• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu únor 2014

24. července 2014 
@majak78 Tak uvidíme :slight_smile: já už se zase nemůžu dočkat pondělka, až si podiskutuju s dr. Zítra mám trombo, tak snad nenafasuju vyšší dávky Clexanu. Opar mám příšernej, ježiš. Já to nesnášim a je fakt přes půl hlavy ...... ať už to skončí a jsem maminka :grinning: jsem protivná i sama sobě
8. led 2014 ve 23:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majak78 Děkuji, no nakonec ji včera ani dr. neměřila, koukala jen na čípek a dělohu, to je vše ok. A za týden mám přijít na stěry na streptokoka. Tak snad zatím dobry, mám prý ještě tak 2 týdny vydržet ležet a pak už je to prý jedno :slight_smile:
9. led 2014 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@brsh Já mám fraxík pořád 0,6 ml, na další kontrolu jdu 5 dní před termínem, tak jsem zvědavá, jestli tam ještě dojdu :wink: No chápu, taky opary nenávidím.

@prcekverunka Tak super, to už dáte! :slight_smile: Mě zatím stěr na streptokoka nedělali, myslím, že dr. tentokrát zapomněla, až jsem byla oblečená tak říkala, ať to připomenu příště, to budu 38 tt..Tak snad to nepřehnala a stihne se to...

Holky byly jste pro razítko u zubaře a svého praktického doktora? Já ne, ale asi bych to ještě měla stihnout, co? Nebo už to není nutné?
9. led 2014 v 09:39  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh Mám internet v telefonu,tak snad najdu dostatek síly a o všem vás budu informovat :grinning: ...Už se nám to blíží :grinning: :grinning: :grinning:
Já byla dneska na hematologii a vše při starém 0,4 ,jen jsem dostala pokyny k porodu,kdy a jak si píchnout :slight_smile:
Jinak razítko od zubaře mám,honil mě tam Dr. už někdy ve 20 tt a taky EKG jsem musela podstoupit :slight_smile:
9. led 2014 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@27verca Tak já žádné pokyny nemám, tak jak to teda je?
9. led 2014 v 17:09  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majak78 cauky urcite to nutne JE. Me se taky dr. ptala stale a obvodni brblala jaktoze jsem neprisla driv.
9. led 2014 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coolik
@27verca No doktorka na to neupozornovala, tak jsem si rikala, ze treba uz to neni treba.. tak to budu muset zvladnout pristi tyden, hlavne teda prakticku, k zubarce jsem objednana 20.1., tak to snad jeste vyjde.
9. led 2014 v 17:26  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@majak78 Při prvních známkách počínajícího porodu vysadit nízkomolekulární heparin (LMWH),po porodu za 6-24 hodin Clexane 0,4 s.c.,dále pak stejná dávka 1 krát denně,cca 10.den po porodu naše kontrola.Epidurální anestezii je možno aplikovat nejdříve 12 hodin po poslední dávce (LMWH) případně plánovaného císařského řezu podat Clexane s kratším poločasem večer před operací,operaci provést cca 12-15 hodin po této aplikaci-možno v epidurální anestezii,další aplikace Clexane po ukončení operace,dále 1 krát denně...
9. led 2014 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@27verca Díky! teď ještě rozpoznat ten porod, co? :wink: Kdoví kolikrát ho vysadím, než to bude fakt ono :grinning:
9. led 2014 v 19:48  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@27verca - hele, i kdyby Ti bylo nejhůř, tak koukej napsat :grinning: :grinning: JInak instrukce máme stejný s Clexanem. Akorát mi napsala injekce jen do porodu a pak prej mám píchat celý šestinedělí, ale že mi napíše Clexane gynda?! To jsem nějak nepochopila. Takže pošlu pana domácího s plnou mocí pro injekce do trombocentra. A mám taky pořád 0,4. A železo na recept, že prej jsem anemická. No tak s tím zítra začnu.

@majak78 - to si přesně říkám já - jak to poznáme?! :grinning: protože můj plánovanej císař je sice bezva, ale do 40 tt to nedám podle mě. Mám hrozný poslíčky, hlavně večer... a jestli pak budu čekat 12 hodin s kontrakcema, aby mi mohli dát spinál, tak tam někoho ukamenuju :grinning:
9. led 2014 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@majak78, já teda byla na kontrole někdy kolem 20.tt a musela jsem, sestra by mě uškrtila, prostě na jedné kontrole řekla, že při příští tam chce razítko od zubařky a obvoďáka.. Zubařku jsem do další KO nestihla, protože jsem nedostala hned termín, ale do té přespříští jsem tam zašla a obvoďáka jsem měla ihned.. Ono to k porodu vyžadují.
10. led 2014 v 06:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh, jo? Dostala jsi železo? Já ho dostala každé těhu po té krvi, tak s tím opět počítám, že na další KO mi ho napíše :slight_smile:.
Holky, já už se taak těšim. Začíná mi to asi konečně docházet. Ono s těma dvouma prckama na to ani není čas pořádně myslet. Mrzí mě, že se bříšku nemůžu tolik věnovat, jako ta dvě těhu předtím. První super, druhé bylo taky fajn, jelikož kluk už byl 6ti letý a nevyžadoval až tolik pozornosti, ale teď je to docela frmol:slight_smile:. Mám konečně vyžehlíno, zabalíno, dokonce pro mimi dvě verze, menší a větší, podle toho, v jakém týdnu půjde ven a jak bude veliká a úleva tedy veliká. nTeď jen ta příští Ko u dr. a uvidíme, co mi poví. Pokud se malá otočila, bude to trochu o nervy, to čekání, pokud ne a dostanu pak týden na to už termín, tak super, budu moct se na to nějak tak se vším všudy připravit..
10. led 2014 v 07:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majak78 Já jsem zatím nestihla zubaře a nevím, jestli tam ještě půjdu. Sestřička na gyndě říkala, že záleží na porodnici, max. mě prý sprdnou.
10. led 2014 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh Já mám železo a B 12 už cca 2 měsíce a píchat celé 6tinedělí to máme stejné,no :grinning: .
Taky už tak týden mívám večer poslíčky jako blázen,že si ani nejsem jistá jestli to nebude něco víc :grinning: .
Taky už mám všechno připravené,pro jistotu,taky mám dvě verze menší a větší :grinning: ,tedˇ ještě to počasí,aby bylo rozumné,aby od února nebyla třeba zima jako v USA :unamused:. Tam je to mazec a ty Nijagarský vodopády jak zamrzly :unamused: ...
10. led 2014 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@prcekverunka Tak uvidíš budˇ a nebo :grinning: :grinning: :grinning: ...
10. led 2014 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@27verca to asi bylo pro mne a ne pro brsh, co? :slight_smile: Jj, ty Nijagáry jsem včera viděla, jako hustý. Já s tím počítám, že až pojedeme s kontrakcema jako blázen do porodky, tak budou kalamity a manžel bude půl hoidny odhrabávat auto a pak se budeme kdo ví jak dlouho prodírat 25km do nemocnice a celou dobu před a týden na to nebude po sněhu ani památka :grinning:.. Jj, lepší by byl asi přece jen ten císařský řez, že bysme do tý porodky vyrazili radši o týden dřív :grinning:
10. led 2014 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan - já ho beru už měsíc, ale teď mi dala v trombocentru nějaký silnější, protože i přesto, že jsem brala nějaký superželezo, tak jsem anemická. No moc se mi do něj nechce, ale lepší než, aby mi pak bylo blbě atp

@27verca - jsme takový propojený s těma lékama, viď? :grinning: Já zkusím taky ten pomerančovej džus, aby mi nebylo blbě a vezmu ho možná na noc. Ale jak nespim...no nevim.

Dneska jsem, holky, nespala skoro vůbec. Jako to, co předvadí, to už je neuvěřitelný. Přijde mi, že by se hrozně chtěla přetočit, ale nejde jí to. Takový pohyby jsem snad ještě neměla. Hlavně to trvalo 24 hodin. Teď je den a mladá spí :grinning: Já už se poseru, s prominutím. V pondělí přemlouvám, co to dá, ať mě vezme dřív.
10. led 2014 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh, no takovýhle bolestivý a překotný pohyby jsem cítila já pořád tak před tím měsícem, tak právě nevím, jestli se mi teď fakt nějak nepřetočila, teď už to totiž není tak nepříjemný. Ale možná je to tím, že už taky nemá tolik místa a prostě už se nemá šanci tak roztahovat, jen sem tam něco zvedne. Uvidíme na další KO. Ihned sem po císaři musíš pak napsat, až se vrátíš domů, co maličká, jak to probíhalo, co pocity a bolesti, ať se i já mám na co těšit, netěšit :slight_smile:...
10. led 2014 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan no ja si podle pohmatu bricha myslim, ze se mi otocila, tak uvidime v pondeli. Ted uz tu hlavu vubec necitim a vsechno se mi posunulo z pravy strany na levou.... Takze nepredbihej s cisarem :slight_smile: treba se ti taky otocila a budeme nakonec rodit vsechny prirozene. Akort teda nevim, jestli me vezmou zase zpet na Bulovku :grinning:
10. led 2014 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh A pomerančový džus pomáhá na co? To jsem trochu nepochopila :wink: ,jestli myslíš zapíjet tím to železo,tak to nevím,páč mě Dr. říkala zapíjet vodou a ráno na lačno min. půl hodˇky před snídaní,ale je to pěknej hnus a tak si ho vezmu brzo ráno když jdu na WC a pak jdu ještě spát abych to zaspala :grinning: .
Koukám taky jak vám slečny v bříšku řádí :grinning: ,mě teda taky malej nedá pokoj,ale jak čtu,tak na vás tedy nemáme. Asi bude línější nebo je tak obří,že už se ve mě nemůže ani hnout :grinning: :grinning: :grinning: ..
10. led 2014 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan Budeme doufat,že počasí bude tak nějak v klidu a vše bude OK :grinning: :grinning: :grinning: ...
10. led 2014 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@27verca to kysely prej stahne zelezo a tu nevolnost. Ja to proste na lacno brat odmitam. Uz takhle je mi furt blbe a jeste se budu trapit zelezem, ne?! :wink: dulezit je, ze to do sebe dostanu a bude. Bud rada, ze je malej takhle v klidu. Ja mam akorat nervy, jak teda budu rodit a kde :grinning:
10. led 2014 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
koukám tu a leze na mě nostalgie lonského roku,když jsem čekala naší princeznu.Vám všem přeji hezký zbytek těhotenství,rychlý porod a nádherné zdravé miminko.Opatrujte se :slight_smile:
10. led 2014 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Tak jsem vás dočetla po celém dni, byla jsem dneska v práci, zvládnout ještě jeden pátek a můžu rodit :grinning:
Napíšu víc zítra, dneska už se mi nechce, jsem polomrtvá. Tak mějte hezký víkend, já budu prát a chystat asi, jak to tu čtu, jak jste všechny nachystané :grinning: Tak ať to pak nemám s ostudou :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. led 2014 ve 21:55  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majak78 ahoj holky, já vás taky dočetla ... jsem netušila, že "požívat" železo je takovej hnus :frowning2: s těma otočkama miminek dobrý ... :slight_smile: tak ať se maličcí snaží a točí se všichni tím správným směrem.
u nás bylo dnes ráno moc hezky, modro a sluníčko. tak jsem zvládla s cashem procházku po loukách a teď už jen makám ... pomaličku, ale jistě a už toho mám plné brusle! navíc jsem na oběd dělala filé, koupila jsem ale jakési kostky a celé se mi to rozpadlo. akorát jsem naštvaná. práce s tím je a asi to bude na prd. jo ještě to nemám ani hotové. manžel jel na hokej, po hokeji to musejí samo jít zkonzultovat a zapít do hospody, takže mě nic netankuje.
tak doufám, že se máte všechny dobře a daří se vám líp než mě :slight_smile:
11. led 2014 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coolik proíč by mělo být požívání železa hnus?? Jako vitamínů? Jak to myslíš nebo kdo to psal? Já normálně polknu prášek jako každý jiný vitamín a nemám s tím žádný problém :slight_smile:.
Dneska bylo venku jako na jaře, byly jsme s Terezkou nakrmit na potoce kachny a labutě, byla nadšená a já taky, domů jsme myslela, že ž ani nedojdu.. :frowning2:. Sotva se hrabu, to je hrozný. Jsem celá nateklá, holky, jak já už se těšim na svoji postavu a na to, jak se mi po porodu a po shození těch kil zase uleví a budu se moct bez funění hýbat...
Malá čutá, ale moc už jí to nejde, jen vpravo vždycky něco vystrčí, buď loket nebo kolínko, neboje to dlaň nebo chodidlo, kdo ví, že? :grinning: Taková malá bulka se mi tam vždycky objeví. Jsem si k Vánocům měla přát ultrazvuk, to by mělo aspoň využití, bych ho tim neustálým zkoumáním mého mimča zavařila :slight_smile:.
11. led 2014 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak dneska jsem toho moc nestihla, byli jsme celý den pryč, takže jsem teď přišla domů a dala prát aspoň jednu pračku. Děti jsou na noc u babičky, tak máme na večer klid. Je těch věcí nějak moc, než já to poperu a nachystám.. hodila by se sušička :frowning2:
@brsh To spaní máš teda hrozné, nedovedu si představit. Já občas když jdu na záchod nad ránem, tak pak nemůžu zabrat, ale to tak hodinu a pak ráno dospávám. Nespat celou noc si nedovedu představit. Dospíš to aspoň přes den?
Tak to jsem zvědavá, jestli se ti malá fakt otočila. Pro mě plus, že bychom mohly spolu probírat epino :grinning: Ale hlavně ať ty jsi s tím výsledkem v pohodě a spokojená.

@27verca
@brsh Železo mám taky už nějakou dobu, ale není mi z něj nic. Vím, že může způsobovat zácpu, ale vám dělá přímo špatně na žaludek? Je pravda, že já ho fakt nejím na lačno :unamused: Ale asi nevadí, teď výsledky na gyndě byly OK, takže mi to asi stačí tak, jak to je.
11. led 2014 v 19:12  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan Já už jsem taky hodně velká, ale překvapivě si teď připadám líp než před měsícem, dvěma. Břicho jak bylo velké, tak teď už moc neroste, takže není nějak neúměrně velké. Opuchlá nejsem zatím vůbec. Taky se teda těším, až zhubnu, ale teď se snažím si ještě to bříško užívat, vím, že je to naposledy. A cítím se taky docela dobře momentálně, takže to je pak jiná. :slight_smile: Ale je mi jasné, že to se zas může kdykoli změnit a už v pondělí můžu psát něco jiného. Ale je fakt, že taky hodně funím, skoro nic neujdu, hned jsem unavená, bolí mě kosti. Stačí mi nákup v tescu a jsem KO.
Ale jinak to zatím jde. Taky mě docela baví pozorovat, jak to břicho lidi přitahuje. Všimly jste si toho taky? Že se na vás všichni dívají? :grinning: A nejvíc, když jdu i s klukama, to je pak čumenda, asi si říkají, co je to za blázna, dvě děti a ještě pupek :grinning:
11. led 2014 v 19:30  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majak78, tak přesně, jak píšeš, toho čumejda jsem si všimla a mě to tedy rozčiluje. Já právě jdu většinou s malou (2,5 roku) a lidi na mě u nás na městě koukají, ve smyslu "jako proč je zase těhotná??" A co je jim jako do toho? Pak hlavy k sobě a už se drbe. Je to, myslím si, věc má a mého manžela a je to docela běžné, že když už se pořizuje mimčo, tak kolem toho 3. roku toho předchozího dítěte, aby to vyšlo tak nějak s mateřskou, neee?? Jako mě to fakt rozčiluje, občas koukají jako kdyby, být těhotná, bylo něco z jiné planety.. Jako jsem si vědoma toho, že v dnešní době si tři dti každý nepořídí, naopak, dneska přemýšlí lidi, jestli vůbec to jedno, ale tak každího věc, ne? Hrůza, ty drbárny na malém městě (a to zase taak malé město nejsme, ale skoro každého tu od vidění znám..) Chybí mi tu ta imunita,kterou jsem měla (jak já říkám, v mém minulém životě :slight_smile: ) v bavorském Mnichově..
Jinak já se taky teď necítím nijak špatně, nic mi nechybí, až na tu nemožnost pohybu, to mě znervozňuje :slight_smile:. A taky mi přijde, že mi pupík až tak moc teď neroste.. Jukněte, mám vloženou aktuální fotku pupíku v albu. S Terezkou jsem měla o půlku větší a to opravdu, bez přehánění, ale tak třeba to za těch 5-6 týdnů ještě doženu :slight_smile:
11. led 2014 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan no hele, tak jsem to asi nějak špatně pochopila ... když holky psaly: to kysely prej stahne zelezo a tu nevolnost. Ja to proste na lacno brat odmitam. Uz takhle je mi furt blbe a jeste se budu trapit zelezem, ne?! emoticon tak teda nevím. možno to bylo k něčemu jinému???
11. led 2014 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek