• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín pôrodu únor/február 2013

16. ledna 2014 
@evakva ano viem citala som si vsetko dozadu, takze niektore z vas som si zapamatala:slight_smile:
14. čer 2012 ve 13:09  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@berunka1975 ahoj :slight_smile: Zo srdiečka gratulujem a viem ako sa cítiš, aj ja som sa tu pridala s malou dušičkou, lebo prežila som si 2x to isté čo ty. Ale som presvedčená, že všetko dopadne dobre a vo februári ( teda ja pravdepodobne koncom januára ) sa budeme tešiť z bábätka.
Mňa vypíše doki na rizikové asi až v júli - 3.7. mám najbližšiu kontrolu -zrejme čaká na srdiečko a až potom mi dá PN ... zatiaľ mi to nevadí, lebo aj tak som doma na RD, ale už teraz koncom mesiaca by som mala oznámiť zamestnávateľovi, či koncom augusta nastúpim do práce :unamused:
14. čer 2012 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatat dakujem ti, pamatas si ma zo snaziliek po ma? ja teba hej.... dlho som sa tam neukazala mala som obavy ale dnes som si povedala ze premozem strach a tak som tu...preco si myslis ze koncom januara? mne podla net kalkulacky vychadza na 31.01., ale inde zase 1.2. takze uvidime...no ja som mala pn aj na zaciatku roka, bola som doma 3 mesiace no v 9tt sa to zle skoncilo, no uz nechcem na to mysliet... mojich dvoch anjelikov som oplakala a verim ze tam hore uz dalsie nepribudne a ty dvaja davaju na na tutot fazulku pozor a chrania ju
14. čer 2012 ve 13:35  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
nové kočky srdečne vítam a gratulujem :slight_smile: veru veru, ešte počkáme na všetky februárové babätká a pôjdeme sa zamknúť, nech si v klídečku vylievame radosti aj starosti... :slight_smile: :sunglasses:
beriem L-thyroxín 100 a tiež preto, že autoimunitná je asi málinko odlišná.. mne to dr. vysvetľovala, že moje telo vytvára protilátky proti štítke, ktorá netvorí tým pádom hormóny a ak by som jedla jód, tak by sa mi to pobilo, ako by chcela štítka pracovať, tvorilo by sa viac protilátok a stav by sa zhoršoval.. takto mi to pekne ide mimo a telo sa tomu nebráni. tak preto ja nie jód... :unamused:
baby, mne sa chce spať... fakt.. a nemôžem.. doobeda som sa skoro nedokázala pozviechať.. vyradila som na čas kávu, lebo som akosi minule po káve bola taká nejaká nespokojná, a ani mi nechutila..tak poslúcham telo, čo si povie.... ale dnes by možno aj sadla na chuť, neviem, či si dať, či nie... :sweat_smile: ja sa smejem.. pri prvej som striktne začala všetko odmietať, čo by mohlo nejako škodiť.. čiže samozrejmosťou bolo, že som prestala okamžite fajčiť, piť kávu, jedla som len zdravé veci, žiadne vysmážance alebo tak :grinning: :grinning: dokonca som si nelakovala nechty a ani nefarbila vlasy, neopaľovala sa ani nekúpala na kupku... :grinning: pri druhej som už trolinku poľavila a sem tam si dala aj niečo menej zdravé a aj na slniečko som išla, kúpala sa.. a teraz som taká zmätená... :grinning: :grinning: srandujem.. vôbec sa nezamýšľam, čo jem, nechty si pokojne lakujem aj vlasy nafarbím a aj tú kávičku by som si rada..... :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: som ja ale nezodpovedná ženská... :grinning: :grinning: ale zase si vravím, všetko v norme..narozdiel od známej, ktorá má brucho zarovno nosa a fajčí jedu o druhej :frowning2: :angry: chúďa bábo, už teraz ho ľutujem.. :frowning2:
14. čer 2012 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
ahoje, nechoďte nám do súkromky :pensive: :pensive: :pensive: . veď zatiaľ sa tu debatuje len o tehu :wink: . dúfam, že nám neujdete
14. čer 2012 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj rada by som sa k vám pridala aj ja.... som 3 mesiace po MA a konečne sa na nás usmialo šťastie, teda zatiaľ mi to lekár nepotvrdil - idem 21.6. , no ale na testíkoch čiarka silnie. Všetky Vás tu pozdravujem a držím palčeky -:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
14. čer 2012 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@berunka1975 jasné, že si ťa pamätám :sweat_smile: No a koncom januára preto, lebo ja budem mať plánovanú sekciu predpokladám 2 týždne pred termínom ( ako to bolo pri oboch mojich deťoch ) - mne podľa tehu kalkulačky vychádza termín na 9.2.
Presne ako píšeš - naši dvaja anjeličkovia teraz dávajú veľký pozor na naše fazuľky a my musíme veriť, že to tentokrát dobre dopadne a už žiadny anjelik nebude.
Ja už som pozitívne nastavená - a keď ma premohnú pochybnosti a strach, tak sa to snažím zahnať a stále si opakujem, že je všetko v poriadku. Ako mi aj moja hematologička povedala - že musím myslieť pozitívne a aj tú poslednú a najmenšiu blikajúcu kontrolku musím zahodiť :slight_smile:
14. čer 2012 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@afrika poďme všetky - takto v súkromke si budeme môcť bez obáv povedať aj to, čo tuto verejne nie. :wink:
@csina vidím, že sme na tom so štítkou úplne rovnako a som rada, že aj tvoja lekárka ti povedala to isté, čo aj mne - ja beriem L-tyroxín 125
14. čer 2012 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@csina inak ja som vlani brala Femibion - chodila som k inej endokrinologičke - a ona ma vôbec neupozornila na to, že nesmiem užívať žiadne vit. prípravky s obsahom jódu - štítka mi tak zblbla, že v tehu som mala TSH 0,9 a moja Dr. mi vtedy absolútne neupravila dávku liekov - potom 2 týždne po kontrole na endo som potratila.
Keď som zmenila endokrinologičku - tak tá mi hneď ako prvé povedala, že Femibion a všetko ostatné v žiadnom prípade nie - prestala som ho užívať, ešte v januári som mala TSH 0,7 ale teraz, keď som bola na kontrole už ako tehu sa mi krásne upravilo na 1,8 - takže mám to aj na vlastnej koži odskúšané, že jód v našom prípade naozaj robí veľkú šarapatu :frowning2:
14. čer 2012 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatat no ja neviem, ja som mala druhy porod sekciou, ale to preto lebo som cakala dvojicky a museli mi urobit v 34tt , tak neviem ked mas jednu sekciu za sebou, dufam ze nebudem musiet ist znova, rada by som totiz ak nebude nejaky medicinsky dovod rodila normalne... myslim ze normalny je lepsi... jasne musime pozitivne, len nie vzdy sa to da, ale preto sme tu aby sme spolocne si pomohli a zahnali negat. myslienky, mne to pomaha...
14. čer 2012 ve 14:41  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@berunka1975 ja mám 2 sekcie za sebou - obe boli plánované v 38 tt - chcela som druhý ísť prirodzene, ale malý bol dosť veľký a mňa už na konci tehu veľmi bolela jazva vnútorná, tak lekári nechceli riskovať ruptúru maternice.
jasné, nie vždy sa dá myslieť pozitívne, občas aj na mňa idú čierne myšlienky - hlavne, keď som mala bolesti bruška, alebo včera horúčku, no fakt som si povedala, že musím tieto myšlienky zahnať - lebo naozaj je pravda, že sila myšlienky je veľká a všetko začína v hlave :wink:
Ozaj a nechceš sa pochváliť kočkám zo súkromky?
14. čer 2012 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatat to mas uplnu pravdu vsetko sa zacina v hlave... niekedy by clovek prijal na nic nemysliet, keby sa dalo... aj mna obcas pichne obcas zaboli, ale ja prave vtedy mam dobry pocit, ze sa tam deje daco a to daco je dobre...
jasne ze sa im idem pochvalit, dufam ze na mna nezabudli :unamused:
14. čer 2012 ve 14:58  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@berunka1975 neboj, nezabudli na teba :wink:
14. čer 2012 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yanika1 my sme boli spolu aj v majovciatkach 2010, aj na FB :slight_smile:
14. čer 2012 v 15:23  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak som vas poctivo docitala od zaciatku nech som v obraze - ved co si zacnem v praci...
bojim sa ist zajtra k dr., ale urcite bude vsetko v poriadku, ale toto druhe tehotenstvo vnimam akosi inak ako to prve..a zacina mi byt zle, hlavne ked som hladna...ale tak isto mi byvalo aj pri malom...
14. čer 2012 v 15:38  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@berunka1975 držím palčeky, ja som mala tiež 2MA potom zdravú dcérku pri bezproblémovom tehu, momentálne som znova tehotná, tiež patrím na prelom január/február, ale tiež si vás zatiaľ čítam, strach je obrovský, navyše som v pondelok zakrvácala, každopádne držím palce -do tretice všetko dobré predsa
14. čer 2012 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Som to nevydrzala, objednana 22.6 ale kedže mame paradnu sestricku môžem dôjsť už aj zajtra... Neviem sa dočkať , dúfam že bude uz srdiecko :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: 6tt+ 4 to uz by mohlo, či ?
14. čer 2012 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@zlatat si ma teraz nastrasila...ja mam hashimota ci ako sa to pise...a pri poslednej kontrole som mala tsh 1.0 ale o vitaminoch mi nikdy nik nic nepovedal....vit.vsak uz mesiac neberiem...tak sa na to opytam a uvidim aj vysledky krvi...
14. čer 2012 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@axnelez2 moohlo mohlo :wink:
14. čer 2012 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zucana ale neboj, je veľa porúch štítnej žľazy a pri každej sú iné hodnoty v norme ... mne bolo povedané, že ideálne je v tehu mať hodnoty TSH okolo 2 - takže som sa veľmi potešila a hlavne ukľudnila, keď som mala 1,8 :slight_smile:
@ellysa júj viem si predstaviť, aký strach si mala pri zakrvácaní - a mala si len také hnedé alebo čerstvú krv? Bola si aj u dokiho ?
14. čer 2012 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatat normálne čerstvú krv, len zrazu niečo puklo a vyšlo zo mňa tak na vložku a potom to prestávalo utekali sme k lekárovi, skonštatoval, že hematóm nevidí, bábo bolo oka, nasadil mi duphaston a poslal domov oddychovať, ešte sa to potom večer presne tak isto raz zopakovalo ale bolo krvi už len málinko, na druhý deň som mala ešte taký béžový hlien a včera a dnes už normálny číry výtok... doktorovi som volala aj včera. tak že sa len nemám namáhať, že to mohlo byť s preťaženia-tým že mám malú, že sa nemám naťahovať a šetriť sa
14. čer 2012 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatat a aj ja mám protilátky proti štítnej žľaze, som bez liekov, a tak isto mi lekárka zakázala vitamínové doplnky, dokonca mám bezjódovú dietu-musím používať len nejodidovanú soľ, a bolo mi odporučené aj obmedziť glutén-teda múku, cestoviny,chlieb, nakoľko glutén podporuje autoimúnne ochorenia, ako to dodržiavam sa mi veľmi polepšili výsledky, momentálne som úplne v poriadku
pred rokom som mala THS 0,24 a dnes 2,48
14. čer 2012 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatat volala som dr obvodnemua ten mi veru povedal,ze nemam brat vit. kde je jod.tak fasa....idem zasa na krv a budem to kontrolovat som zvedava,co to spravi po tom,co som vysadila tie vit.ale snad to bude len ok lebo vsak ked som vysadila tak by mi malo ist tsh hore...a mne zas napisali,ze od 1,5-2,5 ale gynekolog povedal,ze 1.0 je vpohode....tak idem este volat endokrinologovi a zajtra skocim na krv...len ta zmena bude asi neskor...kokos ja to nepochopim,ze mi to ziadny z endokrinologov zatial nepovedal...
14. čer 2012 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zucana len kyselinu listovú papaj mne doktor povedal, že norma TSH je od 0,40-4,00, ja chodím na endo v rakúsku
14. čer 2012 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ellysa aj my mame takuto normu.ja chodim v taliansku. som zvedava ake budu vysledky zajtra a veru papam len listovu odkedy som tehu len predtym som este kojila tak som brala vitaminy a este aj ze pred otehu nech mam vit...
14. čer 2012 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zucana neboj, keď už v tehu neješ, malo by to byť v poriadku :wink:
14. čer 2012 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ellysa dik len kedze som vzdy jedla tak vysledky neboli objektivny tak aby mi to tera nevyletelo...uvidim co povie endokrinolog do akej miery to az moze ovplynit...ale ja som chodila na krv kazde 2 mesiace..
14. čer 2012 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ellysa ty brďo to je super - áno, glutén podporuje autoimunitné ochorenia - môj synček má celiakiu - mne nebola odporučená bezlepková diéta, ale to čo hovoríš má logiku - ja už si nepamätám hodnoty protilátok, ale viem, že boli hodne vysoké
@ellysa moje nervy, ja by som sa vystrašila riadne a už by som panikárila - super, že je bábo v poriadku a držím ti palce, aby sa to viac nestalo - hlavne sa eštri
@zucana nie si sama, ja som sa to tiež dozvedela až pred polrokom - a to sa na štítku liečim 14 rokov
14. čer 2012 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatat idem volat vecer o 20.00 znamemu endokrinologovi do francuzka a som zvedava co mi povie do akej miery to moze ovplyvnit ja totiz beriem 75 kazdy den a v sobotu 50 tak dost vysoke davky...
14. čer 2012 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zucana no v porovnaní s mojimi sú dosť nízke :grinning: :grinning: Ja mám 125
14. čer 2012 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek