• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2011. Přidejte se.

4. března 2013 
@janka12, @kaculinek1
@hedushka
Ahoj spolutěhulky! Víkend utekl vcelku rychle a příjemně a jsme zase o něco blíže našim porodům :grinning: .Co se týká aktivity miminka, jsem na tom podobně, malá kope o sto šest, až mě to občas bolí. Ale zase jsem ráda, že ji cítím. Má doktorka mě dnes předala do porod.ambulance, tak jsem se tam byla nahlásit a objednat. Rovnou mě dnes prohlédli a jdu zase za týden. Prohlídka i pohovor vcelku důkladné, jsem ráda, že je vše v poho. Malá má teď asi 2800g, no na porod už by mi to i stačilo. Mám sice míň plodové vody, ale není to prý nic dramatického, tak uvidíme, jak dlouho vydržíme :grinning: .Doma jsme připravení, tak můžeme klidně spustit :slight_smile: . Moc vás všechny zdravím!!!
1. srp 2011 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mkr Gratuluji k Vojtíškovi, je úžasný!!! Hlavně ať jste oba zdraví a v pohodě brzy doma!!!

Tak já byla dneska u mojí Mudry prvně na monitoru, prý je malý vzorný a má krásnou křivku :grinning:. Tak to snad znamená že dobrý. U nás je to s čekáním přesně naopak, doteď jsem musela v čekárně tvrdnout 2 hodiny ve frontě. Dneska jsem byla objednaná v devět, přišla jsem za 2 minuty devět a než jsem si pořádně sedla už mě sestřička brala na řadu a za půl hodinky jsem byla pryč včetně kontroly a krve a všeho. Paráda!!!
CS mám pořád 2, takže my asi jen tak rodit nebudeme :sweat_smile:.
Jinak jak jsem četla tak všechny magnézium vysazujete a mě ho doktorka dneska předepsala :grinning:. Prý se vysazuje když je předepsané kvůli tvrdnutí břicha, protože porod se blíží a byla by ho škoda brzdit nebo tlumit. Mě ho psala kvůli křečím do nohou (klidně i 20x - 30x za noc jsem vzhůru, to se fakt nedá vydržet, chci se zatím ještě vyspat dokud to jde :grinning: ) a ničemu to nevadí, jenom by to mohlo prý maličko oddálit porod, tak mám brát jenom když to bude fakt k nevydržení. Ale zase si příští týden koupím maliník, takže tím se to snad vyrovná :grinning: (to mi dneska doporučila sestra na cvíču, abych mohla to magnézium brát i denně, kdyby bylo potřeba).
Jinak prcek je teď taky strašně akční, věčně mám někde na břiše bouli jak se kroutí a kope a strašně ho baví boxovat mi do močáku, takže praští a já letím na záchod. A to kdekoliv a kdykoliv :sweat_smile:.
O víkendu jsme montovali postýlky, takže už mám doma všechno úplně hotové a budeme už jenom čekat na mimi. Teda ještě mám objednanou soupravičku na cestu z porodnice, ale měla by dorazit tento týden a pak už bude všechno opravdu komplet.

@aidule @janka12 @kaculinek1 @hedushka
Holky docela vám závidím ten bližší termín, už bych to měla nejradši za sebou a Kubíka doma... Ale máme to od zítřka za 4 týdny, tak se snad dočkáme. Manžel mě pořád provokuje že švagr slaví dvacátého pětatřicetiny, takže bych mohla porodit devatenáctého, že by to vzali naráz :grinning:. Tak se mám prý snažit :slight_smile:
1. srp 2011 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivca_doubek Jé s tou oslavou to máme stejně - kámoš dělá pro celou naší partu přesně na můj termín každoroční grilovačku, tak si dělají legraci, že hned oslaví i to naše mimi. Ale my to do 20. vydržíme a ještě se u něj s Lukáškem pěkně nabaštíme masíčka a pak teprve pojedem :grinning: Přece jim tam ty dobroty nenecháme :sunglasses:

Máš docela štěstí, že malej spolupacuje s monitorem, my vždycky trochu zápasíme, on tam prostě chrní, takže mi to trvá i hodinu, aby křivka za něco stála :confounded: Když je vzhůru je to ok, ale vzbudit ho je nadlidský výkon! Dnes jdu zase, tak jsem zvědavá co si na nás zase vymyslí. Jinak spodem mě už nikdo 2 týdny nekontroloval a ultrazvuk taky nedělali, takže CS nevím, jestli se neotvírám taky, prý "jste v termínu, tak je to už jedno" , docela ráda bych alespoň věděla, kolik ten náš prcek váží, abych se dušenvě přiravila, pokud prý bude velký tak s mou pánví nemám šanci :frowning2:
2. srp 2011 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 Taky si říkám, že to radši vydržíme, bude se grilovat prase a spousta dalších dobrot, tak si to nenechám přece ujít!!!
Tak na UTZ jsem byla naposledy ve 30tt a žádný další už nebude... Možná až budeme rodit, tak zkontrolují jestli je malý otočený jak má, ale to jenom možná, většinou to poznají přes břicho :slight_smile:. Doktorka teda spodek kontroluje posledních několik týdnů dost důkladně, tentokrát jsem měla pocit že asi porodím z ní, jak do mě dloube :sweat_smile:.
2. srp 2011 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1, @ivca_doubek
Tak, tak holky, na porod je třeba nabrat dostatek sil, a když se nabízejí takové grilovací dobrůtky, proč to hned nevyužít :grinning: :grinning: :grinning: ?! Naše malá teď první půlku monitorace taky prospala, sestřička se mě ptala, zda normálně cítím pohyby...Musela jsem se zasmát, já je cítím někdy až nenormálně intenzivně :grinning: :grinning: :grinning:. Pak se Natálka rozmyslela a začla spolupracovat, tak už byla i sestřička spokojená :slight_smile: :sunglasses:. Tak uvidíme, kam se posuneme za týden na další kontrole. Dnes jsem udělala úklid a manžel pomohl s oknama, tak ještě to ložní a bude hotovo :wink:. Doufám, že ta zvýšená námaha se projeví i v brzkém příchodu porodu :grinning: :grinning: :confused:!
2. srp 2011 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aidule tak to je prima, ze Te prohledli dukladne. o tom ja mluvit nemuzu.
@ivca_doubek my nejsme terminove o moc driv nez Ty a jestli budu prenaset, zacinam s tim pocitat, muzes byt klidne driv :slight_smile:
@hedushka
@kaculinek1

holky, popisu vam svou dnesni 1. kontrolu v porodnici. je to opev duchu, jak jsem mela kontroly u sve gyneko. zkratka metoda ŽAVES (pro neznale: ŽAdne VElke Srani - s prominutim). Po prichodu si pacientka sama do donesene moci namoci lakmusovy papirek a sama se zvazi (pokud se nezvazila doma) na 100 let stare vaze se zavazima (kazdemu to trva asi "pul hodiny", protoze s tim nikdo neumi zachazet) , aby se tim personal nezdrzoval :slight_smile:, sestra zmerila tlak. celkem sympa a prijemny mlady doktor se me zeptal, jestli citim pohyby, prohmatl me zevnitr, rekl "porodnicky nalez zadny". pak se me zeptal (posadte se na to!) v jake poloze miminko je. tak jsem odpovedela, ze to skutecne nevim a moc rada bych se to od nej dozvedela, protoze se divali akorat ve 30.tt na ultrazvuku (dnes jsem 37+0) a ze tehdy pry bylo hlavou dolu, ale ze od te doby melo mimi velky telocvik. tak se oba se sestrickou usmali a ze snad zustalo hlavou dolu...... no me omeje. jsem cekala, ze to zkusi aspon pohmatem overit....pak se me zeptal, jestli pri ultrazvucich rostlo mimi spravne a zda jsem mela spravne mnozstvi vody. rekla jsem, ze jo. vsechny ultrazvuky ma doktor v PC, protoze jsem na nich byla primo v teto porodnici a on se ani nepodiva a radeji se me zepta..... a byla jsem zase venu z ordinace. asi nejsem dost asertivni. nebo ja nevim.
2. srp 2011 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Tak to je fakt mazec! Máš prvdu v té své asertivitě, já bych si tohle fakt líbit nenechala, asi proto, že jsem zdravotní sestra a takové neinformování mi v dnešní době připadá dost šílené a ze strany zdravotníků vůči matce i neprofesionální!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Zkus být příště více zvědavá, možná pomůže poznámka, že na info máš nárok, uvidíš. Každopádně doufejme, že je mimi v pořádku a že nic nepřehlédli :frowning2: :confused: :confused: :confused: :confused: !!!Opatruj se :wink: !
2. srp 2011 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 No to je taky dobrý. Ono u nás to ale včera proběhlo asi stejně - sestřička mě připojila na monitor a malý spal, celých 30 min se ho usilovně snažila vzbudit - marně, tak to vypla a že dobrý (byla milá a celou dobu tam byla se mnou to jí dává plus, ovšem co se týče monitoru byla bych klidnější, kdyby si mě pozvali ještě jednou dřív) Křivku a těhu průkazku jsme předali doktorovi, ten tam něco dopsal a prý kdy máte termín? to si to mohl přečíst ne? no tak jsem mu sdělila své termíny a prý přijďte zases za týden, žádná spodní kontrola opět nebyla... Ani pohmat nic. Když jsem se zeptala, jestli ještě nějaké vyšetření bude nebo jestli bude nějaký utz, abych věděla jak je veliký, tak prý při příjmu při porodu :grinning: Super. Třeba budu týden přenášet obr dítě, které setjně neporodím a nakonec mi udělají císaře, který mohl být i dřív a pěkně v klidu. Otázky typu polohy a plodové vody ani nepadly, tak buď v klidu, je to zřejmě normální postup :confounded:
Tedy teď mi tam prcek udělal snad kotrmelec asi se půjdu projít abych ho uspala, než mi rozthne bříško :grinning:
Opatrujte se
3. srp 2011 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 tak to je fakt podobne. aspon me teda mudr prohmatl. monitor se v porodnici (kam se chystam) dela az od ukonceneho 38tt.
snad vedi, co delaji. jsou to vyhlaseni profici, tak jim musime verit.
ale jak nektere holky pisou, ze tyden co tyden jim doktor polohu mimi overi.... tak to ani naaahodou.

dnes se dela teplicko, co?
3. srp 2011 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, chodím si Vás tu pročítat, mám termín 24.8. a doktor mi včera řekl, že to od minula strašně pokročilo.. jsem otevřená na 2 cm, bolí mně záda a břicho jako při měsíčkách.. prý mi dává týden. Tak začínám stresovat. Jste už některá taky otevřená? Taky po vyšetření špiním, přitom je jemný, to je asi ta zátka.. jinak já mám vždy i vnitřní vyšetření i ten monitor, ultrazvuk nee.. ale prý je vše ok a mimi už donošené, tak se prý nemám divit, kdybych třeba zítra rodila :slight_smile: bude to naše prní, asi holčička
3. srp 2011 ve 12:20  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh Zdravím, myslím, že doktor ví, co dělá a není se třeba stresovat. Pokud už se otevíráš, tak je na porod vše připraveno, teď už nejde o nic patologického :wink: To špinění je určo zátka, bolesti v podbřišku mám podobně jako ty, tak uvidíme. Hlavně pohodu a odpočívej :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: !
3. srp 2011 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Si právě říkám, že jestli se začínám takto postupně otvírat, tak bych teoreticky nemusela mít vleklý porod.. kámošky třeba měly kontrakce a moc se neotvíraly, tak se dlouho trápily v nemocnici.. no uvidíme asi je to člověk od člověka.. každopádně stahy nemám, jen občas tvrdnutí...ale magnézko mám brát až do konce.. mám tetanii tak musím... doktor říkal, že leda hořčík v nemocnici v infuzi by porod zdržel, že dávka 6 tablet denně u mně porod nezadrží...
3. srp 2011 ve 13:02  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak ja zadne bolesti ani spineni nehlasim. Nic. Nekdy me lehounce poboliva podbrisek, ale bricho me bolelo cele tehu a casto i hodne, takze tohle neni nic. nejspis tu budu az do toho zari.
Magnezium beru uz jen 1 tabletu denne. doktorka mi ho predepisovala od 21tt na tvrdnuti bricha. to jsem brala 6 denne. rekla mi, ze se bere jen do 35.tt, takze pak jsem si sama rekla, ze budu brat 1 tabletu, abych se nezblaznila z kreci. krece mam hlavne v noci. takze obchazim loznici a snazim se to rozchodit.
3. srp 2011 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12
@pazdh
@aidule
Když si to tu tak čtu, asi budu slonice (porod za 18 měsíců) u mě se totiž vůbec nic neděje, maximálně mě sem tam píchne v boku (při námaze nebo rychlejší chůzi, takže porod to asi nebude ) Bříško nebolí, špinění nemám, tvrdnutí max 1-2x denně někdy vůbec, a otevření netuším, takže to vidím, že termín dodržíme možná překročíme. Pijete už malinník? A k čemu je vlastně dobré to lněné semínko - v lékárně mi paní řekla, že je zbytečné (je to prd obchodnice :grinning:)
4. srp 2011 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já nepiju maliník ani nejím nic speciálního.. děláme rekonstrukci domu, je to tu jak po výbuchu... tak snad se to stihne než se mimi narodí aspoň z části, a´t je pak trochu klid...jinak mám 11 kg nahoře ale i to mně ted dost zmáhá..aspoň že je dobré počasí..
4. srp 2011 v 11:33  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12, kaculinek1 @aidule @ivca_doubek @mkr pazdth
tak jak čtu je to všude podobné, prostě neztrácet čas při prohlídce, u mne bylo zajímavé poslední ctg - monitor, tady si to držte, popruhy už jsou povolené, posezení na 20 minut na otočné židli taky úžasná věc, monitor občas vypadával, protože jsem si ten monitor blbě držela...dorazila mne na vrátnici babča u které jsem se měla objendat na poslední velký ultrazvuk před porodem (u mne 2dny před termínem), no je plno paní, já vás nikam šoupnout nemůžu, já vám dám tady jména rodiček a budete si volat, zda už neporodili a můžete jít místo nich...no trága
@pazdh já jsem otevřená na prst, hlavička malého naléhá, hlenová zátka odchází, a podle prognóz jsem už dávno měla porodit, a zatím nic, podbřišek jako při menzesu, záda neustále bolí a o tvrdnutí a poslíčkách už raději nemluvím,........., tak si z toho nedělej hlavu, ono to prostě přijde podle těla, ne podle prognóz doktorů ...my také děláme rekonstrukci, naštěstí jsme to stihli, i když samozřejmě poslední úpravy a okrasy ještě nemáme, to mne už ale netrápí,
hlavně žádný stres, to si říkám já celou dobu :slight_smile:
@janka12 ŽÁVES si teda budu pamatovat, dost výstižné
4. srp 2011 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka a ja jsem si rikala, jestli jsi uz nahodou neporodila. Asi se Ti to ale fakt blizi. tak hlavne at je vsechno OK.

@kaculinek1 asi jsme na tom podobne. nepozoruji nic, dokonce se citim lip nez v prubehu tehu. az na problemy s dychanim. ty mam dost.

malinik nepiju a seminko nejim. ale holky na srpnatkach to konzumuji oboji ve velkem.

@pazdh
@aidule
4. srp 2011 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh to špinění zátka určitě není, záleží jak je šetrný tvůj lékař, jinak já byla otevřená dlouho a porodila v termínu po hamiltonu, miminko už donošené je, tak se zbytečně nestresuj :slight_smile: aby s pak ještě nepřenášela :slight_smile:
5. srp 2011 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky jsem pořád ještě kindervejce :grinning:
7. srp 2011 v 10:57  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 Zdravím po malé pauzičce, byla jsem ještě u rodičů-vezla jsem tam dcerku na prázdniny a vrátila jsem se až dnes. Sice jsem trošku trnula, aby se nespustil porod, protože jsem si s sebou nic nebrala, ale naštěstí jsem to zvládla a už jsem doma, tak to může vypuknout :grinning: :grinning: :grinning: . Maliník jsem začla pít tento týden (ten usnadňuje děložní kontrakce a prý zkracuje především druhou dobu porodní), semínko nejím (to prý také urychluje porod-ovlivněním děložních kontrakcí a otevíráním porodních cest). Jinak se taky zatím nic moc neděje, občas křeče v podbřišku jako při menzes, ale jinak pohoda. Tak uvidíme :slight_smile: !
7. srp 2011 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka Tak to je opravdu nářez, kde to, prosím, takhle probíhá, můžu-li se zeptat :grinning: :slight_smile: :wink: ??? Jinak držím palečky, vypadá to u tebe už na brzký porod, tak hodně zdaru a hlavně zdraví!!!
7. srp 2011 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Zdravím, byla jsem pár dníé mimo domov, jela jsem k rodičům zavézt dcerku na prázdniny a chvilku jsem si tam taky ještě užívala. Sice s obavami, že mě to zastihne tam a bez všech věcí, které jsem nechala doma. Ale zvládla jsem to, jsem doma a teď už budu jen a jen doma či v jeho blízkém okolí a budu očekávat ten velký den :grinning: :confused: :dizzy_face:!!! Zatím to vypadá, že to hned tak nebude. Zítra jdu na další kontrolu, tak uvidím, zda se něco dozvím :wink:.
7. srp 2011 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aidule
@smithi
@hedushka

Ahoj holky,
ja porad nemuzu uverit, ze se to tak priblizilo. nejak mi to stale nedochazi. teprve pred nedavnem se mi udelalalo bricho a za chvili uz z nej ma mimi vyskocit. v poslednich par tydnech se mi bricho chova uplne nejklidneji za cele tehu. to jsou paradoxy. sice pohyby nabraly hodne na sile, ale jinak tvrdnuti a boleni bricha je vyrazne lepsi nez kdykoli predtim.
Ja ted uvazuji, ze si seminko i malinik poridim. abych aspon neco delala.

AIDULE - tak super, zes to zvladla zpatky domu.
HEDUSKA - ze to takhle funguje (nemylim-li se) v Motole bych nikdy neverila.
SMITHI - myslela jsem na Tebe, jestli uz nejsi po porodu.
7. srp 2011 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Nebojte to já budu hlásit :slight_smile: Manželovi začala v pátek dovolená tak pořád něco podnikáme a na net nemám moc času
7. srp 2011 ve 21:31  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, dnešní ráno jsem měla neblahý pocit vlhkosti, tak teď jsem řešila se sestřičkou zda se jednalo o plodovou vodu nebo ne, teď se chystám s vložkou na test do porodnice, to jsem teda zvědavá (a vyděšená :slight_smile: )
8. srp 2011 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka Tak co? to zní více než napínavě :slight_smile:
8. srp 2011 ve 13:48  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smithi sice vložka moje zmodrala jak měla, ale jejich už ne, nechali si mne tam na půl den pozorování, protože se jim hlavně nelíbil monitor mimča, to se pak uklidnilo, tak mne pustili s tím, že je sice možné že ve vaku, který zadržuje plodovou vodu je nějaká miniaturní skulinka, ale dítě jí hlavičkou zacpalo a zacpe, to že mne bolí podbřišek tak, že sotva chodím, moc neřešili, zítra mám přijít na kontrolu, ...takové to, držte se maminko, těch pár dní ještě vydržíte, mi fakt pomohli...nejdřív jsem litovala, že jsem tam jela, jsem se obviňovala, že vypadám jako debil( sestřička vyzáží bachařka mi to dávala dostatečně sežrat), který nepozná odtok plodové vody, ale takhle by mne hryzalo svědomí, jestli jsem něco nezanedbala, jediné plus tohoto půldenního trápení, byl že mám utz za sebou a nemusím na něj čekat další půl den
8. srp 2011 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka Na bachařku se vážně vykašli, důležitější je, že jsi pro své mimi udělala to nejlepší, pak by sis to mohla vyčítat. Někoho vrací z porodnice i 3krát...raději vrátit než jednou něco zanedbat :slight_smile: ! Tak se drž a kdyby něco, ať to jde rychle, pokud možno co nejméně bolestivě a hlavně bez komplikací!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :wink: :slight_smile: :slight_smile:
8. srp 2011 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka Přesně tak jak říká aidule, je lepší jet 5x zbytečně než jednou pozdě. Drž se za chvíli to máš za sebou, dej si nohy nahoru a nech se opečovávat :wink:
8. srp 2011 v 19:49  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka na neprijemnou sestru se vykasli. At je vse OK.
8. srp 2011 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek