• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu únor 2014

24. července 2014 
@27verca chůvičky mám tyhle viz odkaz. Kupovala jsem si je za litr, neměla je ani jednou použitý, protože je dostala a jedny už měli. http://www.nebicko.com/index.php?opType=opShowDet&zn=923 A odsávačku jsem koupila Nosátko na lux, to si teda všechny kamarádky nemůžou vynáchvalit :slight_smile:
20. led 2014 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, já musím říct, že u mě spíš malá zlenošila, jak mi ty pohyby byly tak dlouho opravdověš nepříjemné, tak teď cítím jen tak sem tam šťouchnutí, asi už fakt nemá místo. Už se těším na zítřek na kontrolu, ten měsíc od té poslední byl fakt dlouhý. A od teď pak už každý týden na monitor, to už je paráda :slight_smile:
20. led 2014 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@27verca
@brsh
To je mi líto, že se tak trápíte holky. Jako slonice si teda připadám taky, a to mám těch kil navíc ještě víc než vy. Ale jinak momentálně pohoda, kdoví kdy budu rodit s takovou. Tvrdnutí jsem měla včera po dlouhé době, a to chvíli. Tak tuším, že zítra to zas bude bez posunu. Taky jdu zítra odpoledne. Dneska jsem se dala ještě do šití potahu na zavinovačku a návleků na kolečka kočárku :wink:

Dr. mě ještě poslala na ekg, musím až ve středu, takže razítko zas nemám. Aspoň jsem zvládla zubaře, s plombou samozřejmě :unamused:

Mě už to dnes píše 39 tt, to je maso.
20. led 2014 v 17:25  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@27verca Odsávačku určitě na vysavač, je to super věc, my kolikrát odsávali ještě tříleťákovi, když byla rýma pořádná a smrkání nebylo ještě moc efektivní. Takže tu určitě využiješ. Chůvičky mám phillips, už od prvního dítěte, ty jen jednostranné, máme malý byt, takže ani není nutná pomalu, ale využíváme spíš k babičkám nebo když jsme někde mimo. Pak jsou nepostradatelné.
20. led 2014 v 17:32  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pupan No to chápu, že už se těšíš, my už tu píšem nějakou dobu o kontrolách každý týden a ty čekáš měsíc. Tak si to zítra užij.
20. led 2014 v 17:35  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh Hele, už ti přišla první mateřská - ta za prosinec? Mě ještě nic.. peníze mi nechybí, ale jsem zvědavá, jak mi to spočítali, tím že jsem byla na neplaceném volnu... Ale možná ten jeden týden z prosince přilepí až k té lednové...
20. led 2014 v 17:38  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majak78 - no já se trápím s tím spaním, to mi fakt vadí, ale jinak zase - jako jsem aktivní, co to jde. Tak snad to ty dva týdny nějak doklepu :grinning: Přesně jak píšeš s tou odsávačkou - kamarádka jí taky využívá na chlapečka (2,5 roku), když má hnusnou rýmu a není to úplně efektivní s kapesníky :slight_smile:
Co se mateřský týče - ani se neptej-...na sociálce ztratili mojí žádost, takže jsem jí tam musela dodat znovu! Nepřišla mi ani nemocenská (do 20/12), ani mateřská (od 21/12).... taky nesmrdim korunou, ale jsem zvědavá, kolik to bude. A hlavně, jak můžou ztratit moje papíry? Dementní sociálka....a jen tak mimochodem. Dávala jsem tam nový číslo bankovního účtu (už 6/1/2104) a v pátek mi paní na sociálce řekla, že mi nemocenskou poslali ještě na to starý číslo?! Nechápu.... prachy tam nemám do dneška a doufám, že až se zítra podívám, tak tam budou a ještě je stihnu vybrat, než mi účet definitivně čsob zruší. No debilákov :frowning2:
@pupan - přesně vím, jak se cítíš. Já jsem čekala dva měsíce na první utz, byla jsem šílená hrůzou - můj dr měl dovolenou a já po IVF věděla hned, že jsem těhotná. Děsný... a teď, než jsem šla na první monitor, jsem byla taky po měsíci a je to dlouhý. Zítra si to pěkně užij :slight_smile:
20. led 2014 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majak78 Tak už jsem zase volala na sociálku. Takže nemocenskou mi poslali ve středu 15/1 - doteď jí nemám na účtě a doufám tedy, že mi přijde a stihnu to vybrat........grrrrrrrrrr, prý to trvá pět až sedm pracovních dní, protože to ještě prochází přes nějakej proces. A nemocenská mi ani přijít nemůže, jelikož jí zamítli - moje zaměstnavatelka nedala na přílohu razítko a podpis. Já už jí zabim. Žádost jsem nesla už na konci listopadu, abych nečekala na prachy. Takže gooooooooooooooood moooooooooorning! :angry: :grinning:
21. led 2014 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh Tak to je děs, opravdu. Co na to šéfová, už to opravila? Doufám, že u nás to není podobně, protože peníze taky nikde. Ale já si říkám, jestli oni ten týden pak neposílají až dohromady s lednem, nebo nějak později v lednu.. volat tam zatím asi nebudu, dám jim ještě pár dní.
21. led 2014 v 09:32  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majak78 urcite by Ti mel prijit prosinec, v unoru pak teprve leden. Klidne zavolej, ja kdybych nebyla aktivni, tak vim prd. Uz to resim dva tydny a prachy nikde. Nesla jsem jim novou zadost, vymer, ten prevzali a trvalo tyden nez to dali do systemu. V patek mi rekla, ze mi materskou poslou v pondeli a dneska, ze mi ji zamitli :grinning: tak volej a ptej se! Zamestnavatelka tam zajede zitra a uz vse snad dopodepise....
21. led 2014 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh,ale tak o mateřskou si musíš zažádat v práci a oni už to za tebe vše zařídí, nee? Já jen zaneslas papír od dr. do firmy naší účetní, ta (samozřejmě se spožděním, jelikož nikdy nic nestíhá..) vyplnila, kolik jsem brala před tou poslední mateřskou a poslala to na OSSZ, tam mi vypočtou mateřskou a příští měsíc mi už přijde normálně mateřská. Já jsem na mateřské od 11.1...
21. led 2014 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh Ty vypadají moc dobře,ale dvojku se mi za ně dávat nechce,ještě uvidím :grinning:,v bytě je asi moc nevyužijeme,to spíš na té zahradě v létě :wink: ,nad tou odsávačkou taky přemýšlím :slight_smile: . Nebojí se děti toho vysavače,když začne hučet???
Jinak s těma penězma to je mazec,když oni mají platit,tak to je něco,pořád nějaký problémy,ale jen když chtějí peníze po nás,to hned posílají upomínky :stuck_out_tongue_closed_eyes: .Je to na pos.....
21. led 2014 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan - tak to i bylo, ale na socialce mi ji ztratili... Pisu o tom v predchozich prispevcich
@27verca - to chapu samozrejme, ja za ne platila jenom tisicovku. Mrkni, kde maji ruzny slevy a vychytej si ty od philips. Jsou dobry a ne tak drahy. Ja je mam taky spis na chatu, kde budu cely leto :wink: jinak mi ted prisla nemocenska. Presne, mas recht - kdyz mame platt my, tak musime hned, ale kdyz se ma vyplacet, je to problem.
21. led 2014 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh Ještě po něčem pokoukám,nutné to tedˇ ještě není,jo od philips se mi taky docela zamlouvají,ale uvidíme. Třeba nějaká hodná teta něco koupí :grinning: . Tak to se bude utrácet,když přišly penízky :grinning: :grinning: :grinning: ...
21. led 2014 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě jsem se chtěla zeptat,kolikrát denně pijete ten čaj z maliníku??? Já si ho dnes koupila a tam je psáno 1 az 3 krát denně ,ale spíš mě zajímá váš názor :grinning: . díky....
21. led 2014 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh, no já četla, žejsi psala, že něco ztratili, ale to se jim jako vymazala data z počítače?? Vše se přece ihned zanáší do PC :frowning2:.. Tak proto jsem reagovala tak, jak jsem reagovala, pochybuji, že někde fungují úřady ještě bez PC? A když by se něco ztratilo, dá se to ihned dopsat a zavolat kvůli podpisu? Nechápu, každý úřad ale holt funguje jinak.
@27verca, já počkám, co mi dneska dr. řekne na kontrole a hned zítra, pokud se malá otočila správně, si jdu koupit malinovník, pít ho budu asi pak dvakrát denně. Jinak info k tomu najdeš na netu, já už si to moc nepamatuju :slight_smile:
Akorát se vypravuju, za hodinku mám být u dr, už se fakt těším:slight_smile:
21. led 2014 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan Držím palce a doufám,že vše bude OK u Dr. a ty se pochlubíš :grinning: ...
21. led 2014 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem zpátky od dr. Malá se otočila PPH :grinning:, takže budu rodit normálně, uff :slight_smile:. Úplně jsem se zapomněla zeptat, kolik váží, což mě teď teda mrzí, ale jdu zase na monitor v úterý, tak se zeptám pak. CS mám 3 a pidi akce naměřeny na monitoru už taky, ale nic zásadního.
21. led 2014 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan Tak to jsi ráda,vidˇ??? Já na monitoru jěště nebyla a ani nevím jestli tam můj Dr. posílá :cry:...
21. led 2014 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@27verca jj, jsem ráda, i když už jsem se s tím smířila a to pozitivní, že si můžu naplánovat přesně den a vše připravit, tímtop odpadá :slight_smile:. Ale rozhodně , až to bude za mnou, budu radši, že to bylo přirozeně, člověk funguje hned, má mimi u sebe, a to je pro mě to nejdůležitější.
Jinak můj dr. má monitor u sebe, dneska ani nebyl monitoru mě mě v plánu, ale zeptal se, jestli chci a já souhlasila, byla jsem zvědavá, jestli už se tam něco připravuje a malilinko jo :slight_smile:. Ale to ještě nic neznamená.. teď se těšim na další úterý, že se, já pitomec, zeptám na tu váhu :slight_smile:
21. led 2014 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pupan jim p tam vsechno trva hrozne dlouho. Dala jsem jim cislo uctu, aby mi posilali davky na novy a to vis, ze mi tu nemocenskou poslali na stary. A to jsem tam cislo dala 6/1 a penize posilali 15/1. Takze jim trvalo asi deset dni nez vubec spravny cislo uctu napsali do pocitace.... Debilakov proste. Ted tam musi dojet ta sefova a znova podepsat vymer a pak uz to snad schvali a poslou.
Gratuluju moc k pretoceni :slight_smile:
@27verca - tak ho pij 2krat denne a mas to vyreseny :slight_smile:
21. led 2014 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pupan Moc blahopřeji k PPH, ikdyž jak píšeš, má to i nevýhody ohledně toho plánování. Já osobně zas mám dojem, že pro mě je lepší, že nevím, kdy to bude. Zažila jsem vyvolávání, to se vědělo, z praktických důvodů fajn, ale jinak nic příjemného - ta jistota, pro mě teda, ale každá jsme jiná.
Tak aspoň můžeš začít s maliníkem :slight_smile:

Já mám miminku taky PPH, hlavička už je prý hodně dole, čípek zkrácený na 1 cm a otevřený pro prst. Nepříjemné je, že mám toho streptokoka, to jsem u kluků neměla. Takže budu muset do porodnice brzo, což bych se jinak snažila vydržet doma, jak to půjde. Mimčo má kolem 3 kg, takže asi v normě, žádný macík to nebude. Monitor taky ok, moje dr. ho má taky v ordinaci, takže už nějakou dobu točí při každé návštěvě. Ještě jedna kontrola a pak už do porodnice :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. led 2014 v 18:25  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh Tak jsme se tu sešly, co ty?
21. led 2014 v 18:26  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majak78, proč myslíš, že bys musela dřív do porodky kvůli streptokoku? To ti nedali atb? Mně tenkrát u kluka dali antibiotika a přeléčili ho a hotovka. Jinak dávají taky někde těsně před porodem kapačku.
@brsh, děkuju za gratulaci :slight_smile:. No jinak mají tam u Vás v tom pěknej maglajs, hlavně, že stíhají kafíčkoa pokec, že? :slight_smile:
Jj, pro maliník mažu hned zítra a začnu bumbat, uvidíme, nakolik to ten porod pak urychlí :slight_smile:
21. led 2014 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan ATB nedávají, až u porodu kapačku. A ta by měla být 4 hodiny před porodem aspoň.. tak já si moc nefandím, oba jsem rodila dlouho, ale tak přeci jen, třetí dítě .. takže to nebudu moct moc riskovat a být doma co nejdýl to půjde..
21. led 2014 v 19:39  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan - no přesně. Jsem měla strejčka a papíry vyběhaný už v listopadu a nakonec budu ráda, když mi přijdou peníze v únoru...
@majak78 - trhám partu, jsme stále KP... a už se prý nepřetočí na 95%.
21. led 2014 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh A zatím se teda neotvíráš, nic? Takže termín zůstává?
21. led 2014 v 19:54  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majak78 nene, vše ok :slight_smile: mě to přešlo, všechny ty příznak, Třeba úprodíme stejně! :sunglasses:
21. led 2014 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majak78 mně dr. tenkrát řekl, že streptokok může způsobit zánět dělohy, popř. i placenty, pupečníku a plodových obalů a tím ohrozit plod. Dostala jsem atb ihned, mám dojem penicilinová, a ne až při porodu. U terezky jsem streptokoka neměla, teď se to dozvím příští týden..
@brsh, takže ty už jsi jasná, co? Aspoň se na to můžeš připravit a máš už klid. My musíme čekat, až se mimča rozhodnou sama, přijít na svět :slight_smile:
21. led 2014 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
třeba jo :slight_smile: Já teda moc doufám, že o moc pozdějc to nebude :slight_smile:
21. led 2014 ve 20:27  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek