• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2011. Přidejte se.

4. března 2013 
@hedushka já jsem žádný polštářek neměla, jen nějakou pěknou plenku, teď budu kupovat tyhle http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=35557206&tab=0 ještě si teda koupím nějaký pěkný plymo do kočárku :slight_smile:
24. kvě 2011 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka Pro novorozeňátko se polštářek nedoporučuje takže já dávala jen plínku pod hlavičku kvůli ublínkávání, anebo sem nechávala syna ležet na zavinovačce a v případě ochlazení nebyl problém ho lehce zabalit :wink:

@bojaboja ahoj vítej, to máme termín skoro stejně, podle pm 10.8 podle uzt 12.8 :slight_smile: Vedra se zatím ještě dají i když už mi lehce natíkají kotníky :unamused:
25. kvě 2011 v 10:50  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mkr díky za typy, docela mne zaujaly flanelové pleny
@smithi já mám termín stanovený také na 12.8. tak jsem zvědavá, jestli to tak vyjde ha :slight_smile:
25. kvě 2011 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka stejně tuším zase jako u syna přenášení. to pořád jen slyším od dr. "šetřete se bude to dřív" a pak je najednou 41tt a šup jedeme vyvolávat :grinning:
25. kvě 2011 v 11:56  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka Drzim palce, at se cysticka vstreba!!
Perinku ani polstarek do kocarku neresim. mam fusacek stredne teply a na zimu perovy.

@kaculinek1 Kde jsi koupila ty lozni vecicky, ktere Te potesily kvalitou?
25. kvě 2011 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 no já právě fusak mám a na teplejší počasí jen deku, ale najednou jsem někde narazila na polštář do kočárku, docela mne to zarazilo, a jak mi potvrdila smithi a mkr není ho třeba, tak jsem ráda, dneska jsem si sepsala seznam věcí, co ještě .. postýlka věci do ní, a hygiena, no je toho ještě dost
jojo určitě budu ráda @kaculinek1 za typ na ložní věci
25. kvě 2011 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka ja na teplejsi pocasi do kocarku taky uvazuji jen s dekou. ono toho teplejsiho pocasi v zari, rijnu uz moc nebyva. takze se myslim spis snese neco teplejsiho. uvidime. clovek to musi vyzkouset.

Dnes jsem byla na kontrole u sve MUdr. Testy na cukrovku dopadly dobre. ptala jsem se sestry, kolikrat k nim jeste pujdu, tak pry 2x. sice mi to taky vychazi na 1x (objednavaji me porad po 4 tydnech), ale pry jeste pred nastupem na materskou musim prijit ukoncit neschopenku (to bude po necelych 4 tydnech od predchozi kontroly).
25. kvě 2011 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 tak to máš s tou kontrolou podobné jako já, mne teď objednali po 3 týdnech, a pak přijdu na ukončení PN a vystavení PPM, testy na cukrovku jsem měla taky v pořádku
25. kvě 2011 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka
@janka12 Ahoj holky, kupovala jsem to od scarlletu. http://www.detskepostylky-eshop.cz/ neříkám, že je to špičková kvalita, ale za tu cenu jsem moc spokojená. froté prostěradlo - čekala jsem, že se mi rozsype v rukou až přijde, ale je super. měkkouké a i po vyprání opravdu nic nepouští, třeba s teskem se to nedá srovnat, tak jsem ráda a i povlečení je takové jemnější než to, co si kupujeme normálně do postele, takže jsem opravdu spokojená.
Jinak do kočárku chci taky jen plenu a vlastně i do postýlky, prý se polštář nemá dávat malinkým miminkům...
Fusak mám taky spíš zimní, ale španělská deka vyřeší přechodné období, zase ty neše mimísky nesmíme upéct:slight_smile: Když budou mít teplé nožičky a za krkem, tak to bude ok.
Kdy budete balit do porodnice...
já memám jedinou košily
27. kvě 2011 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 Ahoj postýlka je mooc pěkná, taková jednoduchá, nic přeplácaného :slight_smile:
Do porodnice ještě nebalím, nějak nemám ještě ani pleny pro mimčo a vložky pro sebe :grinning: Kde budeš rodit? u nás v porodnici se košile fasujou, svoje mít nemůžem..
27. kvě 2011 ve 14:54  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, co je u vas noveho? tyden zase utekl, co? ja sice chci mit tasku do porodnice pripravenou s predstihem, abych na to pak nemusela myslet, ale ted mi to prijde jeste docela brzy. vy uz to snad planujete?

@smithi
@kaculinek1
@hedushka
@mkr
27. kvě 2011 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12
@smithi Postýlku jsem zde sice neobjednávala - tu mám od kamarádky půjčenou, ale veškeré vybavení jsem zde koupila.
Já se jen ptám, prý je dobré to mít tak 2 mesíce předem. Co se týče plen, to nechám na poslední chvíli, to mi přiveze přítel potom a vložky dostaneme, pokud nebudeme chtít své lepší... Jinak budu rodit asi v Klatovech. Do Plzně to je daleko a když čtu recenze, stejně záleží jen na tom kdo má zrovna směnu a jestli zrovna doktora někdo před tím doma nenaštval:slight_smile: takže je to všude víceméňě stejně. Výhoda malé porodnice je, víc soukromí a rodinný přístup. Košile sice vyfasujeme, ale klidně můžeme mít svoje fešácké:slight_smile: Dokonce i na samotný porod se můžeme převlíct do svého, jsem ráda, protože dám přednost tričku před známým andělem:slight_smile: Dá se říct, že tady docela respektují žádostem pacientek a více méně se dá na všem domluvit.
Nového není nic. Vlastně jsem dneska objednala kočárek, tak se těším a doufám, že bude bez vad abych se vyhla reklamacím...
Taky jsme včera byli na 3d ultrazvuku, dokud prcek spal, tak to šlo, ale pak se probudil, jak doktor pustil srdíčko moc nahlas a už jsme viděli jen samé šmouhy, takže jsem dala dohromady jen pár minut videa, ale i tak je to krásné a zase se víc na šmudlu těšíme...
27. kvě 2011 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to ja musim zjistit, co se v porodnici (kam se chystam) dostava a co potrebuji sehnat. zatim jsem to vubec neresila.

@kaculinek1 jaky kocarek jsi objednala?
27. kvě 2011 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1
@janka12
U nás v porodnici jsme dostávali 2 pleny denně a jeden balík vložek (ty velké skoro až na záda) na celý pobyt..
Košile jsme neměli klasické anděly ale puntíkované a kostkované hábity :grinning:
Holky jak já už to chci mít za sebou :wink:
27. kvě 2011 ve 21:00  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12
http://dorjan.cz/Kocarky-DorJan/Danny-Sport-Prestige-Flower-Collection/DorJan-Danny-Sport-Prestige-Flower-Collection-PANSY-s-Autosedackou.html
potom povím, ak jsem spokojená, ale co má podobný kamarádka, tak je moc spokojená a cena je super.
@smithi Jj taky už chci mít prcka doma:slight_smile: Nesnáším nemocnice :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. kvě 2011 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak my si dali nemocnici s předstihem, ale jsme zatím 2v1, počítám, že tu budem ještě 4 týdny
27. kvě 2011 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 Já se už teď děsím toho odloučení od syna... on není mamánek ale já jsem závislá :grinning:
27. kvě 2011 ve 21:38  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smithi
@kaculinek1
@janka12
obchod iscarlett znám moc dobře, je totiž z kraje odkud pocházím, už od nich mám postýlku u rodičů a přebalovací pult, k našim se totiž vejde, taky jsem uvažovala, že si od nich objednám ložní prádlo, tak teď tak udělám určitě :slight_smile:)
košili do nemocnice taky nemám, na bulovce sice taky fasuješ nějaké prádlo, ale můžeš mít i svoje, to snad dokoupím do porodu všechno
@kaculinek1 u nás byl na 3D spíš problém, že se nechtěl moc ukazovat, pořád si zakrýval obličej, ale pak se přece na nás usmál..
na kočárek dorjan, jen jedna výtka, je hrozně těžký
@mkr co se stalo? nějaké komplikace, že jsi musela do nemocnice?
28. kvě 2011 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka Ahoj. jojo, tak y jsem slyšela, ale má 15kilo, stejně jako třeba x-lander a většina ostatních, snad jen jané má 11 a něco málo, ale ten má zase zase děsně malé prostory pro miminko. A když jsem si ho povozila od kamarádky, tak mi taky moc nepřišlo, že by to byl nějaký tank, tak uvidíme, jaký pocit z toho budu mít:slight_smile: Nebo ty s ním máš nějakou vlastní zkušenost? To bych byla ráda, za každou radu:slight_smile:
Maximálně ho vrátím a zkusím objednat Patrona, sice mi přijdou malé, ale mají teď nějaou akci a prý jsou hodně kvalirní...
A jaký budete mít vy?

hokly budete si pořizovat ten šátek na mimi? Mě se to moc líbí.Teď jsem si něak zvykla prcíčka pořád cítit a vnímat, že mi přijde nějak smutné, že ho nebudu mít pořád u těla...
28. kvě 2011 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 co se týče kočárků tak jsem staromodní.. mě se líbí opravdu ten "tank" :slight_smile: malého sem vozila v pohodě v hluboké korbičce až do roka a pořád měl dost místa. Když sem viděla jak se kámoška snažila "nacpat" svého 4 měsíčního syna v zimě do x-landru i s fusákem, byla sem vděčná za svůj Tako kočárek :wink: Můj byl sice nechutně těžký oproti jejímu, ale zase sem ho tak často do autobusu nebo do schodů netahala.. prostorově však je 2 krát větší..
Každý má jiný vkus, jen popisuju svou zkušenost :wink:
28. kvě 2011 ve 14:43  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 Kači.taky nám včera došel do obchodu dorjánek a těžký vůbec není :slight_smile: příští týden si ho ž dovezeme domů :slight_smile:
http://www.slunatko.cz/detail.php?zbozi=2770151
a ještě jsme si už pro Kačenku koupili stoupátko ke kočárku,tak ta nadšená,že se bude vozit s miminkem :grinning:
http://www.webroucek.cz/detail.php?zbozi=1431720

@smithi taky to ponesu těžce :frowning2: už když malou doma nemám půl hodiny,tak je mi děsný smutno :frowning2: říká se to blbě a i blbě si připadám,ale jsem fakt na mojí berušce závislá.. :cry:
s kočárkem:my jsme měli GABI,něco jak Tako.ale vadil mi,jak byl těžký a mohutný..navíc prďolka se nám narodí v srpnu,tak jsme si vybrali i s odvětráváním..do mohutnýho už bych nešla..ale každý má svůj názor :slight_smile:

my jsme v porodnici dostali na 5 dní 40plínek,40vložek až po zadek a 6košilek a 6dupaček,které nám každý den chodili prát,co jsme použili.pak nějaké vlhčené ubrousky a kosmetiku.
taky jsme dostali nějakou reklamovou krabici s letákami,časopisami a nějakými vzorkami.
Rodila jsem v Novém Městě na Moravě a budu zas tam :slight_smile:

jinak jak probíhá víkend?u nás nuda.ze čtvrtka na pátek šílené křeče v břichu,tvrdnutí břicha,zvracení,vůbec jsem se nevyspala a husté hleny ze spodka..tak jsme druhý den jeli do nemocnice a moc mně nepotěšili a ani já je.. :confounded: prý se mi zkracuje čípek,chtěli si mě nechat v nemocnici,tak jsem je ukecala a musela jsem slíbit,že budu doma v naprostém klidu,nic nedělat a jen ležet.tak jsem slíbila a jela s manželem a malou dom..v pondělí na kontrolu.a doma?první den to šlo a dneska?už jsem se nudila,tak jsem pouklízela,vytřídila oblečení pro Vojtíška a ještě jsem chtěla vařit,ale to mi manža zakázal.pak jsme blbli s beruškou..jsem si od manžela vyslechla a od tchýně taky..ale nudila jsem se.. :sweat_smile:
malá už spinká,tak odpočíváme u telky.ale je fotbal,tak nic moc :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. kvě 2011 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bojaboja
@janka12
@kaculinek1
@cvachna
@cvachna
ahoj holky tak jaký byl víkend? koukám teď na kojící podprsenky..máte již, je to pohodlnější nebo zbytečnost? díky za názor
30. kvě 2011 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka @bojaboja @kaculinek1 @cvachna @cvachna @smithi @mkr

Ahoj holky, to je tu dnes novinek!

mkr co se stalo? jsi uz OK?

cvachna - Drzim palce, at je vse OK a vydrzite jeste nejaky cas 2v1. Mela by ses setrit a domaci prace nechat byt. Nuda nenuda. to se musi prekonat!

hedushka - kojici podrsenku nemam a zatim na ni nespecham. svagrova mi radi zajit do Intersparu. pry tam ve stalem sortimentu maji za 399Kc kojici podprsenky z bavlny. ja nesnesu umeliny, tak o tomhle zauvazuji, ale jeste uvidim. podprsenky nejradeji nenosim vubec, pak to bez ni ale asi nepujde, tak mi nezbyde nez neco koupit.

Scarlet take povazuji za slusnou znacku. uvazuji od nich o prebalovaci podlozce. porad pokukuji po nejake pouzite levnejsi, ale bud se prodavaji hodne jete - popraskane a nebo je cena skoro jakou za novou. mozna ji tam koupim a spojim to s nakupem povleceni, aby se to uz vyplatilo.

ke mne dnes odpoledne prijdou kolegyne z prace, tak jsem dopoledne uklidila, musim si umyt vlasy a pak jeste nachystat jidlo. mam v planu sopak (bez okurek). musim zeleninu poradne umyt. Trochu me ty obtize z okurek v nemecku desi.

holky, mejte se!
30. kvě 2011 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bojaboja
@janka12
@kaculinek1
@cvachna
@cvachna

Ahoj Jani závidím, že můžeš vyjít jen tak bez podprsenky, to se mi nepoštěstilo asi tak od 9. třídy na základce:slight_smile: Už dávno jsem si musela koupit větší. mám teď jednu sportovní na háčky mezi košíčkem a ramínkem v předu, tak pokud mi vydrží velikost budu ji používat i potom jako kojící a mám ještě jednu normální jinak je mi všechno malé. Dostala jsem typ koupit kojící až tak po týdnu kojení - to by se měla ustálit ta velikost, takže já si počkám a doufám, že už to neporoste:slight_smile:
Jani užij si babinec:slight_smile: Já za chvilku jdu na masáž, a pak asi na zmrzlinku:slight_smile:
30. kvě 2011 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1
@hedushka
@janka12
@cvachna

Ahoj holky dneska už je u nás krásně tak půjdeme taky na zmrzlinku a pak na hřiště asi :slight_smile:
zítra mě čeká poradna a malého 3letá preventivka, docela se děsím už teď, nejde mu přetáhnout předkožka :frowning2:
naše dr to strhává :frowning2:
my si taky dali preventivní jízdu do porodnice včera večer. měla sem křeče v břiše a lehké špinění, naštěstí je prďolka v pořádku a zvýšili mi dávku magnéska. špinění byla jen prasklá cévka.
Kojící podprsenky mám 2 ještě po synovi tak doufám že se do nich vlezu :grinning:
30. kvě 2011 ve 13:12  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12
@smithi
@kaculinek1
ja jsem si dneska byla podivat na par podprsenek, u mne ale bude asi problem, ze mne zadna nesedi, asi dam na vas a koupim si nejakou po porodu,
domaci prace uz mne taky zmahaji, vyluxuji a uz si sedam, atd., tvrdnuti bricha mne trapilo o vikendu, dneska trosku divny pocit v podbrisku, takze jsem dneska prastila s uklidem do kouta, ono se to nezblazni...
taky bych si dala nejakou zmrzku, mnam

30. kvě 2011 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka
@smithi
@janka12
Tak už mám po masáži i po zmrzlince, obojí bylo moooc fajn, jen to horko venku... Myslela jsem že se projdu, ale zkusím to až tak za 2 hodiny, to už to snad nebude tak pálit. Asi zajdu za babi navštívit bazének :grinning:

Smithi jsem ráda, že to byl jen planý poplach, prďolkové jsou na náš svět přeci jen ještě moc maličcí. U nás v bříšku jim bude ještě chvilku lépe:slight_smile:

Heduš správně s tím úklidem:slight_smile: Nic se nemá přehánět. Mě se do toho za nic nechce :sweat_smile: Počkám si až přijde správný okamžik, kdy budu mít tu správnou uklízecí náladu :sunglasses: Jinak tvrdnutí si v nás už taky našlo dobré společníky, tak se taky párkrát denně ozve, ale není to nic strašného, hned je to zase pryč.

Jinak ani nevím, jestli jsem vám vyprávěla, jak přítel přežil ty dvě hodny předporodního kurzu...
30. kvě 2011 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 dost se mi zkrátil čípek a měla jsem bolest a jelikož už mám jeden předčasný porod za sebou, tak nebylo co řešit, ale ted jsem na práškách a je mi dobře, akorát mě s nimi nemůžou pustit domů
30. kvě 2011 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1
tak sem s tím, protože s tím chci dneska vyrukovat na Tomáše :slight_smile:

30. kvě 2011 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek