• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2011. Přidejte se.

4. března 2013 
@janka12 U nás bylo taky vedro tak jsme se zašili na koupák, malej se vyřádil a já relaxovala v chladné vodě. dnes už je u nás líp

@ivca_doubek Já se ráda nechávám hýčkat :grinning: Taková pozornost se mi mooc líbí

@kaculinek1 s tím CS skore taky nejsem moc chytrá, minulou kontrolu jsem měla 2 ale čípek uzavřen a 3cm, teď mám čípek 2cm a hrdlo pro špičku prstu ale CS zůstalo 2. tak fakt nevím

@hedushka

18. črc 2011 v 10:18  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 já koukám do knížky a moc těm hodnotám nerozumím, jen zkr. a čísla, tak nevím, já tam mám napsno Er 3,63,L 14,4, MMG 103, MMT 0,307, co je MMG a MMT vůbec netuším, a co se týče doktorky jen mi řekla, musíte brát železo, a nic nevysvětlovala, takže s tím ti fakt neporadím
k těm pohybům, jo taky se naše mimi mele, nad močákem a výš, je to celkem dost už pro mne nepříjemné, nejlépe když se takhle mele v noci, ůžasný, břicho taky tvrdne, a magnesium tedy neberu.., od zítřka začínám chodit do porodnice na poradnu k doktorovi, tak to jsem zvědavá, ještě dneska musím zavolat na svojí doktorku jak dopadla kultivace na strept., docela mám obavy
18. črc 2011 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
holčiny já tedka byla kvůli tomu, že byl můj dr. pryč u jiné jako záskok...a děs..taky mě vyšetřila málem zedveří čípek změřila obvod hlavičky 32, aha a jinak v pořádku vše?říkám ano...super..tak se mějte a za 14 dní kontrola už z mého...můj mi říká zda nepotřebuju to a tamto...pak zda otoky netrpím, pohyby cítíte, stahy?tvrdne břicho a jak často?kolik jste nabrala, tlak se dívá co naměřila sestra atd...ale tahle můra..děsná.....mimochodem už mám 11,5 za poslední týden kilo a půl hore..a to jím více méně stejně:(( :sweat_smile: :sweat_smile: tak nevím...asi roste mimis...jak ste na tom vy holčiny?
@hedushka
@smithi @kaculinek1 @ivca_doubek @janka12
18. črc 2011 ve 14:01  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tehuli tak já naposledy mám pořád 9 kilo na hoře za celé těhu, ale podle velikosti břicha si připadám jako vorvaň, teď už v 9 měsicí moc nejím, někdy se i musím nutit něco sníst, a podle bababských pověr tak teď roste mimčo, ale podle toho co jsi psala, jsi aktivní až až, tak se neboj ty to dáš dolů rychle,
18. črc 2011 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@tehuli bud rada, ze kila naskakuji. nebudes po porodu vyhubla a z kojeni vysilena. zadne zavratne hromady kil Ti nenaskocily, tak to neres a bud rada, ze je vsechno oK. Ja bych za par kilo navic byla stastna, ale ne a ne. mam jen 9kg plus a ty predpokladam necham v porodnici a pak zbyde kost a kuze a neudrzim se na nohach a na kojeni nebude vubec zbyvat sil. hubnuti mi jde snadno, ale pribrat.....ne a ne.

@hedushka ta hodnota hemoglobinu ma zkratku (dle me prukajdy) "Hb". tak to bude asi neco jineho. kvuli kultivaci se snad nemusis strachovat. kdyz se neco najde, tak myslim tehule necim prelecej, aby to bylo pro mimco bezpecne.
18. črc 2011 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 to je právě to, že každá gynekologie si to dělá po svém, to jsem zvědavá, co se stane standardem v gynekologii, ale to je zase z jiného koutku-politiky
nám říkali v porodnici, že když máš strept. tak tě nepřeléčí v těhu, ale v den porodu ti teprve nasadí antibiotika..
mne docela na minulém kurzu přednášky pediatrů, zaskočilo, že se prakticky mimčo na nic téměř neočkuje, je to prý jen doporučení, jsem odchovaná dobou nařízení, kde vše bylo povinné, tak teď zkoumám na netu info..
18. črc 2011 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
18. črc 2011 v 15:48  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tehuli Ahojky, já mám nahoře 6,5 kg a rodit máme za měsíc. Ale u první holčičky jsem měla 20 kg přiznaných :grinning: :grinning: :grinning: a asi další 3-4 kg nepřiznané :angry: . Sice se mi pak postupně podařilo dát vše pryč, ale připadala jsem si fakt jako almara :grinning: :dizzy_face: . Teď už jsem taky nějaká neohrabaná a udýchaná a to mám třetinový přírůstek, vůbec nechápu, jak jsem to předtím mohla unosit a udýchat :slight_smile: . Takže těch tvých 11,5 je naprosto ideálních, neboj, určo nemáš nic zbytečného navíc. Teď v závěru to opravdu všechno jde na mimi, doktorka mi říkala, že posledních 8 týdnů přibírá mimčo asi 20 dkg za týden :wink: . Jinak co se týká postupu kontrol u gynekologa, tak jak vidím, je to lékař od lékaře jiné. Já jsem s mojí doktorkou moc spokojená, sestra vždy změří tlak, zkontroluje moč, je-li třeba, odebere krev. Při každé návštěve mi doktorka dělá i kontrolu UZV, teď byl i stěr na streptokoka. Pokud se potřebuji na cokoliv zeptat, nemá doktorka problém to se mnou rozebrat :wink: . Tak tolik mé zkušenosti. Jinak přeji klidný a bezproblémový konec těhotenství, rychlý a co nejméně bolestivý porod a krásné zdravé mimnko!!! :slight_smile: :wink:
18. črc 2011 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aidule díky moc za podporu:slight_smile:) jen mě to fakt vyděsilo za necelý týden asi cca 6dní kilo a půl hore..a to jím více méně stejně občas dám zmrzku zobnu něco nezdravého ale nic extra..že bych se ládovala od rána do večera to ne...tak půlka čokolády a třeba nanuk mi obden nepřijde extrém jako má kámoška co valí na snídani v patem měsíci pět rohlíků s nutellou na sváču dá snickers poobědva polevku plus hlavní jídlo jakékoli smažené nesmažené to je fuk...na sváču má tak dva rohlíky, zmrzku a třeba i v cukrárně dortík..a večeře mívá většinou tak tři chleby s něčím...já jim oproti ní o dost mín:D a ona má mrška jen 8 hore:slight_smile:
a rodí o týden dříve..
18. črc 2011 v 17:03  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tehuli Tak ta tvoje kámoška-to je fakt mazec. Tak snad nejí ani dřevorubec :grinning: :grinning: :grinning: . Já kdybych takhle jedla(sice nevím, kam bych to dávala), tak mám víc tak 8 kg za týden! :grinning: :wink: .S takovou se poměřovat, to je fakt radost :slight_smile: :grinning: . 10-15 kg za těhotenství je normální průměr, takže klid a pohoda!!!
18. črc 2011 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@aidule jj budu ráda za snad svých 15:slight_smile:) ona je extrém...ale zas nenabírá...tak snad nezačne tedka:DDD
jj já si dám ránko dva koláčky, na sváču jogurt nebo ovotvaroh, oběd bez polévky většinou kuřecí rizoto, plátek bramborem nebo tak něco:slight_smile: polévku v tom vedru nemusím...a na sváču občas zhřeším tou čoko nebo si dám zmrzku a koláček k tomu ještě :sweat_smile: a na večeři tak dva rohlíky, dva chleby..popř. když mám velký hlad tak ještě druhou veču rohlík s mlékem třeba nebo s kakaem:slight_smile: tak to si myslím že je snad normálka:slight_smile:
18. črc 2011 v 18:26  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aidule jo a to mělo být ne v pátem měsíci ale že začla takhle "žrát v pátem měsíci:slight_smile:) a má rodit 20.srpna:slight_smile:)
18. črc 2011 v 18:28  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aidule haha tohle mi poslala jedna známá:slight_smile:)
http://www.ahaonline.cz/clanek/titulni-stranka/17092/milla-jovovich-98-kg-jsem-jako-velryba.html

je to sice staré..ale ten jídelníček Milly je teda skoro stejnej jak mé kámošky;)
18. črc 2011 v 18:34  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tehuli Ahoj já mám teď kolem 12-ti kil nahoře. Jím když mám hlad nebo chuť v ničem se neomezuji ani se nepřežírám :slight_smile: Neřekla bych, že jím nějak extra víc než když těhotná nejsem :sunglasses: Tak věřím, že si tělo a prcek berou to co potřebují.
@aidule
@hedushka
@janka12
A co se týče mé kondice a toho, jak mě vše bolelo a trápilo, je to čím dál nějaké lepší, lehčí věci stěhuji sama dokonce i v těch vedrech jsem zvládla 2. patro po schodem minimálně 5x...A nijak zvlášť mi to namáhavé nepřišlo, břicho tvrdne jen malinko a nepřijde mi to nijak extra nepříjemné a prcek se většinou drží v místech, kde mě tolik netlačí, je fakt hodný :grinning: Nějak poslední dobou nemám čas koukat na to jestli jsem nebo nejsem unavená a tělo mi to baští a nestěžuje si. Jen po dlouhé chůzi mě bolí nohy zespoda - asi těch 12kilo navíc :grinning: Dnes jsem kamarádce hlídala 2letou Pavlínku a doufám, že moje dítě bude sejně hodné...
Vúbec mi nepřijde, že bych za necelých 5 týdnů už měla mít vlastní miminko, nějak moc rychle mi to utíká, a hrozba nějakého porodu mě nechává chladnou jako by se mě to vlastně vůbec netýkalo, natož už za měsíc :sweat_smile:
18. črc 2011 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 Myslím, že tak to má být. Tělo si samo řekne a vezme, co potřebuje. Taky se v pohybu a činnostech nějak moc neomezuji, je to tak lepší a rychleji to utíká :grinning: . Já, vzhledem k vážnějším komplikacím po mém prvním porodu, obavy trošku mít začínám, ale snažím se je rouhánět právě nějakou činností a hlavně těšením se na miminko!!! :slight_smile: :wink: Tak ať nám všem ten konec rychle uteče :wink:!
18. črc 2011 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tehuli Jsem se fakt pobavila, to je typická americká rozežranost :astonished: :grinning: :grinning: ! Tvoje kámoška je na tom ale nesrovnatelně líp, protože nepříbírá tak markantně jako dotyčná modelka :grinning: :slight_smile: .
18. črc 2011 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aidule já si to holky taky zatím moc neuvědomuju že za šest týdnů už tu bude prcek..:slight_smile:
je to zvláštní..druhorodičky už ví do čeho jdou a tak...ale zatím mi přijde že ani nemám takové ty mateřské pudy...že bych se vyloženě těšila se říct nedá spíš obavy jak vše zvládnu a co bude atd..nevím jak to říct..ne že mimi nechci ale prostě to asi začne až ho budu mít v náručí:slight_smile: :dizzy_face:
@kaculinek1
18. črc 2011 ve 20:39  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aidule jj taky mě to pobavilo:slight_smile:) ovšem ted je jak lunt ta modelka:slight_smile:) zase zpět na své váze:slight_smile: no jo to jsou ty osobní trenéři chůvy atd..:slight_smile:
18. črc 2011 ve 20:44  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tehuli Múžu tě uklidnit, že i tyhle pocity mám za sebou a dost jsem s nima bojovala. Na mimi jsem se těšila, ale po porodu jsem tak nějak postrádala takový ten velký nával mateřského citu a dojetí, o kterém se hodně píše, hlavně mezi celebritami apod. :unamused: .Možná to bylo dáno souhrou okolností (komplikace po porodu, nemožnost ihned kojit, přikládat jsem začla až 7.den, to už se malá moc nechytala, byla zvyklá na umělý příkrm...), ale já jsem se ve svých pocitech nějak nemohla vyznat. Měla jsem stzrach, zda to všechno zvládnu, připadala jsem si neschopná matka, pořád jsem se snažila si vynutit ten velký mateřský cit....a ono to tak nějak nešlo hned, ale až postupem času. Stres a nervozita jsou nejhorší, co může být, to už teď vím! Nechci, aby to znělo nějak divně, ale malou jsem začla mít tak nějak opravdosky maminkovsky ráda, až po nějakých 3 měsících. Ne že bych za ni nebyla ráda od narození, to ano, bála jsem se o ni, chtěla, aby jí nic nebolelo a nescházelo, ale tak nějak uvnitř to nebylo ono. Opravdu až postupem času, jak jsme si obě na sebe zvykly a sžívaly se, tak se to pak tak nějak samo objevilo :wink: . Však ty, které to cítily podobně, mi rozumí :slight_smile: . Takže hlavu vzhůru, ono to přijde a hlavně žádný stres!!! :wink:
18. črc 2011 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tehuli Neboj, já když šla poprvé rodit, měla jsem nějakých 85 kg. Malá byla "trošku" uplakanější mimi, spala přes den zásadně jen venku v kočárku, takže byly dlouhé a dlouhé procházky, jídlo jen tak v letu a běhu....no, nakonec jsem si sama dobrovolně ještě přidala posilovnu na odreagování a kila šla dolů-a to přes celých 30 kg!!! Takže klídek, i tenhle kilogramový problémek má své řešení :grinning: :grinning: :grinning: .
18. črc 2011 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aidule Emocni vyvoj, ktery popisujes je naprosto normalni. psychologove to jen potvrzuji. spolecnost se tvari, ze existuji jen superrodice, kteri supermiluji sva ditka od prvni sekundy po porodu, ale realita je jina. Vetsina matek priznava, ze se uprimny cit k miminku objevuje postupne, nekdy po rade mesicu. Videla jsem o tom nekolik poradu/reportazi. samozrejme si vetsina maminek vycita, ze nejsou "spravne matky", kdyz neciti to, co prepdokladaly a kdyz se to objevuje az postupne. takze to je uplne normalni. jen jsme zmasirovani medialnim odleskem cehosi.
19. črc 2011 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, pamatujete si, v jakem tt jste byly na testech na cukrovku? ja v 26+6 a prislo mi to hodne pozde. kamaradka stale nedostala zadanku od sve mudr, tak je z toho trochu nervni. je uz v 23.tt.

@aidule
@tehuli
@kaculinek1
@hedushka
@smithi
@ivca_doubek
19. črc 2011 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 O tom emočním vývoji jsem pak taky slyšela a četla, ale to už bylo po té mé zkušenosti. No, jsem ráda, že jsem normální :grinning: :grinning: :grinning: . K dotazu na testy na cukrovku jen tolik, doktorka mi je nedělala ani při prvním ani při tomto těhotenství. Ptala jsem se jí na to a ona říkala, že pokud není nějaký důvod (příznaky cukrovky, cukrovka v minulém těhotenství, rodinná dispozice apod.), je zbytečné, aby maminka testy podstupovala. Ale je možné, že názory mohou být lékař od lékaře různé :slight_smile: .
19. črc 2011 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aidule tak to teda ziram, ze Ti doktorka na test na cukrovku nedala zadanku. znam osobne hned nekolik maminek, ktere v tehu cukrovku mely a nic nepoznaly. v 1 pripade dokonce cukrovka byla hodne silna a musel byt inzulin. a to dewvce bylo z lekarskeho prostredi a velmi zorientovana. nic nepoznala....... to je teda opravdu zvalstni postoj lekarky.
19. črc 2011 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aidule , @janka12
Ahojky, tak mě moje doktorka povídala, že testy na těhu cukrovku jsou povinné pro maminky nad 25 let. Když jsem čekala Máťu, tak mi bylo sice 24, ale zase máme cukrovku dost v rodině tak mě posílala taky. No a teď podruhé koukla sestra do karty a psala žádanku automaticky... Jo a chodí se 25 - 26tt, myslím.
U mě s Máťou taky ta pravá mateřská láska přišla až někdy po 3 měsících, shodou okolností v době kdy jsme přestávali kojit, protože se mi prostě přestalo dělat mlíko. Byla jsem sice ráda že ho mám, ale že bych ho nějak extra zbožňovala to přišlo až později. Taky jsem kolikrát obrečela že asi nejsem dobrá máma, když mě občas v noci rozčiloval že zase budeme kojit a že nechce spinkat...A pak se to nějak zlomilo a od té doby je pro mě střed vesmíru a můj miláček :grinning:.
No a teď jsem zase trošku na vážkách, protože si vůbec nedovedu představit, že bych stejně tak moc jako Máťu mohla ještě milovat Kubíka, že to prostě nejde... Ale zase jsem trošku klidnější, protože jakžtakž vím co mě čeká. I když mě maminky dvou a více dětí varují, že je to opět něco úplně jiného neustále se "přepínat" ze světa toho mladšího do světa toho staršího je docela makačka... Uvidíme, každoppádně se na to strašně moc těším!!!
No a jak jsem psala že nepřibírám tak už zase úspěšně tloustneme, ráno jsem se vážila a mám nahoře krásných 17 kilo :grinning: :grinning: . No jo, aspoň bude dost energie na kojení a běhání kolem dvou dětí :grinning: .
A jak u vás? Manžel mě za to sice nenávidí, ale mě se strašně líbí předpověď na počasí na tento a příští týden (on má totiž od začátku tohoto týdne dovolenou :grinning: )
Přád si říkám, že už musím zabalit tašku do porodnice, a nějak se k tomu nemůžu dokopat... No a CS mám furt0, takže mám pocit že moc spěchat nemusím.
A máme to ode dneška přesně za 6 týdnů!!!!
19. črc 2011 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1, janka12, @ivca_doubek @aidule @tehuli
ahoj holky, koukám jak se to tady včera rozjelo, já jsem trávila celý den pochůzkami po porodnice, pro výsledky kultivace, atd....měla jsem toho za celý den dost, od rána 7 do 6 odpoledních, ke konci jsem už měla problém i chodit, tahaly mě svaly v podbřišku a tak jsem si doma dala sprchu a odpadla... jestli jsem si stěžovala, že mne můj gynekolog moc "nezatěžuje" informacemi, tak v porodnici sice jsem si odčekala hodinku a půl, a prohlídka 3minuty? z toho dvě minuty jsem se svlékala a oblékala, žádný utz, žádný monitor, jen tak jak je mami, skočte nahoru, hm dobrý, hlavička dole,CS 2, nashle za týden přijďte...dobrý no
co se týče těch pocitů jsem na tom stejně, čím více se blíží porod, tím více mám obavy zda to zvládnu a zda vznikne to pouto mezi mnou a malým.., doufám, že během šestinedělí se to nějak srovná
test na cukrovku myslím mi dělali kolem 25tt, a celkem se divím pokud to lékařka neučiní, na bulovce je to příčina pro rizikové těhotenství
20. črc 2011 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aidule tvá lékařka má asi špatné informace, protože teď testy na cukrovku jsou povinné, můžeš je, ale odmítnout, při prvním jsem nebyla a teď jsem právě musela
20. črc 2011 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 na test se chodí po ukončeném 24 tt, tak má stejně ještě čas
20. črc 2011 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aidule děkuju přesně jak to píšeš tak tak to zažívám...uplně jsem právě nechápala jak tu některé holčiny píšou o svých narozených mimískách v těch superlativech a že to a ono...já už jsme si připadala jako nějáká krkavčí matka a to ještě není ani na světě.,.asi je to tím že Míšánek nebyl planovanej, ale určo je chtěný:slight_smile:....jen nás to zaskočilo....a tak pro některé mamky tady je mimi vytoužené a vymodlené tak to chápu:slight_smile:
20. črc 2011 v 09:04  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mkr ahoj, tak jak je? jak to zvládáš? už jsem si říkala, jestli náhodou už nemáš mimi :slight_smile:)
20. črc 2011 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek