• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2011. Přidejte se.

4. března 2013 
@kaculinek1 drzim palce na vyber barev. kdyz jsou barvy dobre zvolene, je to jednoznacne ku prospechu. ja na kolo vubec nelezu. jsi dobra, ze to zvladas. ja mam kapku obavy z otresu. a co Tva hmotnost. uz ses prehoupla pres 56? Ja ne.
@hedushka hlavne ze vyvojove jste OK. to je podstatne. jak jsem psala uz drive. cetla jsem to na diskusich nekolikrat, ze v tehu mimi vypadalo mensi a pak se narodilo naprosto donosene. drzim palce, at je i dalsi kontrola OK.
19. dub 2011 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12, @kaculinek1 tak s váhou jsem přeskočila 60kg o jedno kilčo, zatím jsem celkově přibrala 5kg, jestli je to hodně nebo málo, je to věc individuální asi, kamarádka nabrala v těhotenství 20kg, s porodem hned zhubla 14kg,
19. dub 2011 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12
@hedushka
Mluvila jsem o kole s doktorkou a ta v tom nevidí problém, jen prý nemám jezdit krále šumavy a tak (no takový blázen jsem nebyla ani před tím spíš ho využívám jako dopravní prostředek tak max. 4-5km a zpět) Myslím, že otřesy nebudou větší než při jiných aktivitách a ty se doporučují:slight_smile: Navíc nejezdím po lesních cestách ale normálně po silnici.

Včera jsem se vážila a mám 57kg najezená i napitá. ale nevím jak mám počítat kolik jsem nabrala, když jsem zpočátku 4 shodila... před těhu jsem měla 54...

Jinak známá nabrala 27kg!!! A popravdě jí to dost zůstalo...Tak doufám, že jjá přiberu a shodím tabulkově:slight_smile: V jídle se neomezuji ani nepřejídám, jím na co mám chuť a kdy chci, takže si myslím, že přibírání za mě zvládne matka příroda:slight_smile:

A co jinak pořád děláte... Já mám někdy stop stavy, kdy nevím co bych mohla dělat, když se mi zrovna nechce uklízet nebo trajdat venku sama...
19. dub 2011 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 tak kolo by mne taky lákalo, jenže právě nepovažuji kolo jako přibližovadlo jen po silnici, a tak si nechám svoji chuť po terénu zajít, teď když tu máme ty dělníky, tak zas toho taky moc dělat nemůžu, mim. si poklidím, ven moc nejdu, nenechám je v bytě samotné atd., takže trošku depka z nečinnosti asi.., tak si hledám info o kuchyních, barvách atd. , ale to mne už natolik nezabaví..
údajně nejvíc se má přibrat mezi 20 a 30tt ,tak snad u mne to nebude tak velký sprint, svůj přírůstek počítám od váhy v 1.trimestru, do 2měsíce se mi žaludek uklidnil, sice jsem neměla nevolnosti tak hrozné, ale neměla jsem absolutně chuť na jídlo, takže vánoce byli fakt dietní :slight_smile:), do 4 měsíce jsem nabrala 2kg, no a od začátku 4měsíce dosud to byli tak 3kg, břicho mi prakticky "vylezlo" za dva týdny, nejdřív nebylo absolutně nic viděť a teď ve 24tt mám menší zakulacené bříško :slight_smile:)
k pohybům, podobný pocit, jsem měla i já, dva dny jsem necítila zase téměř nic, doktorka mi řekla, že je to podle toho, kde máš v tu chvíli placentu, když máš placentu vzadu cítíš pohyby pěkně, ale když se ti díky jeho fotbalovým pokusům dostane placenta dopředu, pohyb je "zmírněn"..
u nás nabízí 4D(to čtvrté dé je jen díky času na dvd) až od 26tt, nejdřív jsem to nechtěla kvůli názorům, že mimčo je "divné", ale pak jsem podlehla, tak snad z toho nebudeme zklamaní, přítel půjde se mnou jako na všechny ult,
o víkendu jsme byli u přátel co mají týdenní mimčo(taky kluka), no a to je teda obr, 5kg a 59cm :slight_smile:
19. dub 2011 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Stejně jako ty i já mám raději trošku terén ale lepší silnice než dompa sedět a tloustnout i tam, kde to není třeba.Cháu, že dělníky tam nenecháváš samotné - v tom mám kliku - buď to dělá taťka nebo známí mého přítele, takže docela pohoda a ukrást si tam můžou tak max nářadí sobě navzájem:slight_smile: taky jsem pořád vybírala, kam co přijde až mě to úplně otrávilo, je mi skoro jedno jak to bude, hlavně, že to už konečně bude :slight_smile:

Podle toho, co povídáš, bychom teď tedy měli hodně přibírat... no nevím, zatím mi jen roste bříško, ale váha stoupá pozvolna. Taky jsem neměla až tak hrozné žaludeční potíže a stejně jako ty jsem neměla ani pomyšlení na jídlo a skoro jsem se musela pokaždé přemlouvat... Stejně jako ty mám pocit, že se bříško vydulo snad přes noc:slight_smile: Najednou mi nebyly kalhoty a z triček mi kouká pupek:slight_smile:

Jinak k tomu 4D, u nás to dělají asi stejně, nemyslím si, že mimčo je divné, naopak, náš prcek mi přidjde celkem pěkný, na to, že je pořád ve vodě a tísní se někde uvnitř mě:slight_smile: Mám jednu 3D fotku a koukala bych a něj celý den:slight_smile:

Jinak tvoje kamarádka je chudáček, 5kg mimi?! To nemohla normálně porodit... nebo jo? To si já tedy nedokážu představit, už normální váha a rozměry mě děsí a mám pocit, že to prostě nepůjde, (mám strach z malé pánve) ale tohle... Ale přímně doufám, že půjde, nechci o to přijít, nechápu maminy, která jdou dobrovolně na císaře... Doufám, že nejsi jedna z nich, nechtěla bych se tě dotknout.
JInak tvé kamarádce upřímně gratuluji i závidím, že už má toho obříka doma:slight_smile: Moc se na to těším.

@hedushka
19. dub 2011 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 @hedushka Co se hmotnosti tyce, sestra mi do tehu prukazky vyplnila moji vahu pred tehotenstvim a pak pri kazde kontrole aktualni hmotnost. takze co se ma vlastne brat jako start - nevim. taky jsem na zacatku skoro 3 kg zkubla. mela jsem desne nechutenstvi. nemohla jsem do sebe dostat nic, ani napoje. bylo to hodne neprijemne.
ja se vazim jen rano pred jidlem a to jsem se pres 56 jeste nedostala.
ja jsem zase slysela, ze u nekterych tehulek se vaha znatelne navysuje v poslednich tydnech tehu, ale u mych kamaradek se to tak nepotvrdilo.

co se tyce mych aktivit. snazim se trochu udrzovat domacnost, sem tam jdu ven, nekdy s manzelem na obed (ve meste), obcas zajdu k nasim - bydlej 7min pesky.... a dost travim na internetu :slight_smile:.
19. dub 2011 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 no uvidíme, já tu váhu asi tolik řešit nebudu, diety nedříme, alespoň po porodu budeme twiggi:slight_smile: moje mami při mě(1.dítě) po porodu vážila 48kg!! (ale dalši dvě děti už tak milosrdné k její postavě nebyly... takže si myslím, že to první bude probíhat stejně. ( Kéž by i porody byly stejné)
jinak taky dost času trávím na netu, ale už nevím, co bych tu lovila... dej mi nějaké tipy, čím se na netu bavíš...prosím
19. dub 2011 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
právě, že už taky nevím, co hledat na netu...tak sem s tipy :slight_smile:)
19. dub 2011 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka Já procházím inernetové aukce a bazárky - což je někdy drahé:slight_smile: ale většinou stejně nic nekupuji, jen koukám a hrozím se jak je vše drahé. Pak koukám ny fcb a hraju tam jednu hru - z nudy a když je fakt kriza hrahu slovní fotbal na lidech, jinak už jsem bezradná, nic už mě tu pořádně neba. Ale užívejme si nudy, dokud můžeme, pak už ji nikdy nezažijem aspoň takových 18let:slight_smile:
19. dub 2011 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka teď mi dorazil balík z dedry, tak budu mít půl hodinky co dělat, než to přerozdělím a spočítám a pak hurá na cvičení - dnes budu mít první hodinu kurzu, tak potom povím, co jsem se dověděla užitečného:grinning:
19. dub 2011 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 @hedushka Ja vahu resim spis z opacneho duvodu. ne ze se obavam, abych moc nepribrala. Naopak, ja se hodne obavam, ze priberu pomerne malo a po porodu budu kost a kuze a neudrzim se na nohach a to me teda desi, protoze pak zahul teprve zacne. musim se snazit jist. jinak to nejde.

ja na internetu sleduji take mimiveci. hlavne na mimibazaru, bazos.cz i tady na MK. a pak sem tam nejakou diskusi kdyz mam naladu nebo clanky k tehu.
je to paradox, kdyz si uvedomim, jak jsem pri chozeni do prace permanentne kvantum veci nestihala..... a ted bych stihala, spis casto zavladne lenoseni :slight_smile:. musim se ale donutit doma jeste nejake veci postupne udelat, s vetsim briskem to bude narocnejsi. chci prerovnat satnik.....skrinky......vyprat zaclony......
19. dub 2011 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 a @janka12 tak jsme na tom stejně, ještě k tomu já jsem ranní ptáče, takže prostě déle jak do sedmi nespím, procházím různé bazary, už jsem si na MK koupila balík starších věcí pro malého, a bylo to v pohodě, pak jsem si objednala jednou zboží z www.kojenecke-zbozi.eu, pak FB a skype na pokec s přáteli, pak už se těším na příchod Tomáše, a hltám jeho přítomnost
kaculinek1 určitě pak poreferuj jaké to cvičení bylo
19. dub 2011 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka Take jsem uvazovala o baliku vecicek, ale prislo mi, ze je tam vzdycky hodne veci, ktere bych nevyuzila. bud velka cast letnich veci, zatimco ja bych potrebovala spis zimni nebo neco podobneho.
Muj manzel bohuzel chodi domu hodne pozde, takze kdyz dorazi, ja uz zpravidla unavou odpadam. jeste ze mame ty vikendy :slight_smile:
19. dub 2011 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ted zrovna "studuji" povleceni do postylky a mantinely. puvodne jsem to neplanovala, ale objednala jsem perovou perinku a polstarek, takze na to budu potrebovat povleceni. v cem hodlate davat miminka spinkat? ja myslim, nejdriv v nejake zavinovacce nebo spacim pytli a perinkou prekryt pres to. jak to palnujete vy?
19. dub 2011 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 já jsem nejdřív uvažovala o tom spacím pytli, jenže moje mamka mne dost od něj odradila, že já jako mimčo jsem se z něj všelijakým pohybem dostala nebo brečela tak dlouho až mne z něj vyndali, pořídím si jen rychlozavinovačku na nějaké přesuny mimča v něm, ale spát v něm určitě ne, takže to vidím jen na peřinku a polštářek. Beru to taky ze zkušenosti kamarádek, kdy povětšinou půl na půl peřinka a spací pytel, takže je to na rozvahu.
19. dub 2011 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka Ja prave mela dojem, ze se pro uplne mala mimi nedoporucuje perinka s polstarem. ale samozrejme ze preference jsou individualni. ja jsem se zase jako male mimi jednou nejak zahadne zamotala do perinky. mamka me slysela divne knourat, sla se o pokojicku podivat a nasla me zasmodrchanou v perince, uplne spocenou a na pokraji sil. zazitky jsou vselijake :slight_smile:
19. dub 2011 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka
@janka12
Tak holky cvíčo bylo fajn, jako vždy - dneska jsme docela dostali "do těla", nebo jsem spíš zjistila, kolik svalů, které asi budu potřebovat při porodu mi ochablo...Takže musím nutně začít cvičit i doma.
Kurz byl taky fajn, hlavní obsah 1. hodiny byla těhu průkazka, takže trošku nuda, ale potom jsme měli trochu diskusi na Klatovskou porodnici a super, takže se asi včas dozvím vše potřebné:slight_smile:

Jinak plánuju, že pro mimi koupím spací pytel a i deku, uvidíme, co bude vyhovovat víc, myslím, že na to všechny přijdem, co bude našemu mimi vyhovovat nejvíce :slight_smile: (bráška (8let) spal pod tenčí dekou, lépe oblečen v teplejším overálku a místo polštáže měl jen plenu a byl spokojen:slight_smile: )

Vašík mi domů chodí taky dost pozdě - většinou tak v půl sedmé pak se sprchuje, aby mi nesmrděl, protože lakuje auta a pak se nají a už se spolu jen tak válíme u tv... a v devět spím. A v sobotu někdy taky chodí alespoň do oběda, takže jakmile přijde visím na něm jak pijavice, asi si to dokážete představit:grinning: Njn podnikatelé. Chudák. V práci dřina a pak si ani neodpočne, protože vyžaduju pozornost :slight_smile: mají to s náma těžké co.
19. dub 2011 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 Jake cviky jste delaly, da se neco z toho popsat?
Dnes jsem se k pocitaci dostala az vecer. dopoledne jsem uklizela, varila, odpoledne jsem byla venku a dorazila jsem az vecer. venku je paradne. skoda, ze strony a kere tak rychle odkvetaji. clovek to nestihne poradne vstrebat a je to pryc.
20. dub 2011 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jojo je tam krásně, já taky byla se psem v lese a super:slight_smile:
cviky? Třeba jsme pochodovali na celá chodidla na špišky a na paty, pak jsme třeba dělali dřepy s roztaženýma nohama a s míčem v rukou před sebou, nutné mít rovná záda. Na míči jsme seděli a jakoby zvelali činky (bez činek)k raneni a před sebe, pak upažit a to samé, pak úklony do boku na míči za rukou a ve stoje s míčem nad hlavou, na míči jsme pak seděli a roztáhli nohy a střívaně přenášeli váhu z jedné nhy na druhou a zvedali se u toho špičky, pak kroužky pánví na obě strany s podsazenou pánví, pak natáhnout ruce před sebe nahoru a jakoby se chtít postavit a zase zpět až dozadu a udělat oblouk z hřbetu a zase dopředu a narovnat záda, pak jsme seděli a měli menší míček a oběma rukama ho dávali do boku co nejdál se otočit za sebe a pak zvednout na druhou stranu nahoru, pak tosamé jednou rukou...Pak cvičení na podložce - dokonce jsme dělali sklapovačky na šikmé svaly břišní, leželi jsme na jednou boku a nohy v pravém úhlu a zvedali nohu nahoru, pak jsme v té samé poloze dávali koleno co nejblíž rameni a natáhli nohu patou co nejdále, to samé na druhou nohu. Pak jsme šli na všechny 4 a zvedali nahoru jednu nohu pak ji natáhli a kmitali, to samé na druhou nohu. Pak jsme zvedali bokem střídavě ruce nahoru a dívali se za nimi, to samé ale z loktů. Víc si toho nepamatuji, snad jsi alespoň něco z toho pochopila, tak jak jsem to myslela, neumím moc dobře popisovat cviky:grinning: Ale hodně věcí je dost i na břišní svaly, ale asi je budem potřebovat při tlačení, to mi připomíná, že jsme dělali to, že jsme roztáhli nohy a seděli jakona otenřeném bobku - porodní poloha ale děsně náročné na stehna a taky když jsme leželi na zádech skrčili jsme nohy na zvedli zadek a museli jsme stáhnout všechny svali od konečníků, po břišní svaly a pak obratel po obratli zase pokládali záda dovnitř. Hlavně je důležité aby bedra nebyla prohnutá ale spíš podsazená...

Je toho dost, spousta je i na netu a dost z toho děláme, někdy děláme cviky z jógy http://www.fithall.cz/rest/cviceni/kategorie/270-Cviceni-pro-tehotne.html, stačí se zaregistrovat a jsou tam celá videa - žádné spamy mi nechodí...
20. dub 2011 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
20. dub 2011 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek a @janka12
taky jsem si našla podobné cvičení na míči na netu, zkusím pár cviků doma, včera jsem se na net ani nedostala, trošku jsem si mákla při úklidu po dělnících(ještě musí něco doopravit), ale už to konečně je, dneska mne trochu chlap od firmy na dveře uzemnil, že každé dveře, respektive futra máme jiné, panty jsou v různé výšce, no tak to bude taky žúžo, jaro je v plném proudu, ale přijde mi to všechno rychlé, počasí je o krapek dopředu.., to jsem zvědavá jak bude v srpnu, nechci mít v době šestinedělí zrovna vedra :frowning2:
dneska jsem zkoumala různé diskuse na téma přebalovací deska(podložka) a vanička, postupně dospívám k názoru, že fakt mi bude stačit nechat si udělat desku a koupit si jen podložku, vaničku koupíme obyčejnou větší, žádný kbelík apod., z toho rychle dítě vyroste,
dneska jsi jdu zaplavat, sice na mne vždycky koukají jako na exota, asi neviděli těhuli s bříškem, ale co, alespoň si protáhnu záda, včera po dni uklízení jsem toho měla dost, bolel mne kříž a lýtka,
natékají vám taky nohy? mne hlavně na večer, jednou mne to i budilo v noci, ale teď je celkem klid,
mne chodí chlap domů kolem šesté, tak to jde, ale spíš je unavený on, tak pak moc konverzace neužijeme
s únavou v těhotenství jsem bojovala snad až do konce 4 měsíce, v práci jsem měla šílené krize, kdy jsem myslela, že snad nad zadávání dat usnu, doma jsem byla schopna se natáhnout na gauči a vytuhnout kdykoliv, teď už je to v klidu, ale zase se brzo unavím po námaze..no jo no, prostě babičky měly pravdu, v těhotenství se musí odpočívat, protože pak už žádný čas na odpočinek nebudeme mít
21. dub 2011 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
neměla by některá z vás zájem o džínovou sukýnku?Zašlu na dobírku.Původní cena 790,- teď 390,- Je úplně nová,ještě s visačkou,vel.36
Trošku jsem machrovala,když jsem jí kupovala a teď, když je hezky už mě tlačí.Kdyžtak napište do IP.
Hezký den.
21. dub 2011 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka
Vy se máte, že už se vám to chýlí ke konci, my budeme stavět snad navěky...
mě by teplo v šesti nedělí nevadilo... Ono na procházky se hodit může, tak by alepoň nemusel být malý navlečený. Nebo vy chcete šestinedělí strávit zavřené doma? Já plánuji relax u babička na zahrádce - asi 30m od našeho bytu. Přijde mi celkem stejné, pokud bude teplo, jestli budeme spinkat na zahrádce nebo na balkóně. Ale až budu v porodnici, tak musí pršet - jinak to tam nevydržím:slight_smile: I když na druhou stranu, když nám bude svítit sluníčko do pokoje, nemusí se nám rozjet žloutenka a půjdeme brzy domů...
Jinak přebalovák budu řešit stejně a vaničku mám od kamarádky tvarovanou, kbelík nechci, přijde mi to divné:grinning:
Jaké bylo plavčo, nemyslím si, že koukají jak na exota... Když jsem byla plavat já, nevím jak na mě koukali, ale spousta holek vypadá daleko tlustěji "těhotněji" než já a nic nečekají...A navíc, naši prcíkové jsou sluníčka a my se jimi můžeme jen pyšnit:slight_smile: Včera jsme s přítelem večer leželi a koukali na tv a malý začal kopat - celé bříško se mi vlnilo a dělaly se mi tam bouličky, bylo to děsně vtipné, ale krásné, takže tv měla smůlu a my čučeli na pupek:slight_smile:
Jinak s nohama problmy nemám, někdy trochu s křížem, když se víc namáhám, ale jinak nic. Musím zaklepat:grinning:
A unavená už moc nebývám, pravda usínám kolem 9-10, ale to je u mě normální stav:slight_smile: Dneska mě ale celý den bolela hlava, tak už jsem zralá spinkat...Pustím si tv a uvidím, jak se to vyvrbí:slight_smile: Vašík šel jako každý čtvrtek s klukama na pivko, tak budu mít klídek a vlastní program v tv:slight_smile:JInak na ten odpočinek po porodu, já mám štěstí, mám spoustu hlídacích tetiček přímo v Nýrsku a všechny jsou dychtivé po miminku- ovšem tak max 3h, pak bude prcek potřebovat prso...Ale i ty 3h budou super:slight_smile: Pořád si nějaknedovedu představit i v noci vstávat každé 3h... Já jsem spáč, tohle budou muka...Ale stejně už se na toho drobečka děsně těším.

21. dub 2011 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 @hedushka Ahoj holky, diky moc za popis cviku, prislo mi to celkem pochopitelne. Na prebalovani se take chystam koupit jen prebalovaci podlozku. Na koupani mame pujcenou plastovou vanicku. kbelik mi take neni sympa, ale nekterym detem pry vic vyhovuje. udajne si v nem pripadaji podobne jako v brisku a jsou spokojenejsi. moje kamaradka ma dvojcatka a pro jedno dite se osvedcila vanicka a druhe koupali v kybliku, protoze ve vanicce hodne rvalo.
Ja zatim neotekam, ale v chytrych knizkach to na 5. mesic uz uvadeji, takze nejde o nic vyjimecneho.
me spis porad boli nebo aspon poboliva bricho. je to protivne, do toho mi parkrat za den jeste tvrdne.
s unavou je to ted lepsi nez to bylo, to rozhodne, ale spim hodne i tak.
Uzijte si hezke Velikonoce!!
22. dub 2011 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 a bereš pořád to magnesium? to je divné, že tě to ještě nepřešlo, a co ti řekl doktor na to naposledy? mne už břicho vůbec nebolí, tak jsem si o nové magnesium neříkala. A to bolení se projevuje u tebe i v klidu nebo jen při pohybu?
užijte si velikonoční slunečné svátky
23. dub 2011 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka Jak jste spokojeni s rekonstrukci kuchyne? Co vsechno delnici delali?

Magnezium beru, malinko jsem si i zvysila davku. Kdzy jsm magnezium zacala brat, prislo mi, ze celkem pomaha,shodou okolnosti jsem ale hned v zapeti zacala mit nově tvrdnuti bricha a v poslednim tydnu mi prijde, ze me bricho boli zase vic. tvrdnuti pozoruji nekdy parkrat a nekdy (treba dnes - snad to nezakriknu) je to ok. jinak me bricho poboliva na 100 ruznych zpusobu . na ruznych mistech, ruzny typ boleni / pobolivani.... s aktivitou to asi uplne nesouvisi. nekdy me to boli i v klidu. je ale fakt, ze kdyz muzu prubezne odpocivat, je to asi o neco lepsi. na kontrolu jdu az ted ve stredu. musim doktorku pozadat, jestli by mrkla, zda se nezkracuje cipek.

Jak casto chodite na kontrolu ke sve gynekolozce?? me si ted pozvala (minule to tak taky bylo) presne po 4 tydnech.

Tak holky, hezke Velikonocni pondeli.
24. dub 2011 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
zase se po delší době hlásím. Taky mě dost bolelo břicho v prvním těhu, ale doktorka mi vysvětlovala, že může bolet i to, jak se uvolňují svaly a celé se to tam roztahuje a utlačují se ostatní orgány. A u někoho prý bolí i to, jak se pomalinku rozevírá pánev (v těhotenství se prý rozestoupí ty kosti dál od sebe, aby byl snažší porod). Kamarádka s tím měla strašné bolesti celé těhu, kolikrát ji bolesti budili i v noci ze spaní, byla s tím mockrát v porodnici na kontrole, ale nikdy to nic nebylo a porodila naprosto v pořádku přesně v den termínu :slight_smile:.

Moje doktorka teď po 20tt objednává po 3 týdnech, asi je to jak kde. No já chodím každý týden, mám nízko placentu tak mě víc hlídají

Jinak přeju krásné velikonoce!!!
24. dub 2011 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivca_doubek Ahoj, diky moc za prispevek. ja si take rikam, ze nekoho zkratka nic neboli a nekoho jo.
Jak jsi to mela s placentou pri prvnim tehu? Drzim palce, at je vse OK.
25. dub 2011 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Ahojky, já měla první těhu úplně v pohodě, všechno bylo O.K., všechny testy přesně podle tabulek (jenom jsem přibrala 22 kg a bolelo mě to břicho). Teď ve druhém "trpím" daleko víc, první tři měsíce jsem měla pořád nějaké kvasinky, pak po 12.tt jsem začala zvracet střídavě s průjmem :sweat_smile:, no a když to konečně v 18.tt přešlo, tak zase ve 20.tt mi zjistili tu placentu. Ale prý je to ta nejlepší možnost (z těch špatných :rolling_eyes: ), skoro 100% se to srovná. Jenom mám být hodně v klidu, nic nedělat a nezvedat... Což se krásně řekne s naším prckem :grinning:. Ale jsem optimista, nepřipouštím si že by to dopadlo jinak než dobře. :wink:
25. dub 2011 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky.můžu se taky přidat?jak tak koukám,tak v srpnu bude kluků až až :grinning:
26. dub 2011 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek