• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2011. Přidejte se.

4. března 2013 
@hedushka
Musím před svým pratnerem smeknout. Obě lekce zvládl na můj vkus až moc dobře(po psychické stránce, jelikož prakticky po nikom nic nevyžadovali:slight_smile: jen jsme tam tak seděli, maximálně se na něco zeptali) Na první hodině bylo video porodu. Měla jsem vážně obavu, jak to bude brát jelikož tam bylo vidět opravdu všechno a nakonec mi povídal, že to čekal horší a že je to v pohodě - vlastně to asi víc vyděsilo mě než jeho:slight_smile: Je ale pravda, že ty paní z videa to zvládali fakt v pohodě, žádné výkřiky bolesti jen příjemná muzika doplněná o komentář. Fakt to zvládnul, až mi bylo skoro líto, že mě nepolitoval, co mě to čeká:grinning: I když se ke mě začal chovat zase trošičku mileji a něžněji. Druhá hodina už byla v pohodě. Povídali jsme si s paní o fázích porodu a co se od tatínků kdy očekává a to bral docela zodpovědně, studoval ty obrázky úlevových poloh už když se rozdávali:slight_smile:

Na druhou stranu tam byli i takoví tatínkové, co na druhou hodinu už raději nedorazili...

Myslím, že Vašek sám ocenil, že tam byl - alespoň ví přesně, co ho čeká. Taky se tam mluvilo o utěšujících lécích a tak má přehled i tady. Alespoň mi tam bude dělat takového poradce.
Takže já tatínky na poradně můžu jen doporučit.

Důležité je, že si ani po tom videu Vašek porod nerozmyslel, naopak je víc v klidu, že ví jak to bude probíhat. Ostatně já jsem asi raději, že budu rodit já na ne on, asi bych nevydržela se koukat, jak má bolesti. To si je raději protrpím sama:slight_smile: Ale o tom si povíme v srpnu:slight_smile:

30. kvě 2011 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1
no to máš štěstí, sice Tomáš tvrdí, že k porodu půjde, ale mne spíš přijde, že to dělá jen kvůli mému přání, a jaksi právě tato hodina v kurzu nás čeká, takže se obávám, aby pak necouvl
30. kvě 2011 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka
Já jsem fakt ráda, že to Vašek bere tak, jak to bere. Taky jsem si myslela, že tam jde jen kvůli mě. Je pravda, že jsem mu několikrát říkala, jak je pro mě důležité aby se mnou byl. Ne proto, že to prostě chci, ale proto, že ho tam potřebuji. Potřebuji ho tam, abych to zvládla, aby mi dal odvahu a i na tom krzu i ve videu o tom mluví jako o podpoře pro maminky. Že je přítomnost partnera uklidňuje a prod je tak snadnější. A Vašek to postupem času asi i tak začal chápat... Navíc si to Tom může kdykoliv v průběhu porodu rozmyslet. Popravdě řečeno na hekárně Tě asi samotnou nenechá a právě tam je to pro mě důležité, samotné "vytlačení" je otázka chvilky a to mě asi sotva bude zajímat jestli tam je asi bych pochopila, kdyby na těch pár minut nebyl přítomen, ale jako podporu pro tu první dobu porodní ho tam prostě potřebuji. Ale myslím, že když spolu dojdete až sem, tak tam s tebou zůstane do konce i kdyby domluva byla jiná:slight_smile: Já jsem za Vaškovo přístup ráda a moc si ho za to cením. Vlastně se díky němu na ten porod docela těším:slight_smile:
30. kvě 2011 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 povídej, můj muž na ten kurz nechtěl. Naštěstí... při porodu pak prohlásil že vědět co HO čeká tak k porodu nejde :grinning: že tu dřinu oddedřel zrovna on :grinning: chlapi jsou vtipálci, no a teď se k porodu těší asi je pro něj taky vše špatné zapomenuto :slight_smile:
30. kvě 2011 v 16:57  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 @cvachna @hedushka @smithi

Ahoj holky, tak se tu za poslednich par dni seslo celkem dost navstev porodnic a tvrdnuti briska a podobne, co?
Hlavne at jeste vydrzime s mimiskama v brisku.

@mkr - takze si Te nechali v porodnici? V jakem tt jsi minule rodila? Drzim Ti moc palce, at mimi vydrzi v brisku a roste a roste.

Ja dnes vyrazila do centra, abych si vyridila odber krve na endokrinologii. jeste ze se skoro az na misto muzu dopravit metrem, kde je pres leto velmi prijemne. V centru je kazdopadne neprijemne. jsem rada, ze tam nemusim.
manzel mi koupil novou vahu, tak uz zase rano pred snidani kontroluji, jak vaha pomalinku leze nahoru a zacinam se blizit 60kg.
31. kvě 2011 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 jj už tu budu 2 týdny, malá byla v 35 tt, teď se hlavně jedná o to, aby vydržel do 34 tt, kdy už budou vyvinuté plíce :slight_smile:
31. kvě 2011 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 S tou váhou jsme na tom stejně:slight_smile: 60 tam je jen po jídle:grinning: ráno ještě ne...
My tady dnes měli krásně slunečno, ale příjemně, žádný pařák a teď, když se chystám do banky a na bus, tak to vypadá, že pěkně zmoknu...Chjo

@mkr Držím palečky, aby tam prcík vydržel co nejdéle, hlavně ať jste oba dva v pořádku.
31. kvě 2011 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mkr tak to jsem nevedela, ze uz tam jsi 2 tydny. at jste co nejdele pohromade a at se vam dobre dari.
31. kvě 2011 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12
@kaculinek1
@mkr
@smithi
já jsem vcera taky mela zarizovací den v praze, snazila jsem se vzdycky volit metro, ikdyz treba busem bych tam byla rychleji, ale kolem poledne se to v praze mezi domy neda fakt vydrzet, zpet do centra jsem jela kousek busem a stacilo, radeji jsem si pak cestu zkratila karlinskym tunelem v relativnim chladku
posledni dva mesice, budou trosku uz narocnejsi, takze davejme si pozor a hlavne nechejme se hyckat :slight_smile:)
@mkr drzim palce at vydrzis 2v1 co nejdéle
1. čer 2011 v 07:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, dnes je tu nejak prazdno. u nas je velmi prijemne pod mrakem. uzivam si to. kez byto vydrzelo a predpovidana horka neprisla.
2. čer 2011 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky tak mě dneska čeká poradna a ještě nějaké odběry krve, hlavně na toxoplazmozu. Nedokážou pochopit že jsem ji prodělala někdy v 8 letech a už celý život budu pozitivní. pořád z toho dělají drama :angry: počasí je u nás taky ukázkové, příjemně pod mrakem a jemně fouká
2. čer 2011 ve 13:42  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smithi
@janka12
@kaculinek1
pěkně se ochladilo, aspoň pro mne je to dycky fajn na nějaké obchůzky, má se udělat vedro od víkendu, tak jsem na to zvědavá,
toxoplazmoza mi hrozila ve 12, měla jsem zvětšenou uzlinu v podpaždí, nakonec to byl důsledek rychlého růstového sprintu, který se bohužel velmi záhy zastavil na 160cm ha ha :slight_smile:
2. čer 2011 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12
@hedushka
@smithi
U nás je také příjemně pod mrakem a včera bylo také, takže jsem spojila kontrolu u lékařky s nákupem dětské kosmetiky od ubrousků, po odsávačku do nosíku. Ani nevím jak a 2000 zmizely, a to jsem si pro sebe koupila jen jedno tričko a svetr z výprodeje...
Mám trošku problém sehnat látkové pleny. Ne, že by je nikde neměly, ale všude mají takové skoro sítěné... Ještě mám v živé paměti takové pořádné, pevné a přesto savé, prostě zlatou starou kvalitu, ale sehnat takové, co používaly naše maminy je asi nad moje schopnosti.... Nevíte kde se dají sehnat opravdu kvalitní pleny? Klíďo i v Praze, stejně budem muset někdy jet do Ikei.

Mimochodem mi včera paní doktorka oznámila, že máme pěkně buclaté miminko ( takovéko buřtíka:slight_smile: ) Alespoň, vím, že nestrádá :grinning: Jen nevím jak ho porodím :fearful: A také už mi pověděla, že od 24.6. už nastupuji na mateřskou!!! Ty jo holky toto uteklo, ani se nenadějem a budeme to mít za sebou s tímhle tempem...

Dneska mě přepadla stěhovací mánie, ne že bychom se už stěhovali, ale prostě jsem začala krabicovat věci, které nepotřebujeme a budem je stěhovat do bytu. Když jsem se sem před rokem stěhovala, měla jsem pár tašek s oblečením a pár mých krámů tak do jedné menší krabice. Neuvěřitelné, co jsem toho za 1 rok nashomáždila navíc:grinning: a co teprve nashromáždil přítel krámů a oblečení za svých 34let!!! Bude muset udělat nějakou korekci, jinak se v bytě nehneme... Neuvěřitelné, co mají dva lidé nezbytných zbytečností :grinning:
2. čer 2011 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 mluvíš mi z duše ohledně plenek, když jsem se začala zajímat o látkové pleny, docela mne zarazila "kvalita", jak říkáš skoro sítě, a hlavně obšité jen z dvou stran, nakonec jsem sehnala pevnější sice nejsou taková kvalita co bych očekávala, ale zkusila jsem to i vyvařit, a tvar a kvalita vydržela, značku ti napíšu zítra, jinak mám i tetra pleny 1ks pleny byl kolem 28,-, nebo jak mi doporučovala mkr flanelové pleny, jde o to na co je budeš používat, ale spíš se smiř s tím, že takové ty "pevné" pleny, které používaly naše máti už neseženeš...
my teď máme všechny věci z kuchyně vystěhované v chodbě, část po krabicích v obýváku, a to už snad téměř dva měsíce, takže teď mne začíná už chytat ponorka, ať už to konečně zmizí, ještě musím pár týdnu vydržet..., ale jak se termín instalace kuchyně blíží, začínám být nervózní...
2. čer 2011 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 @hedushka @smithi
Ahoj holky, latkove pleny uz jsem sehnala na mimibazaru. od pani, ktera si jich poridila moc a nevyuzila. mne osobne prisla kvalita uplne normal. 2 pevne kraje, 2 obsite, material stredne silny. presne tak je znam. nic jiíneho jsem ani necekala.
flanel mam moc rada. flanelove pleny jsou urcite moc prijemne. budou sice asi dele schnout ale jinak je flanel super.
Ja mam nastup na materskou 12.7.

2. čer 2011 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
čao holky, @kaculinek1 @smithi @mkr @janka12
tak dneska je první den, kdy jsem nebyla vzhůru už v šest ráno s přítelem, z postele jsem se vykopala až teď, nástup na PPM mám dříve, pokud jsem dobře počítala tak 18.6., ale s určitostí mi to potvrdí v pondělí na kontrole, poprvé mi budou dělat CTG - monitor plodu, tak to jsem zvědavá, jaké křivky vylezou :wink:
3. čer 2011 v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka
Tak to gratuluji k dlouhému spánku:slight_smile: já většinou do těch půl 8 vydržím, to vstává přítel, tak abych ho svým vstáváním nebudila dřív. Ono se nám to brzké vstávání bude hodit, mimískové moc dlouho nevydrží a v 6 i dřív prostě vstanou a mamka musí taky:slight_smile:
určitě poreferuj jaký byl monitor, já tam jdu až 23.6., Taky jsem zvědavá.
@smithi @mkr @janka12
Poslední dobou mě docela trápí úplně hloupé zlé sny, taky s tím máte problémy? Třeba dnes se mi zdálo, že jsem porodila, ale poslední na co jsem si pamatovala, byla cesta do porodnice a pak už jsem měla dítě. To co bylo mezi tím, jsem si prostě nepamatovala a to jsem tam prý vyváděla:grinning: No a pak jsem mimi furt někde zapomínala - ono bylo najednou tak dvouleté a hodně rozumné, tak na mě vždycky trpělivě čekalo, ale stejně. Úplně si ještě pořád připadám jako krkavčí matka. Ještě teď z toho mám husí kůži. Fuj takové sny. A to je každý den něco...Včera jsem byla se sestrou u moře a bylo tam spousta elektrických úhořů a takových mrch, co se zavrtávají do kůže - jsem musela jednu vytáhnout sestře z krku pod uchem - měla min 20cm!!! Taky hrozný, kam na to chdim...
Já chci normální, krásné sny a ne tyhle strašáky.
3. čer 2011 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 tak sny mám, ale naštěstí si je nepamatuji, četla jsem někde článek o snech v posledních měsících těhotenství http://www.mojebetynka.cz/clanek/760/o_cem_sni_tehotne_zeny.html
k těm plenám, koukala jsem jaké mám já, asi nejvíce kvalitní mi přijdou no name pleny z jednoho obchodu v Teplicích, bohužel výrobce na nich není, a druhé jsou bílé pleny s potiskem Hybler textil s.r.o., http://www.e-hybler.cz/58-pleny.html?idProduktu=16, já je kupovala v tomto obchodě http://www.detskyraj.cz/zbozi/7317-hybler-tetra-plena-70x70cm-s-potiskem
3. čer 2011 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 @smithi @mkr @janka12 taky jsem teď četla na stránkách porodnice Bulovka, že dostanu jejich košili, doufám, že to není nějaký jejich anděl :rolling_eyes: , stejně si vezmu nějakou svou, teda pokud nějakou koupím hi hi :slight_smile:
3. čer 2011 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka Ty jo ten článek je zajimavý... Děkuji za odkazy na plenky, Ještě se podívám v obchodech a když nic neseženu, tak si je objednám... Je toho docela hodně, co pořizovat...
Jinak jak Tomáš, byl na tom kurzu?
3. čer 2011 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smithi @mkr @janka12
@hedushka
Já si včera koupila normální pyžamo. Vepředu má hluboký výstřih na gumičku, takže kojení bude v pohodě. My můžeme mít cokoliv jen na vizitu musíme mít sundaný spodek... Spát budu v jejich košilích, abych si nezamazala svoje pýžo, kdybych někde protekla, ale na návštěvy budu vyšvihnutá:slight_smile: Hlavně ho pak v klidu mohu požívat kamkoliv jinam na návštěvy.
Myslím, že ti nikde nemůžou zakázat svoje oblečení ani nařídit, že musíš nosit jejich - máš nějaká práva, hlavně, tě asi nikdo nebude násilím převlékat :grinning:
3. čer 2011 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1
@hedushka
@janka12
@mkr

Tak mi brali včera 4 ampule krve, no fuj :slight_smile: malá je nezmar pořád setrvává v poloze koncem pánevním, vím že má ještě dost času, ale ona prostě musí trucovat :wink: v pondělí jdu na poslední velký UTZ do špitálu tak se mooc těšíme, i syn je nadšený že uvidí mimi
3. čer 2011 v 10:16  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 jsem spíš říkala, jestli to nemají kvůli hygieně(prací prášek apod).. já taky raději pyžamo..Tomáš to přežil, asi takhle bych to nazvala, bavit se ten den o tom nechtěl, dnes je ráno prohodil, no byla to síla, takže to nějak tráví :grinning:
jo jinak jsem se chtěla zeptat, co jsi si vše kupovala v lékárně, já jenom abych na něco nezapomněla, včera mi třeba řekla mamka, jestli mám rektální trubičku na prdíky, mne docela dostala, ale tak to jsou věci, které se dají časem dokoupit..
3. čer 2011 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smithi to ti brali kvůli té toxoplazmóze? to je docela dost co?
3. čer 2011 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka no brali hlavně kvůli tomu, ale taky mi do průkazky napsala že brali zase na to samé na co v 11 týdnu. HIV a jiné
3. čer 2011 v 10:19  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smithi aha tak to mne ještě nebrali, přitom jsme v týdnech těhotenství nastejno, no to jsem zvědavá, co mne teda bude čekat v pondělí
3. čer 2011 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka Asi možná, ale když to jiným nemocnicím nevadí... No uvidíš. Tomáš se vzchopí, má na to ještě dost času. Určitě Tě v tom nenechá samotnou. My teď budeme mít hodinu o komplikacích při porodu, tak to účast nechávám jen na Vašíkovi...Nornální porod zvládl dobře, tak ho nechci zbytečně stresovat...

Já v lékárně koupila jen bepanthen, 60% líh na pupík a odsávačku na hleny. Zbytek normálně v drogerce - ten klasik modrý olejíček, nějaký krémík na tělíčko - abych mohla střídat. Na koupání obyč dětské mýdlo od nivei, ale prý je stejně jen voda nejlepší. Vlhčené ubrousky bez parfémů, alkoholu...štětky do uší, přebalovací podložky, vložky do podprsenky, ještě si musím koupit nějaké kvalitnější vložky po porodu a jednorázové kalhotky a plenky pro šmudlu. Taky jsem někde četla, že je dobré mít doma čípky na teplotu Panadol nebo tak něco, nebo sirup a k tomu stříkačku, aby jsi mu to dala líp do pusinky. To ale také ještě nemám. Taky nevím jestli nějaký pudr na zadeček - nevím jestli stačí ten bepanthen, někdo říká to jiný ono.
O rektální trubičce slyším prvně...U brášky většinou stačilo párkrát zacvičit nožičkama a ono se to v bříšku samo pohlo...

Jestli jsem na něco zapomněla, tak mi to prosím připomeň. Už takhle mám ten ošklivý pocit ze sna, že jsem krkavčí matka. Ještě abych něco zapomněla...

@smithi Já jsem s sebou na 3D ultrazvuk vzala mého bratříčka(8 let) a asi jsem udělala dobře, už tak sa na malého těšil a včera jsem byla u našich a malej si ke mě sedl a dal ucho na bříško a poslouchal, jestli něco neuslyší, malej zrovna kopal, tak se mu to líbilo:slight_smile: A pak si ke mě sednul a povídá "Já ti něco Lukášku přečtu" a četl mu nějakou pohádku - normálně je pro něj čtení za trest, tak jsme byli všichni příjemně překvaleni. Určitě synka vezmi s sebou, stojí to za to:slight_smile: A jak to vůbec bere, že bude mítsourozence? Připravuješ ho nějak na to?
3. čer 2011 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 pudr taky nemám, jen ten bepanthen, líh si koupím těsně před, čípky na teplotu apod. jsem teda ještě neřešila, no musím si to asi sepsat, abych pak fakt něco nezapomněla
3. čer 2011 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka @kaculinek1 @smithi @mkr

Ahoj holky, o nocnich murach v tehu jsem cetla kdysi pred lety. psali tam tehdy, ze je to normalni.

Kam jdete na ten CTG - monitor plodu?? ke svemu gynekologovi? Ja jdu za 2 tydny na velky ultrazvuk ve 30.tt do porodnice, ale to asi neni ono, ne?
Ja (to cemu rikam monitor) = srdicko plodu + akce delohy ocekavam az po 35.tt v porodnici.

ja v lekarne ani v drogerce jeste nic nekupovala, ale asi to pomalu taky poridim .planuji lih, bepanthen/rybilku a drogerii pro sebe do porodnice. na myti miminka zadne mydlo neplanuji. zacneme cistou vodou a uvidime.
3. čer 2011 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
panečku člověk tady chvilku není a měla jsem co dočítat :slight_smile:. V Čáslavi v porodnici musíme mít košile svoje (no ale když nemáš, tak tě nahou nenechají :grinning:. A trvají na košili, která musí být nahoře rozepínací, aby se při každém kojení netahala přes hlavu. Osobně bych klasický pyžamo ani nechtěla, poprvé jsem měla veliké porodní poranění, dost jsem krvácela ještě další tři dny, takže mi vložka třeba první den nevydržela déle než hodinu. A proteklý jsem měla pořád někde něco, sestřičky mi chudinky převlíkali postel 3x denně. Takže z mojí zkušenosti bych si to ještě rozmyslela :sweat_smile: . Je fakt, že jsem měla opravdu velký poranění, ale počítám že podruhé to bude to samé... :rolling_eyes:. Navíc košile tam dolů víc větra, a na to taky v porodnici dost koukaj, aby se šití nezapařilo, proto doporučují košile.
No jinak se pořád nemůžu nějak dokopat, abych začala taky nakupovat, s Máťou jsem už měla touhle dobou všechno doma, napsaný seznamy co ještě zařídit, co dokoupit... Škoda že jsem je tenkrát vyhodila, teď by se docela hodily, holky já už si to vůbec nepamatuju!!!

Nepřemýšleli jste některá o Dianatalu - porodnickém gelu? Že by jste mi pak písly zkušenosti... Já ho mám v porodnici zamluvený (mají tam nějaké vzorky, takže ho na mě vyzkoušejí zdarma). Ale prý jim tam s ním rodila zatím jenom jedna maminka, a ta prý při porodu nespolupracovala natolik, že nakonec museli udělat císaře, takže vlastně zkušenosti žádné. Doporučovala mi ho i moje doktorka, prý by to mohlo zamezit tak velikému poranění jako jsem měla prvně. Tak si říkám, že proč ne, rozhodně mi to neublíží a horší než poprvé to snad ani být nemůže... :sunglasses: :grinning:

My jdeme na 3D v úterý, tak jsem zvědavá. Prcek bude bohužel doma, protože pravidelně mezi dvanáctou a třetí spí, a my jsme objednaný v jednu. No a nedat ho spát, a ještě mu říct, že jdeme k doktorovi - i když mu nic dělat nebude - tak to by asi zboural celou nemocnici. Tak pak uvidí doma fotečky, moc se už na ně těším, na prďolku našeho...

Jinak náš Matýsek má ze sourozence akorát zatím to, že ho maminka nesmí nosit - a když ho chci občas přece jenom pochovat, tak mi ukáže na příško a dělá na mě ty,ty,ty, nesmí :slight_smile:. A hojně trénuje s kočárkem, aby mohl mimi vozit. Ale to se mu spíš líbí že jezdí s kočárkem a vozí si v něm medvěda, jinak ho mimi vůbec nezajímá. Takže u nás to bude asi překvapení :sunglasses: :grinning:. Asi se s tím budeme vyrovnávat až přijdeme z porodnice... Přece jenom je ještě malý, moc ani nemluví, a já nějak nedokážu poznat, jak moc mi rozumí nebo ne, když mu o miminku povídám... :sweat_smile:

Tak se tu mějte krásně a doufám že se ozvu častěji, ale teď jak je hezky tak jsme s Máťou pořád na zahradě, tak to snad vyjde dřív než zase za 14 dní :grinning:
3. čer 2011 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek