• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu: únor 2015 - České Budějovice

15. srpna 2014 
pro těhulky z jižních Čech, které čekají "Valentýnky" :slight_smile:
23. črc 2014 v 00:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hola hola, sic tedy nejsem z jihu a čekám "až" v březnu, ale pro pokec jsem :slight_smile: Pokud tedy čas dovolí :slight_smile:
9. srp 2014 ve 23:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
hej, koci, ahoj :slight_smile: já myslím, že to zas až tak nevadí, týden sem, nebo tam... :slight_smile: vlastně na těch Budějcích až tak netrvám, jen nemám ráda ty obr skupiny, kdy se člověk na půl dne vzdálí od pc a už nemá šanci to dočíst.
jak se daří klukům?
10. srp 2014 v 00:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laska.nezna.hranic Ahoj, tak díky. Mě to hodilo automaticky do březnovek, ale nikoho tam neznám a jsou tam samé prvomatky....
Klukům se daří výborně, mě hůř. Právě jsou s tátou a babičkou na chalupě. Já jsem si "odskočila" domů odpočinout na víkend, ale dnes už za nimi jedu. Jsem KO, je mi blbě. Žaludek a strašná únava, teploty. Včera ještě migréna, z toho věčného Mikyho řevu. Mikuláš v poslední době strašně zlobí.
Jak se cítíš? Plánovali jste třetě? K nám vloudilo tak nějak samo:slight_smile: Sice jsme chtěli třetí, ale nenapadlo nás, že bude takhle hned. Při mém věku a naší frekvenci:slight_smile:
10. srp 2014 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kocicinka - ježiš, to mě mrzí. je to horší než v předchozích těhu? nebo to s tím nesouvisí?
naši kluci taky bývali pěkní draci, ale čím jsou starší, tím je to lepší a hodně si spolu vyhrají. teď už je to docela pohoda. teda relativní. chodí ti kluci alespoň odpoledne spát?
já jsem tentokrát kupodivu úplně v pohodě. sice mi dost vyskočilo břicho, jako u prvního v pátém měsíci, ale jinak jsem absolutně bez příznaků. na jednu stranu mě to znervozňuje, pořád si říkám, jestli je vše ok. na druhou jsem ráda, neumím si představit mít oba kluky doma a blindit :sweat_smile:
takhle, já žádné ze svých těhotenství neplánovala, to není můj styl. ale všechny mé děti byly chtěné :slight_smile: sice to bylo poněkud překvapení, ale teď si neumím představit, že by tomu bylo jinak. tenkrát po potratu jsem si řekla, že bych chtěla stihnout tři děti do třicítky. tak to vypadá, že se mi to splní. i když teda o chlup :slight_smile:
10. srp 2014 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laska.nezna.hranic ahoj, koukám, že se ještě nikdo nový nepřidal :slight_smile: Je to horší. Nejvíc mě trápí nespavost. Jsem unavená, ale ani v noci, kdy je má jediná příležitost k odpočinku, si neodpočinu. Nespím. Usnu třeba o půlnoci, ale ve 2 se vzbudím a usnu třeba až v šest, na hodinu. Mám šílené kruhy pod očima, jsem vyřízená. Asi to bude taky hodně psychického rázu, jak nespím, tak mě přepadají takové myšlenky, jako jestli to zvládnu, jestli jsem neudělala chybu, přeci jen, budu na tři kousky celý den sama, muž je v práci od 7 do 20hodin....Jonáš nespí po obědě, Miky jak kdy a když jo, tak pouze v kočárku, když se mi ho podaří "uvozit" , tak si dá tak dvě hodiny na dvoře, pokud ho nic neprobudí.
Já jsem zase plánovací :slight_smile: Jsem ráda na životní události ( i ty pozitivní) dopředu připravená. Nemám ráda nenadálé akce. Asi je to taky tím, jak stárnu, dříve jsem taková nebývala. Vše dopředu plánujem- dovolené, akce s dětmi, výlety atd....Navíc nás čeká stěhování... další stres... a moje nejistota, zda vůbec do toho bytu chci.... mám náš byt ráda.
Se máš, že si kluci spolu hrají :slight_smile: U nás to zatím nefunguje. Miky je Jonášovi spíše na obtíž, všechno mu boří, všechno mu bere, pak se vzteká. Ale oni mají větší věkový rozdíl, Miky je ještě malý. Snad se to časem zlepší a budou si spolu hrát.
Jak rodina přijala tvé otěhotnění, Bydlíte ještě všichni pokupě?
12. srp 2014 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kocicinka - kdepak, bylo mi jasné, že to chvíli potrvá, když to automaticky každou hodí do obecných únorovek.
ty jo, tak tohle je špatné. únava je sviňa :sweat_smile: ale zase na druhou stranu budeš mít dobře natrénováno po porodu a třeba budeš pak mít zlaťoučké miminko. já myslím, že to zvládneš. ono až ta situace přijde, budeš to brát automaticky, ani ti to nepřijde. teď o tom máš čas přemýšlet, ale nenech se zdeptat pochybama. Jonášek už je velký, zvládne se zabavit sám nebo bude ve školce... a Miky alespoň bude mít parťáka. ten první rok vám uteče, ani nebudeš vědět jak a pak už to bude jenom lepší.
pročpak se budete stěhovat? kvůli místu pro miminko?
aha, to u nás si Kája Sofíka tak nějak "vychovává" a Sofimu to zase hodně dalo, nepotřebuje k učení různých věcí tolik mé pozornosti, takže mají společné zájmy a dost spolu drží. dokonce tak, že když na jednoho houknu, tak druhý se pustí do mě, ať nechám jeho bráchu na pokoji. někdy mě to točí, ale v podstatě je to roztomilé. jsem ráda, že jsou parťáci proti mně, než aby se hádali mezi sebou :slight_smile: uvidíš, u vás to taky časem bude podobně. já jsem se ségrou o necelých pět let a vyhrály jsem si spolu taky dost.
bydlíme tu my a naši, ségra s manželem šla do bytu. ale jsem ze čtyř dětí, takže ten počet tak nějak pořád udržujeme stejný :slight_smile:
tak jasně, že odvázaní z toho asi nebyli, ale když viděli, že se té reakce už předem bojím, tak to nedali znát :slight_smile: mamka vždycky říkala, že ví, že ještě minimálně jedno budu chtít, jen to nečekali zrovna teď no. nejsem z těch, komu by stačily dvě děti a jen proto, že peněz není zase tolik, se nebudu přizpůsobovat té typické české představě max. dvou dětí, ideálně párečku. majetek si do hrobu nevezmu, ale děti, to je pro mě pravé bohatství. a i když je to tak, jak to je, nedá se říct, že by strádaly. ve srovnání s vrstevníkama si kolikrát říkám, jestli na jejich věk toho nemají až moc :slight_smile: ale to je zase díky tomu, že mají hodně příbuzných a když každý něco donese, tak jsme tu jak v obchoďáku :slight_smile: takže spíš by to chtělo nějaký ten metr prostoru navíc, ale nemůžu mít všechno hned, kdežto na potomky je pravý čas právě teď :slight_smile: a co u vás? věděli prarodiče, že se chystáte na další mimi? a kluci o něm ví? jak to přijali?
13. srp 2014 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laska.nezna.hranic já to mám s dětmi podobně... u nás by se najedlo a vyspalo i čtvrté, jenomže už bych to asi kapacitně nedala....už takhle mám výčitky, že když se věnuji jednomu, tak ten druhý ostrouhá. Musela jsem úplně vypustit čtení knížek, Miky nám škubal stránky, při hraní člověče nám bořil a žral figurky....
Od září to bude lepší, Jonáš chodí do školky, v jednu ho vyzvednu a vodím na kroužky, kterých má celkem dost. Ty dny mají svůj řád a to mi vyhovuje. O prázdninách je to taková anarchie.....
Já jsem chtěla taky děti brzo, přišlo to na mě ve 24 letech, to si pamatuji přesně. Jenže můj tehdejší přítel děti nechtěl. A já byla do něj zamilovaná a opustila jsem ho až v mých 26, takže mám děti později... je to znát, být mladší, ta únava by asi nebyla tak hrozná.
No, včera jsme byli na hřišti a bavila jsem se s jednou maminku, která říkala, že 3 děti by nechtěla, že když jim chce něco dopřát, tak že je dneska všechno hrozně drahý. Pak z ní vypadlo, že dvouletýho syna bude od září posílat do soukromé anglické školky 3 dny v týdnu za 5.000,-. Tak to bych se raději uskromnila, to mi přijde fakt zbytečný. Podle mě dvouletý dítě školku ještě nepotřebuje. No spíš je to o tom, že si mamka potřebuje oddechnout, protože má doma novorozence...
Rodiče mého manžela o třetím nevěděli ale tchýně do mě pořád hustila, že dvě děti jsou málo. Ona je ze 4 dětí a zůstala nakonec sama, všichni její sourozenci umřeli jako děti. Tak měla radost. S mojí mámou je to horší. Když u ní jsme, tak mi stále říká, že doufá, že už další dítě nebudeme, že bych se z toho zhroutila, a podobné řeči. Takže ta to ještě neví, přeci jí to nemůžu říct, když se na třetě takhle "těší". I když vím, že ona to říká proto, že mě vidí, jak jsem vyřízená, že má o mě strach, jak bych to zvládla. No a z toho důvodu to ještě neví ani Jonáš, protože ten by jí to hned vyslepičil. Ale za cca 14 dní bych měla jít na screening a dopadne- li dobře, tak už mu to řekneme.
Jojo, stěhování kvůli místu. Tedy ne, že bychom měli teď malý byt, bydlíme v 85 metrech, ale byt je tak koncipovaný, že tu děti nemají pokoj. Máme tu 3 místnosti, kuchyň, obývák a ložnici. Vše průchozí, takže nic moc. Tak čtvrtě u vás už nebude, nebo jo? Někdy časem...? Už jste přemýšleli o jménu?
15. srp 2014 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek