• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu únor 2014

24. července 2014 
@majak78 @pupan @27verca @coolik - ahooooooj holky :slight_smile:
Šárko, tak co, je to lepší? Vydrž, kočko, bude líp - fakt se musíte trošku srovnat s Juli :slight_smile:
Markét, dělám ho tak, že dám bajvočko :grinning: kmínu, asi tak na dno toho avent kelímku, zaleju horkou kojo vodou a nechám louhovat (někdo píše osm minut, já hodinu, ať to má grády :grinning: ) a pak přidám do mlíčka. Dávám na noc 100 ml vody a 50 ml kmínu...nepozná nic.
Veru, vy jste tak očkovaný a my furt nic. Jdu na první až v půlce května. Jinak kila mám pryč, ale figura žádná výhra teda - no už jsem dostala požehnání něco trošku dělat po sekci, tak začnu. Ovšem s Leftym a Adinkou moc nestíhám. Vilém jezdí domů jen na ty víkendy, takže v týdnu padnu za vlast kolem devátý, desátý a jsem mrtvá. Kdybych si teda uměla odpustit ty čokošky a podobně, bylo by to lepší :grinning:
Holky, malý snad rostou zuby nebo co. To, že slintá, považuju za normální. Strká si taky ruce do pusy (to už dělá ale taky tak měsíc), ale teď je protivná jak činže, vzteká se u mlíčka (to nikdy!!), má bobek po každým mlíčku (normoš je 2 krát denně) a má docela průjem. No jestli nám k blití a prdům přibudou ještě zoubky, tak si to hodim :grinning:
27. dub 2014 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh @majak78 @27verca @pupan ahoj děvenky, tak čtu vás, ale nestíhám psát. jsem ráda, že jste všichni ok a relativně si to s prckama užíváte a je to lepší a lepší .. to se mi čte nejlíp, páč očekávám stejný "postup". My jsme byli minulé úterý v poradně a máme 55cm a 4,23kg .. teď už určitě zase skoro o 20dkg víc ... malá roste před očima a zatím stále jen kojíme. Prdíky nás myslím netrápí (klep, klep), ona se spíš fakt vzteká jen když jí vemu prso (když si ho jen dudlá). Jinak dopoledne mi ta malá "můra" spí tak půl hodiny v košíku doma, takže poslední dny chodíme prostě už dopoledne ven, třeba v 9.30 už trajdáme a to princezna vydrží i tři hodiny v klidu spinkat. No a noci jsou jak kdy .. teď poslední dvě noci se budila až po čtyřech hodinách, tak luxus ... ale jak ji pochválím, tak mi to vrátí tak, že se budí co dvě .. tak snad jsem to nezakřikla. No a jinak každý den je jiný ... ale vyvíjí se to snad tím správným směrem .. vydrží dýl vzhůru, víc se zabaví, víc si brouká, víc se směje (netuším proč knihy píšou, že se mimi usměje až ve třech měsících .. když se prťata smějí daleko dřív)! Koníky taky paseme a je každý den lepší. No každopádně celý den je jen a jen o ní! Opět klobouk dolů, před váma dámy, které máte doma už starší dítka! :slight_smile:
Včera jsme měli vítání občánků .. bylo to hezké. Hlavně tím, jak tady bydlíme na dědině a známe se, tak tam byly děti od kamarádek co nám recitovaly a zpívaly .. no budou snad nějaké fotečky, tak pak ukážu.
No a jinak právě jak tady píšu, tak Kamil leží na zahradě a lebedí a Julinka si trajdá venku s tetou Blankou ... tři minuty po Blance psala Veronika, že by šla malou vozit a pak psala Eva. Takže u nás je na vození Julie pořadník ... :slight_smile: Jsem ráda, aspoň trošku spočnu .. i když zase doháním co není udělané a je to patrné na první pohled. Jinak to nepřeháním. Zítra asi zajdeme na kyčle, tak snad to dopadne dobře a 13.5. by jsme měli mít první očkování. Rotaviry nedáme v tom už máme jasno. No takže hexu a prevenar ... akorát nevím, zda to mám nechat očkovat zaráz a nebo s odstupem 14dní ...
Jo cumel .. takže snažím se odolávat, ale měla ho asi tak 4x v puse. V podstatě jsem jí ho teď dávala na usnutí večer, když plaká. Ale nastolila jsem systém, že pokud dostane cumel, tak usíná sama v postýlce (jinak uspáváme na rukách a pokládáme). Tak kdyby ho chtěla jen na to usnutí, tak to bych ještě zkousla. Zase lepší asi takhle, než uřvané a nervozní mimino, že jí ho nechci dát.

Tak se mějte berunky hezky, pusinku všem miminkům a jen samou radost ať vám dělají.

Jo a mám nahoře 2kg ... ale žeru jak prase s prominutím .... a stále ujíždím na sladkým! :confounded:
27. dub 2014 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coolik @brsh @majak78 @pupan
Ahojky maminy. Tak já už fakt nevím. Malej od pátku jenom řve,spí a jí. Kde jsou ty prosmáté dny??? A že jich nebylo málo. Já už jsem na mašly,nevím co dělat :frowning2: . Jí mi i po hodině a půl a z toho i po čtyřech,takže hladem to nejspíš není,prdíky taky asi dobrý,dáváme espumisan a prdět ho taky slyším dost. Takže nevím :frowning2: ,napadly mě zoubky,ale to je asi ještě brzy,co??? Slintá jako blázen a narve si do pusy klidně i celou pěst...
:frowning2: :frowning2: :frowning2:
28. dub 2014 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@27verca to si myslim taky, ze maly lezou zuby, boooze :grinning: no gudlak :wink: my byly dneska s Adi na mimojoze a byla to desna prca :grinning:
28. dub 2014 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh Tak jsme tu měli dětskou dr. jsem za ni ráda,že je tak hodná. Tak buď malého trápí kolika anebo nejaka střevní viróza. Zítra ráno se ji ještě jdeme ukázat a uvidí se :frowning2: . Držte palečky ať je vše ok :frowning2:
28. dub 2014 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@27verca A má průjem, Veru nebo ne? To klidně může být kolika.....chjoooo, to je trápení s těma prckama. Malá se zase kroutila a vztekala u jídla, děsný! Taky nevim, co jí je. Je protivná odpo/večer a špatně mi spinká i baští. Přitom to měla vždycky na jedničku...
28. dub 2014 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh Tak to byla nejspíš ta kolika Baru. Dnes ráno jsme se jí byly zase ukázat a zatím vše v poho. Dnes se i přiklonila k tomu, že to můžou být i zoubky,takže se máme na co těšit :grinning:,takže i u vás to můžou klidně zoubky být :slight_smile: .Průjem právě že neměl,ale šahala mu rukavicí do zadečku a měl tam vodu a tak proto měla strach,aby to nebyla náhlá příhoda břišní-já to včera popletla s tou virozou. Dnes kakal normálně,tak snad dobrý. Taky mu včera dala paralenový čípek a spal od :grinning: 20.30 do 5.00 chudáček malinkej,byl vyřízenej a já tedy taky :frowning2: . Tak držte palečky :wink:....
Tady u nás žádné takové cvičení není a je to škoda,může to být hezký :grinning:,závidím...
29. dub 2014 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@27verca @brsh @coolik @majak78 ahoj maminky,
koukám, že máme i nadále všechny veselo :slight_smile:
My byly minulý týden na prvním očku, dneska jdeme nechat píchnout naušničky a já už se zase hroutím z tý představy..Maličkou si vezme dr. dovnitř, maminky tam radši nebere, protože prý dělají potíže :slight_smile:, asi na to nebude nic moc pohled. Ale lepší teď než za pár měsíců, kdy si tam bude už ručičkou sahat a je to pak o to horší.. Ale netěším se.. Naštěstí u Terezky byl průběh naprosto bez komplikací, už ten večer spala bez čepičky, co drží vatu na těch ouškách, jen jsme to museli nějaký čas protáčet, ale jinak vše ok, tak snad i tentokrát to nebude jiné..
Jinak mám nahoře ještě 6 kg, což ze 30kg docela jde na to, že nedržím žádnou dietu, jen se už tak nepřecpávám jako v těhu a kojím..Je to super, že to jde dolů zatím samo.. Ale teprve včera jsem odložila těhu kalhoty, pořád se mi nestáhla poánev natolk,abych se do svých vešla, až včera jsem se do nich napresla :grinning:
30. dub 2014 v 06:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan @27verca @brsh @coolik
Klari, a vy jdete klasicky píchat? Ne nastřelovat? My už náušničky máme doma, ale nastřeluje se u nás až po druhém očku, takže někdy v květnu. Taky se toho moc bojím, chuděrka malá. Vůbec jsem uvažovala, jestli ji to dávat a rozhodovat tak za ni, ale asi je malá pravděpodobnost, že by je jako větší nechtěla, tak asi méně bolestné to pro ni bude teď než třeba v 6 letech. Vím jak neteře, byly takhle pozdě, celé natěšené, nastavily jedno ucho a druhé už pak ani náhodou nechtěly :grinning:
@27verca Doufám, že už je malý lepší. Bříško někdy umí potrápit. A zoubky - no já vím, že já takhle u Míši čekala zuby od 3 měsíce - slintal jak bernardýn, ruce pořád v puse, uřvaný - no a vylezly v 9ti měsících, takže jsme se načekali :grinning: Celé pěsti v puse má Nelinka taky pořád, ale to je tím, že mimča v tomhle věku poznávají svět pusou, tak si tam všechno rvou :slight_smile: Ale kdoví, třeba mě překvapí a taky to ty zuby budou :slight_smile:

S váhou mě neštvěte, mě ještě pořád zbývají 4 kg a to jsem Klari měla nahoře polovinu toho, co ty.. a nejde to nějak dolů. Včera jsem poprvé půl hoďky cvičila, dřív jako pár cviků na břicho a tak, ale včera jsem potila krev :grinning: Teď by to chtělo častěji, snad to do léta shodím. A možná by i pomohlo odpustit si ty čokošky, ale to jde těžko :grinning:
30. dub 2014 v 09:26  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majak78 ano, byli jsme píchat, mám kamarádku, u které se při nastřelení naušnic dcerce zasekla pistole a ouško museli roztrhnout! Takže já bych to nikdy neriskovala.
Píchání byl pro městres větší než pro Barunku, ráno mi bylo ne zvracení, nesnídala jsem, nic jsem nepolkla, pak v čekárně, když to malé v ordinaci píchali, jsem se málem zhroutila a když mi ji přinersli, málem jsem ji umačkala. Jsem měkkouš :slight_smile:
Přidávám fotečku s naušničkama...
2. kvě 2014 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@pupan @majak78 @brsh @27verca Klári, tak teda to slyším poprvé v životě s tou pistolí ... jéžiš, to jsem ani neměla vědět. samozřejmě jsem o naušnicích uvažovala a samozřejmě nastřelení, protože když jsem si nechala v devítce píchat druhou dírku, tak jsem se bolestí málem po.čůrala a nechtěla jsem, aby to dělali i Julince. Já osobně už bych si píchnout další dírku jehlou nenechala :frowning2: ale teď jsi mě teda nahlodala!
Jinak maličké naušničky moc sluší .. kupovala jsi nové? nebo babičky?
2. kvě 2014 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coolik Šári, ano,kupovali jsme oboum holkám vždy nové, korunky dali prarodiče, Terezka má bílé zlato, ale jelikož se ta část, která je v dírce lupe a už vykukuje to žluté zlato, dali jsme Barunce žluté zlato rovnou. Čím jsou menší tím je to míň bolí, malá si na to za celý den ani nevzpomněla a normálně na tom leží při kojení a třikrát denně jí je musím protáčet a mazat framikoinem a ani nepípne, takže je to super.. Za mě jedině píchat u chirurga odborníka..
2. kvě 2014 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan .. teda Klári já to obdivuju ... jak to čtu, tak mě to bolí. To není možné, že by miminko vnímalo tu bolest méně .... ještě to protáčet ... auvajs! já vím, že se to tak dělalo a dělá ... ale mně to příjde strašné. já jsem asi posera! no a navíc ... široko daleko nemám chirurga fakt odborníka!
3. kvě 2014 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan
@coolik My půjdeme určitě nastřelovat, dělá to naše dr. a neměla nikdy problém, budu prostě doufat, že se nám jakýkoli průser vyhne. Píchání se bojím. Navíc máme náušničky kroužky a ty je lepší dávat už do zhojených dírek. Máme taky ze žlutého zlata s kamínky, líbí se mi i bílé ale tenhle typ v bílém neměli, tak máme žluté.
Tyhle starosti jsme s klukama neměli :slight_smile:
Jinak už máme tři měsíce :slight_smile: Řekla bych, že se Nelinka zas o hodně zlepšila, bříško už netrápí, je to úplně o něčem jiném než před měsícem! Hrozně si ji užívám, škoda že to tak letí!!!
3. kvě 2014 ve 20:49  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@27veca - ahoj Veru, tak jak je Jiřík na tom? Co to tedy bylo za trápení?
@majak78 @pupan @coolik
ahoj žáby :slight_smile: tak jak je? My budeme určitě taky nastřelovat - píchání mi přijde jako děsný trápení a protáčení už tuplem, je to taková zastaralá metoda.... no nevim, každej podle svýho :slight_smile: Já nechám malý i nějakou dobu ty plasťáky v ouškách, hrozně se mi líbí :grinning: a pak dostane z bílýho zlata s růžovýma kamínkama, co jsem dostala pro malou od kamarádek k narozkám :slight_smile: Markét, my máme v pondělí tři měsíce a nevěřila bych, jak se to všechno zlepší!!! Je to supr :slight_smile: malá už se zbavila prdů (fakt mi přijde že ze dne na den)...chodí spát v sedm (to bych ráda šoupla na osmou, ale což...)vstává ve tři, spí do tak půl sedmý a to dostane mlíčko a ještě hodinku urve. Takže jsem moc spokojená. Jinak se dost tlemí :grinning: Byly jsme v pondělí na tom cvíču, bylo to fajn a teď jdeme znovu, tak se musím víc soustředit, abych si zapamatovala všechny cviky :slight_smile: v úterý nás čeká první očkování a týden na to, tradááááááá nááááááááušnice :slight_smile: už se nemůžu dočkat jaká bude kočička :slight_smile: Holky, Lefty přinesl malý na cvičící deku kost z bůvolí kůže, když pásla koně - já byla mrtvá smíchy :grinning: Už jí asi vzal na milost, chudáka :grinning:
3. kvě 2014 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@majak78 @pupan @brsh @27verca ahoj kočky, tak se těším na fotečky holčiček s náušničkama! baru plastové? dneska jsme se na něco takového koukali, ale moc jsem to neviděla, kojila jsem u toho a kamilovi se to moc nelíbilo ... :grinning: jinak mně se nikdy nějak nelíbilo bílé zlato, ale jak jsme koukali na ty náušničky, tak mi to pro to miminko příjde takové nějaké hezčí ... mně se líbily třeba tyhle, ale nevím, jak by vypadaly v reálu ... http://www.levne-sperky.cz/detske-nausnice-cutie-jewellery-c2157b-pink-bile-zlato-585-000/ zvětšte si je, jsou úplně hezoučké ... :grinning:
no a jinak máte pravdu, jak to letí .. až je mi to líto! malá už je tááák velká! už to není žádné prťavé miminko. no nejsme na tom tak super jak vy, jako s režimem a tak dále, ale i tak je úplně úžasná! tak se na jednu stranu těším, až budeme mít něco přes ty tři měsíce, ale na druhou stranu ne, protože už bude hooodně velká! snažíme si to užívat, ale stejně když se otočím, tak jakoby to vše uteklo strašně moc rychle!
s tím očkováním zase přemýšlím, zda dát hexu a prevenar zároveń a nebo po sobě ... skrz reakci. nevím jak to malá ponese a co se bude dít ...
Baru, tak lefty je frajer, vypadá to, že ji přijal do rodiny! :slight_smile:
3. kvě 2014 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh Baru, ale protáčet budeš muset i ty nastřelené :slight_smile:, jinak to samozřejmě může srůstat a dělat se zánět a hnisat, ty to musíš protírat framikoinem tak jako tak :slight_smile:, navíc to riziko, takže za nás nee.. Do 3 měsíců mají tu hranici bolesti někde jinde, takže malá o píchání už za 10 minut nevěděla a druhý den u protáčení ani necekla, takže jednoznačně jí to nebolí :slight_smile: Navíc mám bohužel právě kolem sebe lidi, co nastřelili a hojilo se to tak špatně, že naušničky museli vyndat a nechat dírky vyhojit, to pak zarůstalo, a to teda fakt nechci :frowning2: Nastřelování je podle mě pro starší, ne pro miminka, na to máme ale každý svůj názor :slight_smile:
@coolik mně se líbí bílé zlato moc, já nejsem na to žluté, ale to bílé časem oprýská, zásnubák z bílého zlata už mám skoro úplně žlutý, snubák tedy zatím drží, ale taky ho nenosím doma, stál 7 tisíc, tak se bojím, aby se neoprýskal taky, je nádherný :slight_smile: a, no a pod tím bílým zlatem pak zbyde jen to žluté, které je pod tím, takže jsme teď koupili rovnou žluté, drahé jsou stejně :slight_smile: Podle mě je to předražené, na to, jak je to maličké, ale tak oni ví, že tohle jede a maminky a tatínkové toi mimískům pořídí za jakoukoli cenu..
Jinak holky máte pravdu, jak hrozně to letí. Nedávno jsem kojila svýho kluka, dneska je mu skoro 9 a jezdí si se svým tátou po světě. Zrovna teď ho mám od středy v Německu a Rakousku.. Terezce budou za týden 3 roky a Barušce budou za 2 týdny 3 měsíce a ve čtvrtek má křtiny :slight_smile: Moc se těším, pošlu Vám pak fotečku..
Moc všechny zdravíme,
4. kvě 2014 v 07:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan Klári, ty mi dáváš s tím pícháním ... :grinning: Ale je dobře znát i jiný názor než na nastřelování ... takže jsem ráda, že to píšeš. Jinak já jsem byla vždy proti bílému zlatu ... nikdo nepozná, že je to zlato, všichni to mají za stříbro a těch peněz za to! Každopádně my máme snubáky ze žlutého a od mistra zlatníka, který to ještě vyrábí opravdu ručně. Takže jsme si je mohli namalovat a říct jak je chceme. Byla jsem u nich zrovna, když tam měli lidi z Prahy a ti chtěli snubáky z bílého zlata. Zlatník, ač mohl mít kšeft, tak jim to rozmluvil, protože jim řekl přesně tohle, že za to dají spoustu peněz a nikdy ty prsteny nenaleští už do krásného lesku, tak jak při koupi, že to prostě u bílého zlata nejde a že nikdo ani nepozná, že mají místo zlata stříbro a to jde naleštit stále do krásného.
Ve čtvrtek máte křtiny? To budete mít normálně v rámci mše, že?
4. kvě 2014 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coolik Máme svého faráře, který nás oddával, křtil nám už Terezku a teď nám pokřtí i Barunku. Je k tomu krátká mše, ano.. Ale on je super, dá se s ním domluvit, je to mladý kluk a bere ohledy na nás, takže mši dělá krátkou, aby se tam děti nenudily.. Budeme tam mít obě rodiny a dost dětí, takže proto.. Maximum půl hodinka a pak jídlo, kafčo a děti jdou na nové Rákosníčkovo hřiště před naším barákem :grinning:
4. kvě 2014 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majak78 @pupan @coolik @brsh
Ahojky holčiny. Tak u nás,musím zatˇukat,vše ok :slight_smile: . Asi to nejspíš byla ta kolika,páč od té doby vše ok . Jediný co se od té doby změnilo je to,že mi Jiřík spinká celou noc. Dám mu cca v půl devátý a spinkáme až do cca pěti,takže super :slight_smile: . Taky vám to přeju,je to fakt super se takhle vyspat. Já jsem tak ráda,že nemusím řešit s vámi náušničky :grinning: ,mám o starost míň...V pondělí nám budou 3 měsíce a tak jdeme hned v úterý na kyčle,doufám,že budeme v poho. Utíká to jako blázen,co holky??? Přijde mi to jako před týdnem,co jsme byly ještě těhu :grinning: :grinning: :grinning: .Mějte se a pusu holčičkám :wink:
4. kvě 2014 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan - Klári, mně holky (kamarádky) říkaly, že neprotáčely - ani to už těch pecek moc nejde. Jako otočím jí tím, ale doufám, že se obejdeme bez nějakýho hrocení :slight_smile: každopádně máme za sebou pět odběrů z patičky během 24 hodin a to trvá několik minut (každý odběr), takže dvě bodnutí do oušek (resp nastřelení), snad zmákneme :slight_smile:
@coolik - ty jsou krásný :slight_smile: my máme podobný, ale kytičky (v týhle barevný kombinaci) :slight_smile: já teda na ty mimi naušnice moc nejsem, spíš se těšim na ty plastový pecičky - dám fialový nebo růžový. Můžou je mít dlouho v oušku, tak uvidím, jak dlouho budu odolávat nátlaku okolí než dám ty miminkovský :grinning:
@27verca - no tak to jsem ráda, Veru :slight_smile: Fakt to letí - je to jak včera, co přišla tvoje povzbuzující sms, že je malej na světě :grinning: Já už jsem vytřídila krabici věcí po Adi - teď na to koukám jak blázen, že se do toho vešla :slight_smile:
@majak78

Jinak nevim jak u vás, ale u nás dnes den blbec - malá protivná jak činže, už v noci blbě vstávala (brzo)...no prostě: ještě, že už je v pelechu :grinning:
4. kvě 2014 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@brsh S náušničkama to máme úplně stejně, nejvíc se mi líbí ty nastřelovací :slight_smile: Jsem to maminkám v čekárně okukovala a ptala se, kde to koupily a to byly ty nastřelené :grinning: Mě by takové úplně stačily. Taky moc nejsem na ty miminkovské, tak máme aspoň kroužky a ne klasiku.
Proč jste měly tolik odběrů??? To tehdy jak ti nedýchala? Nebo teď zas něco?

DNeska jsme byly na kyčličkách, jsem tam slintala, když jsem viděla ty malinká čerstvá miminka, Nelinka je už vedle nich obřice :slight_smile: A to byla taková nedávno, ach jo. Vy @brsh @coolik se aspoň můžete těšit, že vás to čeká ještě jednou (nebo víckrát :slight_smile:), ale já už mám po ptákách :frowning2:
Kyčle OK, akorát jedna ještě nemá jadérko, tak půjdem ještě jednou.

Zítra máme druhé očko, to zas bude.

@pupan Užijte si křtiny, my už taky měli, fotku vyfintěné Nelči dám do alba.

@27verca Spaní máte super, my to chvíli měli taky tak, teď vstává kolem tří a pak v pět většinou. Což je taky fajn. I přes den už někdy i tu hoďku dá, takže lepší se to, lepší.

Tak pa a mějte se holky!
5. kvě 2014 v 16:12  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@majak78 @brsh @pupan @27verca ahoj berunky, Baru, já na ty miminkovský náušnice taky nejsem a počítala jsem, že malé necháme ty co se jí nastřelí, příjde mi to hezké a takové "modernější", tu stránku s těma dětskýma jsem otevřela jen tak a prostě se mi tady ty moc zalíbily, že jsem ochotná jí je koupit. akorát bych byla ráda, kdybych je mohla vidět "na živo" protože takhle nafocené to může dost klamat. tak zatím je to jen v hlavě a dál to neřeším ... ač mi mamka už dala víc jak půlku na jejich koupení ... :slight_smile: tak uvidíme.
Holky my byly na kyčlích minulé úterý a to bylo malé 7 týdnů ... dopadly jsme dobře .. na jedné teda máme 1b, ale i to je prý negativní výsledek. doktor říkal, že jestli chceme, tak že malé máme dávat jednu plínu širokýho balení .. tak jsem si říkala, že jí to budu dávat jen na noc. ale dala jsem jí to zatím jen jedenkrát .. co by jste dělaly vy? dávaly to nebo ne? no a na další kontrolu jdeme až v 3,5 měsíce a to je nějaké divné, protože všude píšou, že ve třech měsících. tak teda nevím. no 13,5, jdeme k dětské tak se na to poptám a uvidím. a taky tam bude první očkování .. tak na to tak trochu myslím, jaký to bude a doufám, že to bude v pohodě a bez reakce .. moc bych chtěla! taky furt zvažuji, zda mám nechat píchnout zaráz tu hexu a prevenar nebo to rozdělit.
Marky, nějak jsem přehlídla co máte s očičkama ... ???

No a jinak u nás je veselo. Julie asi tak 4 den řve u kojení. Začátek ok, pak začne vymýšlet blbiny a hraje si s prsem a pak začne řvát a hrůza. Říkala jsem si, že asi ty růstové spurty .. no a včera když to dělala, tak mi to nedalo a vzala jsem si odsávačku a neodsála jsem skoro nic! Takže jsem začala plašit a volala ještě večer laktační poradkyni co s tím ... říkala, že klasický spurt (to slovo je divné, vůbec jsem ho nikdy předtím neslyšela) .. takže střídat prsa u kojení a taky jsem si koupila homeopatika na podporu tvorby mléka, gravimilk, jogurtová mlíka a příjde mi, že celý de nedělám nic jiného, než že do sebe cpu vše to výše napsané + kojící čaje a tekutiny .. no doufám, že se mlíčko vrátí, protože můžu říct, že když jsem to včera zjistila, že malá asi nemá co jíst, tak jsem poprvé od jejího narození měla fakt slzy v očích ze zoufalství ... :frowning2:

Very a ty píšeš, že Jiříka nakrmíš po osmé a spí až do pěti do rána ... a to mezitím odstříkáváš nebo jak? To přeci může mít i vliv na tvoření mlíčka .. že je ho míň ...
5. kvě 2014 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coolik Šari, očko jsem myslela očkování, to jsou ti přiblblé mamkovské zkratky :grinning:

A ke kojení, tohle máme za sebou už jednou a teď to máme zas. Taky jsem z toho vždy na nervy,úplně ti rozumím. U nás posledně byl problém ten, že právě malá začala spát v noci až do pěti a já to dvě noci zaspala a už to jelo, mlíka o dost ubylo. Než mi to došlo, taky jsem byla ve fázi, že jsem neodsála skoro nic.Jenže u nás Nelinka moc nepomůže - v tom smyslu, že by fungovala jak odsávačka. Střídání prsou a tak moc nehrozí, ikdyž má málo, tak moc častěji pít nechce, nechce se jí tahat atd. Já si tehdy půjčila elektrickou odsávačku, stávala jsem v noci, odsávala mezi kojením atd., a hezky se to zas rozjelo. Teď je to zpátky, už týden zas pila dost málo (ikdyž bylo dost) a mě se nechtělo moc odsávat, myslela jsem, že teď už je to ustabilizované, ale zas je hned mlíka míň. Zatím se tváří spokojeně, ale cítím, že toho musí mít málo,polyká jen chvíli. Ikdyž je pravda, že ikdyž nic neodsaješ, v tom prsu mlíko je, když mimčo chce, tak si ho vytáhne, ale jim se právě většinou nechce najednou tak tahat no.. Tak ať to rozkojíte!
6. kvě 2014 v 06:44  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coolik Řeknu ti to jak to je.Když se mi to stalo poprvé,že Jiřík takhle spinkal,tak jsem s tím nic nedělala i když jsem prsa měla jak balony ani otočit jsem se v posteli nemohla.Druhou noc to samé,spinkal zase a tak jsem začala honit odsávačku,půjčila mi ji kamarádka,ale prsa už se mi tak nenalila, takže jsem neodsávalla, aby měl zase Jiřík co papat. Takže ted už prsa tak nalité nemám,ale mlíčka je pořád dost :slight_smile: .
@majak78 A bude to lepší a lepší :grinning:
@brsh Jj,je to jako včera :grinning:
@pupan To hřiště máte super,závist :grinning:
Jinak dnes jsme byli na nožičkách a vše ok,mám radost,že máme nožičky v poho :slight_smile: . Jiřík už si povídá a to dost,je to srandovní,poslouchat a pozorovat ho :grinning: ,největší kravinky dělá se ségrou,to se smšje nahlas,je to kouzelný :slight_smile: ,moc je miluju...
Mějte se...
6. kvě 2014 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@27verca Very super, že nožičky v pořádku :slight_smile: @majak78 ... no uvidíme co z toho kojení bude. teď jsem ji slavnostně dokojila a dala spát .. no nepřišlo mi, že bych toho mlíka měla nějak moc. ale zkusila jsem ještě teď odsávat a nejdřív nic a pak to šlo ... jenže když jí se tahat nechce, tak na to kašle! uvidíme, jdu spát ... krásné ráno děvčátka!
7. kvě 2014 ve 02:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majak78, @coolik S tím kojením, já to mám tak, že nám manželův kamarád půjčil obchodní váhu, je to přesná váha, která měří v obchodech už od 0,1 do 50 kg, a já jak Terezka nechtěla pít, a u Barunky to první dva týdny bylo naprd, jak moc netahala, tak jsem si ji půjčila s tím, že budu chvíli vážit jako v porodce před a po pití, abych měla jistotu, že a kolik vypije.. Ale zvykla jsem si na to tolik, že to dělám dodnes apořád, krom, když nejsme doma, samozřejmě :grinning: Jako sebou ji nevozím :grinning:
Malá pije večer naposledy tak kolem té půl osmé, někdy, málokdy to vyjde i na tu devátout, ale pak celou noc spinká a pije až kolem šesté, půl sedmé ráno, a to vypije fakt hooodně, jelikož od 4h mám naducaný prsa a jak píše Šárka, ani se nemůžu otáčet, to to do ní teče samo.. Takže to vím i bez vážení, že vypije těch 150..Pak přes den ale vážím a to je to, co chci říct, že i když zrovna nehltá, přijde mi, že vypila strašně málo, tak je to kolikrát stejně, nebo dokönce i víc, než když mi zrovna přijde, jak to hltá. Takže ono je to sporné, nedělej si hlavu, pokud neplače, vypila dost.. Ono je to také podle toho, co a jsi snědla ty a jak je to mlíčko zrovna hodnotný, ta voda na začátku, kdy hltají je jen na žížu, pápo je to zadní mlíčko a to, jak říkám, už u malé tak nepozoruju, že to hltá a přesto je pokaždé napitá dost.
Holky, já jsem z tý malý tak hotová, já se na ní nemůžu vynadívat, jak kdybych rodila poprvé :grinning:, je to takovej můj rozmazánek, já bych jí zakousla :slight_smile:.. Jak se teď pořád chlemí a třese radostí, když k ní přijdeme, je fakt kouzelná..
7. kvě 2014 v 06:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh, @27verca

@pupan Teda,tak to ti teda spí krásně! Taky by se mi ta váha hodila, tak orientačně. Já mám stejně dojem, že toho musí mít málo, pije chvilku .. no a taky docela málo přibírá, včera jsme byly v poradně, za měsíc 400 g, to je spodní hranice. Jenže ona je spokojená, čůrá hodně a přinutit ji pít víc prostě nejde. Ale mudra už říkala, že uvídíme příště, tak se bojím, ať přibere aspoň tolik a doktorka mi necpe dokrm. Protože ona má co pít ale prostě NECHCE!! Jako kluci, těm stačilo vytáhnout prso a pili, kdykoli, ona ne. To musí mít pořádný hlad. A stejně do ni už ani to druhé prso nenacpu. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jinak úplně ti rozumím, já jsem z ní taky hotová, ráno přijít k postýlce, to je něco, ten výraz nadšení :grinning:

Včera jsme měli druhé očkování, @coolik my teda dali hexu i prevenar dohromady, ale mudra to prostě oznamuje a já prostě dala na ni :unamused: . Čekala jsem, že prospí den jak minule ale houby, nespala odpoledne právě skoro vůbec! A byla i dost uplakaná, nemohla večer zabrat.. dneska je ale vysmátá, tak snad už to bude v pohodě. Za dva týdny jdem pro náušničky! Další trápení, ale my to nějak dáme!
Jo a Šari, asi bych taky dávala aspoň na noc - tu plínu. My teda látkujeme, takže máme široké balení pořád. A v poradně jsme taky byly ve 3 měsících a týdnu, je to asi jedno..

hezký den holky!
7. kvě 2014 v 09:28  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan Klári, ty jsi úžasná! .. já bych ji zakousla ... :grinning: :grinning: :grinning: ale máš pravdu .. jsou ty dětičky úžasné a my to máme stejně ... taky ju celou papáme a nemůžeme si jí stále užít a nabažit se jí .. tak je to všude stejné! :slight_smile:
@majak78 tak jste šikulky, že jste to očkování zvládli a už máte po a už bude jen dobře :slight_smile: já jsem to zatím nestihla někde načíst, zda dohromady nebo zvlášť .. tak ještě uvidím :slight_smile: S tou plínou děkuji za názor, dávám.
7. kvě 2014 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holčiny, tak máme doma další "dítě Boží" :grinning:, vkládám fotečky do albíčka, tak kdyžtak jukněte..
8. kvě 2014 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek