• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu únor 2014

24. července 2014 
@brsh já jsem měla totiž strašného doktota, také hned jak jsem se dozvedela, ze jsem tehu jsem přešla k jinému.... Ale koukám, že ty sis opravdu prošla dlouhou cestu než si otehotnela :slight_smile: málo komu se takhle zadaři,m známou a ta se snaží už 4roky a pořád nic vždy potratila :( a přitom jsou s mazelem oba zdravotně v pořádku jen ji tedy funguje jen jeden vajecnik.... Já to teď nějak neresim ale pak se toho trošku obavam. Ale přesně jak říkáš také čekam tu svou holčičku :slight_smile:

@coolik přesně to mi psala moje tehu ségra včera, že ji moje tříletá neteř uhodila do bříška hlavou a že se bojí aby se nic nestalo. Ale myslím, že to nehrozí mimco je dostatečně chráněné :slight_smile: tak hlavne buď v klidku a nestresuj se tím :slight_smile:

@pupan také doufám, že se porodem toho hodně změní :slight_smile: já ani tu ms neměla právě pravidene :unamused:
31. led 2014 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@prcekverunka to jsme na tom stejně já uz to také vidím na přenášení :D po tom všem jak mi každý doktor sliboval, že malá bude pred Vánoci ještě atd :slight_smile:
31. led 2014 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojky děvčata,tak jsem doma z kontroly.No to byl děš, po dvou hodinách lítání z jednich dveřích do druhých,jsem ráda že jsem doma :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Prcek váží cca 3100g,otevřená jsem na špičku prstu,mám méně ploldové vody a vysoký tlak. Pánvička v ledvině od minula nevyrostla,takže dobrý :wink:. Přenášet mě tedy prý kvůli Clexanu nenechají,takže když to co nevidět nepříjde samo,tak pry vyvolání :wink:. V pondělí opět kontrola a monitor :slight_smile:. Dneska mi dělali monitor dvakrát,ale nepodařilo se mi zjistit proč :unamused: . Sestry i Dr. super,tak jsem ráda,jo a zrovna se vedle mě v místnosti rodily dvě maminy miminka,divnej to pocit :wink: .
Jinak přeji pěkný víkend :grinning: :grinning: :grinning: ...
31. led 2014 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@27verca takže ty uz to máš také za pár :slight_smile: 3100g je kraaasna váha :slight_smile: já jdu na kontrolu v pondělí tak jsem zvědavá co se dozvím :slight_smile: a kde budeš rodit?
31. led 2014 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@prcekverunka - jsem si říkala, co s Tebou je, že se ani neozveš :slight_smile: tak holčička má ještě čas, jen jí nevyháněj :slight_smile:
@27verca - Veru, tak to jsou v podstatě dobrý zprávy - min je super, že pánvička neroste!!! Co se týká přenášení s Clexanem, každá porodka to řeší jinak - četla jsem obě varianty. Ale tak aspoň to budeš mít kdyžtak dřív za sebou. A v po si máš vzít kdyžtak tašku s sebou?
@stankovamisu - to jsi měla hrozný štěstí, že jsi otěhotněla takhle v pohodě a přirozeně :slight_smile: to u nás fakt nehrozilo. Někdy je to začarovanej kruh s miminkama.

Holky, dneska je mi hůř než včera - ráno jsem měla návaly jak blázen, rýma furt děsná, bolí mě v krku a do toho mám sem tam křeče do podbřišku. Tak fakt doufám, že se mi to nerozjede dřív nebo mi hrábne.
31. led 2014 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@brsh -to ano měla jsem stesti a jsem za to ráda :slight_smile: to já jsem měla křeče v noci ale dnes celý den zase klidek :slight_smile: tak si myskim, že u nás se zatím nic nechystá :slight_smile: a beres nějaký prasek na tu rýmu a krk? Já se bojím si vzít i paralen když mám občas migrenu.
31. led 2014 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@stankovamisu ja trpim na migreny a prvni trimestr byl hotovy peklo, ale vydrzela jsem. Na podzim jsem mesic byla hrozne nastydla a to uz jsem to nevydrzela a kapala do nosu a brala nejaky cucavy tobolky. Ale paraleny ne. Ted si teda kapu zase do nosu. Vim, ze se to nema, ale pet dni pred porodem uz to snad zmakneme obe dve...
31. led 2014 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh - určitě to zmaknete :slight_smile: jee já Ti tak závidim uz ve středu budeš malou chovat :slight_smile: také uz se nemohu dočkat :slight_smile:
31. led 2014 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@stankovamisu chovat asi ne, ale mozna de po me bude aspon valet :grinning: zase jdu na sekci, to neni zadna vyhra. Ja jsem se hrozme tesila na porod :frowning2:
31. led 2014 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh No Baru, tak se drž! .. do středy hezky klídek, žádné předčasné zbytečné porodní bolesti! :wink: hele, to tak strašně rychle utíká. příjde mi to dávno co jsi psala, že 5.2. a ona už to je teď středa to je fofr ..
@27verca .. veru, tak dobré zprávičky :slight_smile:
děkuji za uklidnění skrz to bouchnutí .... myslím, že je to ok a nestresuji. jinak jsem ani nepsala, že jsme byli ve středu v poradně a měřili jsme a vše je v pořádku. prďola má cca 1714 g +- .. což tak nějak odpovídá tomu 32.tt. no a poloha taky v pořádku. jak jsem si myslela, že se z pondělí na úterý v noci přetočil (že mě ten pupek tak bolel), tak ne. furt je stejně a to co jsem si myslela, že musí být hlavička, tak se tam akorát takhle prdelkuje a zlobí úplně všude :slight_smile:
předporodní kurz v pohodě ... musím to brát s rezervou ... ono to nějak dopadne! :slight_smile: .. poznámka Báry, že se hrozně těšila na porod mi vykouzlila úsměv na rtech ... :grinning:
no a jinak manžel s tím svým zašitým čelem a následnou "boulí" nad tou jednou jizvou dopadl následovně ... ve šternberku na chirurgii se na něj úžasný pan dr. koukal jen přes stůl, ani nešel blíž, ani na to nesáhl a zeptal se ho co vlastně chce a že si má za dva měsíce zajít na plastiku do fakultky do olomouce a s tím ho "vypral" ... a tak jsme se stavili ještě v uničově na chirurgii, kde ordinuje bývalý primář chirurgie a ten mu to pořešil. naprosto jiný přístup k člověkovi, zájem o něj a fakt myšlenka, že mu chci pomoci. hned věděl co dělat a vše mu vysvětlil. cosi mu do toho píchl, co by mělo rozpustit tu vazivovou tkáň co tvoří tu bouli a příští týden kontrola s tím, že buď to bude ok a nebo se to ještě trochu připíchne a bude to ok. tak snad to tak bude :slight_smile:
31. led 2014 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coolik Tak aspoň, že jste dobře pořídili nakonec - ale pan doktor je teda kambrňák :frowning2: Tak držím palce, ať se to hezky rozpustí :slight_smile: Ale ten přístup od prvního doktora je teda opravdu strašnej. Já jsem se takhle musela smát včera, když jsem šla z předoperačního a mám ve zprávě spoustu informací o mým stavu - třeba, že hlava na poklep ok, že nemám nateklej krk atp - a ne, že by mi to paní doktorka vyšetřovala :grinning: Ale tak snad ví, co dělá, hehe. A Šáry, tebe ten kurz vystrašil? Mě to dost bavilo. Jediný, kdy mi bylo špatně, když jsme procházeli sály - bylo tam děsný vedro a do toho ta představa :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale jinak supr. Teď si tu pročítám poznámky, co mám k císaři. I když jsem mu teda dvakrát nevěnovala pozornost, protože mě zajímal hlavně přirozenej porod. A Ty se na něj můžeš taky připravit a pak se budeš těšit, věř tomu, že jo :slight_smile: Podívej, jak prcek krásně roste - k tomu moc gratuluju :slight_smile:
31. led 2014 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh .. ne Baru nevystrašil ... jen si prostě nedokážu představit tu bolest .. nevím co čekat. říkám si, že to nemůže být tak strašné ... ale když pak někdo řekne, že to všechno bolí strašně, ale FAKT strašně .... tak nevím co si myslet ... takže na to nemyslím a nestresuji se. jinak to bylo fajn. nebyli jsme v porodnici. kurz vedla sestřička od gynekoložky. ale má přesné informace, jak to chodí v té porodnici kam chceme jít rodit, takže dobré a myslím, že to tam není vůbec špatné. v podstatě se všechno odehrává na jednom pokoji, kde budeme jen my od začátku do konce. sprcha, wc k dispozici po celou dobu jen pro nás a pak když to půjde, tak si vememe nadstandard, protože přeci jen tři sprchy a tři wc pro asi 20 ženských je trochu málo. samo je otázkou, kolik tam zrovna bude lidí. taky už se na malého miminkovatého těším .. na jednu stranu bych ho chtěla mít taky už u sebe .. ale na druhou stranu si říkám, že si musíme užít ještě chvilku "relativního klidu a odpočinku" před tou velkou životní změnou, takže ať tam hezky ještě je :slight_smile:
hele, asi paní dr. na tebe mrkla a všechno ti vyčetla z očí ... :grinning: .. to je fakt nášup .. jako přeci žádná operace není prdel .. a někdo k tomu přistupuje takovým způsobem ... :unamused:
31. led 2014 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coolik - tak to je jasný - ale ta bolest se dá stopro vydržet. Spíš je pak na prd takový to čekání - kdy to přijde, jaký to bude, co průběh atp. Z toho jsem měla třeba větší hrůzu já. A teď tedy vím kdy, ale určitě nevím co mě čeká :grinning: Ale čím víc se to blíží, tím míň jsem nervní. Tj takovej paradox. Tj super, že máte takovou porodku, kde je všechno na jednom pokoji. Myslím, že pro mamky to je hrozně fajn, že nemusí někam přelejzat. Snad Ti klapne nadstandard, já za něj budu taky moc ráda - už jen proto, že by hned byl partner se mnou a malou bych vám vycvakla a poslala :slight_smile:
31. led 2014 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh .. jj už se těšíme na první fotečku :slight_smile: ale nemusíš kvůli tomu spěchat ještě před tou středou! :wink: je nějaká pravděpodobnost, že by u vás nadstand. neklapl? u nás snad jsou jen dva, takže bude záležet na štěstí, zda bude volný :unamused: a na kolik výjde v praze? tady prý na 500, ale jinde - teď nevím kde to bylo - ale tady kolem na 350. docela rozdílné ceny.
31. led 2014 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coolik .. holky, jdete někdo zkoušet látkovat?
31. led 2014 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@stankovamisu Já jsem z Vysočiny a budu rodit v Pelhrimově a to poprvé,ale po včerejší návštěvě v porodnici,to vypadá dobře i personál se zdál být super :grinning: . V pondělí jdu taky na kontrolu,tak ti budu držet palečky :slight_smile: ...
@brsh Ne,ne o tašce mi nikdo nic neříkal,ale s doktorem byla docela i sranda a když jsem mu řekla,že už bych tam nejraději zůstala,tak se pousmál a řekl,že to není problém,tak nevím co si myslet. Doufám,že se v pondělí dozvím něco víc :slight_smile: ...
@coolik jj,jsem za ně taky ráda :grinning: .
Jinak všem držím palce atˇ vše dopadne ok :grinning: :grinning: :grinning: ...
1. únor 2014 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh Ne že bych ji chtěla vyhánět, ale už je to dlouhé. Fakt mě bolí všechno :grinning:
1. únor 2014 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,ja mam termin unor 2014. 28.2.
1. únor 2014 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
a priznam se,docela mam strach.je to me prvni mimi a mozna i posledni podle porodu.
1. únor 2014 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coolik - no tak nikdy nevíš, jestli klapne :slight_smile: Já právě nebudu rodit v Praze, ale v Neratovicích. Nejde to nějak zarezervovat, tak uvidíme. Jinak je tam nadstandard docela dost drahej - stojí 1400 s lůžkem pro partnera (na to prdim) nebo 1200 bez. Pak jsou levnější, ale to jsou dvoulůžáky a to už bych šla radši na standardní pokoj - já jsme právě prodala sedačku za 5000, tak si to poplatím z toho. Jsou to peníze, se kterýma jsem nepočítala. Ale stejně, je to jak dovča :unamused:
@27verca - v pondělí vem tašku a řekni: tak jsem tady :grinning: a třeba si Tě tam nechají a budeme rodit spolu, hehe
@prcekverunka - joooo, to nás všechny :grinning: vydržaj! Pro mě je nejhorší poslední týden, to už je fakt maso, jak je tam malá napresovaná. Už teda nejde ani sedět, ani ležet. Nejlepší je stát, takže pořád pokračuju v pečící demenci a peču furt jak blbá :grinning: včera nějaký broskvový řezy. Jsou dobrý, ale přibrala jsem za poslední dva týdny to co za předchozí tři měsíce :grinning:
@helinka84 - vítej u nás :slight_smile: Bojíme se všechny, tak Ti to třeba pomůže, když se z toho tady vypíšeš :slight_smile: Máš to za měsíc, to je ještě času :slight_smile:

Holky, krk bolí, ale rýma už není. Jinak dneska bez bolestí, takže snad vydržíme do středy v pohodě. Zítra se jedeme podívat na jednu chajdu, tak se těším, že se dostanu ven. V pondělí poradna, vyzvednou matrace na postel, abysme je zvýšili a v úterý tradááááááá. Já se poseru :grinning:
1. únor 2014 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@brsh Jo proto mám pečící mánii, už je mi to jasný :grinning: Zrovna mě dnes tchyně ,,sprdla´´, že mám povoleno péct max. 1x týdně, protože z toho s tchánem tloustnou :grinning:
1. únor 2014 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@prcekverunka už to máš za chvíli, tak snad toho moc nestihneš napéct :grinning:
1. únor 2014 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@brsh Baru, kup si na ten krk Septisan .. to jsou jediné cucavky pro těhotné a já můžu z vlastní zkušenosti říct, že měly nějakej účinek. Příjdou mi lepší než jakejkoliv coldrex nebo septofort a stály kolem 80-ti kč.
hele, tak s tím nadstandardem to je mazec .. jsem čekala, že to spíš budete mít v praze levnější než my tady ... neb spousta věcí tak je. @prcekverunka .. vy jste šikulky s tím pečením! já bych měla pak jen strach, že to budu muset i sama jíst ... ne že by mi to fyzicky dělalo problém ... :slight_smile: ale psychicky bych si to mohla "trošku" vyčítat :grinning: :grinning:
1. únor 2014 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@coolik já jsem Septisan brala na podzim, byla jsem fakt přes měsíc nechutně nachcípaná. Bydleli jsme dřív v chladným bytě a pěkně se to na mě podepsalo. Já už do sebe nechci nic rvát, snad to přejde. Je mi dneska mnohem líp než včera. A Šáryku, nerodim v Praze, ale v Neratovicích :grinning: o to je to horší, jak je to drahý :slight_smile: to ani na Bulovce, v Praze, není tak drahej nadstandard.
My teď vymýšlíme s panem domácím, jak to uděláme s Lefťánkem v den D - protože naše rodiny mají jiný datum porodu, tak ho k nim nemůžeme nacpat :grinning: do toho on bere přesně v osm ráno a večer entiepileptika - takže musí stopro s někým být. Asi poputuju přes noc ke kamarádce, aby mohl být Vilém se mnou a s malou a zároveň bylo postaráno o chlupáče :sunglasses:
1. únor 2014 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh jo aha, tak Neratovice :slight_smile: no drazí jsou! to je síla!
Tak jestli máte kam dát Lefťáka, tak to je ještě dobré! dáš ho ke kamarádce a hotovo. jestli je na ni zvyklej, tak to je v pohodě. my nemáme takhle nikoho, kdo by nám šíšu pohlídal a ke komu bych měla důvěru. to je na nic. ale napadla mě známá co má 4 feny ridgebacků a kdysi jsme spolu moc kamarádili, takže asi poprosím ji, aby ho venčila. je jediná ke komu mám důvěru a kdo má zkušenost s tak velkým psem.
Co to Lefty bere za léky? on je ještě mlaďoch ne?
1. únor 2014 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coolik Tak tohle je takový na prd, jak musí odjet Vilém za mnou dost brzo, pak tam se mnou bude, co to půjde. Tím, že jdu jen spinálem a můžu je mít hned na pokoji, tak budu ráda, když tam se mnou bude on i malá :slight_smile: Kamarádka nám ho hlídala hodně před dvěma rokama, kdy měl autoimunitní onemocnění a bral co tři hodiny prášky. Takže jsou sehraná dvojka :slight_smile: Jinak bere barbituráty na epilepsii - dostal jí právě po týhle hrozný léčbě. Ale není to na něm nějak znát. Sem tam má záchvat, ale docela to jde :slight_smile:
A manžel venčit nebude? :grinning: Já to řeším jen na ten den
1. únor 2014 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh .. tak to je dobré léčit psa na nějakou nemoc a pak z ní dostat jinou .. :frowning2: tak hlavně, že ho to nějak neomezuje v běžném životě a je happy :slight_smile:
no až bude po dni D .. tak venčit bude určitě, to dá .... ale říkám si, že by bylo dobré domluvit tu známou, když to vypukne, aby jsme byli v klidu. i když mezi námi ... trochu mám strach i z těch dnů následujících ... obávám se velkých "oslav" a zapomenutí tady takových normálních povinností ... :unamused:
1. únor 2014 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coolik no tak on nám tenkrát málem umřel - byl na veterině několik dní, dostával transfuze, pak bral 14 prášků denně, kortikoidy, atb a jiný srajdy + jsem s ním obden jezdila na injekce. Bylo to děsný a trvalo to asi půl roku. Jako první měsíc a půl jsme fakt nevěděli ani den, jestli se dožije dalšího. Pro nás naprosto strašnej stav, byli jsme úplně zralý na psychiatra, protože ho máme jak mimino. Takže epilepsie je procházka růžovou zahradou.
K těm oslavám - děti se zapít musí :grinning: mě to hrozně baví, zapíjecí mejdany jsou ty nejlepší. loni, když se narodil kamarádce syn v den mých narozenin, se jeho tatínek zapomněl na mejdanu do dvou do odpoledne - doma pes :grinning: , Pejska si vzala novopečená babička do péče a ten chudák taťka si myslel, že se pes sbalil a šel se sám venčit :grinning: já byla mrtvá smíchy, když jsem si ho představila, jak lítá po baráku a hledá ho. Pak přijel řádně ovíněnej do porodnice, špinavej a s vyraženým předním zubem - to byla kámoška na mrtvici, ale dneska se tomu hrozně smějeme, jak božsky jsme malýho zapili :grinning:
1. únor 2014 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh :grinning: :grinning: :grinning: tak to jsi mě pobavila! dneska to k smíchu je, ale ty okamžiky tenkrát asi tak vtipné nebyly .. vyraženej zub .. tý jo! :slight_smile: no to my jsme tady taky parta lidí co si ta miminka hezky zapíjíme a fakt je, že je na co vzpomínat! Hele, my to počítali s manželem minulý víkend, komu budem posílat sms na zapíjení a jsme asi tak na čísle 40-50 lidí ... :slight_smile: když dorazí všichni. takže tak nějak jak další svatba .. no mně se tohle týkat nebude a tchýni jsem zaúkolovala, že musí manželovi prostě pomoct - minimálně s jídlem. tak jen aby všechno s náma dobře dopadlo a pak už to bude fajn!
1. únor 2014 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh .. s Leftym jste měli teda starosti ... a byl to běh na dlouhou trať .. taková doba léčení. jste dobří, že jste to tenkrát dali.
1. únor 2014 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek