• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2011. Přidejte se.

4. března 2013 
@kaculinek1 já už mám teda zabalenou - nejdůležitější jsou doklady - občanka, těhu průkazka, vyplněný papír se jmény( ale ten si kdyžtak doplníš až tam, když to nestihnete doma) oddací list, k porodu nic nepotřebuješ max. yal, ale ten mi tam dali samy od sebe, mám tam hygienické potřeby, vložky do podprsenky, ubrousky pro prcka, plíny jsem ještě nebalila, kdyby to bylo dřív tak mužskej musí koupit stejně ty nejmenší, kojící podprsenku, župan, přezuvky, ještě si zabalím oblečení pro prcka až půjde domů, u malé jsem měla velikost jak 56 tak 62, u nás v porodnici jsou k dispozici odsávačky, ale to prý není všude
14. čer 2011 ve 13:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@mkr
Tak to abych to všechno dala pomalu dohromady...Ještě jsme ani nebyli na úřadě kvůli příjmení prcka - chci aby byl po přítelovi - stejně svatbu plánujeme. Ale dohnat Vaška na úřad je nadlidský výkon, tak jsem před ním začala prckovi říkat Šnourátko po mě a to byl hned spěch, že tam tenhle týden zajdeme :grinning: Tak jsem zvědavá. Prosím tě popravdě na co jsou dobré ty odsávačky, když dobře kojíš nejsou potřeba, nebo se mýlím? Asi bych ji pořídila až v případě potřeby...Zkusím dnes dokoupit vše potřebné a zítra to dám nějak dohromady...
14. čer 2011 ve 13:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@hedushka @kaculinek1 @mkr @ivca_doubek @smithi

Ahoj holky, tak jsem dnes v Lidlu taky byla a podprsenka me prijemne prekvapila. cekala jsem mnohem horsi kvalitu po vsech strankach. prisla mi naopak prekvapive kvalitni. jednu jsem si koupila, ted jsem ji doma na sebe hodila a prijde mi, ze fakt neni spatna. mozna tam zajdu jeste pro jednu.

tady je dnes velmi prijemne pocasi. byla jsem celkem prekvapena, cekala jsem vetsi horko.
vyridila jsem si dnes obvodacku a EKG. hura.

HEDUS - co je to ta predporodni poradna v porodnici?
Ta stavka me taky stve. jsem na ultrazvuk do porodnice objednana na 8:45, ale predpokladam, ze v praze bude strasne aut, protoze kazdy bude muset autem, jinak to nepujde a tak asi budeme muset vyrazit strasne brzy rano, abychom se v klidu na misto dostali.

KACULINEk - jsme skleroza, jakou sedacku jsi poridila? davala jsi sem asi link, ale vykourilo se mi to. Ja myslim, ze sedacka je urcite prima vec. pocitam s ni take, ale az za par mesicu. az bude mimco trochu vic sledovat okoli.
14. čer 2011 v 16:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@kaculinek1 jsem poplteta, tys asi psala o houpacim kresilku, aj si predstavila sedacku pro mimi, nektera jsou take houpaci.

Tasku do porodnice si uz taky chci nachystat, ale zatim mi dost veci chybi, tak musim nejdriv jeste neco poridit.
14. čer 2011 v 16:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@mkr kde jsi prisla k tomu papiru na jmena?
14. čer 2011 v 17:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka12 tu podprsenku jsem si taky pořídila, a doma jsem si říkala, že bych brala klidně i druhou
jde jen o seznámení s porodnicí, jak to tam chodí, provedou tě po sále, co si máš vzít sebou do porodnice, jak poznáš že porod je na cestě atd.,
naštěstí to asi přesunou na příští týden, protože paní co to vede, se vlastně taky nedostaví do práce, jinak jsem teď poslouchala v televizi, že nějaké snad autobusy budou jezdit v praze, jízdní řád spojů ve čtvrtek je nebo má být na ropidu
viz z jejich stránek - http://www.ropid.cz/tiskove-informace/provoz-prazske-integrovane-dopravy-behem-stavky-16.6.2011__s193x1213.html
mne to bohužel moc nepomůže, ikdybych se dostala na palmovku, tak stejně bych musela pár kilásku pěšky na bulovku, takže to prostě vzdávám..
@ kaculinek 1 úřad-příjmení nesezdaných párů máme zdárně už za sebou, to jsme vyřídili v pondělí, vezměte si sebou oba rodné listy a občanky, a za 10 minut to máte hotové, dostaneš dvě vyhotovení, ty si sebou vezmeš do porodnice, zatím se musíte dohodnout pouze na příjmení mimča, jméno nejpozději určíte v porodnici
@mkr o jaký papír jde o těch jménech? to je nějaké úřední lejstro?
14. čer 2011 v 17:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@hedushka jojo, ja se v lidlu asi jeste stavim, akorat si nejsem jista, ze tam bude jeste ta velikost, kterou bych brala nejradeji. uvidim. mensi rozhodne brat nebudu. leda vetsi.
14. čer 2011 v 17:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka12 poprvé až v porodnici a teď mi ho už radši dala sestra u mýho dr. s papíry na mateřskou
14. čer 2011 v 19:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@hedushka je to takový kousek papíru, kam se napíše jméno pro holku a kluka, kvůli matrice, a je to podepsaný od obou rodičů
14. čer 2011 v 19:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@kaculinek1 Ahojky, zase mám jenom chviličku - ale odsávačka je fajn minimálně v porodnici, než se pořádně ustálí kojení. U většiny holek to probíhá tak, že mlíko pořád není není a najednou se strašně nalejou prsa a je ho naopak strašně moc... Já měla prsa tak plný, že se malý nemohl ani kam přisát, protože to byla jedna veliká boule :slight_smile:. Takže jsem vždycky před kojením musela odstříknout odsávačkou, aby se vůbec mohl chytit. No srovnali jsme se tak za 14 dní, pak už se mi dělalo jenom tolik mlíka kolik vypil :slight_smile:. Takže jsem byla za odsávačku strašně vděčná :slight_smile:
14. čer 2011 ve 20:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@ivca_doubek
s tou odsávačkou jsi mi dala brouka do hlavy, že já sem si jí od kamarádky nepujčila alespoň, no snad to půjde i bez ní :slight_smile:)
15. čer 2011 v 07:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@ivca_doubek
Ahoj díky za info, zrovna čera byla u nás na kurzu paní od medeli a povídala, že to v porodnici bude a když to budu potřebovat můžu to koupit v lékárně v nemocnici, tak to nemáme kupovat předem. Tak to asi tak udělám. Každopádně to asi stejně budem potřebovat, jelikož bych sem tam ráda někam vyrazila na pár hodin i bez prcíka, tak asi tetky dostanou odstříkáno. Ukazovala nám paní i speciální dudlík na láhev, co se chová jako prso, tak to považuji, za super:slight_smile: http://www.medela.cz/produkty/calma.php Ale to se nás bude stejně týkat až měsíc dva po porodu, dřív svého broučka neopustím ani na vteřinku :slight_smile:

@janka12 jojo je to to sedátko z fotoblogu:slight_smile:
15. čer 2011 v 09:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@kaculinek1
@hedushka
@mkr
@ivca_doubek
@janka12
Teda holky vy jste se rozkecaly :slight_smile:
Já byla v pondělí na posledním velkém UZT - potvrdili mi zase holčičku, váží cca 1800g a pořád zůstává hlavou nahoru
zítra jdu ke svému dr. tak uvidíme jestli se neumoudřila. Pomalu už nakupuju zásobu plín, čajíků, ubrousků a taky vložek pro mě do porodnice. Tašku pobalím cca za měsíc, nepočítám s tím že budu rodit dřív, spíš zase přenášet
15. čer 2011 ve 12:53  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@smithi @kaculinek1 @hedushka @mkr @ivca_doubek
Ahoj holky, jak se mate? ja si dnes koupila v lekarne poporodni vlozky. vcera jsem tu v necim fotoblogu zjistila, ktere si maminky chvali a ty jsem koupila (znacka Batista). uz mam i sitovane kalhotky.

tasku uz brzy nachystam aspon castecne. nektere veci uz v ni muzu mit dane.

jeste nemam zadnou nocni kosili, tak nejakou musim objednat. dnes jsem je okukovala u rakosniku a nebylo to nic moc a hlavne same XXXXXL.

Kaculinek - tak to je presne sedatko, ktere ted koupila svagrova pro mou 2,5mesicni neter. kupovalas ji novou? psalas, ze to byl dobry kup, ale nejak mi to uniklo.
15. čer 2011 v 18:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka12 jojo kupovala jsem novou, normálně stojí 1500ale jelikož jsem tam kupovala i kočárek dostala jsem na to 500 slevu a zbylou 1000 na to dali tchánovci :slight_smile: Jsem ráda, alespoň prcek dostane, to co jsem vybrala a ne něco, co už mám nebo to není tom co bych si představovala. S mami to uděláme stejně - budu mít kompletní výbavu přesně podle mých představ:slight_smile: Je to sice bez překvapení, ale když teď potřebujeme do bytu každou korunu jsem za tento přístup vděčná. Jinak taky jsem koupila kalhotky v dm a jsou obrovské, zkoušela jsem jedny a nevim nevim, ale ta vložka rozhodně nebude sedět tam kde by měla :grinning: musim sehnat jiné.
15. čer 2011 v 18:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@kaculinek1 tak to byl skutecne super kauf. ona ta sedacka kolikrat stoji i 1800Kc. myslim, ze jsi dobre koupila.
Ja jsem kalhotky nakonec koupila sitovane. puvodne jsem chtela nejake levnejsi, ale dosla jsem k zaveru, ze by me pak stvalo, ze nedrzi poradne vlozku a nesedi na tele, tak jsem nakonec koupila 3ks pres bazar modreho konika a dnes 2ks ve zdravotnickych potrebach (prodavali je tam po kusech!!!). sice jsou drazsi, ale delaji na me dojem, ze budou fungovat a nakonec to tak i psaly maminy, ktere vcera reagovaly v tom fotoblogu (byly tam dotazy na vlozky, kalhotky, kremy pro mimi, teplomery..... tak jsem to procetla). mam kalhotky od 2 znacek: Tena a Molipants. jsou si velmi podobne materialem. Tena jsou nizsi (smerek k pupiku) a bez nohavicek a Molipants jsou vyssi a maji naznak nohavicek. oboji jsou praci a lze je pouzivat opakovane. zkusenejsi maminky psaly, ze velmi rychle schnou, takze to jde premachnout i v porodnici, kdyz je treba. Na Molipnats je dokonce uvedeno, ze se perou na 60stupnu, coz je super. ja pradlo rada peru na vyssi teplotu. takze je doma preperu a pak uz dam do tasky.
15. čer 2011 v 19:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka12 @kaculinek1 já jsem právě obešla mnohé drogerie a nikde jsem nesehnala ty kalhotky v normální velikosti, nakonec jsem se rozhodla, že si je objednám společně s vložkami přes net v int.lékarně.., košili janka12 jsem taky zkoušela koupit u rákosníků, ale nechám to až budu u rodičů v Teplicích, tam určitě něco splaším..,
tak jsem cestu do Prahy centra raději vzdala, nějak jsem si to nedovedla představit, jak budu hledat info čím dojet, teď sice koukám na TV, že to tak hrozný nyní po ránu není, ale nechtěla jsem riskovat...

16. čer 2011 v 07:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@hedushka oni ty kalhotky mívají i v těch obchodech s dětskými věcmi, nebo aspoň u nás to tak je
16. čer 2011 v 07:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte som tu nová ......termín máme 31.8. tak už len čakáme :slight_smile:
Prosím môžem sa opýtať na tvrdnutie brucha? ako to spoznať? tvrdne každej mamičke?
16. čer 2011 v 09:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@smazja ahoj, tvrdnutí nemusí mít každá, pokud jsi to ještě neprožila, tak patříš mezi ty šťastnější , mne tvrdnutí trápilo na začátku druhého trimestru a teď, není to zase tak časté, ale je to nepříjemný pocit, od doktora většinou vyfasuješ magnesium, které napomáhá tě toho pocitu zbavit, mne celkem pomáhá, teď už magnesium zase beru pravidelně
16. čer 2011 v 10:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@hedushka hm...no ja teda asi to tvrdnutie nemám, ale to asi preto lebo od začiatku tehu berem magnesium, kvôli tomu že mám pelveolisys- odvápňovanie panvovej spony.....tak "hurá" aspoň niečo nemám....ale niekde som počula, že je to normálne, že sa maternica a celé to vnútro pripravuje na pôrod a kontrakcie, preto sa to sťahuje, nie?
16. čer 2011 v 10:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@smazja četla jsem článek o tvrdnutí břicha křečích, v určitých mezích je to ok., ale přesto raději si na to dávat pozor, hlavně tě to ze začátku dost vyleká, a ještě když se k tomu přidají křeče, tak hned myslíš na to nejhorší...
16. čer 2011 v 11:11  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj maminky,
asi se na mně zlobíte a máte proč,ale vůbec enní poslední dobou čas sem něco psát. :frowning2: malá je poslední dobou dost živá,ustekaná,tak jsme furt venku a nebo u doktora zas se mnou.to tvrdnutí břicha mně jednou zabije a o nízkém tlaku (90/50) ani nemluvím :angry: tak magnosolv 2x denně a furt unavená.
malýho mám prý až na exitu :grinning: jak řekl primář :slight_smile: ale nadšená z toho nejsem.
a o bytě?ani nemluvím..baba majitelka si zlomila nohu,nezvedá nám a ani realitce telefony,tak jsme byt museli zrušit a najít si rychle něco novýho.tak naštěstí naše makléřka měla ještě jeden pěkný byt 3+1 o velikosti 80m2 a s velkým balkonem,tak nám dala přednost a už ho máme zarezervovaný..ale byly to nervy.kdyby se nám nelíbil,tak bychom přišli o 50 000 který jsme na něj dali jako zálohu,protože bychom odstoupili od smlouvy.tak aspoň tak..za 3 týdny stěhování,tak je to u nás jak po výbuchu..

@kaculinek1 Kači.mají dobré gaťata v lékarně dr max :slight_smile: jsem si tam kupovala u Kačenky a teď budu zas.a vložky si asi řeknu v porodnici že jim je zaplatím,protože tam mají fakt super.snad mi je prodají.jedné mamince je prodali.
koukám,že máš taky kočárek dorjan danny sport :slight_smile: nám došel před včerejškem :slight_smile: jen ten sporťák se mi zdá velký,jinak je úžasný :slight_smile: máme hnědý.mám ho v albíčku.

mějte se hezky.vás dočtu a diskusi začnu od dneška..snad budu stíhat :slight_smile: pěkný den :slight_smile:
16. čer 2011 ve 12:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@hedushka no veď toto.....ja som mala včera takú haluz..ale trvalo to také 3sekundy a neviem či to boli vetry :grinning: alebo tvrdnutie.....tak uvidíme....lebo som momentálne v Prahe a zabudla som si v Bratislave magnézium, čiže od pondelka som nemala žiadne :confounded:
16. čer 2011 ve 13:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@cvachna Ahoj díky za info, nejbližší dr max o kterém vím je bohužel dost daleko, ale zkusím naší lékárnu:slight_smile:maximálně tam budu v těch bambitkách, nebo, když to nebude tak hrozné nechám si přivézt normální, uvidíme, ono se to nezblázní :slight_smile: Vložky mají v porodnici gratis, ale já si stejně pořídila speciální, ale asi si je nechám až na doma :grinning: v rámci úspor, uvidím:slight_smile:

Z kočárku mám radost, taky jsem nejdřív byla trochu překvapená, jak je sporťák veliký, ale alespoň tam bude mít prcek dost místa a vyjedeme i nějakým tím terénem:slight_smile: Barvičku máte krásnou, vybrali jste dobře. KJoukala jsem, že máte už i cestovní postýlku, je moc pěkná o té pořád přemýšlím, ale je ještě čas klidně ji můžeme pořídit až bude třeba.
Jinak s bytem držím palce, my pořád budujeme, ale do 3 týdnů se chci taky stěhovat, taky už dělám bedýnky a pomalu je tam vozíme, takže vím, jak je to teď náročné, naštěstí od tebe nemámdoma žádnou ratolest, tak to mám jednodušší, obdivuji tě:slight_smile:

janka12 @smithi @hedushka @mkr @ivca_doubek @smazja
Dneska jsme byli na dalším velkém utz hlavičku máme pěkně dole a měříme 38cm a vážíme 1,5kg, takže prý podle tabulek:slight_smile: a maxi dítěte se bát nemusím bude mít prý tak 3,5kg, i když na 3d vypadá pořád pěkně kulaťoučce, žádné vrásky, pěkně vypnutá papula:slight_smile: Já už se na toho svého macíčka tak těším:slight_smile:
16. čer 2011 v 17:24  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@kaculinek1 Kači.jj.u nás taky mají v porodnici a fakt super :slight_smile: ty co jsem měla doma,teda nic moc..ale zkušenost a příště vím,že musím tlustší,které víc sají.oni totiž ty poporodní mají více druhů a to jsem nevěděla. :unamused:
no,ten sporťák mně popravdě šokoval..ale aspoň jak píšeš,tam děti budou mít prostor :slight_smile: a jinka vypadá kočárek pěkný a stabilní..
no,na stěhování se docela těším,ale nejvíc na to,že už budeme ve svým :slight_smile: a Kačenku si na noc vezme babička,tak budeme to mít snad rychle udělané.kamarádi jsou hodní,že nám pomůžou.
tu postýlku měli v penny výprodej za 700,jinak stojí cca 1600-1800..tak tu zelenkavou budeme mít v obyváku a po kačence tu rozvrzanější(taky cestovní) v ložnici na spinkání :slight_smile:
míry máte pěkný :slight_smile:

my vážíme 2kg a měříme 41cm :slight_smile: taky podle tabulek.už se na prdélku moc těšíme.Kačenka mi furt ukazuje,kde miminko papá,kope a dívá se :grinning: taky mi ráno názorně ukazovala,jak bude pít z prsíčka :grinning: začala mi cucat prsa :sweat_smile: no,snad budu kojit a ne jak u Kačenky.to jsem neměla ani mlezivo a ani mlíko :cry: tak od 5dne života skončila na nutrilonu :cry:
16. čer 2011 v 17:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@cvachna Jé vy jste veliký:slight_smile: no my vás za ty dva týdny, co máte k dobru určitě doženeme:slight_smile: A neboj tentokrát určitě mt mlíčko budete:slight_smile: a třeba ochutná i Kačenka, když byla ochuzena :grinning: Já z toho zatím strach nemám, už teď mi sem tam něco ukápne a když zmačknu bradavku je to 100% tak uvidíme, apíš mám strach abych nebyla mlíkárna jako mamina, ta by mohla kojit paterčata, když měla brášku (nyní 8let) :grinning:
16. čer 2011 v 18:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@kaculinek1 @smithi @hedushka @mkr @ivca_doubek @smazja

Ahoj holky, my dnes byli take na ultrazvuku v 30.tt (prestoze jsme uz 30+2 :slight_smile:)
Mimi ma 1,5kg a delku nemerili ani minule, takze tu nevim. K memu velkemu prekvapeni a velke radosti ma mimi hlavicku dole. je fakt, ze me dnes prvne kopala pod zebra, tak se asi nejak z pricne polohy presunula.

ja zatim po mlezivu ani pamatka.

zitra napisu vic, mam tu ted na poveseni pradlo a musim nachystat neco k jidlu.
16. čer 2011 ve 21:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@kaculinek1 jeeeeee.......to už sa všetky asi tešíme v tomto teple nech už sú krpci vonku :grinning: hroooozneeee moooooc :slight_smile:
16. čer 2011 ve 22:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka12 čo je to mlezivo? Moja malá je vžd yu gynekológa dole hlavou a hrozne nízko a vždy mu kope do prístroja :grinning: nepáči sa jej :grinning:
16. čer 2011 ve 22:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek