• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2011. Přidejte se.

4. března 2013 
@janka12 Na ten UZT velký jedu v pondělí a tam zkontrolují VVV (vývojové vady), jak je uložená placenta a taky váhový a délkový odhad. Na monitor budeš asi chodit do porodnice, málo který doktor má monitor v ordinaci. já chodím k primáři a ten mi při minulém těhotenství nabídl jestli chci chodit od 34tt na kontroly do porodnice anebo jestli budu chodit dál k němu do ordinace. monitor tam má
3. čer 2011 v 19:11  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smithi
@janka12
Ahojky, já taky měla s monitorem na výběr (jestli do porodnice nebo u mojí doktorky), a zůstala jsem u svojí. No a myslím že jsem udělala dobře, dokonce mi řekla kdy budu rodit (sekla se asi jenom o šest hodin, povídala že do porodnice pojedeme večer a my jeli až v noci :slight_smile:)). Jenom je škoda, že nechodí k porodům, ale nakonec mi to bylo celkem jedno, hlavně že už jsem to měla za sebou. Nakonec se na mě "vystřídali" asi 4 doktoři, než jsem konečně porodila, a to jsem rodila jenom 8 hodin :sunglasses:. U nás je výhoda toho těhu cvičení, vede ho vrchní sestra z porodnice, takže když potřebuju cokoliv vědět ohledně porodnice - co sebou, jak to tam chodí, co má mít sebou tatínek,... tak se prostě zeptám jí a je to :slight_smile:)
4. čer 2011 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivca_doubek
já chodila na předporodní kurzy k PA která mě nakonec rodila :sunglasses:
4. čer 2011 v 11:16  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smithi Tak to bylo super!!! U nás bych to musela trefit od devíti do pěti, kdy tam vrchní sestra bývá. Chodí k porodům maminek ze cvíča, pokud má teda zrovna čas, ale na 95% tam bývá. Tak to chce jenom dobré plánování :sunglasses:
4. čer 2011 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivca_doubek
Já to ani nijak nevěděla. šla sem vyvolávat porod ve čtvrtek 8:00 a porodila sem až v pátek 13:33 takže víc jak 29 hodin :slight_smile: doktorka co byla u porodu se si stihla odsloužit denní, jít se vyspat, ráno zase na denní nastoupit a po obědě mě odrodit :grinning:
4. čer 2011 ve 12:56  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smithi Tak to bych asi nepřežila... No je pravda, že u mě se bolesti nestupňovali, já je měla nesnesitelné od začátku a jenom se mi mezi nimi zkracoval čas, takže na sále už jsem mezi kontrakcemi omdlívala a bylo mi celkem jedno, kdo tam je a kdo není :sweat_smile:. Jo a to že u mě byli postupně 4 doktoři mi taky povídal manžel, prý pokaždé mluvil s jiným. U porodu nebyl, ale pomalu každou půlhodinu volal do porodnice, takže měl lepší přehled než já :slight_smile:. Byl až na konci, ale seděl venku před sálem, a malého viděl dřív než já, protože když se konečně narodil tak jsem zase omdlela a než mě definitivně probrali, tak už byl malý ošetřený a na novorozeneckém, kam si ho odnesl pyšný tatínek. Mě ho pak přinesl až na první kojení za tu půlhodinku. Takže i když nebyl u porodu (zaplaťpánbůh, myslím že by to asi nebylo nic na něj), tak si prcka užil víc než já :slight_smile:
4. čer 2011 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivca_doubek
my byli spolu na porodním pokoji celou dobu, akorát na noc se jel vyspat domů a ráno v 6 zase přijel. bolesti byly taky stejné akorát se zkracoval interval, nejhorší bylo že jsem se v noci nevyspala a pak chytala ve sprše mikrospánek mezi kontrakcema. manžel mě několikrát chytil jinak bych si prý rozbila hlavu o kachle :sweat_smile:
Kupodivu se porodu nebojím ani po těch špatných zkušenostech ale vyloženě se těším. Těhotenství snáším mnohem hůře, nemůžu spát, ani se pořádně hýbat, mám nařízený klidový režim a už mě to nebaví. :confounded: Vedra mě taky zabíjejí a ta moje malá potvůrka se nechce otočit hlavou dolů. Vím že má ještě čas, ale tokopání do močáku a hlavně do čípku je fakt výživné :grinning:
4. čer 2011 ve 13:21  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smithi Tak koukám že jsme na tom úplně stejně :grinning: . Na porod se taky vysloveně těším, snad ještě víc než poprvé. Ať byl ten předtím jakýkoliv, moc si to nepamatuju a rozhodně to stálo za to, když mi manžel ten náš uzlíček přinesl. Dokonce mě to tak nakoplo, že jsem došla ze sálu na pokoj sama a po nějakém omdlévání nebylo ani stopy (dokonce i přes tu spoustu krve, co pak ze mě ještě teklo)
Těhotenství je taky daleko horší než poprvé, snáším to daleko hůř. Poprvé to proti tomuhle fakt nic nebylo, a to jsem si říkala jak je mi špatně :slight_smile:. Navíc mám nízkou placentu, ale na UTZ ve 20tt nebylo pořádně vidět jestli je přes čípek nebo ne, prďolka po ní skákal a byla od něj rozpláclá, jak se odborně vyjádřil pan doktor :grinning: . Takže teď čekáme na 30tt na další UTZ, a uvidíme. Takže jsem jakoby na rizikovém, a mám zakázáno skoro všechno. Což je strašně vtipný, s tím mým zlobidlem doma. Je v klidu jenom když spí :wink: . No a nožičkama jsme taky pořád dolů, kopne a okamžitě letím na záchod. Máťa se mi otáčel až v 37+6, den před kontrolou a předop. vyšetřením kvůli císaři, podle UTZ měl mít 4300g a to už je prý na porod koncem pánevním moc. Nakonec měl 3900g a zvládli jsme to krásně hlavičkou. Akorát když se v noci otáčel tak jsem myslela že mi praskne břicho a že už rodím, už jsem pomalu vstávala dobalit do porodnice, aby jsme přijeli kvůli císaři včas. A najednu to přešlo, tak jsem si zase lehla a ráno mi řekli, že teda nechápou, jak se mohlo takhle veliký dítě ještě otočit a že to muselo strašně bolet :sunglasses:.
Dneska je mi z tepla fakt ouvej, trochu venku zapršelo, teď už tam zase svítí a je na padnutí. Ještě že přijela babička, a jsou s prckem velku, já bych asi padla :frowning2:
4. čer 2011 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivca_doubek @smithi

Ahoj holky, koukám, že jste to tu pěkně rozjeli. S porodem jste si obě dost užili...Přeji nám všem tady, aby tento porod byl naprosto pohodový, navíc o proti nám prvorodičkám, byste ho měli mít kratší i když je pravda, že mi tu jedna maminka psala, že při 1. přijela do nemocnice a za hodinu to měla za sebou. Nevím jak to v těch Klatovech udělali, alá to tu chci taky tak :grinning:

@janka12
@hedhuska

Mrňousek je hlavikou dolů, naštěstí a doufám, že tak zůstane. Ale i tak je to s močákem sranda, jakmile si kopne celý se posune dolů, jé panečku, to mám co dělat to udržet :sweat_smile:

Počasí docela zvládám, včera jsme měli trochu takový "zátěžový den" ráno nakoupit, uvařit, pak jsme jeli na rybníček trochu válenda a ve tři jsme jeli na menší 6km tůru na jezero z toho min 1km po sjezdovce nahoru - luxuka, aby toho nebylo málo, tak jsme k večeru jeli ještě plavat do bazénu a večer do venkovní hospody na véču, páč vařit se mi už nechtělo. Nás taťka včera pěkně vyvezl:slight_smile: Usnula jsem kolem půl jedenácté a vzbulida mě až teď mamina telefonem, jinak bych ještě spala jako zabitá mnohem déle...
5. čer 2011 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivca_doubek To muselo být překvápko, pár dní před plánovanou sekcí se prcek otočil :wink: Já doufám že i kdyby zůstala malá koncem pánevním tak nebude žádný obr abych ji mohla porodit normálně.
Taky mě už napadlo že kdybych teda musela rodit císařem tak jestli se nechat uspat nebo jen píchnout svodnou anestezii, mám docela vítr z toho že mi to napíchnou špatně a já to řezání ucítím, jsem pako no :grinning: :grinning:

@kaculinek1 to jste si užili krásný den, mě včera v tom vedru natekly nohy že sem se ani do bot nemohla vlézt :unamused:
jsem zvědavá na tropické vedra v červenci, třeba takových 34°C ve stínu a naprosté bezvětří.. asi se půjdu natáhnout do sklepa :grinning: a k tomu porodu, nejlepší je pozitivní přístup pak jde vše líp :wink:
5. čer 2011 v 08:48  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smithi Tedy to ti nezávidím ty otoky, chudinko... Já si oproti vám připadám jak netěhotná :slight_smile: Já se na porod těším. Z počátku těhu jsem z toho měla dost vítr, z porodu i té porodnice potom, jelikož nesnáším nemocnici. Ale čím víc se to blíží, tím víc se těším, je to taková výzva a já sem děsně zvědavá jak se s tím poperu:slight_smile: Navíc už budu mít svého Lukáška:slight_smile: Přítel k tomu přistupuje docela s nadhledem i když viděl video, povídal, že to bude dobré. Bude se mnou celou dobu a bude mě masírovat a sprchovat a tak:slight_smile: Je to zlato, moc si ho za jeho přístup vážím a těším se na to vlastně dáky němu:slight_smile:
5. čer 2011 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 Přístup tvého přítele je super :wink: Měla sem na pokoji ženu co měla chlapa exota, při prvním porodu zapoměl doma foťák a při druhém ho vzal, ale bez baterek :grinning: :grinning: Ta byla naštvaná že se ji rodilo jedna báseň :grinning:
Nevím jestli první těhotenství probíhalo líp nebo hůř, ale teď je to složitější protože už jednoho akčňáka doma mám :slight_smile: Nejhorší bylo období do 22tt to jsem zvracela od rána do večera a od večera do rána, zhubla sem 8 kg které mám zpátky teprve teď ve 31tt, dokonce už i kole navrch :sweat_smile: Doktor pořád vyhrožoval špitálem, ale nakonec taktně poznamenal že nejsem žádný drobek a dítě si bere se mě vše co potřebuje :grinning:
Pohled na mě ale musel být hrozný, vyblitá, pobledlá, nevyspalá, protivná... spíš jak po těžké nemoci a né jen březí :grinning: nevím jestli to je už "jen ze zvyku" anebo si mimčo dělá se mnou co chce, ale pořád ráno zvracím a někdy i večer :angry:
5. čer 2011 v 09:36  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smithi Ježiž, já blinkala jen po ránu a jen jednou či dvakrát a max 2 měsíce... Teď je to ok. Zhubla jsme asi jen 3 kila a z původních 54, přes 51 jsem teď na 60, takže si myslím, že je to asi tak podle tabulek:slight_smile: už jen těch pár kilo navíc je docela znát, nedovedu si představi, že někdo nabere třeba 25 kilo...To musí být děsná zátěž, jde většinou jen o vodu v těle, ale stejně pro takového drobka jako jsem já nepředstavitelné...

PS: foťák nefoťák, hlavně, že tam byl, nedovedu si představit, že bych rodila sama. Tedy alespoň ne tu první dobu, na druhé mi už bude asi všechno jedno:slight_smile: Nejtěžší mi přijde to dlouhé čekání v bolestech, to ho tam budu potřebovat. Při samotném tlačení se budu soustředit na mimi ne na to jestli tam jak poslušný pejsek stojí.
5. čer 2011 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 Jo 25 kilo musí být nářez, u syna sem přibrala jen 6 a taky sem se cítila jak hroch :grinning:
v první době porodní mi můj muž vyprávěl vtipy...pako :grinning: a při druhé by mi bylo jedno i kdyby mi upadla noha, takže tam jen stál a čekal až bude malý venku, nic víc sem od něj nepotřebovala, hlavně že tam byl
5. čer 2011 ve 12:55  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smithi
@kaculinek1
Tak s přibíráním bych vám mohla vyprávět, s Máťou jsem přibrala 22 kg, a teď už je to zase nějakých 12, takže to určitě ještě ke dvacítce dotáhneme :angry: . Připadám si jak hroch už teď :sweat_smile:

No jinak s tím císařem to fakt byla sranda, už jsme měli i termín porodu, i když já jsem byla až do konce přesvědčená, že to dopadne tak jak to dopadlo, takže jsem nad tím ani neuvažovala. Mamča to měla skoro taky tak, já se narodila prdelkou, ale proto že u ní nečekaly a vyvolali porod ve 37tt, abych nebyla moc velká :slight_smile:. Jo dřív to důvod k císaři prostě nebyl. Možná kdyby ji nechali, tak bych se taky ještě otočila :grinning:
5. čer 2011 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivca_doubek
Dřív to bylo, řekla bych celkově větší maso... Manžel jen za mřížema venku, žádné utišující léky pro ty, co to opravdu potřebovaly, žádné cvičení ani kurzy, takže holky chudinky pořádně nevěděly, co ječeká, a na hekárně jen v posteli spolu s ostatníma spolutrpitelkama... Míče a sprchy?! Proč? O poporodní péči nemluvím, minimálně týden zavřené bez návštěv, pomoc s kojením minimální...Máme to o dost jednodušší dámy, tak si raději nebudem stěžovat :slight_smile:
Z hrošíka si nic nedělej, včera si ze mě přítel v bazénu utahoval, že tam plave malá velrybka :grinning:
5. čer 2011 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivca_doubek
@kaculinek1
Malá velrybka :grinning: :grinning:
Jo naše maminky a babičky to měly o dost těžší a taky to přežily, takže musíme taky :wink:
5. čer 2011 v 16:12  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tady pribylo prispevku :slight_smile:. to je prima.

@ivca_doubek co to je ten Dianatal??

@smithi diky za vysvetleni monitoru. moje MUDr ho tedy celkem jiste nema a vysle me do porodnice.

@kaculinek1 tedy Tvuj zatezovy den bych nezvladla ani rozlozeny do tydne. kdyz jsi v takoveto forme, bude pro Tebe porod hracka.

@hedhuska

ja bohuzel musim zkonstatovat, ze je mi v poslednich dnech nejak hur. vubec nevim, cemu to pricist, vzdyt brisko mam malinkate, ale nejspis to temi zmenami v tele je. najednou na me padne slabost, ze mam pocit, ze nemuzu dychat, prestoze zadnou velkou zatez nemam. kdyz zrovna jdu, musim se zastavit.... no, je to protivne. dnes se tu prohnala bourka a me zrovna bylo tak bidne, mozna zmenami tlaku, nevim, ze jsem si musela jit lehnout. doufam, ze nas toto leto neceka moc dni s teplotami nad 30 stupnu. me to bohate staci takhle.

6. čer 2011 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, uz mate koupene poporodni kalhotky? divala jsem se na internet a jeste mozna vlezu do nejake lekarny, abych videla, jestli spis nevyberu tam. mate nejaka doporuceni?
6. čer 2011 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, jak vam probiha kontrola u gynekologa? po minule navsteve jsem o tom zrovna uvazovala vic nez jindy. sestra me necha zvazit, zmeri tlak, zkontroluje donesenou moc. u doktorky v ordinaci jsem byla asi 2 minuty. prohmatla me asi cipek (jestli se nezkracuje, kdyz mi tvrdne bricho), poslechla jestli je srdicko plodu a uz jsem byla zase u sestry. velmi podobne to bylo i u predchozich kontrol. ultrazvuk mi delala naposledy nekdy v zime, kdyz jeste srdicko nebylo slyset tim poslouchacim prstrojkem. celkem tu doktorku povazuji za dobrou, ale kontroly jsou teda vzdycky superrychlé.
@smithi
@ivca_doubek
@kaculinek1
@hedhuska
7. čer 2011 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12
Ahoj Jani,
kupodivu mě je mnohem lépe, když se celý den nezastavím, když se válím děsně mě bolí záda a žebra, takže zátěžový den je pro mě spíš relax, ale porod ještě uvidíme...Dnes jsem byla na cvičení a fyzioterapeutka po nás chtěla abychom skrčily nohy zvedli pánev nahoru a zpevnili zadek i děložní svaly, co nejvíc a na docela dlouho a několikrát a můžu ti říct, že to jsem teda fakt už nemohla. Porod vyžaduje asi dost podobné námahy a to si nedovedu představit jak to budu zvládat po několika hodnách bolestí...Bude to asi slušný záhul:grinning:
Je mi líto, že ty to zvládáš hůř, ale tělo si samo řekne, co potřebuje, tak ho poslouchej a odpočívej, moc odpočinku už nás nečeká asi tak na příštích 30-40let dokud nás milostivě nepustí do důchodu :confounded:

Kalhotky jsem nekupovala, koupím nějaké v lékárně, nebudu to nijak hrotit, jen v porodnici a doma pěkně svoje a když nebudu moc krvácet vezmu si své už i v porodnici.

Jinak kontroly mi prbíhají stejně, jen se tedy vždycky podíváme ultrazvukem co dělá prcek, ale spíš asi kvůli tomu, aby mi ho ukázala, nepřijde mi, že by cokoliv kontrolovala...
7. čer 2011 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12
Ahoj Jani tak u nás jsou teda kontroly trošku delší, vždy mě vnitřně vyšetří, zeptá se jak se cítím a pak dělám uzt. Kontroluje srdíčko, polohu (pořád jsme koncem pánevním) a nakonec mrkne jestli se neobjevil pindík :grinning: ví že mi už 3 doktoři potvrdili holčičku a já pořád myslím že to bude kluk :grinning: nakonec mi naplánuje datum příští návštěvy (chodím po 14 dnech) a s přáním hezkého dne mě propustí do kabinky
8. čer 2011 v 09:45  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smithi Tak to je skutecne o dost dukladnejsi nez moje kontroly. Jsi na rizikovem? ze chodis po 2 tydnech?
8. čer 2011 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12
rizikové nemám ale od 28tt chodím po 2 týdnech kvůli tvrdnutí a křečím v děloze. Mám ale fakt úžasnýho doktora, primář v porodnici kde se chystám rodit. Jeho přístup je tak lidský a skvělý že byste si ho nejraději vzaly domů :grinning:
8. čer 2011 ve 12:37  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smithi Tak to je teda servis. Takoveho doktora si clovek musi vazit.

Ja mam krece v deloze od uplneho zacatku tehu, tvrdnuti od 21.tt a jak pisu - kontrola po 4 tydnech a delka kontroly 2-5 minut :slight_smile:.

Holciny, porizujete polohovaci valecky pro mimiska? ja vaham.

@ivca_doubek
@kaculinek1
@hedhuska
8. čer 2011 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12
vážím si ho hrozně moc :wink:
Polohovací válečky? to slyším prvně
8. čer 2011 ve 13:13  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smithi :slight_smile: takze ses bez nich dobre obesla :slight_smile:
moje kamaradka je celkem pouzivala. je to k zafixovani miminka na spani ve fyziologicky spravne poloze (bez zaklonu hlavicky...) a pritom treba lehce na boku, aby nelezelo stale jen na zadickach. pri nekterych obtizich je to i doporuceno lekarem - napr, kdyz ma mimi tenenci tocit hlavicku jen na 1 stranu atd.

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=41925816&tab=5

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=45516053&tab=2
8. čer 2011 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12
Jo už vím, známá je měla ale nepoužívala. My se bez nich taky obešli ale pokud opravdu hrozí že si mimčo slehne hlavičku na jedné straně tak to může být přinosem. :wink:
8. čer 2011 ve 13:26  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 @smithi @mkr @janka12
ahoj holky, tak jsem zpět, dala jsem si taky menší zkušenost s pobytem v nemocnici, to vedro mi prostě v pondělí neudělalo dobře, a tak jsem si v úterý zkusila nemocniční lůžko, malej v bříšku byl strašně neklidný, neustále kopal, a já se zase potila, i při otevřených oknech, no a dospělo to až v křeče, takže jsme nabrali směr bulovka
v pondělí jsem ráno, ale ještě stihla v klidu a pohodě kontrolu u doktora, tam bylo vše ok. čípek v pohodě, váha se mi nezměnila, a monitor srdíčka dítěte byl v pořádku, trošku mi to bylo nepohodlné po těch dvacetiminutách, ale slyšet bušení srdíčka mimča je pěkné, ještě mne teda čeká poslední návštěva a to spíše jen kvůli neschopence a peněžitce, jo a mne brali taky krev dvě ampule

tak já jdu lenošit dneska, potom dešti je fajn :slight_smile:)
9. čer 2011 v 07:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka Tak proto ses neozyvala. hlavne ze jsi OK a zpet doma. to jsem rada. delali s Tebou v nemocnici neco?
Pondeli bylo asi narocne kvuli tlaku a bourkam a kdo vi cemu vsemu. ja dopoledne take OK doma smejdila a uklizela a po obede se mi udelalo tak zle, ze jsem zbytek dnes stravila v posteli a bylo mi poradne blbe. slabost, spatne se mi dychalo, bricho tvrdlo (krece mam normal, to nepocitam), k tomu jeste prujem..... porad jsem premyslela, co se mi vlastne deje. neumela jsem to identifikovat. kolegyne mi z prace taky psala, ze ji od pondelka je bidne, tak asi pocasi dela sve.

@ivca_doubek
@kaculinek1
@hedhuska
@smithi

ja dnes vyuzila nizsich teplot a vyrazila jsem si na druhou stranu prahy vyzvednout od pani (pres MMB) plastove sedatko do vanicky. cestou jsem vlezla do DM. vubec tam nechodim, tak jsem byla prekvapena, co tam vsechno maji na mimisky. koupila jsem si vlozky do podprsenky a nasla jsem si tam poporodni kalholtky, ktere bych rada koupila, ale maji jen velikost 42-44 (byla jsem dokonce pak jeste v jedne DM a i tam byla jen tato jedina velikost). ptala jsem se i v 1 v lekarne (na poporodni kalhotky) meli tam 1 druh, take se prodavaji i na internetu. vypadaji celkem solidne, ale vyjdou temer na 30Kc/1ks.

Vcera jsme jeli s manzelem koupit (take od pani pres MMB) autosedacku s isofisovou zakladnou. tak se nam to ted celkem pohlo.

Betapanthenol kupovat nebudu, neb mam doma spoustu obyc panthenolu. ale casem koupim asi rybilku.

Delate si uz zasobu jednorazovych plenek?

Jeste jsem vam chtela napsat k latkovym plenam, jak jste tu pred casem psaly, ze se vam nezamlouva kvalita, neb jsou tenonke. Tak ja jsem si koupila pres bazar taky na konikovi 4 tetrapleny. temer nove. ceske, klasicke: 100% bavlna, vypadaji uplne jako ty ktere jsme mivali my. myslim, ze s tloustkou techto tetraplen byste byly spokojene. jsou takove poradnejsi, zadna sitovina, jakoby tlustsi. k memu velkem prekvapeni jsou ale velmi tvrde, az skrabave. jakoby naskrobene (coz samozrejme nebyly). vyprala jsem je a vyzehlila vlhke, aby nepreschly, tak se to malinko zlepsilo, ale zadne jemne prijemne hladive pleny jsem z nich nevytvorila. takze ja osobne preferuji tenci, protoze ty mam vsechny mekoucke, jemne, hladive a save. tyhle jsou sice tlustsi, ale jinak po vsechn strankach min sympa.
9. čer 2011 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek