• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2011. Přidejte se.

4. března 2013 
smithi @janka12
@aidule
@hedushka

@mkr holky pijete občas kafe?já ze začátku nepila resp. až sem se to dozvěděla tak od 8.tt až do cca 20.tt vůbec nebo jen caro, max tak 3krát za měsíc..., ale pak mi všichni říkali že to na hyperaktivitu vliv nemá...tak jsem si začla dopřávat tak 3-4kávy za týden nebo latté, capuciino popř. kofolu tak 3dcl za den...
co si o tom myslíte,?díky moc..těch kolik-resp. těch prdíku se taky bojím můj brácha na to trpěl...tak uvidíme...jak to bude..kámoška prý nemůže jíst nic jen kuř. maso a rýži nebo brambory..prý ji brečí i po hlávkovém salátu prý by si tak rada dal nějáký kuřecí salát a nemůže:(
25. črc 2011 ve 14:53  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tehuli ja kafe nepiju ani normalne, takze ted uz vubec ne. v tehu jsem pila prevazne vodu. caje mi prestaly chutnat, prestoze jsem jich driv v zime vypila kvanta.
25. črc 2011 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tehuli mne se naštěstí stalo, že v těhotenství mi kafe začalo "smrdět", tento stav se mi trochu uklidnil až koncem 6 měsíce, kafe nevyhledávám, když mám chuť dám si bezkofeinové, není zas tak špatné...ale nemyslím si, že pokud si dáš občas kávu, že je to velký hřích.., mne třeba doktorka řekla, že jeden šálek kávy můžu.., a jako janka12 piju spíš vodu, nebo zředěný džus, ale ten jen občas
janka12 já jsem dokupovala ještě pro sebe drogerii do nemocnice, a vlhčené ubrousky, protože je musíme mít do nemocnice a musí být bez jakékoliv parfemace, tak to byl docela oříšek, všude na obalu s aloe vera a heřmánek..
mne zítra čeká další prohlídka v porodnici, konečně i s CTG a UTZ, tak snad budu klidnější, jejich běžná prohlídka hmatem mi moc klidu vždycky nedá
tehuli já jsem plenky jen vyprala v dětském prášku a vyžehlila, nevyvařovala jsem je
25. črc 2011 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tehuli Ahojky, já plíny vyvařovala, ale spíš jenom aby měla dušička klid, myslím že když je jenom vypereš a vyžehlíš tak budou O.K.
Já byla dneska na kontrole, a mám malý pokrok, už mám CS 2 :grinning: . A od příštího týdne už začnu taky chodit na monitor. Jinak ráno jsem byla zase na krvi, a zase jsem měla moc bílých krvinek. Ale záhada kde se berou se objasnila hned na prohlídce u zubařky. Šla jsem tam s tím že mě bolí mrtvý zub, což mi bylo docela divný :grinning:. A dostala jsem málem sprďáka, že takový zánět dásní v půlce pusy ještě neviděla a že ho mám už aspoň měsíc!!! Ale mě fakt nic nebolelo, až teď o víkendu ten zub, tak jsem šla jenom pro jistotu, aby se mi na to mrkla ještě před porodem a nechytilo mě to třeba v porodnici :slight_smile:. Takže se do mě pustila, vyčistila, a té krve a hnisu co ze mě teklo... FUUUUJ!!!!! A s tím jsem chodila prý měsíc!
No snad to bude dobrý, dala mi nějakou pastu že mám týden čistit a pokud bude zub - který jak mi několikrát zdůraznila mě bolet prostě nemůže - bolet dál, tak mám přijít ještě jednou.
Jo taky na porod nevypadám, takže si to asi užiju až pěkně do konce srpna...
25. črc 2011 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tehuli Ahojky, já jsem plíny jen vyprala a vyžehlila, nic nevyvařuji. Do porodnice beru jen jednorázové :slight_smile: . Už to s těma procházkama moc nepřeháněj :grinning: !
25. črc 2011 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tehuli Já jsem kávičku začla pít až tak po 4. měíci, dřív jsem na ni neměla chuť, naopak mi z ní bylo špatně. Ale dám si téměř denně jedno slabší latte :wink: . Myslím, že to rozhodně není na škodu :grinning: .
25. črc 2011 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ivca_doubek teda ty mas asi dobry prah bolestivosti, zes o tom nic nevedela. hlavne ze se na to prislo pred porodem a ze to zubarka vzala z gruntu.
@tehuli Ja jsem nic nevyvarovala, ale vsechno peru na 60stupnu a vsechno zehlim. mamka mi par hadriku, ktere koupila v bazarku, vyvarila. ja nejsem zvykla vyvarovat. kdyby na to prislo a chtela bych preci jen vyvarovat, nastavila bych pracku na 90. ale to by muselo byt vsechno opravdu peclive probrane, aby material veci v pracce byl jen 100% bavlna a vsechno bile.

@aidule
@hedushka
26. črc 2011 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka Jo dáme "závod" a nakonec nás ještě předběhne janka :grinning:

@tehuli plíny jsem jen vyprala na 60° a vyžehlila. Docela se bojím že ty dnešní plíny vyvaření snad ani nevydrží. jsou úplně průhledné ze slabého vlákna :unamused:
26. črc 2011 ve 13:45  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 @aidule @ivca_doubek @kaculinek1 @tehuli
tak mám po kontrole v nemocnici, zase téměř dvě hoďky čekání, hlavně, že se ordinuje od 8, ale doktorka přijde v 9h, to pak nemáme být naštvaní na zdravotníky
zase monitor ani UTZ nic, prej příště, jestli vůbec nějaké příště bude, doktorka mi na férovku řekla, že to mám čekat dřív, hlavička dost naléhá( tak to cítím i bez ní) a hlenová zátka postupně odchází, tak jsem na to zvědavá, jak dlouho budu ještě 2v1...
26. črc 2011 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka Tak to budes mit aspon brzy za sebou.
@smithi Ja vubec nevypadam, ze bych nekoho predbihala :slight_smile:, ale uvidime.

Holky, kdy se ma vubec clovek vypravit do porodnice? Vim, ze kdyz praskne voda, tak do 2 hod by zenska mela byt v porodnici. Kdyz ale voda nepraskne, tak podle ceho se clovek orientuje - kontrakce po kolika minutach? nebo jak dlouho trvajici kontrakce?? i tak se cloveku muze stat, ze ho poslou domu, to je mi jasne, ale presto, poradili vam nejake voditko na tech kurzech??

@aidule
@ivca_doubek
26. črc 2011 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, mate chuvicku? a pokud ano, jakou?
ja zatim klasickou chuvicku nemam, ale nejspis ji casem poridim. mame vysilacky, ktere maji oklestenou funkci chuvicky. neprenasi to kompletni zvuky, ale kdyz se u snimaci vysilacky ozve cokoli, tak ta druha vysilaci vysilacka pipne. takze clovek nevi, jestli se mimi jen pohne nebo jestli rve na lesy. ta druha vysilacky vzdycky jen pipne. asi koupi necham na okamzik, kdy uvidim, ze se bez toho neobejdu.
26. črc 2011 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všem, já taky nic nevyvařovala, pěkně vyprat a vyžehlit. Prý to stačí. NBa porod se taky zatím necítím, ale do pátku bych konečně měla mít kuchyň tak pak už mi to bude jedno :slight_smile: na procházky chodím a dnes jsem byla i cvičit :grinning: S tím kdy do porodnice je to těžký, když nepraskne tak říkají tak po 10 nebo 7 minutách, ale i tak je to někdy ještě na dlouho - já si osobně myslím, že to poznáme, ono pozdě ai nepřijedem, tedy alespoň cíťa jako já určitě ne :sweat_smile: A co se týče ch§viček - ty mi pořídí kamarádka, tak se nechám překvapit, co vybere...
26. črc 2011 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Jani, chůvičku nemám ani u první holčiny jsme ji neměli. Máme jen monitor dech (nanny) a na ten nedám dopustit. Jinak do porodnice jsem u prvního mimča jela, když byly kontrakce tak po 3-5minutách, nechtěla jsem tam zbytečně překážet a trávit tam čas. Mám to blízko, tak jsem chtěla být co nejdéle doma. Voda mi neodtekla, tu mi píchali až na sále. Jinak když odteče doma, tak nejpozději do 4 hodin by měla být maminka v porodnici, kvůli možnému rozvoji infekce. Tak tolik mé zkušenosti :wink: .
26. črc 2011 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Ahojky, tak na kurzu říkali do porodnice a) při krvácení - okamžitě b) při prasknutí vody - taky radši hned, aby zkontrolovali kvalitu, a tak jako tak si tě tam už nechají c) při kontrakcích - u nás doporučují že stačí po 5 minutách (ale záleží na vzdálenosti do porodnice, já to mám autem 5 minut, takže spěchat asi nebudu, radši si ty začátky odfuním doma, pokud mi zase nepraskne voda jako minule a nebudu pak muset být celou dobu v porodnici) no a za d) při jakékoliv dlouhé neaktivitě miminka (cca. 12 hodin) nebo naopak přílišné aktivitě (trvající více než 3 hodiny v kuse) doporučují radši do porodnice zajet, aby udělali minitor a ujistili maminku, že mimi nic není nebo aby se případně stihlo zasáhnout včas. Uffff takhle nám to shrnuli na kurzu...

No a chůvičku jsme měli úplně obyčejnou od Ety, myslím že dělají jenom jeden typ. Byla jsem moc spokojená, klidně jsem mohla vyběhnout na zahradu a nechat Máťu spát doma v podkroví, signál dosáhl přes zahradu kdekoliv. Měla jenom jednu maličkou nevýhodu, a to že když ta u miminka vysílala zvuky, tak se u ní rozsvítil displej modrým podsvícením. Máťu to teda nebudilo ani mu to nijak nevadilo, ale cca. v 7 měsících přišel na to, že když kňourá, tak mu to tam hezky svítí a dělal to schválně :angry: :grinning: . Takže jsem ji pak už jenom zastrkovala někam za polštář nebo aby na ni neviděl ani nedosáhl. Ale jinak jsem byla spokojená.
26. črc 2011 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivca_doubek
@aidule
holky, diky moc za info. ja si do porodnice budu volat rychlou, cestu pak odhaduji cca na 10-15minut. takze cestu uplne na posledni chvili nechavat nebudu. ale uvidime, jak to vsechno bude. manzel neridi a ja se sama rozhodne nedovolantuju :slight_smile:
nikoho z pribuzenstva tim nervovat nechci. tata uz neni za volantem co to byvalo....
monitor dechu uz mame koupeny. byla jsem pro nej rozhodnuta uz daaaavno.
chuvicku nejspis casem poridim.
26. črc 2011 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 no a když ti odejde hlenová zátka a začneš mít kontrakce, ale to vše se ti může nakombinovat, stahy, odtok plodové vody atd
27. črc 2011 v 07:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aidule jj ale je to těžký já byla aktivista:slight_smile:) ale tak už jdu jen tak dvakrát za týden a to už z 10 km jen tak 4:slight_smile:) vycházku plus někdy pochůzky po městě..ale dneska se vyloženě válím a užívám klidu nikdo doma ani tchyně ani děcka:slight_smile:)
27. črc 2011 ve 13:26  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smithi jj pravda...ty plíny děs..není co to bejvalo za nás:slight_smile:
27. črc 2011 ve 13:30  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka tak držím palečky..jestli to bude dřív:slight_smile:) bud ráda..já už bych ten 38.tt brala:slight_smile:)
27. črc 2011 ve 13:36  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka umi to byt jiste mazec. uvidime, jak se to nakonec vyvrbi.
27. črc 2011 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všem, prosím o rady. Kamarádka nedávno zjistila, že je těhotná...Miminko nebylo úplně plánované, a nebyla si úplně jistá, zda bude dobrou maminkou, ale asi se s tím smířila. Dnes zjistila, že jsou to dvojčátka a uvažuje o interupci. Vím, že rozhodnutí je jen na ní, ale neznáte někdo podobný případ, aby o tom mohla opravdu přemýšlet? Co se týče tatínka, miminko prý přijal dobře a těšil se a myslím, že i její rodina by jí podpořila, ale ona sama si není jistá. Mám trochu strach, že se rozhodne ve stresu a pak bude litovat...Každá rada vítaná.
27. črc 2011 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 No to je teda situace. ja znam rodiny s dvojcatky, ale ve vsech pripadech byla ditka chtena, takze tim asi nepomuzu. kolik je kamaradce let?
27. črc 2011 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 Zdravím! Co na tuhle situaci říct? Zvlášť když se člověk nachází na portále, kde je velké množství těch, které by daly nevím co za to, aby mohly být v sitaci tvé kamarádky( ve smyslu pozitivního těhotenství). Víš, myslím si, že pokud ženská dítě přímo neplánuje, ale i tak otěhotní, má podporu manžela i rodiny, tak to všechno jsou jakési signály k tomu, že to miminko,popř. miminka měla přijít, jsou těm lidem osudem daná a mohou jejich život neskutečným způsobem obohatit. Což se samozřejmě nemusí stát, pokud děti nedostanou svou šanci přinést svým rodičům do života radost, lásku, úsměvy, pohlazení a to nejsladší dětské objetí se slůvky maminko, tatínku!!! Ze svého okolí znám dost těch, které byly těhotenstvím zaskočeny, ale nakonec vše ustály (a to některé zdaleka neměly podporu svých partnerů či rodiny) a byly rády, že se pro své děti rozhodly. Znám i pár těch, které to vzdaly předem a pak litovaly a výčitky je trápí dodnes. Rozhodnutí je na budoucí mamince, ale své nemalé slovo je i na budoucím tatínkovi. Kéž by tvá kamarádka v sobě našla dost odvahy jít do své další životní etapy s rozhodnutím děti donosit, porodit a nechat čas působit, aby si k nim našla cestu a mohla je milovat. Někdy ta rodičovská láska přijde dřív, jindy to trvá trošku déle, ale určitě by se jí člověk neměl vzdávat, třeba jen proto, že má obavy, nevěří si, necítí se na tuto roli apod. Držím tvé kamarádce pěsti a budu na ni moc myslet, aby s vděčností a pokorou své těhotenství přijala a tu sílu k rodičovství v sobě našla :slight_smile:!
27. črc 2011 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 ahoj je jí 24 nebo 25. Ano možná má ještě čas a přležitost mít dítě ještě přijde, na druhou stranu není příliš mladá, když to srovnám s některými holčinami v okolí, které měli svá miminka už v 16-ti letech....
28. črc 2011 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aidule Ahoj, situace je opravdu komplikonaná tím, že jsou miminka dvě. Ale máš ve šem naprostou pravdu a všechny tvé názory sdílím. Nejhorší je, že jí můžu pouze povzbudit, nemůžu jí do ničeho nutit, ani nijak zasahovat nebo přemlouvat. Samotné těhotenství ji zaskočilo, a dvě miminka prostě byla pecka. Myslím, že má z nové situace strach, a ten musí přkonat. Asi jsem teď ve svém stavu děsně pecitlivělá na toto téma. Já ji můžu jen povzbudit, snad to bude její dušičce stačit a začne se na miminka těšit. KAždopádně děkuji za reakci.
28. črc 2011 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 tak to neni zas tak mladinka. nedavno jsem na emiminu cetla clanek nejake holciny, ktera dvojcatka porodila v 17ti letech ! to si teda predstavit skutecne neumim, ale i tak to evidentne zvlada. poradit neumim a ani nechci. jsem na uplne jinem brehu a nemam pro toto tema vubec nadhled a odstup. nikoho, kdo by v podobne situaci byl take neznam, ale verim, ze tematickych diskusi nebude na internetu malo. Je fakt, ze s dvojcatkama je to hukot. jestli se nemylim, je mozna redukce = ostraneni 1 plodu a ponechani druheho. no kazdopadne je to tezka situace a nikomu ji nepreji.

A jak se holky vsechny mate na konci tydne??
mne v nedeli odleta na vic nez 2 tydny manzel sluzebne do zahranici, tak se musim obrnit, abych to moc neobrecela. jsme na sebe neskutece zvykli a bude nam obema hooodne smutno. Snad bricho pocka pekne na jeho navrat. V utery jdu prvne do porodnice na kontrolu. pry prvni kontrola tam pry trva minutu a jen se zkontorluje moc, tlak a zodpovi se dotaz "jak se citite" a vyskoci se na 30skund na kozu. monitor se pry dela az o dalsi tyden pozdeji.
@tehuli
@hedushka
@smithi
@ivca_doubek
@aidule
28. črc 2011 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Tu služebku Vám opravdu opravdu nezávidím... Přišla v nevhodou dobu viď. Vůbec si to teď nedokážu představit. Držím vám palečky, aby miminko na tatínka počkalo. Jak daleko letí?
28. črc 2011 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1
@janka12
@aidule
@ivca_doubek
@hedushka
@tehuli

Tak holky včera mě dr na kontrole moc nepotěšil... Jeho věta "za pár týdnů to máte za sebou" mě fakt rozesmála. Čekám porod každým dnem a on vyhrožuje ještě s týdny :slight_smile: Uvidíme teda kdy se princezna rozhodne vylodit :slight_smile:
28. črc 2011 v 15:18  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kaculinek1 Vime o te sluzebce uz radu mesicu, ale byli bychom radeji spolu. to je jasne. leti celkem daleko. za severni polarni kruh. navic do divociny, kde neni zadne poradne spojeni (ani dopravni, ani komunikacni - mob, mail - nic). snad brisko pocka. a kdyz ne, taky to musime prezit. rikam si,ze do nedavna otcove k porodum nemeli pristup a do porodnice navstevy nesmely vubec a to se v porodnicich zustavalo mnohem dele nez dnes. a taky to slo.
28. črc 2011 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smithi :slight_smile:)) tak to je docela zabavne. no snad to uz moc dlouho nebude, vzdyt prenaset nechavaji snad jen 10 dni, ne?
28. črc 2011 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek