• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2011. Přidejte se.

4. března 2013 
@hedushka Takze mas vyrizenou obvodacku i s EKG?
Tak to je ta ohrivacka sikovna, kdyz se da pouzivat i na prikrmy.
takze ty spanelske deky jsou plnene nejakym umelym vlaknem?
3. kvě 2011 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 jo dala jsem najednou všechny doktory
ta španělská deka je snad z akrylu, takže umělé vlákno
3. kvě 2011 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka @janka12 a jakou matraci jste pořídili? Já pořád nevím, jestli kokos jo nebo ne... Jedno povlečení mám po bráškovi, vypadá jako nové a druhé bych si chtěla nechat ušít z nějaké moc měkkoučké látky:slight_smile:ale uvidím podle ceny. peří určitě nechci, jestli bude mimi po mě, tak bude chudák na všechno alergické :frowning2: ty španělské deky prý údajně zůstanou i po praní takhne měkkoučké a nafoukané a bez žmolíků, tak bych jednu nabo dvě asi vzala, jsem na to pohodlíčko. Když jsem se s ní v krámu pomazlila úplně mě uchvátila. Asi budu mít pěkně rozmazleného mazánka :slight_smile:

3. kvě 2011 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1, @janka12 u našich jsme do staré postýlky koupili jen obyč molitanovou matraci, taky váhám, jestli domů si pořídit tu kokosovou, jestli to není jen vlna módy
4. kvě 2011 v 07:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka na občasné spaní bych molitan nechala, u našich máme taky molitan, ale doma máme kvalitní, já sama bych se na molitanu taky nevyspala :slight_smile:
4. kvě 2011 v 07:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mkr díky, taky tak nějak zvažuji, že to udělám, a jakou máte doma matraci?
4. kvě 2011 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka kokos-molitan-kokos a teď na ni bude i druhý spát, monitor pod ní fungoval bez problému
4. kvě 2011 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mkr hm díky za tip, nějaké info jsem si našla na netu, takže jí v průběhu měsíce snad taky už koupíme
a co čekáte, jestli se můžu zeptat?
4. kvě 2011 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka kluka
4. kvě 2011 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mkr tak to gratuluji, srpen bude na kluky dost plodný :slight_smile:
4. kvě 2011 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj maminy :slight_smile:
tak dneska u nás počasí nic moc.celé dopoledne jsme trčeli po doktorech a domů se dostali až po 5hod.
jsme byli na dětském a pak na kožním..máme doma Atopika a prý za to může 80% čokoláda, a citrusové plody( pomeranč,mandarínka a kiwi)
my jsme měli taky molitan a teď budeme pořizovat už lepší madraci.(pohanka,kokos)

@mkr taky budete mít páreček? :slight_smile: to je moc pěkné..akorát v oblečení nepraktické :frowning2:

no,jdu uspat malou a koukat na prostřeno..tento týden je to dost dobrý :grinning:
4. kvě 2011 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, co se tyce matrace, kupovali jsme ji aniz bych predem nastudovala, jaka matrace je pro mimi nejlepsi. chtela jsem koupit v Ikea nejakou stredne drahou, ale nakonec jsme v Kromerizi vlezli do podnikove prodejny ceskeho vyrobce matraci, od ktereho mame matrace uz 5 let my a tam meli jen 3 druhy detskych matraci. dve obycejnejsi, ktere se mi zdaly velmi tvrde a pak drahou latexovou. K latexu nam prodavacka rekla, ze je to nyni povazovane za to nejlepsi. Manzel zahlasil, ze koupime tu poradnou, takze mame tu. jsem zvedava, jak se osvedci. je o hodne mekci nez byly ty levne.

@kaculinek1
@hedushka
@mkr muzu se Te zeptat na zkusenosti s monitorem? je potreba dat pod matraci obe podlozky? cetla jsem na nejake diskusi, ze kdyz se spusti alarm, je to velmi hlasite. hlasitost nejde regulovat? nebo zalezi na znacce?
@cvachna
4. kvě 2011 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 my máme babysence II a malá neměla dlouho 2 podložky a stejně to snímalo, i když nebyla přímo na ní :slight_smile: já s ním i jako s opotřebovaným nemám žádný problém, u malý nám nikdy nehoukal, jen když jsem ho zapoměla vypnout, hlasitost nejde regulovat a asi je to dobře, kdyby se něco stalo a byla bys vedle, tak bys to nemusela slyšet :(
5. kvě 2011 v 07:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cvachna jak píšeš, na jednu stranu jsme rádi, ale na druhou máme kupu oblečení po malý a to už nejde použít :( koukám, že budete mít Vojtíška, my bysme chtěli taky Vojtu
5. kvě 2011 v 07:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mkr přesně tak.to mě vadí nejvíc..a Kačenku musím oblíkat a obouvat už i do neutrálních barev,aby se to pak mohlo použít :frowning2: to mě mrzí..ale taky jsme rádi za chlapečka..ikdyž popravdě jsem chtěla ještě jednu holčičku :slight_smile: i pokojíček děti budou mít v zeleném stylu..
Vojta je podle mě nádherné jméno :slight_smile: u Kačky jsme měli napsaného Ondru..
5. kvě 2011 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cvachna já chci přímo Vojtu, né Vojtěcha, je povolený, tak ještě musím zjistit, jestli k tomu něco potřebujem
5. kvě 2011 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mkr tak to mě je jedno :grinning: bych mu ani Vojtěchu neříkala :grinning:
5. kvě 2011 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12
@hedushka
@mkr
tak to jte mi zase zamotali hlavu s těmi matracemi. Já jsem byla rozhodnutá pro kokos - molitan- pohanka, ale pak jsem slyšela, že ten kokos nevoní...spíš naopak. Taky, že je zazačátku na zádíčka lepší tvrdší matrace a to právě ten kokos umí... Tak já asi nakonac zůstanu u své volby a když mi nebude vyhovovat koupíme jinou není to zas tak hrozná investice...

@cvachna Jinak Vojta je opravdu pěkné, ale u nás vyhrál nejspíše Lukášek:slight_smile:

Jinak hokly s tím monitorem dechu stále váhám... Aby to opravdu mělo smysl, musela bych ho dávat i do kočárku a všude...Bohužel loni na podzim u nás na malém městě měl náhlou příhodu chlapeček a byl mu 1rok - to už by mě stejně asi nenapadlo mu ho dávat. Skončilo to špatně... Maminka byla silná kuřačka - to to prý hodně ovlivňuje. ale o tom psát nechci, spíš nevím jestli má opravdu smysl ho kupovat, když se může něco stát i v kočárku a i takto pozdě...
Možná využiji pro jistotu možnost si ho na pár měsíců půjčit, jen pro jistotu, ale kupovat asi nebudeme.

Jinak už jste slyšely o přístroji elle tens? Co si o tom myslíte? http://eshop.bodyclock.cz/Pristroje-k-porodu
5. kvě 2011 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12, @mkr @cvachna o tom přístroji slyším snad poprvé od tebe, nevím celkem co si o tom mám myslet,
monitor dechu je další vymoženost dnešní doby, která mne láká, z důvodu pocitu jistoty o dítě, zase na druhou stránku si říkám, naši rodiče to taky zvládli bez něj, je to prostě věc názoru, priorit, nový bych si určitě nekupovala, pokud se mi naskytne nějaká dobrá koupě přes bazar, popř. nějaká spřízněná dušička od známých nám jej zapůjčí, proč ne..
5. kvě 2011 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 že by ten kokos smrděl to fakt netuším, ale nikdy jsem nic necítila z postýlky
my jsme monitor taky nechtěli, ale malá byla v 35 tt, takže bylo rozhodnuto a známý umřelo miminko ve 3 měsíci na SIDS, takže tím, že jsme byli dřív, tak jsme už neváhali
o přístroji už jsem četla, ale první porod byl ok, takže i na druhý se těším, i když malý už teď má 1260 gr :slight_smile:
5. kvě 2011 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka rozhodně se ti líp spí, u malý jsem spala bez problému a u neteře, která měla při narození 1600 gr, tak taky, jinak bych asi nezamouřila oči, ale pokud je dítě donošený a takový jaký má být, tak bysme to taky neřešili, jinak obě holky jsem nechávala spát na bříšku a nikdy se jim nic nestalo :slight_smile: i dr. říkala, že když jim to vyhovuje, tak proč ne, my jsme takhle taky spali
5. kvě 2011 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mkr
@hedushka
No tak je jasné, že pokud by mimi bylo nedonošené nebo mělo jakýkoliv jiný problém, tak neváhám - já si ale nic takového nepřipouštím a uvažuji jen, že bude vše tak jak má být:slight_smile:
Děkuji za info o kokosu, jdu do něj:slight_smile:
5. kvě 2011 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mkr Ty myslíš, že váha a velikost dítěte má vliv na porodní bolesti? Stahuje se tam děloha a ta se bude stejně stahovat ať už je dítě jakkoliv velké ne? Záleží spíš na tom jak kdo vmíná ty kontrakce. Slyšela jsem totiž, že porod samotný už ani tak nebolí jako ty bolesti před tím. Velikost miminka rozhoduje jen o rozstřižení hráze, nebo mám tak mylné představy?
5. kvě 2011 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 tak my jsem to taky neplánovali dřív a ani si nepřipouštěli, ale prostě praskla voda a jelo se :slight_smile: teď už s tím, tak trochu počítám, že by to mohlo být dřív
5. kvě 2011 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mkr to asi nikdo neplánuje. Hlavně, že mimiko bylo v pořádku. Máme výhodu, že dnes se dá cokoliv koupit až ve chvíli, kdy je to třeba a nevyhazovat peníze zbatečně předem:slight_smile:
5. kvě 2011 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 každý porod je jiný, můj byl dobrý, kontrakce se dali vydržet, ale ta únava z toho, mezi kontrakcemi jsem usínala, když šla ven, tak jsem to necítila, byla jsem na hrázi umrtvená, takže to bylo dobrý, malá měla 2900gr, ale když má dítě 3,5 kg, tak to asi je taky znát, se může potrhat i zevnitř, ale zkušenosti s tím nám a křížové bolesti jsem taky neměla
5. kvě 2011 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mkr Ať už to bude jaký to bude, nějak to přežijeme:slight_smile: pár hodin a bude po všem a už se můžeme jen těšit z miminka:slight_smile:
5. kvě 2011 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
dneska jsem si udělala uklízecí den, už mne to docela zmáhá :confounded: funím
5. kvě 2011 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, diky za info k monitoru dechu. Existuje take monitor dechu, ktery se pripina miminku na plinu nebo na obleceni - je to malinkata krabicka asi jako cifernik hodinek. mela to moje kamaradka pro dvojcatka. to pak ma miminko u sebe kdykoli a kdekoli se mu to pripne. zadne kabely nikde, zadna podlozka, jen malinkata vecicka primo u tela miminka. Ja klasicky monitoru zatim zvazuji. dobre si pamatuji, jak sem jako au-pair chodila co chvili kontrolovat deti, jestli dychaji.

O pristroji elle tens jsem myslim cetla v knize MUDR Parizka - O tehotenstvi a porodu. Uvadi to tam jako jednu z moznosti jak travit dobu pred porodem co nejprijemneji.

Vojtisek je hezke jmeno.

Nemate nahodou nektera zkusenost s domacim uklizecim robotem = robotickym vysavacem? premyslim, jestli ho nekoupit nasim. a nemate nahodou nektera filtracni konvici na vodu?

@hedushka
@kaculinek1
@mkr
@cvachna
5. kvě 2011 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 @kaculinek1 @mkr @cvachna
uklízecí robota vysavače mají známí, mne to přijde takové "forové, že se to hned rozbije" ale oni si to dost chválí, naprogramují si ho na vysávání, přesně hodinu atd., a je fakt, že při "předváděčce makal pěkně, dokázal si poradit i z prahem v místnosti, už je to docela vymakaná věcička
filtrací konvici na vodu mají maje rodiče, protože voda v Teplicích je příšerná,plná chloru, mají značku britu, a pořizovali si ji snad před dvěma lety, jsou s ní spokojení, mne přijde voda z ní chutnější
6. kvě 2011 v 07:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek