• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2011. Přidejte se.

4. března 2013 
@hedushka Souhlasím, na sestru se vykašli, lepší se nechat několikrát zkontrolovat než si to pak vyčítat. Myslím že v tomhle je trošku výhoda menších porodnic, kde není takový nával, když jsem rodila minule tak sestřička i doktorka na příjmu vypadali opravdu nadšeně, že mají příjem, i když jsem je budila ve 4 ráno (dva dny tam přede mnou nikdo nerodil :grinning:). A doktorce bylo dokonce líto, že ji v 6 hodin končila směna a nerodila mě :sunglasses:.

Já byla včera opět u mojí Mudry na monitoru, Kubík měl ozvy v pořádku, hlavičku má krásně dole... A to je tak všechno. Povídala mi včera doktorka, že na to že mám 3 týdny do termínu to vypadá spíš jako bych měla rodit až za 3 měsíce. CS mi napsala zase jenom 2, a to prý kvůli té hlavičce, která se tam normálně nepočítá :grinning: :sweat_smile: . Takže to zatím vypadá že budeme mít zářijátko. Ale utěšovala mě, že u druho a vícerodiček stačí dva dny a je všechno jinak, tak doufám že to nebylo opravdu jenom utěšování.
9. srp 2011 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, já byla u doktora dnes, už minule mi říkal, že mi dává týden, ted mi řek, že už je to na to, aby se tomu pomohlo, že bych rodila hned... a že na další týden už se na monitor ani nemám objednávat, že porodím a kdyby ne, at jdu do porodnice kde mám rodit.. tak zase nevím co dělat... :slight_smile: zítra asi pojedu do porodnice at se na mně podívají a řeknou mi oni.. at mám víc pohledů... jinak bolí mně záda a břicho jak při měsíčkách a dost... ale stshy nemám a ted po vyšetření zase krvavý hlen.. no uvidíme... kdyby na mně byli nějací nepříjemní, ale o tom pochybuju, tak půjdu rodit k mému doktorovi jinde... takže tak... prý je mimčo úplně dole.. o nevím a otvírám se... už minule říkal, že na 2 prsty... máte někdo zkušenosti s tím, že by se to vyvolalo před termínem? Přijde mi to jako celkem velký zásah... já nevím co je lepší... díky za rady..
9. srp 2011 v 18:56  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pazdh Ahojky, zkušenosti osobně nemám, ale vím že když se kamarádka začala otvírat v 38tt a nic jiného se nedělo, tak šla taky na vyvolání, prý kdyby to pomalé otvírání trvalo moc dlouho tak by se tam mohli začít dostávat infekce a ohrozit mimi... Takže ráno dostala tabletku, v poledne protrhli vodu (protože po tabletě byla skoro otevřená) a v půl jedné už měla mimi :grinning:. Asi bych věřila doktorům, mimi už je v tuhle dobu donošené, a když se sama otvíráš i mimi už je sestouplé dole, tak bych se "pomoci" nebránila. No uvidíš co ti povědí v porodnici...
9. srp 2011 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, u me nic noveho. zitra rano jdu na druhou poradnu do porodnice. predtim monitor. tak pak dam zpravu. subjektivne nepozoruji zadne zmeny.
9. srp 2011 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka
@janka12
@aidule
@kaculinek1
@ivca_doubek

Holky dnes mám termín porodu a pořád se nic neděje. Odpoledne jdu k dr tak sem zvědavá co mi řekne :wink:
10. srp 2011 v 08:26  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smithi Tak to na tebe budu moc myslet a držet, co se dá, ať je vše v pořádku a hlavně, ať už se to spustí a máš to bez komplikací za sebou :slight_smile: :wink: !!! Já ještě necelé 2 týdny, tak uvidíme :grinning: .
10. srp 2011 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smithi @hedushka
@kaculinek1
@ivca_doubek
@aidule

AHoj holky,
mam po kontrole v porodnice (moje 2. kontrola). monitor byl pry ukazkovy. na kontrolu jsem pak vic jak hodinu cekala a to jsem byla v cekarne rano druha!! poradi urcuje personal,takze slo prede mnou nepocitane tech, ktere prisly pozdeji :frowning2:
na kontrole obligatni dotaz - jak se citim, jestli mam kontrakce a otoky. prohmatnuti bricha potvrdilo, ze mimi je hlavou dolu (SLAVA), vnitrni prohmatnuti se dnes nekonalo, pry neni treba, kdyz nejsou gyneko problemy. A mam streptokoka.

Na porod to nevypada. myslim na vas a tesim se na zpravy.
zatim ahoj
10. srp 2011 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak jsem zpět z porodnice, zase jiný názor.. nic nevyvolávat vše je v pořádku tsk proč.. už bubu chodit k nim, den jsem tam ležela, že mi začíná zánět močáku, tak mi dávali urol. čaj a už jsem doma.. měla jsem řezání při močení... tak nevím... kdybych šla do jiné nemocnice tak to vyvolají... tady to nechávají na přírodě, těžko říct co je dobře.. člověk neví, nechávám to už na tělu..
11. srp 2011 v 16:37  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jak jste na tom holky? Já už mám 3 dny po termínu a pořád nic. v pondělí jdu na poslední kontrolu a pokud nic tak v úterý nástup na vyvolávačku..
Ach jo chtěla sem si aspoň druhý porod užít od začátku se vším všudy jak to má být. Začít doma, vlézt si do vany, být ještě se synkem atd... Mezi tím budu od rána v porodnici a kdoví kdy porodím. U syna to trvalo 26hodin
13. srp 2011 v 18:42  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smithi ja se taky zacinam obavat prenaseni. termin mam za 10 dni, ale zatim nic nedela dojem, ze by se to chystalo.
Treba se telo jeste rozhoupe a tentokrat se porod spusti sam. Drzim Ti palce.
13. srp 2011 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Díky, jsem zvědavá jak to dopadne, ale ještě mi neodešla ani hlenová zátka
14. srp 2011 v 11:29  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smithi,@janka12 Ahojky, nějaký den jsem tě tady neviděla, tak už jsem si myslela, že to máš za sebou :wink: . U nás to zatím vypadá, jako by se k žádnému porodu neschylovalo. Doufala jsem, že na podruhé nebudu držet až do termínu, ale vypadá to, že ano. No třeba mě situace mile překvapí a bude to už během týdne :grinning: . Zítra jdu na kontrolu, tak uvidím, zda jsem někam pokročila. Zatím dobrou, budeme na sebe myslet :wink: :slight_smile: !
14. srp 2011 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smithi
@aidule
Ahoj holky, ja byla 4 dny mimo internet. tak jsem nepsala. Ted se sem riti poradna burina. nebe od zapadu je cerne a jsou videt blesky. doufam, ze miminko se bourkou nenecha vyprovokovat. manzel se mi vraci az zitra vecer, tak bych byla rada, kdybychom na nej pockali :slight_smile:

Smithi - nekdo uvolneni hlenove zatky vubec nema, tak to nemusi byt ukazatel.
vyvolavani produ nikoho nelaka, co? :slight_smile:
mejte se dobre
ahoj J
14. srp 2011 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aidule
@janka12

Ahoj holky tak dneska jdu na poslední kontrolu ke svému dr a zítra nástup do porodnice.. Máš pravdu Jani vyvolání mě neláká, můžou za to vzpomínky z prvního porodu trvajícího 26hodin. v porodnici je hodně znát osamělost, chtěla sem tentokrát být s manželem a synem co nejdéle a né ráno nastoupit, čekat co bude, na grande finále si zavolat tatínka a hotovo, zase 4 dny sama mezi cizíma... Jen doufám že nebudou komplikace po porodu a půjdem za 4 dny domů, dýl to bez malého nevydržím :sweat_smile:
15. srp 2011 ve 13:47  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,
tak jsme dneska absolvovali už třetí monitor, všechno zase naprosto v pořádku, rodit se stále nechystáme, CS 2 jako minule :rolling_eyes:. A za týden už půjdu na kontrolu do porodnice, doktorka má dovolenou tak mě přeposlala dřív. Aspoň to budu moct srovnávat s kontrolami u ní :grinning:.
Jinak mě posedla strašná pořádkumilovnost, všechno doma přerovnávám a uklízím a vařím do mrazáku, místo abych v klidu odpočívala. Ale má být teď zase teplo, tak mě to asi přejde :slight_smile:.

@smithi Tak držíme palečky aby to bylo co nejrychlejší a pustili vás domů brzo!!! (já sice první porod vyvolávaný neměla, aby bylo to skoro to samé, praskla voda, tak jsme jeli a celou dobu jsem taky musela trávit v porodnici. Ale teď si to taky nedovedu představit bez malého tak dlouho!!!!)
15. srp 2011 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj hokly, ti naši mimískové si dávají dost na čas:slight_smile: My se konečně přestěhovali, jenže na nás jaksi zapomněli pánové, co nám měli dělat inenret, tak ho budu mít až ve středu, proto jsem tu tak dlouho nebyla- Teď sedím v naší knihovně a na porod to vůbec nevypadá. Termín mám v sobotu, ale všichni mi říkali, že to bude dřív - asi jim Lukášek všem ukáže a nakonec přeci jen budeme mít panu a ne lvíčka:slight_smile: Cítím se překvapivě mnohem lépe než třeba před měsícem :slight_smile: Jen má chudák malý skoro pořád škytavku, takže mi věčně skáče celé bříško.
Jen mě poslední dobou už začínají unavovat stále ty stejné hloupé otázky všech kolem - "Stále ještě celá?" , "Ahoj mamino ty jsi ještě neporodila" - snad mají oči a vidí, že jsem celá a ještě neporodila, "Tak kdypak to bude" -"Jo zítra v 9" jako bych to mohla vědět... - a když to slyším 10x denně raději zůstávám doma.
@janka12 Tak jste zdá se, na tatínka počkali :slight_smile: To mám radost.

Holky, všem držím palečky!!!
15. srp 2011 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smithi Třeba se to do zítra rozběhne samo :wink: . Já jsem byla dnes na kontrole, taky to nijak k porodu nevypadá :frowning2: :unamused: . Za týden ještě jedna kontrola a pokud nic, tak taky nástup na vyvolání :confounded: :confused: ...chjooooooo
15. srp 2011 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 Ahojky, s těma pocitama jsem na tom podobně, od minulého týdne se cítím líp, svěžejší, no prostě vůbec ne jako před porodem, dokonce jsem od minulého týdne 1,5 kg zhubla. Nechápu, jím dost, ale je fakt, že jsem začla chodit pešky delší trasy, v rámci uspíšení porodu :grinning: :grinning: :grinning: . A ono to zatím vypadá, že to působí opačně :fearful: :confused: :cry: . Dětičky hold mají svou hlavičku už nyní, no potěž otěž :grinning: :slight_smile: !
15. srp 2011 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aidule Ahojky, no mě dneska doktorka povídala že hubnutí je taky známka blížícího se porodu (takže já od minulého týdne zase kilo přibrala :sweat_smile: :rolling_eyes: ). Minule jsem v 9. měsíci 4 kg zhubla. A teď prostě nic, úspěšně tlustneme, takže s dnešním přírustkem je to už 22 kg :angry:
15. srp 2011 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivca_doubek
@aidule
@kaculinek1
@janka12

Tak jsem zpátky z kontroly, za ten týden se nález vůbec nezměnil takže já sama od sebe asi neporodím ani kdybych čekala ještě měsíc :confounded: Nastoupit do porodnice mám během tohoto týdne takže uvidíme kdy se mi bude chtít :grinning:
15. srp 2011 v 19:40  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak včera jsem byla na monitoru - hodinu a pl, jelikož malej nejdřív spal a pak tam byl porod, tak se všichni věnovali rodičce (alespoň jsem se uklidnila a bude o mě potom dobře postaráno) Důležitější ale je, že dokorce se nezdál můj rozdíl v termínech - podle měsíčků 6.8. a podle utz až 20.8. takže zítra jdu na kontrolu znovu a uvidíme, co se mnou udělají... Sice jsem včera na monioru měla stahy a doma asi taky a večer i ráno mě pobolívalo břicho, tak jsem měla radost, že to přijde samo, ale teď je zase vše ok, chjo. Už abychom to měli všechny za sebou. Tohle čekání je horší než celých 9 měsíců...

@aidule Jo já se nakládám do horké vany, hopsám si na míči jak střelená, piju maliník dokonce i sex a malej prostě se prostě drží zuby nehty

@ivca_doubek Co se týče mě měla jsem o půl kila Míň než před týdnem - to asi proto, že jsem se před vážením vyčůrala :grinning: takže ani já nehubnu...

@smithi Drřím pěstičky, snad se to spustí samo nám oběma co nejdříve...
17. srp 2011 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1, @ivca_doubek, @smithi, @janka12 Jsme my to ale nedočkavky nedočkavé....až nám pak budou ty naše mimi doma brečet o sto šest, budeme rádi vzpomínat na dobu, kdy byli v bříšku a my měli trošku klidu :grinning: :grinning: :grinning: . Ale jinak je pravda, že se těch pár dnů do porodu vleče víc, než nějaký celý měsíc těhotenství. Mně dnes odešla zátka, tak snad se už do 2-3 dnů bude něco dít samo od sebe :wink: . Myslím na vás všechny!
17. srp 2011 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1, @ivca_doubek, @smithi @aidule

Ahoj holky, ja se ted zase par dnu nedostala na net, tak koncene dnes pisu, u me take nic noveho. sice me obcas velmi decentne poboliva podbrisek, ale cele tehu me bricho bolelo mnohem vic nez ted. citim se take v poslednich tydnech lepe nez v celem tehu. jsem teda hodne unavena a kazdy den musim pres den spat, jinak bych vubec neprezila, ale jinak je mi fakt dpbre.
dnes jsem byla uz na 3. kontrole v porodnici. monitor byl malinko horsi nez minule (minule bylo mimi celou dobu aktivni, dnes mnohem mene), ale pry je to v norme. vnitrni vysetreni odhalilo, ze hrdlo je uplne zavrene. dalsi kontrolu mam za tyden, to mam i termin porodu a pak uz se tam chodi kazdy druhy den. jak se prehoupne 41.tt do 42.tt, tak uz vyvolavaji porod, takze ma mimi posledni 2 tydny na prirozenou cestu.

uz jsme si domu donesli postylku, ze ji slozime. jeste musim sehnat klic od kocarkarny tady v dome, abych tam mohla zaparkovat kocarek.

holky, HEDUSKA uz nejspis rodi, ne?
17. srp 2011 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Vypadá to, že už bude mít mimi:slight_smile: No a když se zítra už neozvu, tak si mě tam už nechali...Tak kdybychom seuž tady nepotkali, tak přeji hodně štěstí.

17. srp 2011 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 Drzim palce, at je vsechno OK. to je neuveritelne, jak se to priblizilo.
18. srp 2011 v 07:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Tak jsem byla v porodnici - monitor ten byl v poho , a opět vysvětlování mých termínů porodu, jelikož tam byl jiný doktor , mimochodem mladý a velice pohledný... Ovšem vyšetření už tak pěkné nebylo, prý tomu trochu pomůžeme, tak mi udělal ten Hamiltonův hmat( nevím přesně jak se to píše), takže se uvidí... Slyšela jsem, že to dost bolí tak mě trochu vyděsil, ale žádná hrůza se nekonala, ovšem ani příjemné to nebylo. Je to něco s těmi našimi mimísky :slight_smile: Jinak je u nás vedro... A prý to má vydržet, měli jsme celou dobu celkem přijatelně a teď se budem na porodním sále asi pěkně potit...
18. srp 2011 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1, @janka12 Je to mazec to počasí, ale buďme rády, že většinu těch prázdnin bylo vcelku příjemně pod mráčkama :wink: . Na porodním sále se zapotíme, i kdyby bylo venku -30 :grinning: :grinning: :grinning: . U nás to vypadá, že se vše nějak zastavilo a neděje se nic :frowning2: :angry: :unamused: . Tak budeme dále společně čekat :slight_smile: .
18. srp 2011 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aidule
@kaculinek1
Ahoj holky, mam poradnou krizi. asi pred hodinou jsem chystala pracku a kdyz jsem se z drepu zvedala, zabolelo me v zadech tak, ze mi bylo jasne, ze mam po legraci. manzel chvilinku predtim odesel do prace. mobil na druhem konci bytu. hnula jsem si se zadama v křížove oblasti. podarilo se mi potom vstat a odbelhat se lehnout si, jenze pak uz mi neslo vstat z postele.....no des. pak se mi vstat podarilo a zvladam aspon vzrpimenou chuzi po byte. jinak nic .nemuzu se ani malinko predklonit. to jsem si nadrobila. to je taky neco, co se na porod vylozene "hodi". budu muset polehavat a doufam, ze se to zlepsi. manzel uz chudak bezi z prace domu. ted je tady ale zrova burina.

jeste ze jsme vcera vyridili co jsme vyridili. ted budu asi totalni lemra. manzel sestavil postylku, nakoupili jidlo a koupili jsme kocar. muj vysneny favorit. je to sportak a kdyz se mi neosvedci muj provizorni levny hlubokac, dokoupim k tomuto hlubokou korbicku.
19. srp 2011 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Tedy ty máš ale smůlu, snad to povolí. Zkus teplou sprchu, někdy to na záda pomůže. nebo si zajeďte k lékaři, třeba tě tam nějka šetrně napraví... S tím bys asi teď neporodila. Hlavně, že už manžel jede, nebo už je odkonce doma...
Co se týče bouřek tady byla taky, ale malá... Malého ven nevypudila, ani doktorova snaha včera nebyla dost účinná a ani ranní horká koupel nezabrala...No budem dál čekat.
Ty se JAni hlavně brzy doslaova "postav na nohy" Budu na tebe myslet.
19. srp 2011 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 No jo, když my už nevíme, jak si ten čas do porodu zkrátit, že jo :wink: ? Ale chápu, vyprát se musí...Myslím, že napravovat tě teď nikdo nebude, s ohledem na blízký termín porodu. Buď to nějak povolí samo, aspoň trošku anebo se ti to při porodu uvolní samo, ani to možná nepostřehneš :slight_smile:. Každopádně teplo, klid a jemná masáž v oblasti bederní páteře by mohly aspoň přinést malou úlevu :wink:. Tak se drž, ty jedna upracovaná mamino čekatelko, myslím na tebe!!!
19. srp 2011 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek