• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2011. Přidejte se.

4. března 2013 
@janka12 Dneska začínám 39tt takže do termínu máme ještě 13dní. v podstatě můžu nosit ještě 3 týdny, ale to se doufám nestane :slight_smile:
28. črc 2011 v 15:28  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@smithi hlavne ze Ti porad rikali - bude to driv, bude to driv :slight_smile:
28. črc 2011 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Jsi statečná :slight_smile: Určitě to všechno dobře dopadne:slight_smile: a když se mimi narodí dřív, alepoň budeš mít pro tatínka ten nejkrásnější dáreček na uvítanou :slight_smile:
28. črc 2011 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 Rádo se stalo, napsala jsem, co a jak to cítím a vidím já sama :wink: . Každopádně tvé kamarádce ze srdce přeji, aby dokázala strach a obavy překonat a pustila svá miminka do života svého i svých nejbližších. Jsem naprosto přesvědčená, že nebude litovat!!! :slight_smile:
28. črc 2011 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Zdravím, nám se daří snad dobře, ale únava je znát dost často. Dnes jsme udělali asi jeden z posledních výletů před porodem, aby starší dcerka měla ty prázdniny nějak zpestřené. Byli jsme v Lednici, Valticích, na Janově hradu. K večeru už jsem toho měla dost a byla jsem ráda, že jsme dorazili domů :grinning: . Ale bylo to moc hezké. Na kontrolu jdu v pondělí ještě ke své doktorce, tak kdy mě předá do porodnice, nevím. Asi pak za týden. Už bych to fakt ráda měla vše za sebou :grinning: .Ale takových je nás, myslím, víc :slight_smile: .
28. črc 2011 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smithi Opravdu vcelku úsměvná poznámka od pana doktora :grinning: :grinning: :grinning: . No co, humor musí být za každé situace :wink: !Snad už ty naše poslední dny či týdny do porodu ustojíme :slight_smile: .
28. črc 2011 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 taky sem se nad tím pozastavila. od 20tt mě cpou horem dolem magnéskem kvůli častému tvrdnutí a křečím a nakonec budu stejně přenášet

@aidule Teď už se taky směju, ale jak mi to řekl tak sem nevěděla jestli děkovat nebo co... :grinning:
28. črc 2011 ve 20:33  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smithi Tak to ráda věřím... :grinning:
28. črc 2011 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aidule tak to jste meli pekny vylet. lednicko-Valticky areal je prima.

@smithi no jsou to paradoxy. pamatuju na jednu kamaradku, ktere se zkracoval cipek opravdu brzy, konzumovala magnezium ve velkem...... a pak prenasela :slight_smile:

@kaculinek1 ja taky myslim, ze se svet nezbori, kdyby mimi vykouklo driv nez manzel prijede. ale zatim je bricho v klidu, tak myslim, ze by mohlo vydrzet. treba taky budu prenaset.

tak holciny, hezky patek
ahoj
28. črc 2011 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 ahojky řeknu ti to takhle...my jsme s přítelem miminko taky neplánovali nehledě na to, že jsme spolu byly ted začátkem července teprve rok:slight_smile: a koncem srpna máme mít už mimi, další co bych zde vyzdvihla|:slight_smile: je i to , že je přítel mladší než já a to o 6 let|:slight_smile: miminko jsme plánovali tak do dvou let to by mu bylo 22 a mě 28:slight_smile:...ale situace se prostě změnila a antiko trošku selhala a moje první reakce nebyla moc pozitivní já držela test v ruce (spali jsme u našich-měla jsem to blíž do práce a on do školy- v Olomouci)-jinak pobýváme u jeho rodičů na baráku v Přáslaviciích u Olomouce...no a pokračuju držím test a tam najednou po měsíci vynechání(myslela sem, že mi MS vynechala zhubnutím asi o 3 kg v prosinci) 10.ledna čumím na dvě čárky:slight_smile: na posteli a říkám néééé dvě jsou tam dvě a uplně na dně jsem se rozbrečela a on happy..fáááákt?ukaž....já zareagovala hnusně..a nepřiměřeně hlavně kvůli jeho věku přeci jen mít dítě ve 20 žádná výhra a čekala jsem komentáře typu ...no jo mlaďoch tak si to pojistila, protože mě předtím nechal ex před svatbou a našel si jinou- taky jsme plánovali svatba, miminka atd..a tomu bylo stejně jako mně 25 tehdy...no jo člověk míní...
chci tím jen říct, že mě můj drahoušek podpořil a hned mi řekl to nějak zvládnem pusi neboj..nikdy mi neřekl ani nenaznačil...jdi na potrat já to nechci apod.....řekl mi jen co cítí a to, že kdyby měl dítě s holkou stejně starou tak ji na ten potrat pošle..ale semnou se toho nebojí:slight_smile:..nejsem pubertačka jako ony|:slight_smile:)
a to on taky vůbec není-od mala se totiž stýká se staršíma- má staršiií kamarády mého věku a výše takže to ho ovlivnilo a tím si rozumíme, troufám si říct, že má víc rozumu než muj ex a to měl 25:slight_smile:)......
..a i když v průběhu těhotenství...měl párkrát takový splín a byl takovej smutnej, že neví npo maturitě zda najde práci atd...(o což jsem se nebála, je moc pracovitý a věřila jsem, že práci najde-není z těch co vybíraj a vybíraj..bere i to co je jen aby nás zaopatřil:slight_smile: prostě miláček...tedka dělá práci s kolama která ho baví, ale je to servis kol sezonní tak od podzimu bude dělat s tátou palivové dřevo na živnosták:slight_smile: pokud si teda kámoška s přítelem rozumí a je s ní a podpořil ji v rozhodnutí si dvojčátka nechat proč ne?taky musíme zatnout zuby..budem bydlet v jednom větším pokoji u rodičů na baráku a budem to muset nějak zmáknout...což mého přítele děsí...ale jinak to nejde...:slight_smile: občas si tak říká ještě jsme mohli na dovču atd..ale pak zas řekne to bude super...Mišák bude už velkej a my si pak budem ještě mladí užívat:slight_smile: dovolených s ním apod.., spíš je otázka zda si není jistá čím??není zaopatřená?rodiče ji nepodpoří?přítel nechce? musí si říct co chce? a proč se toho bojí...každá se bojíme že nebudem dobrou mámou já taky..mám o sobě velké pochybnosti:slight_smile: téměř furt:slight_smile:)
snad je to srozumitelné:DD skáču od něčeho k něčemu:slight_smile:
29. črc 2011 v 11:26  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12
@smithi holky a jak dlouho nechávaj přenášet?z kterého termínu já mam dle pm 26.srpna druhý až 11.9.:(
29. črc 2011 v 11:32  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tehuli Děkuji. Je to dost srozumitelné :slight_smile: Myslím, že v jejím případě ale vůbec nehraje roli přítel, rodina, bydlení nebo peníze - s tím vším by si dokázala poradit i sama je velice samostatná a soběstačná. Myslím, že tady hraje roli samotná psychyka. Není zrovna mateřský typ (ovšem já nebochybuji o tom, že by byla špatná máma - milovat umí), má strach sama ze sebe. O to je to horší... Neřeší řešitelné existenční problémy, ale spíš vlastní pocit bezmoci a s tím se musí smířit sama, bohuže ten boj prohrává... dnes se chce objednat u lékaře, já stále doufám, že se jí to rozleží :cry:
Koukám, taky to nemáte s přítelem vůbec jednoduché, ale máš štěstí, že je Tvůj přítel ve svém věku tak vyspělý a rozumný, takových je opravdu málo. Z toho, co píšeš Tě opravdu miluje a na miminko s Tebou se těší. Je úžasné, že jste i za tak krátkou dobu, co spolu jste, našli jeden v druhém tolik důvěry a opory, že jste bez prblémů šli do této odpovědné role rodičů. Co se týče strachu jestli budeš dobrá máma, ten je asi normální .My s přítelem šli do miminka ale také poměrně brzy - bili jsme spolu přesně rok, když jsem otěhotněla :slight_smile: A dítko bylo plánované, ale když jsem tam ty dvě čárky viděla, taky mě přepadly obavy, zda to opravdu zvládnu a myslím, že ty obavy budu mít ještě takový 25 let:grinning:
Ovšem my to s přítelem měli o hodně jednodušší - oba práci, koupili jsme byt, a oba jsme dítě chtěli - jelikož já mám zase naopak staršího přítele(on letos 34 já 24) a nechtěla jsem, aby byl moc starý taťka :slight_smile: a on taky ne a já bych prcka chtěla už snad od 20:slight_smile:

Co se týče přenášení, taky nevím, ppodle měsíčků mám termín už 6.8., ale podle utz už od 8. týdne mám termín 20.8. a ten mi vždy potvrdili, takže předpolkádám, že do 20.8. to nikdo nebude řešit a pak se uvidí. Kamarádka byla na kontrole v termínu porodu a na další kontrolu ji pozvali za týden, tam by se asi začalo řešit jak dál kdyby do té doby neporodila, takže minimlně týden dávají, ale asi to bude u každé trochu individuální podle výsledků vyšetření a tak. Moc jsem ti s tím nepomohla viď, taky z toho nejsem moc chytrá...
29. črc 2011 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 snad se jí to rozloží ...aby později nelitovala...nikdy neví co se může přihodit do budoucna:( i když ji to nepřeji...no já jsem z toho taky magor....poprvé mi to stanovily na ten konec srpna už v lednu dle PM pak jsem šla na UZ ten velký prvotrimestr.a tam že 11-září a pak jsem byla u známeho Dr. na 3D a ten mi řekl 6.9. tak proto mám i na MK 6.září ale nevím no:slight_smile:)je to uprostřed:slight_smile:
29. črc 2011 ve 12:41  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tehuli ja nevim, od kterreho terminu se to prenaseni pocita, ale mam za to, ze pak nechavaji prenaset max 10dni.
29. črc 2011 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kaculinek1 jinak děkuji za ta slova..snad mu to vydrží ..věřím že bude dobrej tatínek:slight_smile:
29. črc 2011 ve 14:09  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tehuli Dříve nechávali přenášet i 20 dní. Mě máma přenášela 17 dní než sem se rozhodla vylodit :slight_smile: dnes je to cca 10 dní. ale záleží na tom jak to počítáte. Přenášení se bere od 41+0tt do té doby je to porod v termínu, teda aspoň tak mi to vysvětloval dr.. akorát od 40+1tt se chodí na monitory každý den a rodička je více sledována
29. črc 2011 ve 22:28  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak snad budou brát ten muj první koncosrpnovej termín a druhej mám za šestnáct dní snad nebudu přenášeti:(
30. črc 2011 v 19:42  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
30.7. se nám ve 2 narodil Vojta měl 3,42 kg a 49 cm, přišel na svět velmi rychle :slight_smile:
31. črc 2011 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mkr Vojtíšek je kluk jako buk! Moc gratuluji a přeji oběma rychlou rekonvalescenci :slight_smile: !!!
31. črc 2011 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mkr Gratuluju ať jste oba zdraví a brzo doma :wink:
31. črc 2011 ve 20:39  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mkr Uprimne gratuluji a preji at je vsechno v poradku i v dalsich dnech, tydnech a mesicich.
31. črc 2011 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jak vam utekl vikend? Ja zacinam byt kapku nervozni, protoze je dnes mimi velmi neobvykle aktivni. Uz v noci na dnesek to bylo mnohem zivejsi mimi nez jsem zvykla. v utery rano mam jit poprvne do porodnice na kontrolu, tak doufam, ze se zitra mimi umoudri, abych tam nemusela uz zitra.
31. črc 2011 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mkr gratuluji, pěkný kluk :slight_smile:
1. srp 2011 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 aktivního broučka mám už snad od 28tt, neustále kope, a čím se blíží termín a on sílí, tím větší kopance, mne řekli na poslední kontrole v minulém týdnu, že mi odchází postupně hlenová zátka, a mám být připravená, připravená jsem byla, týden utekl a zítra se chystám zase na téměř dvouhodinové čekání kontroly, teď už snad mi budou dělat i monitor, čím se blížím k termínu, tím více se to vleče, už bych to chtěla mít taky za sebou, 12.8. se blíží,
1. srp 2011 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mkr Moooc gratulijeme :slight_smile: Vojtíšek je nádherný. Přeji Vám, ať jde vše jak má a vy rostete jako z vody:slight_smile:
1. srp 2011 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Jani poslední dobou je malý taky hodně aktivní - cca týden, mám pocit, že je moje bříško příliš malé a on veliký, takže to už přestává být příjemné, v leže mě táhne až mám křeče u třísel, v sedě se tam nevejde a rozčiluje se a při chůzi mám strach, že mě jednou roztrhne, když se protahuje- a ven se mu stejně nechce. Neboj, mimi tam ještě chvíli vydrží

@hedushka Už 12? Ty se máš, taky bych to brala, představa dalších 20 dní je docela děsivá :stuck_out_tongue_closed_eyes: To vás tam nechávají čekat tak dlouho? To je docela děs. Hlavně ať ti to ryche uteče.
1. srp 2011 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1
@hedushka
Ahoj holky, v noci bylo mimi uz zase klidne a dnes asi dohani vcerejsi besneni a je spinkaci. tak snad je OK.
Mne ceka monitor az za tyden. zitra by mela byt jen kontrola - to by snad melo byt celkem bez cekani, ale na monitory se U Apoli pry take ceka hodiny.
mejte se prima.
ja nemam vubec pocit, ze by se mi porod blizil, ale na ostatnich to pozoruji :slight_smile:.
1. srp 2011 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na srpnatkach se miminka rodi jak o zivot. ted je tam zrovna vlna nekolika novych mimi. mnuly tyden byl klidnejsi. neuveritelne, jak to vlastne uteklo.
1. srp 2011 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 za měsíc už budeme mít mimi všechny :slight_smile:
1. srp 2011 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
to je pravda :slight_smile: @kaculinek1
1. srp 2011 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek