• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2011. Přidejte se.

4. března 2013 
@tehuli
@kaculinek1
@smithi
@aidule
@ivca_doubek
@hedushka

Ahoj holky, u nas od vcerejsiho poledne prsi a prsi. vcera odpoledne a v noci na dnesek celkem lilo. dnes uz jen prehanky. byla jsem pres poledne s manzelem ve meste na obede a drobnych pochuzkach a byla jsem z toho tak unavena, az me to samotnou prekvapilo. po prichodu jsem is musela rovnou natahnout telo.

uz koncim s magneziem. vcerejskem mi zacal 36.tt, takze zbyvajicich par tabletek jen tak postupne dozobu v minidavkach, ktere urcite nicemu nevadi. dnes uz me vzala krec do nohou. krece jsem mela na spadnuti uz nekolik tydnu i s velkymi davkami magnezka, takze to me asi urcite hodne potrapi, ale neda se svitit.

"Chytre" hlasky typu "uz se nikdy nevyspite" atd me skutecne vytaceji. to vazne nemam rada. Kazdy soudny clovek vi, ze materstvi je po vsech strankach velmi narocne, ale k cemu slouzi takovy vyrok "nikdy uz se nevyspite". To je prece jen snaha ohromit posluchace. to fakt nemam rada. neni jich moc, ale znam i priady, ktere se i v materstvi vyspi dobre. jedna kamaradka dokonce prohlasovala (nutno dodat, ze jsem ji to i verila - bylo to videt), ze si nikdy neodpocinula tak, jako v materstvi. mela klidne miminko a moc to neprozivala. takze vse je individualni. zamrazene jidlo se rozhodne doporucuje. kazda priprava se samozrejme muze hodit.

21. črc 2011 v 19:33  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@smithi přesně tak:slight_smile:) jak píšeš...hodně štěstíčka at jde všechno jako po másle :wink:
21. črc 2011 ve 20:09  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@tehuli @kaculinek1 @smithi @aidule @ivca_doubek @mkr

tak včerejší večer jsem si říkala, tak a je to tady, hodiny jsem si chodila sprchovat břicho, křeče už bolestivé, a nakonec jsem únavou usnula v obýváku na pohovce kolem třetí ráno, dnes vypadám jak po parádní pařbě wau

22. črc 2011 v 08:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka12 no tak já se doopravdy nevyspala, první 2 měsíce jsem snad nespala vůbec max. půl hodiny mezi kojením a to i v noci, dokud jsme kojili (do 13m) tak malá vyžadovala i kojení v noci každé 3 hodiny
22. črc 2011 v 08:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka12
@hedushka
@mkr
@tehuli Díky snad to všechny zvládnem bez komplikací :slight_smile:

Taky ty výkřiky tohodle typu nemám ráda. Pokud syn nebyl nemocný nebo nerostly zoubky tak spal jako andílek. Vím že jsou děti nervozní nespavci, anebo je trápí bříško, ale nám se to jako zázrakem vyhlo. Můžu říct že teď s mega břichem se nevyspím teda vůbec, už se těším až ten batoh odložím do postýlky :grinning:
22. črc 2011 v 10:09  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka12 Hezký den! Máš pravdu, taky moc nemusím věty typu "už se nikdy nevyspíte apod." Naše starší holčina byla sice uplakanější, ale nutno dodat, žej víceméně jen přes den, max. do 22.h. Pak spinkala hezky, vzbudila se 1-2x na jídlo, takže nebyl s naším vyspáním nijaký problém. Mám pocit, že pak po půl roce už spinkala skoro celou noc na 1 zátah, takže se to dalo vydržet :slight_smile: :wink: . Jinak vidím, že termín máme skoro stejný, my jen o jeden den dřív :grinning: :grinning:. Křeče mám v nohách taky občas, ale snažím se to nějak rozejít. Ikdyž v noci mě to kolikrát nepříjemně probudí :frowning2:. Ani bych se nezlobila, kdyby to vypuklo i dřív, než v termínu :grinning:. No uvidíme, už se nám to krátí, tak něco vydržíme :wink:.
22. črc 2011 v 10:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@smithi Musím ti dát za pravdu, tak jako se nevyspím poslední 4 měsíce kvůli kyčlím a teď i bříšku, tak špatně jsem se nevyspala ani s malým mimčem :cry: :grinning: :wink: .
22. črc 2011 v 10:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@hedushka No jo, teď už se to dá očekávat kdykoliv :slight_smile: . Já mám dnes v plánu naházet připravené věci do porodnice do tašky, ať je vše pěkně pohromadě, kdyby něco :grinning: . Ty noci poslední měsíce nestojí za moc, budí mě bolesti kyčlí, takže ta rána jsou fakt těžká a přes den jsem ráda, že můžu odpočívat a polehávat :slight_smile: .
22. črc 2011 v 10:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@aidule s těma termínama je to u mě divný:slight_smile:) mně podle poslední MS vypočítali 26.8.první termínek, kdy byla poslední MS- 19.11.2010 a trvala už jen dva dny tak sem nevěděla co si o tom myslet a v prosinci už nic...tak nevím...jestli jsem otěhotněla třeba 14.11,pač byla OVU posunutá a už se tělo chystalo se od MS oprostit:slight_smile: nebo nevím...další termín dle Screeningu v tom 3.měsíci je až 11.9. a pak mi známý dr. dle 3D uz řekl že to vidí dle délky váhy mimiška na 6.9.:slight_smile: tož si vyber..já zatím počítám s tím koncem srpna:slight_smile: protože ta MS na začátku mě nějak znejistila..normálně mi trvala tak týden:slight_smile: a byla uprostřed silná tady jak 19.list. přišla 20.už slabý a 21 už nic jen trochu špinění..
tak uvidíme kdy se jim bude chtít ven:slight_smile:
22. črc 2011 ve 14:38  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka12 taky tyhle řeči nemusím poslouchat...nikdy se nevyspíš už...atd..každé dítě je jiné a každé potřebuji péči hlavně zezačátku co největší...a počítám s tím že to bude zápřah....:slight_smile: ale snad se to dá zmáknout...nejsme první ani poslední no ne?)
22. črc 2011 ve 14:39  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@aidule jj mě spíš budí prcek..lehnu na pravý bok...kope mě do žeber:slight_smile: lehnu na záda to je lepší...ale po chvíli se mu něco nezdá..tak musím vlevo:slight_smile:)
a to mě stejně v noci někdy vzbudí...nebo musím na wc:D
22. črc 2011 ve 14:40  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@aidule taky bych brala tak 37.tt:slight_smile: klidně...už je mimi dopečené...a jen čeká:slight_smile:)
22. črc 2011 ve 14:41  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
od příštího týdne začínám epi-novat tak jsme zvědavá...začla jsem včera se lněným semínkem..tak si dneska večer zas dam:slight_smile:

janka12
@kaculinek1
@smithi
@aidule
@ivca_doubek
@hedushka
22. črc 2011 ve 14:42  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@smithi
@aidule jééé holky koukám že natálka i nelinka vedou:slight_smile: my chtěli když to bude holčička taky tyhle jména nebo ještě Nikol...to se líbilo mému drahoušovi:slight_smile:

tak budeme mít Míšu:slight_smile:...Davídek to nakonec prohrál:slight_smile:
22. črc 2011 ve 14:44  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,
tak ja dnes umyla lednici a odlednila mrazak. pak jsem udelala obed a muslela jsem si jit sednout.
jeste mam par takovych veci, ktere bych v domacnosti rada udelala, nez se nebudu moct vubec hybat. nastesti uz mame vyprane zaclony. to jsem rada.
Vidim, ze vas nektere taky boli kycle. ja na to vubec netrpivam, ale posledni noce obcas citim kycel, kdyz dele spim na boku.

@aidule mame fakt termin velmi blizko, mne mamka od zacatu prorokuje, ze budu prenaset do konce 42.tt, tak uvidime :slight_smile:
@hedushka tak tos teda mela narocnou noc. uz se Ti to nejspis fakt blizi, tak hlavne at je to pak co nejvic v pohode!
@mkr Mne je uplne jasne ze rada noci je mizernych, nektere uplne probdele, jina na baterku a sem tam vyjimecne si clovek odpocine. Vubec to nezlehcuji. Znam rodiny s nespavymi detmi, ktere se skutecne nekolik let nevyspi. Je to realita, ale obecna hlaska do davu "NIKDY se uz nevyspite" je k nicemu.
@tehuli @kaculinek1 @smithi @ivca_doubek

22. črc 2011 v 16:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka12 Koukám že jsi aktivní, to já už sotva dýchám :grinning: Ráda bych ještě stihla tolik věcí ale při sebevětší námaze mě bolí záda a tvrdne bříško

@tehuli Jo Nelinka u nás vyhrála, ta byla jasná hned ale pro kluka né a né vybrat jméno. Ještě ani teď nevím co na sále při porodu budu hlásit :grinning:

Ještě nemám zbalenou tašku do porodnice. Pořád zapomínám zajít do lékárny pro vložky, si už připadám jak pako, 2 týdny do porodu a ještě ji nemám :grinning:
@aidule
@mkr
@hedushka
@ivca_doubek
22. črc 2011 ve 20:49  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka12 Ja bych ještě ráda začátkem srpna převlekla ložní prádlo a manžel mi slíbil umýt okna, pak už to bude tak nějak poklizeno a může se začít rodit :grinning: .Ha,ha, plánuje se mi to dobře, že jo?? :grinning: :grinning: Ale co, když to přijde dřív, tak to přijde dřív, docela by mi to i bodlo :slight_smile: . Já jsem poprvé rodila témeř přesně v termínu (o den dříve), tak snad teď budu taky a nebudu nějak dlouho přenášet, musím stihnout dcerčin první školní den :confused: :grinning: !!!
23. črc 2011 v 15:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@tehuli No jo, jsou to v současnosti dost oblíbená jména. Já jsem sice chtěla původně Magdalenku, ale protože jsem si vybírala jméno u prvního dítěte, tak teď si vybral manžel s dcerkou a mě bylo řečeno, že já už mám vybráno, že už mám mimi jen donosit, porodit a vychovat :grinning: :grinning: :grinning: .Taky dobrý, ne?! :slight_smile:
23. črc 2011 v 15:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@smithi Já jsem ji balila včera. Mám sice ještě 4 týdny čas, ale co kdyby. Už tam pak dám jen nějaké drobnosti. :slight_smile:
23. črc 2011 v 15:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@aidule Presne jak pises - prevlict postel, to jeste taky planuji, dokonce chci vyprat i potahy matraci. Manzela budu mit prvni 2 tydny v srpnu na sluzebce, tak to mam naplanovane na tu dobu.
Snad dcercin nastup do skoly stihnes :slight_smile:

Tasku uz predchystanou mam, jeste tam do ni prubezne nektere veci doplnuji, ale vetsinu uz jsem nachystala. at na to nemusim myslet.

@smithi Nedivim se, ze Ti telo uz tolik nedovoli. vzdyt jsi o kus dal nez ja :slight_smile:. ja se taky setrim, jinak to ani nejde.

@mkr
@hedushka
@ivca_doubek
@kaculinek1
@tehuli
23. črc 2011 v 17:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka12
@aidule
@hedushka
@tehuli
@mkr

Včera na 3 kilometrové pomalé procházce mi krásně tvrdlo břicho a měla sem pulzující bolest v zádech, já se tak těšila že je to ono, ale bohužel po horké sprše vše ustalo a v klidu jsem šla spát :angry:

Ale donutilo mě to zbalit tašku, tak aspoň jedno pozitivum :grinning:
24. črc 2011 v 11:50  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@smithi Vidím, že je nás víc, co už se toho velkého okamžiku nemůžeme dočkat :grinning: . Však ono to přijde, jak má :wink: . U nás je dnes krásně pod mráčkem, teplota příjemná, taky jsem byla dopolko chvilku na procházce. Za chvilku přiveze manžel dcerku z prázdnin, tak budu mít zase trošku jinou zábavu :grinning: , ale už se na ni po týdnu moooc těším!!!
24. črc 2011 ve 13:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@smithi taky se ti to blizi, v id? jsem zvedava, jestli se ti tentokrat porod spusti sam, nebu budou muset vyvolavat - jako minule, kdyz ti porad rikaji, ze to bude driv :slight_smile:
24. črc 2011 v 17:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka12 Taky jsem zvědavá, je fakt že u prvního jsem byla 40+2 a malému se zpomalovaly ozvy, monitory byly neuspokojivé takže mi to raději vyvolali i když čípek byl 3cm a zcela uzavřen. Teď mám po středeční kontrole čípek už jen 1.5cm a hrdlo otevřeno pro špičku prstu. Poslíčky taky nevím z dřívějška co jsou, cítím se jako prvorodička :slight_smile:

Termín 10.srpna, Odhad téměř všech 27.7 :wink:
24. črc 2011 ve 22:49  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@smithi tak si dáme "závod", která to vydrží v termínu :slight_smile: ha ha termín 12.8 nebo 31.7.
25. črc 2011 v 07:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@smithi
@hedushka
teda holky, vam se to blizi. ja budu nejspis posledni. termin 23.8. a odhad moji mamky - prenaseni. takze by z toho klidne mohlo byt az zari. uvidime.
nechci to zakriknout, ale v posledni dobe mam bricho docela v klidu. tvrdnuti mam nekdy (ale na to jsem zvykla), ale nove ukazy se nekonaji (poslicci...). manzel jede pristi vikend na vic nez 2 tydny pryc, takze kdyz to pocka na jeho navrat, nebudu se zlobit :slight_smile:
25. črc 2011 v 11:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka12 nikam nespěchej..mne teď občas přepadá panika, že nic nemám nachystáno, dneska jsem ještě kupovala poslední věci v drogerii, já bych si přála to vydržet až do toho termínu 12.8
25. črc 2011 ve 13:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@hedushka treba do terminu vydrzis. uz se to fakt hodne blizi.
a co ti chybelo? cos dokupovala? ja totiz nemam pro mimi nijak moc veci nachystanych a presto nevim, co dalsiho bych mela shanet.
25. črc 2011 ve 14:34  • Odpověz  • To se mi líbí

@janka12 @aidule

@smithi

@mkr
@hedushka
@ivca_doubek
@kaculinek1
holky já jdu na ty ozvy nebo co to je:slight_smile: KTG zítra tak nevím co od toho čekat Dr. mi jen řekl, že když to bude o.k. tak prý ani kontrolu dělat nebude jinak prý jo...tak uvidíme...tu bolest @smithi co popisuješ mívám taky dneska jsem šla na vejlet asi 5km s kámoškou a taky mi tvrdlo břicho a to jsem šla celkem pomalu, tak pak ještě pomaleji a vystřelovalo to dozad a doboku....:( hnus..pak to přešlo ale tak třikrát za cestu to bylo:slight_smile:

a holky ještě dotaz..?vyvařovali jste nové plínky?nebo jen vypraly a vyžehlily?já je jen prala a pak žehlila- prý ta pára a obecně žehlení ještě sterilizujue..no a pak je uložila do sáčku nebo igelitky at se na to nepráší...
ale někde sem četla do porodnice se vemte vyvařené dvě plíny a vyžehlené...

25. črc 2011 ve 14:46  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka12 bud v klidu...já mám dle PM 26.8. termín ale na MK mám uvedený 6.9. tak nevím ...a taky nevypadám na to že bych měla rodit..mě teda rodila mamka týden před termínem i mého bráchu:slight_smile:
25. črc 2011 ve 14:48  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek