• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu únor 2014

24. července 2014 
@coolik BioGaia jsou sice fajn, ale dlouhodobě užívané a příšerně drahé, ale když by nepomáhalo nic jiného, půjdu do nich taky...
18. únor 2014 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan :slight_smile: .. tak držím palec!
18. únor 2014 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pupan jj našla jsem cenu na heuréce od 298 do 516 .. to je hnus, když o tom nevíš a koupíš je za 500 :angry:
18. únor 2014 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coolik No, já ceny znám, i těch 300,-Kč mi za ty mini kapičky přijde tedy ale dost a zat u cenu je mají u nás i v lékárně :slight_smile: Nepomůže je užívat nárazově, ale měsíce, víš? Takže se to fakt prodraží...Ale jak říkám, když nic jiného, jako klasické kapky espumizan, atd nepomůžou, eventuelně :slight_smile:. Ono je to celkově na imunitu, takže jen tak bych to nedávala..
18. únor 2014 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan a ten espumisan používáte který?

holky, měla bych ty nové plenky co jsem koupila - klasické bílé - vyprat na 90stupňů? zatím je určitě budu používat na ublinkávání a pod mimčo ...
18. únor 2014 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coolik kapek proti nadýmání seženeš v lékárně za dobrou cenu spoustu, já si u holky nechala zaslat i od jedné paní extra míchnuté kapičky, mám na ni uložený někde kontakt, ty teda pomáhaly všem okolo nás, jen nám ale ne, ono je to vše individuální..
Pleny určo vyprat poprvé na 90 stupňů, já je peru sem tam na 90 a jinak na 60, podle toho, jak jsou špinavé, používám je také na otírání čumáčku a ruček, uslintávání, atd..
Koukám, že už jsme tu zbyly samy těhu, co? A to tu na začátku diskuze v létě bylo holek, kam se to podělo??
18. únor 2014 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maminky únorčátek, rodila jste některá v Podolí? :slight_smile:
18. únor 2014 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan :grinning: jj už jsme tady samy těhotné ... a já asi ještě dlouho budu! :grinning: .. aspoň doufám!
kláry a jakej používáš prášek? mám ten persil sensitive, tak dám ten ... a aviváž radši žádnou ne?
18. únor 2014 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coolik Já používám nějaký Baby forsil, je to tekutý prášek pro mimča, jsem s ním spokojená a pak ten, teď nevímk jak se jmenuje, ten, co prodávají fakt bvšude, je to prášek i tekutý a mají ho často akční v DM, tak ten. Já si vzpomenu, ale mám to přesypané v doze, tak ti to nemůžu přečíst :slight_smile:
18. únor 2014 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan jj ok :grinning: díky
18. únor 2014 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coolik - zkusím na vše odpovědět, Šáryku :grinning: - espumizan zabírá (asi) - měla jsem klid včera celý den, podvečer i noc, takže zatím zůstaneme u něj. Ale díky moc za tip, třeba do budoucna využijeme i tyhle kapičky, kdyby Espo přestalo fungovat. Z porodnice jsme šli v 50 - malá má 49 cm, takže je nám 95% oblečení strašně velký :grinning:
Tašku si nachystej - ať pak nevyšiluješ, kdyby něco. Já jí zabalila právě po mým výletě do porodnice v 35 tt :wink: a byla jsem ráda, že jsem pak nemusela nic řešit. Poslední měsíc před porodem už mě nebavilo fakt nic :slight_smile: Ten Nutrilon je snad ok, trošku malá ublinkává - ale to je prý normální. Peru do ní víc mlíčka než předtím. My jsme to doma počítali a fakt je, že dostávala asi i málo UM, takže jsme teď navýšili a je klid. Pokud by ublinkávala dál, poradím se ve čt s dr, jestli to není reflux. Ale neřekla bych. Uvidíme :slight_smile: Vložky jsem v porodnici měla k dispozici, ale 60 ks mi přijde fakt dost. Vem si tam balení a kdyžtak Ti Kamil přiveze :slight_smile: Prášek střídám - Lovelu a Persil Sensitive. Aviváž ne. Ale peru na 40. Stejně všechno žehlíš, tak tím se bakterií zbavím. Krásně jde všechno vyprat, když ještě nejí zeleninu, takže tak za mě :slight_smile: Jo Espumizan jsem v zásobě neměla. Ostatně jako lahve, Nutrouš, sterilizátor atp. Nepočítala jsem s tím, že nebudu kojit. Snad je to všechno :grinning:
@27verca - no už je fakt jen na lahvičce. Kojení je kojení, ale já mám jen jeden zdravej rozum (i ten teď narušenej :grinning: ), tak bych si ho ráda ponechala. Mlíčko nebylo a když už jsem něco vyprodukovala (třeba 20 za hodinu!), tak stálo za prd. S taťkou díky, je to onkologickýho charakteru, takže budeme potřebovat všechny síly. Na Jiříčka mrknu :slight_smile:
@pupan - Klárko, tak budu držet palce, ať hamilton zabere!!! Nezkoušela jsi ještě ten nápoj z ricinovýho oleje? Taky jsem na to četla samou chválu :slight_smile:
18. únor 2014 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh Baru, o ricinovém oleji nechci ani slyšet. Známá si ten nápoj připravila na termín, hrozilo jí totiž vyvolávání, čemuž se chtěla vyhnout, vlezla si s tím do vany a porodila doma ve vaně!! A těch příběhů, kdy se to neskutečně zbrkle po ricinovém oleji rozjelo znám z okolí víc.Takže za mne nikdy. Jen blázen takhle riskuje. Máme to 25km do porodnice, ještě musíme zajistit děti, takže tohle fakt néé. Když to k tomu bude, klapne Hamilton, když ne, vydržím týden přenášet, což nadělám. Ono si mimčo řekne, asi chce jít Barča domů v té 56 a nechce, aby to na ní plandalo, tak chce dorůst :grinning:.. Já měla kluka 52cm a holku 51 cm, takže pod 50cm ani nějak moc nepočítám, ale tak třeba překvapí a bude prcek :slight_smile:. Já mám připravené jen 56 a výš, nic menšího doma nemám :slight_smile:..
S tím kojením to zamrzí, vím z vlastní zkušenosti, já se s tím teda prala dýl, hlavně vnitřně, zkoušela jsem jí tu kozu rvát 6 týdnů, ale naprosto marně, takže tam pak už to mlíko nevytvoříš, i kdyby ses pomátla, takže to neřeš, já už teď taky nebudu. Buď to půjde, nebo ne, zapoiju to vínkem a bude zase fajn. Hlavně, že jsou mimísci spokojení a jak říkám, sice to stojí prachy a to nemálo, my byli 4 měsíce na tom drahém Nutrilonu a pak přešli pomalu na Sunar, ale tak když je miminkům dobře a prospívají, tak což..
18. únor 2014 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, biogaia kapky znám, zkoušeli jsme u nejstaršího, tehdy stály 700 ale když člověk šílí, dá i to :slight_smile: Po prvním týdnu jsem je chtěla vyhodit z okna, bylo to jen horší! dr. radila vydržet, na chvíli jsme přerušili a pak se k nim vrátili, po tom měsící užívání, který doporučují bylo líp, ale to už měl malý 3 měsíce, tak to možná spíš i bylo tím. To objednávání na netu, no nevím, musí se to skladovat v chladu, takže bych si nebyla jistá tím, jak to ti lidé skladujíl Vozí to totiž s Polska a Slovenska, tam to stojí 200 kč. My bydlíme u hranic s PL, takže kdyby na to přišlo, zajdeme si asi tam. Ale zatím zkoušíme espumisan. Včera byl o moc lepší den, byla jsem 2x na procházce, tam malá usne a pak po dojezdu domů ještě hezky spí, i dvě hodiny. I večer byl mnohem lepší, i si říkám, že to vřískání předtím mohlo být proto, že byla příliš unavená, když doma nebyla schopná pořádně zabrat. Dneska jsem na ni vyzrála, vzpomněla jsem si, že kdysi mi švagrová ukazovala jak se balí děti do housenky - do deky, úplně napevno, ručičky se stáhnou, tak jsem to vyzkoušela, malá se hned zklidnila a usla na 2,5 hodiny!!! Teď už je zas zabalená a podřimuje. Kdyby vás to některou zajímalo, návod najdete na youtube, stačí napsat How to swaddle your baby nebo tak nějak, je jich tam spousta. Naší malé to zjevně vyhovuje. Snad teda to není jen jednodenní záležitost :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. únor 2014 ve 13:05  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan Klari, držím palce, ať už je to brzo!Dej vědět, jak jsi dnes dopadla.
@coolik šari, espumisan kapky. Tašku už si klidně sbal, nebuď jak já, já ji balila den před porodem :grinning: :grinning: Ale já si prostě byla jistá, že budu přenášet. A nakonec pic ho. Plenky jsem prala poprvé na 90, teď na 60, občas možná hodím zas 90. Já je používám pod malou na přebalovák a ona skoro pokaždé "vystřelí" (tak tomu říká náš 4leťák), stačí aby kýchla a už to z ní letí.. takže spotřeba velká a prát musím minimálně na 60. Jo a peru v Lovele a Persilu sensitiv, ty plínky v lovele, v persilu spíš zavinky, deky a tak.

@27verca Moc hezké fotky, to už má Jiříček teda velkou sestru, ta už i kdeco pomůže, co? Co říká na brášku?
@brsh Jste obě kočky!!!

Holky, nedáme se jako "přátelé", zrovna jsem vyčetla, že pak můžu vkládat fotky a budete je vidět jen vy. Nějaké bych vložila, ale nechce se mi takhle veřejně :slight_smile:
18. únor 2014 ve 13:12  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Moc děkuji za gratulace, holky :slight_smile:
18. únor 2014 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coolik jo Lovela se ten prášek jmenuje :grinning:
18. únor 2014 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coolik ja prala vse na 60 nebo nove oblecky i jen ne 40, na 90 bych prala jen pokakany
18. únor 2014 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majak78 Jj pomocnice je to veliká :grinning: ,je z něj úplně hotová...
@brsh Tak jsme opět nic moc nepřibraly,ještě tomu dáme týden a potom se uvidí :unamused: ,snad nedojde na tu flašku :frowning2: ...
18. únor 2014 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coolik Děkujeme,jj spokojený je,je to prdˇolka malinkej :slight_smile: ...jj na fotkách vypadá jako kdyby měl 5 kilo a to má jenom něco málo přes 3 kila,ještě ani porodní váhu nemá :unamused: ...
S tou velikostí no nevím,z porodnice jsme šli s 56,ale tedˇ doma máme 50,jinak by ve všem uplaval a to už měříme 52 cm :wink: .S těma vložkama,za mě 2 balíky stačily i když teda první den jsem si brala i 3 vložky naráz :unamused: ...
@pupan Jj tedˇ už jsem taky pro větší mimi,kor když nepřibírají,ale my se z toho snad dostaneme a budeme přibýrat :wink: . Tak jak ti dopadla kontrola? Doufejme,že dobře a prcek bude ještě v tobě přibírat :grinning: :grinning: :grinning: ..Jinak Naty je pyšná a starostlivá sestra,takže i dost pomůže,což se vždycky hodí :slight_smile: ...
18. únor 2014 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@27verca To mě mrzí, a co ti doktorka poradila? Kdyby měl hlad, tak asi není spokojené miminko, ne? Nelinka zatím přibírá hodně, ve dvou týdnech už měla 4 kg. Ale taky kojíme po těch dvou hodinách (v noci teda míň), ale když je vzhůru, mám problém dodržet vůbec ty dvě hodiny, většinou dám i častěji, ať je chvíli klid.
Ale teda dneska holky je jak vyměněná, teď i leží a kouká klidně, to neznáme. Snad to vydrží, je to úplně jiné miminko.
Holky, a vy už nekrvácíte?

@coolik Já teda ty tři balíky po 20 ks užila, takže 60 jo a pak ještě 2 balíky normálních vložek doma. V porodce padlo těch 40. A teď ještě pořád krvácím, už teda o dost míň, ale pořád to je na vložku.
18. únor 2014 v 15:51  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majak78 No doktorka taky říkala,že kdyby měl hlad,tak není tak spokojený a brečí,ale on je úplně v poho. I hodinku třeba kouká a je v poho,jen si tak leží :wink: .My kojíme přes den tak po 3 hodinách a v noci vydrží 4 i 5 hodin spinkat. Je tedy závislej na dudlíku,takže hodně dudlá ten dudlík. Já teda kojín 10 až 12 minut víc né? A jak ty???
Já tedy už od neděle nekrvácím a už i steh mi vypadl :wink: . V porodnici mi ty dva balíky stačily,ale u každýho je to jiný,no...
18. únor 2014 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak jsem otrávená, malá od minula neklesla, otevřená jsem, poslíčků na monitoru jako blázen, že sestra říkala, že pojedem ještě dneska a pak u dr. takovýhle verdikt. Hamilton se nepovedl, protože právě malá ještě nepřiléhá na dolejšek, tak to nejde provést. Celou noc poslíky, že jsem se nemohla ani otočit, a nejhorší je, že jsou zbytečný. Holt se malá šlechtí, jen aby nebyla krásnější nakonec než já, co? :grinning: Neměla by to přehánět... :slight_smile:. Takže prtostě čekáme dál a když neporodím do úterý, tak se domouvíme na vyvolání koncem příštího týdne :frowning2: Ale tak do tý doby snad vyleze dobrovolně :slight_smile:
18. únor 2014 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan .. no toto :slight_smile: tak princezna ne a ne na svět ... ale tak do termínu máte ještě 4 dny co jsem koukala, tak to určitě klapne! :wink: asi je to nevyzpytatelné ... známá byla ráno na kontrole a nic a v plánu za pár dní vyvolávačka a v noci ten den po kontrole jela a malá byla venku raz dva ...

ok tak pořídím ještě tu Lovelu a do porodky vezmu tedy dva balíky vložek ... a mrknu na nějaký seznam co si mám nachystat do té tašky, ať jsem v klidu .. nebo spíš, ať je Kamil v klidu :grinning:

.. jinak já vám tak závidím ty procházky s kočárkama a že už se můžete hýbat, jak chcete! :slight_smile:
18. únor 2014 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@27verca @brsh @majak78 @pupan .. holky, tak jsem měla mít půjčený monitor dechu od známé a nakonec to neklapne ... tak se asi musím mrknout na nějaký bazárkový ... vy máte nebo ne?
18. únor 2014 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coolik monitor určo pořiď, my máme z MMB, byl pár měsíců používaný a bez něj bych už nejela, i když kluka jsem měla bez něj. Pořídíš za pěknou cenu na mimibazaru, koukni.
Takže u té tvé známé tedy to taky na kontrole nevypadalo a tu samou noc rodila? Jé, to by bylo super, stačí do té soboty, pak začnu být fakt protivná...
18. únor 2014 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan jj Kláry .. ráno byla na kontrole v neděli a nic nenasvědčovalo tomu, že by měla rodit a domluvili se na úterý ráno na vyvolání ... a v noci z neděle na pondělí fičeli zpátky a malá byla za chvíli na světě ...

ten monitor dechu .. mám koukat na konkrétní značku? nany nebo něco takového?
18. únor 2014 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coolik my máme nany, asi nejlepší ne?
18. únor 2014 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan asi jo, podle recenzí :slight_smile:
18. únor 2014 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@coolik ja mam taky nanny a super. Krasne se vyspim s malou. Jinak bych asi tak v klidu nespala.
@pupan - ty mas pech, covece :wink: ale vydrz, treba jeste cestou na vyvolani vypujes s chuti ricinak :grinning:
Napisu ztr, kocky. Jeste odsavam :frowning2:
18. únor 2014 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan To je smůla, ale jak píše coolik, může to být raz dva, ať si doktor říká, co chce. Já jsem toho taky zářným příkladem. V úterý jsem byla v poradně, podle doktora malý posun, ale nic co by naznačovalo, že bych v nejbližších dnech porodila a druhý den byla malá na světě. A když jsi obě děti rodila dřív, tak snad není možné, že by došlo na vyvolávání..

@coolik Taky máme nanny, ale tentokrát nám nějak blbne, už jsme měli několik falešných poplachů. Máme novou matraci a z té spodní strany není rovná ale taková vroubkovaná a asi jak to nedoléhá celou plochou, tak to občas nesnímá tak dobře nebo co. U syna fungovala bezvadně. Ale tak radši falešný poplach než kdyby blbla obráceně.

@27verca Já už jsem malou konečně taky naučila na dudlík, dřív ho vzala jen od manžela a neuměla ho udržet, ode mě měla naději vždy na něco lepšího tak se hrozně vztekala :grinning: Ale už ho dudlá hezky. Kojím v noci 2x, přes den vesměs co 2 hodiny, když je vzhůru nebo špatně spí, tak mám problém dodržet i ty dvě hoďky, chce častěji. Ale to má jen jako takové uklidňovadlo. Když usne hezky, tak ty tři i víc klidně vydrží taky. Malá pije taky max 10 minut, sama se pustí a často ani nechce druhé prso. Můžeš kouknout na ty stránky, co jsem tu vkládala, co tam radí, když dítě málo přibírá.(www.kojeni.net). jestli třeba nebudit a nedávat častěji, flaška by byla škoda, když je jinak spokojený.
19. únor 2014 v 09:26  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek