• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu únor 2014

24. července 2014 
@brsh Tak si představ, že jsem minulý týden volala účetní (holka o rok starší než já) jak je to s tou mou mateřskou, prý to ověří. Neozvala se, včera jsem ji napsala mail, jak to vypadá, žádná reakce. Dneska jsem se naštvala a zavolala přímo na OSSZ a tam mi paní řekla, že to přišlo až toto pondělí!!!, že se to zpracovává a jestli tam nebude chyba, příjde mi to příští týden. No chápeš to? Jsem děsně vytočená! To snad ani není možné. Ta holka byla vždycky taková, rok jsem s ní dělala a mřela z toho, jak vše odkládala... Mě ty peníze nechybí, ale co kdyby jo? To je hnus.. zuřím, zuřím, zuřím :angry: :angry: :angry:

Ty už máš peníze všechny?

Na ostatní budu reagovat až vypustím páru :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. led 2014 v 09:21  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coolik - to asi ne, to jsem přehnala trošku s tím Tvým termínem :slight_smile: to by bylo na posly fakt brzo. Jsem zvědavá, co vám poradí u dr, když to manželovi takhle zmršili. Jestli existuje nějaká super mast nebo to bude chtít třeba zásah laserem?! Určitě napiš, jak jste pořídili!
@pupan - no vůbec nechápu, jak to budeš dělat. Tři děti jsou krásný, ale přesně jak píšeš - když jdeš s malým k dr, musíš vzít i malou a teď i mimčo - to bude homolkárna trošku, ne? :stuck_out_tongue_closed_eyes: Já jsem si tedy taky nemyslela, že nám vyjde hned to první IVF, jinak bych si klidně vybrala jinej termín. Ale po těch letech a všech peripetiích mi to bylo stejně celkem jedno. Teď už jen vydržet a v klidu porodit.
Nechápu, jak mohli prvorodičku rodit pěti kilový dítě, to si děláš srandu, ne? Bože můj. Já mám tady známou (z IVF skupiny) a ta má prvorozenýho syna 5,8 kg - PŘIROZENĚ! Málem umřeli oba dva tenkrát, je to 12 let zpět. To je naprosto šílený a vůbec nechápu, jak tohle může vůbec lékař dopustit.
@sankovamisu - vítej v klubu, já taky nespim :grinning: a přesně. Od včera strašný tvrdnutí zase, malá boulí makovici, protahuje nohy...no zážitek. Hlavně jsem si tady pár dní zpět stěžovala, že jí vůbec necítím a teď až moc. Radši jsem si dala do postele igelitovou ochranu matrace, kdyby mi praskla voda. Jinak já myslím, že v Podolí dávají vše (od mých kamarádek) krom ubrousků. Já ani na doma hygi pro mimčo nemám :slight_smile: Jen olej a líh na pupíček, sudocrem na opruzení a krém do mrazu. 'Tj všechno :slight_smile:
@majak78 - děláš si srandu? Tak to je plošný asi. Prostě nemoc debilů sedících na úřadech! Já to nemám samozřejmě. Přišla mi nemocenská na začátku minulýho týdne a pak ještě pokračovala a pokračuje show s mateřskou. Ve středu tam byla opět zaměstnavatelka, podepsala všechno a paní, co mě má na starosti jí řekla, ať si ve čtvrtek zavolám, že to u sebe určitě bude mít (dojde jí to z podatelny o dvě patra výš). Takže ve čt volám, ona že jim nefunguje systém a ať zavolám v pátek. Volám v pátek - ještě to tam neměla!!!!!! Volám v pondělí a to řekla do telefonu: ježiš (asi jsem dost otravná, že chci svoje dávky) a mlčela asi minutu. Pak mi řekla, že to sice vidí v systému, ale fyzicky u sebe papíry ještě nemá a ať vydržim - že až se jí to dostane do rukou, tak má deset dní na vyřízení a pak to pošlou. Takže já dostanu stopro prachy nejdřív někdy v půlce února a jestli vůbec. Grrrrrrrrrrrrrrrrrr - ani mi nemluv
29. led 2014 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh No, naštěstí je manžel napůl soukromej a i v té firmě kde tři dny v týdnu dělá, má vedoucí postavení, takže může přijet pohlídat, když jdu s nějakým dítětem k doktoru, ale to víš, denně to taky dělat nemůže..Jinak malá jde od září do školky a kluk je ve škole, takže se snad jen tak nestane, abych dopoledne měla doma všechny tři :slight_smile:.. Tak snad to nějak bude fungovat. Jinak jak brácha, tak táta jsou soukromníci, i tam by v případě, že by nebylo zbytí, museli zafungovat jako hlídači, ale to moc nedělají, nechcije využívat. A nebo švagrová, ta má teď čerstvé mimčo, takže ono to nějak vždy udělat jde ale zatím tahám obě děti, když jdu s jedním k dr. a druhý je také zrovna doma.. :frowning2:. Já jsem taková nátura, nerada lidi otravuju, takže když nemůže manžel, jdu s oběma.
Jinak o 5ti kg dětech mi radši nemluv, hororová představa :frowning2:
29. led 2014 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky děvčata. Teda nestačím se divit,co tu přibylo přízpěvků, až mi z toho jde hlava kolem :grinning: a nevím co psát :grinning: . Jinak vítám novou skoro maminu @sankovamisu :slight_smile: .Jo úřady,to je něco,když si člověk představí kolik rodin je na těchto pěnězích závislí a musí jenom čekat,protože jim ani nic jiného nezbyde,že jo,tak se chce člověku až brečet :cry: .
Jinak já už chci rodit holky,mám strašný tlaky na spodek,ale malej na to nic,tomu se tam asi líbí. O spaní v noci ani nemluvím,páč se tomu ani spaní říct nedá a ty bolesti v podbříšku,no už aby to bylo :grinning:. Taky jsem si zrovna v pondělí dala na matraci ochraný igelit,kdyby náhodou :slight_smile: . Když jsem se tu dočetla o těch mega miminek,tak rodit bych je tedy nechtěla,mám obavu z 3,5 kg natož rodit nějaký 5 kilový :stuck_out_tongue_closed_eyes: ,je to něco,ale co člověk nadělá,že jo,když je jim v těch bříškách tak dobře :grinning: :grinning: :grinning:
29. led 2014 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan Jinak s malým držím palce,atˇ vše dobře dopadne. My tedˇ s Naty zase chodily na elektroléčby,bolí jí pata už asi 3 měsíce i rentgen ji dělali a stejně nic nevymysleli.Snad že je to růstoví,že je veliká. Je jí 11 let a měří 158 cm...k tomu ji ještě řezali bradavice na ruce,takže jsme taky v jednom kole :stuck_out_tongue_closed_eyes: ..
29. led 2014 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@27verca - no přesně - v únorovkách to skáče jak blázen, takže igelit to jistí :grinning: a s tím, co tam malá předvádí, bych se ani nedivila. Ale doufám, že ne. Minimálně proto, že jsem unudlaná :frowning2: Teď mi psala kolegyně z práce, rodila před měsícem. No ani nemusela, hehe - bylo to u nich docela drámo. Ale už je vše ok. Pětikilový dítě bych nerodila ani za zlatý prase!!! I kdybych měla uplatit kohokoliv! Ta Janina rodila skoro šest kilo, vždyť to je úplný scifi!
@pupan - no je mi jasný, že rodina pomůže, ale jednoduchý to tedy nemáš :slight_smile: Zase ta představa tří dětí, to je krásný :slight_smile: Já jsem teda vděčná za toho jednoho broučka v břiše. Když jsem šla na laparku, tak jsem tam na chodbě potkala maminku a měla třetí mimčo ve vozejčku. A říkala, jestli to náhodou nepřehnali. A já jsem jí to tak záviděla :slight_smile: Klasika. Každej chce to, co nemá.

Já si dneska asi udělám palačinky, mám na ně vyloženě chuť. Teď jsem si dala polívku bramboračku a jdu zase zalézt k tv
29. led 2014 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, vyrážím ´teď na předporodní seminář v naší porodce. Mě dneska asi odchází hlenová zátka, ale to ještě samo nic neznamená, ale mám i pobolívání v podbříšku, tak snad se to zas trošku pohne ale ne zas tak, aby si mě tam dneska nechali :grinning: Tak si užijte odpoledne :slight_smile:
29. led 2014 ve 12:29  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@majak78 to zní dobře :slight_smile: a poměrně nadějně. Tak do víkendu by mohla cácorka na svět! Já moc chtěla 31/1 - tak bych Ti to přála za mě :grinning: dej pak vědět, jakej byl kurz! A dávej majzla!
29. led 2014 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majak78 Nerozčiluj se, jak to tak čtu, tak Vaše účetní je naprosto identickás tou naší.. Na vše má dost času, vše se posouvá, nestíhá, pak to objahuje tím, že je pořád ještě dost času.. Proto jsem jí pomáhala každý měsíc s těma výplatama, ona fakt nestíhá.. I já volala sama na OSSZ, ale tam mi teda na její obhajobu řekli, že mi to stejně můžou spočítat až na konci toho kterého ú)četního období, čili po ukončení ledna, že to tedy začátkem února hned spočítají, i když jsem na mateřské od 11.1. :frowning2:.. Nwchápu, vbýplata se mi asi sotva změnila, když jsem 3 roky doma, že.. Njn, byrokracie.. Jinak holky, dneska už třetí pěkná kontrakce s tlakem na konečník.. Jsem fakt zvědavá, jestli takovýhle oprqavdový budu mít 14 dní.. Jako ono to jde vydržet, ale tu chvíli nemůžu ani promluvit, ráno jsem jednu i prodýchávala, takže až mě to vezme u kasy v obchodě, atd, tak to bude na městě zase halóó :slight_smile:
29. led 2014 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh No 5 kilové dítko,to už není ani tak hezký,to už je jak 3 měsíční :slight_smile: ,no ale za to nikdo nemůže,že? :slight_smile: . Já dneska měla švestkové knedlíky,byly dobrý :grinning:
@majak78 Tak doufejme,že se vrátíš,že si tě tam rovnou nenechají :grinning: :grinning: :grinning: i když ty už to máš za pár...
@pupan Ty máš ještě čas,tak vydrž :grinning: ,né že nás všechny ještě předeženeš :grinning: :grinning: :grinning: ..
29. led 2014 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@27verca no jako já na porod rozhodně nespěchám, naopak, snažím se využít s dětma každou chvilku, dokud tu není mimi, protože pak bude frmol. Takže já osobně radši na termín, což je za 3,5 týdne :slight_smile:. A jak říkám, já radši dopečené větší mimi, když zrovna nehrozí těch 5kg :slight_smile:. Jen ať si tam jeřtě je, třeba pak v březnu začne být i lepší počasí :slight_smile:.. O čemž ale pochybuju :frowning2:
29. led 2014 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Milé Maminy, je tu některá, která se chystá rodit v Plzni na Lochotíně teď někdy ? Mne čeká třetí porod a už je to docela mazec, Malé se nechce ven :grinning: asi je na ní moc zima a to už před 3týdny měla přes 3kg, tak se trošku obávám její váhy, druhá dcerka měla skoro 4kg a porod byl náročnější :unamused: a máte některá zkušenost jak si při porodu většího dítka ulevit ? Osobně jsem malá a drobná a moje gynekoložka mi dnes jen řekla, že se rozhodne až při porodu zda-li jsem schopná dítko porodit ....... :fearful:
29. led 2014 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nika166 nemůžeš si najít jiného lékaře, který ti udělá císaře? Jako pokud jsi menší, tak dítě nad 4kg není sranda, ne?Nebo si stojíš na té vybrané porodnici, kde ti ho případně dopředu neslíbí?
Ono stejně nejde o váhu, ale o velikost hlavičky a tu ti docela dobře změří už v těhotenství, takže podle toho bych se asi tak nějak rozhodovala..Každopádně držím pěstičky, a přeju bezproblémový porod :slight_smile:
29. led 2014 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan TO ti věřím,že bude lepší pěkně si počkat do termínu a užít si dětiček co to jde :slight_smile: . Po porodu už to bude trochu horší no :unamused: ,ale píšeš o své rodině, jak to máte a kdyby náhodou,tak pomůžou,to je milé :slight_smile: .Počasí je pěkně hnusné,málem jsem se dneska natáhla,když jsme šli s Naty na prochajdu,no mazec,všude jeden led :angry: ,už aby bylo jaro,moc se těším :grinning: :grinning: :grinning: ...
29. led 2014 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@27verca jak jsem ale psala, s rodinou můžu počítat v nouzi, oba rodiče ještě pracují, ne na obyč. hlídání. Mamka dělá v mateřské školce a má dětí takzvaně plné zuby, takže si teprve nedávno začala brát celkem pravidelně malého, kterému je 8,5 roku!! každou minimálně 2. sobotu na přespání, ale v neděli po poledni mi ho zase vrací. Doteď ho předtím měla snad jestli 5x, tak je to moc -). Jako jo, když jsem pracovala on byl marod, tak si ho vzala, nebo tak, že si udělala volno,ale to bylo taky asi dvakrát. Takže jako že by povozili nebo pohlídali, tone. Malé děti jsou pro mámu moc práce :slight_smile:. Nelogické, když se vezme v potaz, že dělá od svých 20ti let v MŠ a z toho posledních 8 let v nejmenším oddělení, kde má prcky, ale možná právě proto, když je doma, chce svůj klid :frowning2:: Smutné, ale je to tak. Ale tak jak říkám, když by nebylo zbytí a já musela k doktoru, tak by zaskočili, to jo, když se nejedná o půl dne, ale půlhodinku:slight_smile:
o počasí mi ani nemluv, já chodím jak připosraná a to jdu jen od baráku k autu, to pak zaparkuju na městě u obchodů, takže pěšky jen kousek.
29. led 2014 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky. Kurz byl super, akorát teda dlouhý, dr. a PA se střídali s různými "semináři", mě zajímal nejvíc ten o bondingu, ten tady v porodnici plně podporují. Z toho jsem nadšená a snad to vyjde, v podstatě pokud to jde, neoddělují dítě od matky, vyšetřují na břiše, nechávají přisát a přesouvají společně, samozřejmě jestli má matka sílu a chce to. Dokonce ho takhle může mít i při císaři. Kluky jsem ani jednoho neměla ani na břiše, tak bych ráda, kdyby to teď vyšlo. Ale jinak jsem si tam říkala, že bych teď potřebovala týden, abych se z toho prostředí trochu oklepala. No nevím, jestli ten týden teda mám. Co jsem doma, mám docela pravidelné bolesti, zatím takové krátké, ale stačí teda a zátka pořád odchází, takže se to tam rozhodně hýbe. Manžel jako na potvoru ještě nedorazil. Radši bych ještě aby se to zklidnilo, takhle na noc, jsem unavená už teď. Tak držte palce, možná ale vana vše uklidní a budu ještě těhulit dál :slight_smile: Momemntálně bych asi radši, těch pár kontrakcí mi stačilo :grinning:
29. led 2014 v 19:02  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@majak78 Prý nemáš dávat vanu, ale jen sprchu :slight_smile: Ale to už asi píšu pozdě, co?! Jak jsi na tom? Ježiš, to je napínavý, máme tu první porod :grinning: :grinning: Doufám, že Ti není moc blbě a budu na Tebe myslet asi teda celou noc, hehe!
29. led 2014 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@brsh je tak děkuji za tip :slight_smile: ubrousky už mám zabalené. Dnes jsme dávali dohromady postylku tak teď už to může opravdu přijít :slight_smile: rikala jsem si, že prevleknu ještě mě a partnerovi lozni prádlo ale přemluvil me, že se na tommám vykaslat, že mi prý určitě praskne voda jak na potvoru :slight_smile: ...
29. led 2014 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@majak78 držím palecky :slight_smile:
29. led 2014 ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky krásné dobré ránko, tak já půl noci proposlíčkovala, opět to samé, co v pondělí, nic silného, za to se to táhlo dlouho, jako by se tam už něco připravovalo víc, než bych chtěla. Je to brzo, nechci rodit o 3 týdny dřív.. Snad aspoň ten týden ještě vydržím.Císaře bych měla taky o 14 dní dřív, tak to už je pak ok.. No nevím, třeba je to jen teď a pak zase dva týdny bude ticho po pěšině :-O Jako jsem z toho taková rozhozená, protože ještě fakt rodit nechci a nejsem připravená :slight_smile:.
@majak78, tak co ty? Jsi ještě 2v1? Ty jsi aspoň už v termínu, ty už můžeš :slight_smile: Ta vana buď ti to rozjela, pokud to bylo k tomu,nebo uklidnila, pokud to byly poslíčky. Ono se tím nic nezkazí, když už jsi stejně v termínu..
30. led 2014 v 06:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan @coolik @27verca a ostatni holky! Akorat mi prisla sms, ze uz je mala Nelinka na svete :slight_smile: narodila se vcera ve 22:05 a holky jsou obe v poradku :slight_smile: ja jsem na predoperacnim, tak vam napisu pozdeji! Jupiiii
30. led 2014 v 08:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@brsh tak máme první únorčátko :grinning:. Mám husinu. Jen doufám, že nebudu další, když se cítím tak divně.. Ještě nechíííí.
30. led 2014 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@brsh vyřiď, že moc gratulujeme :slight_smile:
30. led 2014 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky děvčata,no to je mazec,já chci taky :slight_smile: . Tak to byl docela fofr,hlavně že jsou obě dvě v pořádku a zdraví :slight_smile: ....
Jo a jestli dobře chápu tak od majak78 ??? Já abych nepsala nikomu jinýmu :grinning:
30. led 2014 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@stankovamisu přesně to jsem chtěla taky udělat s tím prádlem :grinning: ale nechávám si to na neděli. Rovnou odperu a v pondělí to uklidím, ať opouštím byt v co nejlepším stavu. Ještě musím vyprat všechny přehozy, co mám na gauči a na psím gaučíku, ať přijdeme s malou do čista :slight_smile: No o víkendu to bude super čistící hnízdící zábava :grinning:
@pupan - neboj se, to se určitě nerozjede! Já taky poslíčkovala jak blázen a teď nic. A i kdyby, tak to tam prostě malá chce a má to tak být - 37 tt, to není žádná tragedie.
@27verca - jj, Veru :slight_smile: No vzala to děvčata nějak hopem :grinning:

Holky, tady je přesnej přepis tý zprávy :slight_smile: Už jsem doma z nemocnice:
Ahoj Baru, zdravíme s Nelinkou naší diskuzi z února :slight_smile: Už jsme spolu, Nelinka se narodila včera v 22,05, po necelé hodině v porodnici. Byl to hukot :slight_smile: Držte se a těště se na miminka, je to krása! Majak78aliasmarketa

Tak tady to máte :slight_smile: Jí zavidím, že už to má se za sebou a malou u sebe :slight_smile:
30. led 2014 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@brsh No tak to je krásný, Market akorát psala, že to byla super rychlovka, a že se nestihly ani ty ATB, ale že snad je vše ok. Nelinka měla krásně naspěch a pro maminku to bylo krátké. Super! :slight_smile:
Baru, já začínám v sobotu už 38.tt, tak to fakt není tak hrozný, kdyby se jí jooo ven chtělo, ale je to pořád ještě 3 týdny před termínem...
30. led 2014 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan kdyby měly všechny ženský takový krátký porody, tak věřím, že se zvedne porodnost :grinning:
Neboj se, Kláry! Stejně to neovlivníš a akorát se zbytečně nervuješ. Já jsem byla na tý Bulovce 35 tt a to mě vystrašili, jestli mám s sebou tašku. Ale teď už se nestresuj. Já věřim, že to dobře dopadne a malou donosíš aspoň do toho konce 38 :slight_smile:
30. led 2014 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh Jsem po přečtení té zprávy nejaká na měkko :wink: ,holkám jsem poslala gratulaci smskou,aby si nemyslely,že na ně nemyslím :slight_smile: ..
30. led 2014 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@27verca já už bych to také brala mít za sebou :slight_smile: majak78 to opravdu měla šup šup :slight_smile:
30. led 2014 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh Děkuju za uklidnění :slight_smile: To je jasný, teď jsi nejdřív na řadě ty a pak se uvidí. Do příštího víkendu musím vydržať :slight_smile: :slight_smile:. Ono to bude dobrý, jen je to jiný než u těch dvou prcků předtím, to jsem neposlíčkovala, jen mi tvrdlo to břicho, ale takhle intenzivní posly jsem neměla, tak mě to sem tam rozhodí. Jsem si udělala kafčo, načala sušenky a hned je líp, co člověku schází, že? :slight_smile:
Za chvilku dorazí synátor se samýma jedničkama, tak bude malá oslavička :slight_smile:. A zítra jedeme na to vyšetření. Znovu jsem volala naší příbuzné, je to doktorka a dělá tady právě na tom CT, kde jsme s klukem byli, tak ten jeho graf znovu zkoukla a prý tam nic abnormálního není, musí to být jeho náturou, je to strašnej nervák, se dvojkou se mi, z nepochopitelného důvodu, pomalu bojí domů, přitom měl za ty dva roky teprve tři dvojky během roku, jinak mi nosí jen jedničky, a nebo to bude tou páteří, tak uvidíme zítra.
30. led 2014 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek