• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu únor 2014

24. července 2014 
@majak78 Tak to je pěkný :slight_smile: a malá se ti pustí sama? To malej né! Musím mu to prso sama pomalu vyndat a to už jsem zkoušela ho nechat pít dýl,jenže ani to nepomohlo,nepustí se a potom se mi i poblinká,takže vážně nevím co dělám špatně :frowning2: .Na ty stránky kouknu,děkuji :slight_smile: . S tou flaškou ještě počkám,uvidíme :unamused: ....
@coolik Já tedy monitor nemám,původně jsem ho taky chtěla,u nás ho půjčují v porodnici,ale po rozhovoru se sestřičkama v porodnici mi to přišlo zbytečné a kor když je mimi zdravé a v poho. Kdyby byly nějaké pochybnosti uřčitě bych neváhala a pořídila bych ho.U Natálky jsem nic takového neměla a vše jsme zvládli :slight_smile:,možná ještě ani nic takového nebylo :unamused: ,nevím....
@pupan No tak uvidíš kdy se ta tvoje princezna rozhodne vykouknout na svět :grinning: i když to čekání už je dlouhé,co??? Držím palečky atˇ už si tu svojí princezničku brzy pochováš :slight_smile: ...
19. únor 2014 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@27verca - ještě neházej flintu do žita, třeba se to všechno srovná - na příkrm může dojít vždycky :slight_smile: Malá podle mě už nabírá, přijde mi, že má kulatější obličej a trošku jí nabírají stehýnka, tak uvidíme zítra. Ale je fakt, že mi všichni říkali, že mám přikládat fakt na těch deset minut...
19. únor 2014 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majak78 - já pořád krvácím. I když už se to zlepšuje. Ale myslela jsem si, že to nebude tak hrozný po císaři a furt jsem na vložkách :frowning2:
19. únor 2014 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh No mi uvidíme zase v úterý co nám řekne dr.,ale raději bych zůstala jen u toho kojení,to je jasný :wink: . To je pěkný když takhle poznáš,že ti malá nabírá :slight_smile: ...to já už mám od vložek pokoj,hurá,ale na jak dlouho netuším :grinning: :grinning: :grinning: ....
19. únor 2014 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh baru a co lefty na malou? Jak jste je seznamovali?
19. únor 2014 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děvčátka,tedˇ mi psala Klárka,že se ji dnes v 12.05 h. narodila Barunka a váží 4130g. Všechny moc zdraví :grinning: :grinning: :grinning:
19. únor 2014 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
19. únor 2014 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@27verca jj ja az ted nasla sms :slight_smile: takze gratulace velika!
19. únor 2014 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@27verca Taky jsem našla smsku, tak už to má taky za sebou. A potvrdilo se, co jsme psaly, že se to může ze dne na den změnit. Tak fajn, že jí to vyšlo. A teda Barunka se pěkně dopekla, taková váha! Moc blahopřejeme!

K tomu kojení, jo, malá se pustí sama, nevypije mi ani to jedno prso, snažím se nabízet víc, ale vesměs si nevezme. Ale zjevně jí to stačí. A myslíš, že polyká celou dobu? Nemá tě pak už za dudlík? :slight_smile: Nelinka začala taky dost ublinkávat, někdy to z ní pěkně vylítne ..
19. únor 2014 ve 20:03  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@27verca když ona byla fakt jak staženej králík :grinning: teď je to na ní vidět, že se jí dělají takový faldíčky trošku na nožkách a má kulatější ksichtík. Napíšu zítra, jaká je realita :slight_smile:
@coolik - seznamka proběhla docela dobře :slight_smile: ale teď mi spíš přijde, že ho to štve a je takovej žárlivější. Vtírá se lidem na ulici, nedej bože, když někdo přijde k nám (což je teď denně :zipper_mouth: ) Přitom jsme na něj ještě hodnější, víc ho mazlíme atd, ale bohužel to cejtí. Neuděláš s tím nic. Ale seznámení jako takový bylo ok - on jí dokonce přešel a hrozně se vítal se mnou :grinning:
Barča je pěknej macík - ale tak Klárka to tak chtěla, tak je snad spokojená :grinning:
19. únor 2014 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh hmm tak ale dobré, když nedělá nějaké schválnosti nebo horší věci. musí si to v té hlavince taky ujasnit a pak už to bude jen dobré. pochopí, že Adinka patří do smečky a nejmenší člen smečky se musí ochraňovat a starat se o něj ... :wink:
@27verca @majak78 @brsh teda já jak vás čtu, tak mám pocit, že nic nevím a že nestíhám ... myslíte, že to kojení mám nějak "nastudovat" nebo mi to pak po porodu v porodnici někdo vysvětlí ... ?? :unamused: vlastně možná jak začneme jezdit na porodní, až mě moje dr. předá, tak se asi zeptám že? no a pak se podle toho zařídím .. ach jo ... teď jsem si četla na epi-nu jak ty holky nacvičují, v jakých polohách atd. a jsem z toho jakási přešlá. mimochodem koupila jsem si aniball - obdoba epi-na jen o víc jak tisícovku levnější a měla bych se do toho pustit ... :unamused: a nevím, zda se mi chce ... příjde mi, že i vyfouklé je to mazec! :grinning:
20. únor 2014 v 07:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@majak78 Já si myslím že tahá celou dobu a poliká,takže bych neřekla že si jen hraje. Tedˇ ho nechávám z 10 minut na 12 a tahal by pořád dál,ale nenechávám ho,stejně by to vyblinkal,takže to nemá cenu :unamused: . Včera jsem si pročítala ty články o kojení a myslím si,že nic špatně nedělám :unamused: . Uvidíme v úterý,jestli jsme něco nabraly nebo nee :wink: .
@brsh tak to je dobře,že ti takhle hezky přibírá. To Jiřík má nožičky jak párátka :grinning: ,ale tak se taky nějakých těch přírustků dočkáme :grinning: . To je dobrý,u vás žárlí pejsek a u nás Natálka,ale to se všechno spraví,tědˇ prostě mimča potřebují více péče než oni :wink: ...
@coolik Myslím si,že v porodnici tě se vším seznámí a vysvětlí ti to,neboj se nic :slight_smile: ...Já tedy s epi necvičila a litovala jsem,že jsem taky mohla začít,ale porod jsem měla fakt super a rychlej,že tedˇ si tak zpětně říkám,že nemusím vyzkoušet kde jakou věc :grinning: :grinning: :grinning: ,jediný co jsem pila tak je čaj z maliníku,todˇ vše :wink: ..
20. únor 2014 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coolik Já bych asi úplně na porodnici nespoléhala a radši bych si něco o kojení načetla. Záleží na jaký personál narazíš, ale to nikdy nevíš dopředu. A taky se mi stále víc potvrzuje, že kojení není až tak přirozené, jak se tvrdí, ale že je to někdy pořádně vydřené a vybojované. Někdo to má v pohodě a jiný jde z problému do problému. Tak bych se radši připravila :slight_smile:
20. únor 2014 v 16:27  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coolik A jen hezky cvič, když už to máš doma, litovat nebudeš, uvidíš. :wink:
20. únor 2014 v 16:39  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím, nabídka pro maminky (Brno), které v blízké době očekávají potomka ) Učím se fotit a ráda bych zkusila i newborn fotky, ale ne ateliérovky, ale v domácím prostředí ) Mám i nějaké naháčkované čepičky a jedny kalhotky (spíše pro kluka).. nic za to nechci, ideálně někdy během března emoticon
Nějaký fotky mám zde: https://www.facebook.com/pages/GSPhoto/495345683873886?fref=ts
Jinak se omlouvám, že jsem Vám sem tak vtrhla :wink: a všem, co čeká porod, přeji co nejhladší průběh porodu a hlavně hodně zdraví :slight_smile:
20. únor 2014 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ještě jednou spam - zájemkyně se už ozvaly, tak děkuji :slight_smile:
20. únor 2014 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@27verca @majak78 .. tak ok, doperu věci na prcka, dožehlím .. trochu to srovnám a dám tomu řád a jestli do té doby neporodím, tak si něco přečtu o kojení :grinning: :grinning:
včera jsme byli v poradně a všechno v pořádku .. až jsem se ptala, jestli třeba vůbec porodím ... když se nic nechystá :grinning: čípek stejný jako na začátku těhotenství, žádné otvírání .. nic :slight_smile: tak prej se nemám bát, že bych byla jak slonice .. že to určitě příjde!
no a o víkendu jsem posílala svoji dr. odkaz na epi-no a aniball, ta to poslala své PA co tam má a holky jsou velice zvědavé, jak to bude fungovat! :grinning: takže moc vtipné, asi to budu muset zkusit! hodně se jim líbí i ta fáze po porodu, zase na to "hraní" a stahování pánevního dna a na pomoc při inkontinenci ... takže příští týden jede aniball se mnou do poradny se ukázat na vlastní oči :grinning:
21. únor 2014 v 07:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@brsh @majak78 @27verca @pupan ... čau maminy .. nikdo nestíhá, aby napsal pár řádků, jak se máte? .. a přitom je víkend! :grinning: takže píšu já ... včera jsme ponocovali a prcek v bříšku s náma .. do dvou do rána kopal a vůbec nespinkal :slight_smile: přišla jsem dom úplně utahaná a poprvé s oteklýma nohama jako hrom .. takže jsem přestýlala postel, abych mohla spát s nohama opřenýma o zeď, aby to trochu povolilo. dneska jsme domalovali kousek ložnice .. jak to Kamil toho 30.12. nechal ještě zelené, že už na to kašlal, tak se do toho dnes finálně pustil. taky jsme poskládali postýlku a je moc hezká. sice bojuji s tím, jestli to místo kam jsme ji dali je ok nebo ne .. ale tak si říkám, že to se pozná potom v praxi a kdyžtak se přestěhuje ...
jdu mrknout, zda nepřibyly inzeráty na monitory dechu a asi u toho usnu ... tak pa a písněte!
22. únor 2014 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holčičky maminky :slight_smile:, nakukuju a snažím se v rychlosti tak nějak dočítat, ale nestíhačka, včera nás ustili, malá zhubla prďola na 3710 g, takže jsem fakt ráda za tu super váhu, co měla.
Moc všem děkujeme za milá slova v smskách po porodu, pokaždí skoror slzičky, jak mě vše dojímalo. Jo, a na sále jsem se rozbrečela štěstím, když mi řekli, jakej je to cvalík a že je naprosto zdravá! :grinning:
Holky a nenatrhla jsem se absolutně vůbec, nemám ani škrábanec, nějak to teda nechápu, jak to funguje, protože i hlavičku měla poměrně pořádnou, 34,5 cm, ale prostě to yšlo a já se absolutně necítím jako po porodu, normálně sedím, skáču, neskutečná úleva, protože jsem fakt před porodem už sotva lezla :slight_smile:
Dojmy z porodu dodám později, jsem dost zklamaná, doktorka byla něco tak nechutně otrávenýho a protivnýho, to víte, rušila jsemv době oběda!! Ale sestřičky andělé v bílém, nosila bych je za to na rukou. Jinak porod relativně rychlý.. To v rychlosti.
Barunka je kulíšek, jen den před odchodem nám trochu víc zežloutla, takže byla celou poslední noc pod lampou a pouštěli nás s hraničními hodnotam, má být pořád zaparkovaná na světle u okna a pořádně jíst, což je maličko boj. Mlíčko je, mám nalitý prsa, ale madam je líná, to je tou žloutenkou, takže odsávám a musím bohužel sem tam dodat i nutrilon stříkačkou, protože nechci, aby přišla o sací reflex, ale prostě toho moc ze mě nevytáhne a je nebezpečné v jejím stavu po žloutence, aby nepřibírala, nebo dokonce hubla, žloutenka by se vrátila a my s ní do nemocnice, což fakt nechci :frowning2: Prsa jsou naběhlý a bolí a odsávačka mi moc nepomůže, tak ji přikládám každý dvě hoďky, snad žloutenka zmizí úplně a začne zítra pozítří pořádně pít, jinak mi prasknou..
23. únor 2014 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coolik - ahoj Šáryku, no nebudeš to s náma mít teď jednoduchý - brzo sama pochopíš :grinning: Buď ráda, že je všechno v pořádku a nic se zatím nechystá, však máš ještě čs. Aspoň si všechno připravíš. Co ten monitor, už jsi ho seznala? Já ho teda kupovala nový a jsem teď za něj mega šťastná, protože když už Siréna usne, tak si v klidu můžu lehnout a opravdu zaberu, aniž bych měla stres. Tím se dostávám k tomu, jak je to u nás. Byla bych naprosto v pohodě, kdyby malá nebyla takovej uplakánek. Celkem všechno stíhám - vařim, uklízim, emoce se mnou extra necloumají. Ale to jak řve, to je šílený. Dneska naspala za celej den usmolený čtyři hodiny a večer usnula po hodině a půl uspávání v devět hodin. Včera jsem s ní například štrádovala od 23:00 do 2:30 - a to mezitim dostala mlíko a stejně nevytuhla. Pak spala asi hodinku a znova. Je to na prášky. Zítra ještě budu volat na pediatrii a případně se tam s ní stavim, protože mi to nepřijde normální, ale takhle hrozně brečela. Neuklidní se ani na ruce :frowning2:
@pupan - Klári, to je super, že jsi to takhle nádherně zmákla! Já už mám břicho taky v cajku a už téměř nevím, že byl nějakej císař. S tím kojením tě úplně chápu. Moje kámoška, co rodila 9/2 má taky mimčo se žloutenkou a on furt spí a nechce baštit. Zítra jdou na kontrolu, tak vám držím oběma palce, ať jste ok. Odsávej jak o život, určitě si to sedne.

Holky, jdu si lehnout, ať aspoň naspim hodinku :grinning: zatím papa
23. únor 2014 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan Vítej doma a ještě jednou blahopřeji! Porod bez zranění - super! A ta blbá dr., to mě mrzí, jací jsou lidi u porodu, to dělá hodně. Já měla u porodu PA, která před dvěmi lety vyhrála ocenění sestra roku a teda fakt byla úžasná. To mi vyšlo.
S tou žloutenkou mám podobnou zkušenost - náš první ji měl taky a byl to boj, aby se napil, pořád u toho spal. On se navíc neuměl přisávat, tak jsme bojovali, aby se přisál a když se povedlo tak usnul. To bylo na nervy.. tak se držte.

@brsh Teda to mě mrzí, že tak pláče. Snad to brzy přejde, já tohle měla asi tři dny a byla jsem z toho hotová. Kdyby člověk aspoň poznal, co je trápí, co?

Nelinka už je o dost klidnější, ale nosit chce taky dost. Ale aspoň když nosíme, je v klidu. Dneska jsem v noci vstávala až ve dvě, u kojení jsem usnula, vzbudila jsem se ve čtyři, spala taky :slight_smile: tak jsem ještě dokojila, přebalila a spala do 8. To bych brala, kdyby to tak zůstalo :slight_smile:
24. únor 2014 v 17:03  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky maminy. Tak jedna dobrá zpráva hned na začátek. Jiřík už mi konečně začal přibírat. minulé úterý měl 3240g a dnes po týdnu 3500g. Takže se mi strašně ulevilo a jsem štˇastná,že nemusíme přikrmovat :slight_smile: . Jinak spíme v noci pěkně. Budí se kolem půl noci a pak kolem 4 a pak už vstáváme,takže super. Přes den je to trochu jiný,né že bych ho musela vyloženě nosit,ale chce naši společnost. Takže si ho rozbalíme a povídáme a cvičíme a tak... Je to naše zlatíčko :slight_smile: . A co jinak děvčátka??? Koukám,že u každé z nás je něco,ale nebojte všechno se srovná a bude vše OK :slight_smile: . Počasí je taky pěkné tak se to jezdí s kočárkama,co???
Jinak se mějte krásně a mimi atˇ moc nezlobí :grinning: :grinning: :grinning: ...
25. únor 2014 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky!
@27verca Super, že Jiřík nabírá, teď už to snad všechno půjde hladce.
Naše malá dneska v noci vstávala dvakrát, poprvé jsem ji uspala u kojení a podruhé jsme u toho vytuhly obě v posteli a vzbudili se až ráno. K čemu mám ten monitor nevím :angry: Jsem nějaká KO v noci, asi budu muset chodit dřív spát. Starší syn spal u nás v posteli hodně dlouho, ale začalo to až později, zatím si ji takhle rozmazlit nechci, tak s tím musím něco udělat.. Teď vytuhla venku na procházce a dospává v ložnici, snad chvíli pospí, dopoledne byla celé vzhůru a pořád chtěla nosit.
Holky, a cvičit na bříšku se má asi od začátku, že? Jak dlouho asi je tak necháváte a jak často?

@brsh Tak co, není to trochu lepší?

@pupan A jak to vlastně bylo s tvým porodem, jeli jste v noci nebo až ráno?

@coolik Na ten kyblík jsem ti odepsala u té fotky :slight_smile:
25. únor 2014 ve 12:58  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@majak78 ahoj holky, Marky jj četla jsem to u fotky. myslela jsem, že máš odzkoušenou i vaničku a ty jsi šla hnedka do toho kyblíku. někde jsem četla, že je tam třeba nějaké spešl držení toho miminka, aby se nějak nekřivilo .. tak o tom vím houbelec, ale fakt mi ta mimča v tom příjdou taková spokojená :slight_smile:
No a Nelinka podle toho co píšeš, tak je moc hodná ... když člověk čte ty trable jinde, tak si říká, že má zlaté miminko, co? :slight_smile:

@27verca Veru, tak to je super, že Jiřík hezky přibírá a v podstatě je hodný a v pohodě a v klidu :slight_smile: to je super!

@brsh .... a všichni ... no já jak čtu tady ty různé scénáře, tak se mi rozplývá sen o nejhodnějším a nejzlatějším miminku ... :grinning: .. no co už .. zvládnout to musíme tak či tak ...
Baru co malá? ... už je lepší s tím plakáním? Holky, o tom "svazování" jsem četla a slyšela a samé pozitivní věci. Praktikujete to někdo?
Dnes jsem vezla do čistírny ovčí deku na vyprání a ptala jsem se na klasickou starou zavinovačku, zda by ji připravili pro miminko a vůůůůbec :unamused: že to prostě nedělají ... tak si s tím budu muset asi hezky pohrát ... jsem zvědavá, jak to dopadne :slight_smile:
Jo a byla jsem dnes kupovat kojící podprsenku .. no jako katastrofa! ale doslova! Já si teda chodím kupovat podprdy fakt kvalitní do spešl obchodu, Triolu, Timo a tak ... tak jsem chtěla i lepší tu kojící .. paní mi nabídla dvě za 500 .. dala jsem to na sebe a šla do kolen ... jako babičky za první republiky za Masaryka měly určitě lepší a víc lahodící oku, než to co jsem měla dnes na sobě! :angry: :angry: :angry: Jak jsem se děsila, tak mi paní teda vyytáhla ještě jednu za litr a druhou asi za 700 a to už teda jako šlo ... to už vypadalo přijatelně .. no každopádně jsem se rozhodla, že si ji zajedu koupit za těch 700 až po porodu. Šla jsem k ťamanům a koupila tu jejich klasickou hroznou podprdu za 60kč, že to týden přežiju a vlastně uvidím, zda kojit budeme či ne. Koupit za litr kojící a po 14-ti dnech zjistit, že někojíme .. tak co s ní ... ?? Takže mám za 60kč co vypadá a "drží" tvar stejně jako ta za 500 od Tima ... no možno že drží tvar líp jak ta od Tima :grinning: :grinning:
25. únor 2014 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pupan @majak78 @27verca @coolik
Ahoj kočky, tak píšu, protože malá konečně taky doma spí a neřve :grinning:
Dneska už jsem to psychicky nevydržela a šla s Adi k dr. Takže nám doporučila změnit mlíko, protože kromě prdů asi malou trápil i žaludek - Nutrilon jí asi nesedl. Takže zkoušíme Bebu HA a snad se jí trošku uleví. Ona totiž i dost blindí. No holky, předevčírem to bylo celkem ok, ale včera v noci řvala pět hodin vkuse. Já myslela, že už skočim do zdi. Pak jsem jí ukonejšila na tygříka a jen pomalinku dala spát na bok u mě v posteli. Takže už dělám přesně všechno, jak jsem nechtěla. Dneska dopoledne jsem jí dokonce měla v autosedačce na gymnastickým míči a rajtovala tady s ní v obýváku :grinning: Ale fakt už jsem nevěděla co.Takže Markét, tý posteli se vůbec nedivím. Já jediný, co ještě nepraktikuju, je zapínání fénu a vysavače, protože to mi přijde už total postavený na hlavu. Nevím, jestli má smysl zkusit šátkovat. Máte s tím některá zkušenost?
Veru, mám z vás opravdu velkou radost!!!
Šáry, já si koupila čtyři podprdy a jsou mi k prdu. Dám je kamarádce, co rodí v červnu. Ale je fakt, že jsem je kupovala v Kappahl, když končil a stály pár korun. Určitě je rozumný, pořídit si je až pak. Nevíš, jak se Ti nalejou prsa. Můžeš mít fakt třeba o dvě tři čísla větší :sunglasses: Jinak já nesvazuju, malá to nesnáší :grinning: ale asi je to i těma prdama, to chce mít spíš volný nožičky.
Jo Markét, na bříšku cvičíme od začátku. Akorát tomu moc nedáme, protože buď řve nebo spí. Málokdy je bdělá a dobře naladěná, abych jí dávala na břicho. Ale chci víc začít.
Jinak má 3440 g :slight_smile: to už je nádhera. Je to na ní dost vidět. Konečně začíná bejt znát, že držím miminko v ruce a ne králíčka :grinning:
25. únor 2014 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
A jinak už máme taky kyblík - vaničku nesnáší. A musím říct, že čtvrtý koupání si docela užila. Předtím vždy řev. Ale musí mít teda hodně teplou vodu :slight_smile:
25. únor 2014 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, nahodila jsem vám aspoň pár fotek z ateliéru :slight_smile: pořád spí.......nechápu :grinning:
25. únor 2014 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh Baru tak super! Mám radost s tebou ... tak snad se jí uleví po tom novém mlíčku a už to bude jen dobré :slight_smile:
25. únor 2014 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@brsh .. fotky luxusní! .. dyť je tam úplně spokojená a miláčkovaná ... :slight_smile: .. a ty furt, že brečí! :grinning:
25. únor 2014 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@coolik jooooooo, tam jsme jí uspávali skoro dvě hodiny - přežrali jí, že se poblindila, pak počůrala a pak teprve usnula vyčerpáním :grinning:
25. únor 2014 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek