• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2011. Přidejte se.

4. března 2013 
@smazja některým těhulkám z bradavek může sem tam kápnout (některým později spíš i teče) "mléko", kterému se říká mlezivo. kaculinek psala, ze na zmacknuti u ni neco ukapne. tak na to jsem reagovala.
17. čer 2011 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holciny, jaky byl vikend? ja vcera myslela, ze snad budu muset na pohotovost. od rana me poradne bolelo bricho. mela jsem dojem, ze vajecnik. chvilema jsem skoro nemohla chodit. dnes brzy rano me to jeste bolelo, ale kdyz jsem vstavala, tak to bylo uz skoro ok. Takze realizuji svuj obvykly ondelni program - uklid :slight_smile:
20. čer 2011 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 taky jsem to zažila a skončila na pohotovosti, prakticky ten den co jsem tam ležela se mnou nic nedělali
víkend utekl, zase pondělí, taky úklid, ale náhlá změna, začínám pociťovat zase únavu jako v prvním trimestru, vstávat se mi nechce, pak sedím a "čumím" delší dobu jako bez ducha..., koupila jsem si v lékárně minulý týden stejné vložky co ty, tak snad budou fakt ok, a bylo k tomu balení kalhotek zdarma(velikost jsem si mohla vybrat)
20. čer 2011 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 jsem ráda, že to přešlo...
@hedushka
Ahoj holky, víkend byl fajn, v neděli jsme konečně umyli poslední okna v bytě, takže mám po stavařích konečně uklizeno, už fakt jen ta kuchyň a pomalu už tam Vašek nosí bedýnky, takže doma poctivě plním jednu za druhou, jen mi nějak došly bedny, takže dneska mám trochu volno. Úklid broběhl jen takový malý - jsem ze všeho taková utahaná. Zítra budu pokračovat:slight_smile: Vysavač mě dneska už fakt děsí...
20. čer 2011 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 @janka12 hlavně holky klídek, protože ten už za pár mít nebudeme :wink:
20. čer 2011 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka @kaculinek1
Ahoj holky,
unava mi trva cele tehu :slight_smile:. celkem bezne si chodim odpoledne lehnout a spat. rano vstavam take pozde. vubec nejsem k probrani.
jsem dnes po tom uklidu poradne unavena. a to musim zajet do centra, manzel si doma zapomnel veci na florbal, tak mu je povezu.
HEDUS - to je super, ze kalhotky k tomu byly zdarma. tos usetrila. nekde ty kalhotky maji celkem drahe.
20. čer 2011 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Jani,to mně moc mrzí,ale jsem ráda,že už je ti líp :slight_smile: já jsem to taky měla.ale během dne se to zlepšilo,tak jsme nikam nejeli..a ještě k tomu dítě-no,marast,.

@hedushka taky jsi unavená?já už večer padám na hubu kolem sedmé a vstáváme s malou jak kdy.někdy v sedm a někdy zase v osm.ale když jsem čekala Kačku,tak jsem hodně prospala.šla jsem třeba večer kolem jedenácté,protože to jsem nemohla spát a vstávala klidně až ve dvě odpoledne :sunglasses: ale taky se to pak odrazilo na Kačence.první měsíc po porodu prospala celý den a v noci sova :slight_smile: ale od měsíce pak dobrý..usnula většinou už kolem šesté večer,a spinkala v kuse až do čtyř,pak se napapala a spinkala do desíti do rána :slight_smile: a ve dne taky tak 5hod.prospinkala..tak to bylo do jejích 11měs.pak už šla kolem šesté až v kuse do šesti ráno a pak se napapala a zas do půl desáté..ve dne pak už jen 2hod.a sem tam hodinu v kočárku.

@kaculinek1 Kači.tak už taky balíš?u nás jak po výbuchu,všude pytle a bedny..ale byt ještě není na 100% furt na něco musíme čekat :confounded: ale už balím teď,abych pak toho neměla moc.hlavně abychom do porodu bydleli,já měla pro malého nachystané věci a pak můžu jet :slight_smile:

jinak pondělí u nás v poklidu.jsme ráno čučeli na telku,pohádky,navařeno jsem měla od včerejška a odpoledne jsme šli ven..taky jsem udělala medovník.tak manža že si vezme do práce i pro kolegy a odpoledne pojedeme za tchýní,tak ji taky vezmu :slight_smile:
Kačenka nám šla v 17:15 spinkat,tak se už těším do vany..Vojtíka mám až pod žebrami,tak hrůza..
přiložila jsem vám foto medovníku a kočárku :slight_smile:
20. čer 2011 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
20. čer 2011 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cvachna Taky Te bolelo bricho? Hlavne ze to preslo. byla jsem rada, ze se to umoudrilo a nemusim k doktorce.

HOlky, to stehovni vam nezavidim. je to sila, co?
20. čer 2011 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 @cvachna @kaculinek1
naše mimi je pořad pod žebry, tak ho přemlouvám, aby si nožičky strčil raději už jinam, ale marno platný, to pak fakt nemůžeš jakkoliv sedět, nejlepší je když tlačí do žeber a ještě se kvrdlá.., nejraději samo ráno a v podvečer..
byt klasika i u nás, my teď už sice čekáme na dodání kuchyně, ale ty nervy kolem co byli, teď už fakt jen doufám, že to vydržím do té doby ve stavu 2v1, abych si konečně vybalila kuchyňské věci z krabic, nemusela vařit na chodbě :-/
no a taky mne začala trápit zácpa, po celou dobu těhotenství dosud jsem s tím neměla žádné problémy a teď tenhle obrat, budu si muset něco na to koupit, asi bych začala nejdřív nějakým čajem z ln.semínka..nevím, nechci hned projímadla..
21. čer 2011 v 07:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cvachna kočárek je moc hezký a medovník vypadá lákavě :slight_smile:
21. čer 2011 v 07:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka Heduš.a nejhorší je,že by chtěl jít ještě výše :grinning: to mám kolikrát pocit,že mi vyleze krkem :grinning:
my už ani 2v1 rekonstrukci nestihneme.budeme rádi,když se stihneme jakž takž zabydlet a Kačence pokojík :slight_smile:
máte pěknou kuchyni?můj sen je s barovým pultem :slight_smile: ale je to klasická paneláková,tak nevím,jestli to někdy půjde udělat.
proti zácpě doporučuji LACTULOSA..dávali jsme to malé při zácpě a pak krásně druhý den kakala :slight_smile: není to ani prý projímadlo..
no,snad nám kočárek bude dobře sloužit :slight_smile: dostali jsme ho od mých vlastních rodičů jako dárek pro miminko.a jaký budete mít vy?

@janka12 Jani,nejhorší je ty všechny věci pobalit,odvést a vybalit..a hlavně nezešílet :grinning: ale když je to snad naposledy v životě,tak to ještě jednou vydržím :slight_smile:

u nás noc strašná.prcek kopal,jsem nevěděla,jak mám ležet,a Kačka vstávala snad 4x za noc na záchod..a v pět manžel do práce a to už jsem ani nevěděla,že odešel :unamused:
21. čer 2011 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cvachna to znám, už taky klidně nespím, probojovat žebry se mi chce každý den, najít nějakou polohu, ve které mne netlačí, je dost těžký
my jsme dostali od kamarádky z anglie kočárek sportovního rázu, je sice přes druhou ruku, ale vypadá pěkně, snad bude taky sloužit
21. čer 2011 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka My chceme fotečky kočárku:slight_smile:
@janka12
@cvachna hmm medovníček... taky bych si dala, já dělala tvarohový a nějak se tu po něm zaprášilo...
My taky ještě termín stěhování nevíme, ale bedýnky plním docela statečně -dnes mi došly, tak asi budu muset zkusit nějaký krámek poblíž , jestli by mi něco nedali. Vašek každý den jednu nebo 2 vynese do bytu, už aby to bylo, teď máme hory krabic u tchýně i v bytě...nejraději bych už aby se stěhoval nábytek a byla kuchyň, abych to pomalu mohla uklízet - stačí mi chvilka a já jsem unavená, takže to vybalování asi bude na dlouho. Největší hrůzu mám z toho, že budeme mít o moc skříní míň, vůbec nevím, kam to všechno naskládám. časem pořídíme vestavěné, ale do té doby...

Jinak o prckovi a o žebrech škoda mluvit. celý den je celkem hodný sem tam se trochu protáhne, ale od 18 do 23poctivě a neúnavně trénuje kraula nebo sportovní tance, nevím přesně, ale rozhodně to vyžaduje hodně prostoru a ten nějak chybí, takže nezbývá než maminu pořádně kopnout :grinning:

JInak v noci spím dobře, tedy až na ty sny:slight_smile: Spím jako zabitá, takže jestli malej pokračuje ve své krasojízdě nevím a mám z toho docela obavy... Většina maminek má lehké spaní a u mě po něm ani známky, spím odjakživa jako dřevo a ani v těhu to není jinak, doufám, že až se malej narodí, že ho uslyším...
21. čer 2011 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 Kači.no,tak nám dneska volala realitka,že do 3 týdnů by to mohlo být všechno vyřízené a my se mohli stěhovat :slight_smile: taky plním plním a doma hrůza..není ani pomalu kam si sednout a ještě ke všemu máme v bytě kočárek..
no,taky spávám jak zabitá a kolikrát se mi stalo,že jsem malou neslyšela a ráno se pak dozvěděla od manžela,že s ní večer chodil 3 hod.po bytě :angry:

@hedushka hedy.taky jsem chtěla kočárek z druhé ruky HOCO MASTER L,ale máma mi řekla,že ojetý dárky se nekupují,že se ji líbí dorjan,že nám 8 000 dá a my si vybereme jen barvičku..jako mrzelo mě to,ale když to není z našich peněz..
hlavně aby Vám dobře sloužil :slight_smile:
21. čer 2011 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cvachna @kaculinek1
my máme kombinaci SILVER CROSS KOČÁREK FREEWAY S PODVOZKEM LINEAR+sportovní verzi+vajíčko
barva je zelená, bohužel foto můžu dodat až po návštěvě tchyně, kde je kočárek zaparkovaný, do našeho bytu by se teď v současném stavu nevešel.., i koupenou postýlku zatím máme u ní, no prostě nedostatek prostoru
kaculinek1 taky máš sportovce? ten můj snad cvičí aqua aerobic..
spánek vám obou závidím, já se prostě převaluji, pak zase na záchod zpět do postele, atd až do rána..ještě že nejsou vedra, to jsem se zase potila i jen pod prostěradlem
21. čer 2011 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka hedy..tak to jsou pěkné kočárky :slight_smile: no,s tím čůráním hrůza.hlavně ve dne..malý kopne do močáku a už letím :slight_smile: nebo když se malá steká,já zvýším hlas,tak to samé.no,my máme byt 45m2,obyvák 13m2 a děcák 13m2..zbytek kuchyně,koupelna,sklepy,balkon..tak se těším do většího.ten je 80m2 :slight_smile: postýlky máme dvě cestovní.v jedné spává ještě Kačka a druhá je zabalená v obyváku,tak jako přebalovák a fůru dalších věcí :slight_smile: Kočárek má kačka v pokojíku..
no,ty vedra si myslím,ještě užijeme.. :confounded:
21. čer 2011 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka Kočárek vypadá moc pěkně de netu :slight_smile:
Ty jo hokly, všechny máme buď byt rozbouraný nebo zatím neobyvatelný, a to nám už nezbývají ani 2 měsíce.... Máme to docela nahnuté:slight_smile: Navíc ty Kači máš doma ještě malou, to si nedokážu představit. Byt máte malinký, ale čeká vás krásný nový a velký:slight_smile: Přeju vám to, hlavně abyste se stačili pěkně zabydlet a Vojtíšek mohl přijít pěkně do nového.
začátek léta má prý být ještě schůdně, tak to snad přežijeme.

@cvachna
21. čer 2011 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka
@cvachna
@kaculinek1
Ahoj holky, jak pisete o tom kopani do zeber, tak by me opravdu zajimalo, jak to nase mimi v brise lezi. na ultrazvuku mi minuly tyden doktorka rekla, ze hlavicku ma dolu, na mem pravem boku zadicka a zprava do leva nad pupikem, ze ma nozicky. doktroka byla ale u ultrazvuku naprosto nezkusena, teprve se to ucila, byla navic poradne nervozni, ruka se ji uplne klepala a nejaka dalsi na ni dohlizela. tak kdo vi, jak mimi lezi. kopani do zeber temer neznam. sem tam naznak pohybu nekde pod zebry, ale stale se mimi protahuje zprava do leva a nejvic a nejduraznejsi pohyby citim vpravo od pupku. tak si neumim predstavit, jak by mimi mohlo mit polohu, kterou mi MUDr minuly tyden popsala.

co se spani tyce, zatim nastesti spim dobre. doufam, ze mi to vydrzi, protoze jakmile nejsem vyspana, stojim za pendrek. mimi mame asi klidnejsi, protoze zadny velky telocvik neprovadi. hybe se tak decentne. nekdy o tom v noci vim, ale casto to uplne zaspim.
21. čer 2011 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Jé tak to se máš, to ti úplně závidím, užívej si ten pocit, ono kopnutí pob řebra je trochu jeko malá křeč, alespoň tak to někdy cítím. To protahování pod žebry mám taky až z toho mám svaly pod žebry namožené jako po tělocviku :grinning: Máš docela štěstí, že mimi je stále v jedné pozici, alespoň se ti neobmotá do šňůry. Já ty kopance cítím úplně po celém břiše, takže si myslím, že tam rotuje kolem osy, no snad se tam nezamotá moc. Jinak mi znáná povídala, že její malá uměla pěkně kopnout i do páteře, tak jsem zvědavá, kdy na to pžijde i můj malej:slight_smile: To je prý taky luxusní :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Je dobře, že spíš dobře, měli bychom toho teď naspat hodně do zásoby...Alespoň tak na 6 let, chceme -li druhé dítě :slight_smile:
Dnes jdu opět k zubaři, děsně mooooc se tším :confounded: Ale taky bychom si měli jít prohlídnout porodnici, jen se mi to nějak kryje s návštěvou zubní hygieničky, takže návštěvu u ní, urychlíme, snad, jinak tam budem muset jít jiný termín. Doufám, že tam nebude zrovna nikdo rodit - asi bych u toho být nemusela...
22. čer 2011 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 janka12 právě ten spánek se mi postupně jnějak nedostává, janka12 závidím klidné mimčo, mne se právě stává často, že jízda autem mhd apod, je pro mně vždycky po určité době náročné, křeč v pravém žebru je úžasná, vyboulí se a prostě neuhne..
předporodní poradnu mám zítra, jde se mnou Tomáš, prohlídka porodnice...a kurz o problémech během porodu a po porodu
22. čer 2011 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka
@kaculinek1
Ahoj holky, jak se dnes mate? mate obe na dnesek program, tak doufam, ze to dobre zvladnete i pres trochu vyssi teploty. Ja byla rano na kontrole u sve gyneko. priste jdu uz za 3 tydny, protoze mi musej ukoncit neschopenku na dat papiry na materskou. kontrola opet trvala cca 2 minuty. vic ne.

holky, nemate nahodou nektera koupene pro mimi povleceni s nebesy? koupila jsem si totiz drzak na nebesa a rada bych, aby mi nebesa usila mamka, ale nejak nevim, jak je reseny ten vrsek, ktery se nasazuje na drzak. nemate nahodou nektera nebesa?
22. čer 2011 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 ahojky, já dneska směřuji už do nemocnice na bulovku, v pondělí si jdu naposledy ke sve gynekoložce pro papíry na nástup PPM, s nebesy ti osobně neporadím, ale dnes jdu ke kámošce a ta je má, tak snad nezapomenu nebesa proštudovat :slight_smile:
23. čer 2011 v 07:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12
@hedushka
Ahoj, včera to byl u zubaře očistec - horko bolest, úplně jsem se tam opotila, měly jsme se zubařkou strach, že tam sebou seknu :grinning: pak jsem byla na prohlídce porodnice a to bylo celkem v poho, Vašek byl se mnou aby to mohl pěkně obkouknout:slight_smile: jen zpět domů jsem musela busem a to bylo taky peklo...Fakt tam bylo snad 40 stupňů...Přijela jsem úplně zničená. Dnes kontrola u doktorky. Taky jen prohmátla čípek a pak jsme obdivovali na utz jak malej zívá, jinak nic nekontrolovala... Od zítra mám ukončenou neschonost a jdu na mateřskou :slight_smile: Příští kontrolu mám za 2 týdny a první monitor, a pak po týdnu.
Dnes jsem byla taky u kammarádky, co měla termín v neděli a zatím nic, vůbec jí to nezáidím, dělají všechno možné, aby se to spustilo samo...Nejhorší je ale asi to čekání...Doufám, že porodím tak pár dní před termínem, abych nemusela podstoupit, to co ona.

Jani s nebesy ti nepomůžu, já je neplánuji, tak jsem se o to víc nezajímala, pak ale pošli fotečku, ať se můžeme pokochat.

Heduš taky mě hodně trápí pravé (teď už někdy trochu i levé)žebro, úplně vím, o čem mluvíš, nejenom, že mě bolí samo od sebe když dlouho sedim, ale když v tom se tam ještě malej nakvartýruje s nožičkama a ne a ne uhnout, to je teprve paráda:slight_smile:
23. čer 2011 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,no my taky nebesa mít nebudeme,protože jsme se rozhodli pro cestovní postýlky..:slight_smile:

@kaculinek1 Kači.jj.byt je malý a já z toho akorát nervy,že se tu nepohneme a obyvák je ke všemu dlouhá nudle,tak kačka když lítá,tak se furt někde bouchne..ke všemu vrzající podlahy a plechová kuchyně..jako už se fakt těším do nového a velkého..no,a tchýně při stěhování si bere na den a noc Kačenku,tak budeme mít na to klídek :slight_smile:
zubáka ti nezávidím..mně bylo řečeno,že si raději mám dojít až po porodu..bych to nezvládla..tlak nízký a už minule jsem domů šla skoro po čtyřech :-/

jinak včera jsme lítali 3hodiny po úřadech vyřizovat papíry na bydlení.katastr,pojištění nemovitosti,kupní smlouvy,ověření na poště atd..no,bylo toho hodně...no,měla jsem dost..teď už se nemáme o nic starat ale byt je prý už z části náš..za 3 týdny by prý mohlo být stěhování..
tak snad jo..a dneska jsme šli kolem,a už na baráku,co máme v něm kupovat byt,tak dávali lešení,sundávali balkony a prý budou zateplovat a dělat fasádu :slight_smile: tak nás to potěšilo :slight_smile:
dneska taky den v pohodě..

a jak jste si ho dneska užili vy? :slight_smile: Kačenka už nám spinká,tak odpočíváme.taky mi kamarádka prodala krásné oblečení pro malého,tak už konečně mám i výbavičku :slight_smile:
23. čer 2011 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cvachna @kaculinek1 @hedushka
Ahoj holky, teda vy jste aktivni. to obdivuji. divala jsem se dnes na predpoved pocasi a pristi tyden ma byt poradne teplo. kez by jim to nevyslo a bylo chladneji.
vcera vecer a celou noc mi hodne tvrdlo bricho a celkem pobolivalo. tak jsem nespala moc dobre, ale jeste to slo.
dnes je tvrdnuti lepsi.

ja mam v papirech z porodnice zapsano, ze tehule bez komplikaci objednavaji az na ukonceny 37.tt.
23. čer 2011 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Jani..to s tím břichem je nepříjemný,co? :frowning2: já jsem to chytla teď u žehlení a nějak mně píchá v pipině :frowning2: snad to zítra bude lepší..asi budu muset všeho zvolnit.
23. čer 2011 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Jani.to s tím vedrem souhlasím..asi to vidím tak,že Kačence doma napustíme na balkoně bazének,já budu v chládku v obyváku a ona se může švachtat :slight_smile:
23. čer 2011 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cvachna bazenek pro malou bude super. ja planuju, ze az bude nejhur, budu si taky telo macet ve vlazne vode, aby se to lip sneslo.
To tvrdnuti je otrava a zvlast kdyz k tomu jeste neco boli/picha nebo jinak cloveka znervoznuje.... vcera rano na kontrole mi mudr rekla, ze cipek se netvira, tak aspon to, ale tvrdnuti ve velkem mi zacalo az odpoledne, ale kdybych nemela tu kontrolu zrovna cerstve za sebou, asi by me to ted k doktroce dohnalo.
23. čer 2011 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Jani úplně tě s tím tvrdnutím lituji... Já to skoro neznám, a jestli jo, nijak zvlášť mě to zatěžuje, takže to asi neznám... Hlavní ale je, že je všechno v pořádku. Mě paní doktorka povídala, že ještě alespoň měsíc a můžu si klidně porodit:slight_smile: už se nám to chílí ke konci.

@cvachna Já od zubáka skoro po čtyřech opravdu šla, bylo mi fakt zle, úplně mě to překvapilo, jak mě tovykolejilo...
Co se týče bytu je toho hodně papírování viď...já to znám. Hlavně aby smlouvy byly v pořádku a z katastru vám to nevrátili, ovšem pokud jste s kupujícím domluveni, nevidím důvod, proč se nestěhovat už teď. My sice čekali na vyjádření z katastru déle, jelikož nám to vrátili kvůli chybě realitky, ale hned po podepsání kupní smlouvy jsme dostali klíče a mohli si tam dělat, co jsme chtěli...Takže jsme pracovali už 2měsíce než to bylo oficiálně naše... Možná byste to taky mohli zkusit. Dovedu si totiž představit, jak je stěhování obtížné už teď natož za 3 týdny...(i když kdo ví, kdy se budu stěhovat já...)
Je super, že budete mít i zatepleno:slight_smile:

PS: Víkend bude ok, ale příští týden se zavřu do sklepa na 7. schod :slight_smile:
24. čer 2011 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek