• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu únor 2014

24. července 2014 
@27verca @pupan @majak78 holky, když kojíte .. dáváte prckům cumel? já nad tím začínám uvažovat, jestli jí ho nemám dát. zase jsem se dočetla, že to pro kojení není dobré ... ale někdy mám pocit, že malá spí, jí a nebo řve .. ona se prostě vzbudí vždy s hladem ... a když se nabaští, tak chce stejně prso, protože si z něj dělá dudel ... :frowning2:
10. dub 2014 v 17:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@coolik To my dávaly cumel hned v porodnici,je na něm závislej,jinak by taky brečel nebo papal :wink:
10. dub 2014 ve 20:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@27verca @majak78 @coolik @pupan - čau kočiny, my teda zatím objednaný na očko nejsme a to jsme skoro nejstarší :frowning2: tak nevim. Jdu na prevenci s malou příští týden, tak jí možná ďobne. Dávám jen povinný, víc do ní rvát nebudu. Jen ještě zvažuju tuberkulozu, protože z toho mám jedinýho obavy.
Dneska jsme poprvé sami doma s Adi a Leftym - tatínek už maká a bude přes týden pryč. Ale zvládáme to zatím hezky, jen je opruz to večerní venčení. Dneska jsme se vrátili v půl sedmý a pak jsem musela ještě Adinku udržet při životě do půl osmý než šla do vany a v osm spát :grinning: ale sedím tu a surfuju, mám uklizeno - má to něco do sebe, nemít doma chlapa, co dělá nepořádek :grinning: Jinak nás, děvčata, čeká opět stěhování - pro změnu, tak jsem z toho mrtvičná. Jsme tu asi tři a půl měsíce. Tentokrát už to ale fakt bude snad naposledy. Začínám tedy pomalu balit zimní věci atd.
10. dub 2014 ve 22:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@coolik některý děti se chtějí po jídle dodudat... tak dej, stejně se tomu asi nevyhneš :unamused: my odjížděli už z porodky s dudánkem a má ho jen na spaní. Jinak funguje celkem dobře bez něj :slight_smile:
10. dub 2014 ve 22:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@coolik Já jsem prvnímu dala dudlík až nějak po měsíci, bála jsem se toho, že zkazí kojení. A on se na něj už pak nikdy pořádně nenaučil, neuklidnil se s ním, neusnul s ním.. a bylo to náročné, ho někde uklidnit, uspat. Druhý syn dostal dudlík hned a měl ho do tří let, kdekoli nebyl problém - dát dudlík a uklidnil se, sám usínal a ve třech letech ho dal Mikulášovi a byl klid. Takže já byla rozhodnutá, že Nelinka dudlík dostane. A dala jsem fakt v porodce, ale neuměla to s ním. Až asi před dvěmi týdny se chytla a dudlala jak o život - zároveň ale začaly problémy s kojením, méně pila, vztekala se u koja a tak.Bála jsem se, že to souvisí (děti se mohou ududlat a zaženou tak hlad, méně pak přibývají, nebo špatně sají a nevytáhnou tolik atd.), takže jsem dudlík vzala. Zas jsme se rozkojily, tak jsem dudlík vrátila - ale spíš jen do kočárku, na uspávání nebo po kojení, když vím, že se hodně napila a i tak je neklidná. A zatím to funguje. Takže záleží, jestli je kojení OK, tak ho dát můžeš.
11. dub 2014 v 16:21  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@coolik Zvláštní je, že Nelinka si z prsa dudlík vůbec nedělá, já bych ji ho kolikrát vrazila na uklidnění, ale ona nechce.. když nemá hlad, tak ji nepřinutím pít. Kolikrát mám třeba po ránu nalitá prsa, bolí, ona se napije z jednoho a dost, nepřinutím ji ani náhodou vysát i to druhé. Ví, co chce :slight_smile: To kluci pili, pak blili z přepití, ale pili klidně zas dál :grinning:
11. dub 2014 v 16:23  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@coolik Já si nemyslím, že dudlík má nějaký vliv na kojení. Kluk mi dudlal dudana od porodky a kojený byl plně půl roku, pil jako o život, a pak ještě do 8. měsíce dál s příkrmy a Terezka nikdy dudlík nevzala a nevzala ani prso.. Tak tedy nevím. Teď dudláme sem tam, cpe si totiž do pusy ručičku, tak radši dám dudlíka, než ji pak těžce odnaučovat na tu ruku, a i kojím v pohodně.. Tak spíš bych řekla, že každé mimi to má jinak..
11. dub 2014 v 17:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@pupan @majak78 @brsh @27verca .. holky díky moc za názory. tak my to ještě zvážíme a uvidíme. každopádně vaše informace z "praxe" jsou super. fakt díky. jinak nějak nestíhám přispívat, jsem ráda, když vás dočtu .. takže přehled mám jak se máte ... :slight_smile: jak budu mít trošku víc času, tak se ozvu. papa a mějte se krásně.
11. dub 2014 ve 20:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@coolik
@pupan
@majak78
@brsh
Přidala jsem nové fotky,tak můžete juknout :wink:
12. dub 2014 v 07:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@coolik @pupan @majak78 @27verca - Veru, malej je slaďouš :slight_smile: taky jsem naházela nový fotky, tak mrkněte. Klárko, malá si taky žere ruku - doufám, že z toho nebude cucání palečku :frowning2: Pořád jí to vyndavám, leze mi to hrozně na nervy. Někdy jí nacpu špendlík chrastítko a rve si ho tam místo tý ruky, ale dlouho to nevydrží. Holky, já byla dneska u kadeřnice - no nejen, že je boží si zase připadat jako člověk, ale nebyla jsem čtyři hodiny doma a docela se mi to líbilo :grinning: i když ta poslední hodinka byla dlouhá a už jsem se těšila na Adi :slight_smile:
12. dub 2014 ve 22:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@27verca
@brsh
Holky, super fotky. Obě máte krásné dětičky. Adinka mi příjde hodně dlouhá! A jak pase koně, paráda.. to můžem jen závidět :wink:
12. dub 2014 ve 22:43  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí (3)
@brsh já byla taky ve čtvrtek uholiče, taky 4 hodiny a když jsem přijela domů, manžel hlavu v pejru, jak to dělám, malá uřvaná, prý, jak jsem odešla, začla bulet a to u mě brečí fakt jen, když jí pobolívá bříško, což je péár minut denně :grinning:.. A houpal a vozil ji o bytě ze zoufalství v Terezky kočárku pro panenky.. Jsem myslela, že se picnu, když jsem přišla, ale musela jsem se smát :grinning:.. Fotku vložím..
13. dub 2014 v 07:31  • Odpověz  • To se mi líbí (4)
@brsh @27verca děvčátka, krásné dětičky máte! :slight_smile: krásné fotky!
14. dub 2014 v 18:08  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@pupan @majak78 @brsh @27verca .. tak jsme dnes byli v poradně. máme 3,99kg a vše ok. příští týden jdeme znova a pokud chceme očkovat rotaviry, tak už příští týden. ale já pro ty rotaviry asi nejsem. no dr. byla hned hotová .. že rodiče to očkovat nechtějí, ale když pak stojí za sklem jipky a koukají na to své bezmocné miminko, tak si hodně nadávají, že to nedali! no pravda, neuklidnila mě tím ... uvidím musím mrknout ještě na nějaké názory ...
14. dub 2014 v 18:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@pupan @majak78 @brsh @27verca holky, dívala jsem se na nějakou černobílou hračku na pověšení a nemůžu nic najít .. nemáte nějaký tip?
15. dub 2014 ve 12:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@coolik my rotaviry nedáváme, z nepovinných jsme dali jen ten prevenar.. nemyslím si, že je vhodné do těch maličkých dětí všechno cpát, bojím se každého očkování už tak. Ale taky mě štve naše dr., vždy to podá tak, že je to záležitost peněz a když váhám nebo něco nechci, tak mi říká, že to zas není tolik peněz atd. Ale o ty mi jde v poslední řadě, kdybych věděla, že je to vhodné a bezpečné, tak naočkuji co jde.. ale to si právě jistá nejsem. Je jasné, že když se pak něco stane, tak si to člověk vyčítá. Ale na druhou stranu mám kamarádku co má chlapečka autistu a dr. jim zatrhl všechna další očkování, existuje teorie, že očkování tohle může zpustit.. a ta zas si vyčítá, že očkovala, tak to je pak těžko.
15. dub 2014 ve 12:34  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@coolik My máme páva od lamaze a ten je z druhé strany černobílý..
15. dub 2014 ve 12:35  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@brsh Teda, další stěhování? Nelíbí se vám tam? Budeš v balení a zařizování brzy profík :grinning:
15. dub 2014 ve 12:37  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@majak78 hm no právě. já mám zkušenost se psem ... vím, že je to divné srovnání .. ale když byl štěně, tak jsme mu taky dali navíc další očkování, které nebylo povinné a jsem naprosto jistě přesvědčená, že jsme mu totálně rozhasili imunitní systém. opupínkoval se a víc jak půl roku byl na ATB. takže si prostě taky nemyslím, že je dobré dávat vše co mudra řekne. většina kámošek kolem mně to nedala ... jedné dokonce řekl dr. že měl případy, že i když bylo dítě očkované na rotaviry, přesto je dostalo. večer mám domluvený telefon se sestrou na dětským oddělení (manželka kolegy z práce), tak to s ní chci probrat. a pak jsem kontaktovala ještě jednoho kamaráda doktora co on na to. tak pak písnu, co jsem zjistila.
za tip na lamaze děkuji, mrknu na to! papa holky zatím
15. dub 2014 v 15:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@coolik já nedávám nic, ale zvažuju tuberu. Měl to malej od známého a byl rok totálně out. Je to naprosto normální čistotná rodina a stejně to chytil :frowning2: Poradim se příště s dr. Jinak my dostaneme první očkování 13. května. Už se těším. Pak hned půjde Adi na náušničky :slight_smile: A černobílou hračku máme taky od Lamaze - kravičku :slight_smile: Je hodně oblíbená. Jinak máme od Lamaze ještě slona a to je největší favorit po naprosto obyčejným prasátku, hehe.
Holky @27verca @majak78 @pupan - včera jsme byly s Adi na ko a má 5240 g a 58 cm (porodní 3190 g a 49 cm), takže roste po Sunaru hezky, i když blije jak Alik. Dneska jsem jí převlíkala opět čtyřikrát. Chudák malá.
Markét, stěhujeme se, protože V matka zjistila, že není schopná chodit do pátýho patra bez výtahu a vrací se tedy sem a my si musíme najít nový byt. Tentokrát už fakt náš a snad navždy. Takže mě už hrábne. Předtím jsem se stěhovala skoro v 9 měsíci a teď s miminkem, to bude paráda. Už jsem se stěhovala minimálně 15krát, si připadám jak cigoška - furt na cestách. Je to děsný.
A včera jsem měla otřesnej zážitek. Lefty trpí epilepsií. Vždycky měl záchvat ve spánku, takže dostal diazepam a pak jsme to nějak rozchodili doma. Včera měl poprvý záchvat venku. Šli jsme na procházku a najednou se začal skládat, spadnul na bok, klepal se. No hrůza. Já zahodila kočár, šla pomoct jemu, ale neměla jsem samozřejmě léky, tak jsem tam nad ním stála a utěšovala ho.....opravdu vydařený den! Do toho samozřejmě foukal strašnej vichr, pršelo. Děsný - tohle se mi děje, když jsem sama doma a Vilém jezdí pouze na víkendy :grinning:
15. dub 2014 ve 20:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@brsh A jak u něj ta tubera probíhala? AŤ to taky zvážím, dr. strašila, že je i u nás ve městě.
Slon od Lamaze je hit i u nás :grinning: Zážitek se psem, no hrůza :(
Já taky pořád převlíkám, malá taky někdy dost blije.. vůbec mi příjde, že má to zažívání nějaké bolavé, kolikrát se rozpláče sotva se přisaje k prsu, jak by ji to dělalo nějak blbě nebo co.. Ale brzy bude mít tři měsíce, tak snad se to všechno zlepší..
Tak ať se vám podaří byt dobře vybrat a je to už fakt definitíva.
15. dub 2014 ve 22:02  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@majak78 Je to mojí ségry ex šéf. Včera mi o tom zrovna říkala - že byl malej půl roku totálně mimo, jen nemocnice a ležení doma. Nemohl nic. Zeptám se na detaily a ještě dopíšu. Ale já do toho fakt asi půjdu, vzhledem k tomu, že určitě pojedu někdy s malou MHD a když vidim ten Václavák a centrum vůbec, tak je to děsný. Já doufám, že se ten reflux zlepší s příkrmem a prdy s věkem. Skoro každý ráno rourkuju a to dávám babycalm, sab simplex, kmínek, pase koně, mažu Pupíkem...no všechno a stejně je to málo :frowning2:
15. dub 2014 ve 22:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@brsh Baru to s pejskem je mi líto, to je strašný, když to čtu, mám husinu. Chudáček malej :frowning2:.. Jinak tuberu určo chci dát taky, ale až před nástupem do školky, teď ji šoupneme Terezce, jde od září do školky..
Jinak naše malá ani neodkrkává, to už musí být, natož aby si ublinkla nebo dokonce blila. Ta si pěkně každou kapičku MM nechává v sobě :slight_smile:. Ani jedno dítě mi nezvracelo, mám ale dvě kamarádky, jejich děti to měly do 3. měsíce, kdy fakt všechno vyblily, takže super drahý hypoalergenní mlíka, který se pořád blejou a nanovo lejou do dítěte, pořád se pere prádlo, no hrůza.. Tak vydržte, ono ten reflux přejde, v určitém věku se to upraví..
Počasí pod psa, včera u nás sněžilo, ráno normálně lidi ometgali auta :frowning2:. Na Velikonoce má ale zase být prý krásně, tak uvidíme..
16. dub 2014 v 07:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@pupan @brsh @majak78 ahoj děvenky, ach jo, to je furt něco s těma mimískama. dnes si připadám úplně na nic, asi dělám něco špatně. příjde mi, že malá furt plaká. když není u prsa a nebo nespí, tak mi příjde, že snad furt řve. nevím, jak ji uklidnit nic nefunguje. tak nevím jestli ji bolí bříško a nebo si prostě vymrčuje. každopádně z toho začínám mít docela nervy a to není dobré!
už jsem vyvařila i dva cumle .. ale nevím proč k tomu mám jakejsi odpor ... myslela jsem, že cumel nebudeme potřebovat, tak to furt oddaluji, abych jí je dala.
Baru s Leftym mě to mrzí .. to jsou další problémy na víc .. budeš mít svatozář, že to všechno zvládáš!

Jo a tak jsem včera mluvila s tou sestřičkou co pracuje na dětském oddělení v nemocnici ohledně rotavirů. Ona sama na to děti naočkované nemá. A v nemocnici jim s tím leží dost dětí, ale i těch naočkovaných. Takže i když to naočkujeme, tak není žádná jistota, že to dítě nechytne. A převážně to mají děti, které už navštěvují nějaký kolektiv. Tam to prostě chytají jeden od druhého ...
16. dub 2014 ve 13:36  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky maminy. Tak jak to tu čtu,nestačím se divit. Baru ty jsi dobrá,ne každá by tvoji situaci zvládla :frowning2: ,obdivuju tě :wink: . Další stěhování ti fakt nezávidím a kor s malou :frowning2: ,ale jak to tu čtu,ty to dáš levou zadní :slight_smile: .
Já byla v úterý u kadernice a malej jako by věděl,že musí být hodnej,tak mi tam celou dobu spinka v kočárku cca 3 a půl hodky :grinning: . Je to zlatíčko moje. Příští týden jdeme k dr. a tak jsem zvědavá kolik uz váží a měří,připadá mi strašně velikej ( má být tedy po kom,taťka měří 192 cm :grinning: ),tak uvidime.
Jinak vám přejeme hezké Velikonoce a schovejte si svoje i holčiček prdelky :grinning: ...
19. dub 2014 v 06:22  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj děvčata :slight_smile: tak doufám, že máte vejce vymalovaný a jste připraveny na pomlázku - já totiž nemám ani vajíčko :grinning:
Klárko, díky za tip ohledně tý TBC, tak já to ještě nechám být a vyřeším to s dr, až to bude aktuální.
Šárko, nic si z toho nedělej, že Juli pláče - přejde to!!!!!! Musí se srovnat se světem! Snaž se z toho nedělat vědu a hlavně ty si z toho nedělat hlavu. Podívej, máme to tu všechny za sebou a Adi fakt řvala téměř nonstop, bylo to dost šílený. Srovnala se až kolem osmýho týdne, tak máte ještě čas. Je to na palici, ale vydrž. Nemá třeba hlad? Na prdy něco dáváš?
Adinka pije v každým velkým mlíčku asi třetinu kmínovýho odvaru, to nám hrozně pomohlo. Jinak by se asi ukroutila k ránu. A stejně tak třikrát týdně rourkuju. I přesto, že používáme kapky, probiotika a furt cvičí na bříšku.. paní dr na neurologii říkala, že ho musí víc posílit a pomůže to i na ten reflux, tak snad. Začínáme tedy s mimi jogou :grinning: já jogu nesnášim, je to na mě hrozně pomalý, tak uvidíme. No kvůli malý se hecnu, hehe.
Jinak na mojí situaci není co k obdivu. Lefty je člen rodiny a musím se o něj postarat :slight_smile: i když neříkám, že to není náročnější. Jinak bych si k Adi přibrala snad nějakou práci :slight_smile:
HOlčiny, Adinka se mi v noci vzbudila už ve 23/45 - nechápu....myslíte, že jí přestalo stačit velký mlíčko? Zvedla jsem jí dneska dávku, tak jsem zvědavá, jak bude spinkat.........dobrou a krásný Velikonoce :sunglasses:
@pupan @majak78 @27verca @coolik
20. dub 2014 ve 20:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@brsh holky vsem krasne Velikonoce!... vic nestiham ..
20. dub 2014 ve 20:33  • Odpověz  • To se mi líbí
VŠEM KRÁSNÉ VELIKONOCE A AŤ NÁS VŠECHNY POŘÁDNĚ VYŠLUPAJÍ, ABYSME NEUSCHLY.. :grinning:
21. dub 2014 v 09:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@pupan @brsh @27verca @coolik
Ahoj holky! Jak se máte?
U nás vše v pohodě, i si Nelinku už víc užíváme, je hodnější, hodně kouká na hračky, takže vydrží i spokojeně ležet chvíli, hodně se směje a povídá, taky konečně hezky pase, dřív ji to moc nešlo. Taky už i v kočárku dokáže jen koukat chvíli, dřív to bylo jen řev-spánek- řev. Bříško ji občas ještě dost trápí, hlavně k večeru je uplakaná a kroutí se. Tak snad se to časem upraví. Včera měla 12 týdnů, utíká to hrozně rychle!
Baru, jak děláš ten kmínový odvar? že bych to taky zkusila, třeba po lžičkách..
Šari, tak co, máte dudlíka nebo pořád odoláváte?
24. dub 2014 ve 12:53  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@majak78
@pupan
@coolik
@brsh
Ahojky děvčata. Tak jak se daří? U nás je to čím dál lepší,ale jak čtu,tak i u vás a to je moc dobře. Včera jsme byly na druhém očkování a tak to bylo trochu uplakané odpoledne,ale dnes už to bude zase určitě ok :slight_smile: .Koniky moc Jiřík nepase,nechce se mu,zato pusina mu jede v jednom kole :grinning: ,nevim tedy po kom :grinning: . Hračky mu taky zatim mic neříkají,ale plinku si pres pusinku smudla a nejvíce kdyz je ospalej :slight_smile: . Jinak já mám pořád ještě nahoře 5 kilo a ne a ne je dostat dolu a jak jste na tom vy??? :wink: Zatim a mějte se krásně :grinning:
25. dub 2014 v 09:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek