• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2011. Přidejte se.

4. března 2013 
@janka12 prakticky se mnou nic nedělali, jen pozorování, ale jak čtu měla jsem podobnou zkušenost z pondělkem, asi na mne fakt mělo vliv počasí a byla jsem extrémně unavená, přesto spánek nepřicházel, a tak se to vše nějak sečetlo
koukala jsem na ty jednorázové kalhotky taky snad v DM nebo jiné podobné drogerii, ještě je taky nemám, jednorázové pleny už nějaké mám, zjistila jsem, že je dokonce prodávají na netu v kasa.cz nebo mallu, tak si pak ještě koupím právě zde..zatím teda mám jen tu nejmenší velikost značku pampers nebo huggies,
jo a taky jsem si koupila povlečení do postýlky od scarlett a taky doporučuji, kupovala jsem pouze dvojdílné

taky jsem ještě v minulém týdnu koukala v obchodech po těh. podprsenkách, zkusila jsem si dvě, nemůžu se rozhodnout, přijde mi, že moc neplní funkci tvarovaní prsou, jen prostě mají odkrývací funkci na kojení...tak prostě váhám a ještě je čas... :wink:
9. čer 2011 v 17:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@hedushka
@janka12
Ahoj, jsem ráda, že jste i přes obtíže stále ok, my jsme celkem v pohodě. Dnes jsem konečně byla u praktické doktorky a udělala mi hned ekg, tak to mám už všechno za sebou, když tedy nepočítám toho zubaře, tam jsem byla a celkem dost mi toho zpravovala a ještě bude - je nějaká děsně drahá, celkem mě to bude stát kolem 6 500!!! No hlavně že budu mít zdravé zuby a prý i nějak zapečetěné, takže by se už nikdy neměli zkazit, tak uvidíme:grinning: A navíc e skutečně bezbolestná, což je pro mě kritérium číslo 1.

Na monitor jdu až 23. a malej je poslední dobou docela dost živý, dokonce už vím, jaké to je, když vás kopne pod žebra :slight_smile: Moooc příjemné :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Včera jsem byla u známé a její malá má takovou panenku jako miminko a ta má asi tak 30-35cm, neuvěřitelné, když jsem si představila, že už máme dokonce větší miminka v bříšku...Krásná představa :slight_smile:

Pak jsem do teď trajdala s kamarádkou venku a jsem úplně vyřízená, tak jít si lehnout a spát... (to ovšem nemůžu jelikož bych pak mohla ráno budit kouhouty pro změnu já :grinning: )

Co se týče plenek, tak určitě Pampers, s Huggis má kamarádka špatné zkušenosti, jako že neudrží vlhkost tak dobře a někdy protečou na prdelku i ven... A koupím asi jen jedno balení pro nejmenší, jelikož nevím, jestli budou vyhovovat... Jiná kamarádka vyzkoušela několikery než přišla na ten správný druh, té právě pampers nevyhovovali, respektive malému...Tak abych zbytečně nevyhodila peníze.

Kalhotky, spec. vložky s antibekteriálními účinky a olejíček na hráz si objednám na kurzu, tam nám s tím poradily...
9. čer 2011 v 18:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka12 Jani chodíš i na lide.cz? dneska tam dávala podobný dotaz žena s nickem kate96 tak mě to napadlo jestli to nejsi taky ty :wink: škoda že u nás ve městě není DM, slyším na ni jen chválu, ale tady je jen rosmann a teta drogerie :rolling_eyes:
Zásobu jednorázových plenek budu dělat tento měsíc, podle počasí a zdravotního stavu.. taky nakoupím pár balení vlhčených ubrousků a čajíky od ukončeného prvního týdne (fenyklový a heřmánkový)

@hedushka
Tak se hlavně opatrujte, ať jste co nejdýl kindervejce :wink:
9. čer 2011 ve 20:56  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@smithi Na lide.cz nechodim. Jaky dotaz mas na mysli ? :slight_smile:
@kaculinek1 ja uplne zapomenla, ze musim ke sve obvodni doktorce. totalne jsem to pustila z hlavy. tak to musim dohnat. jeste ze to zminujes.
@hedushka na kojici podprsenku jsem se dnes take sla podivat. v Intersparu maji ve stalem sortimentu 1 typ. je to 100% bavlna,coz je moje podminka a stoji 399Kc. myslim, ze zadnou tvarovaci funkci od techto podprsenek moc ocekavat nelze. mozna nejaka draha je vymakanejsi, ale ty levnejsi urcite ne.

moc se mi od Scarlett libi povleceni Afrika. zatim na to nespecham, protoze 1 povleceni mam a myslim, ze zezacatku perinu s polstarem moc nevyuziji, ze je to pro uplne male mimi moc velike. nasla jsem si na netu obchudky, ktere scarlett povleceni prodavaji v praze, ktaze bych nemusela platit postovne.

moje svagrova si chvali ceske pleny Háppy. ja taky koupim na zkousku jen balik od jednotlivych znacek a uvidime.

9. čer 2011 ve 22:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky dneska mi přivezou kočárek!!! Děsně se těším, úplně mi tím zvedli náladu:slight_smile: Už aby tu ten sympa pán z PPL byl :slight_smile:
10. čer 2011 v 08:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka12 Je tam dotaz ohledně poporodních kalhotek z DM :slight_smile: Co se plenenk týče tak háppy jsem taky občas používala a jsou super
@kaculinek1 Jakou značku? a nový nebo starší? :slight_smile:
10. čer 2011 v 09:07  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@smithi nový dorjánek a ještě sedátko lehátko fischer prise:slight_smile:
10. čer 2011 v 09:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@kaculinek1 dodáš fotky pak? jsem baba zvědavá :grinning:
10. čer 2011 v 09:43  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka12 tak já včera udělala nájezd do DM a mám plíny tak na půl roku :slight_smile: u malý se mi osvědčili, tak nebylo co řešit
10. čer 2011 v 10:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka12 @smithi @kaculinek1 @mkr

tak jsem šla do DM drogerie se kouknout na ty jednorázové kalhotky, ale fakt měli ve třech prodejnách velkou velikost, tak se kouknu pak v lékárně
určitě kaculinek1 přihoď foto kočárku :slight_smile:)
tak si užijte víkend a hlavně bez zdr. problémů jo :slight_smile:
10. čer 2011 v 15:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, myslim, ze v tom DM budou mit jednorazove kalhotky skutecne jen v te jedine velke velkosti, ze mensi nevedou.

@hedushka @smithi @kaculinek1
@mkr Ty uz jsi z nemocnice doma,? a jak se Ti dari??? Jakou znacku plen jsi v DM poridila?

Ja se ted chystam koupit nejakou kojici nocni kosili. ma minky @smithi @mkr co se vam osvedcilo? s rozepinanim nebo bez rozepinani?

dneska bylo venku prijemne. zadne silene vedro. takhle by to mohlo byt porad.
10. čer 2011 ve 21:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka12
Jani noční košili do porodnice nebo domů?
10. čer 2011 ve 22:28  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka12 jsme doma od pondělí, včera jsem byla na ko u svého dr. tak už máme 2 kg, ale jelikož se mu můj stav nezamlouvá poslal mě do riz. poradny, aby si za to když tak zodpovídali samy, chtěl znovu hospitalizaci, ale oni to tak nevídí, tak jsme doma, jetě vydržet 2 týdny a pak už můžu rodit a nebudu muset nad tím přemýšlet :slight_smile:
košilku určitě na knoflíky nějakou na kojení, aby ses nemusela v noci celá svlékat
10. čer 2011 ve 22:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka12 já jsem doma od čtvrtka, malej váží údajně 1700g, naštěstí potíže ustoupili, ale mám se hlídat, nepřepínat atd, jenže jak to udělat, že..., v noci moc nespím, malej hrozně kope, a už to je nepohodlné, takže pak jsem unavená
noční košili sháním s horním rozepínáním, ale jako na potvoru buď jsou, ale takové altmodisch pro babičky, nebo prostě jen dva knoflíčky a to ti moc nepomůže, pokud mi bude přijatelně kouknu se v týdnu přímo do obchodu s módou pro těhotné

11. čer 2011 v 07:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@hedushka @smithi
@mkr
@janka12
Ahojky, taky přeji krásný víkend, dnes to vypadá na "teloučko"... Taky se mi včera počasí líbilo víc. Vašek už teď jezdí po bytě s kočárkem :slight_smile: Asi už se nemůže dočkat náplně:grinning: Fotky jsem dala na svůj fotoblog. Jsne celkem spokojení, dokonce se mi i barva nživo docela líbí a to sem z toho měla strach (ale jednou jsem slíbila, že bude barvu vybírat tatínek, tak jsem ho nechala...)
Zatím papa a držte se všechny stále krásně 2v1:slight_smile:
11. čer 2011 v 09:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@hedushka Ahojky, dneska mám jenom chviličku, ale zkus kouknout na http://www.cotton-shop.cz/, do vyhledávání si zadej mateřská - já mám teď dvě objednané, vypadají fakt dobře a přišla mi i super cena...
11. čer 2011 v 09:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@ivca_doubek @kaculinek1 @hedushka @smithi @mkr

Ahoj holky, tak u nas bylo dnes nakonec celkem prijemne.
MKR - tak drzim palce, at vydrzis jeste alespon 2 tydny 2v1.
KACULINEK - kocarek je moc pekny, tak at dobre slouzi.
SMITHI- nocni kosili na doma. v porodnici si asi svou nicit nebudu, uvidim. spis spekuluji, jestli s rozepinanim nebo jen s rozparky (bez rozepinani).

vyberu neco z nasledujiciho (v kamenne prodejne to myslim bude drazsi).
http://www.tehotne.cz/kojici-nocni-kosile/
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=30312070&tab=1
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=37598878&tab=4
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=22821941&tab=4
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=44054676&tab=0
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=40765434&tab=13
u kosil s rozparkem mi akorat pripada neprakticke, ze jsou dost siroke. v tehu je to prima, ale pak uz bych to za prakticke nepovazovala. http://www.cotton-shop.cz/1014-damska-nocni-kosile-materska-vienetta-secret-capn.html

11. čer 2011 ve 20:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka12
Mě se osvědčila noční košila na tenká ramínka anebo delší tílko.. Jednak bude v srpnu ještě vedro a jednak to urychluje "vyvalení" prsa při nočním kojení :grinning:
@hedushka
@mkr
@kaculinek1
@ivca_doubek

Dneska bylo super počasí, né tak moc vedro a ani né zima, takhle by to mohlo zůstat až do porodu :grinning: Pozítří jedu na poslední velký UZT do porodnice. Bude to sranda protože manžel má ranní (do 14h) mamča má odpolední (od 12h) a já tam mám být na 13:30. Takže musím naložit sebe a syna do autobusu, jet do 20km vzdáleného města, neztratit se, najít porodnici, dorazit včas a pak ještě krotit dítě ať tam nic nevyvede a jen se kouká na miminko :grinning: Těším se velice :sunglasses:
11. čer 2011 ve 21:33  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@smithi je jsem hakliva prave na ramena, takze kosile na raminka nenosim, protoze mam pak dojem, ze na me tahne :slight_smile:.
dnes je prima chladek. mohlo by to tak byt porad pryc.
12. čer 2011 v 11:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, zdravim vas vsechny po vikendu. doufam, ze se mate dobre. Jak jste tu minuly tyden psaly, ze uz mate mimisky otocene hlavickou dolu, tak mne ted zrovna vrta v hlave, jestli se nase mimi take hodla nekdy otocit. protoze je od sameho zacatku tehotenstvi ulozene uplne stejne, vubec se nestehuje. takze pricne. kdyby se pretocit nehodlalo, je to jasny cisar. kope si nozickama, sermuje rucickama, ale telicko zustava bez zmeny. vidim pozici telicka velmi dobre diky tvrdnuti bricha. tak zatim je sice cas, ale vzhledem k tomu, ze se mimi nestehuje bych se vubec nedivila, kdyby uz takhle hodlalo zustat.
Ve ctvrtek jdu do porodnice na ultrazvuk ve 30tt, ako na potvoru bude zrovna stavka v doprave, takze budeme muset jet autem a vyrazit dostatecne brzy, abychom se tam dostali. jsem zvedava, jak velke mimi bude. bricho m nijak extra nepribyva, ale vazim uz 60KG - slava.

Heduska - mrkni na nasledujici link. prijde mi, ze tyto podprsenky by mohly mit tvarovaci efekt
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=15746729&tab=2
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=15746729&tab=2
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=45070999&tab=5
13. čer 2011 v 11:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka12 Ahojky, s polohou mám taky trochu strach... Na posledním ultrazvuku byl malý sice předpisově hlavou dolů, ale poslední dobou mi přijde, že je taky příčně, sem tam cítím obrovskou bouli(hlava nebo prdka, to nevím) na boku, jednou na pravém, podruhé na levém, pak zase nahoře pod žebry - není to normální protáhnutí nebo kopnutí, prostě se tam stěhuje z místa na místo a já mám strach aby se nakonec nezasekl úplně blbě :sweat_smile: Ve čtvrtek jdu taky, prý už bychom se měli dozvědět, jak bude asi veliké u porodu a tak všechno kolem, tak jsem zvědavá.
Já jezdím autem pořád. Naštěstí nemusím přes ucpanou Prahu, to by asi byla moje smrt, a v době stávky ti to opravdu nezávidím. Teď začínám přemýšlet,od kdy už jezdit jen s doprovodem. Bylo by asi blbé, kdyby na mě pak přišly kontrakce a já byla někde na cestě do Plzně :slight_smile: Ani by Vašek neměl čím si pro mě dojet. Ještě tak měsíc to asi nebudu řešit a pak se raději na delší trasy nechám vozit...
13. čer 2011 ve 12:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@kaculinek1 Tvuj mimiklucik je stehovavec. to je evidentni. snad se vcas usadi ve spravne poloze. Ja mam (po celou dobu tehu) jednu "boulicku" vlevo od pupiku a druhou vpravo. kdyz si lehnu, je to krasne videt. kdyz mi ztvrdne bricho, je to jeste evidentnejsi. minule jsem se na kontrole ptala MUDr, jestli jsem to spravne rozklićovala, ze na pravem boku mam nozicky a na levem hlavu a rikala, ze ano. take citim pohyby predevsim vpravo = nozicky. A takhle mi tam mimi lezi a cele tehu zustava usazene bez stehovani.

Holky, od dneska maji v Lidlu (dle letaku) kojici podprsenky (bavlna s lycrou) ve velikostech 80B- 85C za 119Kc, detsky teplomer, detskou cestovni postylku, detskou dkeu, frote sadu (rucnik s zinkou), zidlicku a puncochacky.

jak se dnes citite? tady je ted prijemen pod mrakem, ale ja jsem zas nejaka divne chcipla. vubec nevim z ceho. spatne se mi dycha, kazdou chvili pocit slabosti. no je to dost na palici.

@smithi @hedushka @mkr @ivca_doubek

13. čer 2011 v 15:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka12 Asi je mu tak u tebe mooc příjemně, když si v takové poloze lebedí celé těhu. U mě není vidět kde je, když ho chci najít, musím trošku zatlačit na bříško (z boku a mnohem jemněji a opatrněji než paní dokrotrka, když ho chtěla nehmatat) a pokaždé je jinde, většinou mi odpoví pěkným kopnutím:slight_smile: a někdy mi přijde, že si chce hrát na přetlačovanou. Vyvalí nohu někam pro mě hodně nepohodlně, já ho tam pohladím, a on ještě přidá:grinning: místo aby mamince trochu ulevil, uličník jeden.O podprsenkách vím, bohužel já potřebuji 75D neboE, takže mám smůlu. Na to ostatní se asi zítra zajedu podívat.Díky za info, já věděla jen o podprsenkách.
Jinak mě je dnes celkem dobře, ale odpo jsem chvíli usnula, což se mi normálně nestává a pobolívají mě svaly na břiše hned pod žebry což se mi stává, když jsem unavená, takže asi na mě ten tlak taky působí...
13. čer 2011 v 19:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka12
@kaculinek1
@smithi
@ivca_doubek
@mkr
ahoj holky, díky za odkazy, dnes to projdu, včera nám nešel net, takže to byla doma docela nuda, i když jak se to vezme, dělo se toho zase docela dost
náš malej vetřelec je podobně uhnízděný jak říkáte, hlava dole, zadeček špulí do leva a napravo si rád opře nožičku, a parádně se mi vyboulí, poslední dobou je dost aktivní, neustále se vrtí a hlavně večer, když už chci konečně spát..
stávka mi dost nabourá plány, ve čtvrtek jsem měla jít jak do poradny na gynekologii tak i do předporodní poradny do porodnice, tak se chystám dneska to vše obvolat, zda to bude problém se do přeobjednat, a v předporocní poradně chybět na jeden kurz, najednu stranu stávkující chápu nadruhou mi to už přijde jako zpolitizavaný extrém, autem si netroufám a představa ucpané prahy, to bude žúžo...
14. čer 2011 v 07:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka12 tak dnes jdu na malej nákup do lidlu se kouknu na tu podprdu, ale nic si od toho neslibuji
14. čer 2011 v 07:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@ivca_doubek díky za odkaz, docela dobrý výběr a cena taky, prolezu to dneska :slight_smile:
14. čer 2011 v 08:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@kaculinek1 hlavně, že vám funkčně kočárek vyhovuje, barvička je podle fajn, my máme taky zelenou :slight_smile:) a výbavičku máš taky parádně velkou, nad houpacím křeslem jsem taky uvažovala, ale nerozhodla :slight_smile:)
14. čer 2011 v 08:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@hedushka Děkuji kočárek se líbí hlavně tatínkovi, skoro denně tu po bytě udělá kolečko a to jsem si myslela, že to neprožívá tolik jako já, asi to jen nedává tolik najevo :slight_smile: Výbavička je víc než z poloviny po bráškovi nebo od kamarádek po dětech, ale na to to dodělat, stačí:slight_smile: Jinak houpací křesílko můžu doporučit. Včera ho tady odzkoušely kamarádky dcerky - 1,5 a 3,5 a líbilo se jim. Dá se titož polohovat do skorolehu a do sedu a na nejmenší se dá zastavit a naklonit do lehu, takže s títětem prakticky roste. Měla jsem s výběrem štěstí.

@mkr
@ivca_doubek
@janka12
@smithi
Holky už nám zbývají cca 2 měsíce, kdy začnete balit tašku do porodnice? Já ještě ani nemám doma vše potřebné... A pro zkušené máte doma nějaký osvědčený seznam, co si nezapomenout?
14. čer 2011 v 08:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@kaculinek1 no zrovna jsem si říkala, že by už asi bylo dobrý si zabalit :sweat_smile:
14. čer 2011 v 10:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka12 ta podprsenka z Lidlu není zas tak špatná, nejmenší velikost ale mají 80B, látka je celkem pevná a naomak pěkná, zkusila jsem si jí vzít, dobře sedí..takže díky za upozornění na akci :slight_smile:
14. čer 2011 v 10:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek