• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v srpnu 2011. Přidejte se.

4. března 2013 
@kaculinek1 Moc gratulujeme a přejeme zdravíčko a rodinnou pohodičku!!! Mlíčko můžu jen závidět, já mám zase opačný problém, ale co se dá dělat. U té starší dcerky to bylo to samé, málo mlíčka, příkrmy.....no hlavně, že jinak je vše v pořádku :slight_smile: . Tak se opatrujte a ať jste brzy fit! :wink:
31. srp 2011 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aidule díky, vy taky a užijte si zítřek :slight_smile: Je to veliký den.
@smithi díky
31. srp 2011 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivca_doubek
@hedushka
@kaculinek1
@smithi

IVCA DOUBEK - tak ja dnes - cipek 2cm, hrdlo castecne uzavreno. vcera jiny doktor rikal, ze prostupnost na 2 prsty. a to jsem uz 41+1.

HEDUSKA - ja porad nic :slight_smile:

KACULINEK - gratuluji uprimne. hodne miminko zavidim. rychly porod taky. to je fakt sen. at se dari.

HOlky, ja se na nejakou dobu odmlcim, nastupuji na indukci uz zitra. dnesni doktor v pradne nevidel duvod cekat do patku (jak mi to rekl jiny doktor vcera....). takze rano nastupuji a budu se modlit, aby to netrvalo moc dni a neskoncilo to cisarem. mejte se tu.
31. srp 2011 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 držím palce
1. zář 2011 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 gratuluji k Lukáškovi, s prsy mám stejnou zkušenost, musím odstříkávat, masírovat prsa a v nejhorším jsem podle doktorky mohla sáhnout na paralen...prý se to poddá, no osobně už pochybuji, já už 14dní mám prsa jako balony a nepříjemný tlak stále
1. zář 2011 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 ono se to ještě srovná, jestli můžu doporučit koupila jsem si sběrače mléka, je to fajn, když kojím z jednoho, tak to druhý samovolně odtéká a nemusím už odstříkávat :slight_smile:, na teplá prsa zkus tvaroh, sprchu a mělo by to téct samo, nemusela bys aspoń odstříkávat, gratuluji k prckovi :slight_smile: hlavně boule na prsách nepodceňuj, radši odsát, jinak dostaneš zanět
1. zář 2011 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
gratuluji všem k narozeným mimískům
my už máme měsíc za sebou a rostem jako z vody 56 cm a 4,44 kg
1. zář 2011 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 Tak bylto fakt velký den, ale zvládli jsme to i s mimi v pohodě. Natálka byla naprosto zlatá, v klidu prospinkala úvodní hodinu a zvládla i následující rodičák :grinning:. No a školačka Markétka se zdá spokojená, tak snad to tak bude i nadále :slight_smile:. Moc zdravíme!!!
1. zář 2011 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka mě moc pomohlo ledování po kojení - udělalo se trochu míň mlíka a zmizely boule a teď už mám prsa menší a už skoro nebolí... mlíka stále dost. To odstříkávání mi sestřička vymlouvala - jen trochu před kojením aby to nebolelo a pak led.
@mkr díky za rady, nějak už jsem se tím poprala a je mi líp. Z toho zánětu jsem ale v jednu chvíli měla fakt strach. Jinak už jste pěkní cvalíci :slight_smile:

@aidule to jsem ráda, že se všechno takhle povedlo:slight_smile:

Ale povídejte, co mimískové? Zlobí nebo jsou hodní? Spinkáte v noci? A co prdíky? Povídejte přehánějte :slight_smile:
My za týden od porodní váhy přibraly 350g :slight_smile: A Lukášek je zatím opravdu hodný, jen ty prdíky ho zlobí - ale je statčný, nepláče a statčně tlačí a tlačí, tak jsem mu koupila infacol, abych mu trochu ulevila, tak uvidíme. Piju sice fenyklový čaj 3x denně, ale zatím to moc nepomáhá...
2. zář 2011 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 tak to je dobře, že už je líp, rozhodně neodstříkávat, pokud to není nutný, protože by se ti pak tvořilo více mléka ještě
my taky bojujem s prdíky, sem tam použijem i rektální rourku, ale už je to lepší :slight_smile: v noci jsme dnes krásně spali usnul 8 pak kojení 11, 2, 4 a o 6 vstávačka na tlačení, my nad ránem máme nejvíc práce :slight_smile: horší je když nás to chytne o půl 4
2. zář 2011 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 Zdravíme! U nás už váha taky leze nahoru, za týden máme +300g :slight_smile:, tak snad do příštího týdne překročíme 3 kg :grinning:!!! Jinak mlíčka je pořád málo, ale dobré něco :wink:. Natálka je vcelku hodná, občas zapláče kvůli bříšku, ale ve srovnání s tou starší treperendou je zlatá!!! V noci papká většinou 1-2krát, takže pohoda :grinning: . Snad nám to tak i vydrží. Moc zdravíme i ostatní maminky s miminkama... :slight_smile:
2. zář 2011 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 Ahoj tak malá je úplně zlaťoučká, musím ji moc pochválit. Pěkně papá, přibírá a prdíky nás netrápí.
Pokud můžu poradit zkuste maminky Espumisan, je to proti nadýmání pro dospělé a přes mlíčko to projde až k mimču, hodně dětem to pomohlo.
Porodní váha 3500g ve 14 dnech 3850g :wink:
2. zář 2011 ve 20:14  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 @smithi @aidule @mkr já jsem odstříkávat musela, protože mi mléko teče samovolně, ledování apod mi nepomohlo, malý když se narodil měl 3900g, takže macek, z nemocnice jsme odcházeli s váhou 3700g, po 14dnech jsme se dostali na 4000g, apetit má, ale bohužel prdíky taky, fenyklový čaj piju se sebezapřením, ale nemám pocit, že by to pomáhalo, v noci když netrápí prdíky tak krmíme podobně jako mkr, první dny to byl pro mě záhul, ale teď už jsem si zvykla
3. zář 2011 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka někdy závidím maminkám, že jim prckové prospí celou noc :slight_smile: já to prostě u svých dětí nezažiju dokud budu kojit
3. zář 2011 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mkr @hedushka @smithi @aidule @kaculinek1 @janka12

Ahojky holky,
tak se dneska hlásíme i s Kubíkem doma :grinning:.
Porod byl naprostá rychlovka, jak mi doktorka v úterý řekla že spontánně asi neporodím, tak ve středu v 22:35 se Kubík narodil. Měl 3350g a 50 cm.
V sedm večer jsem ucítila první kontrakce (samozřejmě jsem je brala jako poslíčky, doktorka přece říkala že rodit nebudu :grinning: ). no kolem osmé už jsem si začala říkat, že je to nějaké moc pravidelné, tak jsme to stopli, byli po 7 minutách, takže jsem si dala véču, dobalila věci a po deváté jsme byli v porodnici na příjmu, s kontrakcemi už po třech minutách, ale pořád to byli takové silnější menstruační bolesti. O půl desáté mě připojili na monitor, kde mi hned praskla voda :sweat_smile:. Před desátou jsem dostala Yal, pak chvilka ve sprše na míči(tady už mi začlo být hodně ouvej, do té doby to bylo pořád dobrý) a najednou jsem začala cítit, že jde hlavička ven, takže šup ven ze sprchy (měla jsem fakt co dělat, abych neporodila už v té sprše), na sál mě sestřičky skoro odnesli jenom v osušce, dvakrát zatlačení a byl Kubík na světě :slight_smile:). Doktor si dělal srandu že ho kvůli takové pohodovce ani neměli budit, že by to zvládla sestra sama :sunglasses: . Jenom škoda že jsem se nevyhnula i nástřihu, ale i tak paráda!!!
Manžel byl u mě celou dobu kromě sálu (za prvé nechtěl, a za druhé než by ho oblíkli tak bylo stejně po všem :grinning: ).
jinak Kubík je naprostý pohodář, buď kojíme nebo spí (když ho teda Máťa nevzbudí, to pak na sebe koukají do postýlky, ale tak 20 minut a Kubík už zase spí). Při propouštění dneska ráno už jsme měli porodní váhu zpátky, kojení se rozjelo naprosto v pohodě a bez problémů.
4. zář 2011 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ivca_doubek úžasné :slight_smile: Víc nemám slov. Pohodový porod + pohodové dítko sen každé ženy :wink:
Moc moc moc gratuluju
4. zář 2011 ve 21:26  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivca_doubek Moc gratuluji:slight_smile: Takhle by to asi mělo vypadat u všech porodů:slight_smile:
5. zář 2011 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivca_doubek Moc gratulujeme k pohodáři Kubíkovi i k rychlému porodu :grinning: !!! Co víc si může maminka přát, že jo? Tak ať jste brzy zadaptovaní a všichni chlapi ať tě poslouchají a taky trošku šetří, aspoň zpočátku :grinning: .
5. zář 2011 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivca_doubek ...gratuluji, a závidím všem, co měly lehký porod, já tou šťastnou bohužel neměla, naštěstí vzpomínky jsem zahrabala hodně dozadu komůrky špatných zkušeností
5. zář 2011 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky gratuluji k miminkovi :slight_smile:
5. zář 2011 ve 12:38  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, máme problém s potničkama nebo podle popisu na netu spíš s "dětským akné". Nemají na to zkušené maminky nějaký recept :frowning2:
6. zář 2011 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
jsme na tom stejně, objevilo se nám akné na čele, k tomu "puchýřek ze sání" na rtech, ale ten snad už zmizí, akné jsem zatím neřešila, tak budu ráda též za radu
6. zář 2011 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka My to máme taky na čele a trochu ve vlasech ale hlavně na tom čele na kořeni nosánku. a pak na tvářích a to si myslím je taky ze sání, jak mu to sem tam ucintne a pak se přilepí na prso. Rty máme naštěstí v pohodě. A jak je a om pupíček, nám začal malinko krvácet nebo spíš je vždycky jn trochu od krve, nic velkého, nevím jestli je to normální nebo s tím jít k doktorce...
6. zář 2011 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaculinek1 pupíček máme už pěkný, z nemocnice jsme odcházeli bez pahýlku a bez krve, pár dní pak ještě doma se z něj dostávala zaschlá krev, čistila jsem to, i doktorka mi jen řekla, pravidelně čistit, jestli to je jen zaschlá krev neřešila bych to, pokud krvácí běž raději k doktorce
6. zář 2011 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Naše malá má taky pupínky, našla jsem, že je to nějaký toxický erytém a zmizí to samo a už v porodnici měla potravní alergii a osypala se.. to zmizlo.. pupík máme nic moc, čistím... a malá mi kapku hubne, takže prý tomu mám dát týden, pak se převáží a asi budeme muset začít dokrmovat, takže blbý..ale jinak je zdravá a čilá
7. zář 2011 v 08:42  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, dnes jsme prijeli z porodnice. Mame Julinku 3180g, 50cm. Prsa me teda davaji zabrat. mela bych mliko pro nekolik deti.
7. zář 2011 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janka12 gratuluji k Julince
7. zář 2011 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hedushka nene je to jen zaschlá krev, jsem klidnější děkuji:slight_smile:
@pazdh děkuji za rady, tak uvidíme... JInak vám přeji aby malá začala pěkně přibírat a stačilo jí jen maminky mlíčko, to je ze všeho nejlepší... Ale hlavně, že je zdravá a čilá, my máme ospalce a kukačku v noci, no hlavně, že nepláče a dokáže sám usnout v postýlce...

@janka12 moc moc gratuluji k Julince:slight_smile: Prsa mi taky daly a jak, ale už je to dobré, mě zabralo důkladné ledování po kojení, ale Hedušce prý moc ne, každému asi vyhovuje něco jiného, každopádně já měla po dvou dnech ledové kůry po problémech - ovšem jsem z toho nachlazení nejspíš dostala nějakou vyrózu... Malej naštěstí drží a je v pohodě, prý právě díky mléku.
7. zář 2011 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka12 Moc velká gratulace k Julince!!! Ať je zdravá a dělá rodičům velkou radost :slight_smile: !
7. zář 2011 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aidule
@kaculinek1
@hedushka
holky, diky moc. dnes se prsa zdaji malinko lepsi, ale v noci jsem jeste myslela, ze se z toho picnu :slight_smile:. Jak se nam zmenily starosti, co? za par dnu :slight_smile:
8. zář 2011 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek