• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu únor 2014

24. července 2014 
@coolik myslím, žes to pochopila dobře, holkám to železo na lačno dělá blbě a prý pomáhá, když ho zapiješ džusem :wink: Já ho na lačno zapomínám brát tak to mám vyřešené :grinning:
11. led 2014 ve 21:44  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coolik @pupan - no bylo to k tomu železu, máš pravdu :slight_smile: ono železo jako doplněk stravy nedělá zle, ale když máš nějakou sílu napsanou na recept, tak Ti po něm může bejt špatně od žaludku. Ale záleží, taky každej to zvládá jinak. Já chci tomu předejít, aby mi bylo ještě blbě z železa, tak jsem si koupila ten pomerančový džus (našla jsem tip na netu) a budu ho zapíjet tím a nebudu ho jíst nalačno.
@majak78 - teď jsem z Tvýho nicku udělala Májka :grinning: no tak dobrý, ema byla lepší, hehe. NO dneska jsem spala i dopoledne, protože už jsem padala na hubu. Takže jsem ještě chrněla asi hodinu a půl. A s tím přetočením to asi nakonec nebude tak horký, řekla bych, že malá cestovala, ale je hlavou zase nahoře. Resp, že by se chtěla protlačit dolů, ale asi tam na to fakt není prostor po tý plastice. Jinak si to neumím vysvětlit. Jsem zvědavá, co mi řeknou v pondělí na kontrole :grinning: už si připadám jak úplnej debil. V podstatě si celej den ošahávám břicho a zjišťuju, jak tam může bejt poskládaná :grinning: :grinning: blázen

Jinak jsem včera večer dělala koprovku na dnešek a pekla ještě odpo lineckej koláč, byla tu mamka na návštěvě a dneska jsem byla celý odpoledne až do devítí na oslavě prvních narozenin kamarádky chlapečka - on se narodil loni na moje narozeniny :slight_smile: Zítra se jede podívat moje známá na naší sedačku, co chci prodat. Tak mi držet palce, ať jí střelim - zaplatím si z ní nadstandard :grinning:
11. led 2014 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan mě ty pohledy nevadí, naopak se pyšně nosím :slight_smile: Ale vesměs jde o cizí lidi, nejsme úplně maloměsto. To spíš mě třeba zarážely řeči některých lidí, třeba sousedů, že tři děti jsou moc, v dnešní době, nebo dotazy cizích (třeba u dr. ) jestli je mám se stejným tatínkem atd :grinning: Ale mě to nijak neuráží, chápu, že to má každý nastavené jinak, pro někoho je jedno dítě už moc, jiný se cítí na tři, to je každého věc. Ale co mě štvalo byly dotazy na pohlaví miminka, chápu, že nám každý tu holčičku přál, ale poznámky typu: "Tak se vám to konečně povedlo?" mě krajně štvaly, jak by kluci byla nějaká chyba nebo co.. jako bychom třetí dítě chtěli jen kvůli té holčičky.. a to jsme fakt nechtěli, ikdyž nepopírám, že jsme rádi a moc. Jo lidi jsou zvláštní :grinning: Ale je mi to jedno...
11. led 2014 ve 21:56  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh Takže máš taky narozky? Tak všechno nejlepší! Tak to budete mít s maličkou dost pokupě teda :grinning:
11. led 2014 ve 22:00  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh a @majak78 no tak fajn, já už si myslela, že se mi to celé jaksi popletlo. no každopádně bych to dělala stejně, kašlala bych na lačno a pojistila to džusem! :wink: důležité je to do sebe dostat a tečka! :slight_smile:
s tím spaním to máš na nic .. a to takhle špatně spíš i mimo těhotenství nebo "jen" teď? to je jasné, že to pak musíš dospat během dne ... měla bys .. určitě!
11. led 2014 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majak78 - nene, už jsme je měli :grinning: ale díky. Oslava byla posunutá, protože byli prarodiče pryč. Ale i tak díky :slight_smile:
Mně včera chtěla sáhnout na břicho pokladní v Lidlu :grinning: Já málem upadla, tak jsem jí řekla, že ať se nezlobí, ale že fakt ne...no chápeš? Mě by nenapadlo hrabat někomu na břicho.
@coolik - spím špatně i normálně, ale teď teda obzvlášť...a dalších x měsíců se nevyspím, to je mi jasný :grinning:
11. led 2014 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majak78 holky, jakou jste kupovali tu hrazdičku s hračkama? je toho tolik ... :unamused:

jinak lidi jsou různí .. hodní a zlí .. a vždycky se chtějí o "něčem" bavit. takže s tím nic nenaděláme. je třeba jedním uchem tam a druhým hnedka ven a nic si z toho nebrat :slight_smile:

no a známí mají asi po 16-ti letech třetí dítě a kámošky se narovinu taky u všech doktorů ptají, zda má i to třetí se stejným tatínkem. klasika .. prostě v dnešní době rozvodovosti a takové jakési víc povolené morálky to prostě moc běžné není ... :slight_smile:
@brsh .. tak jestli jsem to good pochopila, tak taky přeji všechno nejlepší k narozeninkám!
11. led 2014 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh .. tak jseš asi úplně kouzelná, když v lidech vyvoláváš takové emoce, že si chtějí šáhnout na bříško!
11. led 2014 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@coolik - :grinning: tak teď jsem málem spadla z gauče! Já jsem protivná i sama sobě. Ta byla fakt divná, ta holka....

Já jsem si koupila takovou hrací deku v TK maxu v Drážďanech - jen kvůli barvám (šedo růžová, šedou miluju). Holky mi tady nabízely Lamaze, ty hodně barevný a to jsem nechtěla. Ale asi je to jedno a je všechno na jedno brdo. Hlavně, ať si má prcek s čím hrát a to ty deky splňují všechny, ne? :slight_smile: Na to máš ještě čas, já ji brala jen proto, že fakt splnila moje očekávání a dostala jsem pro malou peníze, ať jí tam něco vyberu. Tak zkus počkat, až bude někde akce na netu a objednat jí se slevou. Přijdou mi zbytečně předražený :frowning2: Já spíš musim sehnat kvůli hafanovi ohrádku, aby mi tu holčičku mojí nepřišlápnul :grinning:
11. led 2014 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coolik Já mám jěště po klucích jen takovou tu samostatnou hrazdičku, co dáš na deku.. a ikdyž se mi líbí i jiné, další už kupovat asi nebudu, takhle ještě poslouží dobře. Ale ty máš prvňátko, to si určitě nějakou hezkou kup :slight_smile:
@brsh Šedo-růžová bude krásná, tuhle kombinaci mám moc ráda. A když jsme u růžové, já si říkala, že moje holčička nikdy celá růžová nebude, nemám to moc ráda, ale jak mám teď většinu obleček od různých kámošek, tak je toho růžového fakt hodně :slight_smile: Dneska celý sušák :slight_smile:
11. led 2014 ve 23:03  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coolik, no já nevím,, já právě tady nějak nic o tom, že by někomu železo vadilo, ečetla, ale tak mohla jsem něco přeskočit :slight_smile:. Je to normální vitamín, mně nic nedělá, já to neřeším, vše polykám teda ráno po snídani, ale bez problémů..
Hrazdičku koukni, mám doma tři, jednu mám v albu nafocenou, pak mám jednu dřevěnou, klasickoou, po synovi a ještě jednu tuhle s dekou po holce a tahle nafocená je nová pro mimísko. Každý má svoji :slight_smile:
12. led 2014 v 06:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh, jako tohle mě dostává taky, to sahání na břicho. Někde jsem četla čiskuzi o tom, jak, když je ženská těhotná, lidi zapomínají, že je to její tělo, jako by to najednou bylo něco, na co si každá smí prostě normálně sáhnout a jak tím přesahují tu "zonu" toho soukromí dotyčné. Každý si sahá, dokonce i bez ptaní a ťuťu ňuňu, ale nikdo nepřemýšlí, že je to tělo dotyčné a že jí to může být nepříjemné. Jako kdyby kdokoli mohl přijít, když těhu nejsi a sáhnout si na břicho jen proto, že se mu zrovna líbí :slight_smile:. Já teda jen tak někomu taky sáhnout nenechám, ani třeba z manželovi rodiny, dávám jako docela najevo, že mi to až tak příjemné třeba není. Neřeknu jeho ségry, ale pak strejdové a tetičky, no promiň? Jako néé :slight_smile:
Jo, a k tomu železu, třeba tedy berete holky něco jiného, já poslední těhu brala 2x denně ke konci Aktiferrin, a nic mi to nedělalo. Uvidíme, jestli ho teď zase dostanu, ale vycházím z toho, má téměř každá těhulka ke konci těhu.
12. led 2014 v 06:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh hele, hele .. tak ta deka ti chybí v albíčku. až se budeš nudit, tak šup tam s ní!
jinak tedy to zatím ještě nechám a kouknu až někde budeme. taky jsem viděla takové ty barvičky - béžová, hnědá, smetanová ... to se mi moc líbí. teď prý je nějaký boom s černo-bílýma hračkama .. snad to prý mimina vnímají nějak líp .... Nevím, byla jsem jen na návštěvě u kámošky co má dvouměsíčního prcka, tak říkala ...
12. led 2014 v 07:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coolik, nebylo to zase na mě? Já psala, že mám deku v albíčku a tu tam taky mám, je to ta s hrazdičkou, ale všechny nafocené nemám, to je fakt, ani teď nebudu, dost mě to namahá a musela bych to vše vytáhnout, což tedy fakt nedám:slight_smile:
12. led 2014 v 07:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coolik No, přesně to jsem slyšela taky, zajímám se o montessori pedagogiku a tam to taky je. Malé dítě prý jiné barvy vůbec nerozeznává, nevnímá, nejlépe právě tu černou a bílou, takže se doporučují takové hračky, kolotoče atd. Ale ještě jsem nikoho s takovýma hračkama neviděla.
12. led 2014 v 11:34  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majak78, ale tak to bude jen po dobu těch 4- maximálně 6ti týdnů, ne? Pak už vnímá barvy normálně, tak nevím, jestli se bude vyplácet vůbec takové hračky vyrábět? Ani hezké mi to moc nepřijde pro miminko, tak nevím.
12. led 2014 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan - asi nebylo, my jsme si s Coolikem psaly o dekách - musíš nás dočítat :grinning: Já jsem včera dala teda první železo a na noc a bylo to v pohodě. Protože jsem měla tak strašný pohyby zase a tvrdnutí břicha, že jsem buď bolest žaludku nevnímala a nebo to bylo ok. Takže ze včera na dnešek opět noc hrůzy. Už aby byla malá venku. To se taky nevyspím, ale tohle je tragedie. Hlavně se o ní bojim, je to fakt nepříjemný, co se tam děje - uvnitř :angry:
@majak78 - já to mám teď tak půl na půl. Taky se mi to příčí, když jsou holčičky přeslazený. Ale zase ta naše vymodlená :grinning: A Tvoje ostatně taky...i když nemyslím vymodlená, ale takovej bonbonek na závěr :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak proč ne :sunglasses:
@coolik - tak já ji jdu vyfotit - pokusím se o to a nahraju. Nakonec to album není vůbec aktuální :grinning: já ho dělala na podzim a některý věci jsme ani nepořizovali.... nemám tam ani koš, ani aktuál postýlku a přebalovák atp. Ale mně už se pak nechtělo :slight_smile:

Od včerejška se to zase táhne - křeče podbřišek, intenzivní velký pohyby, tvrdutí břicha...už se těším zítra na kontrolu. Ten poslední měsíc je fakt výživnej, nějak jsem si to neuměla představit :confused:
12. led 2014 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, ty barvy hrozně zkreslují - je to teda taková sytě růžová a šedá. Škoda, že to není dobře vidět. Kdyžtak dofotím ve dne :slight_smile:
@pupan - beru Sorbifer durules, teď jsem na to mrkla :slight_smile:
12. led 2014 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@pupan Máš pravdu, vypadá to v té postýlce asi dost nic moc. Musím si o tom ještě něco přečíst, jen tak ze zájmu, proč to tak vlastně je...

@brsh Ty si teda užíváš. To já teď chodím po těch návštěvách a kafíčkách a docela si to užívám. Spím celou noc, jen chodím na wc. A přes den taky zdřímnu. Snad to ještě aspoň týden vydrží. Držím palce, ať se dneska vyspíš líp. A zítra si užij kontrolu a dobré pořízení a domluvení s dr.
Hrazdička i koš moc pěkný. Já koš nemám, jen postýlku v ložnici a lehátko. Neměla už bych už ho vůbec kam dát. Bydlíme ve 3+1 a každý metr už je využitý :slight_smile: Ale je to hezké a praktické určitě. Jo a k té růžové, no já jsem právě překvapená, že se mi to nakonec i líbí a nad těma pidi růžovýma hadříkama se rozplývám :grinning: Takže to nakonec se mnou tak horké nebude :wink:

No nic, jdu epinovat. První dojmy - nic moc. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. led 2014 ve 20:44  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majak78 co vypadá v postýlce nic moc? Reaguješ na tu černobílou kombinaci nebo na co?
@brsh, já bohužel dočítat nestíhám, jsem na víkend až do zítřka s dětma sama a tak na to není čas, ale i já psala o vložených fotkách deky a hrazdičky, tak jsem myslela, že je to na mě :slight_smile:
Případně to dočtu v týdnu,ale teď, jak je čas, tak žehlím a uklízím, ono je to se dvěma prckama totiž pořád dokola, a já pomalá :frowning2:
12. led 2014 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh, vidíš, tak každá bereme jiné to železo, takže to klidně může být i tím, že mi to nic nedělá, nevím..
Holky, je pravda, že gelové nehty se k porodu být nesmějí? Každý říká něco jiného, na císaře každopádně být nemají, nebo prý alespoň jeden musí být bez gelu, aby bylo viditelné lůžko, což se mi zdá pochopitelné. Nevíte? :slight_smile:
12. led 2014 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh ahoj, děkuji za fotečky, vypadá to moc hezky. barvičky krásné na dece a košík bude taky parádní a praktický! s tím spaním ti držím palečky, ať je líp a zítra na kontrole uvidíš. jsem zvědavá co malá, jak se tam teda hezky přemísťuje a tak a co pan doktor na to. takže určitě piš, piš.
@pupan jj tvoji deku jsem viděla, barevná taky hezká, koukala jsem ti hned do albíčka ten den :slight_smile:

@majak78 jj ta známá právě říkala, že na té dece má právě uprostřed cosi černo-bílého a malej na to kouká stále. ale může to být i náhoda to je jasné. a jsou mu dva měsíce.
12. led 2014 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan Jo, myslela jsem černobílé hračky, že to nevypadá asi moc hezky :slight_smile:
12. led 2014 ve 21:44  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan - s těma nehtama to nebude tak horký. Já jsem měla kdysi gelový a byla jsem na operaci s krčníma mandlema a musela jsem je jen odlakovat :slight_smile: tak buď v pohodě - určitě je nemusíš dávat pryč :slight_smile: Jinak s tou péčí o děti a dočítáním koně to chápu, samozřejmě surfování po netu jde stranou :zipper_mouth:
@majak78 - jen si užívej, však si to zasloužíš! Já jsem měla pohodu do konce osmýho měsíce...takže bylo jasný, že to jednou přijde :slight_smile: Já mám koš půjčenej. A vzhledem k tomu, že jsme dva ve 3+1, tak se sem i v pohodě vejde :slight_smile: Jinak bych ho nepořizovala. A co epi no - kolik jsi dala na první dobrou? Třeba se k tobě zítra přidám! Dáváš i ten odvar z lněnýho semínka?
@coolik - děkuji, jsi hodná - dám vědět, to víš, že jo :slight_smile: teď, dle boule, soudím, že jsme pořád KP a jen se tam prostě snaží probojovat... ale fakt už sama nevim :grinning:
12. led 2014 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh, tak myslíš, že ty nehty se tolik neřeší? Jako mě to nejdřív nějak nenapadlo a pak jsem tu našla nějaku diskuzi na tohle téma a skoro všichni tam tvrdili, že na operace, i pro jistotu porody, kdyby se to zvrtlo a musel se dělat císař, být nesmějí :frowning2:. Tak nevím? Jako tak není problém si je jednou nedat a zase na ně hupsnout po porodu, ale přijde mi to zbytečný, tak nevím? Asi se hloupě zeptám mýho dr :frowning2:
13. led 2014 v 07:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan myslíš, že když přijdeš s gelem, tak ti ho budou ztrhávat? :grinning: Buď v klidu. Prostě si nehty odlakuj a vyraž - jako jestli ti bude modrat prst, tak to uvidí tak jako tak :slight_smile:

Holky, razím do poradny. Nemáte tip na nějakou chalupu na horách, kterou bysme si mohly s kamarádkama v létě na týden pronajmout? Cca 20 lůžek pevných.
13. led 2014 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh, no umělé nehty neodlakuju :slight_smile:, ten lak je pod gelem, ale já mám francii, takže jen gel a barevná je jen ta část nehtu, která lůžko tak jako tak přesahuje, tak to by snad viděli. No, radši se poradím s dr.
13. led 2014 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky děvčata,mám co dělat abych vše stihla dočítat,ale dala jsem to :grinning: . Já už jsem lehce nervozní :grinning: ,ale zárovenˇse už těším :wink: a co vy????
@pupan Nehty bych vůbec neřešila a ani neřeším,mám je taky a spoustu mých kamarádek taky a nikdy nikdo nic neříkal a ani neřešil :slight_smile: ,takže budˇ v klidu a nestresuj...
@brsh At´ poradna dopadne dobře,držím palečky :slight_smile: .Košík i deka moc pěkný,já si pro košík teprve pojedu,mám na všechno dost času :grinning:,17.1. je přeci až v pátek... a deku tu jsem zatím ještě neřešila ani lehátko,myslím,že je ještě čas :wink:
Ještě se vrátím k těm pupíkům,taky jsem si všimla jak lidi pokukujou,ale nejlepší jsou starší babky,ty se za nic nestydí,vyptají se na co chtějí,i sáhnout jim nedělá problém,to bych tedy vraždila...v životě bych si nic takového nedovolila,vždycky zuřím :angry: ....
Jinak atˇ Vám kontroly dopadnou všem OK :grinning:
13. led 2014 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh S epinem jsem cvičila zatím 3x a už mě to nebaví :grinning: Asi proto, že zatím je to bída, žádný pokrok. Napoprvé to bylo 19 cm, včera 21 cm, už ať jsem na 30 :grinning: Ikdyž si teda nedovedu představit, že se tam jde dostat. Snad jo.

Dneska jsem dokoupila ještě nějaké věci do porodky, tak můžu konečně začít balit :slight_smile:

Těšíme se na zprávy z poradny :wink:
13. led 2014 ve 13:24  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@27verca Já se moc těším na malou, ale jinak ještě mám hodně práce, tak si vůbec nepřipouštím, že už by to mohlo být blízko. Počítám s těmi 3 týdny ještě :slight_smile: Nebo aspoň dvěmi.. nebo taky pěti :grinning:
13. led 2014 ve 13:25  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek