• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu únor 2014

24. července 2014 
@brsh :grinning: :grinning: :grinning: jseš matka tyranka! :grinning:
25. únor 2014 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky tady posílám ještě jeden odkaz na prdíky a bolení ... http://zacpa.heureka.cz/swiss-laktobacily-3-cps-30/recenze/
25. únor 2014 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, nedopatřením jsem se k vám klikla a koukám, že tu řešite prdiky. Zkuste kineziotaping, fakt to funguje, můj malej s tím měl desnej problém a po otejpovani se to hodně zlepšilo. A stojí to pár korun :wink: tak ať vám mimca krásně rostou a dělají jen samou radost a já se jdu kliknout do té své skupiny :wink:
25. únor 2014 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, nějak nemám čas psát ani číst, ne, že by mě malá nějak moc zaměstnávala, spíš celkově ta nová situace, člověk si musí zvyknout. Až do včera byl s námi manžel doma, dnes už šel do práce, tak je to na mně :slight_smile:.
Malá se včera rozkojila, krásně pila celý den jen ode mne, jen v noci je líná, to ji musím vzbudit já a dám jí 50ml Nutrilonu, fakt tahat nechce a hned zase spí, čili se naposledy napije kolem 21.h a pak ji po půlnoci vzbudím a spí až do 7h :slight_smile:. Jako kdyby jí to vydrželo, nebudu si stěžovat :grinning:.
Sourozenci nadšení, pořád ji pusinkují hlavičku a ručičky, no sladký, vždycky mám husinu, je to hezký.Ještě písnu víc, teď musím vypravit kluka do školy, pak bude čas :slight_smile:
26. únor 2014 v 06:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan jé to je krásné
26. únor 2014 v 07:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojky děvčata. Tak k tomu svazování. V porodnnici super,to se mu líbilo a byl spokojený,ale doma katastrofa. Pořás se mi hrabal ven a řev a kroucení,no hrůza,takže jsme přestaly a byl pokoj :unamused: . Jediný co nás ještě trápí je ty látkové pleny co dáváme na pemprsku,kvůli kyčlím! Řekla bych,že jak se nemůže prokopat,tak se taky dost kroutí,takže ho musím hodně rozbalovat, aby si těmi nožičkami mohl sám zacvičit,protáhnout se a poprdíkovat :unamused: .
Holky taky dáváte dvě látkové pleny na široko???
A ještě dáváte mimča přes den do zavinovaček???
Baru,tak malá je tedˇ spokojená? Kéž by,vidˇ??? To by člověk neřekl,co udělá jiná značka mlíčka,co? Jinak fotečky moc pěkné,je sladˇoučká Adinka :slight_smile:.
My "paseme koníky" od první návštěvy dr.,kdy nám to ukázala a říkal,že máme cvičit :wink: . Tak 3 krát denně na chvilku.
Jo holky,taky už vám mimča zvedají hlavičku??? Jiřík jakmile ho vezmu do ruky tak by si div hlavu nevylomil,jak s ní cloumá a zvedá :wink: .
26. únor 2014 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan Stejně,to je malá šikovná :wink: a už se vám ta žlotenka lepší?? U nás je to s tím pusinkováním to samé a to už mám doma velkou cácoru :slight_smile: . Těší se na jarní prázdniny,aby byla s Jiříkem co nejvíc :slight_smile: ,kéž by ji to vydrželo :grinning: :grinning: :grinning: ...Ani ji tak nevadí,že letošní jarní prázdniny budeme doma a né v Tatrách na lyžovačce :grinning: .
26. únor 2014 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@27verca, žloutenka se lepší, v pondělí na představovačce u dr. říkala, že ji má už málo. A taky pěkně baští a je trochu víc vzhůru, podle toho jsem to taky poznala, předtím jsem ji nemohla vzbudit ani na jídlo...
Já ji mám v rychlozavince pořád, jen na krmení ne, je jí tam fajn, měla jsem to se všemi dětmi, oni to mají rády po tom, co přijdou z toho bříška, přijde jim to známé. Plenky navíc jsme zatím nedostali, další kontrola je za těch 14 dnů po porodu, takže příští čtvrtek jdeme k ortopedovi na uzv kyčliček a uvidíme. Kluk měl dvě, Terezka byla bez a teď jsem zvědavá, je to opruz pro ty děti a kort, jak já je měla naléto, se mi v tom pekli, chudáci.
@brsh fotečky krásný, k nám přijdou fotit profíci o víkendu, tak pak případně něco vložím :slight_smile:
26. únor 2014 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan To je dobře,že se ta žloutenka lepší :slight_smile: a malá líp papá. :slight_smile: Já mám Jiříka taky v rychlozavince,jen na krmení ne,jak píšeš ty. S těma plínama je to děs.V porodnici mu taky dávali 2 a přitom mi říkali,že nožičky má v pořádku,tak nevím. V úterý jdeme zase na převážení,tak se zeptám dr. co ona mi na to řekne :slight_smile: .My teda jdeme až v 6 nedělích na utz kyčliček. Vy dneska slavíte týden a my už tři,tak strašně to utíká :grinning: :grinning: :grinning:
26. únor 2014 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, budete očkovat proti rotavirům?
26. únor 2014 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lile to jsem nějak nepochopila, a kam ten tejp dáváš? Jako na bříško?? A to jako pomůže proti prdíkům a nadýmání miminka?? :-O
26. únor 2014 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan znělo to jak reklama, co? Ale fakt není. Náš Matěj prděl strašně a nic nepomáhalo, zkoušela jsem espumisan, sabsimplex, babycalm a biogaiu. Že všeho nejvíc ale stejně fungovalo cvičení nožičkama. Pak jsem náhodou objevila tady příspěvek od jedné paní o tejpovani. Lepí se tejp na brisko, na pravou stranu( nad začátek tlustého střeva), jde pomáhá zpevnit břišní stěnu a stimuluje střevni peristaltiku a tím jakoby vytlačuje prdik ze střeva ven. Dělají to vyškolení fyzioterapeuti, jejich seznam je tady http://www.mtc-tejping.cz/terapeuti .
Já těmhle rádoby alternativním metodám nikdy moc nevěřila, ale Matěje to brisko trápilo tak moc, že jsem byla ochotna zkusit cokoli. Stalo to pár korun a pomohlo mu to...
chtěla jsem se jen podělit o zkušenost, protože jsem si s malým vytrpěla dost kvůli bříšku a o tomhle jsem nikde nenašla ani zmínku, což mou podezřívavost v tuhle metodu ještě prohloubilo, protože kdyby to byl takový zázrak, určitě by se o tom vědělo. Ale stalo to pár korun, tak jsem to zkusila a funguje to :wink: nenutím vám to, jen se delím :wink:
26. únor 2014 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lile tak super, díky moc za vysvětlení, zítra koupím a zkusím, malou prdíky trápí, nijak extrémně, ale trápí, ale zatím prďákuje dobře, tak to je ok, přesto je dobré mít náhradní pomoc doma pro případ nouze :grinning:
26. únor 2014 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan no blbý je, že musíš k fyzioterapeutovi, aby ti to prvně nalepil. Na tom odkazu je seznam těch, co to dělají...koupit to nikde nejde :-/
26. únor 2014 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lile tak to nechápu, já se právě dneska ptala v lékárně a nabídli mi to...tak nevim? Jen se právě divili, že by to bylo proti nadýmání...
26. únor 2014 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan tak to nevím, co ti nabídli, protože tejpovat může i tak jen vyškoleny terapeut, jinak by se tím mohlo i ublížit. Zkus se podívat na ten odkaz, jestli nemáš poblíž nějakýho terapeuta.
26. únor 2014 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky! Taky moc nestíhám přispívat, je to fičák :slight_smile:
@coolik No Nelinka je takový střed mezi našimi kluky, pohodář jako Daneček to není, ale šílené mimino jako Míša taky naštěstí ne :slight_smile: V noci je to zatím pohoda, odpoledne jde taky, to má i delší spánky, blbé je, že když je vzhůru tak jedině na rukou nebo vříská. A je vzhůru už dost dlouho, dopoledne i tři hoďky vkuse. Vydrží spokojená tak 5 minut svlečená na přebalováku. Dneska je v šátku, tam spinká hezky a já mám volné ruce na vaření, úklid a hry s prostředňáčkem :slight_smile: Péřovou peřinku mám, ušila jsem si na ní nový potah, ale mám ji jen jako podložku v postýlce, prý se na měkkém mimčům líp spí, líp se uvolní. Zkoušela jsem ji do ní balit ty první dny, ale asi to na ní bylo moc teplé nebo nevím, nechtěla tam být. Takže používám rychlozavinku nebo když balím na těsno i s rukama, tak takovou tenkou dečku.

@brsh Doufám, že je líp a změna mlíka pomohla. Klidně zkus i vysavač, naše malá je při vysávání taky klidná :grinning: Šátek teda používáme a je to velká pomoc, když nemůže zabrat, tam usne. Ale nevím, jestli to pomůže mimču, které má bolení a vříská, to leda vyzkoušet. Nemáš možnost od někoho půjčit a vyzkoušet? Fotky jsou fakt krásné, Adinka je tam super spokojená.
27. únor 2014 v 09:54  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan Super, že se kojení rozjelo a žloutenka ustupuje. Brzy bude budit na kojení ona tebe a ne opačně :slight_smile:
@27verca My na široko nebalíme, nic nám neříkali. Na kontrolu jdeme až v šesti týdnech. A do rychlozavinovačky balím vesměs na spaní, když je vzhůru, nosíme většinou jen tak nebo trošku obalenou v dece..
Hlavičku při cvičení moc zvedat nechce, ale když si jí položím na rameno na odříhnutí, tak to ji zvedá hodně a kouká nebo mě pusinkuje :slight_smile:
Holky, vůbec nevím, jak moc ji oblíkat do kočárku, včera bylo u nás 12 stupnů, sice studený vítr, ale ten asi do kočáru nevleze.. mám v kočárku fusak, malá je v tenké kombinézce (takové spíš jarní), pod tím bodyčko, tričko, punčošky a ještě tenké polodupky, má teplou čepici na tom kapucku. Je to moc? Ona se tak nějak kroutí pořád, nevím, fakt... a když ji doma třeba vyndám, sundám čepku tak ještě dospí, mnohem spokojeněji než venku..
27. únor 2014 v 10:06  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majak78 Tak to oblíkáme skoro stejně a problémy nám to v kočárku nedělá. My máme,bodyčko,mykču,polodupky,čepičku a chlupatou komynézku a v kočárku fusak a spinká si tam spokoojeně :slight_smile: . Tak jsem dneska ty dvě plíny vyhodila a zkusíme to bez nich,myslím si že to bude lepší už kvůli tomu pohybu a tím pádem i prdíky by nemusely být :wink: .
27. únor 2014 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, co se oblékání týče, i já oblékám podobně a i já si dělám starosti, jestli to není moc nebo málo. Dneska je vyloženě hezky, takže jsme byli jen v bodýčku s dl. rukávem, polodupajdách a přes to mikinka a ve fusaku.. A na tělíčku byla tak příjemně teplá, že asi dobrý, no.. Je to těžký tohle, kort v tomhle zrádnym počasí.
Jinak včera večer si manžel do neděle odvezl děti k jeho rodičům, abych měla čas se s malou doma trochu aklimatizovat a věnovat se jen jí. A co já nevymyslela, připravila jsem manželovi překvápko, a byla s malou na profi focení :slight_smile:. Byla to fuška, trvalo to 3 hodiny, ale udělali jsme nakonec 160 fotek a strašně se na ně těším. Dostanu všechny, je to manžel kamarádky, tak mi je dá všechny s tím, že mu budu dělat reklamu :slight_smile:. Malá byla úžasná, ale na fotkách je to teda pořádný cvalík, jak si tu hlavičku položí na prsíčka, tak vypadá jednou taková než je :grinning:.. Pak něco vložím, bude to chvíli trvat, než to upraví a popere se s tím..
Jinak nadále kojíme a v noci lahvinka, v noci je madam rozespalá a líná tahat, takže jsem to vzdala, už se s ní neperu, prso jí nabídnu, ona většinou jen cucne a usne nebo domítne rovnou a dostane flašku a spinká až do rána. Budí se pravidelně přesně na pět minut v půl druhé :slight_smile:.. No a pak ráno, to jak kdy, někdy v půl 5 někdy v pět. Ale tak jde to a kupodivu se i vyspím a kupodivu teď opravdu spím, jsem po tom těhu a po těch třech probdělých nocích v porodce úplně K.O.
1. bře 2014 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holčiny - @pupan @majak78 @coolik @27verca
Tak já moc nestíhám psát. Malá má dny, kdy je to relativně ok a pak dny, kdy je to hrůza - viz třeba pátek. No a samozřejmě největší peklo je uspávání - resp na noční režim. Je schopná řvát tři hodiny do dalšího mlíka. Takže jsme tu trošku Homolkovi. Po hodině už nemůžu a nacpu jí Vilémovi - zavřu se v ložnici a spim :grinning: Do toho dalšího mlíka urvu aspoň hodinu a takhle furt dokola. Jinak chodíme min jednou denně ven. To je fakt paráda, to počasí si užívám. Jinak Adinka pořád blinká. Ne ublinkává, ale blindí. Je schopná zvracet třeba i hodinu a půl po mlíku - a to mlíčko má tu samou formu jako když ho vypila. Takže nevím, jestli dobře tráví :unamused: zítra to ještě proberu s dr a možná nakonec zkusim Sunar. Už si připadám trošku jak magor, ale fakt nevím, jestli je normální, jak se chová nebo ne....prostě první dítě. A co vy, jak válčíte?
Klárko - na fotky se moc těším a jsem zvědavá! Byl to očistec, co? :grinning:
Šárynko, tak jak se koulíš? Koukáš na 4 v tom? :grinning:
Jinak k tomu oblíkání - řešíme všechny to samé - já jsem to dneska vyřešila mikinou a tepláčkama, bodýnem s dlouhým rukávem + fusak samo. A byla krásně teploučká, takže snad ok :slight_smile:
2. bře 2014 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh @pupan @majak78 @27verca .. ahoj berušky, jsem ráda, že sem sem tam mrknete a něco písnete. dělám si obrázek co nás čeká za pár dnů, tak ať jsem připravená! :slight_smile: to počasí venku je úplně super na kočárkování co? a jestli vám miminka spinkají líp v kočárku, tak není co řešit ne? Adinka je teda čísílko ... takhle trápit maminku s tatínkem .. držím palec, aby byla co nejdřív ok a měli jste krásné usínání bez pláče a nervičků ... s tím mlíčkem uvidíš co ti řekne dr. To musí být na palici furt přemýšlet co je a není špatně a správně ... :confounded: A jak se vyvíjí vztah Lefty a malá? Nějaká změna?
Kláry na fotos se taky těším, vlastně od všech :grinning: Já si tak přemýšlím, jestli se nám povedou taky nějaké hezké fotky nebo to pak řešit přes profi. Asi uvidíme co bude a pak se rozhodneme. Byli jsme se trochu fotit tady nedaleko v zámeckým parku ... některé fotky jsou povedené, jiné ne ... já myslela, že každej umí fotit .. ale není to pravda ... někdo fotí tak, že 3/4 fotky je kamenná zeď a dole v rožku je kousek mně a kamila ... :grinning: Chtěli jsme nějaké společné fotky, tak jsme vzali známou ... myslela jsem, že zmáčknout spoušť umí každý ... no umí .. ale nevidí, jak ta fotka vypadá ... a taky při tom zmáčknutí pohne celým foťákem ... :angry: no co už ..
jinak já tady chodím nakukovat, zda mi písnete něco nového. přispívám teď spíš na diskusi o epi-nu či aniballu .. :unamused: moc nadšená z toho cvičení nejsem .. ale tak zatím je to každé cvičení lepší a lepší, tak snad to tak půjde dál. ale že bych se na to těšila .. to ne :angry:
a jinak se kulím v pohodě :slight_smile: cítím se relativně fajn, když nejsem praštěná a nelozím na židli nahoru a dolů a neskládám si tam do skříně oblečení ...
vysadila jsem min. týden hořčík, a začala jsem maliníkový čaj - KOLIK JSTE HO PILY DENNĚ? a lněné semínko ... dneska to máme za nějakých 19 dní do TP. a ani zatím moc nechci, aby to bylo dřív. dnes jsem v noci prala a škrobila ty klasické zavinovačky, tak jsem zvědavá, jak to bude vypadat :slight_smile:
no a jinak Cashulka má dnes narozeniny .. 8 let a Kamil svátek ... tak bych možná měla přichystat nějakou oslavu ...
3. bře 2014 v 07:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coolik Šárko, já pila od 34.tt 1 denně, 35.tt dva denně a od 36.tt tři denně. Doporučuje se až 4 denně ke konci těhu. A teda rychlý jsem to měla, tak třeba na tom něco bude :slight_smile:
Tak to už to máš taky za pár, tak si to ještě užívej, dokud můžeš :grinning:.
Venku je hezky, i když teda ráno mrzlo, takže mažeme ven, jdu nechat malou převážit, že přibrala vím, máme váhu doma, ale chci se s dr. domluvit na očku a nechat ji převážit na stejné váze, jako minulý týden, protože naši jsme pořídili až tenhle víkend :slight_smile:..
3. bře 2014 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan aha Kláry, takže zvýším dávky ... :slight_smile: jj užívám. snažím se furt něco čochtat a pomalu dělat. teď teda ležím v posteli, neb jsem jakási unavená a přemlouvám se, že bych měla jít dolů zapnout pračku. ráno mrzlo i u nás, fakt byla kosa oproti tomu krásnu co bylo včera. váhu jste koupili? nebo půjčili? já už mám monitor dechu. sice ho nemám ještě doma, ale kolega mi ho přebral od paní v olomouci a předávka k nám domů je ve čtvrtek. ale volala jsem mu hnedka, zda je funkční, tak to musel nastudovat a vyzkoušet a vypadá to ok. :slight_smile: jeho žena mi další den volala, že se musela smát, jak to zkoušel a že je ráda, že jsem nechtěla přebrat třeba odsávačku mlíka, že to neví, jak by takhle zkoušel :grinning: :grinning:
3. bře 2014 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh
@coolik
@pupan
@27verca
Ahoj holky! Já taky občas nakouknu a dočtu, někdy napíšu i větu nebo dvě a už zas musím běžet, takže to nedopíšu, neuložím.. U nás pořád stejně, přes den záhul, dopoledne nespíme, jen nosíme, už mě bolí záda. Dneska vytuhla až o půl dvanácté na 45 minut, pak ještě jednou na půl hoďky a pořádně až ve tři v kočárku, spí doteď. Unavená je, ale usnout nemůže. Zavinutí někdy pomůže, jindy rozčílí. Stejně tak šátek. V noci teď ale vstáváme jen jednou, sice jsme vzhůru 1-2 hodiny, ale to se dá, ve srovnání s @brsh pohoda. JInak v noci jak se probere, tak je i taková spokojená, oči dokořán a dneska se na mě i usmála! Přes den nezájem a nejčastější výraz naštvaná holčička :grinning:

Kláry, tak až fotky budou, pochlub se. Teda obdivuji, tolik fotek, my tři hodiny a máme jich do 30. Zbytek času se třepalo zadkem, kojilo, nosilo, houpalo :grinning: Jinak my jdeme do poradny až v šesti týdnech, ale snad přibíráme, faldíky přibývají :wink:
Šárko, vydrž, pak budeš ráda, že jsi cvičila! :wink:

Taky koukám na 4vtom, včera u toho porodu mi bylo do breku, bylo to dojemné. Ale zažít bych už to nemusela :grinning:
3. bře 2014 v 17:43  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, jsem supr mrtvolná. Zkusím dopo dopsat :grinning: u nás je to pořád pekelný. Musim koupit nějaký nosidlo, jinak se zhroutim za chvíli :slight_smile: dobrou pááá
4. bře 2014 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh až takhle Baru? To je mi líto. Naše malá je už taky přes den maličko víc vzhůru, občas pobrekává a já to nevydržim a ihned zvedám, i když vím, že si na sebe šiju bič...Ale jako to jsou chvilky a spíš pak k večeru, asi jak je nalokaná vzduchu, a já toho za den víc sním, tak jí sem tam něco nesedne a má prdíky, tak to už je manžel doma, tak se střídáme v nošení a houpání a povídání a zjitila jsem, že miluje zpívání, je to sranda, tak jí pěju, naštěstí v naší rodině se dědí hudební talent a sluch, takže zpívání milujeme :slight_smile:. No a v noci spí, budí se jednou, někdy dvakrát, přičemž to podruhé je kolem 4.-5. h ráno. Dneska jen jednou v půl 1. Bylo by fajn, kdyby to tak zůstalo:slight_smile:.
Chodíme rádi ven, kočárkování miluje, tam spí ani se nehne :slight_smile:. Tak si to holky užívejte, o víkendu má být hezky.
5. bře 2014 v 06:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan
@brsh
@majak78
@coolik
Ahojky děvčata. Taj jak si to tu čtu,tak každá s něčím válčíme :grinning: . Mě taky dobré časy asi skončily :frowning2: ,co se u nás děje je už někdy na mašly :frowning2: ,dost podobné co píše Barča. Když už ani chování,nošení,houpání,prostě nic nepomůže,tak to je děsný a hlavně vyčerpávající. Teda dneska v noci,to bylo o dost lepší než o víkendu,to jsem spala i za chůze :slight_smile: . Jinak včera jsme se byly u Dr. vážit a máme 3620g,tatke už pěknej kouse a pěkně se už pronese :wink: ...Jo a tedˇ abych vám mohla napsat alespoň pár řádků,tak mám mrňouse na ruce a pmáhá mi :grinning: . Tak se zatím mějte krásně :grinning:
5. bře 2014 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@27verca @pupan @majak78 @coolik
ahoj holčičky, tak mám konečně chvíli čas a můžu napsat, i když bych raději spala, ale nejde mi zabrat :frowning2: Tak už nevím, co s tou naší nešťastnicí. Pořád dost béká a fakt jí dělá problém usnout - když to po ní chci! Takže včera se vzbudila v šest a řvala do půl desátý do večera a dneska ráno vstávala v 5:20 a usnula až v půl desátý ráno. Zítra jdeme opět k doktorce na převážení, jestli jí tedy ještě pořád přežírám nebo už jsem se dostali do standardu. Ale když jí dám jen 70, tak pláče, dokud jí nedocpu aspoň další dvackou. Už jsem z toho nešťastná, jak se trápí. Tečou jí slzy, chudákovi. Je to strašný.
Jinak přes den je to většinou ok, pokud jdu s kočárem ven. Jinak je schopná se profňukat k dalšímu mlíku. No už jen necelý dva týdny a máme 6N za sebou a pak snad bude líp. Taky si jedu koupit nosítko, jinak bych asi zhebla :grinning:
Jsem ráda, že ostatní prospívají dobře! Veru, to už zmákneme :grinning: říkej si, bude líp. hehe
6. bře 2014 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh .. no držím palec, ať je u vás u všech každý den líp a líp a líp :slight_smile:
6. bře 2014 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek