• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu únor 2014

24. července 2014 
@brsh Jsem se zeptala sama sebe :grinning: Takže magnezko už nebrat jo? A já si dneska přidala :slight_smile:
6. led 2014 ve 20:38  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh Jojo, to máš fajn s tím doktorem. Určitě kdyby viděl, že se otvíráš nebo se něco děje, tak by to uspíšil.. Shrnula jsi to přesně a výstižně, není důvod se tím ve tvé situaci trápit, navíc ten fraxík k tomu, tak se to aspoň dá naplánovat...
6. led 2014 ve 20:44  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majak78 .. jéjda to je náročné takoví marůdci ... to máš pohybu furt ... ve dne v noci .. :unamused: hele obdivuju ... mně se z té postele tak špatně vstává už teď ...

Dneska jsem se stavila do tesca cestou z poradny a nakoupila jsem parádní tenisky pro prcka :slight_smile: No pak taky jednu soupravičku a nějaké pyžamka. Stále tam mají slevy, takže super! No a pak jsem se stavila do té levné drogerky v jedné dědině a máme sadu Avent cumlů za 95,-, jeden NUK, vzala jsem bílé ubrousky Pampers a jedny bílé pampers jedničky za 299,- Oproti tescu na každém balení Pampers rovná stovka rozdíl!
6. led 2014 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majak78 - určitě ne, prý tě to zabetonuje a blokuje to přirozenej porod.... on si úplně klepal na čelo a sestry taky :grinning: Jinak s tím Clexanem máš recht - musím to ďobnout max 12 hodin před spinálem, takže se přesunu asi z ranního píchaní na noční, ať je klid.

HOlky, já si přivezla dneska kočár vlastně - už je u babičky zaparkovanej :grinning: teda u mojí mamky v ložnici, hehe :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. led 2014 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh jaký kočár, ten černý co máš nafocený v albu? :slight_smile:
6. led 2014 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coolik jj, je fakt boží a velkej :slight_smile: na to se těšim, na ty prochajdy. Ještě by mohlo vydržet to počasí :grinning: hehe.
6. led 2014 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh jj je krásný! myslím, že se velká změna v počasí nechystá ... ač je velmi netypicky! :slight_smile:
6. led 2014 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh Tak to už s magnézkem končím. Já mám kočár pořád v ložnici, občas se s ním projedu :grinning:
@coolik Já se byla v tescu taky podívat, sranda je, že když jsem čekala kluky, všude byly krásné věcičky pro holky a pro kluky minimum. Teď mi to příjde obráceně, na kluky bych toho koupila plno, ale na holčičky mě tam toho moc nenadchlo. koupila jsem jen takové ty šátečky pod krk, když děti slintají, krásné za 29 Kč :grinning: Ale je fakt, že já už mám těch pidi věciček mraky a nechci už ani nic dokupovat, takže jsem ani moc nehledala.
6. led 2014 ve 21:31  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majak78 :grinning: Ty jsi prdlá, já s ním teda budu jezdit po mamčiný ložnici, hehe

HOlky, teď jsem mluvila s tou mojí kámoškou, porodní asistentkou a ta mi říkala, že mám zkusit přemluvit dr na bližší termín. Nechápe, že jdu na sekci až 39+3.... tak snad se mi to podaří :angry:
6. led 2014 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@brsh .. no tak to je dobré a pak se v tom vyznej a hlavně buď v klidu :angry:
6. led 2014 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majak78 .. no kdybych měla nějaké věcičky, tak bych taky už kupovala jen to co mi opravdu padne do oka ... nějaký ten znamenitý kousek :slight_smile: mám houbelec, takže když vidím něco pěkného nebo třeba zase z 250 slevněno na 89, tak to vemu ... musím na to sednout a udělat seznam co už máme a nemáme. taky už brzdím ...
6. led 2014 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh To ti radí dobře, snad se doktor dá přesvědčit. Necháš to na pondělí nebo za ním půjdeš dřív?
6. led 2014 ve 22:07  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majak78 ne, určitě to do pondělí počká - jsem na začátku 36 tt, tak snad neporodim do týdne :grinning: Ale on se na to netvářil už dneska....takže nevim, jak ho přesvědčim. Mám říct, že mi tvrdne břicho. No, nechci lhát. Ale taky ne čekat zbytečně.
@coolik - jsem v klidu :slight_smile:
6. led 2014 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh popravdě, já bych toho císaře teď brala radši, i když jsem vždycky byla proti. Ale nikdy jsem nebyla v situaci, že dítě leží jinak a že bych se císařem vážně zabývala. Sama bych si ho nezvolila, ale takhle bych měla pěkně vše naplánované, my to tak jednoduché jako Vy nemáme, mám dvě děti, teď když mě to vezme nějak debilně v noci, tak naši ani netuší, kde co na ně mám, malá u našich stále řve, potřebuje vždycky půl dne, aby se okoukala, takže to by se vyřešilo tím, že bych tam s ní ten půl den před nástupem na císaře byla a kluk musí do školy, na kroužky, to vše zřejmě fungovat nebude, až budu rodit, takže fakt mi to plánovaná sekce mnohé usnadnila, ale tak zase na druhou stranu po porodu bych byla pak zase radši po přirozeném, člověk je hned fit, po císaři až dva dny ležíš jak lemra a fakt ten řez bolí. No uvidíme. Já nejsem žádná fiflenka, natrhla jsem se pokaždé hodně, měla hodně stehů i přes nářezy a fungovala už po návratu ze sálu na pokoj, po těch 2hodinkách, horší to bylo s tou mojí pánví v posledním těhu, ale taky se to zvládlo, takže se nebojím, že bych císaře roležela na jipce. Uvidíme. Aspoň máš jasno, viď?
7. led 2014 v 06:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majak78 Já tedy brala magnezko 500ku 2x denně pokaždé až do konce a nikdy mi nikdo neřekl, vysadit dřív, i když je fakt, že to může maličko ztlumit kontrakce, logicky, ale nikdo mi to neřekl, prostě to možná maličko oblbne svaly, ale neboj, že bys kontrakce pak necítila. Já mám takový křeče, neberu ho pro srandu, nemůžu se protáhnout v posteli, natáhnout při chůzi nohu, hned v lýtku křeč jako blázen, takže ho brát budu až do konce :slight_smile:..
7. led 2014 v 06:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh mně taky jako první napadlo, že ti dal dost pozdní termín, že do té doby hrozí přirozený porod a to je nanic, odbydeš si v podstatě obojí, tak když už, tak ať nemusíš procházet aspoň těma kontrakcema, ono to neni nic moc, když už to nemá být k ničemu. Určitě bych si vydupala termín na konec 38.tt nejpozději, tak to dělají u nás..
7. led 2014 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky děvčata. Tý jo,koukám tady už se rodí :grinning: ,nestačím se divit,co se tu všechno probralo,když jsem tu nebyla.Dneska mám leháro a tak si to tu v klidu všechno pročtu :wink:. Taky tu píšete,že už by se nemělo brár magnézko,ale mě nic můj Dr. neříkal ,tak nevím co dělat :frowning2: . Kočárek už taky máme doma,ale po ložnici s ním nejezdím,sotva se tam otočím já :grinning: .Jinak moc pěkný kočárek brsh.Taky už jsem si zbalila věci do porodky a chci se zeptat,berete kosmetiku pro mimi nebo nee??? Já nevím tak jsem si to raději zbalila, i hřebínek a nůžky,ale nevím jestli to není zbytečné :unamused: .Zatím a mějte se hezky...
7. led 2014 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@27verca, zjisti si, co dostaneš u Vás v porodnici, u nás se dostává takový reklamní kufřík a v tom je kosmetika na začátek dostatečně a zbytek používáš v porodnici. Ale nemusí to být všude stejné, to nevím. Jinak nůžky určo ne, první týdny se nehtíčky stříhat doslova nesmějí a hřebínkem nic nezkazíš. Já rodím culíkáčky, hned druhý den děláme culíček na temínku, fakt mám číráčky, ale hřebínek si tdo porodky nevozím :slight_smile:
Určo vezu mastičku na bradavky a svoji kosmetiku, pro mimi ale z kosmetiky nic.
7. led 2014 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, tak jsem doma po poradně. Za všechno jsme dostaly pochvalu :slight_smile: Monitor ukázkový, slečna pěkně hlavou dolů, hodnoty odběrů taky v pohodě a jsem pro prst otevřená, 1,5 cm čípku zbývá. Prý nález tak akorát, nic akutního to není, ale snad prý do termínu by to mohlo být. No ale už jsem to zažila, že jsem byla nachystaná 3 týdny před porodem a nakonec jsem přenášela. Malá se fakt musela dotočit včera, tak to stihla na poslední chvíli :slight_smile: Dneska jsem ji moc necítila, tak jsem měla trochu obavu, ale průtoky i monitor v pořádku. Asi že konečně docestovala kam chtěla, tak zklidnila.
Takže můžu rozbalit epino a dát se do cvičení :wink: Taky nakoupím maliník a lněné semínko, ať to stojí za to :grinning:
Dneska jsem koupila lovelu tak hned večer vyperu první várku, v létě by to schlo líp, takhle je to na dlouho.

@27verca
@brsh No hele já taky nejezdím v ložnici kilometry, dám tak dva kroky vpřed, dva vzad :grinning: Ale pocit je to fajn :grinning:

Kosmetiku pro mimi neberu, u nás mají erární. U nás dokonce dávají i pleny, takže neberu ani ty. Jen vlhčené ubrousky, asi ten sudokrém a to je všechno.
7. led 2014 v 17:52  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan
@majak78 To já si zbalila papírové plenky,vlh.ubrousky a bepanten,kdyžtak bude muset přítel zbytek dovést :grinning:...Tady u nás vím co sebou,ale jestli budu rodit dřív toho 17.1. tak to je zase jinde cca 100km od nás tak tam právě nevím co a jak,ale nějak to dám,děkuji :slight_smile: ...
@majak78 To je pěkné,že se ti mamá otočila :slight_smile:,já jdu pro maliník zítra,ale s epinem cičit nebudu,nevím no...
7. led 2014 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@27verca Teda, tak těch 100 km na dojíždění nic moc, co? Ale co naděláš, no... hlavně, že tam budou umět mimískovi pomoct..
To chápu, že cvičit nebudeš, když ani nevíš, jestli to nebude císař dřív.. na to je to dost velká investice.
Jo a ani jsem nepsala, že moje doktorka o tom vůbec neslyšela a hned se ptala, kolik to stojí .. tak mi z toho přišlo, že si myslí, že se na mamkách pěkně vydělává a moc tomu nevěří. Ale tak hodnocení a spokojenost maminek myslím mluví za vše, už ho mám doma a protože věřím, že ho zas prodám, tak to snad ani nebude nějaká finanční ztráta nakonec.
7. led 2014 v 18:21  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan - no to je dobrá rada, ale jak toho docílit, abych ho donutila, že mě porodí dřív? Včera se na to fakt netvářil :grinning:
@27verca - já jsem pro mimčo do porodky nebalila zatím skoro nic, kromě ubrousků a pár plínek, jen tak do rezervy. Ale vím, že na Bulovce pro miminka vše dávají. Tím, že půjdu nakonec do Neratovic, tak to musím teprve projistit a pravděpodobně přebalit - ale rodila tam na jaře kamarádka, takže to jen musím zjistit :slight_smile: Ten dojezd je docela ostrej teda, kdy se dozvíš definitivní resume?
@majak78 - poznala jsi to, že se točí? A gratuluju moc k úspěšný kontrole!!! Já teda epino nekoupila a doufám, že ho už nebudu potřebovat. Protože jestli se malá otočí týden, dva před porodem a já nebudu mít nacvičeno, tak mě trefí šlak.

HOlky, udělal se mi opar přes půlku spodního rtu - to je peklo :frowning2: už mám v těhotenství třetí, ale tenhle je teda zaručeně největší. Achjo
7. led 2014 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majak78 ahoj, tak to je fajn, že se malá nakonec dootočila :slight_smile: a že je vše ok. Jak jsem psala včera, tak sestra na gyn. taky o e pinu nic nevěděla ... :unamused: Navíc jsme si špatně na začátku rozumněli a myslela si, že se ptám na epidural. A tak mi říká ... že v té nemocnici musí být ještě někdo, kdo to umí píchnout ... tak jsem na ni koukala jak z jara, zda je tohle vůbec možné .. no asi je. Jako neuvažuju o tom, ale jestli na to někdo spoléhá a pak nic, tak to musí být docela mazec.
Hele s tím e pinem, kdyby jsi ho pak prodávala, tak asi bych do toho šla ... tak pokud zatím nemáš zájemce, tak na mně mysli :slight_smile: Myslím, že by se to v poho stihlo prostřídat .... :slight_smile:
@brsh baru já ti nevím ... jestli nakonec nebudeš muset trošku vymýšlet a tvrdit, že ti není až tak ok, aby ten císař udělali dřív ... no dovedu si představit doktora, když se mu do toho nechce, jak se asi bude tvářit, když mu nějaký "laik" bude tvrdit něco jiného ... to může být docela nepříjemná situace. Ale tak třeba neměl zrovna den a nakonec ti to i sám navrhne. :slight_smile:
@27verca .. 100km .. to je mazec! Nejlepší by bylo mít to už za sebou a být doma v pohodě a v klidu ... držím palečky! :slight_smile:
7. led 2014 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh, já rodila dvakrát přirozeně a vždy bez epina a vždy bez komplikací, nemyslím si, že je nějak potřeba, je to opět o reklamně.. Řekl mi to i můj dr :slight_smile:. Jj, na inkontinenci, po opravdu pravidelném cvičení třeba půl roku ok, ale ne měsíc před porodem.. Tak asi tak, ale nechci to nikomu vymlouvat, každého věc, samozřejmě. Ty se nenervuj, buď v klidu, ty jsi na tom z nás nejlépe, znáš termín porodu :grinning:
8. led 2014 v 06:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh Jojo, poznala jsem, že se v břiše něco děje. Měla jsem poslíčky jak cumel, hodně bolelo břicho, v zádech a břicho se bolestivě mlelo, a pak byla najednou úplně jinak, tlaky do žaludku a pichlavá bolest dole, bylo jasné, že už je svisle, ale nevěděla jsem jak. Předtím byla asi nějakou dobu napříč, podle pohybů. Tak teď ještě aby tak vydržela, protože poslední měsíc to dost střídala.

Tak třeba se malá bude chystat a dr. sám uzná, že musí s termínem pospíšit, kéž by. Držím palce! Úplně chápu, že změna způsobu porodu na poslední chvíli by tě vykolejila, přeci jen se člověk psychicky nějak nachystá, nemluvě o epinu!!! Tak snad už to tak nebude.

Opar je hnus, mám zrovna taky, ale udělal se mi tentokrát takový maličký. Jinak na to dost trpím.

@coolik S epidurálem je to opravdu tak, že tam zrovna musí být volný anesteziolog, což často v noci není například. Samozřejmě záleží v jaké porodnici, v těch velkých to asi není problém.
Ok, tak pokud ho budeš chtít, budu s tím počítat. Ještě teda počkej, jestli ho budu chválit :grinning:

@pupan No já moc lituju, že tu epino nebylo dřív. Sama jsi psala, že jsi byla šitá hodně u obou porodů, já právě taky. U prvního tak, že jsem se z toho dostávala rok, detaily nebudu kvůli prvorodiček rozebírat :grinning: naštěstí mě šili v narkóze (nešla mi po porodu sama placenta), takže jsem nic necítila, ale to hojení.. A u druhého bohužel taky nutný nástřih a šití mi pak přišlo nejbolestivější z porodu. A jo, dalo se to přežít, o miminko jsem se se sykáním starala hned, ale prostě pokud je možnost, jak si to udělat příjemnější a bezbolestnější, tak to ráda zkusím. A reklama tady opravdu dělá hodně, ale ne reklama výrobce, ale maminek, které ho nadšeně chválí, jak rodí prvorodičky bez jediného stehu, na pár zatlačení. Tak takovou reklamu zas beru :grinning: Ale uvidíme, třeba mě to zrovna nepomůže.
8. led 2014 v 08:15  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majak78, já tedy ale pokaždé po šestinedělí fungovala :slight_smile:.. Poprvé je fakt, že jsem měla šitý čípek, tak to bolelo déle, ale podruhé jsem fungovala poo šestinedělí a fakt mě nic nebolelo.. Jen málo kdo se nenatrhne nebo není šitý, nikoho aspoň já osobně neznám, tak nevím, no. Ale jak říkám, nikomu to naprosto neberu:slight_smile:
8. led 2014 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majak78 Je to docela z ruky,no,ale uvidí se,nějak to prostě budeme muset zvládnout :slight_smile: .To víš na někom musí vydělávat a ty maminy ty peníze dají,kor když si to tak vychvalují....
@brsh No termín se dozvíme toho 17.1. až tam pojedeme zase na kontrolu na genetiku,ale posledně mi tam Dr. řekl atˇ si příště sebou vezmu tašku,takže je dost možný,že už si mě tam nechají a bude se něco dít :grinning: ... Na opary netrpím asi jsem ho ani v životě neměla,takže ani nevím jaký to je,ale asi nic příjemného :unamused: .
@coolik Děkuji...Jj je to dost,ale my to dáme :grinning:
Jinak k těm porodům,taky jsem rodila přirozeně,sice už je to dávno,ale to se nezapomíná...byla jsem nastřižená a k tomu ještě natržená,takže žádné dobré vzpomínky na porod :wink: ...
8. led 2014 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majak78 - no mluvíš mi duše a s názorem na epino jsme tedy za jedno :slight_smile: Protože přesně jak říkáš - většina dr o tom nemá ani ponětí a nejlepší recenzentky jsou maminky. Ale já mám pocit, že už mě teď na přirozený ani nevezme, pokud se neotočí tak do týdne. Už jsem objednaná do nemocnice, na sál atd - nevím, jestli to jde. A myslim, že se ani utz na každý poradně nedělá. Jen monitor. Tak uvidíme. Musím se přestat nervovat, protože ten opar je děsnej a do toho nespim :grinning: takže se házim do klidu a nějak prostě bude.
@coolik - zkusím si s ním o tom ještě promluvit a pokud prostě nebude chtít, tak to je pátýho a je vymalováno :grinning: Ale ještě ten měsíc. olala....no to víš, že bych to raději měla z krku za ty tři neděle :grinning:
@27verca - budeš tam mít připojení na net? Nebo alespoň v mobilu? Jsme jedno ucho :grinning: Tak ať nás tady pěkně informuješ, jak jste na tom!
8. led 2014 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děvčata, jen jeden dotaz - nemocenskou i mateřskou vyplácí sociálka? Já byla do 20/12 na nemocenský, od 21/12 na mateřský. Měnila jsem bankovní účet, který měl nahlásit můj zaměstnavatel (tak se i stalo)...ale zajímá mě, jestli mi to přijde obojí najednou nebo jak to bude. Máte představu? Díky :slight_smile:
8. led 2014 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh Já myslím, že obojí jde ze sociálky. Ale jak ti to pošlou, to nevím. Já za prosinec ještě taky nic nedostala. Ale teda měla jsem jen to PPM od 23.12., nemocenskou ne. Jsem zvědavá, jak mi to spočítali, tak už taky netrpělivě čekám.
8. led 2014 ve 22:54  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek