• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu únor 2014

24. července 2014 
@majak78 .. na peg perégo jsme taky koukali :slight_smile: je hodně prostorný, což velké plus. barevné kombinace taky super .. akorát byl dost těžký (jako je těžší než hartan či jané, samo jsou ještě daleko daleko těžší). na to, že asi budeme muset víc jezdit v terénu, přeci jen bydlíme na vesnici, tak jsme volili lehčí. co pracuješ? taky v kanceláři mám dojem ne? psala jsi něco někdy o zápočtech a nebo se mi to plete.
@brsh .. tak to spaní nic moc. ještě, že se tomu umíš "přizpůsobit" :slight_smile: a necháváš si klasický denní činnosti na noc .. (vaření, pečení) :grinning: no jenom, aby malá to pak taky neměla takhle přehozený .. že v noci se trajdá po domečku! no a i kdyby, tak s tím stejně nic nenaděláš.
hele s tou chalupou a takovou velkou akcí je to těžké .. je problém, aby se domluvily kolikrát tři rodiny .. natož sedm. takže se dalo a bohužel podle mě - ještě dá čekat, že někdo odpadne. tak uvidíš, jak to nakonec bude.
tu tvarohovou tříbarevnou buchtu miluju :slight_smile: švagrová ji dělá úplně parádní. já ji nezkoušela péct. ale ty moje tvarohové himaláje jsou taky super. je to strašně "vlhké" i několik dní .. ubrala jsem akorát cukr, neb to bylo na poprvé dost sladké a teď je to dokonalé. ještě mám ... a asi si dám ... :slight_smile:

jj z kočárku mám radost a těším se. jen mi ho dovezou dnes do práce a jsem doma. vzala jsem si dovolenou, protože včera tam byli všichni nachcípaní a prskali ... tak to mi za to nestojí dostat od nich nějakého bacila. vymýšlela jsem jak ten kočár dostat dnes domů a nic mě nenapadlo. ale radši ať ho nechají v krabici v práci v kanclu, než aby ho nechali někde na úložišti přes víkend.

@pupan ..tak jsem koukala na espiro enzo a taky moc hezký ... :slight_smile: když ono těch kočárků je taky milion. manžel prohlásil, že je těžší vybírat a koupit kočár než auto ... :grinning:

holky kolik máte rychlozavinovaček? já mám jednu. tu "nevycpanou" .. a myslela jsem, že bych objednala ještě jednu s tím pevnějším čímsi pod zádička .. ale zas říkala známá, že je to zbytečné, že to moc neužiju. tak se ptám ...
17. led 2014 v 08:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@novaa ahoj, já ti nevím .. je jasné, že máš teď obavy, ale asi se netrap. stejně s tím nic nevymyslíš a neuděláš ... mně říkala mudra, že tohle vážení je jen velice orientační a že tam měla nedávno paní u které to nevyšlo o celé 1kg ... a fakt je, že známým před 4 měsícama řekli, že malá bude hodně velká .. nebyli ještě na konci těhotenství a měla mít snad kolem 3,7 a nakonec když se narodila měla s bídou 2700g.
tak se netrap, určitě to bude dobré a vše v pořádku :slight_smile:
17. led 2014 v 08:07  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@coolik moc děkuji, já si to uvědomuji :slight_smile: spíš má člověk strach, jestli se tam malé dobře daří, ale snad ano :slight_smile: asi to bude drobeček no :wink:
17. led 2014 v 08:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@novaa - nenervuj se zbytečně, jak píše Coolik - fakt jsou ty odhady dost nepřesný. Kdyby se něco dělo, tak to víš :slight_smile: Tak pěkně odpočívejte s holčičkou a vše bude dobré!

@cooli - no jak říkáš - s tím spaním to stejně neovlivním :grinning: Dneska to docela šlo, byla jsem teda vzhůru asi šestkrát, ale dařilo se mi i docela dobře zabrat. Pošli recept na ty tvarohový hory :grinning: to klíďo vyzkouším. Včera jsem spala, takže dneska bude určitě dlouhá noc :grinning: hehe. Každopádně jak lehnu do postele, tak se malá vrtí jak blázen. To je fakt zákon schválnosti. Jinak mám zavinovačky dvě - jednu jsem si koupila přes bazar a jednu mi dala tchýně. Ale prý využiju obě, takže jsem ráda :slight_smile: A v tý, co jsem koupila mám tu výztuž, Já myslim, že je to fajn hlavně pro mužský (dědečky), že se nebudou bát pochovat :slight_smile:
17. led 2014 v 10:13  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@coolik, ono to Enzo evo je hlavně opravdu geniální, když ho vezmeš do ruky. Samozřejmě každý má jiné nároky a představy. Já, když ho viděla jen na netu, tak jsem nijak až tak nevzplála, ale když jsem ho poprvé v krámu vzala do ruky a projela se s ním, prostě to byl on :slight_smile:. A to samé manžel, takže nebylo, o čem diskutovat. Je fakt super a korba velká, což jsem chtěla. Je fakt stabilní a moc fajn. Ale jak říkám, na malou už pak kárku chci jinou, když užje to naposledy, tak ať si tu kárku užiju jetště zase jinou :slight_smile:
17. led 2014 v 11:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@novaa, taky bych ti asi spíš radila zkusit být v klidu, ono to měření je nepřesné, když klikneš na monitoru jen o 1mm jinam než ten druhý dr.,už ti to podle tabulek spočte úplně jinou váhu. Já tě ale naprosto chápu, byla bych z toho taky špatná. Fakt se to takhle mluví. Uvidíš, že bude maličká v pořádku a za chvilku ji budeš držet v náručí :slight_smile:
17. led 2014 v 11:11  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@brsh, s tím spaním mi mluvíš z duše. Já mám to samý a navíc takhle kolem úplňku je to fakt katastrofa, já buď vůbec nemůžu usnout, nebo se vzbudím v půl 3 a jsem prostě vzhůru a fit a musím vstávat, prostě spát už nebudu. Hrozný. Pak v 8hodin ráno mám jazyk na vestě a jsem hotová.. Ale musím s malou fungovat. Kluk je ve škole, ale malou mám doma pořád..
@coolik Já mám taky dvě rychlozavinovačky, jsou fakt super, když se chlap nebo někdo ještě necítí u chování prcka, tak ono jak je to vyztužené a mimčo v tom zpevněné, tak se to lépe chová a pro "začátečníky" super :slight_smile:. Jinak mně osobně stačí jedna, ale tak pro jednu mám po klukovi a na holčičku jsem si koupila holčičí barvu a teď mám tedy po obou dětech dvě a už nekupuji :slight_smile: A ta druhá se hodí pro případ, že by si maličká ublinkla, atd, když je jedna v prádle.. Já mám na začátku, tak ten měsíc, děti pořád v zavinovajdě, dítě se tak cítí lépe, připomíná mu to dělohu, jak je pěkně zmáčklé a zpevněné, nemají na začátku, než se okoukají, rádi ten volný prostor kolem sebe, proto mívají takoví ty lekavé reflexy, jak sebou sem tam cuknou, je to tím prostorem, jsem někde jednou četla :slight_smile:
17. led 2014 v 11:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@coolik
@pupan
@brsh děkuji, to víte, člověk to má furt v hlavě... a do čtvrtka daleko k další kontrole daleko :astonished:
17. led 2014 v 11:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky děvčata,tak jsem doma :grinning: . Od minula se nic naštěstí nezhoršilo a tak jsme se s Dr. domluvily,že to necháme jak je a budeme čekat na normální porod a potom se teprve uvidí co a jak bude :slight_smile:,třeba ani operace nebude nutná,uvidí se až jak se prcek narodí a udělá se UTZ . Jsem moc ráda. Mrňous má cca 2800 gramů,takže prý tak kolem 3300 gramů by jako porodní váhu měl mít :grinning: .Strašně se mi ulevilo,ale zase z druhý stránky,už jesm to mohla mít za sebou :unamused: ....
Jinak přeji hezký víkend :grinning:...
17. led 2014 v 17:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@27verca tak to jsou super zprávy. Tak vidíš, nakonec bude vše dobré :slight_smile:. A váha taky krásná. Teď relaxuj a připravuj se na porod :grinning:.
17. led 2014 v 19:25  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@novaa Taky bych se nestresovala, jak říkaly holky, ty odhady jsou fakt jen odhady, mě u prvního syna ještě těsně před porodem říkali, že to bude macek hodně přes tři kila a měl 3,10, prý půl kila sem, půl tam.. tak když to dr. neřeší, snaž se nestarat taky.. bude to určitě OK.
17. led 2014 v 19:40  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@27verca Super zprávy! Jsem ráda, žádné předbíhání tady nebude :grinning: :grinning: :grinning:
17. led 2014 v 19:41  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@coolik Jojo, to máš pravdu, je dost těžký. Ale zas díky tomu prý nejstabilnější trojkolka. Já mám ještě golfky stejné značky, co jdou dát úplně do lehu, tak na cesty městskou, nebo do auta budu brát asi ty časem. Uvidíme. Každý kočár má vždy něco, ideální neexistuje no.. Jakou barvu jsi pořídila?
Zavinky mám dvě - jednu péřovou, naducanou, druhou takovou tenčí. Dvě myslím v pohodě stačí. Jo a jak píše @pupan, zavinování je základ, mimča jsou tak vesměs klidnější a líp spinkají.
Jo a původně jsem dělala v kanceláři, ale teď při dětech to, co jsem dělala dřív (teda ekonomiku a účto), učím. Jen jednou týdně, takové zpestření. Dneska jsem skončila a jsem ráda, že se povedlo ukončit semestr bez dramat v podobě prasknutí vody atd. :grinning:

@pupan Takže chceš kočárek používat jako hluboký a pak sporťák pořídit nový? NEbo nějaké golfky?
17. led 2014 v 19:50  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@majak78 jj, teď používám sporťák, malá je sice teprve 2,5 letá, ale už půl roku moc nesedí, takže víceméně na nákupy, abych to netahala v ruce a občas si malá sedne, na mimčo pak vyndáme zase korbičku, je fakt super a používaná jen ani ne půl roku, takže jako nová a pak právě ten sporťák chci novej, něco jiného, nějakou změnu, ten je jetější :slight_smile:. Mám to i s autosedačkou, tedy vajíčkem, tak nějak snad se to prodá dobře, abych mohla pořídit něco pěkného.
17. led 2014 ve 20:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@majak78 jo, jinak tě obdivuju, ekonomika a účto byly moje fakt hodně neoblíbené předměty na ekonomce, z obojího jsem sice odmaturovala, ale účto teda jsem obvzlášť nesnášela:slight_smile:. Já jsem ten tip na sloh a český jazyk, nebo tedy jazyky všeobecně, německy umím, řekla bych, jako česky a jazyky mě baví.. A každá účetní ti právě řekne, jak strašně ji ta čísla baví.. Njn :slight_smile:
17. led 2014 ve 20:12  • Odpověz  • To se mi líbí
já taky čekám miminko v únoru mám termín 4.2.2014
17. led 2014 ve 20:24  •  čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz  • To se mi líbí
@majak78 děkuji :slight_smile:)
18. led 2014 v 09:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@pupan Počkej, a nepsala jsi, že jsi právě účetní? Nebo si to s někým pletu?

@nikoleta4 Tak to máme podobně, já 3.2. :wink:
18. led 2014 v 10:12  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@majak78 jsem tlumočnice a logistička. Dělala jsem ale i mzdy :slight_smile:.. Ale nejsem účetní jako taková, jen to na mě občas ve firmě zbylo, když mzdová účetní nestíhala, nebyla, atd... Nevím, jestli jsem to psala.
18. led 2014 v 10:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@pupan
@brsh
@majak78
@27verca SUPER ZPRÁVIČKY .. jsem ráda, že vám to tak dopadlo a vyhlídky jsou docela optimistické, takže asi nejlepší řešení a nejlepší zprávička co jsi sem mohla napsat! :slight_smile:
@majak78 .. takže to učíš :slight_smile: já to praktikuju :wink: @pupan .. jo, taky mě to baví :grinning: ale já nevím, mně na účetnictví nepříjde nic složitého ani bohužel obdivného. v podstatě až na sem tam vyjímky je to práce stále dokolečka, dokola ... neříkám, že to může dělat každý (ač si to hodně lidí myslí - někteří lidi mají takové sebevědomí, že žasnu) , ale některé věci, které se ve firmě opakují může podle mě fakt dělat "cvičená opice". Já hrozně nemám ráda ty konverzace někde ve společnosti, když se někdo baví a chce bavit neústále o práci a jak je to účetnictví úžasné a bla bla ... :unamused: někdy mám spíš pocity marnosti, že za mnou zůstává jen řada šanonů s papírama a to je celé ... takovej truhlář udělá někomu krásnou skříň a jsou všichni happy a ještě dlouho mají radost. někdy mě to spíš štve z tady toho důvodu.
@pupan .. jazyky tak to jsi frajerka! to je zase pro mě absolutní španělská vesnice .. tragédie a ostuda! :cry: nemám na jazyky buňky. jako maturovala jsem z němčiny a tenkrát bych se asi domluvila, taky jsme na obchodce měli 3 německé předměty (konverzaci, korespondenci a klasickou němčinu s gramatikou) a němčinu 4x do týdne .. ale dnes to nedávám ani omylem. prostě se stydím mluvit ... a když to nepoužívám, tak je to konečná.
s tou rychlozavinovačkou uvidím. už jsem byla teda včera rozhodnutá, že koupím ještě jednu (je v setu s povlečením atd. do postýlky) .. ale byla jsem u kámošky večer a půjčila mi 3 KLASICKÉ bílé zavinovačky na šňůrky. tak si teď říkám, jestli ta druhá rychlo. nebude fakt zbytečná. no akorát musím vymyslet čím ty klasiky vycpu .. je to čtverec ... nemám žádný čtvercový a ne moc naducaný polštář. asi zajedu někam do jysku a koupím takovou nějakou tu peřino-deku a rozstříhám na čtverce a hotovo.
kočárek jsme vzali šedo-oranžový .. takový neutrální bych řekla ... http://babycar.cz/doprodej-starsi-kolekce/378-jane-kombinovany-kocarek-slalom-pro-2009-j06-bohemian.html prošla jsem ještě fora a recenze a rozhodla se, že bude dobrý. na MMB navíc paní šije různě barevné kombinace, které se na to dají předělat, takže časem může vypadat úplně jinak. tak uvidíme. :slight_smile:
@brsh .. včera jsem tady psala ten recept na buchtu a když jsem byla u konce, tak jsem cosi klikla a bylo to fuč! :angry: tak jsem to vzdala. jak budu mít chvilku víc času, tak to sem šupnu. :wink:
18. led 2014 v 11:32  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
... jo a ještě se musím pochválit - manžel v devět odešel na hokej a já do teď ulízela. vysátej celej domek, umyté francouzské okno v obyváku, okno v koupelně, vchodové dveře a okna v předsíni. umyté interiérové dveře - dvoje, umytá dvířka na lince - půl linky, vytřená koupelna, wc, chodba a schody a padám tady na hubu a říkám si, že jsem úplně střelená... tak teď budu čekat, kdy odpadnu a budu si muset jít lehnout. takže nedělejte blbiny jako já a užívejte krásné sluníčkové pohodové soboty :slight_smile:
18. led 2014 v 11:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@coolik jj, je fakt, že účetní v jedné a pořád té samé firmě jede víceméně pořád to samé dokolečka, já myslela soukromé účetní, které pracují pro několik firem.. Jako ten zmatek a to papírování a vyznat se v tom a jëště využít a nezapomenout ty různé fígle, atd, no to je pro mě fakt dost složité. A taky je rozdíl účetní mzdová a finanční.
Jazyk umím, jelikož jsem v Německu 10 let žila, musím se přiznat, že v ČR jsem se učila od 4. třídy základní školy, kdy jsem docházela na soukromé hodiny a pak na střední, ale když jsem přišla do Německa a byla vhozena do ledové vody, zjistila jsem, žemám víceméně jen základy, což je hodně smutné.. Ale tam jsem po půl roce na jazykovce dělala první diplom. Fakt to v té které zemi jde super rychle, protože člověk prostě musí a nejen mluvit, ale i v tom jazyce popřemýšlet, převezme mentalitu národa, fráze, které tě tady nikdo nenaučí, ale bez kterých se v té zemi neobejdeš. Teď na mateřské dávám hodiny NJ a jsem tomu ráda, jelikož to člověk musí procvičovat. Kluka mám s Němcem, takže tam také sem tam hodíme německé slovíčko a zbytek se malej učí u táty, kam pravidelně jezdí. Tak snad ten jazyk nezapomenu.. Chci si udělat ještě soudní překladatelské razítko, abych mohla po mateřské překládat a tlumočit u soudu,to se třema dětma už budu blbě hledat místo a jelikož se budeme mezitím stěhovat, stavíme v rodišti manžela, tak o svoje místo tady ve firmě přijdu..
18. led 2014 v 11:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@majak78 tak to aby sme se nepotkali v porodnici
18. led 2014 v 19:56  •  čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz  • To se mi líbí
@coolik Ok, taky se mi stane, že třeba smažu příspěvěk, co mám rozepsanej a pak už se k tomu samozřejmě vůbec nevrátím, jak jsem nas*aná :grinning: Jinak dneska jsem udělala perník.

Holky, jsem jak prasnice a do toho mám depky..........já už chci mít finále za sebou. A mám pocit, že je malá hlavou dolů. Nebo jsem už totální magor :grinning:

@27verca - Veru, jsem moc ráda - takhle to bude pro vás pro oba určitě lepší!!!
19. led 2014 ve 22:25  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@brsh přijde mi srandovní, jak tu polohu sleduješ :grinning:. Já už to řešit přestala, absolutně nevím, podle čeho se orientovat, myslím si, že je pořád stejně a víc nechám na dr,. co mi zítra řekne. Stejně je čas až do konce, aby se případně pak ještě otočila a netuším, jak by se pak pokračovalo, jestli by mě poslali z termínu domů, že leží správně, nebo mi stejně ten císař udělali, takže tomu prostě nechávám volný průběh, je to fuk, hlavně, že se nějak na ten svět dostane a bude zdravá :slight_smile:
Já včera pekla manželovi buchtu na dnešek do práce, nový recept, takovou kakaovou s čoko polevou a kokosem a je teda fakt mňamozní, právě ji snídám :slight_smile: Brzo mi to "přežírání se" skončí a to bude pak teda něco, zvyknout si zase na to, že se nesmí jen tak něco, jelikož musí 20 kg dolů :slight_smile: Ale tak dala jsem to už dvakrát, dám to i potřetí. Teda snad :slight_smile:
Holky, nečetly jste, jak ta Angličanka porodila už 4. dítě ve stejné datum? :slight_smile: Kdo umí, umí..
http://www.novinky.cz/koktejl/324981-zena-porodila-uz-ctvrte-dite-ve-stejny-den-v-roce.html
20. led 2014 v 06:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@coolik Kočárek si určitě užiješ :wink: A teda, jsi neskutečně pracovitá, ty už chceš rodit? :grinning: Já budu takhle makat až budu vyvolávat :slight_smile:
@pupan Jazyky jsou k dětem fajn, dá se doučovat, brát tlumočení, to máš fajn..Já taky děsně mlsám a omezování se taky děsím. Dneska taky snídám sladké, pekla jsem bábovku.

@nikoleta4 No třeba jo, odkud zhruba jsi?
@brsh No já mám popravdě pocit, že ta naše je zas napříč, kopance a štouchance zas jinak, tvar břicha jiný, dost do široka.. ale hlava někde směrem dolů bude, jen ne úplně asi. Ale třeba se pletu, navíc, do zítřka má na přemety čas :slight_smile: Dneska máš poradnu, že? Tak dej vědět, to by byla akrobacie, kdybys ji měla najednou hlavou dolů, když ji to předtím vůbec nešlo..
Já mám dneska zubaře a taky praktickou doktorku, tak snad to bude obojí v pohodě. Hlavně za děti se vždycky zubaře bojím, člověk vydrží kdeco, ale dětí mi je líto...
20. led 2014 v 08:00  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky děvčata. Tak koukám,že jsme snídali dnes všichni to samé,já dělala taky perník :grinning: . A jak se cítíte??? Já si připadám jak meloun s nohama a hlavou, co se sotva udrží na nohou :grinning: . Už nemůžu sedět,ležet,chodit,no prostě nic,ale únor už je tu co by dup :grinning: ....
Jinak přeji pěkný den :slight_smile: ...
20. led 2014 v 11:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@brsh
@coolik
@majak78
@pupan
Děkuji holky za podporu :grinning:
20. led 2014 v 11:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@pupan - to není, že bych se pozorovala nebo břicho, ale prostě jí hrozně cejtim - všude možně a různě se hýbe. Ale moudřejší budu po kontrole :slight_smile:
@majak78 - Já jdu až zítra, dneska měli naštípáno. A až zítra odpo, tak dám pak vědět. Sama jsem zvědavá. Lítám víc čůrat, tak jestli je to hlavičkou nebo čím. Teď mám zase boulení nahoře, ale už fakt končím s teoriema a čekám na utz :grinning: Ať Ti to dobře dopadne u dr, ale předpokládám, že bude vše ok :slight_smile:
@27verca - cítím se jako Ty. Jako obří vorvaň, kterýho nebaví už vůbec nic :grinning: Ještě dva týdny, Veru a už to bude. Musíme vydržet :slight_smile:
20. led 2014 ve 14:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@brsh Jj to dáme :grinning: ,dali to všichni,tak my taky musíme :grinning: ..
Taky jsem se chtěla zeptat máte už koupené chůvičky? Jakou jste volili značku? Já koukám a pořád nevím :unamused: . Ani odsávačku ještě nemám,taky pořád nevím,jestli tu na vysavač nebo klasiku. Nechci hned něco kupovat a pak zjistit,že jsem koupila blbě :stuck_out_tongue_closed_eyes: ...
20. led 2014 v 15:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek