• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu únor 2014

24. července 2014 
@pupan A kurýruj se, je to děš být nemocná a ještě se starat o děti.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. čer 2014 v 17:26  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan už jsem to našla, tak nemusíš!
4. čer 2014 v 19:46  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majak78 jé a me by jste ten odkaz poslali?
4. čer 2014 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coolik Jasně je to tady http://www.aliexpress.com/item/NEW-2013-Baby-Clothing-sets-Baby-Rompers-Clothes-For-Newborns-Christmas-Baby-Clothes-/1200502000.html
Možná to Klárka našla i jinde, levněji.. tady to vyjde na cca 300.. zaráží mě, že v hlavním obrázku mají přímo značku HaM a v detailu je to pak jiná, i obrázky vypadají trochu jinak.. oni to asi jen kopírují. To je síla..
4. čer 2014 ve 21:00  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majak78 Market, aha, tak to je možný, já to na Ali nerozklikávala, že to kopírují a používají jen hlavní foto original Hm, já mám HM, mám jejich logo i na těch věcech, tak to jooo.. Ale jinak se tam seženou hodně pěkné a identické věci, třeba vesta na holky a kluky Zara, v krámu stojí 550,-Kč a na číně vyjde na 220,-Kč.. Next a TOpolino také zdárně kopírují, včetněloga na věcech, tak právě nevím, jestli je to origoš, šitý tam pro ty které značky, nebo kopírování..
Jinak je mi dneska už líp, jsem bez teplot a hned líp funguju, včera to byl fakt mazec, já mám docela dobrou imunitu a jen tak nezalehnu, teplotu jsem měla snad po pěti letech, a byl to fičák :slight_smile:
Holky, od zítřka má být nádherně a příščtí týden tropy, já se taak těším, až teda na tu postavu nepostavu, ještě se do ničeho svýho nevejdu :frowning2:.. Njn, pořád asi 4,5 kg nahoře.. Ale taky žádnou dietu teda nedržím, dneska mi manžel přinesl bonboniéru a už jsem jí skoro půlku zblajzla :grinning:..
Jinak jsem vložila do alba fotku pro pobavení, miluju svýho syna :slight_smile:
Všechny moc zdravím, paa
5. čer 2014 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coolik - jj, pneumokoky. Ale nedávala jsem Prevenar, ale Synflorix. Měla první den zvýšenou teplotu, jinak ok. Mnohem lepší reakce než na Hexu. Za dva týdny jdeme na druhou Hexu a pak už to spojíme dohromady. Naše nová doktorka je fakt strašně příjemná ženská a sama má tří roky starýho chlapečka, tak je to fajn řešit zrovna třeba očko s někým, kdo má na to čerstvý názory...
@majak78 @pupan
Klári, jsem koukala na ten výtvor :grinning: je šikovnej, hehe!
My jdeme dneska s Leftym na vet, Vilém si vzal volno a dr musí rozhodnout co a jak, jelikož léčba vůbec nepomáhá a ten chudák pořád zvrací a úplně se mi ztrácí před očima. Musím říct, že poslední tři dny doma byly strašně vyčerpávající. Rve mi srdce na něj koukat. Venku nic neujde, takže trávíme na procházce za celý den dohromady cca 45 minut, zbytek jsme doma. Včera mi přestalo jet v centru auto.......no prostě to byl už den na mašli :slight_smile: Tak snad bude líp. Já jsem chtěla jet na chatu, ale v takovým vedru to tam nezvládne ani pes ani malá. Máme totiž mobilheim a tam je jako venku, což přes den v tropech znamená 40 stupňů :frowning2: Holky a začínáme s mrkví :grinning: dneska jedu do Lidlu pro nějakou bio a jdu to vařit, hehe. Tak bude prča. Samozřejmě náležitě zdokumentuju :grinning:
6. čer 2014 v 08:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majak78 Tady je máš za 7 Usd...:grinning:
http://www.aliexpress.com/item/Baby-rompers-long-sleeve-cotton-baby-infant-cartoon-Animal-newborn-baby-clothes-romper-hat-pants-3pcs/1569167509.html
V tom tvém odkazu jsou v detailech úplně jiné, je to opravdu nepovedená kopie, já tedy mám ty HM opravdu, co jsou zobrazené v úvodním fotu, ale u mně u toho ty falešné zobrazené nemá, proto jsem psala, že jsem je našla v Číně, protože to vypadá na original, ale nevím, jestli se i HM šije v Číně.. Každopádně za 7 Usd to fakt jde, nee? Já mám tu vínovofialovou s puntíkama a daněčkem, je nádherná, každýmu se strašně líbí, určo pořídím ještě jednu..
6. čer 2014 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majak78
@pupan
@brsh
@coolik
Ahojky maminky. Tak jak se máte??? My poslední 4 dny bojujeme s kojením, tak nevím, jak dlouho to ještě vydrží. Venku je krásně a my trávíme spoustu času venku. Včera jsme dali i první grilovačku a Jiřík to zvládl na jedničku. Jinak mám doma maroda, Naty má syreptokokovou anginu a dvoje antibiotika, ale zvládá to dobře a hlavně bez teplot. Jinak příští týden zase očkování a vážení, tak jsem zvědavá na přírůstky. Mějte se krásně ja už zase musím padit :slight_smile:. Pa...
8. čer 2014 v 06:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan
@brsh
@coolik
@27verca
Ahoj holky!
to jsou vedra, co? Jak to zvládáte? My máme v bytě zatím super chládek, tak ji ještě přivlíkám, když příjdem z venku. No a venku pobýváme minimálně, ráno nebo až k večeru...
Verco, tak at je ta krize brzy za vama, my už jich taky měli několik. Teď poslední týden malá zase málo pije, tak se bojím, že krize zas nastane, protože samozřejmě tímhle pitím mlíka ubude.. to je tak u nás pořád, ikdyž musís říct, že tak poslední měsíc už jsme byly v pohodě´a kojení si užívaly, no a teď zas..
Streptokoky tu taky řádí, všude kolem, kluci zatím neměli, snad se tomu vyhnem, rádo se to pak vracívá..

Klari, no hned bych do toho šla, ale dívala jsem se, že HaM v Číně nešije, tak to nejspíš bude taky napodobenina. I v komentech občas někdo napíše, že se mu nelíbí materiál, že velikostně to neodpovídá a tak, tak to by u HaM asi nebylo.. zkusila bych to i tak, je to pár kaček, ale odrazuje mě to placení..

Baru, co mrkev, chutnala? :grinning: Já v poradně úplně zapomněla se zeptat na příkrmy, u kluků jsem začínala v půl roce ale teď jsem četla, že je změna a i u kojených se má/nebo může? od 4. měsíce. Ale asi to nechám až na ten půl rok taky..
Už dlouho se chci zeptat, jak s injekcema? Skončila jsi po šestinedělí? Já už po porodu nemusela.. akorát jsem dostala upozornění, že nesmím HA :confounded: A modřiny ještě máš? Od poslední injekce to jsou 4 měsíce a já mám pořád vnitřní stranu stehen takovou flekatou, fialovou.. letos to na plavky moc nevidím, ještě to povolené břicho k tomu, brr..

Šari, co stříška, už ji máš doma?
10. čer 2014 v 08:51  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majak78 ahoj Marky, clona je už doma. no měli jsme ji zatím jednou, tak jsem si to nějak moc neužila. no každopádně NENÍ žádný patent na to, jak to připnout na ten kočár. prostě to tam musíš NĚJAK přidělat, prostrčit, zaháčit .. no něco. proto je to na gumičkách. volala jsem té paní, že jako nevím co s tím a ona mi řekla tohle co jsem psala. a říkala, že to tam maminy prostě nějak dají a že se jí ještě nestalo, aby to na nějaký kočár nešlo. takže u jané jsem to dala hezky, jsou tam takové čudly na stříšce, ale u roanu mi to nešlo a nějak víc jsem se tím zatím nezabývala .. musím napravit. každopádně není to nic světoborného. samo když ti jde slunce z boku, tak to musíš celé posunout a dá se to ... mně trochu vadí, že skrz to nevidím na malou ... malé se to zase pro změnu líbí, neb jsem vzala šedou s růžovýma kytkama, tak na to kouká.
10. čer 2014 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majak78 Vždy ber na Číně oblečení tak o 1-2 velikosti větší.. Vždy!! Z mé zkušenosti jejich vel. 100 je na naše 2-2,5 leté dítě.. S placením si starosti nedělej, provedeš platbu jednou a uvidíš, že to není problém. A napodobeniny mají jak co, něco je povedené, něco je takový ten jejich slabý, lehce sepratelný materiál s jakoby potiskem :frowning2:.. Já tu soupravu mám HM a je teda opravdu krásná.. Já koukám vždy na hodnocení prodejce a na komenty u toho kterého zboží..
10. čer 2014 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan @majak78 @brsh @27verca ahoj děvčata, nemáte náhodou fígl jak vyčistit žehličku od těch parádních pogumovaných či jakých obrázků z dětského oblečení? párkrát se mi podařilo na to zajet a žehlička je fujky .. :angry: zkoušela jsem to reálem a nic :confounded:
12. čer 2014 v 06:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coolik Šárko, prodává se na to taková tyčinka, když s ní přejedeš přes teplou žehličku, naprosto vše pustí :slight_smile:
12. čer 2014 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan HMM TAK TO NEZNÁM. ZKUSÍM NĚKDE KOUPIT. DĚKUJI
13. čer 2014 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
@coolik
tak asi dobře, že jsem neobjednala, kdoví, jestli by mi to šlo přidělat, žádné čudlíky tam nemám. Tak ty jezdíš se dvěma kočárkama? A se kterým se ti jezdí líp? Já mám u našich ten klasický houpací, s neotočnými kolečky a nechápu, že jsem s tím mohla kdysi jezdit, je to luxus když uřídíš kočár jednou rukou, já už bych si na tu klasiku těžko zvykala.
Taky nevím, že něco takového na žehličku existuje..

@pupan Asi tu čínu zas odložím, ale třeba někdy vyzkouším :slight_smile:

Holky malá se předevčírem něolikrát přetočila ze zad na bříško! Ale dařilo se jí to jen když je nahatá, používám látkovky a s tím balíkem na zadku ji to ještě moc nejde :slight_smile: Ale dařilo se ji to jen jeden den a pak to zas zapomněla ..
teď tu na mě zbožně kouká, je to zlatíčko :astonished:
13. čer 2014 v 09:42  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan děkuji .. ten první odkaz je přijatelnější .. :grinning:
15. čer 2014 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan @majak78 @brsh @27verca ahoj holky, tak jak se daří? baru co doma? co lefty, je to lepší nebo stále o ničem? very co kojení? bojujete nebo už jste vyhráli?
Marky, ano jezdíme se dvěma kočáry .. roan a jané. hluboký roan je krásný na pohled, je to pan kočár v černo-malinové barvě, moc líbivý a parádně houpací a do terénu taky super. ovšem tak jak píšeš, ovládání čtyř stejně velkých nepohyblivých kol je nášup! když ho potřebuješ "tlačit" jen jednou rukou, tak je to makačka jako hrom. jané není pan kočár, je to ovšem parádní pan sporťák a otočím jej jedním prstem, takže prakticky parádní. akorát ta korba je strašně moc úzká a krátká. krátká zatím nevadí, ale příjde mi, že malé se víc líbí v tom prostornějším roanu. u jané využijeme pak hlavně ten sporťák. sporťák na roanu je katastrofa .. taková jezdící "kobyla" .. :grinning: :grinning: :grinning:

jinak se máme s Juli dobře. sice ta horka jí nedělala moc dobře. než přišla vedra, tak mi spala dopoledne v kočárku 3-4 hodiny a jak bylo teplo, tak s bídou 40 minut .. naštěstí máme hned před domečkem park a tam se dalo být ve stínu a pod stromy i přes ta vedra, bylo tam opravdu příjemně. ovšem než přišly babky důchodkyně .. jsou všechny už nahluchlé, tak na sebe vřískají a to by jsme tam asi dlouho nevydržely :grinning: zítra jedeme na druhou hexu ... radši na to ani nemyslím. snad bude malá dobrá.
jinak já musím říct, že je asi šikovná, protože v úterý jsme měli tři měsíce a Juli se přetáčí na bok a někdy i na bříško už pár dní. má ohromnou radost, když se jí to podaří až na bříško a tam zůstává, směje se a pase koníky a chce zakousnout všechno co je na blízku. taky už asi tři dny se snaží chytat všechno ručičkama a dávat do pusy. jde vidět každý den víc, jak si uvědomuje k čemu ty ručičky jsou a každý den se zlepšuje v tom, jak něco chytit a samo ochutnat. teď ji dávám při koupání taky jakoby na bříško, že plaveme a úplně moc se jí to líbí .. dneska se smála a byla moc spokojená. tak snad jí to vydrží ...
15. čer 2014 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coolik To máš pravdu, s tou velikostí korbičky.. já to vidím tak do září max, už je dost natěsno, pak sporťák. Mám polohovací do lehu, tak to tak nevadí, ale stejně se mi bude po korbičce stýskat :slight_smile:

S tím přetáčením, to je malá fakt rychlík, to se chystej na rychlý postup ve všem.. lezení, sezení, chození atd. Měli jsme to tak u nejstaršího, v půl roce lezl a o měsíc později už stál u nábytku, šílené.

Zvládněte očko, my teď máme až do roka klid.

Dnes mám v plánu uklízecí den, nebyli jsme o víkendu moc doma a minulý týden taky nebyl čas. Snad umyju i nějaká okna, některá nejsou myta od podzimu :stuck_out_tongue_closed_eyes: A taky potřebuju obvolat úřady kvůli rodičáku a zítra to vyběhat.

Tak jdu na to, hezký den holky!
16. čer 2014 v 08:46  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coolik Jo a Šari, dlouhos nám neukázala maličkou, vlož zas nějakou fotečku, je pořád tak vlasatá? Nám už toho hodně vypadlo ale už rostou nové, jen jsou světlejší.
16. čer 2014 v 08:47  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majak78 @coolik @27verca @pupan
ahoj holčičky, tak já vás průběžně dočítala, ale neměla jsem sílu psát. Přišli jsme o Lefťánka, jsme z toho naprosto zničení oba dva........ nevím, co k tomu víc říct. Nebyl na tom fakt dobře, ještě jsme nechali ve středu udělat velkou diagnostiku a odpoledne už bylo jasno, že má nádor. Pro nás s Vilémem je to katastrofa.....naše první miminko.... Jen jsem chtěla vysvětlit, proč tu nejsem. Nebyl na to ani čas, ani nálada.......
Jinak jdeme s Adi zítra na další hexu, tak jsem dost zvědavá, jak to zvládne. První byla strašná. Já jsem pěkně nastydlá, tak doufám, že to nechytne taky. Mrkev zatím moc nejede. Ale asi to chce všechno čas, musí z nás cítit to napětí, takže občas zkusim - chceš/nechceš, nazdar babi... času je dost.
Adinka se přetáčí už dobrý tři týdny, občas i na záda. Tak doufám, že s tím lezením ještě vydrží, ale moc tomu nevěřím, když na ní koukám. Je taková pevná a šoupe se, kam potřebuje - po břiše.Jinak se od pátku směje nahlas a to je fakt úžasný :slight_smile: Holky, jdu si lehnout, musím dospat těch x prozevlovaných nocí. Zítra napíšu, kolik malá váží atd.
Opatrujte sebe i miminka.....pa
16. čer 2014 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh
Ahoj Baru. To mě moc mrzí, co vás potkalo, nikdy jsem psa ani žádného mazlíčka neměla, takže to neznám, ale je mi to líto.
17. čer 2014 v 15:07  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh Baru, upřímnou soustrast a to myslím opravdu vážně, vím, jaké to je.. Před 2,5 rokem jsme museli uspat našeho čtyřnohého miláčka, měli jsme ho 12 let a byla to zlá doba pro celou naši rodinu.. Dodnes si občas popláču, stačí na něj jen pomyslet, byl to psí miláček. Jsou v psím nebíčku a mají se fajn, to trápení, co mají ke konci života je pro ně zlé.. Je třeba to brát takhle, to pomáhá.. Držte se. Paa
17. čer 2014 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan
@majak78
@brsh
@coolik
Ahojky holčiny. Pořád nějak nestíhám :frowning2: a ani dočíst se mi vás nedaří :frowning2: . Baru pejska je mi opravdu líto,vím jak se cítíte,byly jsme na tom dost podobně,ale už je to někakých pár let zpátky :frowning2: ,ale vzpomínky jsou pořád.
Jinak s kojením pořád bojujeme,ale přibíráme a tak to nějak neřešíme :wink: .Jurášek tedy váží 6300g a měří 63cm :slight_smile: . Za 14 dní nás čeká poslední očkování a potom bude zase nějakou dobu klid :unamused: .Holčičky máte moc šikovný :slight_smile: ,my se ještě nepřetáčíme,ale na bok už to zvládá :grinning:
Taky jsem se chtěla zeptat,pojedete s mimčama na dovolenou?? My plánujeme že jo,ale nevím jak to bude Juráš zvládat v jiném prostředí :wink: .
Mějte se holky krásně a držte se :slight_smile:
20. čer 2014 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan @majak78 @27verca @brsh děvčata co kojíte, nemáte zkušenost? .. včera jsem psala na forum laktační poradkyně - Dobrý den, prosím o radu. Včera navečer jsem na pravém prsu objevila tvrdou "hrudku", klasicky jsem si myslela, že to je hodně mlíka a že když malá odpije, tak to zmizí. Nestalo se tak. Zkoušela jsem to večer teplou vodou a masáží rozmasírovat, ale nešlo to. Malá z něj i nadále pila a stále to tam mám. V průběhu noci jsem začala přikládat tvaroh a zkoušela i odstříkávat, ale to odstříkávání mi teda moc nejde. Dnes ve všem pokračuji a hrudka tam stále je. Navíc jsem objevila, že když si přejedu prso jemně napovrchu, tak je to velké asi tak 2-3 cm, ale když si sáhnu jakoby dovnitř prsa, tak je to docela velká "hrča". Můžete mi prosím poradit co s tím? děkuji moc.
22. čer 2014 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan @majak78 @brsh @27verca Tak druhá hexa proběhla relativně dobře. Bez teplotek, ale samo pláč a spavost. V pondělí jsme měly 5,25kg a 61cm ... tak hezky rosteme. Jinak s tím převalováním na bříško už to taková sranda není ... min. týden to stále zkoušela a povedlo se jí to asi tak jednou z pěti pokusů. Takže to u nás vypadá tak, že ji položím na zádička, ona se převalí na bok a plaká, že chce na bříško .. no a když se jí to konečně podaří, tak zase plaká, že neví co tam má dělat .. samo se sápe na hračky, ale nedoplazí, takže je to docela výživné období. A jestli bude rychlé i vše ostatní, tak z toho zrovna moc happy nejsem. Teď ji mám v ohrádce a podaří se ji každé přetočení a pak řve. stále nepochopila, že kdyby si dala ruky pod sebe a opřela se o předloktí, tak že je to pro ni jednodušší. :unamused:
No a 1.7. jdeme na náušničky, tak se těším, ale říkám si, že asi už bude vypadat jak velká holka a trochu zvažuji, zda dát či ne už teď. :slight_smile:
22. čer 2014 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@27verca very a co bojujete s kojením? malej nechce pít, nebo ti ubylo mlíčka? my nějaký prodloužený víkend zvažujeme, ale upřímně se mi do toho ani moc nechce ... příjde mi to jakési náročné s malou. jedeme jen do Olomouce a máme skoro plné auto věcí .. jak by to asi bylo na víkeńd? :grinning:
22. čer 2014 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coolik A odepsala ti něco? já měla taky (spíš u kluků) občas hrudky, ale vesměs se rozmasírovaly, vykojily a bylo po problému. Ale asi to může trvat dýl, než se povede.. tak hlavně aby z toho nebyl zánět. Bolí to?

My jedeme na tři noci, hodina cesty, pronajali jsme si ještě se známýma chalupu. Taky si říkám, jestli děláme dobře, Nelinka krásně usíná sama v postýlce (spíš už jen večer) a nerada bych o to přišla. Ale zas kluci potřebují někam vyvětrat. Tak snad to bude v pohodě.

Jinak asi rostou zuby nebo co (v puse nic nepozoruju) ale je už pár dní hrozně ukňouraná, uplakaná, cpe si ruce do pusy a pak pláče, no děs.Snad to brzy přejde.
22. čer 2014 v 18:22  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majak78 Jo Marky, odepsala, že těžko říct. že když to bude přetrvávat šla by radši na ultrazvuk. no takže vlastně nic. ale jiná holčina psala do vany a rozmasírovat a odstříkat, že to musí pryč. takže jsem dopoledne vyslala malou s manželem ven a ponořila se do vany a odstříkávala. no od včera večera se mi ještě na bradavce na té horní straně, jak jsem to měla zatvrdlé udělala bílá tečka .. netušila jsem co to je. no a káma přišel domů, tak jsem mu řekla ať mrkne na net a našli jsme, že by to mohl být ucpaný mlékovod, že je třeba tu bílou tečku píchnout. no jako měla jsem strach, ale fakt jsem vypozorovala, že mlíko z bradavky teče opravdu všude jinde, jen ne skrz tu bílou tečku. takže jsme špičkou jehly jen trochu "píchli" no spíš jsem prostě jen protrhla jemně tu kůžičku na té tečce .. vůbec to nebolelo a okamžitě z toho šlo mlíko a hrča je pryč! ještě, že jsme mrkli na ten net ... bych se trápila a měla myšlenky na bůhvíco! :unamused: prostě se to ucpalo jakýmsi mázkem či čím a byl konec.
S tím výletem uvidíš ... na jednu stranu si říkám, že si přeci taky ti prcci musejí zvyknout na něco jiného ne? Jenže já jsem ve čtvrtek byla v práci i s malou. jen se podívat. kolegyně končila, tak jsem se chtěla rozloučit. takže po 9-té hodině místo spaní v kočárku jsem malou naložila do auta a jeli jsme. trochu jsme pochodili město a pak hračkárnu (tam jsem nechala litr :grinning: ) a pak ta práce. no maličká mi usla už v nosítku na městě, pak v hračkárně jsem se vracela pro kočár, protože už byla fest protivná a pak v práci vydržela chvíli v poho a pak už jen plakala ... no fakt se mi z toho dávala dohromady dva dny. odpoledne a večer byla tak umrňouskaná a uplakaná, že mi kamil večer říká .. ten výlet za to ani nestál co? .. a měl pravdu.
se zoubkama držím palec ... uvidíš co z toho bude. my jdeme zítra na kyčle ... tak doufám, že to bude v pořádku.
22. čer 2014 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coolik No právě, mě příjde, že Nelinka je v cizím prostředí protivka, i u babiček je to pro mě vždy náročnější. Takže se bojím co udělají 4 dny mimo domov.

Takže už nosíte? Jaké nosítko jsi pořídila? A co Julinka na to?
22. čer 2014 v 19:58  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek