• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2011. Přidejte se.

4. března 2013 
Ahoj holky, jak se mate po vikendu? nahlizela jsem do diskuse Srpnatka a v patek se tam narodila 2 miminka. Driv, ale jsou OK. tO je fofr.
co vy? jste porad 2v1?
mne celkem tvrdne bricho, nektery den je lepsi, ale od stredy se to vyrazne zhorsilo. jinak celkem nic.

@kaculinek1
@cvachna
@hedushka
27. čer 2011 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky můžem se přidati s prckem:slight_smile:? termínek mám 26.8. nebo 6.9. ale dle Dr. spíš ten srpen:slight_smile:
27. čer 2011 v 15:54  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 uplně vím co myslíš, já šla onehdá do práce a tak brutálně mě začlo píchat v podbřišku že jsem myslela že nedojdu...až mi bylo zle od žaludku z toho:(
27. čer 2011 v 15:56  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka prý jsou dobré vložky hartman v lékarně..:slight_smile:
27. čer 2011 v 15:57  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smithi Uz ses tu davno neukazala. Je vsechno Ok? jeste jsi 2v1?
27. čer 2011 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tehuli Ahoj a vitej. Cekas prvni mimi?
27. čer 2011 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 jj první:slight_smile:
27. čer 2011 ve 21:23  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 ty taky první mimi?:slight_smile: holčičku?my chlapečka:slight_smile:
taky máš někdy takové tlaky v podbřišku?já někdy při rychlejší chůzi cítím takovou bodavou bolest..tak sem si říkala, že na poslíčky je brzo,ale prý můžou být takhle od 30.tt:slight_smile:
28. čer 2011 v 07:28  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 no a z toho porodu dřív mám obavy..přijde mi totiž, že ted všechny holčiny rodí nějak dřív o měsíc o tři týdny a tak...
28. čer 2011 v 07:30  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 @smithi @kaculinek1 @cvachna @tehuli

čao holky, tak včera jsem si dala návštěvu gynekologie, poslední, pak přechod na bulovku, a co čert nechtěl, bylo mi divně, a to divně se mi projevilo už předchozím odběrem krve, malej ze mne všechno vysává, takže beru jak železo, tak vápník, magnesium musím brát vícekrát, no a na monitoru ctg mi zjistili stahy-pak teda řekli poslíčky, břicho jsem měla jako kámen, divný je, že jsem nic necítila, teda nic zvláštního.., přesto jsem byla z toho mimoza, sestra kolem mne běhala, doktorka lamentovala, musíte to vydržet, nic doma nedělejte, nohy nahoře, ale já nic doma nedělám? skoro.., asi toho prostě na mne ten den bylo moc, vedro, tep jsem měla 110, no tak dneska prostě budu lelkovat..,
co se týče těch vložek, já si koupila od hartmanu, jenže zase na kurzu minulý týden doporučovali nějaké velké, sice chápu, že je to taková "reklama" běžte tady do lékárny a kupte si je, ale tak možná jedny si vezmu ještě..
kurz celkem fajn, probírali jsme co všechno vzít do porodnice pro sebe a pro mimčo, na bulovce dávají košile, jsou celkem fajn i vzhledově, ale přesto svojí pro návštěvy si beru..., pro mimčo si nemusíme brát žádné pleny, nemocnice fasuje pampers..tenhle týden je prohlídka porodnice, tak na to beru sebou i Tomáše
@kaculinek1 co se týče toho jména, příjmení atd. v praze na bulovce, to řeší vlastním formulářem, který dostaneš ještě před porodem, tedy když začneš spadat po 37tt k nim, a mezi spoustou dotazů mají i kolonku příjmení -(lépe si však vyběhat i potvrzení od matriky) a pak je tam kolonka ohledně jména a souhlas obou rodičů...no uvidíš, jestli něco podobného dostaneš u vás v nemocnici
tak po včerejší zkušenosti si jdu "zabalit tašku" do porodnice...tak zatím holky a držte se
28. čer 2011 v 07:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@hedushka jéé a podělíš se?jaká značka to byla?a co sebou vzít na sebe a mimi?
28. čer 2011 v 07:45  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tehuli doporučili nám jednorázové kalhotky značky abri abena(nejlépe síťované nohavičkové) a vložky značky batist, jinak co si vzít sebou do porodnice se liší od požadavků místní porodnice, ale základ je stejný .. na samotný porod ručník, žinku, pevnou obuv, pití, na šestinedělí- omyvatelné boty, 4 ručníky, hygiena pro tebe-mycí gely bez parfemace, koj. podprsenka 2, tampony do ní, vložky a kalhotky poporodní, olej na strie, bepanthen na bradavky,
pro mimčo-základní výbavu pro mimčo, vlhčené ubrousky, atd...
ale ber to s rezervou, určitě pak vyfasuješ nějakej podrobnej list co sebou
28. čer 2011 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky.

@tehuli vítej mezi námi :slight_smile:

@hedushka heduš..jejda.tak to ti nezávidím.my jdeme na kontrolu a na pásy zítra..hlavně lež a odpočívej.:slight_smile: máš výhodu,že čekáš první miminko,tak nemusíš běhat kolem druhého :slight_smile: já ty stahy mívám taky,většinou večer nebo takhle když vezmu malou atd..ale beru to s rezervou.

no,já jsem si do porodnice brala papuče,župan,2 ručníky,bepanthen jak pro mně tak i pro mimi.pak žíňku,vložky.pro malou vlhčené ubrousky,plínky,které jsem stejně nerozbalila,protože nám dali v porodnici a vložky to samé.pak na cestu domů bodýčko,dupačky,čepičku..oblečení v porodnici dostanete na miminko erární..

Dneska jsme měli vstávačku v 5:00 tak už mám pouklízeno,peru si věcičky pro malého a díváme se s Kačkou na telku.vypadá to dneska na vedra.. :confounded: a když je manža s námi doma,tak je škaredě,že se nedá jet ani na koupák.

jinak jsem normálně musela na 2dny vynechat magnesium..jsem měla takové větry celý den,že i manžel mi doma řekl Káťo,ty normálně hniješ!! :grinning: že chudák malý.vyleze a bude načichlý :grinning: no,ale dneska večer už si ho budu muset dát,aby mi zítra u doktora netvrdlo břicho.
28. čer 2011 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cvachna díky za uvítání;)
28. čer 2011 v 08:25  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka Ahoj úplně jsi mě vyděsila... Doufám, že je vše ok. Vážně jsi se necítila nijak jinak i když jsi něla ty posly? já se poslední dny moc nezastavím, tedy, alespoň, co mi teď moje tělo dovolí (moc toho už nevydržím :frowning2:) Co se týče formulářů, chtějí všechno potvrzení matriky i ten jejich papír - už to mám i s anamnézou vyplněné a připravené v tašce, abych nemusela absolovat příjem a jen si tam někde pěkně rodit:slight_smile:

@janka12 ty jo už 2 miminka? To abych už vážně do té tašky už dala všechno, pořád mám sbaleno tak napůl.

Vložky mi doporučili jejich "prehistorické" a pak Anion...

mimochodem u nás v porodnici tu výbavu jako u vás moc neřší...o žince na porodní sál nikdo nemluvil, ale dobrá rada:slight_smile: a ručníků taky tolik nechtějí, ale já jich nám připraveno taky víc a pro momčo nemáme mít prakticky nic - testr bephantenu nám dají, vlhčené ubrousky tam nechtějí vidět, že jsou na to mimískové první dny života dost citliví. Akorát věci, ve kterých pojede domů...Ale asi bych to holky moc nehrotila, všchno nám můžou přivézt návštěvy a hlavně tam nebudem tak dlouho:slight_smile: Snad.

Jinak včera nám přivezli všechny spotřebiče a dnes jedu naposledy za truhlářem a ten snad zítra začne pracovat na té kuchyni, takže příští týden bychom už snad mohli bydlet :slight_smile:

@tehuli Vítám tě u nás a blahopřeji ke klučíkovi, už víte jméno?
28. čer 2011 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cvachna tak já jsem se nějak uklidnila, teď peru prádlo pro mimčo, chci využít tepla a slunce na uschnutí.., bude dusno.., tak nevystrčím noc, max na nákup..
výbavu do porodnice ber @tehuli s rezervou, oni si toho dost nadiktují podle sebe nemocnice, prostě přeber si to, co fakt asi budeš potřebovat, co ne..
28. čer 2011 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 no pravě, že jsem necítila téměř nic, jen mi bylo nepohodlně v křesle, ale tak zase kdyby všechny křivky co z toho vylézají ukazovaly nějaký problém - ihned do nemocnice- tak by mne tam poslala, takhle jsem jela domů a odpočívala, beru poctivě teď magnesium, tak se to snad uklidní, nám s těmi ručníky vysvětlovala sestra, že dva máš tzv na vršek, dva na spodek,kvůli infekci
28. čer 2011 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka taky pereš? :slight_smile: já jsem chtěla až na novém bytě,ale tam nám sundali balkony,protože zateplují,tak bych to musela pak sušit v ložnici,tak si to vyperu doma a pak jen vybalím :slight_smile: mám taky takové staré košilky s dupačkama,,co jsem mívala ještě já když jsem byla mimino,ale jsou skvělé jako pyžámko :slight_smile: jsem se toho nějak něchtěla zbavovat a na doma to stačí :slight_smile:

@kaculinek1 Kači.určitě :slight_smile: přinejhorším si to nachystej doma a pak jen řekneš manželovi nebo přítelovi,a on ti to donese :slight_smile: těch 5 dní není dlouhých :slight_smile:
tak už máš konečně vše pobalené a nachystané na stěhování?nás ten velký den čeká 16.7.tak budu mít nádherný dárek k narozeninám a pak ještě ponarozeninový dáreček Vojtíška :slight_smile:
rekonstrukci koupelny a kuchyně nakonec necháme na příští rok.stačí že tam teď na baráku bude rachot do konce září s balkonama a zateplením.tak jen vymalujeme a z části dáme nové okna.
28. čer 2011 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 ahojky, děkuji moc:slight_smile: jj Mišák:slight_smile: teda Michálek:slight_smile:
28. čer 2011 v 08:54  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka jj super děkuji i tak:slight_smile: ještě mrknu na Olomouckou FN
28. čer 2011 v 08:54  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cvachna pobalené vše ještě nemám, tedy už nám tu zbylo více méNě jen to, co potřebujeme, spousta věcí už je v bednách v bytě, dokonce už jsme si pár věcí museli přinést zpět, jsme je nějak potřebovai :slight_smile: ale to nejhorší nás teprve čeká...ten nábytek...

@hedushka Ty jo, mě je nepohodlně když sedím už dlouho:slight_smile: nám pocit, že se do mě pořádně nevejde :grinning: a pak mě bolí ten sval pod žebrem...Jedeme na monitor až příští týden, tak uvidíme...

Dnes mě čeká cesta busem a cvičení - ani nevím jestli se mi v tom horku chce...
28. čer 2011 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12
Ahoj ještě jsme 2in1, jen poslední dobou nestíhám :slight_smile: chodím vás číst ale vždy jen mrknu a zase mizím..
Včera měl syn třetí narozeniny tak tady máme věčně nějaké návštěvy. U dr jsem byla minulý týden, čípek už mám jen 1cm tak se mám šetřit.. no jemu se to lehce řekne :unamused: V tomhle počasí sem zralá tak akorát na zalezení někam do sklepa a vylezení až na porod :grinning:
28. čer 2011 v 08:56  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, konecne jste se rozepsaly. ja uz myslela, ze si tu budu psat sama se sebou :slight_smile:.

Ty jo, Hedus, to jsou teda veci. uz jsem to sice kolikrat cetla, ze monitor vykazoval aktivitu, prestoze mamina nic nepoznala. je to asi pro cloveka prekvapko, co?

Mne se teda totalne nepohodlne sedi uplne pravidelne, casto i polosed pololeh je mi nepohodlny. jakobych se do tela nemohla poradne poskladat. casto je mi nepohodlne i ve stoje, pri chuzi.

ja zasnu, jak vsechny mate "brzy" ty monitory. ja se na prvni dostanu po skoncenem 37.tt. Driv do porodnice (kam jsme zaregistrovana) tehule (bez obtizi) nezvou. Moje obvodni gynekolozka me naposledy uvidi na zacatku 34.tt, ale ona monitor nema a ultrazvuk vubec nepousti. maximalne poslechne srdicko tim poslouchatkem. takze me hned tak nikde zkoumat bricho nebudou.

Vlozky Batist chvali maminky tady v necim fotoblogu- pred casem jsem tu o tom psala. prave na zaklade toho fotoblogu jsem si tyhle vlozky koupila.

na strankach porodnice, kam se chystam, pisou, ze je treba vzit plenky pro mimi, ze nafasujem pouze na prvnich 24hodin. to mi prijde celkem hloupy, ale co uz.

ja se dnes chystam doma uklizet, tak musim zacit co nejdriv, nez se venku teploty vysplhaji do vysin a tady zacne byt neprijemne.

@smithi
@kaculinek1
@tehuli
@cvachna
@hedushka
28. čer 2011 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 já jdu taky na ten monitor 26.7. a první termín mám 26.8 . jakýsi ten TKG nebo tak nějak..jestli myslíš to..ale můj Dr. to má v nově zbudované ordinaci tak asi obnovoval :slight_smile: jinak to j eprý až ve Fakultce u nás v tom 37 tak nějak..
28. čer 2011 v 11:15  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka já mám v plánu balit tašku ted o víkendu..všichni mě straší a ty jsi ve 30.tt to už máš mít sbaleno:(
a já nic:D
28. čer 2011 v 11:16  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,
tak jsem se sem zase po delší době konečně dostala. Jak je hezky, tak s prckem lítáme pořád někde venku, a večer padnu ani nevím jak a kde :slight_smile:. Tašku do porodnice zatím neřeším, mám v ní jenom noční košile. Když jsem je přeprala tak jsem je neměla kam dát, tak čekají v tašce :slight_smile:.
Jinak vložky Batist jsou perfektní, taky doporučuju :slight_smile:. Ale jenom bacha na velikost, ty mini jsou tak na doma, když už se chodí, ale v porodnici na ležení určitě ty větší!! (to jsou ty moje zkušenosti s velkým krvácením, třeba Vám budou stačit ty menší, ale to člověk dopředu nikdy neví :frowning2: ).
U nás je to teď pořád nastejno, Máťa je turista, takže každé dopoledne si spolu dáme 5-6 km procházku, já pěšky on na odrážedle, a jsem vyřízená na zbytek dne :unamused: . Břicho mě taky pobolívá a tvrdne, a ještě navíc mě strašně po těch procházkách bolí ta kost tady vepředu, myslím že se jmenuje stydká. Většinou mě to chytne večer, a mám co dělat abych se aspoň doplazila do ložnice.
A jak jste na tom s přibíráním? My se teď úplně zastavili, od 27tt ani kilčo :frowning2:. Přitom teď bychom měli přibírat nejvíc...
No a ještě navíc mě potěšila moje Mudra, onemocněla a bude až v září (což už mi bude prd platný). Takže teď chodím k jinému doktorovi co je místo ní v ordinaci. Minulý týden jsme byli na UTZ ve 30tt, a k doktorovi s tím půjdu až za 14 dní, protože má teď dovolenou. Takže ani nevím jak to vlastně dopadlo, protože na UTZ to doktor nadiktoval sestře do zprávy tím jejich jazykem :slight_smile:, a když mi to chtěl začít vysvětlovat, tak ho odvolali na rychlo na sál, sestra mi dala tu zprávu, vypakovala mě a letěla za doktorem. Ze zprávy jsem pochopila jenom že máme pořád příčnou pozici (i když teď už se docela rovná, občas mám prdelku pod žebrama, ale pak se zase vrátí zpátky napříč, asi se mu to líbí :slight_smile: ). A má 30 cm a 1500g. Jo a že mám mírně méně plodové vody.
Tak jsem zvědavá co mi doktor poví za těch 14 dní.
U naši doktorky se chodí na monitory do ordinace až do termínu porodu, a pokud neporodíš do termínu, teprve předává maminy do porodnice (pokud samo nejsou nějaké problémy). Minule to bylo docela fajn, ráno jsem byla na poslední prohlídce před termínem, doktorka mi řekla že mám CS 9 a večer budeme rodit, tak jsem si všechno doma připravila, zařídila, navařila, no a ve tři v noci mi praskla voda a jeli jsme :slight_smile:.
Áááá Máťa už se asi vyspinkal, musím běžet, tak se sem snad zase brzy dostanu :sweat_smile:
28. čer 2011 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivca_doubek To je nesikovne, ze onemocnela Tva MUDr.
Ja za posledni mesic take temer nepribrala. Sotva pul kila.
Jste poradni sportovci, kdyz i v techto teplotach zvladate 5-6 km prochazky. To smekam.
28. čer 2011 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ ivca doubek tak to fakt smekám, já jsem si sice lajsla výlet v 31tt do krkonoš na víkend, ale pak jsem měla nepříjemné pocity břicha potom chození, takže nikdy více..., teď se dost hlídám, možná až moc...
teď naposledy na kontrole v 34tt měl malej správnou polohu, váhu 1,9kg,kolik měří mi neřekla, tak já jsem dosud po celé těhotenství nabrala 9kg, sestřička, vždycky nevěřícně kouká na váhu, že po třech týdnech kontroly zase nic.., ale důležité je, že mimčo roste i z toho co přijímám
28. čer 2011 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka ja se ted take blizim 9ti kg nad svou puvodni vahu.
To uz je chlapecek peknoucky 1,9 kg. to je super.
28. čer 2011 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 si říkám, že ještě do konce těhotenství kilo asi naberu, a malej bude tak do 3kil, to bych podle doktorky se ted musela zacit extremne cpat, a ja jsem ted porad bez chuti...
a co ty s malou? vsechno v poradku?
29. čer 2011 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek