda, že jsem ráda :grinning:
6. led 2014 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh Teda mě nepřekvapuje, že ti naplánoval císař, ale spíš, že až tak pozdě! Neměla jsi první termín už nějak 1.2.? Myslela jsem, že se císař plánuje už tak na 38,39 tt, aby se porod nerozjel dřív sám. Takhle můžeš klidně začít rodit dřív.. tak by ti ho holt asi udělali, spíš že je škoda, že k tomu zažiješ i bolesti, není to plánované atd.. Já mám kamarádku, které se mimi točilo ještě na poslední chvíli, měla domluvený císař, pak tuším v 38tt najednou mimi dobře, takže se zrušil, ale za týden zase špatně (příčně) takže na císaře stejně šla. Tak změny ještě nastat můžou, to jo, ale už bych s nima asi moc nepočítala...

Mě se dneska v břiše něco děje, jak jsem si před pár dny říkala, že mi břicho vůbec netvrdne a nebolí tak dneska odpoledne dost hodně, i bolest zad, dítě se mlelo.. a teď mi příjde, že je jinak, nemyslím, že hlavou nahoru, ale spíš ta záda má zas jinde, možná, že docestovalo do správné polohy.. uvidíme, co zítra teda.
6. led 2014 ve 20:27  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh hele, tak já na tvým místě už bych to neřešila. prostě bych se nastavila na císaře a hotovo. jsou věci, který v životě neovlivníme a na jednu stranu je úplně jedno, jak malá příjde na svět! možná po té plastice atd. je to i rozumnější ... takže buď happy a těš se, že 5-týho už budeš mít malou v náručí! :slight_smile:
6. led 2014 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@majak78 - taky jsem si myslela, že mě vezme v tom posledním týdnu v lednu, ale bohužel,..takhle rodila moje kamarádka. Voda jí praskla den před plánovanou sekcí, takže z toho byl nakonec akut. No uvidíme, snad ne. On si mě pohlídá v poradně. Chodím k němu každý pondělí a operuje se ve středu....
6. led 2014 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh já dnes začínám 29 tt, takže asi ještě v pohodě

sestřička co vede předporodní kurz nezná epino ... :angry: tak jsem jí to musela vysvětlit :slight_smile: ale doporučila zase jakejsi gel nebo co diane gel cosi, musím na to mrknout. měl by nějak utlumovat bolesti, zrychlovat porod a vytvořit nějaké velice kluzké prostředí pro sešup mimča ven ... stojí prý snad taky kolem 2300,-
6. led 2014 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coolik to máš asi lněný semínko levnější :grinning:
6. led 2014 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh ne Baru, to bude dobré! :slight_smile: to všechno klapne, tak jak má!
6. led 2014 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@brsh
@pupan Spaní dvě hodiny, to je teda masakr. Já kdybych měla klid, spím dobře. Sice vstávám už tak 4-5x na záchod, ale lehnu a spím. Ale tím jak je pořád u nás někdo nemocný, ubrečený, tak vstávám xkrát, spím s malým v posteli, vzbudí mě každé zakašlání.. takže je to taky hrůza. Ale ráno jsem vypravila staršího do školy, malého posadila k pohádce a dřímala ještě do devíti :slight_smile: Takže jsem to dohnala.
@coolik Já mažu obyčejným dětským olejíčkem, kdysi jsem četla, že jde víc o tu masáž a pak o genetiku, než o složení masážního přípravku. Takže neinvestuju.
6. led 2014 ve 20:33  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majak78 Fakt? Takže magnezko už nebrat?
6. led 2014 ve 20:37  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek