• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2011. Přidejte se.

4. března 2013 
Zdravím,
tak se s dovolením přidám k vám do diskuze :slight_smile:
čekám chlapečka,bude to první miminko a termín máme 16.srpna,tak jsem zvědavá jak to vše bude probíhat :D
29. čer 2011 v 11:00  •  čeká miminko, termín má v srpnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@hedushka
@ivca_doubek
@janka12
Tedy procházky 5-6km by mě asi taky unavily na celý den. Já se du tak max. večer spřítelem projít tak 2-3km (do hospůdky s terasou na limču a zpět:slight_smile: ) Dneska se jedeme s kamarádkou koupat do Němec, tak se těším:slight_smile:
Co se týče přibírání, tak jsem na tom asi stejně, nabrala jsem tak 9kilo takže jsem teď na váze 63 už taky asi 14 dní...A chuť k jídlu v těchto vedrech taky moc nemám. Večer se musím přemlouvat abych si k večeři vůbec něco dala.
@nicol18 Vítáme tě u nás:slight_smile: Co těhotenství všechno v poho? Doufám, že jde všechno hladce pěkně podle tabulek:grinning:
29. čer 2011 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 @cvachna @hedushka @tehuli Nicol18
Ahoj holky,
tak to jsme na tom s chuti k jidlu podobne. Ja se musim do vseho nutit. chut mam akorat na meloun, ale po nem mam hned hlad.

Dnes dopoledne jsem se vydala na chvili ven. driv nez se okoli rozzhavi od slunicka. trochu jsem se prosla, zkusim z toho udelat "obcasnou tradici". pres den uz je venku neprijemne, ale dopoledne to jde. 5-6km to teda nebude, ale aspon neco :slight_smile:

Tak si predstavte, ze jak si tady sdelujete navzajem zazitky s rekonstrukci bytu, ocekavanym stehovanim.....a ja si to jen v pohodicce vzdycky prectu a rikam si, jak se mam, ze nic podobneho neresim a ouha. vcera byla u nas v dome schuze a odhlasovalo se zateplovani domu. coz je sice opravdu treba, protoze do rady bytu zateka, vcetne naseho, ale zacit se ma v zari a trvat to ma cca 2 mesice. takze misto aby melo miminko klid, bude tu kolem domu hluk, neporadek, prach, spina, za okny leseni s ocumujicima delnikama.....

@nicol18 Ahoj, ty budes mladinka maminka, vid? tak hlavne at je vsechno ok,
29. čer 2011 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 @kaculinek1 @cvachna @tehuli @nicol18

tak já jsem se dneska překonala, uklidila jsem si pořádně byt a včerejší prádlo vyžehlila, připravila teda tu tašku do porodnice, a věci pro mimčo k našim na první dny.., vedro je hrozný, jsem ráda, že jsem doma, jen dopoledne jsem šla na nákup a po trzích se zeleninou, teď už jen odpočívat a ještě něco ukuchtit pro chlapa :slight_smile:)

29. čer 2011 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka Ty jsi jak vcelicka. tolik prace :slight_smile:. ja uz mam tasku taky predpripravenou. nemam v ni rodny a oddaci listy. ty tam asi uz taky dam, at na to nemusim myslet. a nemam koupenou zatim zadnou kojici nocni kosili, takze to tam taky nemam a pak osobni hygienu musim dodat. prijde mi, ze ta taska bude desne velka (a to v ni nemam veci, ktere mi v dalsich dnesch muze nekdo donest - pro me i pro mimi).

@nicol18 cetla jsem Tvuj prispevek na "porodnice Apolinar". Ja se tam chystam rodit, ale termin mam az 23. srpna. taky jsem se tam narodila, ale o hooooodne let driv nez ty :slight_smile:
29. čer 2011 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivca_doubek
@hedushka
@janka12
@smithi
@kaculinek1
@tehuli
@cvachna

holky tak já jsem asi taky blázen:D v tom chození...:slight_smile: chodím celé těhu protože jsem dělala lektorku spinningu a alpinningu 5krát týdně..a do pátého dvakrát tyd.spin a jednou alpin. v 6.měs.už jen14 dní alpin a pak od té doby doted vlastně chodím bydlíme za Olomoucí a já chodila dvakrát týdně 14km do naší vésky kolem říčky:slight_smile: kde jezdí cyklisti parádní prochajda:D ted se většinou vlakem přiblížím a jdu tak asi polovinu těch 6-7:slight_smile: tak dvakrát za týden:slight_smile: ale je to fajn:slight_smile: pokud není vedro:slight_smile:
29. čer 2011 ve 14:58  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 Díky :slight_smile: ano,malí roste v bříšku tak jak má a vše probíhá přímo ukázkově :slight_smile:

@janka12 No tak nejak se to přihodilo poměrně brzy,ale vubec toho nelituji,na maleho se moc tesim,a myslim ze je lepsi mit miminko v 18ti,než pak řešit nejaké komplikace.Aspon si takhle maleho poradne uziji :slight_smile:
Tak třeba se U Apolinare potkame :wink:
29. čer 2011 v 15:03  •  čeká miminko, termín má v srpnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@tehuli Tedy ty jsi sportovec... No alespoň nebudeš po porodu tak vyízená a miminko si hned užiješ:slight_smile: To ti závidím, já se vidím, že usnu vyčerpáním ještě dřív než prcek yleze:slight_smile:

@nicol18 Tak to je super. Máš pravdu je hezké být mladá maminka- alepoň si pak řádně užiješ období až děti odrostou - budeš stále ještě fit a svěží si užívat:slight_smile: snad to taky ještě zvládnu :grinning: A co tatínek, jak se těší ten, bude u porodu?

@hedushka Ty jsi opradvu aktivní, i když já si včera taky docela dala - ráno Klatovy a na katastr, nákup - nějak jsem se rozjela :sweat_smile: pak domů uvařit si něco dobrého a už jsme jeli do bazénku, tam jsme byli celé horké odpoledne a odjížděli v půl 7, ještě znovu nákup německých dobrůtek a doma obvyklá procházka do hospůdky na limču:slight_smile:

JInak holky jak se vám v noci spí? mě hrozně, je mi takové vedro, že nesnesu ani tričko na spaní a spím skoro odkrytá. pořád se budím žízní a nebo zase na záchod...Je to běs. Dnes je u nás zataženo, tak snad to vydrží.

@janka12 Co se týče tašky, tak jsem včera dokoupila snad vše potřebné, takže ještě dnes bude vše připraveno:slight_smile:Tedy kromě sváči a pití pro taťku, aby nám tam nepadl :grinning:
30. čer 2011 v 07:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 a co vsechno v tasce mas?
30. čer 2011 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Mám toho dost:slight_smile: Kojící podprsenka (zatím mám jednu uvidím, zda budu kupovat ještě jednu, nebo až po porodu), vložky do porpsenky, papírové kapesníky jelikož trpím děsnou alergií a pořád smrkám:slight_smile: pantofle pro mě i příele, ponožky pro mě - 5x, kdyby v porodnici táhlo:slight_smile:, jednu osušku a 3 ručníky a 2 žíňky, měkký toaleťák pro jistotu, kalhotky na jedno použití, vložky, noční košily a pyžamo,gumičku do vlasů a hygienické věci - koupila jsem malé bylení v DM a mám tam sprcháč, šampon, deodorant (vím, že se to moc nemá ale nerada se potím, tak nějaký sensitive), zubní kartáček a malou pastu, balzám na rty - prý praskají, olejíček na strie, pilník na nehty,a dokonce i malinký lak na vlasy, kdybych se náhodou chtěla ávštěvám líbit, ale to asi stejně nepoužiju:grinning: tašku na špinavé oblečení, pro mimi nám sbaleny věci, ale ty přiveze taťka až pojedem domů, jinak v tašce mám 10plen(další přiveze taťka potom abych hned netáhla balík), zvorek sucermu(něco jako bepanthen - vzorek prý dostaneme v porodnici, tak není třeba balit), raději dudlíka, katráček na vlásky, přebalovací podložky jsem vyndala, jelikož v porodnici je mají, vlhčené ubrousky taky, jelikož je tam nechtějí ani vidět... pak jsem si tam napsala seznam věcí na poslední chvíli - sváča a pití pro taťku, foťák s nabitou baterkou, nabíječku na mobil, fén na vlasy - nerada je mám mokré a prý je dobré si to šetrně fénovat i dole místo ručníku, aby se nepotrhaly stehy :slight_smile:, hřeben, doklady, už mám připravené rodné listy jelikož nejsme oddáni, prohlášení o jménu a o otcovství, anamnéza - to se normálně vyplňuje na příjmu, tak abych se tím pak nemusela zdržovat. OP, kartičku pojišťovny a těhu průkazku nosím s sebou, tak to snad nezapomenu.
no to je asi všechno, jestli mi něco důležitého chybí tak mi to prosím připomeň, budu ráda.
30. čer 2011 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 rodný listy nejsou potřeba, nebo aspoň u nás je nevyžadují
30. čer 2011 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 já si beru ještě kloboučky na kojení, s malou byl ze začátku problém, tak ať mě nic nepřekvapí, jinak jsou dobrý ještě vlhčené ubrousky místo klasického toal. papíru :slight_smile:
30. čer 2011 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mkr Můj rodný list prý třeba je jelikož nejsme svoji, tak nevím, ale lepší mít víc, než aby něco chybělo, jinak díky za tip s těmi ubrousky, přeci jen je do té tašky dám:slight_smile: Myslím, že s mými bradavkami kloboučky potřebovat nebudu, mám docela knoflíky :grinning: Kdyby náhodou se prsa přeci jen nalila, že by se chudáček nemohl přisát, mají to v porodnici, prý to není problém, tak snad jsem připravená, ale každá rada vítaná:slight_smile:
30. čer 2011 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mkr, @kaculinek1 :
Ahojky, kvůli matrice je rodný list matky 100% potřeba, a pokud je matka vdaná, tak je potřeba ještě oddací list (ale od obojího stačí kopie). Pokud vdaná není, tak rodný list otce, a ještě další doklady, ale to já nepotřebuji a nevdané maminky určitě ví :grinning:
U nás v porodnici taky kloboučky mají, kdyby bylo potřeba, ale myslím že když jsme to zvládli prvně tak to zvládneme i podruhé bez nich. A když jsou prsa moc nalitá, tak je lepší odstříkat :grinning: :wink:
30. čer 2011 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 sportovec jsem:slight_smile: ale myslím, že taky usnu vyčerpáním:slight_smile:sport nesport:D, jestli bude prcek po mně..tak bude spát přes den a v noci dělat bugr:slight_smile: .....já furt doufám...že ne, že bude po tátovi spáč:slight_smile:
1. črc 2011 v 07:34  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 mám dotazek ten papír na tu anamnézu sis někde vytiskla nebo vzala přímo v porodnici?je lepší to mít předem taky bych to raději měla vypsané:slight_smile:
díky
1. črc 2011 v 07:46  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 tak s tím spaním jsme na tom podobně, ale jak se teď trochu ochladilo, je to lepší, včera jsme si s přítelem dali další lekci o porodu, tak to asi vypadá, že chce být po celou dobu porodu se mnou, jsem ráda.., , tašku mám taky jakštak sbalenou jako vy, už je to otázka pár týdnů, nějak to rychle uteklo
1. črc 2011 v 07:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
Kaculinek - super seznam. A co zupan? ja si do tasky uz ted nachystam plastovou malou lahev na piti, ale to asi planujes v te svace, vid? na strankach porodnice dokonce radi - energeticke bonbony.
asi budu muset najit vetsi tasku, do te moji nachystane se mi vsechno nevejde :slight_smile:.

MKR - na strankach nasi porodnice pisou: PRO MATRIKU
provdané maminky – oddací list, vyplněný dotazník o jménu
svobodné maminky – rodný list, vyplněný dotazník o jménu
rozvedené maminky – rodný list, rozvodový list, vyplněný dotazník o jménu
Takze mne staci ten oddaci list. jestli je kopie dostatecna, tak je to super, nerada nekam taham originaly cehokoli.

@tehuli
@ivca_doubek
@kaculinek1
@mkr
@nicol18
@hedushka
1. črc 2011 v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivca_doubek
@kaculinek1
@mkr
@nicol18
@hedushka
@janka12
to je fakt super seznámek:slight_smile: díky za tip..já myslím, že už je tam snad vše ne?:slight_smile:
jj slyšela jsem že se může vzít hroznový cukr, dodá rychlou energii..:slight_smile:
1. črc 2011 v 08:14  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tehuli Ten papír mi dali na cvičení - vede to sestra z naší porodnice...
@janka12 o županu jsem uvažovala, ale jelikož žádný nemám a musela bych si ho koupit, asi budu bez županu, myslím, že v srpnu nebude třeba... Pití je v té sváče, tu taky koupím už brzy - tatranka tam vydrží i do srpna :slight_smile: Tašku mám naštěstí velikou, ještě tam mám místo, ale o víkendu pojedem nejspíš pod stan, když e o víkendu, tak z úterý na středu (má být lépší počasí)tak asi budu muset tašku vybalit, jelikož máme velkou jen jednu tašku...
@hedushka Jojo dnes to bylo se spaím mnohem lepší :grinning: Jsem ráda, že bude Tomáš s tebou. Myslím, že to rodinu mnohem víc spojí, já se na to už docela těším:slight_smile: ještě pár týdnů a budeme mít ty svoje mimísky :sunglasses:
1. črc 2011 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tehuli
@ivca_doubek
@kaculinek1
@mkr
@nicol18
@janka12
nám říkala porodní asistentka na kurzu, že během první fáze porodu, prostě na hekárnu, si můžeš vzít colu, iontový nápoj, hroznový cukr, prostě to, co ti dodá energii, ale nemyslí se, že vypiješ litr coly, jen na ucucávání a že vycucáš celý balíček hroznového cukru
1. črc 2011 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka Colu a iontové nápoje jo??? Chudáčci malý ještě ani nebudou na světě a už do nich budem lejt tyhle povzbuzovače :grinning: To pak vylezou ven rychlostí blesku :grinning: MOžná na tom něco bude :sweat_smile: Jen jestli budem mít vůbec na něco chuť...Ale o hroznovém cukru jsem taky slyšela a pít se prý moc nesm,í tak maximálně na svlažení úst a hrdla, kvůli komplikacím, aby ti nemuseli ještě před císařem pumpovat žaludek, pak jde prý o vteřiny - alespoň tak mi to bylo vysvětleno. Ale to je asi všude jinak...
1. črc 2011 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka jj colu si určo beru:slight_smile: i ten cukr:slight_smile:
1. črc 2011 v 09:45  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
no taky to není myšleno tak, že se tím přepiješ, jen na lžičku a hroznový cukr pár kousků, ono taky po několika hodinách první fáze porodu, ti jaksi energie bude chybět
1. črc 2011 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka
@tehuli
@kaculinek1
S dovolenim / nedovolenim pit je to pry - co doktor, to trochu jiny nazor. spis jsem slysela, ze se to nedovoluje, ale nekde tomu pry nebrani. tak to si clovek musi pockat na konkretni situaci a uvidi. Svagrova rodila ted na konci brezna a mamina, ktera s ni byla na pokoji, se ptala, zda smi obed, kdyz uz bylo evidentni, ze pujde velmi brzy na sal rodit a sestra ji rekla, ze at ji, dokud neni na sale. takze tam jidlo na posledni chvili nezakazovali, ale kdyby mela pak najednou jit na cisare, tak by ji podle me museli pumpovat zaludek.
ten hroznovy cukr ctu prvne. asi si ho poridim. jakmile nejim co 3-4 hodiny jsem totalne bez energie. tak to mam i mimo tehu. mam desne rychle spalovani.
uzijte si vikend.
1. črc 2011 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 no právě mě to říkal i gyndař...prý do tašky si sbalte i hroznový cukr...dodá rychle energii a nezatěžuje tak moc žaludek jako když bychom se najedly..dokonce kámošce dovolili snickers:slight_smile: a to bylo někdy ve 3 a v 5 byla malá venku:slight_smile: a ta cola ji taky nakopla prý:slight_smile:
samozřejmě ne litr ale když si dvě deci ucucneš a k tomu nějákej bonbon na energii tak je to o.k. myslím:slight_smile:
@hedushka
@kaculinek1
2. črc 2011 v 09:51  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tehuli K Tvemu dotazu k nastupu na materskou - mne v praci na personalnim rekli, ze jim akorat odevzdam papir, ktery mi vystavi obvodni gynekolozka, ze nastupuji k urcitemu dni na materskou. nic vic.
2. črc 2011 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janka12 super děkuji:slight_smile: vlastně jo..pak se zařizuje až rodičák že na daný počet let...:slight_smile:
já chci jít na tři:slight_smile: a to je vlastně tedka mateřská 27.týdnů a pak až rodičák do tří let věku dítěte:slight_smile:
2. črc 2011 v 11:29  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásný den dámy:slight_smile: tohle počasí mi vyhovuje nevím jak vám:slight_smile: pod mrakem, žádné dusno;)
@janka12
@hedushka

@ivca_doubek
@kaculinek1
@mkr
@nicol18
4. črc 2011 v 08:22  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tehuli tak si ten den užij, už to má zase stoupat, to bude zase prádelna, dusno a vlhko :cry: a jaký jste měly víkend...
@janka12
@ivca_doubek
@kaculinek1
@mkr
@nicol18
4. črc 2011 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek