• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2011. Přidejte se.

4. března 2013 
@hedushka Beres to megnezium stale? Nebo Ti ho MUDr vysadil?
6. dub 2011 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@poupatko8 jee tak si alespon potrenoval plice :slight_smile: jinak jsen koukala ze se malej bude jmenovat tomasek vid? Ten nas nejspis take :wink: a uz mas vybavicku? A byla jsi nebo pujdes na nejaky predporodni kurz?
6. dub 2011 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 magnesium ještě beru, doktorka mi ho předepsala znova,
výbavičku taky řeším, něco pokoupeno už mám, něco je darované, kočárek už je taky zaparkovaný, teď dumám nad výběrem postýlky a a přebalovacího pultu už máte jasno jaký typ? jestli s komodou atd?
teda tak velké pohyby já nemám, asi je to tím, že ikdyž vlastně jsem 22+5, břicho a mimčo je menší, spíš je to občasné ťuknutí, šťouchnutí..nad jménem tomáš jsme taky uvažovali, poněvadž partner je tomáš, pak jsme to změnili na ondru, no koukám, že srpen bude hojný na chlapečky :slight_smile:
6. dub 2011 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ewicka89 no nás se bude jmenovat Tom po tatínkovi:slight_smile:je to krásněé jméno..no výbavičku pomalu a jistě dávám dokupy..na první pulrok mám oblečení už dost..a co ty??jinak předporodní kurz tam prý učej jen jak správně dýchat a co vzít do porodky a taky ukázka porodnice..nic jiného..aspon ne u nás..takež za to 900 dávat nebudu..a co vy pujdete?
6. dub 2011 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka Nedavno jsem se divala na statistiku jmen davanym detem narozenym v CR za posledni roky a Tomasek je jeden z favoritu. patri mezi 5 nejcastejsich jmen u kluciku.

Myslim, ze co do nabytku - jako je prebalovaci pult/komoda... zalezi hlavne na tom, jak kdo ma misto v byte/dome. ja prebalovaci pult vubec neplanuji. nemam ho kam dat :slight_smile:. kdybych na nej misto mela, tak bych si umela vybrat. pracovala jsem vic nez 2 roky jako au-pair a chodila jsem hlidat i do dalsich rodin, takze vim, ze prebalovak, pokud je dobry, pak je moc prima pomocnik. kazdopadne to chce dobre stabilni. zadnou vyvrklanou chrastacku. ja treba nebudu ani zadnou skrin pro mimi porizovat. mame univerzalni skrin a ijna se proste nevejde :slight_smile:

ja puvodne vyhlasila, ze nic nebudu porizovat driv nez v cervnu. ted jsem dostala par hadriku a zacinam hodne premyslet o kocarku, takze do cervna jsem to nevydrzela :slight_smile:
6. dub 2011 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@hedushka no na chlapečky možná ale jenom tady.-)v ty naši uzamčený skupině je celkem hodně holčiček..ale ted už taky občas nakej kluk se najde..
6. dub 2011 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@poupatko8 no u nas to stoji 1500 takze to jsem zavrhla. Jinak s vybavickou teprve zaciname.a co se tyce jmena tak jeste uvazujeme nad dominikem ale asi to vyhraje tomasek ( taky po tatinkovi) :slight_smile:
6. dub 2011 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ewicka89 jj tomáš je nejhezčí.::Dmy chtěli furt Natálku..a kluka Samuela.-..no a je to Tomáš...no tak to je taky pěkná pálka teda..to je hrozný..některý pojištovna minist..zdravotnisctví přispívá na to prej nakou částku
6. dub 2011 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@poupatko8 ja jsem u vseobecny,takze asi nic :frowning2: je to vsechno strasne drahy. A pro holcicku sme meli vybrane jmeno hned , natalka :slight_smile: a kdy mas presne termin?
6. dub 2011 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ewicka89 no to my právě taky hned tu natálku..jinak u nás taky jak joga tak plavaní pro tehu za 6 lekcí chtěj 1500 a to je extrem..všeobecnou mám taky ta je k ničemu...
no mám termín 9.8 a ty
6. dub 2011 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@poupatko8 puvodne jsem mela dle pm 5.8 dle uz 12.8 a ted mam i dle uz a pm 5.8 tak jsem zvedava.o porodu mam nacteno i jsem koukala na spoustu videi,ale strach mam porad velkej.
6. dub 2011 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,
můžu se taky přidat? My teda čekáme až 30.8., ale je to pořád srpen :slight_smile:.
Jinak jak píšete o těch kurzech, tak u nás jsou za 1000,-Kč a nemůžu si je vynachválit. U nás je to teda 4 x 2 hodiny těch klasickejch hodin povídání, dýchaní, tatínkové se učí jak mamince při porodu pomoct (to se nás teda netýká, já si nemůžu vynachválit že manžel u prvního porodu nebyl), prohlídka porodnice... No a pak k tomu patří cvičení a plavání, oboje jednou týdně. Chodí se od té doby co dostanete průkazku až do porodu.
No jinak pohyby cítím už měsíc - čekám už druhé - a je to teda pěknej divoch. Když se do toho pustí tak mi břicho lítá ze strany na stranu :slight_smile:
6. dub 2011 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 no právě, že mi taky moc místa v bytě nemáme, tak jsem na vážkách s tím přebalovacím pultem, stejně jako ty, jsem si říkala, že počkám tak do května, jenže jak jednou začneš, s kočárkem jsem měla štěstí, že jsem si jej brala od známé z německa, jenže potřebovala ho tady už nechat a vracet se bez něj, tak to bylo mé první porušení, no a pak na výstavě for kids, jsem trochu povolila svoje předsevzetí, největší zásobovačkou je moje mamča, ta je nadšená a nakupuje a nakupuje
já jsem na kurz zvědavá, stojí to 1000,-, ...jinak jsem se minulý týden byla ptát na vzp, zda něco neproplácejí těhotným, slečna na mne koukala, jako kdybych spadla z marsu, pak jen vykoktala, že všechny programy jsou stopnuté, od vzp asi těžko něco dostaneme, kamarádka má ozp a ti dávají na vitamíny i snad na kurz
6. dub 2011 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ewicka89 no tak to mám narozeniny 5.8 :D
hihi to je taky dobrýýý...no já strach zatím nemám ale brzo se začnu bááát
6. dub 2011 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ivca_doubek ahojky vítej:slight_smile:

jasný že se můžeš přidat..no tak to u nás nevím jak dlouho sou ty kurzy ale každopádně chodit nebudu:slight_smile:
taky máme pěknýho divocha v bříííšku
6. dub 2011 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 výběr kočárku byl taky pro nás oříšek, protože jsme s přítelem dost aktivní a sport je pro nás součástí, chtěli jsme čtyřkolku a dobrá kola, abychom mohli obrážet brzo naše oblíbená místa, no a právě kamarádka měla super kočár z anglie, kde kdysi dělala aupair, je sice místy vyšisovaný od sluníčka a oděrka sem tam na konstrukci, ale je jinak velmi lehký, a stabilní..., až bude "naše mimčo" větší chceme pořídít za kolo nějakej spíše bazarovej nebo přes druhou ruku crooser, taky načítám info o ortonosítkách(maduca apod.), ale jsou dost drahé, tak fakt nevím
6. dub 2011 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@poupatko8 ja si myslim ze mam uzkou panev tak se bojim ikdyz doktorka nic nerikala tak ji asi tak uzkou nemam . Docela dobry by bylo kdyby se tvuj malej narodil na tve narozky 5.8 a muj malej na me narozky 24.8. :grinning:
6. dub 2011 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ewicka89 no to by bylo ideální.akorád že to by si pěkně dlouho přenáášela..u mě ta pravděpodobnost bejt klidně můůže:slight_smile:
no myslím že kdybys měla hodně nízkou pánev tak by ti dali císaře..to měla tak i kámoška..
6. dub 2011 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@poupatko8 a to se rozhodli az tesne pred porodem nebo to kamaradce rekli driv?
6. dub 2011 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no právě že dřííív..
6. dub 2011 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ewicka89 někde po 20tt:slight_smile:
6. dub 2011 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka ja take koukam po spis pouzitych kocarcich. neco jsem si o ruznych znackach nacetla a funkcni pouzity mi nevadi. kvalitni kocarky nejsou nijak levne, takze i tak se clovek prohne.
7. dub 2011 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 no právě, když už jsem si vybrala značku kočárku, který splňoval vše, co pro nás "musí mít" cena byla závratná, takže jsme zvolili variantu kočárek z druhé ruky, dají se sehnat, ale musíš se smířit s tím, že nezáří a nevoní novotou, pokud mohu radit, tak se při kontrole hlavně zaměř na kolečka, ty jsou nejvíc namáhané, a leckdy hezky vypadající kočárek má pak velkou slabinu ve vykotlaných kolečkách
8. dub 2011 v 07:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka já jsem u této pojišťovny a jsem moc spokojená http://www.cpzp.cz/main/index.php snažím se využívat co jde :slight_smile: a nikdy jsem s ní u lékařů neměla problémy
8. dub 2011 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka ja jsem zvolila easy walker. Puvodne jsem chtela QTRO, ale pak se mi naskytla koupe Easy Walker Classic za 2,5tis Kc - jeste rok bude v zaruce. uz ho mam v garazi. trojkolku jsem sice nechtela, ale cena me udolala :slight_smile:. je to hluboka korba a pak sportak typu golfky, ne pro male dite, ktere by v nem hodne spalo ,prtoze nejsou polohovaci nohy. sportka pro male dite budu muset pak shanet.
8. dub 2011 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 Ahoj, tak jak roste brisko? ja konecne malinke mam i po ranu a pomalu se dostavam nad 56 kg. Jen ty pohyby porad nikde :frowning2:. zato mi zacina tvrdnout bricho :frowning2:
11. dub 2011 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj bříško se trochu rozrostlo, už je to trochu vidět a dokonce jsem si musela koupit kalhoty, nic nezapnu... nad 56 jsem se nahá ještě nedostala, ale oblečená u doktorky jo:slight_smile: Pohyby u mě zesilují - včera bylo mimčo jako malá vrtule, neboj taky se jich dočkáš... JInak to tvrdnutí jsem zaznamenala asi 2x. A pak si to užiješ se vší parádou. Dneska jedem na ultrazvuk, tak konečně budeme vědět, co budeme mít. A co ty? už víte, co to bude? a co Ti povídala doktorka, k tomu malému bříšku?
@janka12
12. dub 2011 v 07:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, tak břiško se mi taky pěkně rozrostlo, těhukalhoty nosím už delší dobu, je to výrazně pohodlnější, jakmile je nosíš bříško má větší prostor se vyklenout..a pak to začne, tvrdnutí mne taky občas trápí, ale zatím v poho, pohyby jsou už dost citelné, tak si přeji, aby mi doktorka za týden potěšila, že vynucený kontrolní ult. žádný problém nenalezl,
@janka12 tenhle typ kočárku ani neznám, ale podle info na netu, vypadá celkem dobře.., s pohyby si nedělej takové starosti, mne to taky v hlavě strašilo dlouho, že všichni kolem pořád super a já jsem nic moc necítila, pohyby necítíš, kvůli tomu menšímu bříšku, já jsem zaregistrovala silnější pohyby až v22tt, zkus si fakt doma lehnout na záda, a polož si ruce kolem podbříška, nesoustřeď se nějak extra na to, to spíš budeš z toho nervozní, jen rukama "poslouchej" bříško, určitě uslyšíš, a při vzestupu váhy a vyklenutí bříška a vývoji, to budeš cítit v pohodě, neměj obavy
už máte jasno v chůvičkách? já uvažuji o philips značce? co vy?
12. dub 2011 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ještě otázka, nevíte o nějakém cvičení v praze? které není extra drahé a vyhovovalo vám? nebo si myslíte, že je to zbytečné? já jsem byla minulý týden na pha 2, a skladba cvičení a počet na kurzu(bylo nás 35) mi moc nevyhovoval..budu ráda za rady, díky
12. dub 2011 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 Ahoj, drzim palce na ultrazvuk. My byli minuly ctvrtek. Pan doktor nebyl moc vyrecny, navic mu nebylo vubec rozumet, ani ho nebylo slyset, talze to bylo takove kapku zklamani. Snad vsechno pomeril spravne. Videl holcicku. s tou mi vlastne od zacatku pocitame, takze jsme se nijak nedivili. manzel mi hned nazacatku jednoho dnes oznamil, ze je to holcicka. jak na to prisel nevim, ale kdyz sjem videla tu jistotu, tak jsem to vzala za fakt. rekla jsem ale, ze az do potvrzeni ultrazvukem budeme mluvit neutralne o miminku a jmeno nebudeme driv vybirat :slight_smile:. na ultrazvuku ve 20.tt bylo mimi naprosto v norme az na tu jednu rozsirenou ledvinovou panvicku . tak me to celkem uklidnilo. zadne podvyzivene mimi se v tento okamzik nekona. k nicemu jinemu se MUDr na ultrazvuku nevyjadroval. byla jsem na ultrazvuku totiz na specializovanem pracovisti. moje gynekolozka na ne posila jinam.

@hedushka Kolik mimi vazilo dle ultrazvuku v 20.tt??

Brisko mam takove nenapadne. v bunde neni stale vubec videt. zacinam uvazovat o tehu kalhotach.

Vcera jsem mela dojem, ze se mozna zacinaji objevovat pohyby. nebylo to ale nic vyrazneho a jednoznacneho, takze mozna to nebylo ono. cekala jsem, ze to budu hned jasne rozpznavat, ale zatim to rict nemuzu (pokud to bylo ono) :slight_smile:. nekde jsem cetla na netu, ze stihletehule pohyby citi spis driv nez pozdeji, tak jsem an to spolehala, ale dulezite je, zda se imi zda OK na ultrazvuku a tam se jevi OK, takze to neni treba resit.

S tim tvrdnutim bricha jste me celkem obe uklidnily. myslela jsem si, ze jsem exot, ze je mam takhle brzy. dnes jsem mela pocit tvrdeho bricha celou noc. jsem rada, ze mam to magnezium. sice jsem vcera cetla, ze se udajne v nejakem vyzkumu delanem nedavno zjistilo, ze magnezium na tohle nema zadny vliv, ale ja jsem presto malinko klidnejsi.

Chuvicku rozhodne porizovat budu, ale zatim jsem se o ne vubec nezajimala, takze vyber me teprve ceka. orientace v kocarech me naprosto vycerpala :slight_smile:.
chystam se koupit i monitor dechu, ale to jeste par mesicu pocka. ted bude na rade matrace do postylky. postylku mame pujcenou od tchyne s tchanem. je po mem manzelovi, jeho surozencich a vsech neterich a synovcich, ale matraci jsme vyhodili. Tak udelame cestu do Ikea dokud si troufam za volant a nejakou vybereme.
puvodne jsem vyhlasila, ze se NIC nebude porizovat driv nez tak v cervnu :slight_smile:.

Holky pozadaly jste si o pristup do te uzavrene diskuse Srpnatecek? chodite tam?

12. dub 2011 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek