• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2011. Přidejte se.

4. března 2013 
@kaculinek1 tak ja jsem se dopracovala na 55kg. hura. doufam, ze budu pribirat a pribirat.a priblizim se 60ti.
30. bře 2011 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,nemate nektera z vas termin kolem 5.8 jako ja? A budete nekdo rodit u apolinare? Myslite si ze je dobry ten predporodni kurz? Pomuze?
31. bře 2011 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 No vidíš, ono to půjde:slight_smile: já taky víc nemám:slight_smile: 60 budeme mít za chvíli a dokonce i 65:slight_smile: známá teď byla taky těhu a připbrala 27 kilo - bohužel jí to zůstalo... myslím, že je lepší takové pozvolné přibírání. Jak jsi na tom se sportem? Děláš něco?
31. bře 2011 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 Ja jsem byvala docela sportovni (v poslednich letech jsem delala spinning, jogu a o vikendech a dovolenych turistiku), ale s tehu to bohuzel prestalo, protoze jsem na neschopence a doma sama se nedonutim.pristi tyden jdu vyzkouset cviceni pro tehotne. jak je lepsi pocasi, tak aspon zacinam chodit trochu ven. tak doufam, ze se pomalu dostanu aspon malinko do formy. jak se Ti dari?
31. bře 2011 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ewicka89 Ja mam termin az 23.8. U Apolinare k porodu jsem zaregistrovana, to jo, ale o predporodni kurz jsem se zatim nezajimala - nevis, co je obsahem?
31. bře 2011 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 No já jsem taky doma a v horlivosti jsem si koupila míč, ale taky tomu moc nedám sama doma, tak chodím na cvičení pro těhule:slight_smile: a snažím se vždycky někoho splašit na procházku do lesa, nebo na projížďku na kole, snažím se každý den, ale taky to občas nevyjde. Jinak od příštího týdne budem s kámošjkou chodit plavat:slight_smile: Ze začátku jsem měla trošku problémy, tak jsem to všechno omezila, ale teď se cítím dobře a když sportuji je mi líp:slight_smile: jen dnes mě bolí hlava a nevím, co s tím. JInak t už jsi zapsaná v porodnici jo? To jsem ještě vůbec neřešila...
31. bře 2011 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 a jak jsi to vyřešila s tím kočárkem? Máš?
31. bře 2011 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 Ty nejsi z Prahy, ne? registrace do porodnice je pouze v Praze a tam bez toho neni na porod sance, leda pro komplikovane pripady, ktere jsou tam poslany od jinad :slight_smile:. V praze se musis zaregistrovat v 14+0. ve 14+1 uz ma vetsina porodnic plno. jinde se registrace nedela. Muzes byt v klidu :slight_smile:.

Smekam pred Tebou, ze kazdy den sportujes. me celkem drti unava, takze jsem nektere dny rada, kdyz jdu aspon na chvili ven. ale jinak se citim dobre. tak jsem za to rada. sice me casto boli bricho, ale povazovala jsem to (do vcerejska) za normalni, tak me to nevzrusovalo. vcera jsem se zminila me MUDr a ta me ujistila, ze to normalni neni a dostala jsem magnesium. bolesti hlavy jsem jednu dobu taky mela. myslim ze to bylo zacatkem druheho trimestru.

Kocarek jsem si dnes domluvila - ze ho beru. sice je to reseni, ktere jsem puvodne vubec nezvazovala, ale udelam to tak. bude stat 2,5tis Kc a jeste rok je v zaruce. kdyz se neosvedci, tak to nebude tak velka ztrata.

pristi tyden jdu na velky ultrazvuk a pokud bude poznat pohlavi miminka, mozna pak uz nejakou drobnustku koupim i na miminko.
31. bře 2011 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ne z Prahy nejsem, myslím, že tady u nás to není nutné. Navíc chodím na cvičení od sester z naší porodnice, tak se, doufám, dozvím vše potřebné:slight_smile: Doufám, že to tvé bříško není nic vážného. Mě bolelo asi někdy v 8. týdnu a doktoři to hned nafoukli, že to je tohle pak tamto, takže jsem ležela v nemocnici s podezřením na slepák - zase tak to nebolelo, ale spíš se kryly, nakonec to ustalo samo dřív, než zjistili o co vlastně šlo, ale v tvém případě to asi bude trochu jiné, každopádně držím palečky.
Ta hlava je u mě normální, tedy mimo těhu jsem měla hodně migrény, teď je to celkem dobré:slight_smile: S tím kočárkem jsi udělala dobře 2,5 je málo i kdybys ho měla mít jen na balkoně nebo na zahrádce na spinkání:slight_smile:

Já jdu na ultrazvuk 12.4, tak se také doufám, co budeme mít:slight_smile: děsně se těším, až toho prcíka zase uvidím na kvalitním ultrazvuku, je to vážně nádherné. berete tatínka s sebou? My jo a myslím, že ho to hodně dojalo i když se tváří jako drsňák, je od prvního ultrazvuku úplně zlatej a těší se se mnou na další:slight_smile:

Musíš mi pak hned napsat, co budete mít:slight_smile:
31. bře 2011 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
31. bře 2011 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 ahoj,no prave ze nevim,ale myslim si ze asi budou rikat jak dychat pri porodu,kdy ject do porodnice,a tak..ale rake nevim :frowning2:
1. dub 2011 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 Tos mi vnukla super napad, ze kocar kdyztak dam jak nouzovku na balkon :slight_smile:. bohuzel mame balkon do ulice, ktera je stredne hlucna, ale v nouzi by se to asi vyuzit dalo.

@ewicka89 zeptam se holek na diskusi Porodnice Apolinar, co na kurzu bylo.
1. dub 2011 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 zapomnela jsem reagovat na ten ultrazvuk. taky se na nej hodne tesim. uz celkem dlouho. uz 2 mesice jsem zadny nemela delany a jsem zvedava, jak bude mimi velke, minule bylo presne dle tabulek. manzel pujde taky. minule se mu to moc libilo. tak hlavne aby bylo vsechno v poradku.
1. dub 2011 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Máš pravdu. Ale neboj budeme mít krásná zdravá a růžovoučká miminka:slight_smile:
1. dub 2011 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, já mám termín 12.8, jsem zaregistrovaná na Bulovce, a dneska jsem se zaregistrovala na bulovce do těhuporadny, cvičení mají už obsazeno, tak koukám na netu, kam bych tak mohla chodit, doma sice taky mám míč, ale moc se nedonutím cvičit, spíš chodíme s partnerem ven na delší procházky atd., ultrazvuk v 20tt mám už za sebou, bylo to moc pěkné, no a konečně víme, že budeme mít kluka, doktor mne trochu vylekal, ze si mne na ultr., objednal znovu za 4 týdny, mimčo je trošku menší a tak pořád jsem pod "větší kontrolou", musím přiznat, že ten den jsem byla dost neklidná kvůli tomu, a občas samozřejmě na to myslím, zase se uklidňuji, že kdyby to bylo vážné, nečekal by 4 týdny, předchozí výsledky na genetiku jsme měli v pořádku, tak doufám, že i tentokrát je vše v poho..,
4. dub 2011 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka urcite bude vsechno OK. Snaz se tim "mensim" mimcem nenervovat. kolikrat na diskusich pisou maminky, ktere mely v prubehu tehu dle ultrazvuku mensi mimi a pak se narodilo naprosto donosene tabulkově velke mimi pres 3 kg. gratuluji k chlapeckovi. ja se doma cvicit taky nedonutim. sice jsem driv cvicivala celkem hodne, ted ani nevim, co se hodi, co se nehodi v tehu cvicit. zitra jdu poprve na cviceni pro tehulky pod vedenim fyzioterapeutky, tak jsem zvedava.
4. dub 2011 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ewicka89 tak k předporodnímu kurzu U Apoli mi odpověděly 2 maminy a obě kurz chváli - viz diskuse: http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/porodnice-apolinar/?collapse=true&page=last&post=last
4. dub 2011 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12, tak pak dej vědět o tom cvičení, jsem docela zvědavá :slight_smile: a ke komu v praze chodíš na to cvičení?
5. dub 2011 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12..k těm tvým bolestem břicha, taky jsem to měla, asi tak kolem 16tt, jednou mne to vystrašilo dokonale, že jsem hned utíkala k doktorce, ta mi řekla, že je vše v pořádku a taky mne předepsala magnesium, brala jsem ho poctivě, a bolesti opravdu přestali, magnesium je proti křečím a taky na uklidnění.., v té době, jsem chodila pravidelně plavat do bazénu v axe u bílé labutě, možná to bylo taky tím, ...teď když jdu plavat, tak fakt jen pomalu, žádné sprinty a ani velké počty bazénu, prostě pohoda, moje doktorka mne docela i odrazovala od nějakého aktivnějšího sportování, teď moderní zumbě apod., spíš právě cvičení přímo pro těhule
5. dub 2011 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 dekuju mooc :wink:
5. dub 2011 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, můžu se přidat?! ;) :grinning:
Čekáme klučíka, termín stanoven na 14.08. a doufám, že jako prvorodička budu přenášet :grinning: (i když to není pravidlo).
Za týden mám svatbu, tak teď řešíme problémy kolem toho, ale hned jak to skončí a já budu vdaná paní, tak začneme předělávat stávající ložnici na dětský pokoj a začnu se pořádně těšit na mimčo ;) teď se těším taky, ale díky svatbě na to nemám moc čas :unamused:
Jak se vám kulatí bříška?? ;) A jak se vám miminka v bříšku hýbají?? ;)
5. dub 2011 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka Tak jsem dnes vyzkousela to cviceni. byla jsem nedaleko stanic metra Roztyly a chodov (je to uprostred) v Medicentru. trvalo to hodinu. cviceni vedla fyzioterapeutka, ktera ma sama 3 deti. nejdriv jsme se trochu protahovaly v sede a leze na zinence, pak jsme trochu posilovaly (na zinence), nakonec jsme posklakovaly na velkem mici. drtiva vetsina aktivit zamestnavala brisni svaly, coz ted rozhodne nevyhledavam. zada, ruce jsme neposilovaly vubec. navelkych micich jsme pri nekterych cvicich hodne divoce poskakovaly, coz me docela prekvapovalo - ze tyto cviky delame. na zadnem jinem tehu cviceni jsem nebyla, tak to nemuzu srovnat, ale nejak me to nenadchlo. nutno dodat, ze jsem na cviceni pomerne hodne narocna. pred lety jsem predcvicovala aerobik, absolvovala jsem radu velmi kvalitnich kurzu pro cvicitele, ale o tehu cviceni nic moc nevim.
Plavani se v tehu doporucuje, takze to delas dobre. ja do bazenu vubec nechodim, takze ani ted me to nelaka. je mi v nich vzdycky zima hned po 10ti minutach :slight_smile:.

Ahoj @bojaboja . Ty mas teda aktivit.: svatba, rekonstrukce. tak hlavne at to vsechno dobre jde.
ja brisko stale temer zadne nemam a pohyby jsem stale nezacala citit. kazdy den je "vyhlizim".
5. dub 2011 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bojaboja bříško se mi začalo kulatit fakticky až kolem 18tt, teď už je to rychlejší, i když proti některým těhotným z poradny zase žádný velký břicho nemám a na váze taky nepřibírám nějak šíleně, zrovna včera jsem si říkala, že se malej nějak moc nehejbe, a jakoby mne slyšel, mele sebou už od rána.., spíš takové malé štípnutí to vždycky je,
@janka12. tak to asi taky nebude nic pro mne, zkusím něco podobného na vysočanech příští týden, ale asi to bude to samé, dýchaní, míče, pánevní dno..
my svatbu neřešíme, už jsme spolu s partnerem 7let a mimi jsme plánovali přes rok, a jak to tak bývá, když moooc chcete, tak to prostě nejde a nejde, a pak když to je zase nejmíň vhodné časově, tak se objeví druhá čárka na testu, přesto jsme moc šťastní, že budeme mít malého "Ondru"...
5. dub 2011 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo hlavně jsem nabrala na prsou, to je fakt :confounded: ...
5. dub 2011 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já zatím přiblrala jen 2,5kg. v 1. trimestru jsem skoro 3kg zkubla.takze od zhubnuti jsem prbrala vic. v poslednim mesici mi vaha sla pekne nahoru. doufam, ez to tak vydrzi. jsem za kazde kilco rada.
5. dub 2011 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky holky,

přišla jsem se podívat.. Jsem v diskuzi srpnátka..je to uzamčená diskuze..Pokud chcete přijít tak napiště uživatelce Alca22
tam je diskuze v plném proudu a je nás tam sppousta...
Jinak já sem ve 22 tt a pohyby už jsou krásnéé..malej je hodně akčnííí.
6. dub 2011 v 07:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@poupatko8 ahoj, koukam ze jsme priblizne stejne ja jsem 22+5 :slight_smile:
6. dub 2011 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ewicka89 jj tak to jsi o něco málo dál já sem 22+1 takže neco maličkoo míín...a cítítš pohyby
6. dub 2011 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@poupatko8 jj citim , je to krasnej pocit :slight_smile: ale videt moc jeste nejsou jenom obcas.
6. dub 2011 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ewicka89 jj je to nádhernej pocit aspon něco hezkého...no jinak u mě vidět zatím taky moc ne jen když kopen víc..ale včera měl chudák asi šlukačku a mě furt nadskakovalo břiško
6. dub 2011 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek