• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín pôrodu únor/február 2013

16. ledna 2014 
@alenitka ja som mala včera 37,6 bolelo ma celé telo ako pri chrípke - našťastie dnes mi je lepšie, len mi je akosi furt zima :confused:
@kukucg presne aj ja som vlani išla na gyndu s takým tušákom, že niečo nie je v poriadku a že je zle ( ešte deň predtým som sa bavila s našou pediatričkou a som jej povedala, že mám také tušenie, že to nedopadne dobre ) a tak aj bolo, keď som prišla na sono, tak nebola akcia srdiečka a vo štvrtok v noci som doma otratila.

Teraz som samozrejme mala veľký strach, čo mi doki povie, ale som vnútorne presvedčená, že teraz to výjde a všetko bude OK a 3.7. prvýkrát po 6 rokoch uvidím akciu srdiečka :slight_smile:
13. čer 2012 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@taniellita aké tabletky si dostala na bolesti bruška? Mne nič dokinedal, povedal, že to môže byť a ak budem cítiť, že mi nejaká činnosť nerobí dobre, že ma po nej začne bolieť brucho, tak ju nemám robiť a mám sa šetriť.
Ale ja som si dala Magné B6, ľahla a veruže mi to pomohlo, prešlo
13. čer 2012 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatat Hej aj ja, celu noc pred sonom som ani nespala, hrozne som sa bala, ani som sa nejak netesila, a tiez tam nebola akcia, takze vnutorny pocit bol spravny, snad aj teraz je :dizzy_face:
Inak rozmyslam kedy ist na sono prve na jednej strane sa tesim a chcem bublinku vidiet ale na druhej nechcem zbytocne akoro a vela chodit ved to tiez nie je dobre :unamused:
13. čer 2012 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatat juuuuj ako dobre je chodit na taketo forum ... vidim, ze vo svojom tehu "trapeni" niesom sama, a predsa ten pocit chripky a zvysena teplota su bezne :slight_smile: aj ja som sa citila na druhy den dobre, len k veceru ma to zase chytilo, ale na treti den uz ovela lepsie ...
13. čer 2012 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ozaj holky, neviete, ktoré vitamíny vhodné pre tehuľky neobsahujú jód?
Lebo endokrinologička mi zakázala akékoľvek vitamínové doplnky, ktoré ten jód obsahujú - u mňa je vraj na to kontraindikácia, nakoľko mám autoimunitné ochorenie štítnej žľazy
13. čer 2012 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alenitka že? Aj ja si to vravím - takto viem, že moje bolesti bruška sú normálne ( ja somuž totiž zabudla, čo je v tehu normálne a čo nie, naposledy som bola úspešne tehu pred 6 rokmi )
A tebe nie je chladno? Ja mám v kuchyni 22 st. a normálne mám studené ruky, tričko s dlhým rukávom a veruže by som zniesla aj mikinu, nemôžem povedať, že by mi bolo teplo
13. čer 2012 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja som dnes zacala plakat hned z rana ma to chytilo prvy krat bez priciny, no vlastne pricina bola ze mi moj partner nedal ku ranajkam papriku, a druhy krat uz bol dovod vaznejsi. volali sme do nemocnice, ze by sme chceli rande s gynekologickou, a na to prisla pre mne nepochopitelna odpoved: ze mam ist ku vseobecnemu lekarovi, nech mi zoberie krv a o 12 tyzdnov mozem prist do nemocnice a to este stale nebudem vidiet doktora ale porodnu asistentku. akoze je mi z toho na rit. viem ze ina kultura, ale....ja umriem strachom a tou neistotou!!!!! :frowning2:
13. čer 2012 ve 13:01  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kukucg ja som šla hneď ako som si našla // - ale mne to kázal doki kôli tomu, že mi bolo treba nasadiť Fraxiparín ... len nechápem, prečo mi robil tak skoro sono, keď sám vravel, že je možné, že ešte nič neuvidíme. No a potom mi sám určil termín na včera - čo bolo tuším 10 dní na to.
Pamätám sa, že vlani mi pri oboch tehu hneď bral krv na HCG a volal si ma po týždni ( teda v šiestom a potom v siedmom ).
Teraz mi krv vôbec nebral, dal mi termín až o 3 týždne, tak verím, že aj doki je presvedčený, že teraz bude všetko OK :slight_smile:
13. čer 2012 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zlatat ano ano ... ja mam hrube teplaky a dlhe tricko, zima mi zase nie je, ale keby som tu behala len v kratkom tricku, zmrzla by som ... sice donedavna som behala v pyzame hrubom zimusnom... v lete som stale len v kosielkach spala na ramienka a teraz riadne dvojdielne teple pyzamo ...
13. čer 2012 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lille59 :confused: :confused: :confused: čoooo ??? To aký systém v zdravotníctve je u vás? Necápem - akože žiadne potvrdenie tehu, prípadne sono, či je akcia srdiečka a tak ... kebyže sa niečo stalo a dajme tomu by bolo MA - tak maminka do 12 týždňa nosí v sebe mŕtve bábo a ani o tom nevie? :confused: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
No zlaté naše zdravotníctvo
13. čer 2012 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alenitka jéj to sa teším, že nie som sama uzimená - môj MM nechápe - ja som furt bola taká, že keď bolo v izbe 22 st. tak už mi bolo teplo a muž sa obliekal do flanelových košelí a teraz sme na tom opačne, ja dlhý rukáv a flísová mikina a on tričko bez rukávov :grinning:
13. čer 2012 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatat no ja idem tiez v piatok na hematosku mam sice clexane doma ale neviem ci ho mam pichat ci ako, tak sa zbehnem spytat... ja som prave minule tehu bola na sono tak v 5tt bol tam len fliacik potom ma mrzelo, k dr som sice musela ist ale sono som mohla radsej odmietnut ale tak to je uz jedno :stuck_out_tongue_closed_eyes:
asi si teda zavolam ze co kedy ma prist a tak :slight_smile:
13. čer 2012 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatat no tiez tomu nerozumiem, lebo vo vseobecnosti je tu zdravotnictvo ok, ale toto ma teda dost nemilo prekvapilo!!!!!!
13. čer 2012 ve 13:08  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lille59 nebooj, ja som v prvom tehu bola tiez v 12tt prvy krat u dr a mam 5 rocneho chlapa doma uz :slight_smile: byvalo mi zle, problemy som nemala, brusko rastlo, vtedy som sa fakt ani nebala :wink:
@zlatat
inak nedavno pisal jeden fakt dobry odbornik clanok do casaku o sone, a tiez hovoril ze staci podla neho okolo 11-12tt prvy krat ist, ze prvych 60 dni od oplodnenia to nie je moc dobre...
A ani nevadi ak zena nosi mrtve babo, vacsinou aj tak pridu problemy a skor ci neskor potrat, WHO odporuca aj pozisteni ze babo nezije cakat az 6 tyzdnov na spontanny potrat to len u nas hned na kyret poslu :angry: uz by som druhy krat nesla, tristvrte roka som sa po nom davala do poriadku :frowning2: :frowning2: :frowning2:
Ale teda ja asi tiez dlhsie ako do nejakeho 8tt nevydrzim :grinning:
13. čer 2012 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zlatat mne predpisal duphaston(2x1tbl.) na udrzanie plodu a su to nejake hormony , a krce prestavaju , nie su take silne, ale jedna prispievatelka tu na konikovi poradila este feniklovy cajik pit, no neskusala som :slight_smile:
13. čer 2012 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatat Ja som stale zmrznuta. Ponozky, tricko, tielko a nohy a ruky ako lad
13. čer 2012 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zlatat
@taniellita mna tiez bolelo brucho az tak ze som sa v noci na to budila ale ked som uvidela // tak som si hned nasadila spat duphaston 2x1 a teraz mi doki dal 3x1 (ale som mu nepovedala ze ja som si ho uz naordinovala) :grinning: a mna to teda preslo uplne!
13. čer 2012 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tatarida normalne uvazujem nad tym duphastonom ze so hi tiez naordinujem sama mna tiez boli brucho a zacali aj krize :frowning2: :unamused:
13. čer 2012 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katrin31 tak to sa ti nedivim, ja by som to tiez neriskovala, ale mam pokazenu 8cku tak neviem ci mi ju nebude chciet vytrhnut ako poslednu moznost, lebo stale ten zub robi problemy :( , uvidime :sunglasses:
13. čer 2012 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tatarida na co ti ho dal DR
13. čer 2012 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lille59 tu je podobne zdravotnictvo... Preto chodim k dukromnikovi.len ma to' bohuzial vzdy si sonom stoji 150eur....
13. čer 2012 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maru1453 a brala si ho na upravu ms?j ahej a uz ked mi ho predpisoval vravel ze ho budem brat az do 12t v pripade tehu...tak som si ho davala hned.....odvtedy ma veru neboli!
13. čer 2012 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tatarida nie ja som ho nikdy nebrala
13. čer 2012 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maru1453 no tak sa skus spytat dokiho aj tak je to len na predpis tusim!
13. čer 2012 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kukucg mne trvalo takmer rok, kým som sa dostala dokopy po 2.kyrete - ja som pri 1.potrate dostala horúčky zimnicu, tak ma hneď posialal na kyret, lebo sa bál infekcie - po kyrete mi okamžite horúčky klesli.
No a pri druhom potrate som o mimi prišla doma, ale žiaľ sono ukázalo, že som sa nevyčistila úplne, nejaké zvyšky tam ostali ( už som vôbec nekrvácala ) tak preto ma čistili
@lille59 a mozno si len natrafila na debila, to mas gynekologa po znamosti, ci si si ho nejako nasla sama ?
musim tam v piatok konecne skocit aj ked som este nechcela ale ta bolest je hrozna najradsej by som cely den prelezala v postely akuart ze pri 2,5 rocnom synovi sa to neda teraz spinka tak mam oddych trosku ale potom zas do vecera :frowning2: :grinning:
13. čer 2012 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maru1453 ja Dufík beriem a veruže ma pobolieva brucho, a aj kríže ma druhý deň bolia - ale zase ja to berie tak, že mňa chrbtica bolievala aj keď som tehu nebola
13. čer 2012 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@taniellita feniklový čaj? To je proti nadúvaniu, nie? či má aj iné účinky?
13. čer 2012 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatat asi sa budem musiet prestat natahovat so synom a bude lepsie 15 kg je 15 kg :slight_smile:
13. čer 2012 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek