• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu únor 2014

24. července 2014 
@coolik A ucpaný mlékovod jsem teda nezažila, super, že jste to takhle vyřešili!
22. čer 2014 v 19:59  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majak78 no pořídili, nepořídili .. náhodou naše známá měla jakýsi na půdě a tak nám ho půjčila. sama říkala, že je to nic moc. tak jsem říkala, že zkusíme a uvidíme. některé děti v tom prý vůbec nechtějí být. no takže je to zn. baby björn - švédská značka a nosítko docela kvalitní co jsem koukala na net. byli jsme v tom poprvé v ten čtvrtek. juli se to až tak nelíbilo, ale vydržela. pak v tom i usla. ještě to musíme vychytat. přišlo mi, že při každém mém kroku musela malá hodně držet hlavičku, jakože ji neměla nikde opřenou .. a to se mi moc nelíbí. takže to musím zkusit někam posunout, zda to pomůže. ale jinak je to fajn na nějaké takové vyřizování. ovšem jsem ráda, že jsem nakonec v ten čtvrtek naložila i kočár do auta .. protože nevím jak by jsme to bez něj dali ...
22. čer 2014 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coolik
Tak mlíka zda se být dost, ale Jurasek začíná asi vymýšlet :frowning2:. Naše kojení probíhá asi takto : cucne cca minutu, odenda hlavu a řve, cucne a řve, cucne a řve :frowning2:. Je to pořád dokola, pak to vzdám a nacpu mu dudla a nebo se mi začne smát do obličeje a ty jeho kukadla :-/. A z toho proběhne kojení úplně v poho, tak nevím no :wink:.
Taky se mi na levém prsu udělala bulka, ale ve sprse jsem rozmasirovala a byla pryč a více jsem to neresila.
Jinak my taky plánujeme jen prodlouzeny víkend a docela se toho bojím, ale ať si taky zvykají na jiné prostředí, že jo :grinning:... Tak zatím.....
23. čer 2014 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan @majak78 @27verca @coolik - ahoj holky, tak ja z toho vseho dostala zanet prudusek a odpadla jsem s atb. No hned mi zabraly asi po dvou dnech, takze dobry. Jinak nevim, co bych s tou zizalou delala. Maly taky rostou zuby, tak vecer kvili z postele, ale jinak to jde. Na zeleninu mi totalne dlabe :frowning2: takze si dame asi oraz a zkusim zase za tyden. Resim ted takovou neprijemnost... Mala prestala mluvit/zvatlat. A to tak, ze uplne. Nestalo se vam to taky? Ja jsem cetla na netu, ze se to muze dit u deti, ktere se uci neco noveho a ten jejich pidi mozek nezvlada soustredeni na dve veci, tak tu starou na nejaky cas vypusti. Coz by byla ta dobra varianta. Ta horsi je, ze to muze byt spatna reakce na ocko :frowning2: co myslite?
23. čer 2014 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a jinak, my jezdime na chatu a je to ok + za deset dni jedeme na tyden na holcici apaluchu. Kdyz ma mimino svoje ritualy, je to ok. Teda aspon na chate to tak je. Ja jinak litam s malou porad nekde. Po kamoskach, oslavach, celodennim vylete do ZOO (uz byla dvakrat, v patek jdeme znovu)...
23. čer 2014 ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh Ahojky, máme to s tím mluvením podobně. Taky mě to trochu vylekalo. Určitě mluvila dřív víc, i se víc smála. Ale nepřestala úplně, po ránu většinou povídá, ale jen dokud u ní nikdo není, hned po probuzení, jak k ní příjdem tak už ne. Ale rozhodně neheká a povídá, jak mluvívali kluci, s kdekým, stačilo nakouknout do kočáru. Nelinka ale zas neskutečně piští, tak myslím, že mluvení nahradila pištěním a snad i mluvení se vrátí.
Stejně tak s tím přetáčením začala a pak týden zas jen ležela jak placka, teď už zas začíná. Reakcí na očko nestraš, to je pro mě strašák :(
Baru a pozoruješ na dásních nějaké změny? Já nic, ale nevím, co jiného by ji mohlo tak trápit.
Celodenní výlet si nedovedu představit zatím, ona je venku někdy hrozná, vyspí se, pak chvíli leží a pak řve a chce nosit. Včera třeba venkku foukalo a ona nechtěla v kočáru vůbec být.. to bylo něco.. a teď ji slyším kašlat :(
24. čer 2014 v 07:33  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh @majak78 @pupan @27verca ahoj holky, venku je pěknej hnus, taky u vás prší? tady to vypadá na celý den .. no i přesto jsem malou zachumlala do chlupatkové kombinézy, dvě deky na to a slídu a byly jsme venku. teď spí v kočárku venku, tak jsem zvědavá jak dlouho jí to vydrží. jinak teď to docela jde. dává mi tady to dopolední spaní 3-4 hoďky s nějakým pohoupáním a daním vypadlého cumlu.
Baru, já myslím, že to nemluvení je ta první varianta. Taky to u malé pozoruji a taky jsem z toho měla obavy. A taky jsem zjistila, že jak jsem s ní celý den, tak nevím možná nemá potřebu mi to všechno ukazovat, protože i když mně nebreptá, tak Kamilovi pak ano.
Markét, Kláry, nevím trošku co s kojením. Malá jde večer spát zhruba kolem 20 hod. budila se mi kolem půl jedné, pak kolem půl čtvrté a před šestou byla vyspaná. teď dvě noci zpátky, jsem ji při tom kojení kolem půlnoci dala z obou prs, takže víc bašty a ona se mi teď budí už jen kolem té šesté. takže vlastně v noci vstávám jen jednou. jenže mám obavy, zda to není málo???
Děvčata, jaké používáte vlhčené ubrousky? Já jich zkusila několik - bílé pampers docela ok, jen chlupatijou a nevoní moc hezky, když už teda voní, johnsons katastrofa smradlavé, jako by už použité, huggies byly asi nejlepší a teď jsem zkusila růžové linteo a ty jsou tak parfémované, že mi to dělá úplně zle. co máte vy nejraději a jsou nějaké dobré neparfémované?
Jo a v pondělí jsem se hezky vypekla v lékárně. šla jsem si koupit tu dětskou mast na prcku co píše dr. ale neměla jsem recept. ale tak jsem si říkala, že to může stát, když moc tak 45kč ... no brala jsem ještě léky a platila jsem 151 ... ta mast bez receptu stojí 107kč! tak jsem byla tedy nemile překvapená .. jsem trdlo, ani jsem se nezeptala dopředu, prostě že ji hned beru. hlavně že jedeme v úterý na náušničky k dr. že mi to mohla napsat! :grinning: :grinning:
Marky a co Nelinka s tím kašlem? přestalo to?
25. čer 2014 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh @majak78 @27verca @coolik
Holky, s tím povídáním to sleduji asi dva týdny i já, povídá rozhodně míň, ale podle mě je to tím, že toho mají už víc, co umí, zhraje si hodně s ručičkama, vydrí se půl hodiny bez hnutí dívat na bráchu se ségrou, jak si hrají vedle ní, tak už nestíhá pořád brblat, ale občas si ještě ráda pokecá :slight_smile:
Já přestávám kojit, kojím už jen ráno a sem tam večer, a ráno už to (což je logické) ubývá také.. Ale přes den jsem už neměla žádné mléko, tahala na prázdno a vztekala se u toho, takže jsme na Nutrilonu. Spala a spí mi i nadále od večera až do 8h do rána, jen tak dvakrát do týdne vstane v 5h a když se napije spí do těch 9h.
Je úžasná, zlatíčko.
Včera jsme byly na kontrole s tou její seklou hlavičkou, krásně se zlepšila, neuroložka nás moc chválila, ale cvičit musíme dál.. Krásně pase, což je pro ní těžší, jelikož má ten sval na krku stále zkrácený a tím leží na bříšku trošku šejdrem, ale jinak je to šikulka veliká. A pořád se směje, je to tak usměvavý dítě, nechápu to, fakt skoro nebrečí, to už musí být fakt večer utahaná a to kvíkne a když ji zvednu, je ihned ticho a úsměv na maminku. Jo a v kočárku je to tutovka, to prochrní a nebo se jí líbí teď koukat, poslední týdny leží a čučí na oblohu, stromy a dění kolem sebne, zvědavě vytahuje krček a zvedá hlavičku, aby jí něco neuniklo :grinning:
U nás je relativně hezky, teda žádný hic, ale teplo na tričko a neprší,a le to se může za hodinku klidně také změnit..
25. čer 2014 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan Kláry, jak to popisuješ, tak malá je úplný zlatíčko! :slight_smile: Moc ti to přeju :slight_smile:
25. čer 2014 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coolik Šáry, ale ještě mám další dvě děti, které to skore vyrovnávají :grinning:
25. čer 2014 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan
@coolik
@brsh
@27verca
Holky, to se máte. Přeju vám to, ale taky závidím :slight_smile: 3 a 4 hodiny spaní, to se mi může jen zdát, a klidné koukání taky. Nevím, jestli rostou ty zuby, ale už to tak půjde druhý týden.. spaní přes den do půl hodiny, jinak hodně pláče, jen nosit a nosit. 4. měsíc byl taková pohoda a teď toto. Dnes teda dopoledne jsem jezdila po městě a to vydržela 2 hodiny, že je v pohybu, jinak je to se spaním i bděním mizérie. Ale zas ty noci, ty jsou parádní, kojím když jdu spát (neprobudí se) a pak kolem 4-5. Tak vyspaná jsem, to je hlavní, ale právě že mám další 2 prcky, potřebovala bych trochu volněji i přes den. A teď budou prázdniny, to bude maso.
Klari, ono někdy to super noční spaní na něco dobré není, zákonitě pak ubývá mlíka přes den, mám vyzkoušeno. Proto ji kojím i v těch 11, ikdyž se nebudí, když jsem nechala spát, hned mi ubývalo mlíka přes den a malá byla nespokojená ..
Šari, myslím že 2x kojení v noci stačí, někomu i jednou, někomu i vůbec, je třeba vyzkoušet. A malé to stačí určitě, když se nebudí.
Kašel je pryč, uvidíme, co bude další dny.
Jo a ubrousky střídám, nejradší mám huggiesky, ale kvůli ceny beru bílé z DMka, žádný zázrak, ale v pohodě.
Běžím, ať něco stihnu než se vzbudí.
25. čer 2014 v 15:28  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majak78 Market, já musí začít brát na něco léky, takže jsem přestala kojit přes den, kojila teď 14 dní cíleně jen ráno a večer, aby ubylo mléko, víš? Jinak jsem v noci nekojila celé 4 měsíce a mlíča bylo dost.. A za týden bych měla mít dokojíno kompletně,musím něco přeléčit a ty léky se nesmí při kojení :frowning2:.. Nic s tím neudělám, takže tak to prostě je..
25. čer 2014 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majak78 @pupan @coolik @27verca
Tak holky, malá mi prdí na zeleninu už druhý týden, tak jsem dneska zkusila kašičku a pár lžiček snědla, takže jsem spokojená.
Markét, no dásničky má nateklý a přijde mi, že jí leze spíš dvojka dole vlevo než jedničky... tak nevim, co tam vyskočí. Včera večer katastrofa, budila se pořád bolestí. Dneska zatím klid, ale má kolem 37, takže asi fakt zuby lezou. Jinak jsem se dneska ptala na neurologii na to mluvení a fakt mi potvrdila dr tu domněnku, že se soustředí na něco jinýho a tedy vynechávají to, co mají zažitý. Takže jsem se uklidnila :slight_smile:
Šári, já používám ty bílý z DM a jsem max spokojená. Malá netrpí na žádný opruzeniny ani pupínky, prostě to vůbec neznám (ťukťuk).
Klári, gratuluju ke kontrole! My byly na neurologii dneska a doktorka malou strašně chválila, jak je šikovná a napřed. Adinka se totiž staví nahatá na kolínka, expertka a v kočáru už skoro nespí, fakt tak dvakrát týdně, jinak pouze pase koně :grinning: Pase teda i v noci, když se překulí z boku, což už tak vtipný není :grinning: Ale je v podstatě pořád na břiše.
25. čer 2014 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan a máš to na dlouho? Myslíš, že bys nezvládla jen odstříkávat a pak se zase ke kojení vrátit? Tj škoda :frowning2:
25. čer 2014 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan To mě mrzí, že kvůli léků musíš skončit s kojením... Psala jsi, že nemáš mléko a malá tahá na prázdno, tak jsem myslela, že kvůli nedostatku mléka, proto jsem psala, že může pomoct noční kojení, z vlastní zkušenosti..

Baru a na neurologii jsi šla kvůli toho žvatlání? Adinka je fakt šikulka, i s tím, jak se jí líbí na břiše, to máš super, a noční pasení, to mě moc pobavilo :grinning: protože jsem si to vybavila u nejstaršího.. jsou to trdla. Naše malá má docela placatou hlavu, asi i geneticky, mám taky, ale bojím se, ať si to ještě víc nesleží, takže ji dávám spát na bok, ale co z toho, když přes den chce být leda na zádech, na břiše chvíli než se naštve.. no teď ani to, teď na rukou :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. čer 2014 v 07:19  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majak78 nééé, nejsem úplně máklá matka :grinning: tam chodíme jednou za kvartál na ko kvůli těm výpadkům dechu. Ale to nebyly výpadky, ale blbě postavenej monitor. Jsem jelito :grinning: měla jsem ho na délku, ale malou jsem dávala na boky kvůli blinkání, takže to prostě nesnímal. No aspoň mám potvrzeno, že mám šikovný a zdravý dítě :slight_smile: Tak ať se brzo Nelča srovná, já bych nechtěla malou tahat ani omylem. Má přes sedm kilo :grinning: jsem ráda, že je na bříšku a já v podstatě jen přenáším z bodu A do bodu B :grinning: zítra jdeme do ZOO, tak to zase celý projezdí na čumendu :slight_smile:
26. čer 2014 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brsh na několik měsíců, mám žlučníkový kamínky, takže to zkoušíme rozředit... :frowning2: Už jsem dokojila, ono už to stejně ubývalo, a tak se to tak nějak všechno sehrálo.. Myslím si, že za týden začnu s léky.. Měla jsem takové záchvaty a bolesti, že na to musím začít brát léky.. To se nedalo.
27. čer 2014 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majak78 jj, teď už tahá už naprázdno, jelikož jsme před dvěma týdny začali ubírat kojení přes den, teď už končíme. Já se tím netrápím, Terezka nebyla kojená ani týden a je naprosto zdravá, Barunka byla kojená 4 měsíce, takže jsem naprosto v pohodě, ono po tom 5. měsící jim to stejně nic nedá, je to jen na žížu, takže se nebudu stresovat, opravdu to nevidím jako problém, ten vidím spíš v tom, když se o ni půl dne, kvůli oblestem nemůžu starat, víš? :frowning2: A to je fakt naprd.. Já se po zážitcích a boji s Terezkou, aby se vůbec přisála (což nikdy neudělala), obávala, že to budu mít zase to samé, takže jsem fakt vděčná a naprosto uspokojená, že malá doteď pila, i když už poslední týdny s příkrmem..
27. čer 2014 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a tak za 14 dní chci taky začít pomalinku začít se zeleninkou, uvidíme, co tomu řekne :slight_smile: Myslím si, že po tom ukončeném 5. měsíci to bude stačit. Teď je super období, kdy máme na zahbrádce čerstvou zeleninu, děti mi milovali kedlubny a mrkvičku, tak to bude mít malá čerstvé.
Jo a holky, já od pondělí najíždím na detox kůru an 28 dní, jestli jste o ní neslyšely, od Antonie.. Už se těšim, vyloženě se těšim na ten pocit lehkosti a na tu očistu.. Ono mi to pomůže i s tím žlučníkem a když nekojím, tak můžu, plánovala jsem to na podzim, tak začnu trochu dřív..
27. čer 2014 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan čauky, jo myslím, že jsem o tom slyšela. známá shodila myslím 6kg .. no pak začala zase baštit, tak jak předtím a měla to zpátky. ale to už je na každém, jak to pak zvládne dál. já jsem loni od ledna měla krabičkovou dietu a shodila jsem 8kg za 3 měsíce .. a pak ještě další 3kg a pak jsem otěhotněla. každý říkal, že to přiberu zpátky, ale říkala jsem si, že uvidím a že mi to i tak za to stálo cítit se pár měsíců super! a v poho, v podstatě mám o tři kg teď víc než jsem otěhotněla .. takže těch osm mám stále dole. s těma krabičkama člověk zjistí, jak zbytečně moc jí ... :unamused: tělu stačí úplně jiné dávky jídla než do sebe valíme!
27. čer 2014 ve 23:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coolik mně jde hlavně o to, abych se po tomhle těhotenství zbavila toho nechutného přejídání sladkým, které mě neustále drží.. Fakt se pořád cpu sladkým a na to je ten detox geniální, naučí tě jíst správně, prostě se ti to v hlavě otočí. Já zhubnout umím, jen na to teď nemám nějak motivaci, při těch dětech, a u toho detoxu nehladovíš, naoak, čím víc toho sníš, tím větší je efekt, což je super. Jen je to, hlavně prní týden, nejvíc o č.řepě, kterou nemusím, ale tak zkusím se přinutit, fakt tím všichni hubnou, zlepšuje se pleť a nálada a to já potřebuju jako sůl.. A potom začnu zase žít jako dřív, ono se ti to pak automaticky v hlavě přepne na zdravější životosprávu, někdo pak nastupuje na dělenou stravu, to já nebudu, nebo možná sem tam, to mohou i děti, tím nikomu neuškodím, ale jinak se prostě jen chci přestat přejídat a cpát sladkým, já v 25ti letech zhubla o 15 kg z vel 38/40 na vel. 34, což teda bylo přehnané, kvůli vyhubnutí jsem pak nemohla ani otěhotnět, musela jsem nuceně přibrat,a pak po porodu s Domčou jsem to zase dostala zpátky..Jen od Terezky nějak pořád ne a ne se donutit zase zhubnout aspoň na tu 36-38.,jelikož v té velikosti mám veškeré oblečení a do ničeho se ne a ne narvat :grinning:
28. čer 2014 v 07:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan tak to jseš frajerka .. já jsem nikdy v životě žádnou dietu nedržela .. nemám na to :unamused: u té mančingové je hlavně snídaně s ořechy, medem a ještě čímsi a na to já mám všechno alergie :unamused: takže tohle jsem zavrhla téměř okamžitě ...
ale co mám vyzkoušené, tak že když jsem si v práci denně sladila čaj medem .. tak jsem celý den neměla chuť na sladké .
28. čer 2014 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coolik jj, první týden je k snídani nastrouhaná mrkev s jablíčkem, můžeš dodat ořechy a med.. Jako teda první den za mnou a docela v pohodě na to, jak jsem se doteď denně cpala, tak super, ani hlad nemám a to jsem za celý den pozřela jen pár kalorií... Mohla bych toho sníst víc, může se libovolně velká porce od všeho povoleného, ale tak jsem si říkala, že když už, tak zkusím nejdřív míň, přidat si můžu pak vždycky a zatím to dávám, tak uvidíme, až na mě za pár dní přijde deficit a chuť na sladké, jak se s tim poperu.. Až dneska večer na brynzu, teda nic moc..
29. čer 2014 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, mám termín porodu 25.2 můžu se přidat ? :slight_smile:
29. čer 2014 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan Tak hlavně ať léky zaberou a je ti brzy líp... a držím palce, ať detox vydržíš, já nikdy nic takového radikálního nedržela, ikdyž vždy jsem chtěla nějaké to kilčo dolů dát, max jsem držela 60 denní Havlíčkův jídelníček, to jsem zhubla 4 kg, můj rekord :slight_smile: A je fakt, že ikdyž jsem ho přestala dodržovat, tak hodně těch stravovacích zásad mi zůstalo a jíme od té doby rozhodně zdravěji, ale sladké se vrátilo, tomu těžko odolávám :slight_smile: Teď jsem zhruba na váze před otěhotněním ale chtěla bych ještě tak 2-3 kg dolů, ale to chce cvičit a na to nějak nemám kdy, čas mám jen večer a to se mi už nechce. Ale chtěla bych aspoň na brusle častěji a víc lítat s kočárkem, snad to půjde.

@coolik Narazila jsem na to ergo z číny, tak koukni. Ono se teda šije v číně tak jak tak...
http://www.sbazar.cz/m.franta/detail/5785568-ergonomicke-nositko-na-dite-nove-nevybalene-modra-ihnedkodberu-provedenimpraktickyshodnesnositkyergobaby

@vercaafilip Určitě se můžeš přidat, ale my už v únoru rodily, tebe to asi teprve čeká, že? :wink:
30. čer 2014 v 10:04  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ajooo, já neviděla datum :slight_smile:))) :astonished:
30. čer 2014 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majak78 já to zkusím, když nevydržím, nevydržím, uvidíme.. Chci to kvůli těm játrům a žlučníku, játra mám hraniční velikost a jaterní testy v pořádku, ale tak přesto jsem po tomhle těhu nějaká hapr a tak chci zkusit ten detox, třeba bych se vyhnula těm lékům.. uvidíme..Nicméně dokojíno je tak jako tak, takže je to jedno, ale radši bych zeleninku, než léky, no :slight_smile: Na FB je skupinka a mám i knihu od autorky toho Detoxu a hodně lidi píší, že se jim zdravotní stav po téhle kůře opravdu zlepšil, tak jsem zvědavá, jak se po tom měsící budu cítit jako znovunarozená :grinning:
@vercaafilip, tys mě pobavila :grinning:, ale určo se přidej :slight_smile:
30. čer 2014 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky, můžu se přidat? Máme holčičku narozenou v únoru tak jsem si říkala, že bych se mohla mrknout a povykládat si o toma jak naše děti rostou a jsou šikovné i s někým jiným než s manželem a rodinou :slight_smile:
30. čer 2014 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupan @brsh @majak78 ahoj berušky, zítra jdeme na náušničky. doktorka má taky ty kytičky .. ale z chir. oceli. ne plastové ... máte je někdo? nejsou větší než ty plastové?

@mysycka ahoj já myslím, že v poho se přidej :slight_smile:
30. čer 2014 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mysycka Klidně se přidej :wink:

@coolik My máme taky z chirurgické oceli, ale teda ty tečky, ne kytičky.. vůbec nevím, že exisstují i z plastu. Tak to dobře zvládněte.

Jinak jsem zapomněla ještě napsat, že jak jsem si minulý týden stěžovala, jaká je malá ufňukaná tak v pátek se probudila zase veselá, naše stará Nelinka :slight_smile: Hned ten den začala zase žvatlat, přetáčet se na obě strany a začala se smát na hlas. Takže ji fakt něco trápilo, pak ze dne na den zas super dítě. Tak se teď máme parádně.
30. čer 2014 v 17:23  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek