• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v listopadu 2013

23. ledna 2014 
Ahoj holky, zdravím nové příchozí :slight_smile:
@modellook to je síla teda s tou peněženkou.. jak mohli vybrat? ty máš u karty pin?

já už se na tu naší první kontrolu těěšim!! Ikdyž teda nevím, co převažuje víc za pocity.. jestli strach, nebo zvědavost..
Dneska jsem si volala na výsledky z hematologie, kontrolovali mi genetiku kvůli těm potratům a všechno je v pořádkku.. tak snad se zadařilo tentokrát i díky tomu, že sem se dostala do nějaký trošku pohody, že se ten náš problém začal řešit..

Jinak teda šoufl je mi pěkně, ráno je mi nejlíp, začíná to kolem jedný hodiny a až do noci zle.. :confounded:
19. bře 2013 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, pomalinku, polehounku se přidávám :dizzy_face: také máme za sebou nějaké nevydařené těhu před dcerkou Klárkou (3 roky a měsíc) o sourozence jsme se snažili něco přes rok. A vypadá to, že to vyšlo podle testíků a termín by měl být podle poslední MS 25.listopadu. Snažila jsem se vše předešlé pročíst, tak vím, že už jsem tu tuším nejméně 3 s tímto termínem. Koukala jsem, že dáma čekající dvojčátka (omlouvám se, nepamatuji si nick) je z Neratovic... tam se nám Klárka narodila :dizzy_face: a nejvíce společného toho asi mám s Mabe (věk, věk dcerky, předešlé zkušenosti) snad budu stíhat dočítat a sem tam něco připsat. S jedním prckem už je to s tím časem horší. První těhu jsem strávila na rizikovém a vzhledem k tomu, že jsme se čerstvě přistěhovali do Prahy (už jsme zase zpět v Brně) a nikoho jsem neznala, tak jsem vysela na netu pořád :stuck_out_tongue_closed_eyes: Zítra hodně z Vás čekají UTZ a kontroly, tak držím palečky... ale i všem ostatním, ať se nám daří a vše společně zvládáme až do zdárného konce :stuck_out_tongue_closed_eyes: :dizzy_face:
19. bře 2013 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mabe dokonce bych řekla, že jsme nějakou dobu byly i ve stejné skupině s termínem březen 2010, ale ta diskuze se tenkrát rozdělila, protože tam bylo ze začátku trochu husto, ale už jak jsem ten Tvůj nick viděla, tak jsem si pomyslela.... to mi něco říká :grinning: Klárka původně měla být 19. 3. ale vykoukla o 3 týdny dříve a holky se zlobily, že předbíhám.... ono ke konci už to jsou pak nervy :grinning: OK, slibuju, že tentokrát nebudu předbíhat :grinning:
19. bře 2013 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, já teď moc nepsala - pořád ještě si nějak nemůžu zvyknout, že tedy nejspíš patřím i sem :grinning: a spíš chodím ze zvyku koukat na ledňáčky 2012 - i když Adrianka to nakonec stihla ještě v prosinci 2011 :slight_smile:, ale bylo to celkem vtipné, protože v prosinci nakonec porodila tenkrát většina maminek ze skupiny.

Jinak musím bohužel konstatovat, že toto druhé těhotenství je úplně jiné než první - to jsem ani nevěděla že jsem těhotná, lítala jsem do školy, do práce, po večerech všude možně. Já jsem se vlastně přibližně v této době kdy jsem čekala Adrianku vdávala :slight_smile: - zjistli jsme že čekáme miminko cca dva týdny před svatbou, takže jsem si ještě naštěstí nemusela měnit vysněné zamluvené šatičky :slight_smile:. Každopádně teď je mi tak blbě, že bych asi vlastní svatbu nedala..........tak doufám, že ty nevolnosti pominou co nejdřív, vzhledem k tomu, že mě za pár měsíců čekají státnice.
19. bře 2013 ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky, tak jsem po dnešní první KO, všecko v naprostém pořádku, doktor chválil, že je to krásný těhotenství a vše tak jak má být :slight_smile: Podle ultrazvuku jsem teď 7+3 a maličkej má 10,4 mm a bije mu krásně srdíčko :slight_smile: Přidávám foto :slight_smile:
20. bře 2013 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
@paulittav Jeee, to je krasny! Moc gratuluju, at je doktor takhle spokojenej i dal:slight_smile: Ja jdu v utery, sice budu o tyden min, nez ty, ale snad uz tam taky neco bude:slight_smile:
20. bře 2013 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky mam otazku. Braly jste s sebou na prvni kontrolu sve polovicky? :slight_smile:
20. bře 2013 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lile Děkuju :slight_smile: no určitě něco vidět bude :slight_smile: Jo a polovičku jsem s sebou brala, akorát zůstal v čekárně... První ultrazvuk je zaváděnej do pochvy, tak nevím :slight_smile:
20. bře 2013 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@paulittav to predpokladam, ze to strci do me:slight_smile: Nicmene to neni nic, co by manzel jeste nevidel:D muze stat u hlavy, ne?:D:D:D ja se poptam sestry, jestli muze jit se mnou:slight_smile:
20. bře 2013 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lile Jasný, na jednu stranu je to fakt, ale kolikrát když mu vyprávím zážitky i třeba z cytologie a z dneška, tak na mě chudák vyděšeně koukal :D :slight_smile:
20. bře 2013 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@paulittav ja teda nemivam problemy, nikdy me nic nebolelo, nemela jsem zadny blby zazitky:slight_smile: tak myslim, ze to zvladnem:slight_smile: a taky si rikam, at si chlapec zvyka, jestli chce jit k porodu:D
20. bře 2013 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lile tak u mě manžel nebyl na prvním ultrazvuku ani poprvé ani teď, ale on tohle celkově moc neprožívá, nikdy ani neposlouchal bříško, nehladil ho, přitom ke mě byl vždycky pozorný maximálně. Pamatuju si že s Adriankou semnou šel ve 25. týdnu na 4D ultrazvuk a absolutně žádné nadšení nic - ještě vyběhl telefonovat a řešit pracovní věci, no nemusím popisovat jak moc jsme se tehdy rafli :grinning: až jsem začala počítat s tím, že hold asi bude patřit k chlapům kteří nejsou na ta miminka.
Jakmile se ale malá narodila, stala se středem jeho světa, ještě v porodnici se hrnul ke koupání a nechtěl ji vůbec nikomu půjčovat, trvá to doteď, je to tatínek na 1 :slight_smile: takže je to spíš ten typ co si to prostě ještě v tom těhotenství nedokáže představit.
20. bře 2013 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michaela_2 ja jsem se ho zeptala, jestli pude se mnou a rikal, ze jestli chci, tak jo...tak se toho drzim:slight_smile:
20. bře 2013 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lile miminka budou vidět i přes bříško, u mne se doktor nejdříve kouknul vaginálním, a potom i přes břicho - byli krásně vidět na obou, tak pokud by šel manžel mohla jsme se obléknout a ukázat mu jen ten břišní UTZ
20. bře 2013 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ljonas Diky, dobre vedet:slight_smile: me by nevadilo mu je ukazat i tim vaginalnim:slight_smile:
20. bře 2013 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@paulittav gratuluju, nádhera :grinning: a jen tak dál držíme palečky. Manžela na první ultrazvuk neberu, obrázek mu myslím bude úplně stačit a když bude chtít a bude si to moc v práci zařídit, tak spolu půjdeme až na konci trimestru na screening. To byl i při prvním těhu, bo tam už je něco kloudně i vidět. Všem přeju krásný slunečný den :dizzy_face: Jo a tuším tu některé psala, že už byla na kontrole a doktor, že váhal, že není nic vidět atd. Já byla s Klárkou zhruba v 6tt tenkrát na pohotovosti kvůli krvavému špinění a doktor tam taky nic moc neviděl, prý že cosi vidí, ale že to taky může být rozšířená žílá.... no a dnes jsou rozšířené žíle už 3 roky :dizzy_face: tak hlavu vzhůru
20. bře 2013 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Všem gratuluju, původně jsem byla v říjnu 2013, ale začala jsem trochu krvácet a po kontrole je miminko menší, takže patřím spíš sem. A teda doufám, že tu i zůstanu, že už se nic nestane a mimi to zvládne.
20. bře 2013 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj dámy, tak sem asi patřím i já :slight_smile: Pokud mě tedy vezmete mezi sebe :grinning: Ještě jsem nebyla u Dr., ale testy mám všechny pozitivní a podle ms mi to vychází na listopad :slight_smile:
20. bře 2013 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@paulittav tak tomuto rikam krasnej UTZ :slight_smile:
20. bře 2013 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rintintyna ahoj, neco me to rika, ze jsme se mozna uz nekde videly, tak drzim palec u dalsiho tehu :wink:
20. bře 2013 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, u me taky kontrola v poradku, srdicko bylo a mimi je jeste hodne malinke (dle utz 5+6) tak snad to dozene. Gratuluji k prvnim uspesnym kontrolam :slight_smile: Priznaky uz skoro nemam, za to neustale blbou naladu ano :(
20. bře 2013 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mabe díky, já Tobě taky :dizzy_face:

@zuza01 to bude dobré, já to měla s Klárkou také tak, dokonce mi pak dle UTZ posouvali termín porodu až o 14 dní, možná i více. Já tedy tehdá měla ovulaci asi až po 20. dni, tak třeba to máš taky tak a je pak potřeba to celé trochu přepočítat, bo je to všeobecně dělané podle průměru. Každopádně držím palce
@kathuska paráda, taktéž gratuluji, ony ty UTZ takhle ze začátku jsou velice nepřesné, ono stačí aby se doktor milimetr sekl a ubere to třeba celý týden. Kolikrát to holkám během těhu takhle lítalo, jednou byly - týden, pak zase + týden :grinning:
20. bře 2013 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rintintyna jj vim, jsem zvedava jak na tom budeme za mesic, to uz bude vice smerodatne :slight_smile: dekuju :slight_smile:
20. bře 2013 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ajriska ahoj Klárka se sice narodila 36+4 tuším, ale opožďovala se o další tři týdny vývojově v bříšku, tak měla také 44cm a 2290g:slight_smile: Dohnali jste pak tu váhu? Klárka moc ne, ve třech letech má 12 a půl kilo :grinning:
20. bře 2013 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja se hodne rozciluju se synem, ktery ma ted uz nekolik mesicu obdobi vzdoru. Tlak nemam zrovna ok, bojim se, aby to neodneslo mimino. Celkove jsem v tomhle tehu vic naladova, protivna a casto rozcilena. Hormony asi pracuji a syn me brnka na nervy a ja nejsem vubec v klidu a pohode.. :/ Mate to nekdo taky tak? :(
20. bře 2013 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rintintyna Máme 20 měsíců a necelých 10kg, není to velký jedlík
20. bře 2013 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kathuska Ahoj. tak zrovna dneska mám to samé. Ale syn za to asi nemůže. Chce prostě být se mnou, ale já musela od rána vyřizovat maily a telefonáty, takže z toho jsme oba na prášky a ječíme, ani nevíme proč. Aspoň občas kouknu na koníka, abych uletěla někam mimo svět nestíhající reality :frowning2: Ted jsem tu chvíli seděla a úplně jsem to musela rozdýchávat, celá neštastná...
20. bře 2013 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Včerejší KO u dr. mimi odpovídá dle ULTZ 7+0 měří 11mm. Podle PM to bylo 8+3
20. bře 2013 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
holky, prave jsem tedka resila, ze toto druhy tehu neni uz jako prvni. jasne, ze jsu rada, ze bude dalsi mimco, ale proste to nejak beru sportovne a uz to neni takovy to huraaa a porad na to myslet a radovat se. jsu unavena, podrazdena, litam kolem anicky, tak si az tak neuzivam, co rikate vy, co mate uz jednoho prcka?
20. bře 2013 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@agentkadaisy nekdy je to tezky, maji radar kdy nejvic "prudit". Adam dnes jeci cely den, nechce jist, nechce spat po obede, prevratil na sebe komodu,nechapu jak se mu to povedlo. Neco na moje nervy. Ja jsem utahana, ale on vubec. No a asi bude jeste hur.
@mabe mam uplne stejne pocity
20. bře 2013 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek