• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu únor 2014

24. července 2014 
Holky, tak jak bojujete? U nás je Domča nemocný, má chřipku, včera i zvracel, horečka, dnes je lepší, je u babičky, aby nenakazil maličkou, hrozný stav, protože tři děti se nakazí hned a nedovedu si představit, jak by se malá s takovou chřipkou poprala.. Dneska je už bez teplot, tak snad bude zítra fit a budu ho moct zase vzít dom, do školy ho zatím ale nepošlu. Už abysme měli aspoň první očko v sobě, tohle je hrozný, fakt se bojim, jak všichni pořád koukají do kočárku, někdo si i sám odhrne deku a fusak, aby na ni viděl, to pak mírně rostu, protože nevíte kolik bacilů mají třeba na rukou, no děs.. Už, aby byla aspoň tříměsíční... Jo a mám první fotky z ateliéru, jsou vloženy, zbytek bude až tak za měsíc, on si s tím neskutečně hraje, takže to trvá... :slight_smile:
Šáry, tobě gratuluji ještě jednou, a přeji Vám co možná nejrychlejší návrat domů a krásné seznamování se :slight_smile:.
11. bře 2014 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan @brsh a vsichni .. dekuji za gratulace, jste moc hodne! JULINKA je uplne kouzelna a zatim moc hodna. Kez by ji to vydrzelo co nejdyl. Klary ta fotka je krasna, kamos umi!
11. bře 2014 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky jak byl odkaz na ty stranky o kojeni? Nevite? Mam to ulozene doma a tady nevim
11. bře 2014 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coolik ahoj Šáryku, a jste v pořádku obě? A co porod, vyplatilo se trénování? Napiš víc, doma už nebude čas :grinning: Zkus se podívat na kojeni.cz - to jsou stránky Laktační ligy a tam by Ti měli pomoct. Co řešíš? Mlíčko zatím neteče? Přeju, ať jste spokojené a hlavně zdravé :slight_smile:
@pupan - to si užíváš teda! Ona řádí nějaká hrůza zase, ale není se čemu divit. Každopádně by to snad nemělo mít dlouhýho trvání - ať je Domča brzo fit. A jak Barunka papá a chrní, vše ok? Jinak už se taky těším, až Adinka povyroste. Protože to tahání od tchánovců atp - z toho zase rostu já. Padá jí hlava, tchána nenapadne jí chytit. No šílim :grinning:
11. bře 2014 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!
@coolik Ještě jednou moc blahopřeji, jak se cítíš? Stránky, o kterých jsem psala já, jsou www.kojeni.net, je to tam formou otázek a odpovědí na ně, najdeš tam kde co. Přeji, ať kojení klapne.

@pupan Hezké fotky! My naše taky ještě nemáme, jen náhledy. Jo, já se taky bojím těch nemocí, hlavně teď toho černého kašle... z toho hlediska se taky těším, až bude naočkovaná, na druhou stranu se hodně bojím i očkování.. Už nás čeká první za tři týdny, nějak hrozně brzo, kluky očkovali až ve třech měsících. Jak to máte u vás?

@brsh Jak jste na tom, už lepší? A mlíko jste zas měnili, nebo máte tu Bebu?

My jsme dnes měli 6týdenní prohlídku, malá už není moc "malá" :slight_smile: , váží 5,120 kg, přibírá jak divá. Jinak vše beze změn, když nespí a nikdo ji nenosí, vříská, doma téměř neusne, takže dopoledne i odpoledne kočárkujeme, tam zabere a pak spí i doma. Jo a jinak jsem našla alternativní využití naší digestoře, malou hezky zklidňuje, takže když chci třeba posnídat, naplnit pračku atd., zapnu digestoř, ať neřve :grinning: Holt zoufalí lidé dělají zoufalé činy :grinning:
Minulý pátek už jsem byla poprvé v práci, budu chodit jednou týdně na pár hodin. Dneska jsem poprvé vyzkoušela dát Nelči flašku, mám takovou tu, co vypadá jak prso, už jsem ji měla u kluků, ale ani jeden se nenaučil z flašky pít, Nelinka ji vzala bez mrknutí oka a pila jak divá :slight_smile: Tak jsem ráda, že občas budu moct být z domu na víc než 2 hoďky. :slight_smile:
11. bře 2014 ve 21:29  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh Baru, malá papká dobře, jen večer před spaním jí k poslednímu jídlu dávám i příkrm, spinká pak až do půl 2, nic se nezměnilo a pak zase pije kolem té páté ranní..
@ majak78 Domík už je na tom líp, je u babičky do zítřka a už včera byl bez teplot, jen pokašlává.. Jinak předminulý víkend byl v kontaktu s dítětem, kterému v pondělí na to zjistili z pátečního výtěru z krku, že má černý kašel.. Naštěstí prý už ho měl asi 3 nebo 4 týdny, tak dlouho už přestím kašlal, než mu dr. vzala krev a udělala výtěr, a tak už by neměl být nakažlivý, přesto jsem našemu malýmu nechala taky udělat výtěr, kašle taky, i když on kašle s pauzama nějak tak celou zimu a vždy to se Stoptussinem po dvou, třech dnech přejde, takhle jsme přestáli letošní zimu docela obstojně :slight_smile:, tak doufám, že to teď není černý kašel. Řádí pěkně, má ho leckdo.. Naštěstí se to s antibiotikama dá bez větších problémů přestát, ale nedovedu si představit, co by bylo, kdyby to chytlo novorozeně :frowning2:
Na víkend hlásili před pár dny 17 stupňů, včera jsem četla změnu, v pátek až 15 stupňů a sobota, neděle sněžení na horách, místy přeháňky i v nížinách a prudké ochlazení.. To zase bude ráj pro nemoci a oslabení imunity..
12. bře 2014 v 07:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh a vsichni ... jsme jeste v nemocnici ac jsme mysleli ze dnes pujdem domu. Julinka ma hranicni zloutenku tak uvidime áň bude vecer, jestli ji vemou na sviceni. Ja bych uz domu mohla. Jinak myslim ze cviceni k necemu bylo. Dostala jsem se na 26.4 a dal ne neb melo byt jeste 14 dni do TP. No mala byla mala (nastesti neb i tak to byl teda zazitek) a nastrizeni zadne! Mam 2 kosmeticke stehy na zacatku a to rikala PA ze mala sla ramínkama a rukou zaroven. Kdyby tak nesla tak asi vubec nic. Takze myslim ze super.
13. bře 2014 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky děvčata. Tak nějak nic nestíhám,tak si jen přečtu vaše příspěvky ale už nepíšu :cry: ..snad brzo napíšu něco víc....

@coolik Sice jsem se nikde nedočetla,že si porodila,ale i tak moc gratuluji a přeji štěstí :wink:
13. bře 2014 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
@coolik tak snad žloutenka klesla a už vás dneska pustili.To je fajn, že cvičení pomohlo, já si taky gratuluju, že jsem se na to dala. Až budeš mít čas, napiš víc o porodu.

Včera jsme byli na kyčlích, naštěstí v pořádku. Jinak to byl ale šílený den, malá celý den proplakala a spala jen minuty na rukou.. v noci mi to ale vynahradila a vstávala až ve čtyři :slight_smile:

Jak se máte vy, holky?
Jo a budete dávat holčičkám náušničky? A kdy asi?
14. bře 2014 v 19:50  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majak78 @coolik @27verca @pupan - čau kóči, tak malá spí v kočáru na chodbě a já mám čas napsat :grinning: Tady děsně fouká, tak jsem to radši po 40 minutách otočila ku domovu a modlila se, aby se trošku prochrupla. Tak hurá! Včera měla Nádhera den :grinning: vstávala už ve čtyří ráno. Myslela jsem, že mi klepne. Vypila jsem rekordní počet kafí a coly :grinning: Ale v noci super. Dostala mlíko v sedm, v osm jsem uspala a vstávala až ve čtvrt na dvě. Já čuměla jak puk :slight_smile: Dokonce jsem už od půlnoci byla nevrlá a furt se budila, hehe. Jinak jsem včera nahodila Sunar Premium, protože už mě to blití přestalo fakt bavit. A zatím musím říct, že dobrý. Ublinkla se jen třikrát a to fakt ublinkla, žádný blití a šavle :slight_smile: Tak to snad bude dobrý. Já se úplně modlim.
Jinak Maky, za nás kyčle taky ok :slight_smile: Na náušničky se zeptám teď na šestinedělní prohlídce. Čím dřív budou, tím líp. Akorát se toho nechci zúčastnit, to bych asi nepřežila :grinning:
Holky, malý padají vlasy - nahoře má koleno a má jen takovej pruh od ucha k uchu, vypadá jak můj děda :grinning: :grinning: No už aby jí to vypadalo všechno, hehe.
A jinak se snažím zavést nějaký režim. Takže fakt večer dáme koupel, mlíčko a když není úplně ve smrti, tak šup do postýlky, řeknu pohádku a uspávám. Přes den se tak poflakujeme doma - zpíváme, konejšíme, hraje si trošku s hračkama na hrazdičce, nosim a houpu a hoooooodně kočárkuju. Když jezdíme na výlety , tak je to super, protože je večer utahaná a krásně spí :slight_smile: Taky s ní cvičim, aby prděla - stejně dávám Espumisan, Bio Gaya kapky a preventivně i Pupík . Od zítra zkusím Babycalm kapky - hodně je chválí :slight_smile:
Tak zdravíme všechny naše tety a kámošky a Jiříka jako jedinýho chlapíka :grinning:
ps: Klárko, co Domi, je ok?
16. bře 2014 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coolik @27verca @pupan
@brsh
Ahoj holky, tak to vypadá, že nám to tady porodama zamrzlo, ale vůbec se nedivím, u nás doma se taky nenudíme :unamused: Teď dospává v mé posteli, tak jsem se vyplížila k pc :grinning: U nás pořád noci dobré, nebo spíš lepší než dřív, vstává tak 2x a u kojení usne, což je fajn, protože dřív byla i 2 hoďky vzhůru. Takže pohoda. Ale ty dny :stuck_out_tongue_closed_eyes: Kočárek u nás taky funguje, ale jen když v něm usne, jakmile se probudí, je poplach :slight_smile: Snad se to časem upraví.
Máme za sebou první laktační krizi, najednou mi hodně ubylo mlíka (dlouhýma pauzama v noci asi), tak jsme jeden den kojili co hodiinu, dokonce jsem vytáhla zásobu z mražáku, ale už se to zas rozjelo a funguje jak má.
Vlásky zatím nepadají, ale to je otázka času si myslím :slight_smile:
Holky, jaké dáváte očkování? Dáváte i prevenar?

Mějte se co nejlíp!
18. bře 2014 v 07:14  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh @majak78, @coolik a @27verca Ahojky holky, Baru díky za optání, nestíhám naprosto nic, Domík je relativně ok, sice dál hodně kašle, ale do školy už včera šel. Od něj to minulý čtvrtek chytla Terí, u té už průběh brutus, dva dny 39,5 horečky, takže musel manžel zůstat doma z práce, protože malá chtěla mě, abych u ní ležela, ale já musela být s mimčem, ta to v žádném případě chytit nesmí, takže fakt hroznej stav :frowning2:. Manžel to samozřejmě chytil rtaky, takže včera byl ještě doma, dneska už je i s chřipkou v práci.. Paráda, ale potřebují ho tam, tak musel:frowning2:.. Dneska doma trochu lepší, i když mTerí kašle hodně ošklivě, ale atb nedostala, máme jen změnit stoptussin, který nezabral na jiné kapky a uvidí se. Jinak je od soboty bez teplot. Stále doma všude větrám, myju si ruce dezinfekcí, no stav fakt na nic :frowning2:..Navíc se Barunce udělala na krku obrovská boule (aspoň na mě působí ohromně, i když má 2,5 x1 cm).. Všimla jsem si toho poprvé asi před dvěma týdny, ale až minulý týden jsem na to sáhla, a ono to je tvrdé jako kost!! Málem jsem se sesypala :frowning2:.. Takže pediatr, tam že je to krevní výron v následku porodu, prostě jak byla veliká a tlačila se, tak se nějak někde blbě hýbla a je to:frowning2:.. A včera k odborníkovi na sono, tak opravdu je to ta krevní podlitina v pohybovém svalu, v důsledku čehož tam vůbec neotáčí hlavičku, jelikož by jí to bolelo, tak se naučila otočit ji jen potaď, kam může :frowning2:.. Dál nás hnali ještě k dětské neuroložce, tam mi řekli, že když se odhlédne od té hlavičky, kterou hne jen do půlky, tak je neurologický nález naprosto bez chybičky, vše na tělíčku ukázkové, a konečná diagnoza je rehabilitace Vojtovou metodou.. Takže příští týden začínáme, aby se to co nejrychleji rozcvičilo. Za 3 měsíce by měla být naprosto ok a bulka ztracená.. Aspoň, že to nemusí ven operativně, asi bych se už složila..
18. bře 2014 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan @brsh @majak78 @27verca ahoj berunky, takže se omlouvám, že jsem tady tak dlouho nepsala. ještě jsem tak možná stihla sem tam něco číst, ale ani to ne vždy. v pátek 7.3. jsem jela poprvé do porodnice, kde mě předala moje dr. a už jsem tam zůstala. malé točili ozvy a nebyly ani dobré ani špatné, takže si nás tam nechali na pozorování. z toho sledování už bylo jasné, že z tama pojedeme ve dvou a v podstatě nebylo na co čekat. takže se v neděli ráno rozhodli, že mi porod vyvolají. z neděle na pondělí jsem dostala prášek na uvolnění a v pondělí ráno v 6 další na spuštění kontrakcí ... no můžu říct, že už po té šesté jsem to cítila .. bolesti jako silný menzes a to nebylo ještě vůbec nic. po sedmé hodině už začaly kontrakce a ty se stupňovaly, taky zásluhou kapačky. kolem poledne to byl už docela mazec a jedna kontrakce za druhou .. všechna bolest do křížů .. no a 13.20 byla Julinka na světě.
18. bře 2014 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan @brsh @majak78 @27verca .. Veru, moc se omlouvám, že jsem ti nenapsala sms ...
A cvičení s aniballem .. myslím, že to k něčemu bylo ... měla jsem nacvičeno 26,4. Nejsem nastřižená a nemám žádné vnitřní zranění… mám dva kosmetické stehy venku a PA mi pak říkala, že si zpětně vybavuje, že malá šla ramínkama a rukou zároveň, že kdyby tak nešla, tak pravděpodobně nemám ani ty dva stehy. Takže za mně si myslím, že se cvičení vyplatilo.. ono už jen to dostat se z původních 17cm na 26,4 je fajn a určitě to k něčemu bylo.
No a Julinka je úplně miláčkovaná :slight_smile: Byla hodná už v porodnici, hodně spinká a hezky baští ... zatím plně kojíme a snad to vydržíme. Pustili nás v pátek se zvýšenou žloutenkou, ale ne na svícení ... takže o to víc je horší ji budit na to kojení, protože je víc spavá. Ale bála jsem se toho a tak jsem v sobotu "plašila" a volala sestře z gyn. co s ní ... domluvily jsme se, že prostě ji MUSÍM budit a přikládat co dvě hodiny aby byla u prsa ... bylo to těžké, ale relativně to zvládáme. Nedělám sice nic jiného než vše kolem malá a kojení, ale to nevadí. Zkoušeli jsme ji v sobotu vážit kolik vypije .. na kuchyňské váze v krabici z ikea .. :grinning: chuďátko, nemá to s náma jednoduché ... a na to jedno vážení dala 52 mlíčka, tak jsem byla klidnější, že si vytáhne relativně dost. No a včera u nás byla naše nová dětská doktorka - první návštěva doma a na její váze měla Julínka 2,99 což je úplně super, protože to už je víc jak její porodní váha! Takže jsme happy a užíváme si to. Tatínek to s ní umí, jakože i ona s ním ... takže já nakojím a on si ji bere a ona skoro v zápěti spinká a je v klidu. Moc mi pomáhá, během dne se snažím jít aspoň jednou bucnout a na pár minut vyspat .. ač jsem to tedy včera a dnes ještě nestihla :unamused: Malá spí v noci v postýlce a taky s náma v posteli. Fakt je zatím zlatíčko, kéž jí to vydrží hodně dlouho ....
18. bře 2014 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan Klari, to mě mrzí ty nemoce, snad se děti brzy vykurýrují a maličká to nedostane. S tou boulí bych se taky vyděsila!, dobře že je to jen tak, a že to rozcvičíte.
@coolik Tak vítej doma! Přeji, ať je malinká takhle hodná i nadále a máš šanci si při ní pořádně odpočinout. Tak to jsi měla porod na první a vyvolávaný dost rychlý! Jste šikulky, že jste to tak dobře zvládly.

My jsme dneska měli hezký den, malá byla zlatá, spala v kočárku 4 hodiny v kuse, odpoledne hodinu u mě v šátku, a když se vzbudila krásně se smála a povídala. Večer usnula bez nošení a křiku, klidně ležela, koukala a usla. Nechápu :slight_smile: Tak snad budem mít víc takových dnů...
18. bře 2014 ve 21:17  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky maminy :slight_smile: . Tak jsem se dostala k tomu,že vám alespoň něco málo napíšu. Jiřík tědˇ usíná v lehátku,tak je chvilka času :slight_smile: .Je dobře,že to všechny tak pěkně zvládáte,sice né každýmu to jde bez sebemenších problému,ale s tím se musí tak nějak počítat :slight_smile: . Takže dnes je Jiříkovi dnes 6 neděl a je úžasnej. Pěkně spinká v noci,ale přes den tomu moc nedá,takže vyžaduje pořád společnost a k večeru nošení a začíná se kroutit a někdy vzteklit a je k neutišení. Nejspíš prdíky :confounded: . Co se týče papání,tak baští krásně,celkem pravidelně co 3 hodiny přes den a 4 hodiny přes noc,ale co nás trápí nejvíc je to přibírání :frowning2: . Za 6 neděl Jiřík přibral jen 400 g,což je dost málo :angry: . Pořád jen kojím,ale už tomu moc nedávám i když Dr. říká,at´ ještě vydržím :unamused: . Holky kolik přibryly vaše holčičky??? Taky jsem slyšela,že existuje jakýsi "chleba" kteký je v prášku a rozděláš si ho ve svém odstříkaném mlíku a dáš to mrňousovi před kojením a ono to v něm zahustí to tvoje mlíko,nezvrací a mimi přibírá. Neslyšeli jste o tom??? :wink:
Jinak zdravíme vás a vaše princezny :slight_smile:
19. bře 2014 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@27verca Ahojky, no naše malá přibrala 600 g a je nám dnes přesně měsíc.. Tak nevím, co je dobře a co ne, ale hlavní je, že přibírá a neplače hlady, nee?
Tak jsem našla tabulku :-O
http://www.rodina.cz/clanek94.htm
http://www.jaknamiminka.cz/pribirani-v-tehotenstvi-a91.html
19. bře 2014 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan Děkuji,ráda kouknu :slight_smile: .Takže přeji všechno nej :slight_smile:... My třeba tedˇ přibraly za týden 50 g,to je málo no,ale pročtu a budu snad chytřejší....
19. bře 2014 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@27verca Je tam jednoduchá tabulka, mělo by se přibírat první čtvrtletí kolem těch 700g za měsíc... Druhá tabulka je pak zase trochu jiná, tak jukni a uvidíš.
19. bře 2014 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan Tak jsem na to koukla. No tak to máme tedy dost malý přírůstek :frowning2: ,uvidíme v pátek jdeme se zase převážit :frowning2: .První 3 měsíce by miminko mělo přibývat kolem 700 g za měsíc, do půl roku 500 g za měsíc.....a my 400 za 6 neděl ..
A ještě jednou díky :wink:
19. bře 2014 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@27verca holky, napisu vic pozdeji. Ale my zase nabirame moc, mala ma 4300 g, takze kilo deset narust. :grinning:
19. bře 2014 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@27verca Very, u nás byla v pondělí doktorka dětská a říkala, že by mimčo mělo přibírat tak optimálně 10-15dkg za týden ...
19. bře 2014 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@27verca Naše malá přibírá taky hodně, za měsíc přes kilo... A on ti hodně blinká? Ten prášek se jmenuje nutriton, používali jsme to u druhého syna, ale ten teda blil šíleně.... Je zvláštní, že je spokojený, spinká dobře, kdyby hladověl tak by se asi choval jinak ne? Máš teda super doktorku, že ti dává čas a podporuje kojení, ta naše už by mi dávno rvala nutrilon. Asi bych zkusila kojit častěji, po dvou hodinách. A kojíš jen z jednoho prsa? Taky někdo kdysi radil odstříkat trochu před kojením, aby dítě pilo hlavně to zadní mlíko.
19. bře 2014 ve 20:35  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@coolik To právě říkala i moje Dr. a my máme tento týden jen 5dkg :frowning2:
@majak78 No ublinkne si,ale ne pokaždý a spíš je to tím,že se přecpe nebo že s ním houpneš nebo tak.Kojím ho tak 20 až 25 minut a ještě by pil,ale pak už blinká,jak je plnej :frowning2: . Kojím z jednoho a další kojení z druhého. Je právě spokojenej,taky někdy dám po 2 hodinách,když pláče,netýrám ho hlady :grinning: . Odstříkávat jsem nezkoušela,ale taky jsem to slyšela. O tom kojení kouknu na to...díky
Díky moc holky a budˇte rádi,že tak pěkně přibíráte :slight_smile:
19. bře 2014 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@27verca @majak78 @pupan @brsh .. ahoj děvčátka, jak se daří, jak to jde? já píšu o radu ... přemýšlím nad tím kojením. kojíme teď tak, že jednou kojím jedno prso a na další kojení druhé prso. jde mi o to, že když malá netahá hezky a courá se s tím a taky mi u toho klidně usne, tak se nedostane až k tomu zadnímu mlíku, k tomu výživnějšímu. tak zvažuji, zda bych neměla spíš kojit tak, že na to další kojení začnu zase tím prsem, kterým jsem skončila, ale třeba jen 5 minut a pak dám to druhé. tak bych měla jistotu, že to víc husté mlíko opravdu bude mít. jak kojíte vy a co myslíte. nebo pak odstříkat to první a nechat ji pít to hustší ...

a další věc .. co vlastně jíte, když kojíte. všichni mi říkají co nesmím .. ale že by mi teda někdo řekl co můžu a co si mám vařit to nikdo. mám strach teď s něčím experimentovat, aby malá neměla bolení ... nakoupila jsem si plno zeleniny a ovoce a pak jsem zjistila, že z toho skoro nic nemůžu. :frowning2:
23. bře 2014 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@27verca Very a nechceš se poptat kolem dokola známých jestli nemá někdo váhu? tak bys věděla kolik si malej z toho kojení vytáhne a měla by jsi v tom trochu jasněji. já jsem poslala sms o váze asi třem známým a jedna se zeptala na facebooku a váhu mám doma už týden půjčenou ... a když jsem zjistila, že po dvou dnech z porodnice si malá vytáhla víc jak 50 na jedno kojení, tak jsem byla v klidu. jinak dnes jsme vážili a Julinka má 3,140 ... takže i tak skrz ty moje pochybnosti s tím kojením ... si myslím, že přibírá docela hezky. ale to neustálé buzení je masakr :stuck_out_tongue_closed_eyes: v noci už toho mám plné brusle, spát hoďku a půl nebo dvě ... :unamused:
23. bře 2014 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coolik Ahojky, to mě mrzí, že se nevyspíš. Pokaždé pije? Já kojím většinou z jednoho prsu, u kojení mi sice neusíná (jen v noci), ale ikdyž ji většinou nabízím i druhý, málokdy si vezme, nebo vezme a jen podudlá. Tak zkus budit lechtáním pod bradou, když to tam trošku zmáčkneš, vyvoláš sací reflex, nebo můžeš trochu zmáčknout prso, začne ji to rychleji téct. JInak nevím, myslím, že když ji podáš po 2 hodinách to prso, kterým jsi kojila posledně, stejně už tam zas bude to přední mlíko první.. nevím, jestli to fugnuje tak, že to zadní tam zůstane a pije ho jako první pak.. Ale pokud ti bude hezky přibírat, tak to nemusíš řešit.
Jojo, váha je na tohle fajn, že má člověk aspoň představu, kolik dítě vypije.

K jídlu, já sama fakt nevím, příjde mi, že nejím nadýmavého nic a stejně bříško bolí. Nejím nic v čem je cibule, pak samozřejmě nadýmavou zeleninu a ovoce ne a pečivo vesměs starší. Co by se ještě nemělo?
23. bře 2014 ve 22:09  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majak78 .. všechno co píšeš dělám. lechtám pod bradou, mačkám prso, zlobím ji na zádičkách, na bříšku, na nožičkách ... ale myslím, že je to lepší. dokonce se včera 2x vzbudila sama. dneska ráno byla kouzelná. vzbudila jsem ji jemně a ona se tak dlouho protahovala až otevřela ty svoje kukadla a vůbec neplakala. s tím buzením dlouhým to bylo vždy takové, že z buzení to pomalu přešlo do pláče a pak kojení ... takové nehezké. tak doufám, že se blýská na lepší časy. dnes byla šikula. ještě neplakala a usla sama v koši a spinká. akorát jsem tam nedala monitor dechu, tak tady sedím a furt kontroluju jestli dýchá ...
s tím mlíkem taky nevím ... jak se tam dostane zase to přední a za jak dlouho ...
24. bře 2014 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majak78 .. mně příjde, že jsem na chlebu a paštikách ... no o víkendu jsme měli vývar a řízky, tak taky dobrý. chtěla jsem začít chodit pro obědy tady do mateřské školy, ale taky mi známá říkala, že třeba prý dušenou mrkev nee .. že je v tom i hrášek ... budu muset mrknout na ten jejich jídelníček a podle toho se rozhodnout.
no tak prý nemůžu žádné citrusové plody,jahody,meruňky atd. - na to mám stejně já sama alergii, tak to nemůžu, hroznové víno, okurek, paprika, rajče, snad jen ledový salát ... ani kapii nemůžu? ale papriku jsem si dva dny po sobě kousek dala a nemyslím, že by to vadilo. no a jinak jídlo, kde je cibule, česnek a samo nadýmavé, tak z toho nic. chtěla jsem si udělat aspoň špagety se sýrem a kečupem, ale nejsem si jistá tím kečupem. prý rajče je alergenní. tak můžem aspoň nějaké omáčky? kuře na smetaně? koprovku? rajskou? jako asi můžeme nějaký přírodní plátek s rýži, těstovinou a bramborem? nějaké kostky na šťávě? co třeba palačinky? jo a chleba s máslem a jahodovou marmeládou jím ...
24. bře 2014 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek