• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2011. Přidejte se.

4. března 2013 
@hedushka jj taky jsem slyšela..no já zas v práci:( už jsem měla být ode dneška na MD....ale šéfka mě tu potřebuje...jelikož borec co tu měl nastoupit dneska jí řekl že nedojde:( v pátek to oznámil...tak musím ještě pondělí, středa, pátek do prácičky..
4. črc 2011 v 08:50  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 můžu se zeptat na tu kojící podprsenku jakou máš velikost?chci ji koupit v akci na netu ..ale tápu:slight_smile: měla jsem 80-85Ačka a ted mám 90 C:slight_smile: a je to vždy označeno M, L atd..tak nevím zda tu Mkovou bych oblékla nebo už L:slight_smile: :sunglasses:
díky moc
4. črc 2011 v 08:53  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tehuli já jsem kupovala na velikosti klasické, koupila jsem si 85C jiné označení nemá, ale jinak 90C by mohla být asi spíše L, když bude volnější není to tolik na škodu, kdyby se ti prsa pak do ní nevešla a škrtila tě..
4. črc 2011 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tehuli Ahoj s tím tibohužel neporadím, já s podprsenkami vždy bojuji, normálně mám 75D, teď jsem si koupovala na těhotenství větší, 75E (některé typy mi stejně byly malé, ale F s malým obvodem se blbě shání a 80 mi bylo stále velké) mám jednu normální a jednu sportovní s odepínáním košíčků v předu - to bych chtěla používat právě jako kojící, jelikož nemá kostice a krásně drží vše tam kde to má být:slight_smile: co se s mými přednostmi stane, až budu v proudu kojení, netuším, tak nákup kvalitní kojící podprsenky nechávám až po porodu. Jinak přes net toto koupit já nemůžu, musím si to vyzkoušet. Ani netušíš, jak ti ty tvoje A závidím...
Ty ještě pracuješ? Co děláš, já jsem doma skoro od začátku, mimo problémy se smlouvou bych tam stejně asi moc dlouho nevydržela - dost mě bolí svaly pod žebry a záda, takže bych moje sedavé zaměstnání stejně nezvládla, pořád se musím kroutit a měnit polohu a hlavně být v pohybu.

@hedushka
@janka12
@ivca_doubek
@mkr
@nicol18
Ačkoliv víkend u nás propršel, byl fajn, žádné vedro. Měli jsme sice jet stanovat, ale pro počasí se to zrušilo, a jindy už mi to asi nevyjde, jet v 35. týdnu někam pod stan byť 25 min od nemocnice bych asi nezvládla. :sweat_smile: Alespoň jsme udělali výlet do Prahy do Ikei a koupili spoustu potřebných věcí do nové domácnosti:slight_smile:
Včera jsme s přítelem zase po 5 týdnech fotili bříško a úplně mě šokovalo jak moc vyrostlo, za celou dobu to nikdy takový skok nebyl, jaj jste na tom vy? děláte fotodokumentaci?
Jinak jak jste na tom s masáží hráze, už masírujete? Chtěla bych slyšet nějaké zkušenosti.
4. črc 2011 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 děkuji za info...jj asi máš pravdu..lepší vyzkoušet..mě radí holky at si místo kojící koupím jen bezešvé sportovní prádlo ..prý je to lepší jen dát nahoru a nakojit..než to furt odepínat zapínat atd...tyyy jo pod stan?si troufneš ještě ve 34.tt?ale proč ne co?

no já dělám ve fitku na recepci..a borec co tu měl nastoupit trošku udělal čáru přes rozpočet..už jsem tu dneska neměla být:slight_smile: a měla sem se flákat..takže jdu tento tyden dneska ve středu a pátek:slight_smile: možná v sobotu jen od 9-12...táááák jdu si dát obídek vývarek s nudličkama:slight_smile: a pak tu mám kopu těstovinového salátu s krabími tyčkami:slight_smile: jinak s masáží mám začít prý až 35.tt tak čekám:slight_smile:
4. črc 2011 v 11:55  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tehuli ve fitku jo? no to se asi můžeš sem tam trochu projít ne? mě by sezení na židli asi zabil. Co se týče toho stanování nevidím rozdíl mezi opejkáním buřtů na zahradě a někde u vody, tekže proč ne a jestli se svalim do stanu nebo na postel je taky jedno, měli jsme jet jen na jednu noc, ale čím dál hůř se mi vstává ze země a při nočních častých toaletách už bych to déle asi nezvládla :slight_smile: tak asi nepojedem, ješte bychom mohli jet teď v týdnu, ale přítel potřebuje pracovat, tak si to hold užijeme až příští rok s prckem:slight_smile:
My začali s masáží včera, termín mám sice podle utz za 7 týdnů, ale podle měsíčků už za 5. Na škodu to asi být nemůže...Ale nevím, jestli to děláme dobře...Stejně si myslím, že to bude zbytečné, že jsem úzká, ale za zkoušku nic nedám:slight_smile:
Přeji dobrou chuť, my zatím bydlíme u tchýně, a ta vaří - dnes je rajská tu nejím, ale nikdy jsem neměla sílu jí to říct, protože když ji udělala poprvé jedla jsem jí před ní a prostě nešlo jí říct, že mi její rajská nechtná hned první týden, co jsem začala s pžítelem bydlet :grinning: , takže počkám na ppl a pak půjdu "na oběd s kamarádkou" :sweat_smile:

K těm porpdsenkám, musím mít sportovní odepínací - já bych ty své melouny asi jen tak nevyvlíkla a zase bych je pak nedostala zpět :grinning: :sweat_smile: Opět závist:slight_smile:
4. črc 2011 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 hihi:slight_smile:) jj s tou závistí tě asi chápu...moje mamka má Fka někdy obleče i Géčka..:( a je neštastná...vždycky mela Céčka a po mně pak D a bratrovi F:slight_smile:)
rajskou můžu:slight_smile: tak si užij oběd s kámoškou:slight_smile: já už bych ted umřela hlady:D v 7 snídaně v 10 sváča ovoce bo jogurt a ve 12 oběd:D ve 3 koláček a večer co dum dá:slight_smile:
4. črc 2011 ve 12:24  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tehuli Já taky rajskou ráda, ale od tchýně mi prostě nechtná, smůla, jinak vaří moc dobře. Já jím pořád, takže hlad ani nemám. Navíc musím ještě k babičce vrátit konvičku, tak uvidíme co vařila ta - třeba si tam dám i večeři:slight_smile:
Jo dokud to byly ty D tak to šlo i když menší a pevnější jsou lepší, ale teď si myslím, že to bolení zad mám hlavně z toho... Teď jsi mě dost vyděsila, doufám, že nedopadnu jako tvoje mami...
4. črc 2011 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 jejda to bych nerada:slight_smile: tě děsila...já se právě taky děsila co to těhu udělá..zda mi ty C už zůstanou nebo ne..ale tak sláva za Céčka...to je fakt..
4. črc 2011 ve 13:39  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tehuli C je v pohodě :slight_smile:
4. črc 2011 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka @ivca_doubek @mkr @nicol18 @tehuli @kaculinek1

ahoj holky, s pocasim jsem moc spokojena :slight_smile:. kdyby bylo porad takhle, byla bych uplne stastna. ja koupila podprsenku nejdriv podle odhadu - zkouset v Lidlu neni kde :slight_smile:. doma jsemji na sebe hodila a prislo mi, ze je to ok, tak jsem ejste 1 prikoupila. mne osobne se zvetsil i obvod. takze mam celkove vetsi nez nosim normalne.
ve stredu bych mela uz mit i monitor dechu.

cim masirujes hraz KACULINEK? necim specialnim? a jak dlouho se tomu denne venujes? :slight_smile:

fotodokumentaci doma vedeme, ale nikde ji zatim nezverejnuji :slight_smile:
4. črc 2011 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Jani podle papíru se má masírovat tak 4-5 min, tak to tak nějak bylo, na cvičení mi sestřička prodala nějaký bylinný krémík na hojení hráze, že to tím můžu masírovat, ale prý je dostačující i obyč, dětský olejíček ten modrý levný, nebo panenský olivový olej - jen aby to klouzalo, důležitá je ta masáž a dají se najít ne netu odkazy pro masáž od partnera i automasáž :grinning: Ně kdo si to raději dělá sám, já se raději nechám masírovat, ale někomu je to nepříjemné od partnera, to je individuální.
4. črc 2011 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 masáž hráze může i nemusí pomoci, je to další věc diskutabilní, já jsem o tom mnoho četla, a také jsme to s partnerem zkoušeli, mne to bohužel nevyhovuje, dost je mi to nepříjemné a občas bolestivé, porodní asistentka mi řekla, že když to bolí, nemám se k tomu přemáhat, tak nevím, asi to nechám prostě přírodě...
fotodokumentaci si taky vedeme, ale já už sebe vnímám jako hroznou nepohyblivou kouli, tak už fotografa dost odháním..
pohyb je pro mne dost těžký, bolí mne stydká kost a podbřišek při delší chůzi, tak už dost polehávám, podle pos.men. mám termín za 5 a 1/2 týdnu, podle velikosti mimča je to o týden dřív..
@janka12@ivca_doubek @mkr @nicol18 @tehul
4. črc 2011 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka Já vím, že to pomhá jen někdy... Nepříjemný pocit mám taky, ale podle instrukcí od asistentky to je normální, má se tam vytvořit tlak až k bolesti - to po tobě chtějí aby ses ještě víc uvolnila a ještě víc to zkusit natáhnout - máš pravdu nic extra, uvidíme pokud to i po týdnu bude stejné, taky to asi necháme na přírodě. I když na druhou stranu mi asistentka povídala, že i když je pak nástřih nutný ,hojí se to mnohem lépe...

Ty jo už jen 5 týdnů...Mě ještě zbývá 6 a kousek (a podle menstruace o dva míň), děsně rychle to utíká...Nedávno jsem seděla na záchodě s počůraným papírkem a teď máme místo bříška melounek a co nevidět budeme mít svoje miminka:slight_smile:
S pohybem jsem na tom stejně, stydká kost je v pohodě, podbřišek mě bolí taky ale nejvíc mi vadí ten sval od hrudní kosti pžes pravou stranu hrudníku až k páteři, jako bych ho měla skřípnutý nebo zablokovaný a nic nepomáhá... Co se pohybu týče připadám si opravdu nemotorná, ohnout se nemůžu - musím si sednout na zadek na zem, ale pak to zvedání, to je běs :unamused:
5. črc 2011 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1
@hedushka

Ahoj holky, stejne jako se vsim, i masaz hraze je individualni. to nepochybne. ja zas kdesi kdysi cetla, ze i kdyz se musi nastrihnout, tak pokud se masaz delala, tak ten nastrih treba staci mensi. k masirovani jsem se sama teda zatim neodhodlala. ale mozna to kapku ozkousim.

ja mam termin jen jeden jediny a to 23. srpna. musim zalistovat kalendarem, kolik je to tydnu, snad me to nevydesi...... tak presne 7 tydnu od dneska. mamka mi prorokuje, ze budu prenaset, takze to by bylo jeste o kus dele. to si nejak neumim predstavit, uz ted sotva dycham. chozeni se mi spis nedari nez dari. kazdou chvili se musim ze sveho sneciho tempa zastavit.....des.....duchodci me predbihaji, kolikrat i duchodci s holema :slight_smile:. boleni bricha a tvrdnuti - to ani nepocitam.
5. črc 2011 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,
my jsme s manželem zkoušeli masírovat hráz při prvním, ale nakonec jsme toho nechali, protože manžel se bál pořádně zabrat aby mi neublížil (haha, no pořád mu nedocházelo co tam bude muset projít :grinning: ) a sama to jde docela těžko, přes břicho se ohnout a masírovat správným směrem... No a nakonec jsem měla stejně tolik poranění, že nástřih už byl to nejmenší :grinning:.
Jinak tvrdnutí břicha už dorazilo i ke mě :angry: . Ale musím říct, že kondici mám oproti prvnímu těhu o 100% lepší, náš prcek prostě nechápe že maminka musí víc odpočívat a nemůže za ním celý den lítat, skoro bych řekla že čím jsem utahanější tím víc on lítá. Takže se spaním opravdu problémy nemám, v devět večer padnu a ráno mě budí "Mááááámíííííí", někdy dokonce musí přijít za mnou do postele a dloube mě do obličeje, abych se probudila :grinning:. no ještě že si poradí :grinning: :grinning: :grinning:.
Jinak my to máme přesně za 8 týdnů, a začínám už teď být den ode dne klidnější, říkám si že kdybych náhodou NEDEJBOŽE!!! začala rodit dřív, tak už by to takový průšvih nebyl. Dokonce už pomalu začínám balit tašku, po svátcích musím nakoupit kalhotky a vložky atd., a slibuju že už taky zabalím :slight_smile:.
Tak naše rogalo :slight_smile: ještě nespí, tak utíkám už potřetí číst pohádku :grinning:
5. črc 2011 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivca_doubek No jo tatínci, nechtějí nám ublížit... Je super, že jsi v kondici, však to budeš po porodu potřebovat, abys zvládla obě dětičky:slight_smile:
6. črc 2011 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1
Je fakt že si vůbec nedovedu představit že budu mít doma taková zlobidla hned dvě :slight_smile:. A ještě navíc každé s úplně jinými potřebami. S Máťou teď máme zajetý "náš" systém, co a jak a kdy přes den děláme, a ten nám bourá jenom taťka, když je o víkendu doma :grinning:. A neutečou ani dva měsíce a budeme všechno bourat a vytvářet úplně nový systém...
Ale těším se!!!!!
6. črc 2011 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, hlásím se po delší době. Včera jsem začala 36tt tak už se taky nebojím porodit. Odhadní váhu máme 2700g a zatím je vše o.k.
Bříško tvrdne čím dál tím častěji a i na delší dobu, doktor pořád vyhrožuje, prý do termínu nevydržím, ale to u syna tvrdil taky a nakonec mi vyvolávali..
Syn už je plně samostatná jednotka, zbavili jsme se už i plínek na noc tak mám z něj radost.
minulý týden manžel složil postýlku a přebalovací pult, já si vyprala a vyžehlila věcičky, tak už stačí jen zbalit tašku a můžem jet rodit :wink:
7. črc 2011 v 10:00  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smithi
@ivca_doubek
@kaculinek1
@hedushka

Ahoj holky, tak se nam to pomalu vsem blizi, co? ja tomu teprve ted vsemu zacinam verit. taky proto, ze az v poslednich tydnech mam tehu bricho. cekala jsem na nej fakt dlouho. v 7. mesici se mi teprve male brisko vylouplo, okoli me hadalo na 4. mesic. Ted teprve si pripadam (co se bricha tyce) tehotna a ono uz se to pomalu chyli k porodu.

moje kamaradky taky rikaly, ze kdyz cekaly 2. dite, mely mnohem lepsi kondicku, protoze musely litat kolem starsiho. To se urcite hodi i na porod i na potom.
7. črc 2011 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Gratuluji k malému bříšku, u syna mi taky vylezlo pozdě a ještě sem spíš vypadala jako po dobré obědě než těhotná. Po porodu se mě všichni ptali kde jsem mimčo nosila.
Zato teď mám už 14 dní pořádně napnutou kůži okolo pupíku a trošku se mi objevují strie :unamused: sem z toho nešťastná, doufala sem že se mi vyhnou
7. črc 2011 v 15:14  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smithi V druhem tehotenstvi se pry brisko vyklenuje mnohem ochotneji a je zpravidla i vetsi. takze je to vetsinou driv videt a je zkratka vetsi. drzim palce, at strie udrzis na uzde. mazes bricho?
7. črc 2011 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 @smithi @ivca_doubek @kaculinek1 ¨
tak ja uz to radeji ani nepocitam kdy, strasne to uteklo, podle doktorky taky do termínu 12.8. nevydrzim 2v1, asi ma pravdu, v noci poslicci, tvrdnuti bricha, bolest v podbrisku pri snaze o rychlejsi chuzi, dneska jsem byla na kurzu v porodnici, a po navratu domu jsem si musela lehnout, a najednou to byla hodka spanku, ted se donutit neco delat..
bricho mam docela velke, proste jsem spolkla asi meloun :slight_smile:) strie mne netrapi, mazu se tehotenskym olejickem od saloosu, pouzivam dva, jeden tehotensky druhy primo na strie,
tak holky vydrzte co nejdele 2v1 nejlepe do terminu :slight_smile:)
7. črc 2011 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka jak se Ti projevuji poslicci?
7. črc 2011 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, moje bříško je celkem velké (tedy alespoň já to tak vnímám) ale poctivě mažu a strie mě netrápí - měla jsem pearcing v pupíku a jizva mě chvíli trápila, ale po pravidelné masáži je uvolněná a pružná, tak sou dím, že nakonec i ta masáž hráze může dost pomoci...
Jinak problémy s bříškem nemám, tedy myslím, že ne, posly taky asi nepoznám...Dokonce mám i pocit, že se zlepšilo to tvrdnutí...
Ovšem dnes jsme byli prvně na monitoru a doktorovi se to moc nelíbilo, tak hned dělal ultrazvuk, ten byl sice v poho ale musela jsem na monitor ještě jednou - ten už byl v poho. Hrozně se mi ulevilo, když doktor povídal, že druhý monitor už je ukázkový. Doufám, že to tedy bude vše ok a my vydržíme pěkně do termínu.
Jinak už vážíme 2,2kg :slight_smile:
7. črc 2011 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 poslíčci - bolest podbřišku a kolem pupíku s intervaly, tvrdé břicho, bolest v zádech v bedrech, mne to bere povětšinou v noci, teď už nelením a jdu si břicho masírovat teplou vodou, chvíli se snažím o chůzi po bytě(i když někdy to nejde díky bolesti v podbřišku), a dýchám jako při uvolňovacích cvičeních, po nějaké době se to uklidní částečně a pak to zaspím, dávám si polštáře pod nohy, druhý den jsem jako zabitá, a mám divný pocit v břiše, ale zase se to pak srovná..doktorka mi jen řekla, že ve vztahu k mému z.stavu tzn. špatný krevní obraz (teď už beru Fe 3x denně a ještě něco na úpravu krve) díky chybějícímu magnesiu, se nemám čemu divit..., no tak se prostě šetřím, a doufám, že to vydržím v tomhle stavu co nejblíž k termínu
8. črc 2011 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Břicho mažu 3x denně. dvakrát klasickou mastnou indulonou a na noc přímo krémem proti striím

@hedushka Mám to samé s tím tvrdnutím a bolesti beder, taky mi pomáhá teplá sprcha. magnésko mi už doktor vysadil, přece jen 36tt se považuje za bezpečný.

8. črc 2011 ve 12:15  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

@kaculinek1 to nejspis mimis pri prvnim monitoru spinkal, proto se doktorovi nelibil. krivka je pry plossi nez by mela byt.

@hedushka ti poslicci jsou teda asi nic moc, vid? zvlast kdyz se clovek poradne nevyspi.

@smithi tak to mazes brisko vzorne. ja jsem flink. mazu jen 1x denne.

Nasla jsem na netu peknou nocni kosili. prijde mi, ze by mohla byt i prakticka na kojeni. ze by se vrsek snadno poradne odhalil a kosile by neprekazela.
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=46311996&tab=1<br
9. črc 2011 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Ta košile vypadá skvěle, kdybych spala oblečená tak bych nad ní uvažovala :slight_smile:

Dneska u je u nás vedro s prominutím na chcípnutí... Byli jsme na chvíli u vody a ani ve stínu mi nebylo fajn, je dusno, špatně se mi dýchá a nohy mám jak konve. trpím na mykozy takže do vody nelezu.. Jéé jak já se těším až porodím :grinning:
9. črc 2011 v 19:28  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Právě, že maličký nespal, kopal ostošest, proto to hned chtěli znovu zkontorlovat... Ale vypadá to, že je vše ok :slight_smile:
Košile vypadá mooc pěkně, ani není drahá, já už si jednu košily a jedno pyžamo pořídila, ale tahle je hezčí...

@smithi ahoj, mě něco povídej o horku - včera měl náš tatínek turaj v malé kopané, tak jsme byli fandit - od 10:30 asi do 6 odpoledne - vedro a sedět se poádně nedalo, fuj :stuck_out_tongue_closed_eyes: Pak mě ještě vzal na pouť do Klatov - jsme proběhli pár stánků a pak už jsem jen chtěla tu klobásu, trdlo, pití a nějaké laskominy a fofrem domů se natánout - dnes máme v plánu bazén u tchýně a zase něco málo na stěhování, už je tam zase peklo... už abychom to měli všecny pěkně za sebou :grinning:
10. črc 2011 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek