• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu únor 2014

24. července 2014 
Jo a míry 3370 g a 50 cm,hlavně,že říkali,že bude mít tak 3 kg :grinning:
11. únor 2014 ve 02:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@novaa Veliká gratulace ke krásné, veliké holčičce :slight_smile: A jak se jmenuje?
11. únor 2014 v 06:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Děkuji,má krásné míry,ale vůbec tak veliká nevypadá.První dcera měla 3300 a vypadala o dost
větší :slight_smile:
@pupan
Kristýnka :wink:
11. únor 2014 v 06:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@novaa ahoj tak to moc gratuluji a preji vsechno NEJ malicke do zivota!
11. únor 2014 v 06:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@coolik děkuji :wink:
11. únor 2014 v 07:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@novaa no taky hraje roli i délka, když je kratší, vypadají baculatější, atd. Já měla děti 51 cm a 3590g a druhé 50 cm a 3650g. Teď to kupodivu podle odhadů vypadá maličko na menší mimi, minulý týden měla odhad 3kg a od soboty za týden mám termín, tak pochybuju, že to by tyhle váhy dohnala, uvidíme dnes :slight_smile:. Můj dr. se zatím vždy u mě relativně pěkně trefil, tak uvidíme..
11. únor 2014 v 07:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@novaa Veliká gratulace,atˇ jste obě zdraví a v poho :slight_smile: ....
11. únor 2014 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@novaa Mooc blahopřeji k holčičce! Přeji co nejpříjemnější sžívání! Naše malá měla 3760, největší z našich dětí a stejně mi připadala hrozně maličká, člověk odvykne :slight_smile:
11. únor 2014 v 10:21  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky, tak dneska na kontrole vše ok, máme přes 3kg, žádný obr to tedy nebude.. CS 5, doktor mi udělal Hamiltonův hmat, ale hlavička prý ještě úplně nepřiléhá, tak se uvidí, co to udělá, je to prý na spadnutí, ale vidí to tak kolem víkendu :slight_smile:. To bych ráda, má zrovna službu v nemocnici, on už tam moc neslouží, to by bylo fakt super.. A navíc ten náš vysněný páteční datum :grinning:.. No, uvidíme. Zátka zatím neodešla, takže si velké naděje nedělám...
Co Vy, novopečené maminky, jak se Vy s miminka máte?
11. únor 2014 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@pupan Ahojky. Budˇ ráda,že nebudeš mít žádného obříka,my měli 3350g a úplně to stačí,taky tam s námi v porodnici byly miminka co měli o kilo víc a to bych tedy rodit nechtěla :slight_smile: .Ten datum 14.2. ti moc přeji,když nevyšel mě a že mě vyšly oba termíny na 14.2. :grinning: . Já měla taky štěstí na doktora co mě rodil,tak si mě i přebíral od mého doktora a i momitory kontroloval,takže vše jeden doktor,takže super :wink: ...
11. únor 2014 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@27verca já bych radši zase nejmíň přes těch 3,5kg, pro to miminko je to do začátku k dobru, já to přežiju, přežila jsem to dvakrát bez velkých problémů. Ono stejně nejde o velikost miminka, ale hlavičky, ta vchod otevře, takže já radši většíí, ale nemusí mít přes 5kg, to zase nemusí :slight_smile:. A můj dr. říká, že už to umím, že to půjde, jak po másle :grinning:
Hlavně bych ráda aby to bylo do termínu, neči přenášet, to fakt neči :slight_smile:. Ale tak i to bych musela dát, že...
A co synátor? Jak jste se sžili?
11. únor 2014 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pupan Jiřík je úplně úžasnej,jsme z něj všichni doslova pos.....Pěkně papá i kaká :grinning: . Zítra jedeme na kontrolu sono ledvin,tak doufám,že bude všechno OK :slight_smile: ....tobě už se to taky krátí,neboj,bude to coby dup :grinning: . Když si představím,že bych ještě podle termínu měla mít bříško ,tak teda :grinning: :grinning: :grinning: ....
12. únor 2014 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan Držím palce ať ten pátek vyjde :wink:

@27verca Tak fajn, že všechno klape a malý je hodňoučký.
Ta naše slečna je trošičku náročná, naštěstí krásně papá, i bradavky už se zahojily a tolik to nebolí (ikdyž pořád ještě každé přisátí je zážitek, ale už to nebolí celou dobu). Akorát by mohla víc spinkat, nějakých 20 hodin ani náhodou :slight_smile: V noci vstává dvakrát, což je super, napije se, přebalíme, no ale pak kouká a nechce spát. A v klidu ležet samozřejmě taky ne, takže musíme nosit. Nevím, jestli si nekoledujeme o problém, nosit půl hodiny i víc v noci po bytě, než usne. Ale co dělat jinak, že? Dudlík ji moc nezaujal. No a přes den taky moc nepoleží, chvíli kouká a začne vřískat. Takže zase ruce :slight_smile: Na rukou usne a sotva položíme, začne koncert znovu :slight_smile: Tak nevím, jak na ni. Odpoledne někdy usne i na tři hodiny, ale dopoledne jsou to vesměs chvilky, max hodinku a je vzhůru. S nejstarším to bylo podobné i horší, ale prostřední jen papal a spal :slight_smile: Nebo hezky koukal.
12. únor 2014 v 10:49  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majak78 Tak s těma bradavkama jsme na tom stejně,člověk by se bolestí až "počůral",ale to se snad zlepší :wink:. Mažeš je něčím??? My spíme celkem dobře,nosit teda zatím nemusíme i když taky ponosíme,ale né že by jsme museli :wink:. My dopoledne taky spíme mínˇ,ale odpo dá i 5 hodin v kuse,jen si jen tak broukne,tak dáme dudlíka a spinká se dál :grinning:. Tak tady alespon´ vidíme,že každé mimi je jiné,že? :slight_smile:. A co už jste byly venku??? My jdeme v pátek k dr. ,tak se chci zeptat jestli už můžeme o víkendu vyrazit :grinning:...
12. únor 2014 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@27verca Do minus 5 se smí s novorozenětem normálně ven, aspoň tak to je u nás :slight_smile:. Pěkně zachumlat do kočárku a šupla. Samozřejmě, pokud nemá žádné potíže nebo není nedonošené, atd..
Holky, mně dneska brutálně svědí břicho... Doufám, že to ve finále nehodlá popraskat. Ale tak to snad ne, když mi to tři těhu nepopraskalo. To bych se na to podívala :slight_smile:
Právě jsem dojedla věneček a jím větrník! Musím ještě dokud můžu, každým dnem může být tomuto ráji konec :grinning:.. A pak zelenina, rýže, bílé maso, želenina, ovoce, rýže, jak já se netěšim...
12. únor 2014 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan A tohle budeš jíst kvůli kojení nebo kvůli hubnutí? :slight_smile: Já se pořád hodně cpu, hlavně na sladké mám pořád hroznou chuť.. ale tak si říkám, že ještě to šestinedělí si dopřeju a pak na sebe začnu být přísná.. Zůstalo mi nahoře z 15 kg 9.

@27verca Jojo, venku jsme už byli, ale to bylo tehdy krásně, tak jsme si užili procházku. Dneska u nás chumelí. Chtěla jsem jet kočárkem k dr., ale počasí mě odradilo. Tak jsme jely autem. Malá už má 4 kg (bez gramu), takže přibírá hezky. Ale s tím spaním mě trápí, dneska spala po ránu hodinu a půl a od té doby tak po 15 minutkách. Jinak se chce nosit. Oběd jsem vařila jednou rukou, občas jsem ji na chvíli odložila a rychle udělala něco obouruč, než si všimla. Jak to tak vypadá, brzy vytáhnu šátek a budu trénovat úvazy :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@brsh se už dlouho neozvala, snad jsou v pořádku a jen nestíhá ..
12. únor 2014 v 15:37  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majak78 kvůli hubnutí, kvůli kojení bych se nemusela takhle omezovat.. Při 15kg bych taky neplašila, já mám ale nahoře 25 kg :slight_smile:... Do léta chci mít zpátky svoji postavu, čili 30kg musím shodit, 5kg jsem měla ještě z předchozího roka nahoře :frowning2:. Takže mám, co dělat.
12. únor 2014 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majak78 @27verca @pupan ahoj holky, jsem ráda, že píšete samé dobré zprávičky a že si to s miminkama relativně užíváte, že jsou docela hodný! Markét, ty jsi už používala předtím šátek na nošení prcka nebo to budeš zkoušet poprvé? mám dojem, že maminy co to vyzkouší si to nemůžou vynachválit. tak zkoušej zkoušej a podej info :wink:
Kláry v klidu .. já taky dnes dala úžasnou špičku a pak šlehačkový věneček a pak ještě ty úžasné sušenky s čokoládou co prodávají v tescu ... některé dny si příjdu jak malé prasátko co všechno "sežeru"! :angry:

Jinak jsme dnes byli v poradně a na ozvách a vše v poho. Dokonce mám dovoleno se i více pohybovat, což jsem happy, že nemusím být stále doma. Ne že bych jen ležela, ale přeci jen jsem měla strach, zda je opravdu všechno v pořádku a netroufla jsem si nikam ven trajdat ...

Něco mimo téma .. nemáte někdo rybičky? já jsem si koupila víc jak před týdnem bojovnici - samečka a on mi asi sežere paví očka samečky. byli tak krásní s těma barevnýma ocáskama a teď se stali součástí potravinového řetězce .. strašně mě to mrzí! hlavně, že ta borka co mi prodala bojovníka říkala, že v klidu může mezi jiné ryby ... vzhledem k tomu, že už jsou ta paví očka ožraná, tak je tam nechám a pak už by tomu zmetkovi velkýmu neměly snad ostatní ryby vadit ... a když jo, tak ho někomu musím dát ... :unamused:
12. únor 2014 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holcicky, nestiham nic :frowning2: ani vas cist, natoz psat. Zitra to zkusim dohnat. Ve zkratce - kojim furt jak debil a mala prorvala od patku komplet vsechny noci, ale jako fakt ze usnula treba na hodinu dve... Dneska jsme byli poprve na pediatrii a moje podezreni, ze mam hladovy mleko je potvrzeny. Takze rozjizdime kolotoc odsavani, krmeni strikackou a prikrm nutrilon a v patek se uvidi. Jsem z toho jeceni na prasky, ale snad bude lip. Rada bych kojila. Mala ma dole 40 g od nedele :frowning2: takze za kazdou cenu to hrotit nebudu. Ozvu se, nezlobte se a opatrujte se!
12. únor 2014 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh čau Baru .. tak to je mi líto .. ale nezoufej, tak holt budete přikrmovat, svět se nezboří! :wink:

Děvčata to existuje hladový mlíko? poslední roky jsem slyšela názor, že pokud mlíko je, tak prostě je a hotovo! neexistuje dobrý a špatný mlíko ... nebo jo?
12. únor 2014 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh To je mi moc líto, drž se. A já si stěžuju.. Musíš být hrozně utahaná. Někdy to kojení fakt není jednoduché.. jak je to s hladovým mlíkem nevím, jestli dítě fakt hodně pije, polyká a nepřibírá a je přitom neklidné, tak to nevím, jaké by bylo jiné vysvětlení. Akorát nechápu, proč to odsávání a krmení stříkačkou... aby jsi podpořila tvorbu mlíka?

Super server o kojení je www.kojeni.net, info z něj mi kdysi hooodně poomohly.
@coolik Já šátek měla už u druhého syna, ale ten nebyl moc nosící, vůbec to nevyžadoval, byl to takový knedlíček, který nejraději ležel na dece a koukal na hračky, tak byl nejspokojenější.. takže v šátku byl párkrát, když bolelo bříško, pár procházek taky. Nelinka vypadá, že ho ocení více, ale musíme vyzkoušet.
12. únor 2014 ve 21:04  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coolik prej je to mytus. Ale ja jsem ted vecer zjistila, ze tam toho mlika ani moc nemam. Odstrikala jsem 25 ml z levyho prsa, z pravyho nic. Takze mozna ho mam jen malo.
@majak78 - protoze mam uplne rozkousany bradavky a tece mi z nich krev, tak je nechame dva dny odpocinout. Dekuju moc za tip, Market. Mrknu na to. I kdyz mam pocit, ze zkousim vse a je to marny. Mlecnych vyrobku jim dost a vubec vseobecne jim, hodne piju, hodne piju teply caje na kojeni, jim homeopatika, pravidelne kojim a ted tedy odsavam... Uvidime. Zitra vam napisu vic i o porodu atd, ted mi mala usnula v ruce, tak to jdu zalomit, protoze za hodinu a pul zase odstrikavam, sterilizuju a krmim. Pakarna. Pa a dobrou :wink:
12. únor 2014 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh jo, tak to znám. Ne takhle, ale malá mi nechtěla pít z prsa prostě vůbec. Prostě, jak jsem ji přiložila, prohnula se do oblouku a k prsu jsem ji nedostala, musela bych ji zlomit. A to pěkně od porodu, takže jsem takhle bojovala s příkrmem Nutrilon už od porodnice asi 5 týdnů, kdy fakt vůbec nepila a já tedy ani nic neodsála, až jsem to s brekem vzdala. A te´d mám předsevzetí to přes koleno rozhodně nelámat. Buď to půjde nebo ne. Kluka jsem kojila dlouho a je stejně zdravý jako malá, takže je mýtus, že nekojené děřti více stůňou, toho jsem se bála nejvíc. Nenervuj se, bušd to klapne,nebo ne.
Švagrová kojila také každé dvě hodiny, malá pila hodně, pak i ublinkávala a přesto pořád řvala hlady, takže hladové mléko opravdu je. Po 2 měsících začala přikrmovat a dneska už je 3,5 měsíční malá na UM a je jim oboum fajn. Ono za každou cenu se ničit taky nic nepřinese.
13. únor 2014 v 06:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh @pupan jj Kláry máš pravdu .. já jsem to slyšela poslední dobou z více stran, že asi nebude moc pravdy na tom, že kojené děti nejsou nemocné atd. Známá u prvního kojila jen chvilenku a obrečela to a její kámoška kojila strašně dlouho ... ten kojený chlapeček je bohužel stále nemocný a její přikrmované dítě je relativně v pohodě. Takže trápit se tímhle asi nemá cenu .. ale věřím, že si to každá maminka musí prožít sama, aby se s tím nějak vyrovnala a pak nad tím mávla rukou ... ta cesta se prostě musí vyvinout. Já jsem minulý týden mluvila s paní z Brna, která před 2,5 rukama rodila na císaře a pak měla velké komplikace, takže malou snad viděla nebo měla u sebe až po 6-ti dnech a říkala, že se rozkojila tak, že kojila do 19-ti měsíců a nevěděla co s mlíkem a to jí malou ani těch prvních několik dnů nepřikládali a nic ..... docela jsem z toho byla překvapená.
Baru a jak to máte v rodině s kojením? Moje kamarádka, která má třetí dítě a myslím, že ne poslední .... tak nekojila ani jedno .... samozřejmě vždycky chtěla, ale prostě nešlo to ... taky se trápila s odstříkáváním a hadičkama a vším možným a stejně jí nakonec nic jiného nezbylo než umělá výživa a dnes po třech dětech vydedukovala, že si myslí, že je to i nějak geneticky dané ... že když vezme všechny ženy v jejich rodině, tak že nekojila žádná ....
13. únor 2014 v 06:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh Ach jo, to je hrozné. Tak teď aby se ti tam nedostal nějaký zánět. Já měla taky rozkousané hodně ale krev teda netekla, takže jsem kojila dál. Už je mám zhojené, myslím, že hodně pomohlo, že mám chrániče od Medely - sběrače mléka nebo jak se to jmenuje, takové misky, které se na prso nasadí a tímpádem je bradavka na vzduchu a větrá, není v těch vložkách. Mazala jsem purelan a střídala to i s panthenolem, podporuje hojení, ten se ale musel omývat. Tak mazej a větrej jak to jde. Snad se to zhojí. Jinak mě ještě před kojením pomáhala nahřívat prsa, namočila jsem do horké vody žínku a přiložila prso, taky se to pak líp spouští. Jo a jinak, to že moc neodsaješ, ještě nemusí znamenat, že to mlíko nemáš, mimčo si prý je schopno vytáhnout o dost víc, než odsávačka. A taky si na tu odsávačku myslím prsa musí zvykat, já u prvního nebyla schopna nic moc odsát, ale teď už mi to jde v pohodě. Tak možná časem to půjde líp! Hlavní je ta stimulace. Držím palce, ať se mlíko rozjede, ale jak píšou holky, kdyby ne, svět se nezboří. Hlavně ať malá začne prospívat a obě jste v pohodě a můžete si to začít užívat!!!

Jo holky, s tou nemocností to platit asi nebude, naši kluci jsou kojení oba přes rok a nemocní jsou až hrůza.
13. únor 2014 ve 13:42  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majak78 @pupan @brsh Baru, tak snad to bude brzy dobré ...
Teda a jako existuje kojení bez problémů a bolesti?
13. únor 2014 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@novaa - take moc gratulujiiii :slight_smile:

Jinak holky já take nestiham ani pomalu Vas cist natož psát :( včera jsme byli na prohlídce u doktorky a jsme prý peknoucke a zdravoucke :slight_smile: a jak to probíhá u Vás? Musím rict, že Dominicka krasne spinka, vzbudime se tak 2x prebalime napapame a zase spíme :slight_smile:
13. únor 2014 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan Tak Valentýn je tady, tak co ty? :slight_smile:
@stankovamisu To máš fajn! U nás trošku horší s tím spaním, ale v zásadě si taky nestěžuju..
dneska spala v kuse max půl hodiny zatím a už zas se tam ošívá :confounded:
14. únor 2014 ve 14:31  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@stankovamisu @majak78 @pupan ahoj holky, taky jsem myslela na Kláru, jak to u nich vypadá ... :slight_smile: tak snad se ozve. jinak máte ty drobečky hodné podle toho co píšete. já si taky na jednu stranu říkám, že by prcek mohl být už venku, když vás tady tak čtu ... taky mi ten pupík příjde jakejsi těžkej tak odspodu ... a to ještě asi šest týdnů máme vydržet ...
byli jsme na procházce a moc toho teda neujdu ... a nevím jestli je to normální a nebo jestli nejsem absolutně v kondici ... jak se vám "funělo" v 34 tt? mně příjde, že i když moc mluvím, že toho chci říct prostě moc naráz, tak že se u toho zadýchám ... :unamused: :grinning: :grinning: fakt jakési vtipné!
14. únor 2014 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coolik
@majak78, holky u nás se nic neděje, ani to na žádný vzrůšo dneska už nevypadá:slight_smile:.. Njn, vidím to spíš na ten termín příští víkend, jelikož vím i přesně, kdy jsem otěhotněla, tak není proč by se narodila dřív... Ať se ještě dopéká, po termínu ovšem začnu být nervozní, vyvolávačku fakt nechci :frowning2:
14. únor 2014 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek