• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2011. Přidejte se.

4. března 2013 
@aidule to je super:slight_smile: ty bys mi mohla dělat terapeutku:DD a psycholožku:D hihi díky moc fakt si mě podpořila :wink: :dizzy_face:
20. črc 2011 v 09:05  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tehuli ty mateřské pudy se ti nastartují porodem, neboj, vše budeš po pár dnech dělat automaticky a vše se naučíš, vůbec z toho obavy neměj, spíš si to užívej, ty první chvíle :slight_smile:
20. črc 2011 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@tehuli mi jsme si dítě přáli a po více jak roce neúspěchu, to bylo pro nás potěšení, přesto podobné pocity mám taky, po porodu se ti nahrnou do hlavy hormony, které nám ještě dají co proto, a pak to přijde, nestrachuj se
20. črc 2011 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka ahoj, nene ještě jsme celý, si to nějak rozmyslel :slight_smile: a teď ho nedostanu ven, ale už zbývají jen 2 týdny, tak už by mohl, kdybych neměla bolesti zad, jako většina tady, tak to je teď nejhezčí období takov bezstresový, když už člověk ví, že jsou dopočený :slight_smile:
20. črc 2011 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mkr jj to mi taky bylo řečeno:slight_smile: tak snad to bude v pohodě:slight_smile:

@hedushka tak to je super:slight_smile: asi je to normální....já užž si říkala asi sem divná, když i některé mé kamarádky se rozplývájí nad každym děckým hadříkem a kočárkem atd...
20. črc 2011 v 09:10  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mkr taky si říkám že by mohl vylézt v tom 38.tt:slight_smile:)
20. črc 2011 v 09:11  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 já byla 25.tt
ideální je prý 24 až 26:slight_smile:
20. črc 2011 v 09:11  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tehuli a pokud hormony budou proti tobě, tak je lepší si s někým pokecat i třeba s odborníkem, né se v tom ubíjet sama, je to pak i horší, sama to znám od kámošky, měla tu laktační krizi a psycholog jí i dost pomohl, nebo aspoň aby tě partner podpořil :wink:
20. črc 2011 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tehuli kdybych neměla ty bolest zad, tak mi to je i jedno, protože nám počasí přeje :slight_smile: ještě že nejsou vedra
20. črc 2011 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mkr jj vedra naštěstí nejsou až na tu neděli to byl děs:( jela jsem hodinu v autě...bez klimy a hrůůůza:(
jj snad to nebude až tak hrozný a nastartuje se to po porodu:slight_smile:
20. črc 2011 v 09:23  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holk,y, diky za odpovedi k tem testum na cukrovku. ja byla v 26+6 a mela jsem za to, ze je to celkem hodne pozde, ale vidim, ze to je v norme.
Ja se z pocasi velmi raduji, dnes nam tu cele odpoledne a vecer prsi. chvilema hodne intenzivne. nastesti jsme pochuzky vyridili dopoledne, ted nikam nemusime. teplota je idealni. zrovna dnes jsme si rikali s manzelem, ze jsou letosni letni teploty ke mne velmi milosrdne. minuly rok jsme touhle dobou meli za sebou uz nekolik hoooodne horkych dni s teplotami pres 30 ve stinu.

20. črc 2011 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12
@tehuli
@mkr
@hedushka

Ahoj hokly, tedy vy jste se rozepsaly, já posldení dobou nemám na nic čas... Hlídám brášku, tak se snažím mít nějaký program a večer padám únavou, nebo lítám po doktorech a když už jsem ve městě ,spojuji to s posledními návštěvami kamarádek před porodem, pak asi pár týdnů nebudu stíhat nějaké návštěvy (ovšem když přijdou ony s plným obědníkem, nezlobila bych se :slight_smile: )
Co se týče těch pocitů a citů k právě narozenému miminku, myslím, že je normální když láska sílí postupně, láska na první pohled neexistuje, zamilovat se člověk musí asi postupně. Zrození je takový zázrak, že i kdybychom chtěly sebevíc naše podvědomí to prostě neumí přijnout a lásku bude vytvářet až po porodu :slight_smile: alespoň tak to vidím já. Vsadím se, že žádná z nás nežekne, že své dítě nemá ráda, alespoň já mám ráda všechny děti, jen ty své milovat začneme postupně. A myslím, že se toho nemusíme bát, přijde to, když jsem poprvé viděla malého brášku věděla jsem, že ho budu milovat jako nic na světě a stejně jak už tu bylo zmíněno na své miminko se těším, ale stále si také nedokážu představit, že ho budu milovat stejně moc nebo snad dokonce víc... Nedávno jsem četla článek o lásce už k buňce, a připadala jsem si po jeho přečtení jako krkavčí matka, když jsem zjistila, ž jsem těhotná, měla jsem ohromnou radost, ale láska to taky nebyla. Toho človíčka uvnitř mě jsem začínala alespoň vnímat až s prvními pohyby...

Včera jsem byla u doktorky - naposledy, teď už jen do porodnice a dělali mi monitor - malý opět spal a za nic se nechtěl probit :sweat_smile: opět měli radost....Ale co mě překvapilo, že mě doktorka ani neprohlídla, jen prohmátla břicho a to bylo vše...

Poslední dobou mě prcek dost tlačí pod žebry, nějak se mi do toho bříška neche vejít :stuck_out_tongue_closed_eyes: Snad to ještě ty 4 týdny spolu vydržíme :slight_smile:
Jinak jak jste na tom se spaním? Já jsem poslední dobou zase děsný spáč a mám hrůzu z toho až se narodí, že se nevyspím a budu jako tělo bez duše...
21. črc 2011 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Já byla 25+1 a sestra mi říkala že se chodí od 24tt do 26tt a byla sem v obou těhotenstvích. První bylo v 18 letech a druhé ve 21 letech tak nevím, každý doktor to asi dělá jinak
21. črc 2011 v 10:28  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 jj pravda pravda:slight_smile:) a s tou kontrolou bud v pohodě...mě Dr. řekl, že příště jdu na ty ozvy..a když bude vše o.k. tak bez kontroly...a příště až kontrola:slight_smile:))
21. črc 2011 v 10:30  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 @tehuli @mkr @kaculinek1
pro mne byl pocitově a fyzicky nejhorší celý 8 měsíc těhotenství, možná je to tím, že jsem do té doby moc problémů neměla, v noci jsem měla bolesti, poslíčky, pocení, nechutenství, otoky, teď když už finišuji, je to o dost lepší, bála jsem se vysazení toho magnesia, a naštěstí to jde, samo břicho tvrdne, ale není to tak zlé, a v noci spím klidněji, a přes den jsem schopná si dát šlofíka, jen už ta fyzička je na prd, dlouhá chůze je nemyslitelná, jak psala jednou Janka12, že jí předejdou důchodci, tak někdy mi to taky tak přijde, bříško se proste už pronese, a mimčo dost kleslo, tak jsem jak kolíbající se kačena... :grinning:
kaculinek1 počítej s tím, že než najdeš systém, režim s mimčem tak budeš jako tělo bez duše
mne na jednom kurzu rozesmála věta porodní asistentky, navařte si dopředu do mrazáku, ať hladovému muži dáte alespoň jedno jeho potěšení, na úklid nemyslete několik týdnu, a věřte, že se už nikdy nevyspíte!!!

21. črc 2011 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka Je dobře, že je ti líp:slight_smile: A co se týče věty porodní asistentky, všechny kamarádky mi to potvrzují... Chjo :confounded: Ale s tím mrazákem to není špatný nápad :slight_smile: sesbírám plastové krabičky a zkusím něco navařit. Nebo lépe, zkusím zaúkolovat babičky:slight_smile: alespoň se nebudou nudit a budou mít pocit, že jsou potřebné a pomáhají:slight_smile: Neustále se mi snaží něco ulehčit, třeba tím, že mi chtějí půjčit svoje "úžasné" svetry aby mi bylo teplo, (v létě moooc třeba) nabízejí nádobí z roku x a podobně :grinning: Tak je nechám alespoň nějak se angažovat :slight_smile:
21. črc 2011 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1
@hedushka holky tak já mám naštěstí samostatného muže:slight_smile: co si děla do práce salátky s tunákem:slight_smile: a nebo si hodí na pánvičku kuřecí řízek:slight_smile:;)
21. črc 2011 v 11:30  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tehuli Jééé tak to jsi mě rozesmála s tím samostatným mužem. Pro mého manžela je vrcholem samostatnosti (myslím ohledně jídla :grinning: ) že si v práci sám vybere co mu druhý den přivezou k obědu. Jo a nějaké saláty a lehká jídla zásadně neuznává, takže u nás se vaří taková poctivá česká kuchyně, i když se snažím odlehčovat jak to jde (odmítla jsem vařit knedlíky, takže ke guláši se smířil jenom s těstovinami :slight_smile:
21. črc 2011 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivca_doubek Ahoj, tak vidíš, co doktorka, to jiný názor, no tak doufám, že je a bude vše v poho :wink: . S těma 2 dětma to určo bude jiný, ale už se taky mooooc těším. Ta starší jde do 1.třídy, tak snad stihnu porodit v termínu a neprošvihnout tak její první školní den!!! Zpočátku to bude mazec, nastavit pro jednu princeznu školní režim, pro tu druhou tak nějak denní a noční režim, ale co, zvládnou to jiní, zvládneme taky :grinning: :slight_smile: , no ne?! Aspon nebude nuda :grinning: :grinning: :grinning: !!!
Co se týká té předpovědi počasí, tak jsem úplně nadšená :slight_smile: :grinning: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nejdřív, když předpovídali tropické léto, tak jsem z toho teda rozjuchaná nebyla, ale tohle je naprostá pajádička :grinning: :grinning: :grinning: . Sice dětem a dovolenkářům se to asi nelíbí, ale aspoň nám těhulkám to vyhovuje :wink: . Prozatím se loučím, jdu nakoupit a něco pojíst, vidím, že už se přehoupla doba oběda....no nějak jsem se zapomněla u netu, to já vcelku často :grinning: !
21. črc 2011 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tehuli Dík za pochvalu :wink: :confused: :sweat_smile: :dizzy_face: ! To vše jsou jen a pouze osobní zkušenosti,a le vím, jak moc je důležité o všem mluvit. Víš, podobné pocity jsem měla třeba i s kojením. Jak jsem ti už psala, od počátku jsem přikládat nemohla a pak už to nějak nebylo ono. Byla jsem z toho rozhozená, ale nikdo mi v nemocnici nepodal uklidňující slovo či podporu. Všichni a všude (špitál, okolí, média...) jen musíte kojit, musíte kojit. Sle když to prostě nejde jako po másle, no tak co s tím??? Až pediatrička naší prvorozené tenkrát viděla, jak moc se tím trápím a řekla mi-nemyslíte si, že flaška umělého mléka podaná vašemu děťátku s láskou je pro vás všechny lepší než ve stresu a napětí provedené kojení??????? A od té doby jsem byla v poho, uklidnilo mě, že nejsem špatná matka, když hold to kojení nejde a byla pohoda :wink: . Takže jak jsem psala, hlavně žádný stres a násilí :grinning: :grinning: !!!
21. črc 2011 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka,@tehuli, @ivca_doubek,@kaculinek1 Tak to mám holky s tím samostatným manželem velké štěstí :slight_smile: ! Mamku i tchýni mám poměrně daleko, takže jsme tak nějak odkázaní sami na sebe. Ale manžel se naučil postupně vařit, takže hlady po porodu určitě nikdo z nás nepadne :grinning: :grinning: :grinning: . Navíc nemá problém uklidt byt, umýt okna a dokonce rád žehlí :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: , tak si fakt nemůžu stěžovat. Snad ho to nepřestane bavit :grinning: .
21. črc 2011 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivca_doubek no vidíš a on právě zas nemá moc rád omáčky a knedle a takový to vepřový a hovězí:slight_smile:) no jo cyklista..tak se snaží jíst zdravě:D to máme společné...salátky s rio mare těstovinama atd..a hlavně si v práci nemá jak jídlo ohřát takže když mu vařím já tak to je furt rizoto kuřecí...nebo salátky..protože to je jediny co jaks taks chutná..studený a někdy i řízek s chlebem bo tak něco, takže to zvládá i sám:slight_smile: až na tu strouhanku ...to se mu nikdy nechce obalovat tak to dá na přírodno:slight_smile: a jinak žijeme u rodičů a někdy s nimi jíme když nevaříme...tak nas zvou a tak...takže o něj snad bude postaráno:slight_smile:
21. črc 2011 ve 13:12  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aidule přesně tak....snoubencova mamka dělá v porodce na JIP a už ted se děsím..že nebudu moct kojit nebo nebude mlíko atd..., protože její švagrovou za to odsuzovala že prý ve 4.měs.kojit schválně přestala atd...a ne že němohla a neměla mlíko...myslím si že než se stresovat a dítě to vycítí!tak to raději tu flašku a spokojenou mamču:slight_smile: to jsem už řekla drahému že at to bude jakkoli a budu se snažit a nešlo to tak to prostě udělám a dám mu tu flaštičku...hlavně že budeme v pohodě:slight_smile:
21. črc 2011 ve 13:15  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smithi ty už to máš také za pár vid:slight_smile: uplně ti závidím tu osmičku za trojkou:slight_smile: taky už bych to brala ještě 4týdny vyčkat:slight_smile: :dizzy_face:
21. črc 2011 ve 13:17  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aidule jj můj drahej se staral o mladší sourozence tak je taky zvyklej umývat nadobí uklízet pokoj ne že by nebyl občas bordelář, ale když chce tak to udělá a pomůže...dokonce si i sám pere protože od té doby co jezdí na kole to byly tuny a tuny dresu smradlavých které mu mamka nechtěla prát..tak si pere sám..a ani po mně to nechce:slight_smile: vezme celej koš dresu co má za týden a vypere a pověsí:slight_smile: je zlatej v tomhle:slight_smile: :dizzy_face: :dizzy_face:
21. črc 2011 ve 13:19  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aidule ale žehlit sem ho neviděla teda:slight_smile:) to zatím ne...spíš nemá co ..ty dresy se nežehlí...:slight_smile:a je fakt že většinu času je na kole i do práce tak jezdí servisuje kola:slight_smile:
21. črc 2011 ve 13:20  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tehuli Už se nemůžu dočkat :slight_smile: Dokonce když cítím nějaké bolesti v zádech anebo tvrdnutí tak se raduju že už to je ono :grinning: nakonec to vždy zaspím.. Cítím se jako prvorodička, syn byl vyvolávaný takže vlastně ani nevím jak to poznám :slight_smile:
21. črc 2011 ve 14:38  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@smithi
@tehuli
@ivca_doubek

Samostatný chlap je požehnání... Ten můj si úpně sám dokáže jídlo dát do mikrovnky!!! Takže metoda mrazák, bude asi nej řešením :grinning: Už jsem ho viděla i vysávat a pod vedením dokáže otočit čudlíkem na pračce... Někdy podává když věším :grinning: No a na zbytek má Kačenku :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jeho maminka ho dost rozmazlila, prakticky nic si nedělal sám, takže výše uvedené je vlastně můj úspěch, věřím tomu, že se mi pár úspěchů ještě povede :sunglasses: Nadruhou stranu, když uvařím, sní vše bez reptání a k večeři mu stačí i pytlíkačka :grinning:

@smithi Ahoj prý to poznáš...povídala jsem si s paní doktorkou, že jsem asi měla poslíčky a že to tedy nebylo nic tak hrozného. Uklidnila mě, že ten pravý porod rozhodně poznám :sweat_smile: Nevím jestli mě tím chtěla uklidnit nebo vyděsit :confused:

@aidule No první třída a novorozeneček, to se opravdu nudit nebudeš. Budeš mít docela zátěžové měsíce, to ti nezávidím. Pro některé dítko je docela těžké si na školní režim zvyknout, držím palce, aby u vás proběhlo vše v klidu. Hlavně držím palečky, aby jste 1. školní den stihli.
21. črc 2011 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smithi určo poznáš:slight_smile: snad já taky...:slight_smile:
21. črc 2011 v 18:11  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1
@tehuli

Si budu připadat jako pako až pojedu do porodnice jestli to je už ONO :grinning: ale zase si říkám že raději 100x brzo než jednou pozdě tak uvidíme :slight_smile:
21. črc 2011 v 19:26  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek